Voorzitter Wandel neemt na vijfentwintig jaar afscheid Ruilbeurs Zierikzee Winkeltje Zus en Zo'n richt zich meer op de kleinere mens diamant in herenkleding Verkoping en rommelmarkt in Bruinisse Schrijfster Inez van Dullemen in de Stolpe Bewoners en personeel krijgen tijdens informele bijeenkomst kans afscheid te nemen van hun voorzitter GEMEENTE BRUINISSE KWALITEITSKLEURENFOTO'S KLAAR TERWIJL JE WINKELT! fotografie -video foto's in 1 uur klaar FOTO VERSCHOORE Middelharnis - Goes - Middelburg Vlissingen - Hulst - Zierikzee - Etten-Leur KODAK EXPRESS QUALITY CONTROL Verschijnt elke woensdag huis aan huis op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overllakkee Uitgave: Totale oplage 27.800 ex. Redaktie, advertentie-afdeling en administratie: Jannewekken 11, Drukkerij Lakenman Ochtman bv, Zierikzee Zierikzee, Telefoon 01110-16551, Fax 01110-14315, Postadres: Postbus 1, 4300 AA Zierikzee EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND NIEUWSBODE EXTRA 19 SEPTEMBER 1990 BRUINISSE - In het verzorgings huis In 't Opper, Dokter de Kock- straat 13 in Bruinisse, wordt op woensdag 26 september voor de eer ste keer een verkoping en rommel markt gehouden. De openingstijden zijn van 14.00 uur tot 17.00 uur en van 18.30 uur tot 20.00 uur. Te koop zijn onder andere: haarspelden; linnen tassen; bloemen; boterbabbelaars; babyartikelen; kaarten; van stof gemaakte eenden en kransen; leuke cadeau-artikelen; kledinghangers; kussens en wandde coraties. Deze artikelen zijn onder begelei ding van de activiteitenbegeleidster Anette van der Sluis, gemaakt door bezoekers van de dagverzorging in In 't Opper. Naast de gemaakte artike len is er voor de jeugd een grabbelton en zijn er berliner bollen, slaatjes, koffie en limonade te koop. ZIERIKZEE - Schrijfster Inez van Dullemen is woensdag 26 september in Zierikzee. In de aula van de Rijks scholengemeenschap Professor Zee man vertelt de schrijfster vanaf 19.30 uur over haar werk. Inez van Dullemen is op uitnodi ging vanbibliotheek De Stolpe te gast in Zierikzee. Vorig jaar ontving Inez van Dullemen voor haar oeuvre de Anna Bijns prijs. BRUINISSE - Na vijfentwintig: jaar bestuurlijke func ties te hebben vervuld binnen de Stichting' Protestantse Bejaardenzorg Duiveland te Bruinisse, heeft W. Wandel zijn voorzitterschap overgedragen aan J. de Jonge. Tij dens een informele bijeenkomst hebben bewoners, be stuur en personeel van het verzorgingshuis In' 't Opper afscheid genomen van hun voorzitter. J. Ihnis namens de bewoners zijn be wondering uit voor de activiteiten van Wandel. Ook hoopte hij dat Wan del zijn activiteiten in In 't Opper niet te veel zou missen. „Vijfentwintig jaar geleden was het bouwen van een vei-zorgingshuis een zeer groot project. De aanbouw van vierenzestig zorgwoningen leek toen helemaal een grote stap". Dit memo reerde B. de Groot die namens de Christelijke woningbouwvereniging het woord voerde. „De stichting mocht niet zelf de woningen laten bouwen, maar de woningbouwver eniging kreeg wel toestemming om in eerste instantie tweeëndertig zorgwo ningen te bouwen. Verzorgingshuis In 't Opper is een interkerkelijke stichting. Wandel zat namens de Hervormde Gemeente van Nieuwerkerk in het bestuur van de stichting. De eerste negen jaar be kleedde hij de functie van adjunct di recteur van het verzorgingshuis. De daarop volgende periode was hij ge durende zes jaar secretaris, waarna hij tien jaar als voorzitter van het be stuur actief was. Voorzitter van het bestuur De Jon