Verstandige en draagbare mode voor vrouw met vleugje klassiek Jong grut gaat nu heel mooi gekleed Bijlage najaars- en wintermode 1990/91 in de mooiste brillen Subtiele verschillen Gezichtsbedrog troef in Franse collectie NIEUWSBODE EXTRA 12 SEPTEMBER 1990 Voor u ligt de gratis modebij lage met het laatste nieuws over de nieuwe herfst- en wintermode. De bijlage behoort bij de Nieuwsbode Extra van 12 september 1990 en verschijnt op zowel Schouwen-Duiveland als Goeree- Overflakkee. De samenstelling was in handen van de redactie van de Nieuwsbode Extra. kleuren te bereiken. Oosterse folklore, geinspireerd op Paisley- ruiten, zorgen voor veel variatie. Interessant zijn voorts de huid-optieken. Een paar kleurthema's: oriëntal elegance: warem, kruidige kleuren (paprika, kastanje, kerrie en spar) geinspireerd door Oosterse culturen, look of luxury: edelsteenkleuren (robijn, smaragd, amethyst, wijn en bordeaux) en klassieke elegante zwart/wit winten, bekoorlijk en brilliant. Tenslotte is er de Ocean Fascination: royale turquoise en petrol zijn de vriendelijke aquakleuren die fantasievol worden toegepast. De herfst met zijn warme, gedempte kleuren inspireert de mode voor de overgang van de warme naar de wat koelere tijd van het jaar. In het middelpunt staat een verstandige en draagbare mode, die het karakter van de vrouw accentueert. Maar...het mag allemaal chic zijn. De silhouetten zijn smal met accenten op de schouders. Grote waarde, wordt gehecht aan kwaliteit, pasvorm en uitstraling. Mooie knopen, vlokken-prints, gouden applicaties of opdrukken, stikselgarnering, gestike motieven, evenals satijn en allemaal versierde garnituren. Nieuwe jacquets in wol of in microvezel en zuivere zijde (veelal bedrukt). 's Avonds staan de nieuwe microvezelkwaliteiten in matte optiek (kostbare aan twee kanten draagbare kleding), vloeiende chiffon, fantasievolle crêpe Georgette en prachtig brokaat in het middelpunt. Druktechnieken maken het mogelijk om subtiele De kleuren zijn ontleend aan de gouden herfst en de ijsblauwe winter. Naast klassiekers als groen, bordeaux en marine, krijgt kaki veel aandacht en maken nieuwe kleuren hun debuut als navyb'lauw, steenrood, kurkuma-geel, warme oranjes, nieuwe groenen en bruin. De onlangs bij dit modehuis aangetrokken ontwerper Philip Waghorn gebruikt voor de avondkleding hoofdzakelijk moire's, jersey lamé, fluweel, zijde, tafs en brokaat. We hoeven niet ver terug te gaan in de tijd om te zien dat de bril toen alleen een hulpmiddel was om te kunnen zien. Vandaag de dag is de bril een mode-artikel bij uitstek, maar een goede bril doet meer. De bril heeft er taken bijgekregen. Ret goed kunnen zien wordt als vanzelfsprekend beschouwd. Het uiterlijk krijgt nu alle zorg en aandacht. Een bril kan accenten leggen, de vorm van het gelaat beinvloeden, ja het gezicht zelfs een totaal andere vorm geven. Door het dragen van een bril ondergaat het menselijk gezicht een ingrijpende verandering. Zo klein hij is, zo opvallend zijn zelfs de kleinste details die het design bepalen en daarmee het uiterlijk. Elke bril heeft een eigen karakter, om het even of het om het onderwerp, het materiaal of de kleur gaat. De ontwerpers van Silhouetie-brillen leggen het accent op klasse, zorg en ook exclusiviteit. Ondanks alle details waaraan aandacht is besteed, blijf je bij het dragen van deze brillen jezelf en dat is wel zo plezierig. De bril wordt een natuurlijk deel van het gezicht en bepaalt dus ook de eerste indruk, die iemand anders van je heeft. De ogen maken immers als eerste het contact en vormen een deel van ons communiceren. Een met zorg gekozen bril kan dit accentueren. Omdat elk gezicht anders is, past bij elk gezicht een andere bril. Men zegt weieens dat je aan je gezicht niets kunt veranderen; 'Daarmee werd je toch immers geboren'. Toch kan een goede bril 'wonderen' verrichten. Door kleuren en vormen aan te passen aan Uw persoonlijkheid, schept de bril harmonie in Uw uiterlijk. De vakman opticien zal U daar graag bij adviseren. Velours voor broeken en bermuda's afgewisseld door gedubbeld katoen en gekleurde denims. De hemdstoffen zijn aangeruwd. Prachtige breisels zijn gebruikt voor pullovers van uni tot fraaie jacquardmotieven. De sweaters, jacks, vestjes en pullovers zijn uitgewerkt voor elk thema en variëren van sobere uni's met een kleine broderie tot veel bewerkte modellen met prachtige opdrukken, applicaties en hele verhalen in borduursels. De hoofdpersonen in deze borduursels zijn Trooping the colour: Engelse bobby's en schildwachten tegen de achtergrond van Big Ben, Royalty en paarden. Iets anders is Barky Bark: het hondje springt over sweaters, pulls, vestjes en jacks in prachtig gedetailleerde borduursels. Charlie Vemson and Bobby Hull Ice Hockey: twee typische thema's voor jongens, motorcross en ijshockey. Deze zijn uitgewerkt in broderies, sereens, badges en ingeweven etiketten. Charley Vemson als winnaar van de 1900 miles of Chicago en Bobby Huil als gekke eend die triomfen op het ijs haalt. Tenslotte is er Winter flowers and cashmires: een romantisch thema voor meisjes in bloemen en mooie cashmires. Beide dessins zijn geborduurd in wil en pon pons decoreren de sweaters en pulls. De fantasie dessins van de broeken, bermuda's en rokjes completeren de tops. kraagoplossingcn, blends en paspels zorgen voor de accenten. We zien veel (colbert Ijasjes met stikselgarneringen. De materialen zijn uitgesproken veelzijdig. Overdag draagt de vrouw zuiver scheerwol, een opnieuw ontdekt en altijd gewaardeerd natuurprodukt. Bedrukte en uni-jersey in zuiver wol spelen ook hier een. rol. In dp namiddag worden nieuwe viscose- kwaliteiten gedragen (met veel bedrukte kleuren), Verfijnde details en een zachte natuurlijke 1 bepalen de najaarsmode van hel Franse mode- en cosineticahuis Nina Ricci. De ensembles munten uit in bedriegelijke effecten. Lang wordt over kort gedragen. Zwart/wit, zwart/rood, metallic grijs en zilver, goud en lovertjes, fuchsia roze, turquoise en mauve zijn de meest gebruikte kleuren in de najaars- en wintercollectie. Overdag maar ook 's avonds wordt het prettig draagbare jersey veelvuldig gebruikt. Daarnaast eenvoudig gekleurde velours, wollen crêpe en helder gekleurde wat mannelijk aandoende tweedstoffen. Flanels en gebreide stoffen met tweed effecten of geruit. Zijde in gemarmerde en crêpe effecten. Lamé's. Prints met mozaiëkvlakken of lovertje.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9