Gezelligheid troef in Bru Eerste winst All- Ready is binnen J eugd voetbalhoek De revelatie van Patrick Boot De najaarscompetitie tafeltennis van start NIEUWSBODE 15 september Bridge voor beginners in Zierikzee Vergadering Bridgeclub Zierikzee Barcelona alleen op kop Opening kegelhuis Dames WIK ten onder tegen Serooskerke Tijdens open Zeeuwse meerkamp-kampioenschappen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE a st.„tn..h.i- who NÏ-. 2i«io 9 BRUINISSE - Op het terrein van de Bru Tèn in Brui- nisse hebben 'op leeftijd zijnde' tennissers gestreden om de eer tijdens de Ouderen Senioren Tennisdag 1990. Als besten kwamen Jan Beyer uit Zierikzee en Truus Silvis uit Haamstede uit de bus. ZIERIKZEE - Als eerste mogen 15 september de jeugdteams van de ttv Seal- dina aan de slag. Ze doen dat met drie teams. Scaldina 1 bestaat uit Marco Hanse, Miranda Kristalijn en Sjaak Hanse. Ze spelen in de 2e klas en komen uit tegen: 't Zand 4 (Middelburg), 't Zand 5, MZ 3 en SAR '72 (Kloosterzande). Met een beetje goede wil zit er een goede klassering wel in. ZIERIKZEE - Aansluitend op de bridgecursussen van vorig seizoen is er een bridgegroep gevormd voor be ginners. De bedoeling is wat langere tijd sa- men de verkregen speelkennis te oe fenen met spelers van gelijke sterkte, door samen te spelen onder leiding van een bridgedocent. Dit zal de over stap naar een bestaande bridgeclub wat eenvoudiger maken. De begin ners spelen op woensdagavond. Een beperkt aantal paren kan zich nog aanmelden. Bridgedocent M. Klpet uit Zierikzee geeft inlichtingen en men kan zich bij hem aanmelden, 01110-17185. Op de eerste speelavond eindigden de volgende paren op de eerste vier plaatsen: 1) echtp. Kiel (62,96%), de heren Hof/Vos (57,41%), mevrouw Quik. hr v. Tiggelhoven (51,85%) en de heren v. d. Velde/Fon- teijne (37,96%). Het laatste paar scoorde nog 37,96%. KERKWERVE - De Zierikzeese Bridgeclub startte het seizoen met haar jaarlijkse ledenvergadering in 't Zuudènde te Kerkwerve. De verga dering begon met het gedenken van het overlijden van trouw lid Dinge- man Viergever. Verder werd duidelijk, dat het ko mende seizoen op twee manieren ge speeld gaat worden. Om en om zal er op de eerste dinsdag worden gespeeld volgens het vertrouwde laddersy steem. Dit betekent dat het paar dat de hoogste scores behaalt, het hoogst op de ladder stijgt. Op de daarop vol gende dinsdag wordt gespeeld in zo genaamde poules. Hierbij worden de paren verdeeld in groepen van tien en ingedeeld naar sterkte. Voor de nieuwkomers (van harte welkom overigens) heeft dit het voordeel dat zij worden ingedeeld in de zwakste groep en dus niet meteen voor de leeuwen geworpen worden. Tbt besluit van de vergadering werd met algemene stemmen besloten om Nel van de Valk en Henk van de Post wegens grote verdiensten ere-lid te maken. De eerstvolgende competitie avond is vandaag, 11 september, om 19.30 uur in 't Zuudènde. Het eerste aanvalsvak (Jacco Stout- jesdijk, Wouter van Marle, Corrie Stoutjesdijk en Anita in 't Veld) startte zeer sterk. In de vijfde minuut scoorde Anita in 't Veld van afstand de eerste competitietreffer; 1-0. Tien minuten later werd de snelle Jacco Stoutjesdijk schitterend in de diepte aangespeeld door Corrie Stoutjes dijk; 2-0. Volharding kwam wat beter in het spel, mede doordat het verde- dingsvak van All-Ready (Arjan Hage, Ronny Pantekoek, Hetty Melissant Het is de tweede keer, dat de Bru Tèn het toernooi voor ouderen orga niseerde. Zonder afbreuk te doen aan de kwaliteiten van de spelers, gaat het bij het toernooi zeer zeker ook om de gezelligheid. Dat bleek ook uit de toespraak