Werkzaamheden rijbaan op rotonde zijn gereed Kleine veranderingen in onroerend goedbelasting Geografisch bezoek in Zierikzee Nieuwe busdienst naar Den Osse Brouwershaven WATERSTANDEN Natuur reservaat Het Zwin tijdelijk dicht De afiverking duurt naar verwachting tot begin november Staking zorgt voor forse vertraging Hoek van Holland- Harwich 2 WIS opent nieuwe buslijn BROUWERSHAVEN - Het Streekvervoer Zuid West Nederland is in juni een proef gestart met een geregelde lijndienst van de recreatieterreinen Den Os- se naar Brouwershaven en naar de Brouwersdam. De ritten werden uitgevoerd in het hoogseizoen en uit gevoerd met taxibusjes. Hiervoor werd gebruik ge maakt van een taxibedrijf uit Kerkwerve. Het experiment wordt door de ZWN als vorm van aanvullend open baar vervoer beschouwd. De nieuwe lijndienst biedt daarom aansluiting op andere lijnen van de ZWN. Zo wordt in Brouwershaven aansluiting gegeven op lijn 134 naar Zierikzee. Vanuit Zierikzee kan verder worden gereisd richting Rotterdam en Goes. Bij de Brouwersdam kan worden op gestapt richting Middelburg, De taxi busjes rijden vier keer per dag van Den Osse naar Brouwershaven en te rug. Alleen op zondag wordt er drie keer gereden.' Brouwershaven Do nieuwe lijn heeft het nummer 188 gekregen. Van Den Osse naar Brouwershaven rijdt drie keer per dag. Deze lijn kreeg het nummer 189. BENSCHOP - De 21-jarige Omar El Ayachi uit Schoonhoven is bij een verkeersongeval in Benschop om het leven gekomen. El Ayachi was een van de zes inzittenden van een. perso nenauto die door de 21-jarige A. B. uit Schoonhoven werd bestuurd. De au tomobilist was bij een uitwijkma noeuvre de macht over zijn stuur kwijt geraakt, waardoor de auto in de sloot belandde De 16-jarige passa giers T A. uit Schoonhoven en de 20- jarigc eigenaar van de auto H. A. raakten zeer ernstig gewond. Voor deze nieuwe dienstverlening wordt geen bijdrage van het rijk ont vangen. Daarom zijn op deze lijnen de abonnementen en de strippen kaarten niet geldig. De kaartjes wor den verkocht door de chauffeur van de taxibus. Na afloop van het seizoen zal door de ZWN worden onderzocht of ook het volgende jaar deze service kan worden geboden. Bij een goed re sultaat wordt eveneens bekeken wel ke andere recreatieterreinen op deze wijze kunnen worden ontsloten. BRUSSEL - Technische moeilijkhe den zijn vóór België reden om hoe dan ook af te zien van het sturen van grondtroepen naar de Golf. Minister van defensie Guy Coeme zei voor de radio dat België bijvoorbeeld tankdi visies naar Saudie-Arabië zou kun nen sturen maar dat technische moei lijkheden dat moeilijk maken. BRUSSEL - Het natuurreservaat Het Zwin aan de grens tussen België en Zeeuws-Vlaanderen gaat per 1 ok tober wegens werkzaamheden voor drie maanden dicht. Alleen op don derdag en zondagmorgen zullen on der leiding van een gids wandelingen worden georganiseerd. Verwacht wordt dat Het Zwin vanaf half ja nuari weer normaal voor het publiek toegankelijk wordt. De werkzaamheden bestaan uit het graven van een „zandvang", waar het door de zee aangevoerde zand wordt verzameld, dijkverhoging tot Delta niveau op Nederlands grondgebied en herstelwerk in het vogelpark dat Compagnie du Zoute, eigenares van Het Zwijn, bijna 1,1 miljoen gulden kost. Om de zogeheten internationale dijk te verhogen, wat 24 weken gaat duren, is 200.000 kubieke meter uit de zandvang nodig. Aan Belgische zijde zal de dijk worden verbreed. Hier mee wordt pas in november begonnen omdat de vereiste procedure nog niet is afgerond. ZIERIKZEE - De werkzaamheden waarmee de rijbaan op de rotonde bij Zierikzee een ander aanzien krijgt zijn wat het rijbaangedeelte betreft gereed. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat duurt de afwer king rondom de nieuwe rotonde nog tot begin november. Die afwerking bestaat uit het aanpassen van de bestrating van de wegen die op de rotonde aansluiten, het daarop aaiibrengen van belijningen, het plaatsen van verlichtingsmasten en het aanplanten van groen. Daardoor worden weggebruikers de komende weken nog regelmatig geconfronteerd met machines, materialen en tijdelijke verkeersborden. ,,Maar de chaos zvordt steeds minder". Overigens is men bij Rijksioaterstaat van mening dat de verkeersstroom tijdens de werkzaamheden vaii de afgelopen maanden geen noemenswaardige hinder heeft ondervonden. „Door alle materialen en maehmes maakte de rotonde wel een chaotische indruk, ruaar de weggebruikers hebben er altijd doorgekund. Het aantal ongevallen op de rotonde was aanmerkelijk minder hoog dan andere jaren". Het is de bedoeling dat dat ongevallenpercentage door de nieuwe constructie van de rotonde voortaan lager blijft. Het verkeersplein stond, bekend als een van de vier gevaarlijkste punten in het wegennet van Rijks waterstaat in Zeeland. Het kostte ongeveer 700.000 gulden om de rotonde om te bouwen tot een verkeers plein waar men voorrang moet geven aan de weggebruikers die zich op de rotonde bevinden. Tijden en standen volgens gctijdetafel Hydro-metcocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand Zierikzee 18 september 04.10 180 10.10 -119 16.25 159 22.30 -152 Roompot Buiten 18 september 02.20 181 08.40 -113 14.40 163 20.55 -150 Bruinisse 18 september 04.25 195 10.10 -126 16.40 176 22.20 -158 Wemeldinge 18 september 04.05 200 10.10 -131 16.20 183 22.25 -165 Springtij: 21 september Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 ZIERIKZEE - Een aantal hoogleraren, medewerkers en studenten van de Universiteit uit Amsterdam, leraren aard rijkskunde en een aantal gepensioneerde geografen brachten zaterdag een bezoek aan Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkec. Het was de afdeling van het Historisch Genootschap van het Koninklijk Nederlands Aard rijkskundig Genootschap. Deze afdeling houdt zich bezig met het cultuurlandschap, een landschap dat zich in het ver leden gevormd heeft met allerlei elementen, die er later bijgekomen zijn. „Wc hebben de mensen om 10.00 uur opge haald in Rotterdam en op Flakkee begon de excursie al met het bekijken van polderlandschap. Onderweg is er verteld over de ontwikkeling van Duiveland en de doorbraak in Ourverkerk. Een stukje cultuurlandschap dat ontstaan is na 1D53". vertelde Frans Beekman. In Zierikzee iverd de groep ontvangen in 's Landskamer van het waterschap door de dijkgraaf en H. Uil. streekarchivaris, vertelde over de waterschapsarchieven. ,,Dit ook om de studenten die bij de groep waren, te stimuleren om op Schouwen-Duiveland onderzoek te laten doen en niet alleen in Holland te blij ven hangen. Uil heeft hen ook gewezen op de subsidies die te krijgen zijn voor deze onderzoeken", aldus Beekmaii. Vervolgens heeft Beekman een lezing gegeven over de historische geografie va?i Schouwen en Goeree, vooral in relatie tot de kustprocessen, veranderde stromingen, veranderde kust en duinvormingsfase. ..Na de lunch zijn we de zaken ivaarover gesproken is, gaan bekijken Zo zijn we naar de Oostersehelde geweest en hebben we de duinen van Schou- iven en Goeree bezocht". De cxc-rsic duurde unn 10.00 lot 17.30 uur. (Foto: Joop van Houdt). ROME - Azeglio Vicini, bondscoach van Italië, is thuis in Cesenatico van het balkon gevallen en in het zieken huis opgenomen met een gebroken hielbeen. Het balkon is zes meter van de begane grond. Vicini had „geluk", dat de val werd gebroken door een zonnescherm op drie meter hoogte. De trainer had op het balkon gelui den gehoord.. Hij dacht aan inbre kers. Toen hij ging kijken, gleed hij uit over de gladde vloer. DELFT - De politie van Delft heeft na overleg met het Openbaar Ministe rie het Golden Ten casino De Veste aan de Oude Delft gesloten. De ex ploitant weigerde in juni in te gaan op een sluitingsbevel van de officier van justitie. Een tweede casino in Delft gaf destijds wel gehoor aan dat bevel en sloot. Golden Ten De Veste spande in juli over de sluiting een kort geding aan, waarvan de uit spraak in haar nadeel uitviel. BRUSSEL - Een ongeluk met een Belgisch sportvliegtuigje vlakbij Brussel heeft aan alle vier inzitten den, vader, zoon en diens vrouw en dochtertje, het leven gekost. Het toe stel stortte vlak na het opstijgen van het vliegveld van Grimbergen neer. Hoewel rijkswacht en politie snel ter plaatse waren, mocht