Nieuwe impulsen voor de mooie v r ij et ij dskle ding In de hedendaagse mode zet je het beste beentje voor Kies voor de sportkleding die als gegoten zit Home sweet homeweare Modieus in grote maat Uitritsbaar tussenstuk voor droge benen Rugzak blijft scholieren fascineren NIEUWSBODE EXTRA 12 sittkmbkr i<iau Het eten klaar, de vaat gedaan, een avondje lekker rustig thuis. De gordijnen dicht, het licht gedimd en een goed boek uit de kast. Dat zijn de ingrediënten om je heerlijk te ontspannen. Natuurlijk trek je dan ook iets gemakkelijks aan. Maar wel iets waarin je je fijn en huiselijk voelt. Bijvoorbeeld een rijk versierde duster of een lekker warme badjas. Er is keuze genoeg. Je kunt er zelfs heel modieus uitzien. De gewone effengekleurde badjas of duster lijkt uit het modebeeld te verdwijnen. Omdat je er 's avonds voor je naar bed gaat en 's morgens als je opstaat goed verzorgd uit wilt zien, is home-weare voor mode ontwerpers een uitdaging geworden. Ze spelen met mooie stoffen, ze maken gebruik van rijke motieven en natuurlijk is de modetrand van dit het seizoen, het borduursel met goudgalon, ook bij dit type kleding terug te vinden. Zeker voor dit type kleding geldt, dat kwaliteit telt. Bijvoorbeeld een badjas van minder goede kwaliteit ziet er na een paar keer dragen niet zo fraai meer uit, terwijl juist de betere stoffen mooi blijven vallen en de lussen in de badstof voller en rijker blijven. Tot voor kort konden vrouwen met een grotere maat slechts kiezen voor vormloze standaard onderkleding. De ontwerpen waren fantasieloos en degelijk. Ondermode dus, die er niet echt aantrekkelijk uit zag. Jarenlang is de onderwaardering van vrouwen met een grotere maat een probleem geweest. In eerste instantie werd alleen aandacht geschonken aan de medium maten. Toch heeft één op de drie vrouwen tussen de 25 en 45 jaar een grotere confectiemaat dan 42. Verder blijkt, dat meisjes een grotere buste hebben dan voorheen. Daarbij hebben ze een grotere cup-maat gecombineerd met een smalle taille. Een reële kijk op het eigen lichaam is belangrijk als je er modieus uit wilt zien. Vrouwen met grote borsten kopen vaak te kleine bh's, die te weinig steun geven. Juist daardoor accentueer je de borstomvang, terwijl goedpassende ondermode afkleedt. Als je bij de keuze van de onderkleding op een paar details let zul je zien, dat je figuur er veel beter in uit komt. Zo werkt een hoogsluitende slip corrigerend op buik en heupen. Een bh met beugel geeft grote borsten de juiste steun. Door lingerie te dragen, die bij je lichaam past, voel je je zekerder en prettiger. Daarbij hoort natuurlijk het advies en de vakkennis van de speciaalzaak. In het zwembad zijn de badpakken modieus, maar niet te hoog gesneden. Hoeveel baantjes U ook trekt; het badpad blijft perfect als een tweede huid om het lichaam spannen. Naast de normale sportieve modellen bevat de Tweka-collectie een aantal badpakken met uitgekiende deelnaden. Hierdoor hebben deze modellen niet alleen een superslank makend effect, maar bieden zonodig ook wat extra bovenruimte. De leuke zwangerschapsbadpakken hebben zo'n uitgekiende snit, dat dit een extra reden is om lekker tot in de negende maand te blijven zwemmen. Ook de heren hebben een ruime keus. De kleuren combineren veelal met de damesbadpakken en zelfs de heren die maat tien dragen vinden badslips die mooi staan. Daarnaast is er een aantal korte en lange Thetel shorts en ruiten shorts in acryl. Om tijdens het fietsen de benen droog te houden en de regenjas een mooie klokrok te laten vormen, heeft de dames regenmantel van Anuy een speciaal uitneembaar tussenstuk. Het vormt een onderdeel van de dubbele sluiting van deze jas. De eerste sluiting bestaat uit een soepele nylon treksluiting. Direct daaronder bevindt zich nog een treksluiting, die deel uitmaakt van het tussenstuk. De tweede sluiting bestaat uit metalen drukknoppen, die ervoor zorgen dat wind en regen niet via de treksluitingen kan binnendringen. De regenmantel heeft een afneembar ceintuur in contrastkleur, schouderrepaulette, in omvang verstelbare mouweinden en twee schuin ingezette steekzakken. De rugzak blijft een geliefd object bij de schoolgaande jeugd. Het liefst een opvallende rugzak met