Twee keer goud voor Zierikzeese pupillen Strippenkaart-actie NIEUWSBODE Goede start jeugdteams TTV Scaldina Zierikzee De Jeugdvoetbalhoek Ouwerkerk doet goed mee; weer punten verzameld Negende plaats Delta Sport Zierikzeese Bridgeclub Greetje Smit plaatst nieuw record All-Ready verkijkt zich op inzet Good-Luck BC Zierikzee 5-0 zege van beste elf SV Dreischor Zonnemaire deelt punten met Patrijzen 4; 2-2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 18 september 1990 Nr. 21814 9 ZIERIKZEE - Tijdens de onlangs gehouden pupillen- atletiekwedstrijden op sportpark Bannink, te Zierikzee, werden er door verschillende leden van de organiserende vereniging AV Delta Sport behoorlijke prestaties gele verd. Bij de meisjes wisten zowel Anja Stouten (A-pupil) als Lindsey Ossewaarde (B-pupil) een gouden medaille te bemachtigen. Zilver was er voor de B-pupil René Hol- kers en A-pupil tweede jaars Bart Cambeen. De C-pupil Ferdi Reedijk behaalde met zijn 40 m sprint, balwerpen en verspringen een bronzen medaille. HAARLEM - Met een aantal per soonlijke records en als ploeg goed presterend bracht het junioren A/B jongensteam het tot een negende plaats op de landelijke clubkam pioenschappen in Haarlem. De atle- tiekploeg van Delta Sport was als laatste en twaalfde ploeg in de finale beland. In Haarlem toonde het Zierikzeese team de gelijkheid door een negende plaats te behalen tussen gerenom meerde teams uit Nederland. Robert van der Vegt was weer goed voor vele punten op het discuswerpen met een afstand van 40,22 meter. Ook de kogel stootte de 18-jarige A-junior naar een prima afstand van 13,02 meter. Serge Schot behaalde een uitstekende hoog te op het hoogspringen. De HTS- leerling kwam tot 1,80 meter. Peter van de Zwan liet twee persoonlijke records noteren. Op het verspringen kwam hij tot 6,04 en de 400 meter werd gelopen in 54,4 seconden. Ook Michel Coolbergen noteerdp een pri ma tijd op de 3000 meter. De rappe Zierikzeese loper kwam tot een per soonlijk record van 9.49.5 minuten. Het succesvolle team Dynamo uit Middelburg werd Nederlands kam pioen in Haarlem. Uitslagen Michel Pleune, 100 meter 12,5; 800 meter 2,09,0; Peter van de Zwan, ver springen 6,04; 400 meter 54,4; Michel Coolbergen, 3000 nieter 9,49,5; Serge Schot, hoogspringen 1,80; Robert van der Vegt, discuswerpen 40,22; ko gelstoten 13,02; Werner Lodewijk, speerwerpen 41,02; estafette 4 x 100 meter Serge/Michel/Robert en Peter 47,1. Totaal eindstand: 1. Dynamo Mid delburg, 7618 pnt; 2. AVV Valkens- waard, 7441 pnt; 3. Holland Leiden, 7136 pnt; 4. AVA '81 Almere, 6939 pnt; 5. Pijnenburg Soest, 6885 pnt; 6. AV 40 Delft, 6877 pnt; 7. Caesar Beek, 6662 pnt; 8. Haarlem Haarlem, 6652 pnt; 9. Delta Sport Zierikzee, 6628 pnt; 10. AV 55 Heerenveen, 6624 pnt; 11. Typhoon Gorinchem, 6148 pnt. Voor Scaldina 1 startte Marco Han- se als eerste speler. De eerste game, tegen P. Glass, had hij nodig om in zijn ritme te komen: 25-23. Ook zijn tweede game wist hij te winnen, maar nu iets gemakkelijker: 21-16. Ook Miranda Kristalijn wist haar eerste partij in winst om te zetten: 21- 17 en 25-23. Sjaak Hanse zette het der de punt op het bord door Kopia's met 21-12 en 21-18 aan de kant te zetten: 3- 0. Ommekeer Hanse en Kristalijn wonnen samen het dubbel. Dit betekende meteen de ommekeer voor Scaldina. Marco Hanse won als enige zijn drie partij