Stuntelig All-Ready verliest van koploper Amerikaanse bowlers te gast in Renesse Jeugdteams TTV Scaldina doen alle goede zaken NIEUWSBODE Uitstekend resultaat Delta Sport Competitie damvereniging Zierikzee BC Zierikzee De Graaf plaatst zich voor nationale jeugdmeerkamp Bekerronde Schuddebeurs beste bij dubbelspel jeugdtennis Klaverj as- vereniging Trouw móet blijken Zierikzeese Bridgeclub Viswedstrijd HSV De Krabbe KNGB trekt choreograaf en trainer aan Inter wijkt uit naar Bergamo ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 september 1990 Nr. 24818 7 HAARLEM - Tijdens de landelijke finale atletiek clubkampioenschap pen op de kunststofbaan in Haarlem heeft de meisjes junioren A/B-ploeg van atletiekvereniging Delta Sport voor een uitstekend resultaat ge zorgd. Van de twaalf finalisten kwa men zij tot een vijfde plaats. Vooral Monique Schipper was met het dis cuswerpen weer op dreef. De 16- jarige atlete wierp met de één kilo schijf naar een nieuws Zeeuws juni- renrecord van 48,22 meter. Niet alleen met de eerste plaats in Haarlem maar ook het langzaam maar zeker dichter bij het Zeeuwse seniorenrecord komen is een must voor Schipper. Er scheiden nu nog maar zestien centimeter van het stok oude record dat op naam staat van haar trainster Esther Goedhart met 48,38 meter. Goedhart die deze af stand wierp in 1968 tijdens interna tionale wedstrijden kan zich al vast voorbereiden dat haar pupil nog dit seizoen een aantal pogingen zal wa gen om het record te verbeteren. Niet alleen het discuswerpen werd gewon nen door de Zierikzeese atlete maar ook behaalde zij de overwinning op het kogelstoten met 12,96. Dankzij twee goede voorrondes in de A/B-junioren landelijke competi tie, waar tachtig teams uitkwamen in de tweede klasse, plaatste het meis jesteam zich voor de finale in Haar lem. Tussen de twaalf finalisten startte de ploeg uit Zierikzee als un derdog maar al snel in de wedstrijd werd er rekening gehouden met een hoge klassering. En dat bleek wel ook, na het einde van de intensieve wedstrijddag waren de verschillen onderling maar minimaal. Als Delta Sport bijvoorbeeld de estafette maar een fractie sneller had gelopen dan had een bronzen medaille al voor het grijpen gelegen. Kampioen van de tweede klasse werd het team van atletiekvereniging Suomi uit Velzen. Het Vlissingse At- letica werd verrassend tweede en VA 64 uit Apeldoorn behaalde de bron zen plak. Uitslag: Linda de Ligt 100 meter 14.2; Suzanne Bergsma 69.4; Liesbeth Oud 800 meter 2.24.3, ver springen 4,12. Ascha Kikstra hoog 1,50, speerwerpen 23,98. Monique Schipper discus 48,22, kogel 12,96. Estafette 4 x 100 meter Linda, Lies beth, Ascha en Monique 53.2. Totaal eindstand: 1. Suomi, Velzen 6620 pnt.; 2. Atleti- ca, Vlissingen 6597 pnt.; 3. Ava 64, Apeldoorn 6314 pnt.; 4. Haarlem, Haarlem 6230 pnt.; 5. Delta Sport, Zierikzee; 6. Startbaan, Amstelveen 6096 pnt.; 7. Holland, Leiden 6050 pnt.; 8. Oss'78, Oss 6006 pnt.; 9. AV'56, Goes 5971 pnt. ZIERIKZEE - Voor de onderlinge competitie van damvereniging Zie rikzee werden vijf partijen afge werkt. Aart Walraven boekte zijn tweede zege door nestor A. J. Flik- weert te kloppen. Deze speelde een ongelukkige partij, want hij liep reeds in de opening tegen schijfver- lies op. In het familietreffen tussen Rinus en Chris van der Wielen werden de