van B. de Groot na afloop van het toernooi. Vorig jaar al bleek het een dag om niet te vergeten. De Groot herinnerde in zijn toespraakje aan een opmer king in de Zierikzeesche Nieuwsbode van vorig jaar, dat er voor 55plussers en Mirjam van Tiggelhoven) in het be gin wat onzeker speelde. Later in de wedstrijd herstelde dit vak zich prima. Mirjam van Tiggelho ven debuteerde in de hoofdmacht. Trainer Simmelink startte deze com petitie met zeven dames. Na de vijf tiende minuut maakte Volharding 2- 1. Een kans van Anne-Marie van Goudoever werd verkeerd afgestopt. Bianca Thlen miste een strafworp. Volharding maakte de naam waar en geen structureel toernooi bestond. ,,Daar is voor zover ik weet al wat verandering in gekomen. Bru is wel licht tot nu toe de enige tennisvereni ging die iets verder is gegaan en in dit opzicht voor de tweede keer in eilan- delijk verband een toernooitje is gaan organiseren". De Groot: ,,Het gaat echter niet om Bru alleen. Als wij dat willen moeten we er verder mee doorgaan. En met anderen geloof ik dat we in de ko mende jaren daar maar eens meer vorm aan moesten geven. Misschien sloot aan; 2-2. Een doorbraak van Ar jan Hage werd geblokkeerd. De aan voerder miste niet; 3-2. Tien minuten voor rust kwa2n de gelijkmaker van Volharding; 3-3. Vlak voor rust werd een doelpunt van Jacco Stoutjesdijk afgekeurd, zoda.t met een gelijke stand de rust inge gaan werd. Diezelfde Stoutjesdijk- maakte het kort na de rust goed; 4-3. Het was wederom Stoutjesdijk, die de stand op 5-3 bracht en dat was te- vens de eindstand. Overige uitslagen: All-Readv 2- Atlas 3, 10-2; Ail-Ready J - Ondo 2, 12- 0; All-Ready C - BI. Wit, 6-0; Ondo Q - All Ready Q, 1-0. Het programma voor woensdag 12 september: SKNWK - All-Ready 2; 18.45 uur. Za terdag 15 september: Good Luck - All- Ready 1; 16.00 uur, Swift 6 - All- Ready 3; 21.00 uur, Zaamslag J - All- Ready; 12.00 uur, All-Ready C - Ani mo C; 11.30 uur, All-Ready Q - Top Q; 10.30 uur. behoeft ook het indoor-tennis, zeker in de herfst en de winter, onze bijzon dere aandacht te krijgen". Na afloop van de sportieve ontmoe ting was de eer aan wedstrijdleidster Adrie de Looff om de prijzen uit te reiken. Naast de voornoemde win naars waren er twee poedelprijzen, namelijk voor Piet Hocts uit Haam stede en Ella Krepél uit Bru in is,se. Alle deelnemers kregen tevens een kleine Bruse herinnering. De Groot sprak zijn waardering uit voor de inzet van de vrijwilligers. Er was namelijk niet alleen werk aan de winkel op de baan, ook in de keuken moest het nodige gedaan worden voor een nu al traditionele mossel maaltijd. ..Kortom, mensen allemaal hartelijk bedankt, met de wens voor een ieder gezond ouder te worden en....tot de volgende keer, waar dan ook". MADRID - Barcelona staat na twee speeldagen in de Spaanse competitie alleen aan de leiding. De volgelingen van Joha.n Cruijff wonnen de topper tegen Valencia met 3-1 en vergaarden als enigen vier punten. Kampioen Real Madrid verloor bij Sevilla met 2-0. Trainer John Toshack heeft zwa re kritiek te verduren. Voor 87.000 toeschouwers in Nou Camp maakte Ronald Koeman na 31 minuten de openingstreffer met een schot van afstand. Na rust scoorden de Bulgaar Stojtskov en Bakero voor de Catalanen, Giner voor Valencia. Real Madrid leed de eerste competi tienederlaag in tien maanden. 