Waterschap houdt voor het eer^t open huis Fancy-fair in Bruinisse ondanks weinig drukte toch hoge opbrengst Druk bezocht korenconcert in Hervormde kerk van Dreischor Nachtmode Zaterdag 6 oktober van 10.00 tot 16.00 uur LINGERIE DIANE Kas peuterspeelzaal De Krukels gespekt met f 3.500,- Honderdtal bezoekers geniet van gemengd repertoire tijdens kerkconcert NIEUWSBODE EXTRA 26 SEPTEMBER 1990 Verschijnt elke woensdag huis aan huis op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Totale oplage 27.800 ex. Redaktie, advertentie-afdeling en administratie: Jannewekken 11, Zierikzee, Telefoon 01110-16551, Fax 01110-14315, Postadres: Postbus 1, 4300 AA Zierikzee "Uitgave: Drukkerij Lakenman Ochtman bv, Zierikzee EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND FLITSER 314i1 79,- MINOLTA dynax 3000 i autofocus incl. 35/80 mm lens Normaal 1199,-. PRIJSf 799,- MINOLTA 5000 35/70 mm lens flitser PRIJSf 999,- Voor beeld en geluid eombiFOlü O C3 C=3 C=> O Weststraat 35, Molenweg 4, Ouddorp, tel. 01878-1612 en 2120 Filiaal Renesse-Printshop, Hogezoom 172, tel. 01116-2400 West Krakeelstraat 8, Sommelsdljk, tel. 01870-6841 ZIERIKZEE - Hoewel iedereen waterschapslasten en verontreinigingsheffing betaalt, weten veel mensen niet wat het waterschap met dat geld doet. Daarom hebben de 130 waterschappen, in Nederland besloten om op za terdag 6 oktober open huis te houden. Ook het Water schap Schouwen-Duiveland is op die dag actief om het publiek te informeren over haar werkzaamheden. Dat houdt in dat iedereen op die dag van 10.00 tot 16.00 uur terecht kan in 's Landskamer aan het Havenpark 40 te Zierikzee, in het gemaal Prom- melsluis aan de Provincialeweg 7 te Kerkwerve en in de rioolzuiverings installatie aan de Verseputseweg 38 te Kerkwerve. Foto's en dia's In het kantoor van het waterschap 's Landskamer wordt via een foto tentoonstelling en een videopresenta tie een beeld gegeven van de werk zaamheden van het waterschap. In het gemaal Prommelsluis en de riool waterzuiveringsinstallatie verzorgen medewerkers van het waterschap rondleidingen en geven informatie over de constructie, werking en func tie van deze waterwerken. De landelijke Waterschapsdag is georganiseerd omdat de waterschap pen nadrukkelijker naar buiten wil len treden. Uit onderzoek is name lijk gebleken dat vele mensen nau welijks stil staan bij de betekenis en de noodzaak van de inspanningen ""die waterschappen zich getroosten op het gebied van waterhuishouding, waterkwaliteitsbeheer en waterke ringen. Dijken en sluizen worden als iets vanzelfsprekends gezien. Maar volgens de waterschappen is waterstaat zo'n specifiek Nederland- AMSTERDAM - Theater-restaurant Angelina in Amsterdam heeft voor het nieuwe seizoen acht artiesten ge contracteerd. Elke maand zal er een andere artiest optreden. In septem ber is dat Feike Boschma met zijn poppenspel voor volwassenen. Zan geres Heddy Lester met haar broer Frank Affolter aan de piano treden er in oktober op. Cabaretier Sieto Ho ving is er in november te zien. Jazz zangeres Greetje Kaufeld staat er in december. Voor januari, februari en maart maken respectievelijk Ada Nung, Marjol Floreijn en Annemarie Oster hun opwachting. se aangelegenheid datiedereen er kennis van zou moeten nemen. De waterschappen spelen ook een steeds belangrijkere rol in de aanpak van de milieuproblemen in Nederland. En steeds meer Nederlanders zullen na de behandeling van de Waterschaps wet, eind september in de Tweede Ka mer, met het bestaan van de water schappen worden geconfronteerd. Van gewest tot gewest In aansluiting op de open dag op 6 oktober