NIEUW! PAn^CFOOL JAnViE31.1 S0CA Modehuis Marita toont nieuwe najaarsmode in korte modeshow „Het is veel uitgebreider dan de bejaardengym van vroeger" INSCHRIJVING NIEUWE CURSUS DAGELIJKS VAN 19.00-21.00 UUR f 1499,- Rock 'n Roll *60+ dansles Ingebruikname nieuwe sporthal Herfsttinten en kasjmier erg in trek dit najaar Leidster van de groep Meer Bewegen voor Ouderen9 Anke Deurloo: VA' FONDU - GOURMET - en A-LA-CARTE RESTAURANT (Brnnur (Brit Wegens vakantie maandag 17 sept. tot en met vrijdag 5 okt. lammermarkt 18 ZIERIKZEE tef. 01110-17061 Voor beeld en geluid Kom hem zien: DE NIEUWE SONY MINI STEREO MHC 1500 Prijs nmbiFÖJO a ca Advertentie KORTE NOBELSTRAAT 37-39 ZIERIKZEE, TELEFOON 01110-15425 INFORMATIE 01110-15425 01100-20176 keus aan kleding, \foor jong en oud. Ook kleding die onderling goed te combineren is. Hulpvaardige dames staan klanten met raad en daad ter zijde bij de aanschaf van een bepaald kledingstuk. En als er iets is dat niet helemaal past zorgt men er voor dat i het kledingstuk in het eigen atelier j wordt aangepast. De reacties waren ook deze keer weer positief. Tijdens de modeshow waren de reacties over de mooie stof fen en de redelijke prijzen niet van de lucht. En er werd af en toe zelfs spontaan geapplaudiseerd door de aanwezigen, een teken dat men weer genoot. En hoewel de eigenaresse, mevrouw Vleghels, van te voren een beetje bezorgd was geweest over de reacties van de klanten had ze zich geen zorgen hoeven te maken, want de show verliep prima. DE RAGE VAN 1990 PRIMEUR: cursus start: 8 oktober 4 lessen: f 30,- Nieuwe cursus Blijf niet stilstaan, schrijf je in bij: dans-en balletschool KRAMER 't Vrije 2 - Zierikzee Telefoon 01110-13132 of 17458 Weststraat 35, Molenweg 4, Ouddorp, tel. 01878-1612 en 2120 Filiaal Renesse-Printshop, Hogezoom 172, tel. 01116-2400 West Krakeelstraat 8, Sommelsdijk, tel. 01870-6841 NIEUWSBODE EXTRA Verschijnt elke woensdag huis aan huis op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Uitgave: Totale oplage 27.800 ex. Redaktie, advertentie-afdeling en administratie: Jannewekken 11, Drukkerij Lakenman Ochtman bv, Zierikzee Zierikzee, Telefoon 01110-16551, Fax 01110-14315, Postadres: Postbus 1, 4300 AA Zierikzee EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND 12 SEPTEMBER 1990 EMMELOORD - Niet alle rassen aardappelen hebben voor hun teelt grote hoeveelheden milieu-bedrei gende bestrijdingsmiddelen nodig. Dat meent de Vereniging Milieude fensie (VMD). ZIERIKZEE - Nog even en dan be schikken de sportliefhebbers in de regio over een tweede sporthal in Zie rikzee. De ingebruikname van de tweede sporthal staat gepland voor woensdag 19 september. De hal is dan speelklaar. De officië le opening laat nog even op zich wach ten: 24 november. Oud-sporthalbe heerder J. Kloet is bereid gevonden om de eerste aftrap in de nieuwe hal te verrichten. Advertentie zijn nu eenmaal kledingstukken die men niet weg kan denken uit dat beeld. Neem de donkerblauwe strakke rok met het blazertje, dat zijn kle dingstukken die men voor alle gele genheden kan dragen. Sportief en toch gekleed. Een stijl die ook deze winter veel voor komt. De kleding wordt een beetje losser, een beetje vlotter misschien. Modehuis Marita heeft een ruime den hard hun best zo min mogelijk opgemerkt te worden. De bezoekers waren overwegend wat ouder van leeftijd, maar er waren ook enkele jonge dames. Modehuis Marita heeft de naam voornamelijk kleding te verkopen voor de wat oudere vrouw. Tijdens de modeshow echter kon men zien dat er ook genoeg keuze is voor de jongere generatie. Men verkoopt kleding in kleine en grote maten. Al naar gelang men wenst. Vier modellen