en, Miranda Kristalijn verloor één keer, terwijl Sjaak Hanse twee keer moest toegeven. De uiteindelijke 7-3 overwinning is uiteraard wel een leuk begin van het nieuwe seizoen. Scaldina 2, bestaande uit de drie nieuwelingen Dick Kouwenberg, Remko Franke en Arthur Schenk, kon vooralsnog geen potten breken. Zowel Kouwenberg als Franke kwa men niet tot winst. Ook het door hen samengespeelde dubbel ging verlo ren: 13-21 en 19-21. Enigszins verras- verse takken van sport. Met het ontstaan van het Plaatse lijk Stimulerings Fonds (PSF) heeft de Zeeuwse Sportraad een startbij- drage van 4500 gulden gegeven. Ook de gemeente Zierikzee moest als te genprestatie 3000 gulden in het fonds stoppen. De werkgroep Sportstimu- lering heeft inmiddels al vergevor derde plannen gemaakt om sportsti- muleringsactiviteiten te ontplooien. Theo Struijs, medewerker van de Zeeuwse Sportraad: „Dertig procent van de kinderen doet niet of nauwc- lijsk aan sport. Wil je een kind ken nis laten maken met sport, dan zal je goede informatie vooraf moeten ge ven met name over individuele of teamsport. Het is dan ook belangrijk dat kinderen met meerdere sporten in aanraking komen zodat zij een bre dere kennis krijgen van diverse spor ten. Als een kind in één van de tak ken van sport niet het juiste heeft kunnen vinden waar zij op gerekend heeft dan moet ze door de bredere kennis van de andere sporten gemak kelijk iets anders kunnen kiezen. Hiermee blijft het kind behouden in de sport. Daarom is het ook belang rijk dat gemeente, scholen en sport verenigingen samenwerken. De ge meente voor het coördinerend werk, scholen voor een duwtje in de rug en de verenigingen voor de goede op vang", aldus Struijs die vertelde dat er al een aantal projecten in Zeeland met succes verloopt. Bij de meisjes pupillen A tweede jaars wist de Zierikzeese Anja Stou ten een prima eerste plaats te beha len. Haar verzamelde puntentotaal van 1164 scharrelde ze bijeen op de onderdelen 60 m sprint, kogelstoten en verspringen. Vooral bij het ko gelstoten haalde Anja Stouten onge lofelijk uit. Met de geworpen afstand van 8,72 meter bleek zij tijdens de pu pil lenwedst rijd niet alleen veruit de beste, maar realiseerde hiermee te vens een nieuw persoonlijk- en club record. Haar oude record, vorig jaar behaald, stond op 7,50 m. Prima Ook een prima prestatie werd er ge leverd door de B-pupil Lindsey Osse waarde. Met een tijd van 7.2 seconden op de 40 meter sprint, een afstand van 18,16 meter bij het balwerpen en door 1.00 meter hoog te springen verzamel de Ossewaarde een puntentotaal van 793. Zij bleef hiermee haar naaste concurrente Janneke Langerak met 76 punten ruim voor. B-pupil René Holkers moest alleen tegenstander Dennis Wever, van AV Spark, voor zich dulden. Zodoende moest hij genoegen nemen met een tweede plaats. Wel wist Holkers het onderdeel hoogspringen te winnen. send was wel de twee keer winst wel ke geboekt werd door Arthur Schenk. Hierdoor redde hij de eer voor de Zierikzeeënaren: 2-8. Ook Scaldina 3 startte voorbarig met een overwining op Chrompack MZ 10. Het was meteen Hai Luong die begon met winst op Stuyk: 21-18 en 21-19. Ook Hans Boon realiseerde een regelmatige overwinning op Corver: 21-14 en 21-11. Nieuweling Erik Stoel moest in zijn eerste game, tegen Wil- leboordse, nog wat wennen. Toch won hij met 21-18. Zijn tweede