wordt in het NOS-program- ma Van gewest tot gewest gedurende vijf weken aandacht besteed aan het werk van de waterschappen. Advertentie lingerie-corsetterie-badmode Dam 21 - Zierikzee - Tel. 01110-12471 Het programma werd begonnen met een samenzang van psalm 118 vers één en vijf. Daarna werd het spits afgebeten door het plaatselijke koor van Dreischor, het Nederlands Hervormd Kerkkoor Dreischor. Het koor staat onder leiding van Jaap Knuist. Hij is niet alleen de dirigent van het koor uit Dreischor, maar staat onder meer ook voor de fanfare van Oosterland en voor de Brass band Apollo uit Brouwershaven. Het koor uit Dreischor begon met het lied Heer, wees mijn Gids. Dat voor gemengde koren speciaal be werkt is door Herman de Wolff. Het tweede lied dat werd gebracht door het koor was: Wer bis an das Ende be- harrt. Chor nummer 32 uit Elias van F rederi k Mendelssohn-Ba rt holdy. Tenslotte zong het koor het lied Du Hirte Israels van Dimitri Bortnians- ki. Het tweede koor dat haar opwach ting maakte tijdens dit concert was het Hervormd Kerkkoor uit Bruinis- se. Dit koor stond onder leiding van Rianda Dalebout. Dit koor bracht twee stukken ten gehore. Dit waren de liederen wees mijn Gids. met tekst en muziek van Loek van der Leeden. En Ach, blijf met Uw Genade. Een stuk bewerkt door Adr. Schuurman. Soliste Daarna volgde een kleine aanpas sing in het programma. Op het pro gramma stond dat het Rooms-Katho- liekc Kerkkoor uit Zierikzee als derde zou optreden, maar dit werd enigszins aangepast omdat dit zelfde koor ook de enige sopraan-soliste van deze avond leverde, Gré Kouijzer. Zij zou na het gezamenlijke optreden Daarna volgde een pauze waarna alle koren opnieuw de kans kregen om enkele stukken ten gehore te brengen. Wederom werd er begonnen door de 'gastheer' van het concert, het Nederlands Hervormd Kerkkoor van Dreischor. Zij begonnen met het lied Locus iste van A. Bruckner. Dit werd gevolgd door Ave Verum Cor pus van W. A. Mozart. Het koor ein digde het optreden met het bondslied van de KBCZ met teksten van L. Plette. De alten, sopranen, tenoren en bassen toonden zich weer van hun beste muzikale zijde tijdens het jaarlijkse korencon cert dat door het Nederlands Hervormd Kerkkoor van Dreischor werd gehouden in de plaatselijke kerk. Op de foto het betreffende koor. (Foto: Joop van Houdt). De avond was net als de vorige ja ren ook nu weer een groot succes. Het concert werd druk bezocht. Er waren ongeveer honderd bezoekers. De kerk van Dreischor heeft een- prachtige akoestiek en die zorgde er voor dat de door de koren gebrachte liederen en de door de muziekvereniging ge brachte muziekstukken prachtig tot hun recht kwamen. Het repertoire dat door de optre dende koren en muziekvereniging Crescendo werd gebracht was zeer ge varieerd. Er was zo te zeggen voor elk wat wils. Naast oude kerkmuziek werden ook meer moderne liederen ten gehore gebracht door de koren. De muziekvereniging bracht enkele hymnes voor Brass-bands van W. R Rowlands en meer modern werk als de lambada van Chico de Oliveira en het lied Memory van Andrew Lloyd Webber. Samenzang met het koor naast het kerkorgel het stuk Dank sei Dir Herr van G. F. Handel brengen, maar zou dan snel naar boven moeten lopen om het ge heel soepel te laten verlopen. Vandaar dat men besloot om haar eerst te laten zingen zodat ze daarna rustig weer naar haar plaats terug kon lopen. Zonder zich te hoeven haasten, wat ten koste zou gaan van haar stem. Het lied dat de soprane Gré Kouijzer bracht dateert uit het begin van de zestiende eeuw. Zij werd hierbij begeleid op het orgel. Zij was