punten gedeeld na een spannende slotfase waarbij laatstgenoemde spe ler met hevige tijdnood kampte. De uitslagen: M. J. Walraven-A. J. Flikweert 2-0; J. P. v. d. Veer-A. D. Schiettekatte 2-0; M. de Wild-C. L Boot 1-1; M. v. d. Wielen-C. v. d. Wie len 1-1; C. M. v. d. Velde-J. de Jongt 0-2. Het achttal van Zierikzee acteert dit seizoen weer in de hoofdklasse van Zeeland en moet zich daarin goed kunnen manifesteren mede gezien de versterking ten opzichte van vorig seizoen. De competitie-indeling is in middels bekend en men speelt de eer ste twee duels thuis. Op 5 oktober speelt men in het UVV-gebouw tegen het pas gepromoveerde Lammeren- burg II uit Vlisisngen, terwijl op 26 oktober het sterke Goes op bezoek komt. MOL - De atlete Monique Schipper zorgde onlangs in het Belgische atle- tiekstadion te Mol voor een absoluut hoogtepunt. De I6-jarige atlete van Del ta Sport stootte de drie kilo kogel naar een afstand van 16,02 meter. De beste Nederlandse seizoensprestatie, een nieuw Zeeuws juniorenrecord en een gro te overwinning tijdens de internationale atletiekontmoeting in het Belgische Mol was het resultaat voor Schipper. ,,Over de zestien meter is toch weer een mijlpaal. Heel de serie pogingen ging lekker, allemaal bij de zestien meter. Ik moet zeker nog verder kun nen, ik heb nog een jaar in deze B- junioren klasse", klonk een overtui gende Zierikzeese atlete. Met de stoot van 16,02 meter was de techniek nog lang niet goed verklaarde de gerouti neerde werper Bert de Jonge uit Mid delburg: „Met die achterwaartse pas zit er nog geen snelheid in dat been. Dat kan veel beter, maar zij is nog jong, dat komt best wel voor elkaar. Dat meisje wil luisteren en dat is een sterke eigenschap waarmee je in de atletiek grote prestaties kan leveren", aldus De Jonge. Afgetroefd Schipper heeft met deze prestatie haar grootste concurrenten Inge Ba- rendse van Corrie den Bruijn goed af getroefd. Zelfs met de afstand van 16,02 meter komt Schipper op de der de plaats aller tijden in de Neder landse ranglijsten. Er zijn ooit twee atletes geweest die 16,17 meter en 16,07 meter hebben gestoten. Schipper kwam uit voor de Zeeuw se ploeg die een internationale atle tiekontmoeting had in Mol. De Zeeuwse ploeg was op bijna alle fronten sterker dan de andere ploe gen. Hierdoor kon voor de tweede keer achtereenvolgens de wisselbe ker meegenomen worden naar huis. De enige twee Delta Sport atletes die waren uitgenodigd zorgden dan ook alleen voor overwinningen. Liesbeth Oud uit Middelharnis won overtuigend de 800 meter in 2.26.0 minuten. Schipper boekte ook nog een overwinning op het discus werpen met een afstand van 42,60 me ter. Het Belgische team Kempen werd tweede, Dordrecht derde, het Duitse Solingen vierde, het Nederlandse Kempen vijfde en Duffel/zelle (Bel gië) laatste. MIDDELBURG - Het eerste jeugdteam van de Zierikzeese tafeltennisver eniging Scaldina heeft goede zaken gedaan door de uitwedstrijd van 't Zand 5, te Middelburg, met 3-7 te winnen. Het tweede team moest op bezoek bij Yerseke 1 en realiseerde een 5-5 gelijkspel. Het derde drietal jeugdigen boek te uit tegen Arnemuiden 3 een fraaie 0-10 zege. Het eerste Scaldina jeugdteam had de wedstrijd vanaf het begin onder controle. Marco Hanse begon meteen met een overwinning, en won vervol gens ook zijn twee resterende partij