„Scharrendyck": een zeer curieuze lokatie streeknieuws JIKKEMIEN Muziekagenda 4 Proef met sneller saneren bodem vervuiling in binnensteden SCHARENDIJKE - Wie de Visscher-Romankaart van Zeeland uit het midden ,van de zeventiende eeuw ter hand neemt, met name het gedeelte dat Schouwen- Duiveland weergeeft zal reeds het kleine woonoord „Scharrendyck" kunnen ontdekken. Het was klein en ook het tegenwoordige Scharendijke is nog be perkt van omvang al is er sinds geruime tijd sprake van krachtige expansie. Het oude Scharendijke, dorp van kleine landbouwers, vissers en dijkwerkers, was gesitueerd op een aantrekkelijk punt van Schouwen. Hier kwamen en ko men de duinen en dijken heel dicht bij elkaar, hier lag ,,De Re- part" en later de schilderachtige koepel, hier stpnd niet ver van daan oorspronkelijk het zoge naamde Heilige Kruis, een enigs zins mysterieus gedenkteken. Schouwen is na 1953 op de schop gegaan. De ingrijpende veranderingen die er het gevolg van zijn kan men bij Scharendijke aanschouwen. Slechts enkele herkenningspun ten uit vroeger tijden zijn hier zichtbaar: enkele kleine (meestal verbouwde) dijkhuisjes met spo ren van de zilte zeewind en niet te vergeten de eerder genoemde koe pel, die evenals de eeuwenoude to ren van Koudekerke een zeldzaam historisch monument mag worden genoemd. Sinds overoude tijden heeft Scharendijke een aparte plaats in genomen, mede gekenmerkt door de toevloed van Zierikzeeënaars die er bij mooi weer een dagje kwamen vertoeven of zoals het in de 18de eeuwse „Tegenwoordige Staat" is geformuleerd: Daar de stedelingen van Zierikzee des zo mers het vermaak van het zeestrand nemen".... Op oude kaarten ziet men er „Den Repaert" ingetekend, een sinds mensenheugenis voorname behuizinge in de luwte van de dijk. Op deze plek ongeveer begon de duinenrij in de richting van de westhoek van Schouwen. Met na me wordt omstreeks 1650 het „Burgemeesters Duynken" met name genoemd. Het koepeltje van Scharendijke is vermaard en niet ten onrechte. De historische koepel bij Scharendijke. Het vormt een uniek bouwseltje, vermoedelijk ontstaan in de 11de eeuw, dat bijzonder zeldzaam is. Nog in de 19de eeuw en het begin van deze eeuw kon men op tal van plaatsen zgn. thee-koOpeltjes aan treffen maar door verwaarlozing en verval zijn de meeste exempla ren inmiddels verdwenen. Het Scharendijkse koepeltje rr\pt zijn schilderachtig rieten dak, bood aan de Heemraden van Schouwen in het verleden een nuttig en aan genaam gezichtspunt om een groot deel van de dijk vanuit de hoogte in ogenschouw te nemen. Het eerder genoemde Heilige Kruis, eveneens niet ver van deze lokatie gelegen, is reeds lang (hoe lang is niet bekend) van zijn oor spronkelijke plaats verwijderd. Min of meer bij toeval is ongeveer twintig jaar geleden het zware voetstuk ten stadhuize van Zierik zee teruggevonden. „Repart" ge noot tot voor enkele jaren ook eni ge bekendheid als periodieke verblijfplaats van de bekende uit gever Ad Stok, die de uitgave van „De smid van Schouwen" stimu leerde.... Wiebe Keikes BROUWERSHAVEN Bazar De onlangs in de Grote- of Sint Ni- colaaskerk in Brouwershaven gehou den bazar heeft 5.435,- opgebracht. De Opbrengst is bestemd voor de res tauratie van de kerk. GOES Women's Aglow De afdeling Goes van de Women's Aglow Fellowship komt woensdag 3 oktober bij elkaar in Hotel Terminus in Goes. De bijeenkomst begint om 9.45 uur. Spreekster is Jannie Rever- da uit Zutphen. Zij is lid van het na tionaal bestuur en hoofd training. Er is kinderoppas