hulp niet ba ten. Het kind was nog in leven maar overleed op weg naar het ziekenhuis. HOEK VAN HOLLAND - Een wil de staking onder het personeel van de Britse onderneming Sealink, zorgt in veel gevallen voor vertragin gen van twaalf uur op de veerdienst Hoek van Holland-Harwich v.v. Een woordvoerder van de Nederlandse partner Stena Line, die dit meedeel de, kon niet aangeven hoelang de sta king zal voortduren. Het personeel, dat zaterdag tot sta king overging nadat Sealink twee collega's had ontslagen, beslist maandagmiddag of de actie wordt voortgezet. Dagelijks varen twee veerboten, een Nederlandse en een Engelse, van Hoek van Holland naar Harwich en terug. De staking betreft alleen de bemanning van de Engelse boot. De Nederlandse veerboot, die als dagboot uit Hoek van Holland vertrekt en als nachtboot weer terug vaart, ondervindt geen hinder van de actie, aldus de woordvoerder van de Stena Line. De passagiers die met de nachtboot naar Engeland zouden gaan, of met de dagboot zouden te rugkomen, lopen een halve dag ver traging op. Het afgelopen weekend heeft Stena Line zoveel mogelijk rei zigers omgeleid via Oostende/Dover. ZIERIKZEE - De gebruikers moeten drieëntwintig- gulden meer belasting gaan betalen voor hun onroerend goed, terwijl de onroerend goedbelasting voor zakelijk gerechtigden met een zelfde bedrag wordt verlaagd. Over deze bijstellingen in de onroerend goedbelasting spreken de Zierikzeese raadsleden maandag 24 septem ber tijdens hun maandelijkse raadsvergadering. Deze vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stad huis en begint om 19.30 uur. Vorig jaar reeds bleek dat de ver houding. tussen het bedrag dat zake lijk gerechtigden en gebruikers aan onroerend goedbelasting moesten be talen bijgesteld moest worden. Deze verhouding zou op 125 procent moe ten liggen. In mei '89 besloten de Zie rikzeese raadsleden toen dat deze ta riefsaanpassing over een periode van vijf jaar moet worden uitgesmeerd. ringsplan blijkt niet toereikend te zijn. Vanwege aanvullende eisen van- het Waterschap Schouwen-Duiveland en provinciale waterstaat plus exta tekenwerk blijkt er 3555 gulden te kort te zijn. De raad wordt gevraagd dit bedrag alsnog beschikbaar te stel len. Hiervoor moet de reserve riole ringswerken worden aangesproken. Deze zal na het onttrekken van die 3555 gulden 57.138,- bedragen. Het verhogen van de tarieven voor de jachthaven met twintig proeent komt maandagavond eveneens ter sprake nu er een nieuwe verordening voor het heffen van scheepvaartrech ten moet worden vastgesteld. Deze nieuwe tarieven zullen pas in april '91 ingaan, de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas en de Water sportvereniging Zierikzee zullen hierdoor meer moeten betalen. De Zierikzeese watersportvereniging zal bijna negentien mille meer moe ten gaan betalen. Hoe de raadsleden daarover denken blijkt maandag avond. De voorgenomen fusie van PZEM en WMZ tot de NV Delta Nutsbedrijf is voor het college van burgemeester en wethouders geen bezwaar. Temeer omdat de vestiging Zierikzee in tact blijft. B en w stellen de raadsleden dan ook voor om akkoord te gaan met deze voorgenomen fusie. Voorgesteld wordt ook om de VVD-er J. J. Ge- leijnse aan te wijzen tot vertegen woordiger van de raad bij het teke nen van de aandeelhoudersbijeen- komst. UTRECHT - De vakcentrale CNV is een onderzoek begonnen naar de in vloed die het ehristelijk-sociaal den ken de afgelopen honderd jaar heeft gehad op het beleid in Nederland. Daarbij zal het vooral gaan om hoe „belangrijke CNV-thema's" als socia le zekerheid, medezeggenschap en de relatie tussen maatschappelijke or ganisaties en de overheid hun stem pel hebben gedrukt op de wet- en re gelgeving en op afspraken tussen de sociale partners. OOST-BERLIJN - Ongeveer 150 met messen en knuppels bewapende neo-Nazi's hebben zaterdagavond in het Oostduitse Wolmirstedt (bij Mag deburg) burgers aangevallen en win keletalages vernield en geplunderd. Daarbij zijn zeven gewonden geval len. Dal heeft het Oostduitse persbu reau ADN bekendgemaakt. Tarieven Voor het belastingjaar '91 wordt ge dacht aan het verlagen van het