JIKKEMIEN Muziekagenda Is theatersport in regio levensvatbaar? STREEKDICHTERS Algemene vergadering Kruis vereniging Schouwen- Duiveland Plannen lokale vakantie- omroep in Westhoek „Diabetici de dupe van nieuw geneesmiddelen- vergoedings systeem" Niet achter een scherm Besluit oever verbinding Westerschelde niet in december Schrijfster Inez van Dullemen in de Stolpe ZILKIKZLESCHE NIEUWSBODE Dinsdag li september 1990 Nr. '24810 5 ZIERIKZEE - Kruisvereniging Schouwen-Duiveland houdt woens dag 19 september haar Algemene Vergadering. Tijdens deze vergade ring komt de fusie van Kruisvere- ning Schouwen-Duiveland met1 Kruisvereniging Oost-Zuid-Beve land, Vereniging Het Groene Kruis Tholen-St. Philipsland en de Kruis vereniging Noord-Beveland en Zuid- Beveland-West aan de orde. Met de fusie wil men per 1 oktober komen tot de vorming van de Kruis vereniging Rondom de Oosterschel- de. De vergadering wordt gehoudeq in het wijkgebouw te Zierikzee, in gang Gasthuisboomgaard, om 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - De Westerschouwse commissie welzijn spreekt dinsdag 18 sep tember over een initiatief om in de zomermaanden te komen tot een vakantieradio in de ge meente. Verder spreekt de commissie over de notitie gemeentelijk vredesbeleid. Het gaat om een ambtelijke notitie, met daarin aanbevelingen om te komen tot een verantwoord Oost-Èuropa beleid. Ook komt een garantie- verzoek van de ANBO ter spra ke in verband met een nieuw jaarsreceptie voor haar leden op Schouwen-Duiveland, een subsidieverzoek Werken met vrouwen ten bate van cursus sen en het gemeentelijke alco- holmatigingsbeleid. De verga dering in het gemeentehuis begint om 19.30 uur en is open baar toegankelijk. UTRECHT - Mensen met diabetes mellitus worden de dupe van het nieuwe geneesmiddelenvergoedings systeem dat staatssecretaris Simons (volksgezondheid) wil gaan invoe ren. De helft van de suikerpatiën ten in Nederland spuit insuline in met een insulinepen en de andere helft gebruikt bij voorbeeld een spuit en naald. Volgens de Diabetes Vereniging Ne derland (DVN) wil Simons in zijn nieuwe plan de patiënt echter laten bijbetalen voor de insuline die met een pen wordt toegediend. Dat is niet eerlijk, schrijft de vereniging aan de bewindsman. Het is teleurstellend en verbazingwekkend dat in het nieuwe plan alleen naar het medicijn insuli ne wordt gekeken en niet naar de wij ze van toediening. Het gaat immers om een twee-eenheid, schrijft de ver eniging. ,,Het via het geneesmidde lenvergoedingssysteem dwingen ge bruik te maken van spuiten en naalden, betekent het terugdringen van mensen met diabetes in een maatschappelijk isolement". Terug naar spuiten en naalden vergroot bo vendien de risico's van doseringsfou- ten, vreest de vereniging. Tenzij anders vermeld beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 15 september: 15 september: 22 september: 22 september: 28 september: 29 september: 1 oktober: 5 oktober: 6 oktober: 12 oktober: 3 november: 9 november: 23 november: 8 december: 22 december: 22 december: 23 december: 23 december: 9 maart: Mobiele Tent, Zonnemaire Concert Nut Uitspanning (Zonnemaire) 19.30 uur. Chr. Geref. kerk, Zierikzee. Regionale Korendag o.l.v. Joop Schets. Ned. Herv. kerk, Dreischor zangavond Ned. Herv. kerkkoor. St. Nicoiaaskerk, Brouwershaven Jubileum concert Seniorenorkest Zeeland. (15.00 uur). Concertzaal, Zierikzee Kamerorkest Sinfonia. Ned. Herv. kerk, Renesse Koniglisches Mannerquartett Eupen. Slot Haamstede Ariiaga Strijkkwartet. Willibrorduskerk, Zierikzee Mozart-concert Gereformeerd Kerkkoor, Willy Feytel- Bout, zang en diverse instrumentalisten. Ned. Herv. kerk Nieuwerkerk Concert Cantiona musicum m.m.v. enkele instrumenta listen. Concertzaal, Zierikzee Nederlands Pianosextet. Nieuwe Kerk, Zierikzee Mannenkoor Groot Rotterdam m.m.v. Herman van Vliet, orgel. (19.30 uur). Eerste Ars Musica-concert. Dorpshuis De Schutse Jubileumavond Zangver. Nu met Hope (19.30 uur). Concertzaal, Zierikzee Orlando kwartet. Nieuwe Kerk, Zierikzee Christmas Carols. Ned. Herv. kerk Oosterland Kerstzangavond Duivelands Mannenkoor. Slot Haamstede Kerstconcert The New Hope Singers en de Westhoekzan gers (16.00 uur). Ars Musica kerstconcert. Concertzaal, Zierikzee Ronald Brautigam, piano. De