game bracht Stoel gemakkelijker op zijn naam: 21-10. Dubbelspel Samen met Boon won Erik Stoel ook het dubbelspel tegen het koppel Corver/Willeboordse: 21-13 en 21-8. Hoewel ze technisch nog moeten groeien zetten Boon en Stoel ook hun twee resterende partijen nog in winst om. „Met veel inzet hebben ze vele mogelijkheden, als ze maar niet te snel en te slordig spelen", was de reactie van trainer Ad de Graaf na af loop. Luong won slechts één keer waardoor er een 8-2 zege voor Scaldi na werd geboekt. Tijdens de bijeenkomst was het veelvuldig de vraag hoe het met de opvang binnen de vereniging was ge regeld. De werkgroep gaf aan dat het mogelijk was om via de Zeeuwse Sportraad kadertrainingscursussen kunnen organiseren. Ook wordt de begeleiding van ClOS-leerlingen uit Goes niet uitgesloten. Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland fungeert als algemeen coördinatiepunt waar bij het bureau bijgestaan wordt door een ClOS-leerling. Het project zou oktober of novem ber gestart moeten worden. De kinde ren krijgen dan de gelegenheid om ie dere vier weken kennis te maken met een sportvereniging. Gezien de be reidwilligheid van de sportverenigin gen en scholen krijgt de werkgroep Sportstimulering nog veel werk te verzetten. P. van der Sneppen, directeur van de Willibrordusschool. gaf de werk groep een suggestie mee: „Het zou heel belangrijk zijn als alle sportver enigingen hun jeugdevenementen eens gezamenlijk coördineren. Geef een jaarkalender uit die wij in de school kunnen ophangen", aldus Van der Sneppen, die verklaarde iedere weck te worden overspoeld door sportuitnodigingen. Met een sprong van 1,10 metèr sprong hij tien centimeter hoger dan oppo nent Wever. Holkers' tijd op de 40 me ter sprint was 6,9 seconden, terwijl hij bij het balwerpen een afstand van 28,04 meter overbrugde. Éveneens zilver was er voor Bart Cambeen, een tweede jaars A-pupil. Vooral omdat de latere nummer één Rob Koole, van AV '56, ijzersterk gooide bij het balwerpen (40,80 me ter) greep Cambeen naast de eindze ge. Met zijn balworp over een afstand van 35,18 m bleef hij te ver verwij derd van de prestatie van Koole. De 60 m sprint legde Cambeen af in 9.1 seconden (ééntiende langzamer dan Koole). Bij het hoogspringen reikten zowel Koole als Cambeen tot een hoogte van 1,25 mefer. Delta Sporter Ferdy Reedijk hield zich in de strijd bij de jongens C- pupillen ook voorbeeldig staande. Hij behaalde uiteindelijk een derde plaats en zodoende de bronzen plak. De strijd in die top lag overigens dichtbij elkaar. Slechts op één puntje na greep Reedijk naast het zilver. De gouden medaille-winnaar Koen Ca- pelle, van Atletica, had slecht vier puntjes meer. De prestaties van Ree dijk op zijn drie onderdelen waren als volgt: 40 m, 7.5 seconden, balwer pen, 26,32 m, verspringen, 3,10 m. Uitslag Hieronder volgen de uitslagen van de pupillenwedstrijd op sportpark Bannink. Tbvens de resultaten van de Delta Sporters. Meisjes pupillen C: 1. Yvonne Wis se, Atletica; 2. Yvonne v. d. Wal, Ener gie; 3. Carlijn Polderman, Atletica; 4. Liesbeth Breepoel, RKHAV; 6. Marti- ne v. d. Cingel, Delta Sport; 8. Marie: ke Werry, Delta Sport; 12. Wyona Praet, Delta Sport; 13. Esther Gle- rum, Delta Sport. Meisjes pupillen B: 1. Lindsey Os sewaarde, Delta Sport; 2. Janneke Langerak, Schelde Sport; 3. Rosalie Buizer, Dynamo; 7. Marcella