en. Miranda Kristalijn zorgde voor het eerste Zierikzeese verlies, terwijl Sjaak Hanse moeizaam startte maar wel in drie games won. Vreemd was overigens wel dat hij de sterkste te genstander in de eerste game totaal overtroefde: 2-21. Indruk Hanse- was hiervan waarschijnlijk zo onder de indruk dat hij de reste rende twee games verloor: 22-20 en 21- 15. Het dubbel Hanse/Kristalijn zet te via 20-22, 21-18 en 12-21 nog een ex tra punt op de borden. Zodoende kon geheel volgens verwachting een 3-7 winst meegenomen worden naar Zie rikzee. Scaldina 2 moest op bezoek bij Yer- seke 1. Remko Kouwenberg begon met verlies maar medespeler Arthur Schenk trok de stand weer gelijk. Ook Dik Kouwenberg moest zijn eer ste partij afstaan. Het dubbel Schenk/Kouwenberg maakte dit weer goed: 2-2. Arthur Schenk had de pech als laatste speler, bij een 4-5 voorsprong, de sterkste Yerseke- speler te treffen. Hij moest deze par tij dan ook laten lopen zodat de gast heren langszij loonden komen; 5-5. Het derde jeugdteam van Scaldina toog naar Arnemuiden en trof daar het gelijknamige derde team. De Zie- rikzeeënaren ondervonden weinig te genstand en wisten probleemloos een 0-10 overwinning te behalen. Zowel Erik Stoel, Hans Boon als Danny de Boer boekten een maximale score. Programma Komend weekend moet Scaldina 1 op bezoek bij 't Zand 4, bezoekt Scal dina 2 Reynaert 5 en reist Scaldina 3 af naar STV 1, te Sas van Gent. ZIERIKZEE - Uitslagen: Smash 1- Zierik2ee 1: 2-6, Sinar 2-Zierikzee 2: 4-4, Verommemeppers 2-Zierikzee 3; 0-8, Zeeland 2-Zierikzee 5: 3-5. Programma Het programma voor de komende week is: Klasse 1 afd. A: 29-09-1990 Zierik zee 1-Marathon 2. Klasse 2 afd. C: 29-09-1990 Zierikzee 2-den Ossaert 2. Klasse 3 afd. A; 29-09-90: Zierikzee 3-Stenge 5. Klasse 4 afd. B: 25-09-90: Rill. Smashers 4-Zierikzee 4; 29-09-90: Zie rikzee 4-Wissenkerke 3. Klasse 4 afd. A: 28-09-90 Stenge 6- Zierikzee 5. De thuiswedstrijden van de teams van BC Zierikzee worden gespeeld op zaterdag 29 september a.s. Aanvang 10,00 uur in sporthal Onderdak. ZIERIKZEE - Tijdens voorrondes voor de nationale Jeugdmeerkampen te Middelburg heeft de Zierikzeese tafeltennisser Paul de Graaf zich bij na probleemloos weten te plaatsen. De Scaldina-speler behaalde een fraaie eerste plaats in zowel zijn pou le als de hierna gespeelde finale. De Graaf, die dit seizoen junior is geworden, trof tijdens zijn poule wedstrijden allemaal junioren van de Middelburgse tafeltennisvereniging 't Zand. Dit niveau ligt beduidend la ger dan de Zierikzeeënaar tijdens zijn competitiewedstrijden tegen komt. Hij begon met winst op Abra- hamse: 21-17 en 21-12. Ook de tweede partij tegen Jordi de Munter kwam op zijn naam: 21-9 en 21-15. Beter gehalte De derde partij tegen Van Leersum was van een beter gehalte. Paul de Graaf versloeg ook deze tegenstan der, met twee keer 21-17. Een eerste plaats in zijn poule betekende nog twee te verspelen partijen. Het eerste optreden tegen Kole, van Big Smash, was niet erg goed. Toch won hij in twee games: 21-18 en 21-14. Resteerde nog de partij tegen Eddie Knol. Be houdend en doserend spelend werd Knol verslagen met 21-15 en 21-17. ZIERIKZEE - In de thuiswedstrijd tegen Korvo heeft AII-Ready haar aanhang bijzonder weinig laten zien. Korvo kwam vlot uit de startblokken. Al na twee minu ten was het 