Winter-kinderkleding: stoer en stevig met veel fantasie Het feestelijke gevoel begint al op de huid Schaatsen Mooi de nacht in NIEUWSBODE EXTRA 12 SEPTEMBER l.WU Een goede basis daarvoor zijn de vele body's, gemaakt uit elastisch transparante stoffen van voiles tot visnetachtige structuren. Soms heel fijn geborduurd of vóórzien van macramé- Een feestelijk gevoel heb je als je weet dat je er van top tot teen perfect uitziet. Dat gevoel begint bij de huid. Het feest is pas echt een feest als alles die stemming oproept. Romain draagt een techno- fun pak. Een windjack van geweven tactel van 100% polyamide met een gladde opdruk, bestaande uit verschillende figuren. Daaronder een bijpassende broek van hetzelfde materiaal. Pierre draagt een sweater met opdruk van een stripverhaal met daaronder een fluwelen broek. Daarover een windjack van geweven tactel van 100% polyamide met een bij 'de sweater passende opdruk. belijning ligt op het stoere van werkmansoveralles, salopettes en broeken, rijkelijk voorzien van grove stiksels, zakken en badges. De eenvoudige basic modellen truien en vesten vertonen stoere reliëfbreisels en kabels. De denim jassen en jacks zijn wat langer tot ongeveer over de heup. In de nieuwe schaatscollectie van Tweka wordt de nadruk gelegd op praktisch, modieus en warm. De lange broeken en salopettes (gevoerd en ongevoerd) zijn makkelijk aan en uit te trekken doordat ze geheel uitritsbaar zijn. Het met badstof gevoerde lycra schaatsjaek is comfortabel en heeft gekke combinatiemogelijkheden in uni/uni en dessins. Daaronder ongevoerde salopettes met bijpassende Lycra shirts, of een schaatspak met capuchon. Speelse motieven als pinquins, schaapjes, driehoeken en bloemetjes of de door Miro geïnspireerde abstracten zijn in de nachtmode uitgevoerd in helder groen, warm cyclaam, lila, zwart en rood. De badjassen zijn in bijpassende effen kleuren. Veel aandacht is besteed aan de afwerking; tricot boorden, bijpassende knoopjes en- contrasterende biezen. De satin-look modellen in zich peach met cashmir dessin of met een klein bloemmotief zijn uitgvoerd in lange nachtjaponnen, pyama's met kimonojasje of double breasted tops met shawlkraag, wijde pantalons met bijpassende negligé's. Het theaterseizoen staat voor de deur. Het leven gaat zich na een warme zomer geleidelijk aan binnenshuis afspelen. En voor we het weten vallen de eerste sneeuwvlokken en gaan we op zoek naar een kerstboom. In het dagelijks leven vindt in deze tijd van het jaar voor velen een hele omwenteling plaats. De zomer loopt tegen het einde. De dagen worden korter, het leven begint zich binnen af te spelen. Bij dat meer huiselijke hoort ook huiselijke kleding. We willen ons mooi voelen en van tijd tot tijd heel feestelijk, dat feestelijke gevoel kun je al krijgen als je je aankleedt. Vanaf je huid kun je mooi zijn. Het feest begint bij de ondermode die je kiest. In de ondermode doen allerlei invloeden hun intrede. Barokke en Byzantijnse lijnen vind jo terug in alle vormen van de mode. Ook in rlc ondermode zie je goud, goudiamé, bedrukte satijn en velours als duidelijke voorbeelden die zich zolang verborgen heeft gehouden. Het lijkt of alle traditionele ondermode verdrongen gaat worden. De ontwerpers kiezen naast de voor de hand liggende materiaalcombinaties steeds - meer naar nieuwe toepassingen. Ze kiezen voor nieuwe dessins, ze zoeken naar nieuwe materialen en naar nieuwe kleurstellingen. De bekende ondermode kleuren lijken dit najaar verdrongen te worden door de hele warme tinten als rood en bordeaux, maar ook worden heel veel groenen en bruinen toegepast. Het zijn allemaal rijk ogende kleuren die zeker passen bij een feestelijk gevoel. Vaak worden ze in combinatie met elkaar toegepast.'waarbij goudborduursels, boorden en galons de finishing touch geven. Ondermode wordt steeds modischer. Ontwerpers werpen zich met veel inventiviteit op de kleding daarvan. Uiteraard wordt dit alles rijkelijk aangevuld met kant. Dit najaar kun