ge nam namens de Hervormde Ge meenten van Duiveland afscheid van Wandel. In zijn toespraak sprak hij al zijn waardering uit: „Wandel heeft daadwerkelijk meegewerkt aan de oprichting van het verzorgingshuis. Slechts een keer was hij niet aanwe zig bij een bestuurlijke vergadering, en dat ondanks zijn drukke werk zaamheden. Als voorzitter had Wandel een luis terend oor en gaf hij gelegenheid om alle meningen rustig te verwoorden, voordat er een beslissing werd geno men", aldus De Jonge. Als voorzitter van de bewonerscommissie sprak C. Het project is uitgevoerd en vol doet nog steeds aan de verwachtin gen". Ook bij dit project was Wandel als lid van de indicatiecommissie ac tief betrokken. De Groot beschreef Wandel als een man die alleen spreekt als hij iets te zeggen heeft. De directrice van In 't Opper, me vrouw N. J. Bal, noemde het een voorrecht om bij een zo belangrijke gebeurtenis iets te mogen zeggen. Ook zij sprak haar waardering uit voor het goed uitoefenen van de bestuursfuncties door Wandel. „Hij vervulde zijn taak op een na tuurlijke wijze, ondanks de zwaarte van de functie. Diot afscheid is geen definitief afscheid, maar een kunnen omzien in dankbaarheid en verwon dering. Wel is het een afscheid van een voorzitter waarbij iedereen, zo wel bewoners als personeel kon aan kloppen om samen naar een oplos sing voor een probleem te zoeken en deze te vinden". Fotoboek Als concrete terugblik ontving Wandel van de directrice een foto boek met daarin de gefotograveerde geschiedenis van het verzorgings huis. Wandel toonde zich zeer verrast en zei deze avond nooit te zullen ver geten. „Wat voor mij gedaan is, is echt veel en veel te veel", zo sprak hij geë motioneerd. „Ik heb dit werk altijd met veel plezier gedaan. Soms was het moei lijk, een andere, keer gemakkelijk, maar het was altijd wel mooi werk. De laatste jaren zag ik er weieens te genop, maar nu het definitief is, valt het toch niet mee, met dit werk op te houden", sprak'Wandel. Om alle ver anderingen in de sector bejaarden zorg goed te kunnen opvangen wenst Wandel het nieuwe bestuur alle •kracht en sterkte toe. De vertrekkende voorzitter van de Stichting Protestantse Bejaardenzorg Duiveland, W. Wandel uit Nieuwerkerk. (Foto: Joop van Houdt). Advertentie AFSCHEIDSRECEPTIE GEMEENTESECRETARIS B. DE GROOT Met ingang van 1 oktober 1990 zal de heer B. de Groot het ambt van de gemeentesecretaris, wegens het gebruik maken van de regeling vrijwillig vervroegd uittreden, neerleggen. Ter gelegenheid hiervan wordt aan hem een afscheidsreceptie aange boden. Deze zal worden gehouden op donderdag 20 september'1990 in het 't Durps'uus, Molenstraat 52 te Bruinisse. Zij vangt aan om 20.00 uur. Burgemeester en wethouders van Bruinisse, De burgemeester, A. VOGELAAR De loco-secretaris, T. VAN OOSTENBRUGGE Bruinisse, 12 september 1990 ZIERIKZEE - Het Kofschip aan de Scheldestraat is vrijdag 28 en zater dag 29 september een verzamelplaats van kopers en aanbieders van na- jaars- en winterkleding voor kinde ren. Vrijdag 28 september kan men tussen 19.30 en 21.30 uur kinderkle ding inleveren. Per persoon kunnen maximaal 25 kledingstukken in de maten 86 tot en met 176 (waarvan vijf dikke truien) worden ingeleverd. Wat babykleding betreft geldt een maximum van vijf tien stuks in de maten 56 tot en met 80. Wellicht ten overvloede, de kle ding moet gaaf en schoon zijn. Wat schoeisel betreft geldt de regel dat al leen kaplaarzen, gymschoenen, schaatsen en rollerskates worden aanvaard. De eigenlijke