bedoeling van deze rubriek is elkaar te informeren wanneer uitvoe ringen zullen plaatsvinden zodat anderen bij de bepaling van hun uit voering rekening kunnen houden met de reeds ingevulde data. Vandaar het verzoek om zo spoedig na het bekend worden van de datum deze door te geven aan M. van der Veer (01110-14585). ZIERIKZEE - Het afgelopen seizoen trainde een groepje van acht volwasse nen (leeftijd tussen de zestien en vijftig jaar) onder leiding van Rejnt Laan zich in het spelen van geheel geïmproviseerd toneel, met het doel zich in Thea- terSport wedstrijden te meten met andere TheaterSportGroepen in Neder land. Ondanks al het enthousiasme en in zet kwam het - doordat de groep toch iets te klein blijkt te zijn - niet tot het spelen van wedstrijden of andere op tredens. Daarvoor heeft de organisatie drin gend meer mensen nodig die het leuk vinden te spelen, iedere week te trai nen (donderdagavond van 7-9.30 uur) en.... binnenkort met optredens te be ginnen! DEN HAAG - De tentoonstelling Imago, in de siecle in Dutch contem porary art heeft de eerste prijs, de La ser d'Or, gewonnen op het elfde Festi val et forum international video art in het Zwitserse Locarno. De Rijks dienst voor de Beeldende Kunst in Den Haag heeft dit bekend gemaakt. De tentoonstelling is samengesteld door René Coelho van Montevideo Amsterdam, in opdracht van de rijks dienst.- UTRECHT - De jury van de Neder landse Filmdagen 1990 staat dit keer onder leiding van Wim Verstappen. Verder hebben in de jury zitting, Hans de Wolf, Chiem van Houwenin- gen, Ab van Ieperen, Kitty Courbois, Marleen Gorris en Jasperina de Jong. 'Dit is bekend gemaakt door de orga nisatie van de Nederlandse Filmda gen. Het filmfestival vindt plaats van 20 tot en met 26 september in Utrecht. Dit jaar staat het oeuvre van actrice Willeke van Ammelrooy en filmmaker Frans Zwartjes centraal. Soms zijn er geluiden die hinderlijk zijn Het gestamp op een vloer, het geraas van een trein Het schrille muziek elke dag op de Tee Vee Het is altijd niet leuk maar we leven er mee. Veel mooier is het lied dat beheerst heel ons leven Het lied van de arbeid dat vreugde kan geven Het lied dat vertrouwd is dat blijdschap ons geeft Omdat we dan weten er wordt weer geleefd. Als we weer mogen horen het hamergetik Dan denken we weer aan het ogenblik Aan de tijd dat er nergens werk was te vinden Geen werk: dus geen geld dat is erg beste vrinden. Nu is er weer werk en we mogen weer horen Het geklop en gehamer als muziek in onze oren Al kan het dan soms eens wat storend zijn Het geeft mensen weer werk waar we dankbaar voor zijn. Dus geen scherm op de dijk dat ontsiert het milieu Van hogerhand geen ingreep want dat zijn we beu Al is er wat leven dat kan ons niet storen We zijn blij weer het lied van de arbeid le horen. Dus niet achter de schermen dat is niet zo fijn We willen vrije mensen in Nederland zijn. Mevr. Wiebrens Bruinisse Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierik- zeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar dc Zierik- zeeschc Nieuwsbode, Postbus 1. 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen wor den vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. Er zijn inmiddels TheaterSport Groepen in Amsterdam, Rotterdam, Zwolle, Nijmegen, Alkmaar, IJmond, Breda, Antwerpen en Brussel. Op het gebied van TheaterSport is Zeeland nog een witte plek op de kaart maar dat zou snel kunnen veranderen.... Wat is TheaterSport? Twee teams vari meestal vier spe lers dagen elkaar uit tot het spelen van scenes. Onderwerpen, persona ges, situaties worden aan het publiek gevraagd. Rechters letten op de spel regels en blazen af als ze het bijv. saai vinden. Het publiek bepaalt vaak welke partij het best, mooist, ontroe rendst enz. enz. gespeeld heeft. Reint Laan speelt mee in de Thea tersportvereniging De Blauwe Engel die iedere maand in Theater 't Kapel letje in Rotterdam speelt tegen groe pen uit het hele land. Hij geeft ook improvisatieles op cursuscentrum KUUB3 (bij Nighttown) te Rotter dam. In het programma Glad IJs van Be rend Boudewijn werden ook Thea- terSporttechnieken gebruikt, maar er ontstond geen wedstrijd tussen verschillende groepen. Ook bleef de inbreng van het publiek beperkt. Maar het geeft wel een indruk van wat de