veel vakjes en bijzondere extra's. Fabrikanten spelen hierop in door iedere rugzak wel iets bijzonders te bieden. Zo is er een nieuwe rugzak, de Qnapsaq, voorzien van een ruim etui, uitneembaar walkmantasje en twee tasjes, waarin bijvoorbeeld een frisdrankblikje past. Daarnaast zijn er aparte vakken voor kaarten, geld, een schrijfblok, pennen, calculator en natuurlijk boeken. Om bij ruwe behandeling de boeken niet te beschadigen is er extra aandacht besteed aan polstering van de bodem. Deze schooltas is verkrijgbaar in twee opvallende kleurencombinaties en is voorzien van schouderbanden en een draaggreep. aangevuld met primaire kleuren, kaki, aubergine of zeer felle accenten. De zogenaamde wandelkleding is minder uitgewerkt, maar niet minder functioneel. Vernuftige zakken - vooral bij de heren - manchetten en capuchons. Veel zeer technische stofkwaliteiten met vaak een zachte en soms een vettige touch. Contrastkleuren in schouderpas, beleg en voering. Ook zien we hier badges en getekende dessins. Kleuren: alle neutralen, vergrijsde pastels, rozenhout en olijfkleuren. Er is nu volop keus. In verband met de komende wintersportvakanties is het verstandig niet al te lang te wachten met de aanschaf van vrijetijdskleding. materialen, zoals reliëfkwaliteiten en glanseffecten, rubber en faux-uni's gebruikt. Veel kleur: kaki, kiwi, honing, water- en zonkleuren. Ook veel prints, strepen, floralen en folklore. Retrostyling; de jaren twintig en vijftig bepalen het beeld met langere pijpjes, grote bikini's en brede kruisbanden op de rug. De strakke legging in allerlei lengtes bepaalt het beeld. Vaak worden daarover heen nog een wijd short of hempje gedragen Voor vormcontrasten. Aandacht voor de rug is er ook. Vaak diep en bloot met allerlei bretels en kruisbanden. Basiskleur is zwart Beenkleding is een essentieel onderdeel van de garderobe van de hedendaagse vrouw geworden. Bij iedere sfeer wordt zorgvuldig gezocht naar de bijpassende beenbekleding. Rijk gedecoreerd of met rustieke structuren. Het been hoort erbij. Het accent in de - beenbekleding ligt op de kleine motiefjes, iets gaecentueerde naden en op de glans. Vooral de glans doet zijn intrede door toepassing van nieuwe Lycfa-garens. De fantasiemptieven zijn niet helemaal uit het modebeeld verdwenen. Zeker voor een feestelijke gebeurtenis, kun je kiezen uit talloze motieven in beenbekleding. Dat kan varieeren van Byzantijnse motieven tot aan van tatouage afkomstige motieven. Met daar tussen in panty's, waarvan het lijkt dat je er twee over elkaar draagt, met ingebreide kousenbanden of met girlandes van natuurlijke takjes, twijgjes of wat grovere motieven in macramé. Siernaden worden toegepast aan voor- zij - en achterkant var. panty of kous. Naast doorlopende naden worden steeds meer halfhoge siernaden toegepast tot de enkel of de knie. Je ziet zowel opliggende naden als ajour en ausbrenner- motieven. De motieven zijn heel verfijnd toegepast ên zullen nooit domineren. Uitbundiger is de beenkleding, die gebaseerd is op Byzantijnse motieven of op tatouages, die doen denken aan huidschilderingen van Indianen. Motieven die veel te maken hebben met de natuur. Primitieve motieven, waaronder vage dierehuiddessineringen met een accent op reptielen. Maar ook fantasievolle motieven tot aan Escher- achtige blokjes toe. Kleding staat bij zowel de dames als de heren steeds vaker in het teken vn de sportieve vrijetijdsbesteding. Op zich niet zo verwonderlijk in een tijd, waarin vele vormen van lichaamsbeweging en vrijetijdsbesteding nummer één zijn. Bovendien brengt de mode ons alvast in de stemming van de nadere wintervakantie. Kwaliteit en draagcomfort staan centraal. De snelle technologische ontwikkelingen op het gebied van materialen en de daarmee samenhangende nieuwe mogelijkheden geven daaraan een extra impuls. Hoewel de trends zich minder snel of minder opmerkelijk opvolgen dan in de mode van alledag, kunnen we voor de komende winter de volgende ontwikkelingen onderscheiden. Wit. Onveranderd is wit de hoofdkleur. Voor de shorts en shirts zien we een retrostyling, overslag- en plooirokjes. Veel knoopdetails. In de badmode worden veel nieuwe

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 13