verschil lend in maten van 38 tot en met 44 en leeftijd toonden als volleerde manne quins de laatste mode. Het lijkt erop dat de rokken en de jasjes deze winter iets korter gaan worden. Marita liet een keur van jur ken, pakjes, rokken, jassen en bla zers zien. Vooral naar het modebeeld van dit najaar. Toch waren er ook jur ken en andere kledingstukken te zien die men altijd kan dragen en die niet helemaal naar de laatste mode zijn. Hoewel men vooral jurken.en rokken verkoopt heeft men bij Marita ook enkele van de betere pantalons. Modehuis Marita presenteerde onlangs haar nieuwe najaarscolleetie. (Foto: Joop vati Houdt). de laatste mode te kleden heeft Mari ta ook ruime keus. In de wat grotere maten en in beseheiden kleuren en dessins. Dit najaar komt ook het velour veelvuldig aan bod. Bedrukte jasjes en rokken met blouses en blousons van stoffen met drukke dessins. Jas sen van kasjmier, warm en mooi. Maar ook de gewone regenjas is weer vertegenwoordigd. Want hoe vaak men ook van modebeeld verandert er Het bleek dat herfsttinten als terra en oker en de kleuren aubergine, olijf, kiwi, kobalt, petrol en zwart het deze winter helemaal gaan doen. Daarbij komen de drukke dessins als paisley ook sterk naar voren. De kasjmier jas gaat het helemaal ma ken. Modehuis Marita heeft een rui me keus in alle lengten en maten kasjmier-jassen, zo bleek tijdens de modeshow. De modeshow werd ook deze keer weer druk bezocht door de dames. Ondanks dat men de zaak pas nog flink heeft uitgebreid, tot 160 vier kante meter, was er nauwelijks plaats voor de gasten. Enkele laatko mers moesten zelfs staan. Er waren ook enkele heren bij, maar deze de- ZIERIKZEE - Onlangs bracht Modehuis Marita haar tweejaarlijkse modeshow voor de eerste keer vanuit het pas verbouwde pand in de Poststraat te Zierikzee. Tij-' dens deze show toonde men de nieuwste najaarsmode in de betere dameskleding'. De reacties tijdens de show wa ren allemaal erg positief en er was ook deze keer weer geen plaatsje onbezet. Voor ae w;H oudere dame die niet direct de drang voelt om zich volgens Advertentie ZIERIKZEE - De groep MBvO (Meer Bewegen voor Ou deren) start vanaf volgende week dinsdag 18 september weer met haar wekelijkse bijeenkomsten. Volgens Anke Deurloo, leidster van de groepen in Zierikzee, Dreischor en Ouwerkerk is het MBvO niet te vergelijken met de be jaardengym van vroeger. „Het is nu veel uitgebreider. Vroeger zaten de deelnemers op een stoel en deden bewe gingen met hun armen en benen. Nu wordt er veel meer aan spel gedaan", aldus Anke Deurloo. De bejaardengym/MBvO bestaat volgens Anke Deurloo zo'n twintig jaar op Schouwen-Duiveland. „Maar precies weet ik het niet. Ik heb het al eens nagevraagd, maar de deelne mers weten het vaak zelf niet meer", vertelt Anke Deurloo die zelf drie jaar de groepen begeleidt. Dat de be jaardengym van vroeger in de verste verte niet meer lijkt op de activitei ten van het MBvO blijkt uit variëteit van de groep, die wordt geleidt door Anke Deurloo. Balspelen „We doen balspelen, oefeningen met muziek en estafette. De balspe len vinden de deelnemers erg leuk en zo ook de hoepel. Dat brengt jeugd sentiment naar boven. Het estafette- spel is minder geslaagd. De mensen herkennen dit niet en doen dan vaak niet mee", vertelt de leidster. „De mensen zijn niet verplicht om met al les mee te doen". Door Anke worden twee groepen in Zierikzee, één in Dreischor en één in Ouwerkerk bege leid. De groepen in Zierikzee komen bij elkaar op dinsdag van 14.30 tot 15.15 uur of van J5.30 tot 16.15 uur in het gebouw van de kruisvereniging aan het Jannewekken. In Dreischor komt de groep MBvO'ers bij elkaar in de