je een mix van dessins verwachten, waarin voornamelijk ornamentaal getekende motieven centraal zullen staan. Maar ook moet je niet verbaasd zijn als je cravatmotiefjes, paisley's en cashmeres tegenkomt. Zeker in de jeugdige ondermode zijn dergelijke motieven voor dit najaar niet ongebruikelijk. Tussen onder- en bovenmode is de scheidslijn soms moeilijk aan te geven. Dat komt doordat ondermode steeds meer een zichtbaar en essentieel onderdeel vormt van de totale outfit. Zeker rond de komende feestdagen zal die tendens duidelijk waarneembaar zijn. Temeer daar de ondermode van dit najaar zich bijzonder goed leent om voor een deel zichtbaar gedragen te worden. Ondermode is dit najaar uitbundig in kleur, motief en materiaalgebruik. Maar je kunt natuurlijk ook kiezen voor romantisch, voor verfijnd en teder. Dans kies je voor kant, voor satijn, voor het lieflijke. Kant wordt veelvuldig toegepast, als afwerking, accentuering. Het is steeds verfijnder door de nieuwe technieken. Sneeuwwitje, Alice in Wonderland, Robin Hood, Ivanhoe en Wilhelm Teil, wie kent ze niet? De sfeer uit deze sprookjes is de basis voor de vrolijke trend voor jongens en meisjes. Fantasie en verbeelding zorgen voor de aanwezigheid van wapeneleinentcn. Vrolijke kleuren gemengd met basie-tinten zorgen voor een mooi kleurbeeld. Flanel, aangeruwde kwaliteiten, sweat, comfortabele katoenen en flauseh zijn de materialen waarvan gebruik gemaakt wordt. Voorstellingen van de sprookjes, zoals ridders, wapens en de harten, ruiten en klavers uit het kaartspel spelen een grote rol in de decoratie van bonncterie en sweats. Het geeft een leuk effect door de, verschillende prints of jacquards met elkaar te combineren. De details en applicaties zijn overal te vinden en de belijning is vaak royaal. Antartiea is een thema dal een natuurlijke, Warme en rustieke trend uitstraalt met noordelijke folklore en invloeden voor .prints, breisels en kleuren. Kleuren als winterwit en blauwnuances domineren samen met de basic-tinten het kleurbeeld. De materialen als zachte tweeds, viltachtige en aangeruwde kwaliteiten, corduroy, teddy en borg of 'harige' materialen zijn zacht Alfred draagt een tweekleurige combinatie van 100% katoen met daarop een hondekopje van kunstbont. Daarover draagt hij een imitatie bontmantel van 88% acryl en 12% polyester. Charlotte draagt een dikke katoenen jas met capuchon en rolkraag. De opdruk is erg fleurig door de gekleurde bloemen. en wollig en afgeleid van dierenhuiden. De montycoat met nieuwe sluit variaties zoals bijvoorbeeld pompoenen vormt de inspiratie voor de jassen en jacks voor jongens én meisjes. Daarnaast is er ook aandacht voor wat stoere en robuuste variaties op parka's en anoraks. Dit geldt ook voor de (plaatselijk of all- over) doorgestikte jassen en jacks. Een stoere basic en casual trend geënt op werkmanskleding of wel korter gezegd; workers. Maar ook wordt gebruik gemaakt van lichte militaire en uniform-invloeden. Hier bepalen de donkergetinte winterkleuren uit de basic kleurgroep het kleurenbeeld. Marian draagt een sweater met opdruk en een parka met capuchon en leuke print, met op de mouwen en de zakken een gekartelde rand. Er wordt vooral denim gebruikt met daarnaast twills, corduroys, gabarines, canvas en geruwde katoenen. Maar ook licht gecoat of gerubberd katoen voor jacks en jassen. Typerend zijn de details als stiksels, knopen in de vorm.van moertjes en prints van werkmansgereedschap voor de sweats. Het accent bij de Juliette draagt een sweater van 1007c katoen met een etsdruk op het voorpand en op de mouwen en daaronder een tweekleurig gedrukte broek van 100% katoen met twee opgezette zakken. effecten. Combinaties van transparant en niet doorzichtig. Ook komen mixen voor van het Barokke en het frivole. Voiles rijk geborduurd zijn goudbrokaat of een mix van satijnen patchwork. Fragiele transparante stoffen worden veelvuldig toegepast in vele combinaties.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 11