de enige die tijdens het brengen van het lied muzikaal werd begeleid. Alle koren zongen tijdens de concert-avond geheel a capella. De optredende koren hadden helaas flink te kampen met zieken. De griep- en verkoudheid-epidemie was ook bij hen goed merkbaar. Koorle- Daarna volgde het RK kerkkoor Sint Willibrordus uit Zierikzee met de liederen Factus est repente en het lied Spiritus Sancti gratia van M. Vulpius. Daarna bracht het Her vormd Kerkkoor van Bruinisse de liederen O Vader, die door Uwe MdCht met de tekst van H. Hasper en psalm 150. De optredens van de con certavond werden afgesloten door muziekvereniging Crescendo met nummer 38 uit het boek 120 hymnen voor de Brass-band van P. Ritter. De Achtklankstudie nummer 7 van Air Baroque van Henk Lijnschouten. En de twee moderne stukken Memory van Andrew Lloyd Webber ende 'Lambada van Chico de Oliveira. Een vrolijk besluit van dit optreden. Na een slotwoord gesproken door de voorzitter van het koor uit Drei schor J. Overbeke zong men gezamen lijk met de bezoekers het Schouws Volkslied dat werd begeleid door de organist van deze avond, W. van Raad uit Zierikzee. Welke tevens het tus senspel verzorgde wanneer de koren van plaats wisselden. Op die manier probeerde men het wachten wat aan genamer te maken. Het concert was geheel gratis toegankelijk en bleek uit de reacties na afloop van het ge beuren wederom een succes te zijn. BRUINISSE - De in het weekeinde gehouden fancy-fair van peuterspeel zaal De Krukels uit Bruinisse heeft jammergenoeg minder publiek getrok ken dan de organisatie had verwacht. De groots opgezette fancy-fair is een jaarlijks terugkerend gebeuren van de peuterspeelzaal en trekt over het alge meen flink wat publiek. Deze keer was het echter wat minder, waarschijnlijk door het slechte weer van die dag. Ondanks dat de fancy-fair weinig bezoekers trok was dat niet te zien aan de (bruto) opbrengst van de dag. Aan het einde van de dag had men een bedrag van 3.500,- in de kas zit ten. Een mooi bedrag, dat zal worden gebruikt om de 38 leerlingen tellende peuterspeelzaal gaande te houden. Er waren veel atracties tijdens de fancy- fair. Zo konden de kinderen meedoen aan een kijkdoos-wedstrijd. Een wed strijd waar door veel kinderen aan mee werd gedaan. Er was een vast thema voor de kijkdoos. Kinderen konden in de week voor de fancy-fair plaatjes kopen met daarop het onder werp dat in de kijkdoos naar voren moest komen. Die plaatjes kosten L- per stuk. In totaal bracht deze wedstrijd 100,- op voor de peuter speelzaal. De kijkdozen werden aan het einde van de dag bekeken en beoordeeld door de burgemeester van Bruinisse, A. Vogelaar. Deze gaf prijzen weg in verschillende leeftijdklassen. Zo was er een prijs voor kinderen van 2 tot 5 jaar, een stempeldoos. Verder was er een prijs voor kinderen van 6 en 9 jaar, een rugzak. En tenslotte was er nog een prijs voor kinderen in de leef tijd van 10 tot 12 jaar. Een spelenset, met daarin onder meer een badmin- tonset. De prijzen werden achtereenvol gens gewonnen door: Annemieke Maaskant, Therasieta Taberné en de spelenset werd gewonnen door Mirel- la Reiche. Maar de kijkdozen-wed strijd was natuürijk niet het enige dat voor de kinderen was georgani seerd. Er waren nog veel meer attrac ties. Zo waren er twee poppenkast-voor stellingen, gespeeld door vrijwilli gers van de peuterspeelzaal, die bei de een 'volle-zaal' haalden. Verder was er touwtje trekken, Rad van Avontuur, een schiettent en envelop- penverkoop. De prijzen die bij deze atracties gewonnen konden worden waren beschikbaar gesteld door de plaatselijke middenstand van