aanwezig. Gespreksmiddag ouders van homosexuele kinderen Op zaterdag 3 november wordt in het vergadercentrum van de Gerefor meerde Westerkerk te Goes een ge spreksmiddag gehouden voor ouders van homosexuele kinderen. De bij eenkomst wordt georganiseerd door de stichting Landelijk Overleg Werk groepen Ouders van homosexuele kinderen (SLOW) omdat bij ouders altijd veel vragen over dit onderwerp leven. De bijeenkomst begint om 13.00 uur. KAPELLE Wijn- en bierwedstrijd De jaarlijkse wedstrijd voor ama teur wijnmakers en bierbrouwers wordt dit jaar op zaterdag 27 oktober gehouden in De Vroone in Kapelle. De organisatie is in handen van het Zeeuws Amateur Wijnmakersgilde Luctor et Fermento. Langzamerhand begint deze provinciale wedstrijd, die nu voor de vijfde achtereenvol gende keer wordt gehouden, een tra ditie te worden. Iedere niet- georganiseerde wijn- of biermaker die in Zeeland woont en eenieder die lid is van één van de Zeeuwse gilden kan in deze wedstrijd meedingen naar de prijzen. De uitslag van de wedstrijd wordt aansluitend op de wedstrijd bekend gemaakt. Cultuurmaand Het stadje Veere is vanwege zijn fraaie ligging aan het Veerse Meer en zijn talloze monumenten te allen tij de het bezoeken waard. Zaterdag 29 september heeft een dergelijk bezoek echter meer waarde doordat daar dan de slotdag van de tweede Zeeuwse cultuurmaand plaats vindt. Deze slotdag bmvat een interessant cultu- reèl programma van 10.00-13.00 uur. Zo zal in de historische ambiance van Veere V/orden stilgestaan bij de 150- jarige verjaardag van de uitvinding van Adolphe Sax, de saxofoon. Een achttal ensembles en groepen laten zien en horen welke creatieve moge lijkheden dit instrument heeft. Te vens is er onder leiding van Herman de Wit een workshop voor zo'n 200 saxofonisten. Verder zijn er culturele evenementen, zoals het Familie- proms-concert door het Zeeuws Or kest onder leiding van Lex Veelo. Aan dit concert werkt een aantal ver maarde solisten mee. MIDDELBURG Fietspaden-comfort In opdracht van Provinciale Water staat Zeeland wordt woensdag 26 sep tember het comfort van de fietspaden iii het provinciale wegennet, op Wal cheren gemeten. Dat gebeurt met een tandem voorzien van meetappara tuur. Het gaat om een nieuw onder zoek. Tbt nu toe werd alleen de onder- houdstoestand van de fietspaden bekenen, waarop losliggende tegels of gescheurd asfalt weer in orde werd gemaakt. Het onderzoek naar het comfort op de fietspaden richt zich vooral op trillingsgevoeligheid. De elektronische apparatuur op de tan dem meet wat een fietser voelt. De gegevens worden ingevoerd in de we gen /verkeersdatabank van de water staat. 'Op die manier kan bekeken worden welke fietspaden aan verbe tering toe zijn en welk type wegdek het'geschiktst is. Tenzij anders vermeld beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 28 september: 29 september: 1 oktober: 5 oktober: Concertzaal, Zierikzee Kamerorkest Sinfonia. Ned. Herv. kerk, Renesse Koniglisches Mannerquartett Eupen. Slot Haamstede Ariiaga Strijkkwartet. Willibrorduskerk, Zierikzee Mozart-concert Gereformeerd Kerkkoor, Willy Feytel- Bout, zang; Katalin Agoston, viool. 6 oktober: Ned. Herv. kerk Nieuwerkerk Concert Cantiona musicum m.m.v. enkele injStrumenta- listen. 12 oktober: Concertzaal, Zierikzee Nederlands Pianosextet. 3 november: Nieuwe Kerk, Zierikzee Mannenkoor Groot Rotterdam m.m.v. Herman van Vliet, orgel. (19.30 uur). 