0-1. De aanval Jaco Stoutjesdijk, Corrie Stoutjesdijk, Wouter van Marie en Anita in 't Veld kreeg vele kansjes op de gelijkmaker. Nadat enkele doorloopballen wa ren gemist was een afstandelijke tref fer wel raak: 1-1. Anne-Marie van Goudoever kreeg onverwachts een kansje onder de paal. Nadat zij miste kon Wim in 't Veld deze fout in de Korvo-verdediging alsnog afstraffen: 2-1. Anne-Marie van Goudoever scoorde van afstand: 3-1. In deze eerste 10 mi nuten van de wedstrijd speelde All- Ready goed, maar zakte toen naar een bedenkelijk niveau. Niks lukte meer. Doorloopballen werden gemist. De afstandsschoten misten alle richting. Korvo ging ge woon door en profiteerde van het All- Ready gestuntel. Na een half uur sloten zij aan: 3-3. Als een stoomwals ging Korvo nu over de tegenstander heen. Wouter van Marle werd nog verkeerd af gestopt, maar Jaco Stoutjesdijk miste de strafworp. Toen het rustsig- naal klonk van scheidsrechter Wisse keek All-Ready tegen een 3-7 achter stand aan. Na de thee werd het snel 3-8. Met een afstandsschot van Arjan Hage sputterde All-Ready nog wat tegen: 4- 8. Met twee doelpunten in 3 minuten nam Korvo weer een ruime afstand: 4-10. Egbert de Jong benutte nog een strafworp: 5-10. Beide ploegen scoor den nog in de eindfase wat de eind stand 6-11 opleverde. De enige vol doende in deze wedstrijd kreeg good-old Corrie Stoutjesdijk, die een bijzonder goede wedstrijd speelde. Ondanks de nederlaag viel de georga niseerde barbecue voor alle All- Ready-leden bijzonder in de smaak. Stand Korvo 1 3-6 (26-18), Good Luck 1 3-2 (21-10), All-Ready 1 3-2 (16-22), Volhar ding 1 3-2 (15-18). Uitslagen overige teams: All- Ready 2-Blauw Wit 3 5-11, All-Ready 3-Tjoba 6 2-6, All-Ready J-Luctor J 7- 2, Luctor C-All-Ready C 4-2, Blauw Wit Q-All-Ready Q 0-2. MIDDELBURG - Het programma van de derde ronde van de districts beker is bekend. Aantrekkelijke der by's daarin zijn Hoek-Axel en HVV- Vogelwaarde. Het programma wordt afgewerkt in het weekeinde 12/13 oktober en ziet er als volgt uit: Bevelanders- Bruse Boys, Zierikzee-RBC 2, Hoek- Axel, Luctor-Jong Ambon, HVV- Vogeiwaarde, Middelburg-Lewedorp- se Boys. Voor zover het de Zeeuwse ploegen betreft. Aangenomen moet worden, dat Zierikzee-RBC 2 niet wordt vastge steld, omdat eerst de competitiewed strijd Roosendaal-Zierikzee inge haald zal worden. RENESSE - De tennisvereniging Scelveringhe in Renesse hield on langs een uitwisselingstoèrnooi voor middelbare school-leerlingen tot en met zeventien jaar. Aan dit toernooi werd deelgeno men door Zierikzee, Schuddebeurs, Nieuwerkerk en Renesse. Er werd al leen dubbelspel gespeeld. Er werd hard geknokt voor een goed resul taat. Schuddebeurs kwam als beste uit de bus. ZIERIKZEE - De jeugd heeft de toekomst wordt er altijd geroepen. Hope lijk weten zij mettertijd inderdaad een positieve injectie te geven aan het ei- landelijke seniorenvoetbal wat momenteel steeds verder aan het afzakken is. Vooral de B-juniorén van de diverse verenigingen doen het voorbeeldig. Zes van de acht B-teams realiseerden afgelopen weekend een overwinning. op het middenveld danig verzwakt. Zes seconden voor het eindsignaal kwam HVV alsnog langszij: 2-2. RENESSE - Donderdag 28 septem ber start klaverjasvereniging Trouw moet blijken te Renesse het nieuwe kaartseizoen 1990/'91 met een alge mene ledenvergadering in het café restaurant 't Wapen van Renesse, van de familie Landman. Het ligt in de bedoeling de competi tie te spelen in 30 avonden, elke don derdag om 20.00 uur. Aanvang verga dering 19.30 uur, daarna kaarten. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor inlichtingen kunt u bellen: 01116-1482. RENESSE - Tijdens een demonstratie-wedstrijd onlangs tussen vier Ameri kaanse bowlers en een team van Bowling Renesse heeft menigeen zijn vin gers kunnen aflikken. Bij de vier Amerikanen had één persoon. Marc Skier (Florida), acht keer 300 games op zijn naam staan. Een andere deelnemer, Adam Apo (Hawai), drie keer 300 games. De beide deelnemende dames Cathy Almeida (Milwaukee) en Mandy Wilson (Ohio) hadden ooit elk één keer een 300 game gegooid. Het Nederlandse team bestond uit Wim Tuk, Leo Dorre man. Rini Hendrikse, Janet Boot en Nel Oosldam. De uitslag was 1843 pinfall tegen 2089 pinfall voor het USA-team. Na afloop van de demo werden de deel nemers rijkelijk in de bloemetjes gezet. De uitwisselings-uitnodiging ligt in middels klaar. Nu 'alleen' de financiën nog. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Onlangs werd weer gespeeld volgens het bekende ladder systeem. Door loting werden drie groepen gevormd. De kampioenen van het vorig seizoen, mevr. Van Win gerden en heer Blonk zetten goed in, door de hoge score van 72,2% te ha len. De uitslagen zijn als volgt: Groep A: 1. echtp. Van den Berg 137 pnt.; 2. 'heren Akerboom-Van Assendelft 119 pnt.; 3. dames Kops-Tuinman 117 pnt.; 4. dames Van Geesbergen- Sluijter 112 pnt.; 5. mevr. De Feijfer en heer Tonnon 109 pnt.; 6. dames Hogerheide-Van der Wekken 107 pnt.; 7. dames Brinckman-Heineman 106 pnt.; 8. dames Akerboom-Eekman 96 pnt.; 9. echtp. Stokla 93 pnt.; 10. echtp. Holm 84 pnt. Groep B: 1. echtp. Pomper 138 pnt.; 2. dames Van Leeuwen-Van der Zande 127 pnt.; 3. dames Gedrojc-De Vries 124 pnt.; 4. mevr. Tbrwisscha-heer Karstens 118 pnt.; 5. dames Kotoun- Plaating 117 pnt.; 6. dames Van der Duyn-Van Oost woud Wij denes 108 pnt.; 7. echtp. Kloet 104 pnt.; 8. dames Van 't Leven-Schaal je 95 pnt.; 9. echtp. Hollander 76 pnt.; 10. echtp. Visser 73 pnt. In groep A en B is 108 pnt. 50%. Groep C: 1. Mevr. Van Wingerden heer Blonk 104 pnt.; heren 't Hart-De Vries 91 pnt.; 3. heren Boot-Eekman 88 pnt.; 4. mevr. Böhm-heer Gedrojc 80 pnt.; 5. echtp. Becu 73 pnt.; 6. heren Van Ast-Kegels 68 pnt.; 7. heren Van Oostwoud Wijdenes-Timmerman 57 pnt.; 8. dames Van Oeveren-Tennekes 52 pnt.; 9. echtp. Brouwer 35 pnt. RENESSE - Tijdens de jongste vis wedstrijd van hcngelsportvereniging De Krabbe, uit Burgh-Haamstedc, werden door de 24 deelnemende seni oren en vier jeugdleden slechts vijf makrelen gevangen. De wedstrijd vond plaats nabij Het Klokje te Re- De uitslag van de viswedstrijd was als volgt: 1) Hans Wandel, 3 makre len. 1088 gr; 2) Marco de Braai, 434 gr; 3) Jan Hart. 378 gr; 4) Johan van de Bos, 283 gr; 5) Bram de Rijke, 19 centi meter. Bij de junioren werd Peter Brussé eerste met 318 gr. Tweede werd Patrick van de Bijl met 17 cm. De eerstvolgende hengelwedstrijd voor HSV De Krabbe is aanstaande zondag, 30 september, bij de West- bout te Westenschouwen. BEEKBERGEN - De Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond (KNGB) heeft met ingang van 1 okto ber de Bulgaarse choreograaf