Brui nisse. Andere spelletjes als dierencarrou- sel cn het ping pongbal slaan waren ook erg in trek bij de kinderen. Maar zo af en toe was er ook een ouder of oma die een gokje waagde bij de spel letjes. Het ping-pongbal slaan deed het goed. Mensen moesten bij dit spelletje proberen om een ping-pong- balletjc dat uit een buis kwam rollen met één slag van een hamer stuk tc slaan. Dat klinkt makkelijk, maar viel, zo merkten de deelnemers, toch nog tegen. Wat tijdens een fancy-fair natuur lijk niet mag ontbreken is iets voor de inwendige mens. Moeders van de leerlingen hadden hun bakkunsten ter beschikking gesteld van de peu terspeelzaal en verschillende cakes gebakken om in de koffiehoek tesa- men met een vers gezet bakje koffie te verkopen. En voor de kinderen werden er pannekoeken gebakken. Een ware traktatie zo bleek, want de pannekoeken vlogen over de toon bank. Ook was er een kleine rommel markt, waar spulletjes die door de kinderen en hun families zelf waren ingezameld te koop aan werden gebo den. De totale opbrengst van de fancy-fair was 3.500,-. Een bedrag dat gebruikt gaat worden om de kos ten van de peuterspeelzaal een beetje te drukken. Zo is het geld een aanvulling op het budget om de stookkosten en andere algemene kosten te betalen. Met de 1 :>eveelheid subsidie die men tot voor tvort nog kreeg was er niet voldoende geld beschikbaar om extra's als nieuw speelgoed voor de kinderen aan te schaffen. Men was afhankelijk van dingen die men kreeg. Gelukkig krijgt de Krukels vol gend jaar meer subsidie, maar dat wil nog niet zeggen dat men nu stopt met de jaarlijkse fancy-fair. Men houdt deze fair nu al enkele jaren en het zou jammer zijn om daar nu mee te stoppen. Hoewel men meer subsi die krijgt volgend jaar wil dat nog niet zeggen dat er niets meer te wen sen blijft. ..Maar", zo wordt gezegd ,,Met de subsidiéverhoging gaan we al een stukje de goede weg op". Ook oma deelde nog flinke meppen uit met de hamer tijdens het spelletje ping-pong ballen slaan op de fancy-fair te Bruinisse van afgelopen zaterdüg. (Foto: Joop van Houdt). DREISCHOR - Afgelopen weekeinde hield het Nederlands Hervormd Kerkkoor van Dreischor haar jaarlijkse zang- en muziekavond in de Nederlandse Hervormde kerk van het ringdorp. Tijdens dit concert werd er onder meer medewerking verleend door de plaatselijke muziekvereniging Crescendo, het RK Kerkkoor uit Zierikzee en het Hervormd Kerkkoor van Bruinisse. den die door verlies van stem niet mee konden doen of simpelweg te ziek waren om mee te komen waren ook bij de koren geen onbekend ver schijnsel. Iets wat ondanks het feit dat het bijna onmogelijk is om een koor op volledige sterkte te laten op treden toch wel merkbaar was aan het volume van de koren. Maar af breuk aan de kwaliteit van de ge brachte liederen deed het zeker niet. Hot derde koor dat optrad, het RK kerkkoor Sint Willibrordus uit Zie rikzee, bracht gezamenlijk de liede ren Leatare Ierusalem, Ehre sei Dir Christe van Heinrich Schütz, date rend uit de vijftiende eeuw en het lied Sanctus van Anton Bruchner uit de zeventiende eeuw. Na de koren was het podium voor de leden van de muziekvereniging Crescendo die tijdens dit concert een soort thuiswedstrijd speelden. Het orkest staat onder leiding van Joh. de Witte. Ze speelden verschillende nummers. Men begon met het zeven de stuk uit de 120 hymnes voor de Brass-band van W. P. Rowlands. Daarna speelde men Tburnaisiades deel twee Cathedral and the Scheldt van R. Defoort en het stuk Josua van Ken Roccard. Een gevarieerd reper toire dus.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1