ruilbeurs, waarvan 107o ten goede komt aan de Stichting Kledingbeurs Zierikzee, is zaterdag 29 september, Tussen 10.00 en 11.30 uur kan men in 't Kofschip terecht voor het aanvullen van de garderobe van zoon- of dochterlief, 's Middags tussen 14.00 en 15.00 uur kan men zijn geld en de niet verkochte kle dingstukken ophalen. Niet afgehaal de kleding gaat naar Polen of Roeme nië. Voor inlichtingen over deze kledingruilbeurs kan men zich wen den tot Rian Duinhouwer, tel: 01110- 15244 of Y. van Marion, tel: 01110- 14143. ZIERIKZEE - Van 22 tot en met 30 september wordt de week van het landschap in het hele land gehouden. Alle provincies hebben een diersoort Uitgekozen, die zonder hun land schap niet zouden kunnen overleven, zoals bij voorbeeld in Groningen de goudplevier, het heideschaap in Drenthe, de ree in Utrecht en de ijsvo- gel in Limburg. LEIDEN - Op 22 en 23 september wordt in de Groenoordhallen te Lei den de dierenmanifestatie „Beesten spul" gehouden. Hier zijn dieren in alle soorten en maten te vinden, on der andere bijen, konijnen, sier- ei watervogels, paarden en geiten Daarnaast zijn er honden en katten uit het asiel op zoek naar een goed te huis. Advertentie Vijfenzestig jaar in goede gezondheid brengt het beste in Sjaak van Zee naar boven li zult dat feestelijk als u bij Sjaak van Zee op bezoek komt (vanaf 20-9 a.s.) paar Hoogwerff en hun kinderen er drie jaar geleden in gingen wonen werd het niet meer als zodanig ge bruikt. Maar nu is het pand weer in de oude ere hersteld. Het idee om een winkeltje te beginnen speelde Mar leen al jaren door het hoofd. En dat het zich soecifiek op kinderen richt heeft te maken met haar vroegere werk als kleuterleidster waardoor ze een redelijke kijk op kinderspeel goed kreeg. Het winkeltje heeft de naam Zus en Zo'n meegekregen. Een vrij apar te naam. Als reden voor deze naam geeft Marleen: „We wilden een naam voor het winkeltje waaruit men kon zien dat het voor jongens en meisjes is. Maar ook wilden we een naam waaruit blijkt dat er allerhande din gen zijn te krijgen. Een Rotterdamse uittb-ukking daarvoor is zoiets als zus en zo'n stoel of zus en zo'n pop". „Vandaar dat we besloten om de naam zus en zo'n te nemen. Als je de naam hoort denk je aan een meisje en jongen en als je de naam ziet denk je aan 'vanalles'. We weten trouwens dat het taalkundig niet klopt, maar dat hoeft ook niet, we vinden het gewoon een leuke naam", zegt ze vol enthou siasme. Vraag Marleen denkt wel dat haar win keltje aftrek zal hebben. „We hoorden van de mensen dat ze het fijn vinden dat er tweedehandskleding te krijgen is in het winkeltje. Het blijkt dat er, afgezien van het feit dat er jaarlijks twee tweedehandskleding-beurzen zijn, toch nog vraag is naar dit soort kleding. Er zijn natuurlijk altijd mensen die er hun neus voor ophalen, maar er zijn echt hele leuke dingen bij te vinden. Dingen die mensen zelf voor hun kinderen hebben gemaakt en deze nu bij de tweedehandskle ding aanbieden", zo zegt zij. „Het werd door veel mensen vreemd gevonden dat ik het winkel tje niet opende tijdens de seizoen maanden", vervolgt Marleen. „Maar ik wilde gewoon rustig aan beginnen en de mensen uit deze omgeving de eerste keus geven. Vooral wat betreft de tweedehandskleding. Vandaar dat ik nu pas open ben gegaan", zo ver volgt zij. De opening we^d eenvoudig ge vierd. De volwassen klanten kregen een kopje koffie en de kinderen kre gen een glaasje ranja en een kabou terkoekje om een beetje in de kin dersfeer te