gymnastiekzaal aan de Nieuwe Schoolstraat van .9.00 tot .9.45 uur en in Ouwerkerk in het dorpshuis van 10.15 tot 11.00 uur, dit alle keren op de dinsdag. „In Zierikzee loopt het heel goed. De huisartsen verwijzen mensen heel vaak door". Naast de twee groepen in het kruisgebouw, begeleidt Anke Deurloo ook nog eens een groep in be jaardencentrum Borrendamme en een groep bij Schouwenoord. De groep in Dreischor telt op dit moment zo'n dertien deelnemers. „Deze groep loopt heel goed. Er zijn alleen weinig mannen. Er is er nu nog maar één en die wil er mee stoppen als er geen mannen bij komen". Mannen Op de vraag hoe het komt dat er zo weinig mannen mee doen. zegt Anke Deurloo: „Vrouwen gingen van vroe ger uit al vaak naar de vrouwengym. Er zijn sowieso weinig mannen en de ze voelen zich wel eens te goed. Maar de mannen die meedoen met het MBvO zijn er al heel lang bij". Een reden dat mensen zich aanmelden bij het MBvO is volgens Anke, omdat de huisarts het advies gegeven heeft mee te gaan doen. „Als de dokter of de dominee het zegt is het goed", vult Anke lachend aan. De groep in Ouwerkerk telt slechts vier leden. „Dit is eigenlijk te wei nig. Een groep moet minimaal uit ze ven personen bestaan. Dat is voor schrift van de kruisvereniging", laat de begeleidster weten. Dat is dan ook de reden dat Anke de groep in Ouwerkerk graag wil uit breiden. „Het is vaker gebeurd dat er in Ouwerkerk iets opgestart werd en dat na een tijd doodbloeide". Het pro bleem van een te kleine groep in Ouwerkerk steekt af tegen het pro bleem in Zierikzee: „Wat de ruimte betreft in Zierikzee is een groep van twintig mensen eigenlijk te groot. Nou zou ik wel weer een aparte groep bij kunnen vormen van de twee. maar de mensen zijn aan elkaar gehecht ge raakt". Doelstelling De doelstelling van het Meer Bewe gen voor Ouderen is het bevorderen van het algemeen welzijn. „We probe ren mensen zolang mogelijk lichame lijk. geestelijk en sociaal optimaal te laten functioneren. Dit proberen we te bereiken door wat het lichamelijke betreft te bewegen. Het geeestelijk functioneren probeer ik te bevorde ren door geheugenspelletjes te doen en oefeningen met muziek en bijbe horende oefeningen". Wat betreft het sociaal contact gebeurt dit volgens Anke vanzelf. „Ze komen samen naar het gebouw en als ze een keer niet kunnen ko men, bellen ze elkaar op. Dat dit heel goed gaat blijkt ook uit het feit hoe nieuwelingen opgenomen worden binnen de groep". Het sociaal func tioneren wordt niet bevorderd door met elkaar koffie te drinken. „Nee. dat doe ik niet. Maar bijvoor beeld met Sint Nicolaas en tijdens de afsluiting van het seizoen drinken we wel koffie". Mensen die graag mee willen doen met het MBvO kunnen zich altijd aanmelden. „Of ze kunnen bellen met de kruisvereniging". Op de vraag of ze het gegeven van een wachtlijst kent laat Anke weten: „Nee, die heb ik niet. Met een wacht lijst loop je de kans dat je mensen verliest". Open De groepen die door Anke begeleid worden, zijn volgens haar heel open. „De mensen helpen elkaar en zijn heel sociaal tegenover elkaar. Zo is er een bewoner van Schouwenoord die op dinsdag meedoet en dat gaat heel erg leuk. Het is ook zo dat mensen zich niet voor elkaar schamen. Als een oefening te lang duurt gaan ze ge woon even zitten". Reacties onderling als: „Moet je die kijken, die is al moe", kennen ze niet. Voor diegene die meer informatie wil, kan er ge beld worden met Anke Deurloo, tele foonnummer 01110-16267 of naar de kruisvereniging. Anke Deurloo: ..Het terrein van Meer Bewegen voor Onderen is veel breder dan de vroegere bejaardengym(Foto Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1