Krips, Delta Sport; 9. Saskia Nieuwenhuy- se, Delta Sport; 15. Marieke van Doorn, Delta Sport. Meisjes pupillen A le jaars: 1. Ma- ritza op 't Hof, AV56; 2. Yoni Bantjes/^" AV56; 3. Stefanie Dijkgraaf, Atletica; 14. Jesca Welmer, Delta Sport; 19. Ka rin van Dongen, Delta Sport; 21. Mar- greet de Pagter, Delta Sport; 25. An neke Provoost, Delta Sport. Meisjes pupillen 2e jaars: 1. Anja Stouten, Delta Sport; 2. Elbrich van Dieren, Atletica; 3. Riska Woutersen, Wielingen; 11. Vivian Krips, Delta Sport; 13. Jhnja Stins, Delta Sport; 21. Monica Natte, Delta Sport; 24. Na- tasja Smalheer, Delta Sport; 25. Leanne de Regt, Delta Sport. Jongens pupillen C: 1. Koen Capel- lo, Atletica; 2. Maarten Buys, AV56; 3. Ferdi Reedijk, Delta Sport; 4. Carlos Slinkert, Delta Sport; 7. Marijn van Kralingen, Delta Sport; 8. Patrick Vonk, Delta Sport; 9. Willem Bakker, Delta Sport; 11. Arjo Nieuwkoop, Delta Sport; 14. Wouter Bouwman, Delta Sport; 15. Arend-Jan Baak man, Delta Sport. Jongens pupillen B: 1. Dennis We ver, Spark; 2. René Holkers, Delta Sport; 3. Axel van Nieuwehove, Schelde Sport; Gerben v. d. Velde, At letica; 6. Arnout v. Koeveringe, Delta Sport; 9. Edwin Duinhouwer, Delta Sport; 17. Jouke Bottema, Delta Sport; 19. Tim Ravia, Delta Sport; 20. Pepijn van Eyk, Delta Spori; 22. Ri chard den Boer, Delta Sport. Jongens pupillen A le jaars: 1. Mar- tijn Mortier, RKHAV; 2. Erik de Lan ge, Dynamo; 3. Henrik Westerweele, Atletica; 9. Johnny Pannekoek, Delta Sport; 14. Joachim Schot, Delta Sport; 16. Robert-Jan Berman, Delta Sport; 25. Mark v. d. Wekken, Delta Sport; 26. Jeroen van Kralingen, Del ta Sport; 30. Martijn Hoekstra, Delta Sport. Jongens pupillen A 2e jaars: 1. Rob Koole, AV56; 2. Bart Cambeen, Schel de Sport; 3. Gideon Dieleman, Atleti ca; 12. Niels Holkers, Delta Sport. ZIERIKZEE - Voor de leden van de bridgeclub Zierikzee is het seizoen weer begonnen. Onlangs ging men van start en zoals was afgesproken werd gespeeld in poules. De paren werden ingedeeld naar sterkte, waarbij de uitslag van de af gelopen competitie als basis gold. De hoogste score werd bereikt in de laat ste poule. Het paar, de dames Hogerheide-van der Wekken haalde 67,71%. De uitslag van de behaalde punten is als volgt: poule A: 1. ep. Van den Berg. 111; 2. ep. Kloet. 93; 3. ds. van Geesbergen-Sluyter, 83; 4 en 5 hm. van Ast-Kegels, ep. Stokla, 82; 6. hrn. Boot-Eekman, 79; 7. mevr. van Wingerden-hr. Blonk, 74; 8. ds. van Leeuwen-Plaating, 68. 84 punten is 50%. Poule B: 1. ep. van Assendelft, 58; 2. hm. van Oostwoud-Wijdenes-Tim- merman, 55; 3. ep. Pompcr, 54; 5. ds. van 't Leven-Schaalje, 49; 6. ep. Hol lander, 34; 7. ds. van der Duyn-van Oostwoud-Wijdenes, 33. Poule C: 1. ds. Hogerheide-van der Wekken, 65; 2. ds. Gedrojc-de Vries. 54; 3. ep. Holm 53; 4. ds. Docs- Eekman, 42; 5. ds. Brinckman- Hcineman, 40; 6. ep. Visser, 34. In poule B en C is 48 punten 50%. GOES - Tijdens een instuif atle tiekwedstrijden op de kunststof baan in Goes kwam Greetje Smit van Del ta Sport tot een nieuw veterane club record op de 1 EM. Smit liep een tijd van 5.52.0 wat goed was voor een tweede plaats achter Hannie de Ja ger van AV'56. Eddy Smit kwam bij de heren tot een veteranenrecord op de 1 EM in 5.56.7. De Delta Sport at leet behaalde hiermee een zesde plaats. Ook in Vlissingen waren bei de veteranen succesvol op de