blijven. Het winkeltje heeft andere openingstijden dan de gemiddelde winkel, maar dit is te wijten aan het feit dat Marleen ook nog wat tijd voor haar kinderen vrij wil houden. „Mijn eigen kinderen gaan toch voor het winkeltje", zo zegt zij. De openingstijden zijn als volgt: 's morgens van 09.30 tot 12.30 uur en 's middags van 13.30 tot 15.30. Op koopavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. Iedereen kan vrij binnen lopen en genieten van de mooie dingen die er te zien zijn. ZIERIKZEE - In de Nieuwe Bogerdstraat zit sinds gis teren, dinsdag, het kinderspeelgoed- en kinderkleding- winkeltje Zus en Zo'n. De eigenaresse van het winkeltje, Marleen Hoogwerff, wil zich vooral gaan specialiseren in houten kinderspeelgoed, kinderkleding, poppekleer- tjes, muziekinstrumentjes en aquarellen en etsen voor de kinderkamer. Dit alles zowel 'eigengemaakt' (door haar familie, kennissen en haar zelf) als uit de groothan del. Marleen wil mensen de kans geven om hun tweedehands-kinderkleding voor de duur van drie maanden op te hangen in haar winkeltje. Wanneer de kleertjes in die drie maanden wor den verkocht houdt zij zelf 50 procent van het bedrag waar de kleren voor zijn verkocht als provisie. En de rest van het bedrag wordt uitbetaald aan de persoon die de kleertjes heeft in geleverd. „Ik heb de kleren zodanig geprijsd dat het voor de kopende en de verkopende partij toch nog inte ressant blijft", zo zegt zij. Het winkeltje biedt een gezellige en knusse indruk. De bezoeker die door het raam naar binnen kijkt krijgt de onbedwingbare neiging om 'toch maar eens even binnen te gaan kijken'. Het houten speelgoed is zo neergezet dat men er gelijk op af kan stappen. Zo ziet men onder meer een robot, een beest, een zwaan en aller lei ander mooi houten speelgoed. En allemaal voor redelijke prijzen. De echtgenoot van Marleen heeft het vakdiploma speelgoed en midden stand en maakt veel van het in het winkeltje aangeboden speelgoed zelf. Maar ook andere familieleden laten hun artistieke talenten aan het winkeltje ten goede komen. Zo ma ken enkele familieleden de aquarel len en etsjes (gekleurd en zwart) voor de kinderkamer. Verder zijn er nog familieleden die ook houten speelgoed maken. Bijna een familiebedrijf zou men denken, maar dat is zeker niet waar. Zo heeft Marleen ook enkele dames die voor haar breien en kinderkleren maken. „Ik kan dat zelf jammergenoeg niet zo goed dus zijn er enkele dames die dat voor mij doen. Ik betaal hen voor het maken en biedt de gebreide truit jes en andere dingen dan aan in mijn winkeltje", zegt zij. En ook verkoopt zij allerlei mooie poppekleertjes, ge maakt door een kennis van haar. Babykleding- Het is de bedoeling dat men alle maten kinderkleding in het winkel tje kan kopen en verkoper., maar voorlopig bestaat het grootste aan bod uit baby-kleding. Dit waar schijnlijk doordat baby-kleding maar een paar maanden wordt gedra gen en daarna in de kast verdwijnt. Terwijl kinderkleding in de grotere maten vaker wordt gedragen en ook intensiever. „Baby-kleding krijgt weinig te lijden. Kleding van wat oudere kinderen wordt vaak afgedra gen, en is dus niet meer aan te bieden in een winkel", zo zegt Marleen. Het pand waar het winkeltje in is gevestigd werd vroeger ook al als winkel gebruikt, maar sinds het echt- Houten speelgoed, aquarellen, etsen, kinderkleren en poppekleertjes. Er is werkelijk van alles te koop voor kinderen in het kleine winkeltje Zus en Zo'n. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1