10 november: Trouwzaal stadhuis, Zierikzee Eerste Ars Musica-concert m.m.v. Titia Dijkstra en "Lies- beth Franken, zang, Dik de Koning, gitaar, Ellengard Jense, klavecimbel en Bart Groeneveld, fluit. 23 november: 8 december: 21 december: 22 december: 22 december: Dorpshuis De Schutse Jubileumavond Zangver. Nu met Hope (19.30 uur). Concertzaal, Zierikzee Orlando kwartet. Nieuwe Kerk, Zierikzee Christmas Carols m.m.v. Gereformeerd Kerkkoor, Can- tare en schoolkoor Chr. S.G. Prins Maurits (Middelhar- nis) en een Vokaal Ensemble. (20.30 uur). Ned. Herv. kerk Oosterland Kerstzangavond Duivelands Mannenkoor. Slot Haamstede Kerstconcert The New Hope Singers en de Westhoekzan gers (16.00 uur). 22 december: Vierschaar stadhuis, Zierikzee. Ars Musica kerstconcert m.m.v. Madrigaalkoor, Dik de Koning, gitaar en Loes van Herrewijnen, blokfluit. 22 december: Ned. Herv. kerk, Bruinisse Kerstzangavond m.m.v. Laus Deo, Ned. Herv. Kerkkoor en kinderkoor Bru. (19.30 uur.). 26 januari: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Herdenkingsconcert Cesar Franck en Hendrik Andries- sen, Wim Boer, orgel, Francien Fregeres en Vokaal En semble (Ars Musica). 9 maart: Concertzaal, Zierikzee. Ronald Brautigam. piano. 15 maart: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Zeeuws Jeugdorkest met Mozartprogramma (Ars Musi ca). 30 april: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Koninginnedagconcert Ars Musica m.m.v. Ensemble Speelgoed, Willie Bil, orgel, Dik de Koning gitaar en Liesbeth Franken, zang (19.30 uur). De bedoeling van deze rubriek is elkaar te informeren wanneer uitvoe ringen zullen plaatsvinden zodat anderen bij de bepaling van hun uit voering rekening kunnen houden met de reeds ingevulde data. Vandaar het verzoek om zo spoedig na het bekend worden van de datum deze door te geven aan M. van der Veer (01110-14585). Woensdag 26 september Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur Amazonia, Canadese docu mentaire over de ontbossing van de regenwouden. 15.45 uur Overal en (n)ergens: Zo vrij als een vogel, documentaire over een unieke gevangene. Herh. 16.15 uur Zeeuwse mosselen, docu mentaire over de mosselindustrie. 16.35 upr Tom Sawyer, serie. 17.00 uur Kop en staart, kinderpro gramma. 17.14 uur Het gebeurde in... India, verhaal. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Tijdsein 1, actualiteitenru briek. 18.05 uur Our house, Amerikaanse se rie. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur Highlight, een bekende per soon aan het woord. 19.56 uur De negerhut van oom Tom, Amerikaanse tv-film. 21.51 uur Shockerende Russische psychiatrie, Russische documentaire over misbruik van de psychiatrie in de Sovjet-Unie. 23.00 uur Journaal. 23.15 uur Mag ik 's met je praten, praatprogramma. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.00 uur Mijn eerste keer, jeugdpro gramma. 17.25 uur Miss Universe, verslag van de Miss Universe verkiezingen in Hollywood. 18.15 uur Countdown, muziekpro gramma. 19.00 uur Reis om de wereld, 2-delig verslag van 5 reizen om de wereld in 30 dagen en de voorbereidingen hier voor. Afl. 2. 19.25 uur Behind the scences of Tour of Duty, een kijkje achter de scher men van deze serie. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur The inspector general, Amerikaanse musical uit 1949. 22.20 uur Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Hans Emans en Elsemieke Havenga. 22.55 uur Parallax: het verhaal: de wonderdokter, film van Jan Dor- resteijn. Het onderzoek: paranormale gene zers. 23.50 uur Pin up Club, erotisch maga zine. 00.20 uur Journaal. Nederland 3 09.00,13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.30 uur Natuurkunde in de onder bouw, afl. la t/m 2b. 11.30 uur Lief en leed, afl. 2. 