kunst- stofbaan. Eddy Smit stelde daar het veteranenrecord op de 1000 meter scherper met een tijd van 2.52.05. Greetje Smit werd 2e op de 3000 me ter in 11.32.02. M1DDELHARNIS - De tweede competitiewedstrijd verliep voor de hoofdmacht van korfbalvereniging All-Ready nogal teleurstellend. Na de winst van vorige week op Volhar ding (5-3) waren de verwachtingen voor de wedstrijd tegen Good-Luck hoog gespannen. Het liep allemaal wat anders. Na een ruststand van 3-3 liet de ploeg uit Middelharnis er in de tweede helft geen gras over groei en en toonde zich de sterkste. Dit re sulteerde uiteindelijk in 8-5 in het voordeel van Good-Luck. All-Ready startte zonder Hetty Me lissant die momenteel op vakantie is. Good-Luck begon voortvarend. Twee rake schoten brachten de ploeg op een 2-0 voorsprong. Daarmee werd All- Ready direct in een achtervolgende rol gedwongen. Het vak met Arjan Hage, Ronny Pantekoek, Mirjam van Tiggelhoven en Esther Scherpenisse kwam tot prima combinaties, maar de schoten misten alle zuiverheid. Toch bleef dit vak doorvechten wat na een half uur resulteerde in een strafworp voor Mirjam van Tiggelho ven, die Arjan Hage benutte: 2-1. Good-Luck kwam nog op 3-1 waarna Wim in 't Veld met twee gave af standstreffers de ruststand op 3-3 be paalde. De opleving van All-Ready aan het eind van de eerste helft gaf de ploeg voldoende zelfvertrouwen voor de tweede helft. Het bleek echter alle maal iets anders te lopen. Evenals in de eerste helft trok Good-Luck direct het initiatief weer naar zich toe en liep binnen 7 minuten uit naar 6-3. Dit was een zware klap voor All- Ready, die de ploeg ook niet meer te boven zou komen. Esther Scherpenis se scoorde met een afstandstreffer nog 6-4, maar Good-Luck vergrootte daarna de marge tot 8-4. Het laatste woord was aan Korrie Stoutjesdijk, die van afstand de eindstand bepaal- defbp 8-5. Momenteel deelt All-Ready dê tweede plaats met Good-Luck. A.s. zaterdag 22 september ont vangt All-Ready 1 koploper Korvo om 16.00 uur op Sportpark Bannink. Stand in promotieklasse B: Korvo 1 2-4, Good-Luck 1 2-2, All-Ready 1 2-2, Volharding 1 2-0. ZIERIKZEE - Klasse 1 afd. A: Si- nar 1-Zierikzee 1 0-8; klasse 3 afd. A: Dok 2-Zierikzee 3 5-3; klasse 4 afd. B: Wings 4-Zierikzee 4 1-7; klasse 4 afd. A: Kats 2-Zierikzee 5 6-2. Programma Klasse 1 afd. A: 22-9 Smash 1- Zierikzee 1; klasse 2 afd. C: 18-9 Rill. Smashers 1- Zierikzee 2; klasse 3 afd. A: 22-9 Rill. Smashers 1-Zierikzee 2; klasse 3 afd. A: 22-9 Verommemep- pers 2-Zierikzee 3; klasse 4 afd. B: 25- 9 Rill. Smashers 4-Zieri'kzee 4; klasse 4 afd. A: 23-9 Zeeland 2-Zierikzee 5. DREISCHOR - Dreischor-trainer Ko Willemse had achteraf gezien voor niks angstig uitgekeken naar de tweede competitiewedstrijd, tegen Robur 2. Na de ongelofelijke 10-1 overwinning, vorige week op Zierik zee 4, was hij bang dat het Dreister elftal nu te gemakkelijk zou gaan spelen. Zijn vrees was evenwel niet nodig geweest. Dreischor realiseerde op eigen veld een verdienstelijke 5-0 overwinning. Vooral onder leiding van Jan Witte en Peter van de Linde gooide Drei schor van meet af aan de beuk erin. Het was zodoende niet verwonderlijk dat reeds in de tiende minuut de ope ningstreffer werd gescoord. Een bal van achteruit werd achtereenvolgens beroerd door Peter van de Linde, Ser ge Bos en tenslotte voor de finishing- touch door Wim