tarief voor zakelijk gerechtigden met drie entwintig cent. In plaats van de ge bruikelijke 8,12 moeten deze nu 7,89 gaan betalen. Gebruikers moe ten niet langer 4,88 maar 5,11 be talen. Riolering Ook voor de riolering moet de ge meente Zierikzee opnieuw in de bui del tasten. De 20.750,- dh? de raad in februari '89 beschikbaar stelde voor de aanpassing van de basisriole- Burgh-Haamstede Expositie aquarellen Cor Lieve. De Burghl. Dagelijks tijdens kantoor uren. Tot en met 1 oktober Zierikzee Expositie fossiele beenderen uit de Oostersehelde. Stadhuismuseum. Maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Expositie Zeeuwse klederdrachtpop pen. Stadhuismuseum. Maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. T/m 29 september Burgh-Haamstede Expositie Kunst als proces (werk van zes kunstenaars). Bewaerschole. Maandag t/m zaterdag tussen 13.30 en 16.30 uur T/m zondag 21 oktober N eelt je Jans Foto-expositie Zeeland toen waters noodramp. Delta Expo. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Maandag 17 september Zierikzee CNV-Scniorenbijeenkomst in de Christelijke Gereformeerde kerk aan de Zevengetijstraat 11. 13.00 uur. Bijeenkomst Philatelica. Huis van Nassau. 20.00 uur. Brouwershaven Raadsvergadering. Stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 18 september Zierikzee Commissie welzijnsbeleid. Stadhuis. 19.30 uur. Bijeenkomst CPB over positie Zuid- afrikaanse vrouw. Zaal Gereformeer de kerk. 19.45 uur. Kerkwerve Begin nieuwe seizoen van bejaarden- soos Kerkwerve. In verenigingsge bouw 't Zuudènde. 14.30 uur. Burgh-Haamstede Commissie welzijn in gemeentehuis. 19.30 uur. Ledenvergadering van de NCVB, af deling Westerschouwen. In de zaal bij de Gei-eformeerde kerk te Haamste de. 19.45 uur. Brouwershaven Bejaardensoos Brouwershaven start nieuwe seizoen. Zaaltje kerk Boston plein. 14.30 uur. Bruinisse Diploma-uitreiking aan enkele leden van het brandweerkorps. In de brandweerkazerne. 20.00 uur. Woensdag 19 september Zierikzee Bijeenkomst NCVB afdeling ouderen in de zaal van het Hervormd Kerk centrum. 14.30 uur. Commissievergadering advies en bij stand in stadhuis. 16.30 uur. Algemene ledenvergadering van Kruisvereniging Schouwen-Duive land in het wijkgebouw, ingang Gast huisboomstraat. 20.00 uur. Eerste vergadering van NCVB afde ling Zierikzee van het seizoen in bo venzaal van Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Kerkwerve Ledenvergadering van de NCVB afde ling Kerkwerve in verenigingsge bouw 't Zuudènde. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Commissievergadering grond- en pachtzaken in het gemeentehuis. 19.30 uur. Scharendijke Commissievergadering voor be zwaarschriften. In het gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 20 september Zierikzee Verkoping Tryféna. In De Driehoek. Van 13.30 tot 20.30 uur. Thema-bijeenkomst ANBO. in Pater noster. 14.00 uur. Bruinisse Ledenvergadering NCVB afdeling Bruinisse in het Nederlands Her vormd verenigingsgebouw. 19.45 uur. Afscheidsreceptie gemeentesecreta ris B. de Groot in dorpshuis, 20.00 uur. Zaterdag 22 september Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer. Onderlinge wedstrijden WSV Brouwershaven. Winterkleding- en speelgoedbeurs. Blokkendoos. Van 9.30 tot 11.30 uur. Dreischor Zangavond in de Nederlandse Her vormde kerk door het Nederlands Hervormd Kerkkoor. 19.45 uur. Bruinisse Fancy-Fair van peuterspeelzaal de Krukcls. Verenigingsgebouw. 10.30 tot 17.00 uur. Zondag 23 september Zierikzee Samenkomst in kader van Vredes- week in R K-kerk. 19.00 uur. Nieuwerkerk Bcvestigings- en intrededienst van kandidate mevr. H. A. Klip in de Ne derlandse Hervormde kerk. 14.30 uur. Dinsdag 25 september Kerkwerve Bejaardensoos in verenigingsgebouw 't Zuudènde. 14.30 uur. Burgh-Haamstede Bijeenkomst van Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen afdeling Westerschouwen met Japanse bloem- sierkunst. In de Schutse. 14.00 uur. Noordwelle De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Noordwelle bezoekt Port Zélande. Vertrek 13.30 uur vanaf de Moolweg te Renesse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2