18.00 uur De zee in het midden, serie van Geoffrey Haydon^Afl. 4. 18.26 uur Barbapapa, tekenfilmserie. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 18.55 uur Het klokhuis 19.10 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 19.54 uur Uitzending van het GPV. 20.00 uur Journaal 20.20 uur Patricia, film van de Nier Stichting Nederland. 20.25 uur Cinema 3: De Nederlandse Filmdagen 1990, live verslag van de slotmanifestatie van dit festival met de uitreiking van de Gouden Kalve ren. 22.00 uur NOS-laat, achtergrondin formatie. 22.50 uur Studio sport 23.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 16.00 uur Samson, Samson en Gert beleven dolle avonturen met teken films. 17.30 uur Het Capitool, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 119. 18.05 uur Plons, Afl. Plons en de zil verden. 18.10 uur TV-Tam Tam, vandaag: Mo de: Om niet in je blootje te lopen. 18.35 uur My little pony, tekenfilmse rie. 18.55 uur Muziekprofiel. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Tatort, Duitse politieserie. 21.35 uur Krokant, culinair program ma. 22.25 uur Kunstzaken. 22.30 uur Vandaag 22.50 uur Stijl: thema: Maritiem an tiek. 23.40 uur Coda, Opnieuw, van Leo Vroman. BRT 2 18.30 uur Nieuwskrant 18.35 uur Mooi en meedogenloos, afl. 18. 19.00 uur Programma van de katho lieke televisie- en radio omroep. 19.25 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.30 uur Journaal 20.00 uur Sportavond. Aansl. Verkeerstip. Donderdag 27 september Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Journaal. 17.41 uur De smurfen, tekenfilmse rie. VARA's Kindermenu met om: 18.04 uur Boes, tekenfilmserie. 18.15 uur De Freggels, tekenfilmse rie. 18.28 uur Dommel, tekenfilmserie. 19.00 uur Journaal. 19.22 uur Kinderen voor kinderen festival 1990, kinderkorenfestival met Vlaamse en Nederlandse koren. 20.24 uur Tien voor taal, spelpro- gramma. 21.16 uur De eerstgeborene, 3-delige Engelse serie. Afl. 3. 22.17 uur Steen voor steen, program ma over het werk van Foster Parents Plan in India en Indonesië. 23.00 uur Journaal. 23.10 uur Impact: Opstand in Sobi- bor, 2-delige documentaire over een opstand in het Poolse concentratie kamp Sobibor in 1943. Deel 2. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.05 uur AVRO Service salon in Kramsach, gevarieerd middagmaga zine.' 17.35 uur Cartoons, tekenfilms. Herh. 17.55 uur Toppop gold, muziekmaga- zine. 18.20 uur Ontdek je plekje. Vandaag: Weesp. Herh. 18.30 uur Tennis, magazine. 19.00 uur Colour in the creek, jeugd serie. 19.25 uur Han Wellerdieck, special met deze volkszanger in Australië. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur AVRO Krimi: Moord in Tiergarten, Duitse misdaadserie. 22.10 uur Alle kinderen van Bolivia, documentaire over het leven van indi aanse kinderen bij het Titikakka- meer in Bolivia. 22.55 uur Ad Visser en A.C.E. mu ziekprogramma. 23.25 uu> Journaal. Nederland 3 08.55, 13.00 en 17.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.00 uur No time to waste! Afl. 2. 09.30 uur Boekenbuis III. Afl. 2. 10.00 uur Aarde, water, lucht en zon. Afl. 2. 10.30 uur Lief en leef. Afl. 2. 11.00 uur In naam van Oranje. Afl. 2. 11.30 uur De positie van de vrouw. Afl. 2. J7.45 uur Fata Morgana, 2-delige do cumentaire over jongeren die vluch ten voor de problemen in het ouder lijk huis. Afl. 1. 18.15 uur Geboorte Profeet Moha- med, laatste preek. 