van de Linde die raakt kopte: 1-0. Dreischor bleef het spel in handen houden en kwam in de 17e minuut op een 2-0 voorsprong. Omdat Robur 2 een bal in de verdediging niet goed wegwerkte kon Kees Wesdorp hier van profiteren: 2-0. Robur 2 kreeg hierna toch ook nog enkele leuke kansen maar vooral dankzij de prima verdedigende linksback Jan Pankow en rechtsback Jan Kip bleef Drei schor overeind. In de 28e minuut werd de voor sprong weer wat verder uitgebreid. Een schot van Serge Bos op het doel werd niet klemvast door de keeper gepakt. In de rebound was het Wim van de Linde die scoorde: 3-0. Na de hervatting duurde het bijna een half uur voordat de mannen van oefen- meester Ko Willemse weer het net lieten vibreren. Het was Luck Hcij- boer die uit een pass van Serge van de Bos het duel in de 28e minuut weer opentrok: 4-0. invaller Norman Dijst schoot Dreischor één minuut voor tijd naar de verdiende 5-0 over winning. OUWERKERK - Ook tijdens haar derde competitieduel heeft het eer ste elftal van SV Ouwerkerk punten weten te verzamelen. Ten koste van het bezoekende Philippine werden er twee winstpunten toegevoegd aan het totaal: 3-1 winst. De OuWerker- kers houden zodoende nog prima aansluiting met de bovenste ploegen. Philippine begon wel voortvarend maar moest in de vijfde minuut reeds de eerste tegentreffer incasseren. Via Jacco Brouwer kwam Eric Bleyi in balbezit. En meteen bij zijn eerste balcontact van de wedstrijd trapte hij vanaf 18 meter raak middels een kei harde line-drive: 1-0. Langzaam maar zeker zakte het spel van Ouwerkerk vervolgens steeds verder weg. De te gentreffer was zodoende onvermijde lijk. 'S-HEERENHOEK - Zonnemaire speelde gisteren, zondag, een veel minder lekkere wedstrijd dan vorige week, toen met 13-1 gewonnen werd. Een en ander was echter toch ook de verdienste van de tegenstander Pa trijzen 4. Deze thuisspelende ploeg kon het bezoekende Zonnemaire op een 2-2 gelijkspel houden. Reeds in de vijfde minuut gelukte het de gastheren om op voorsprong te komen. Een keihard schot vanaf de zestienmeterlijn verdween via de on derkant lat achter Zonnemaire- doelman Ruud de Bruin: 1-0. De beste elf onder leiding van trainer Wim Kommer schrokken hier toch wel even van. Hoezeer het vervolgens ge probeerd werd hield de keeper van Patrijzen de meest onmogelijkste ballen uit zijn doel. Uitslagen Meisjesvoetbal: WIK-SVD 6-0. A-junioren: Zierikzee A-l-Internos A-l 2-3, ZSC A-l-DFS A-l 0-5, Meeu wen A-1-Renesse A-l 2-1, SKNWK A-l- Bruse Boys A-l 0-1. B-junioren: Internos B-l-Zierikzee B-l 2-2, Bruse Boys B-l-Steen B-l uitg., DFS B-l-Colpl. Boys B-l uitg., Brouwershaven B-l-Mevo B-l 2-1, Zie rikzee B-2-Renesse B-l 2-0, SKNWK B-l-Volharding B-l 10-0. C-junioren: Zierikzee C-l-Kapelle C-l 1-13, WIK C-l-ZSC C-l 1-2, Duive- land C-l-Cortgene C-l 0-1, Kapelle C- 2-Zonnemaire C-l 8-0, Goes C-2-Bruse Boys C-2 4-3, Arnemuiden C-l-DFS C- 1 4-1, Bevelanders C-l-Mevo C-l 4-0, Bruse Boys C-1-SKNWK C-l 3-0. D-pupillen: Kloetinge D-l-Bruse Boys D-l 13-1, SKNWK D-l-Zierikzee D-l 4-8, DFS D-l-Kapelle D-l 4-6, Kloetinge D-2 Mevo D-l 6-2, Kapelle D-2-DFS D-2 3-6, Zierikzee D-2-Re- nesse D-l 2-2, WIK D-l-ZSC D-l 2-3, Brouwershaven D-l-Duiveland D-l 1- 0, SKNWK D-2-Brouwershaven D-2 20-3. E-pupillen: SKNWK E-l-Colpl. Boys E-l 14-0, Cortgene E-l-Dreischor E-l 13-3, Mevo E-l-Brouwershaven E-l 