'Het duel in het niet uitverkochte stadion Sanchez Pizjuan, de tv zond recht streeks uit, was spectaculair Scaldina 2 bestaat uit louter nieuw komers. Dick Kouwenberg, Arthur Schenk en Remko Franken gaan het proberen in de 4e klas. De tegenstan ders komen uit Middelburg (MZ 6), Hulst (Reynaert 5), Yerseke 1, Kloosterzande (SAR '72 4) en Terneu- zen (Effect '71 2). Een meer sportief dan prestatiegericht team, maar ook dat moet kunnen bij een vereniging als Scaldina, hierover is dan ook geen enkele voorspelling te doen vanwege de eindstand. Het 3e jeugdteam konit weer uit in de pupillen/welpen 2e klas. Evenals de vorige competitie zal Hans Boon het voortouw moeten nemen. Hij kan dit deze keer doen samen met nieuw komer Erik Stoel, die hopelijk even als Boon de nodige punten kan pak ken. Ze worden bijgestaan door de spelers Danny de Boer, Hai Luong en Alice de Vlieger. Klassering Aardig is te vermelden voor deze spelers dat elke punt wat gescoord wordt ook telt. Zo kan men dus met 6- 4 verliezen en toch 4 punten scoren. Dit geldt nu voor alle jeugd en senio ren. Dit team gaat op bezoek bij STV 1 (Sas van Gent), Arnemuiden 3, MZ 10 (Middelburg), SAR '72 5 (Klooster zande) en RDT 5 (Lamswaarde). Ook dit team zou een aardige klassering kunnen maken deze keer. Trainer Ad de Graaf verwacht leuke resultaten van zijn spelers. Zowel van Scaldina als van Slagvast (Kamperland) waar hij voor 2 seizoenen aan de slag gaat. Jeugdspeler Paul de Graaf van Scal dina maar in de competitie voor Ho- tak '68 uitkomend, gaat spelen in het le team in de landelijke A-klasse. Een behoorlijke klus, wat zeker niet zal meevallen. Tegenstanders 't Hooge Huys 1 (Alkmaar), Avanti 1 (Hazers- woude), TOGB 1 (Berkel Roderijs), Treffers (Soest) en een rit naar Boven- karspel. De seniorencompetitie gaat maan dag 17 september van start. Ook hier zijn 3 Scaldina-teams aanwezig. Het le team speelt in de 2e klas A en zal daar de volgende teams treffen: Rey naert 1 (Hulst), MZ 6 (Middelburg), Artiemuiden 3, Effect 1 Clbrneuzen) ZIERIKZEE - De Zierikzeese Kegelbond opent haar nieuwe, onderkomen aan het Haring- vlietplein 5 te Zierikzee. Dat gebeurt zaterdag 22 september om 20.30 uur. en Big Smash 2 (Biggekerke). De ver wachting is dat Michel Holm, John van Veen en Alex von Berswordt hun partijtje wel kunnen meedoen in de hoogste regionen. Nieuwe man Het 2e team dat eveneens in de 2e klas aantreedt krijgt een nieuwe man, Arjan Bom komt over van de jeugd en vervangt daarmee Hans Vol- keri die géén competitie speelt. Sa men met Jan Kik en Cor Smalheer zal Bom hard moeten werken in deze 2e klas, maar met goed tafeltennis zou behoud van deze 2e klas een goe de prestatie zijn. Ze nemen het op te gen Kapelle 1, 't Zand 4, Arnemuiden 2, Effect 2 en streekgenoot Kerkwer ve 1. Het 3e team probeert het weer in de 4e klas. Rob v. d. Noord doet dat sa men met o.a. Bram Vroegop, Piet Stoutjesdijk en Henk Goudzwaard. Zij nemen het op tegen 't Zand 6, Ka pelle 4, 't Zand 9, MZ 10 en Yerseke 3. KERKWERVE - De eerste competi tiewedstrijd van het seizoen 1990-91 zal de dames van de WIK-ploeg nog lang heugen. Met alle goede bedoe lingen kwam de WIK-ploeg aan de start tegen de dames van Seroosker ke 1. Hoe anders pakte het uit. Al na twintig minuten stond WIK met 0-2 achter door twee kapitale verdedi- gingsfouten. Het niet hebben van een goed ingespeelde keer per, liet zich hierbij duidelijk voelen. Desalniette min werd deze tegenslag te boven ge komen door het in de 25e en 26e mi nuut wegwerken van de ontstane achterstand. Eerst wist Monique Ber- revoets een verkeerde terugspeelbal om te buigen in 1-2 en een minuut la ter maakte zij op fraaie wijze 2-2, na dat ze goed weggegaan was op een pass vanuit het middenveld. Na de rust was het initiatief duide lijk aan de WIK-zijde. Echter on danks goede mogelijkheden bleven doelpunten uit. Hiervan wist Seroos kerke te profiteren door acht minu ten voor