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 18.55 uur Het klokhuis 19.10 uur De bierjager, informatieve serie over bier. 19.35 uur Vreemde kostgangers, En gelse serie. 20.00 uur Journaal 20.20 uur Ballet: Le corsaire, ballet van op muziek van Adam, Delibes, Pugny, Drigo en Prins Oldenburg. 21.49 uur Locke Consort speelt suite in C van Locke. 22.00 uur NOS-laat, achtergrondin formatie. 22.45 uur Hoofdpijn te lijf, les 2. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 17.30 uur Het Capitool, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 120. 18.05 uur Prikballon, kleutermagazi ne. 18.20 uur Malvira, poppenreeks. 18.35 uur Anita and the kids of Euro pe, Anita Meyer maakt een muzikale reis door de twaalf EEG-landen en wordt daarin begeleid door kinderen van het land zelf. Vandaag: Spanje. 19.00 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Hercule Poirot, Engelse se rie. Afl. 2. 20.50 uur Muziekprofiel: Michael Jackson. 21.00 uur Première, filmnieuws. 21.30 uur Panorama. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Vandaag 22.50 uur Plunjezak van een dode, 4- delige Britse thrillerserie. Afl. 4. 23.15 uur Coda: Romance opus 36, van L. F. Revius, uitgevoerd door het Ser- vais Ensemble. BRT 2 18.30 uur Nieuwskrant 18.35 uur Mooi en meedogenloos, afl. 19. 18.58 uur Muziekprofiel: Climie Fis her. 19.10 uur Programma van de Libera le syndicale omroep vereniging. 19.25 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.30 uur Journaal 20.00 uur Ommekaar. De uitdaging. Het relaas van een groepje mensen op skivakantie. Mensen die een beenam putatie hebben ondergaan na een ver keersongeval of door een ziekte. En van een groep blinde kinderen die in een Ardense grot afdaalden en een rotswand beklommen. Hun enthou siasme spreekt boekdelen. 20.50 uur Nordic lights, reeks van vijf tv-films uit verschillende Scandi navische landen n.a.v. het Festival van Vlaanderen. Vandaag: een zomer van 12 maanden, Zweedse film. ZWOLLE - Staatssecretaris Heer- ma (volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer) is bereid een-proef te nemen met het sneller opruimen van bodèmverontreinigin- gen in binnensteden en het geven van nieuwe bestemmingen aan die terrei nen. De aanpak van zo'n experiment zal Heerma op korte termijn bespre ken met minister Alders. De vijf gro te Overijsselse gemeenten hebben dit na een gesprek met Heerma in Zwolle bekendgemaakt. Woningbouwprojecten in bin nensteden lopen op dit moment ern stige vertraging op doordat procedu-' res van bodemsanering en ruimte lijke ordening niet op elkaar zijn af gestemd, er aan prioriteitsstelling het een en ander schort, de besluit vorming rond het verwijderen van bodemvervuiling moeizaam is en de financiering van de bodemsanering vaak verre van vlekkeloos is. De ge meenten Almelo, Déventer, Enschede, Hengelo en Zwolle hebben onder an dere voorgesteld bodemonderzoeken in elkaar te schuiven en bestem mingsplannen goed te keuren - ook als de sanering van de vervuilde bo dem nog niet is gepland. Bovendien zouden de steden zelf de verantwoor delijkheid moeten krijgen voor uit voering van projecten en zou er te vens een ruimere voorfinanciering gewenst zijn. ALPHEN A/D RIJN - In 2000 zal ons land 20.000 rijksmonumenten en 165 beschermde stads- en dorpsge zichten rijker zijn. Deze hele onder neming kost 96 miljoen gulden. Castor lag achter de plattebuis. Hij geeuwde een paar keer, rekte zich uit en drentelde naar de deur, waar hij op de durpel