1-10, Duiveland E-l-Zonnemaire E-l 7- 2, Bruse Boys E-l-Zierikzee E-l 1-1, Ouwerkerk E-l-Duiveland E-2 5-4, DFS E-2-SKNWK E-2 5-7, Goes E-2- Bruse Boys E-2 7-8. Karakteristieken Zierikzee Al-Internos Al 2-3 Tijdens een bijzonder aantrekkelij ke wedstrijd ging het bezoekende In ternos Al. uiteindelijk met de volle winst naar huis; 2-3. In de 7e minuut reeds kwamen de Brabanders op voorsprong. Omdat And ré Gouds waard te zacht terugspeelde op zijn keeper maakte de linkerspits van In ternos hiervan dankbaar gebruik: 0- 1. Vervolgens ging de strijd gelijk op en neer. Een ezel stoot zich maar één keer aan dezelfde steen, bij Zierikzee ging dit evenwel niet op. Wederom werd er te zacht, nu door Patrick Rog geband, teruggespeeld op keeper Henk-Jan Slager. Een attent reage rende spits tilde de voorsprong voor Internos naar 0-2, tevens ruststand. Na de hervatting gingen de Zierik zeeënaren in een hoger tempo spelen. Uit een strafschop realiseerde Erwin Nelisse de aansluiting: 1-2. Na een snelle counter was het weer Internos, welliswaar uit een vermeende bui tenspelsituatie, dat scoorde: 1-3. Hierna nam Zierikzee Al succesvol het initiatief over. Zes minuten voor het eindsignaal was het Patrick Rog geband die uit een corner, door Serge Berrevoets, de eindstand realiseerde: 2-3. Internos Bl-Zierikzee BI 2-2 In de eerste helft leek het een wed strijd van de gemiste kansen te wor den. Beide ploegen speelden niet bij- Uit een corner maakte de Zeeuws- Vlaamse ploeg in de 18e minuut ge lijk; 1-1. Tijdens de resterende tijd in de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar kreeg Ouwerkerk de betere kansen. Zoals onder ander via Erwin van de Maas. Na een 1-1 ruststand nam Ouwerkerk in de 20e minuut na de hervatting weer de leiding. Na een dieptepass van Olivier Verwest vanaf eigen helft kon Peter Bezemer met een bekeken kopbal over de keeper voor 2-1 zor gen. Philippine viel steeds verder terug en miste de juiste overtuiging. In de 38e minuut wist Ouwerkerk hiervan nog éen keer misbruik te maken. Na dat eerdere kansen voor Erik Bleyi en Erwin van de Maas mislukten, realiseerde Peter Bezemer de 3-1 eindstand. Dit in samenwerking met Erwin van de Maas. Patrijzen 4 voelde zich duidelijk gesterkt door haar prima keepende doelman. In de 20e minuut gelukte het de gastheren om middels een uit gespeelde aanval de marge succesvol te vergroten: 2-0. Net voor rust reali seerde Zonnemaire de aansluiting. Uit een vrije trap van Hans Goemans werd de bal door Marco Thnis precies in de kruising geprikt: 2-1. Na de hervatting was het Marco Duinhouwer die in de 15e minuut de gelijkmaker scoorde: 2-2. Hoewel Zonnemaire vervolgens meestentijds op de helft van Patrijzen 4 speelde kon er niet meer gescoord worden. Net als in de eerste helft was het ook nu de keeper van Patrijzen die met de meest spectaculaire reddingen zijn team in de race hield. ster goed, maar creëerden wel de kansen. Internos geraakte tot twee keer toe voor Zierikzee-doelman Kloos, maar miste. Zierikzee kreeg de mogelijkheden via Wilfred Nelis- sen, Lars van Zwieten, Leon Feijtel en Davy Vonk. Bij een ruststand van 0-0, kwam er na de hervatting een meer aanvallend Zierikzee BI binnen de lijnen. De kansen bleven echter uit. Internos scoorde in de 15e minuut de openingstreffer: 1-0. Even later werd het rap 2-0. Zierikzee leek op haar