Lud- inil Kotzev en de Chinese trainer Liu Ming aangetrokken voor de nationa le turnselecties. De 45-jarige Kotzev, die in zijn va derland werkzaam was bij de natio nale selecties turnen en ritmische sportgymnastiek, gaat hetzelfde werk in Nederland doen. Het bestuur van de KNGB en Kotzev zijn een con tract voor een jaar overeengekomen met een optie voor een langere perio de. Kotzev, die twintig jaar als ballet danser actief is geweest, volgde zijn opleiding aan de sportacademie van Sofia. De Bulgaar is ook afgestu deerd archeoloog. Liu Ming wordt de tweede trainer van de nationale mannen-selectie op Papendal. De 28-jarige Chinees, die in België werkzaam is geweest, is tot na de strijd om de wereldtitels, vol gend jaar september in Indianapolis, aangesteld. Ming maakte vanaf 1979 deel uit van de Chinese turnselectie. In de jaren 1981, 1983 en 1984 eindigde hij respectievelijk als derde, tweede en eerste bij de strijd om de Chinese turntitels. MILAAN - Internazionale uit Mi- 'laan wijkt voor zijn thuiswedstrijd tegen Rapid Wien in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker uit naar het stadion van Atalanta Bergamo. Reden is, dat de „grasmat" in het Guiseppe Meazza-stadion in zeer slechte staat verkeert. De organisatie van de wereldti telstrijd in Italië versneed het toen nieuwe veld na het toernooi in 300,000 stukken, bedoeld om te ver kopen. De actie bleek een fiasco. In Milaan werden enkele honderden pollen verkocht, in Rome 7.500. De opbrengst was net genoeg nieuw gras in te planten, hetgeen in Milaan nau welijks gelukt is. Zondag ondervond AC Milan in de thuiswedstrijd tegen Fiorentina (2-1) hoe slecht de gesteldheid van het veld is. Bergamo ligt op ongeveer veertig kilometer van Milaan. In het stadion van Atalanta kunnen 42.000 mensen. Meisjesvoetbal: Bevelanders-WIK 3-2. A-junioren: HVV A-l-Zierikzee A-l 2-2, Meeuwen A-l-Bruse Boys A-l 7-1, Renesse A-l-ZSC A-l 1-1, DFS A-l- SKNWK A-l 11-3. B-junioren: Zierikzee B-l-Kapelle B-l 3-1, Bruse Boys B-l-Tbrneuzen B-l 5-4, Brouwershaven B-l-Renesse B-l 5-3, Mevo B-l-DFS B-l 1-2, Colpl. Boys B-l-Zierikzee B-2 2-5, SKNWK B-l-RCS B-3 6-0. C-junioren: Kloetinge C-l-Zierikzee C-l 4-0, Bruse Boys C-l-Cortgene C-l 15-0, Bevelanders C-1-SKNWK C-l 0- 0, ZSC C-l-Duiveland C-l 6-0, Kapelle C-2-Bruse Boys C-2 7-1, Zonnemaire C-l-Colpl. Boys C-l 6-4, DFS C-l-Jong Ambon C-l 0-9, Mevo C-l-Kwaden- damme C-l 7-1, WIK C-l-Meeuwen C-l 2-3 D-pupillen: SKNWK D-l-Kapelle D-l 2-5, Zierikzee D-l-Kloetinge D-l 6-1, Bruse Boys D-l-DFS D-l 0-11, DFS D-2-Kloetinge D-2 8-4, Mevo D-l- Zierikzee D-2 0-7, Brouwershaven D- 1-Brouwreshaven D-2 3-4, Duiveland D-l-WIK D-l 4-4, ZSC D-1-SKNWK D2 5-6, Kapelle D-2-Renesse D-l 0-13, Duiveland D-l-ZSC D-l 4-1, Kloetinge D-2-Renesse D-l 0-9. E-pupillen: Cortgene E-l-Brou- wershaven E-l 0-13, Dreischor E-l- SKNWK E-l 2-14, Colpl. Boys E-l- Mevo E-l 7-1, Bruse Boys E-l-DFS E-l 12-1, Zierikzee E-l-Duiveland E-l 4-1, DFS E-2-Bruse Boys E-2 1-15, SKNWK E-2-Ouwerkerk E-l 2-9, Dui veland E-2-Zonnemaire E-l 7-3. F-pupillen: Renesse F-l-DFS F-2 8- 0, Dreischor F-l-ZSC F-l 3-0, SKNWK F-l-Duiveland F-l 6-8, DFS F-l- Brouwershaven F-l 5-3, Zierikzee F-l- Bruse Boys F-l 4-0, WIK F-l-Mevo F-l 1-2. HVV '24 Al-Zierikzee Al 2-2 De Zierikzeese A-junioren kwamen sterk uit de startblokken. In de 