bedoeling is: met weinig of niets hele scenes spelen. Daarom:.... leert de groep saaiheid te vermijden, het gevaar in hel; spel opzoeken! Er worden verhalen verzonnen: Moord, science-fiction, relaties, opera of een adembenemende liefdesgeschiede nis. Proefmaand Deze maand houdt de groep een proefmaand voor belangstellenden: donderdag 13 september, 20 septem ber en 27 september, aanvang 19.00 uur, slot 21.30 uur. Plaats: Scheeps- timmerdijk 4, Zierikzee (boven de Zeeuwse Stromen). Het is noodzake lijk gemakkelijk zittende kleding aan te hebben omdat er vrij stevig fy siek getraind wordt. Leeftijd 16 jaar en ouder; Kosten: per maand 25,— als bijdrage voor de repetitieruimte en onkosten. Het blijkt dat na een beginperiode van ongeveer 6 maanden de meeste TheaterSportGroepen zichzelf kun nen bedruipen door de onkostenver goedingen die uit optredens verkre gen worden. Op den duur kan de bijdrage dus vervallen. Informatie 01114-1639. MIDDELBURG - De definitieve tracékeuze voor een vaste verbinding over de Westerschelde (WOV) zal op zijn vroegst in februari genomen kunnen worden. Besluitvorming hierover in de vergadering van pro vinciale staten in december, zoals was gepland, is volgens gedeputeer de mr. J. A. de Boe niet haalbaar. Het advies van de Raad van de Water staat 7.al niet voor december beschik baar zijn, aldus dc verklaring van Dc Boe. Woensdag' 12 september Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en •slechthorenden. 15.00 uur Het ontstaan van een conti nent, natuurserie. 15.55 uur Geloof je het zelf? Docu mentaire over evangelisatie-acties. 16.35 uur Tom Sayer, serie. 17.00 uur Kop en staart, kinderpro gramma. 17.14 uur Het gebeurde in... de Hima laya, kinderverhaal. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Vrouw zijn, vrouwenmaga zine. Compilatie van het afgelopen seizoen. Presentatie: Paulien Lens. 18.05 uur Our house, Amerikaanse se rie. An. li. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur Highlight, gesprekken met bekende persoonlijkheden. 19.56 uur De Campbells, serie. 20.25 uur Eens rivier, altijd rivier, natuurdocumentaire over de Colorado-rivier. 21.20 uur Tijdsein, actualiteitenru briek. 21.50 uur God verandert de mensen, compilatie. 23.00 uur Journaal. 23.10 uur Het opkrikken van een booreiland, documentaire over het wegzakkende booreiland Ekofisk. 23.35 uur Tenslotte, slotwoord door ds. F. H. Veenhuizen uit Apeldoorn. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.00 uur Mijn eerste keer, jeugdpro gramma. 17.25 uur Curopao special, mu- ziekspecial. 18.00 uur The edge and beyond, ma gazine met spectaculaire sporten. 18.15 uur Countdown special: George Michael, muziekprogramma. 19.00 uur Run the gauntlet, interna tionale sportwedstrijden vanuit Vey- sonnaz, Zwitserland. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Crime story, Amerikaanse misdaadserie. 21.25 uur Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Hans Ernans en Elsemieke Havenga. 22.00 uur Married with children', co medyserie. 22.30 uur Parallax: het verhaal; de wonderdokter, film van Jan Dor- resteijn. Het onderzoek: paranormale gene zers, portret van Dona Edelarzil. 23.20 uur Pin up Club, erotisch maga zine. 23.50 uur Journaal. Nederland 3 09.00,13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.30 uur Het Nederlandse land schap, afl. 1 t/m 4. 18.00 uur De zee in het midden, serie van Geoffrey Haydon. Afl. 2. 18.20 uur Barbapapa, tekenfilmserie. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 18.55 uur Het klokhuis 19.10 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 19.49 uur Staatsloterij, eerste trek king. 19.54 uur Uitzending van de RPF. 20.00 uur Journaal 20.20 uur De thuisfronten, film van het Protestants Interkerkelijk Thuis front (PIT), het Nationaal Katholiek Thuisfront (NKT) en het Huma nistisch Thuisfront (HT). 20.25 uur Madame Sarah, tv- bewerking van het toneelstuk Me moires van de Canadese auteur John Murrell over het leven van Sarah Bernhardt. 22.00 uur NOS-laat, achtergrondin formatie. 22.50 uur Studio sport 23.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 16.00 uur Samson, Samson en Gert beleven dolle avonturen met teken films. 17.30 uur Het Capitool, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 105. 