tijd aan de buitenspel val te ontsnappen: 2-3. Verwoede pogingen van de WIK-dames om de stand in ie der geval gelijk te trekken, misluk ten. Daarentegen wist Serooskerke nog één keer te profiteren van een verdedigende onachtzaamheid: 2-4. i - - - l w*. ZIERIKZEE - De eerste competitiewedstrijd heeft All-Ready 1 een overwin ning opgeleverd op Volharding I. ZIERIKZEE - Het tweede weekeinde zit erop voor de jeugdige voetballers. Karakteristieken Zierikzee Bl-Middelburg BI 4-1 Vooral voor de rust was er sprake van een beter en meer technisch Mid delburg. Met name de eerste tien mi nuten kwam Zierikzee er nauwelijks aan te pas, In de tiende minuut had Zierikzee geluk, toen Gerben Kuyten de bal via de lat over zijn eigen doel kopte. Middelburg was daarna steeds meer aan de bal, maar verzuimde te scoren. Zierikzee deed dit wel. In de 20e minuut werd spits Lars van Zwie- ten in de zestien meter aangespeeld. Hij behield goed overzicht en gaf de bal breed op de inkomende Leon Feij- tel, die van dichtbij inschoot: 1-0. Na vijf minuten was het weer raak. Uit een hoekschop kopte Leon Feijtel hard in, nadat een Middelburg verdediger de bal even beroerde, ver dween de bal in het net: 2-0. Middel burg behield het beste van het spel, maar in de 30e minuut was het weer Zierikzee, dat scoorde. Na een prima diepte-pass van Gerben Kuyten op Wilfred Nelissen, zette de laatste pri ma door en maakte het schitterend af: 3-0. Net voor de rust kwam Zierik zee weer goed weg, een indirecte vrije trap binnen het strafschopgebied, werd met de voet gekeerd door doel man Sander Kloos. Na nog enkele hachelijke situaties voor het doel van Zierikzee werd er loch met 3-0 gerust. Na de rust weer een aanvallend Middelburg. Doordat de organisatie wat beter was, werd Middelburg niet meer zo gevaarlijk. Na vijftien minuten werd Richard van der Meer van het veld gestuurd voor natrappen, volgens de Middel burgse scheidsrechter. Er volgde hier na weer een moeilijke periode voor Zierikzee. De verdediging, met abso lute uilblinker laatste man Richard van Baaien en een prima keepende Sander Kloos, hield zich lang staan de. In de 25e minuut scoorde Middel burg via een afstandsschot: 3-1. Mid delburg bleef komen en Zierikzee kreeg de beste kansen. Vijf minuten voor tijd besliste Gerben Kuyten de wedstrijd. Uit een diepte-pass pas seerde hij een verdediger en de kee per: 4-1. Axel Al-Zierikzee Al 0-7 Zierikzee Al heeft de tweede com petitiewedstrijd in en tegen Axel Al een forse overwinning behaald. Na de winst van 4-1 tegen Roosendaal, be haalden de Texaco-boys een overwin ning van 0-7. Zierikzee startte goed door reeds in de vierde minuut op een 0-1 voorsprong te komen door een af standsschot van Barry Schouten. Axel schrok hiervan en ging ver krampt spelen, waar Zierikzee aan meedeed. Het duurde dan ook tot de 27e minuut voor Zierikzee weer tot scoren kwam door wederom Barry Schouten, die met een mooie kopbal de keeper van Axel passeerde. De rood-zwarte combinatie ging direct veel beter spelen, wat dan ook in de 32e minuut 0-3 opleverde door Serge Berrevoets. Deze zelfde speler scoor de in de 37e minuut nog 0-4, waarna Barry Schouten net voor de rust de stand op 0-5 wist te brengen. Direct na de rust bracht Niels Overweg de stand op 0-6, waarna Zierikzee terug zakte door teveel op de individuele toer te gaan. Alle spelers wilden hun goaltje meepakken, wat niet lukte omdat paal en lat dit diverse keren in de weg stonden. Vijf minuten voor tijd lukte dit Patric Roggeband wel door de stand op 0-7 te brengen. Vlissingen Bl-Bruse Boys B2 2-2 Bruse Boys kwam voor de rust met 1-0 achter en