13e minuut was het André Goudzwaard die vanaf links een voorzet in het hoofd had, maar tot zijn eigen, en ve len, verbazing verdween het leer met een enorme boog over de keeper van HVV in de kruising: 0-1. Tien minu ten later kreeg Niels Lodewijck de kans om de marge te vergroten, zijn trap strandde echter op de lat. Zierik zee drong HVV steeds verder terug op eigen helft. Uit een vrije trap en door een niet attent reagerende Zierikzee se defenie kwamen de gastheren ech ter langszij: 1-1. Zierikzee Al schrok en kon via Niels Lodewijck in de 38e minuut toch weer een voorsprong creëren: 1-2. Na de rust werd het een rommelig geheel. Ondanks de ver schillende kansen kon Zierikzee de voorsprong niet vergroten. Door het wegvallen van Mark van Dijke (hij was tijdens een kopduel vol in het ge zicht getroffen en moet, na onderzoek in het ziekenhuis, aan het jukbeen worden geopereerd) raakte Zierikzee Zierikzee Bl-Kapelle BI 3-1 Na drie wedstrijden hebben de B- junioren van VV Zierikzee slechts één verliespuntje geleden. Zij doen vooralsnog goed mee. Reeds in de 4e minuut werd het bezoekende Kapelle op achterstand gezet. Uit een scrim mage was het Lars van Zwieten die als de gelukkige doelpuntenmaker tevoorschijn kwam; 1-0. Het spel golf de op en neer, maar de bezoekers creëerden geen enkele kans. Bij Zie rikzee BI ontbrak nog de juiste over tuiging. Middels een omstreden score kwam Kapelle in de 20e minuut langszij. Uit een vrije trap liet Zierikzee-doelman Sander Kloos de bal los, maar volgens hem bleef de bal voor de doellijn liggen. De lei ding besliste echter anders: 1-1. Zie rikzee raakte hierdoor geïrriteerd en speelde vervolgens meer tegen zich zelf. Na de hervatting opende Davy Vonk in de 5e minuut echter weer de score: 2-1. Twee minuten later werd Mark Evertse in het strafschopgebied gevloerd. De toegekende penalty werd door Gerben Kuyten verzilverd: 3-1. Bruse Boys Bl-Terneuzen BI 5-4 Tijdens een spannend en doelpuntrij ke wedstrijd hebben de B-junioren van Bruse Boys op eigen veld een 5-4 overwinning op Tbrneuzen BI ge boekt. Na een 0-1 achterstand was het Arjan Stoutjesdijk die middels een afstandsschot de gelijkmaker scoor de: 1-1. Nadat Tbrneuzen een straf schop miste namen de Bruenaren door doelpunten van Ralph van de Ouden en Johan Benard een 3-1 voor sprong. Voordat het rust werd kwa men de bezoekers toch nog iets dich terbij: 3-2. Na de hervatting werd het via Ralph van de Ouden 4-2 voor Bru se Boys BI. Tbrneuzen BI scoorde weer tegen maar Johan Benard zorg de voor 5-3. Bruse Boys liet nog één tegendoelpunt toe, zodat er met 5-4 gewonnen werd. Oefenwedstrijd Vanavond, dinsdag 25 september, speelt het elftal Zeeland onder 15 een oefenwedstrijd tegen Renesse Al. De aanvang van dit duel op het sport park aan de Laone, te Renesse, begint om 18.15 uur. De uitgenodigde spelers zijn: W. Doeleman/Vlissingen, M Bleumink/Goes; E. de Poorter/Bres- kens; F Andriessen/Oostkapelle; A. Melaard/Dauwendaele; M. Schcr- beijn/Hoofdplaat; M. van Rui ven /Vlissingen; D. de Rooy/Kapelle; P. Kentin/Vlissingen; A. Cur- ran/AZVV; R. van de Velde/RCS; P. van de Water/Yerseke; J. Tiggel- man/Mevo; W. Nelissen/Mevo; R. Bhagola/Vlissingen; E. Dek/Kapel- le. Trainer: H. Poel. Verzorger: A. Ver donk. Leider: D. Moens

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7