eerste nederlaag af te gaan. Vier mi nuten voor tijd scoorde Lars van Zwieten echter de aansluiting: 2-1. In ternos raakte in paniek waardoor de Zierikzeeënaren één minuut voor het eindsignaal via Gerben Kuyten langszij konden komen: 2-2. Yerseke dames-WIK dames 0-3 Tijdens de uitwedstrijd tegen Yer seke hebben de dames van WIK zich succesvol weten te revancheren op de voorgaande nederlaag. Direct na de aftrap nam WIK het initiatief. Er volgden enige doelkansen, maar - nog - geen doelpunten. In de 20e minuut lukte het wel. Monique Berrevoets werd in stelling gebracht en maakte geen fout: 0-1. Na een wat rommelige eerste helft volgde er een beter ver zorgd tweede bedrijf. In de 5e minuut scoorde wederom Monique Berre voets: 0-2. Even later maakte dezelfde Berrevoets gebruik van een verdedi- gingsfout en strafte dit genadeloos af: 0-3. Ondanks kansen voor onder andere Diana van der Velde, Saskia Faas en Christel Meerdink bleven verder doelpunten uit. Pupillenmorgen Op het sportterrein van ZSC te Scharendijke waren ten behoeve van de jaarlijkse pupillenmorgen ruim 110 F-pupillen (6 en 7 jaar) aanwezig. In twee poules werd door elk team vijf wedstrijden gespeeld. Tbtaal zo'n drie uur voetbalplezier voor de deel nemers en de vele toekijkende ou- 'ders. Elk team zorgde voor een scheidsrechter. De algehele leiding was in handen van Regio-voorzitter Jaap den Haan en Afdelingsbestuurs lid Dig Vleugel. Na afloop was er voor alle deelnemers een heus diplo ma met als toegift een sticker. De uit slagen van de dertig gespeelde duels waren als volgt: poule 1: ZSC-Bruse Boys 0-0; Renesse-DFS 1 1-0; Drei- schor-Zierikzee 0-0; ZSC-Renesse 0-0; Bruse Boys-DFS 1 0-2; Dreischor-ZSC 0-0; Zierikzee-Bruse Boys 2-0; Renes- se-Dreischor 1-0; DFS 1-Zierikzee 0-0; ZSC-DFS 1 0-1; Bruse Boys-Dreischor 0-4; Renesse-Zierikzee 0-3; DFS 1- Dreischor 1-1; Bruse Boys-Renesse 0- 0; ZSC-Zierikzee 0-0. Poule 2: SKNWK-WIK 0-0; Duiveland-Mevo 3- 2; DFS 2-Brouwershaven 0-1; SKNWK-Duiveland 0-2; WIK-Mevo 1- 1; DFS 2-SKNWK 0-0; Brouwersha- ven-WIK 2-1; Duiveland-DFS 2 5-0; Mevo-Brouwershaven 0-3; SKNWK- Mevo 0-3; WIK-DFS 2 1-0; Duiveland- Brouwershaven 3-1; Mevo-DFS 2 2-0; WIK-Duiveland 0-5; SKNWK-Brou- wershaven 0-1. ZIERIKZEE - Zowel het eerste als het derde jeugdteam van tafeltennisver eniging Scaldina kende een prima start van de nieuwe competitie. Scaldina 1 won met 7-3 van Chrompack MZ3 en het derde drietal realiseerde een 8-2 overwinning op Chrompack MZ 10. De reserves, Scaldina 2, deden hot minder goed en verloren met 8-2 van MZ 6. ZIERIKZEE - De werkgroep Sportstimulering in Zie rikzee heeft tijdens de informatieve bijéénkomst in het stadhuis te Zierikzee alle medewerking gekregen van de sportverenigingen en basisscholen. Tijdens de zeer druk bezette avond, waar zestien sportverenigingen en vijf scholen aanwezig waren, werd uitgebreid gediscussieerd over het plan Strippenkaartactie. Een project waarbij het de bedoeling is de doelgroep, groepen zes, zeven en acht van de basisscholen kennis te laten maken met di- ZIERIKZEE - De Schouwen-Duivelandse-A/ÏJ/C-junioren en D/E-pupillen hebben het afgelopen weekend hun tweede competitieronde afgewerkt. De F- pupillen verspeelden te Scharendijke de jaarlijkse pupillenmorgen, waarvan hieronder meer bijzonderheden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9