bleef staan. Toen Eine Knuut hem een duwtje gaf, sukkelde hij met zijn oude stijve poten naar buiten en ging met zijn snoet op de hevig tegenwerkende Sam liggen. Zie je wel, dat 't om joe te doen is, grinnikte Pier, jie bin 't manne tje van de rekenienge. De Padde gebaarde druk met zijn rechterarm en hield de andere tegen zijn sabel gedrukt. Uut de wegt, vechte doen we ier niet. Pier Knuut kwam overeind, gaf Sam nog een fikse trap tegen z'n ach terwerk en bleef dan aan de kant staan kijken, hoe de boerenjongen overeind krabbelde en het vuil van zijn mooi lakens buis sloeg. Maar in zijn vaart stootte hij tegen Arend, die benauwd tegen het hekje van Knuut z'n groentenhof stond. De kleine jon gen viel om en bleef met zijn rok in het prikkeldraad hangen. Een paar grote handen tilden hem op Wat is dat noe. Arend Hij keek in het lachende, behaarde gezicht van Max. Die was langs het geïtenpaadje uit de duinen gekomen en had nog net de kans gehad om Sam een geweldige draai om z'n oren te ge ven. Je zit glad onder de slik, ei je ge vochte? Arend huilde en schudde van nee. Zijn grote halsdoek hing los over zijn rug, in de rok was een flinke winkel haak en zijn handen en gezicht waren besmeurd met modder en rotte bla ren. Gae mer is mee, m'n ventje. Aan de hand van Max stapte hij de herberg in, Kee kwam stil achteraan. Ze moest telkens naar de scheur in het rokje kijken. Als zij Sam die klap niet had gegeven, zou er niks gebeurd zijn. 4 Koba Knuut stond achter de tap kast. Haar breed gezicht glom van de warmte. De potkachel stond gloeiend en ze had zeker al een paar glaasjes naar binnen geslagen op het nieuwe jaar. Want Koba kon goed tappen, ze schonk nooit iets voor ze zelf de smaak gekeurd had. Ze nam de kinders mee naar achter en Max zette zich op zijn vaste plaats aan het hoektafeltje. Al wat wenselijk is, mensen groette hij joviaal de mannen die za ten te kaarten. Ze mompelden hun wens terug en kruisjasten bij een glaasje brandewijn en een sigaar ver der. De Padde zat weer bij het biljart en Castor lag weer achter de kachel. Wat dienk je? vroeg Eine Knuut en zette zich met één bil op het bil jart, zou d'r vóst kommc? De Padde zweeg, roerde in zijn kof fie en keek strak voor zich. De koffie laten staan was zonde en Eine had hem daarna een brandewijntje be- Door DIGNATE ROBBERTZ 17 loofd, dat kon hij ook niet laten schie ten. Maar het zou beter gesmaakt hebben als Max Wattèl niet was geko men. Max was heel vriendelijk en knikte hem zelfs toe, maar de veld wachter groette stug en draaide z'n ^toel een slag andersom. Vóst antwoordde Max dat docht ik vannacht ook, toen ik op den Blankert sting, 't was spieker-el- der, maer de wind draait. Hij proefde zijn citroentje, schraapte een paar keer luid zijn keel en zei dan ernstig tegen de veldwachter: Een borrel tje smaekt as 't koud is. 't val niet mee as je de ronde moe doe in d'oostenwind. Nee mar dat is m'n werk. Dat is 't, viel Eine Knuut bij, maar meevalle doe ,'t nie. De Padde zat op hete kolen, hij ver trouwde geen van tweeën. £e zaten zeker in zichzelf om hem te lachen. De veldwachter klopte een beetje ner veus met zijn hak op de vloer en keek naar de reclameplaat van koffie, die tegenover hem hing. Eine had het brandewijntje pas neergezet, hij durfde het niet goed achter elkaar leeg drinken, dan brandde het in zijn keel en moest hij gaan hoesten. Koba kwam met de kinders terug. Arend was schoon gewassen en de scheur had ze dichtgespeld. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4