moest na twintig minu ten met tien man verder, omdat doel man Bert Lagendijk uit het veld werd gestuurd. Veldspeler Wilko Hanzen zag kans als keeper een van de uit blinkers te worden. In de tweede helft zorgden Ralf van den Oude en Arjan Stoutjesdijk voor een 2-1 voor sprong. Maar Vlissingen zag toch nog een kans om de gelijkmaker te sco ren. Gretig Patrick is ontzettend gretig en neemt alles van zijn trainer aan. Hij is helemaal niet eigenwijs. Voor alle technische nummers heeft hij eigen lijk wel gevoel. Als je ziet dat hij nog maar éen jaar bezig is, vind ik dit,een plezierige verrassing", sprak voorzit ter Wim Schot. Aan deze open Zeeuw se meerkamp-kampioenschap- pen deden in totaal zo'n 80 C- en D- junioren mee uit geheel Nederland. Behalve Patrick Boot deden de ove rige Delta Sporters het minder goed. D-junior Jurgen de Lang deed het, met zijn uiteindelijke zesde plaats nog het best. De overigen belandden op eindposities boven de tiende plaats. Bij de jongens C wist Erik Huysman, van het Vlissingse Atleti- ca, de titel Zeeuws kampioen meer kamp in de wacht te slepen. 2. Peter Sjoerds, Aots; 3. Erwin Mor tier, Hav.; 4. Franklin Spuesens, Ssp.; 5. Jeroen Verschuren, Ssp.; 14. Ram ses Bekkenk, DSp. Jongens D: 1. Miachel Burm, Hav.; Patrick Boot. DSp.; 3. Erwin Simpe laar, AV56; 4. Xavier van Nieuwenho- ve, Ssp.; 5. Michel Visser, Ssp.; 6. Jur gen de Lang, DSp.; 13. Sjoerd Waayers, DSp.; 14. Maarten v. d. Voor- td, DSp.; 15. Simon Schot, DSp. Meisjes C: 1. Davida de Hamer, Ssp.; 2. Emmely van Hagen, AVR; 3. Karin Dekkers, AVV; 4. Anjolie Wis se, AV56; 5. Mariska Knapen, DES; 19. Miranda Nieuwenhuysc, DSp.; 20; Mieke v. d. Hoek, DSp.; 21. Nelleke Stins, DSp. Meisjes D: 1. Lianne Dijkgraaf, AU.; 2. Diona de Koning, Hav; 3. Eve lien Ploegaert, All.; 4. Kirs ten Lan- da, Ssp.; 5. Marieke Nooy, AV56; 10. Mariëlle Huisman, DSp.; 13. Wieleke v. d. Veer, DSp. Bij de meisjes C ging de Zeeuwse ti tel naar de Terneuzense Davida de Hamer, van AVR. Zij bleef haar naaste concurrente, Emmely van Ha gen uit Roltrdam, in het puntenaan- tal "er voor. Bij de D-meisjes werd er eveneens een Vlissingse atlete Zeeuws kampioen. Lianne Dijkgraaf, van Atletica, wist vooral afstand te nemen van opponente Diona de Ko- üprinten, speerwerpen, kogelstoten, hordenlopen, discuswerpen en... hoogspringen tijdens de open Zeeuwse meerkamp-kampioenschappen op sportpark Bannink. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Tijdens de onlangs gehouden tweedaagse open Zeeuwse meerkamp- kampioenschappen op de Zierikzeese kunststofaccommodatie Bannink heeft D-junior Patrick Boot, van de organiserende vereniging, voor een revelatie gezorgd. De dit sei zoen eigenlijk voor het eerst serieus met atletiek bezig zijnde Boot behaalde een prima tweede plaats, net achter Michael Burm van HAV uit Hulst. Tijdens zijn zevenkamp bleef de jeugdige Delta Sporter net iets achter de latere Zeeuwse kampioen. Patrick Boot behaalde zijn tweede plaats door een puntentotaal te verza melen op de zeven onderdelen 80 m sprint (10.6 sec), verspringen (4,81 m), kogelstoten (9,17 m), 80 m horden (14.1 sec.), hoogspringen (1,30 m), speerwerpen (25,78 m) en 1000 m (3.14.4). Hierdoor scharrelde hij 3704 punten bijeen, wat hem derhalve een tweede plaats opleverde. Winnaar Mi chael Burm behaalde 4184 punten. ning door op de werpnummers goed tweedagse open Zeeuwse meerkamp- te presteren. kampioenschapen gehouden op sportpark Bannink. Hieronder volgt de uitslag van de Jongens C: 1. Erik Huysman, Atl Een aantal van de deelnemers aan het Bruse tennistoernooi. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9