18.05 uur Plons, Afl. Plons en de tv- reporter. 18.10 uur TV-Tam Tam, vandaag: huisdieren. 18.35 uur Storybook international, 12 volksverhalen uit alle hoeken van de wereld. 19.00 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Tatort, Duitse politieserie. Aansl. Baraka-uitslagen. 21.35 uur De steek-er-wat-van-op- show, praatprogramma met Emiel Goelen. 22.25 uur Kunstzaken. 22.30 uur Vandaag 22.50 uur Travelogue, een reeks ver zamelingen van audio-visuele ele menten, geordend volgens het narra tief model van het reisverhaal. 23.30 uur Coda, Daar liep een dichtje, van Guido Gezelle. BRT 2 18.30 uur Nieuwskrant 18.35 uur Mooi en meedogenloos, afl. 8. 19.00 uur Programma van de Katho lieke Televisie- en Radio Omroep. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Journaal 19.55 uur Sportavond. Aansl. Verkeerstip. Donderdag- 13 september Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur De vuurtorenfamilie, Aus tralische serie. Afl. 12. VARA's Kindermenu met om: 18.05 uur De Snorkels, tekenfilmse rie. 18.16 uur De Freggels, tekenfilmse rie. 18.29 uur De tovenaar van Oz, teken filmserie. 19.00 uur Journaal. 19.22 uur Labyrinth, spelprogramma gepresenteerd door Peter Jan Rens. 19.55 uur Holland casino Schevenin- gen festival, internationaal vocaal concours. 21.06 uur De eerstgeborene, 3-delige Engelse serie. Afl. 1. 22.04 uur De Oprah Winfrey show, Amerikaans praatprogramma. 22.47 uur Jazz at the Smithsonian, hoogtepunten uit dit jazzfestival. 23.00 uur Journaal. 23.10 uur Impact: tussen de golf en de bek van de vis, documentaire over Marokkaanse jongeren in Ahister- dam-West. Herh. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.05 uur Come on George, Engelse speelfilm. 17.30 uur David de kabouter, teken filmserie. 17.55 uur Toppop gold, muziekmaga- zine. t 18.25 uur Ontdek je plekje. Vandaag: Buren. Herh. 18.35 uur Tennis, magazine. 19.00 uur Colour in the creek, jeugd serie. 19.25 uur Pauze tv, jongerenmagazi ne. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur AVRO Krimi: Het verdwe nen lichaam, Duitse misdaadserie. 21.55 uur Promo wijnwereld, infor matie over deze nieuwe serie over wijnen. 22.05 uur Rock for clear water, 2- delige documentaire over de actie van de Russische milieubeweging tegen de vervuiling van de Wolga. Deel 1. 22.55 uur De Orangerie, serie ge sprekken met vier cultuurdragers van Nederland. 23.45 uur Journaal. Nederland 3 09.00,13.00 en 17.35 uur Nieuws voor doven én slechthorenden. 17.45 uur Levenslied in 100 verzen, tweedelige informatieve serie over de Javaanse immigratie naar Suriname. Deel 2. 18.15 uur Jong geleerd.... - thema. Hoogbegaafdheid: Onbekend maakt onbemind, deel 2. 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 18.55 uur Het klokhuis 19.10 uur De bierjagers, informatieve serie over bier. 19.35 uur Vreemde kostgangers, En gelse serie. 20.00 uur Journaal 20.20 uur Toneel maken, deel 2: Nie mand doet onrecht. 21.08 uur Van Gogh, en de tweeslach tige triomf, documentaire. 22.00 uur NOS-laat, achtergrondin formatie. 22.45 uur Ca va, Frans voor begin ners. 22.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.30 uur Het Capitool, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 106. 18.05 uur Prikballon, kleutermagazi ne. 18.20 uur Malvira, poppenreeks. 18.35 uur Anita and the kids of Euro pe, Anita Meyer maakt een muzikale reis door de twaalf EEG-landen en wordt daarin begeleid door kinderen van het land zelf. Vandaag: Grieken land. 19.00 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Matlock, Amerikaanse se rie. 20.50 uur Muziekprofiel: Cliff Ri chard. 21.00 uur Première. 21.30 uur Panorama. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Vandaag 22.50 uur Plunjezak, van een dode 4- delige Britse thrillerserie. Afl. 2. 23.15 uur Coda: Lerchengesang, Men delssohn, uitgevoerd door Musica No va o.l.v. Roger Leens. BRT 2 18.30 uur Nieuwskrant 18.35 uur Mooi en meedogenloos, afl. 9. 19.00 uur Muziekprofiel, een portret van The Cure. 19.10 uur Programma van Televisie en Onderneming. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Journaal 20.00 uur Labyrint. De Wetstraat. 20.50 uur Moeilijke liefdes, van avond: De mooie duivenhoudster, Spaanse tv-film ROTTERDAM - „Het is nauwelijks te voorkomen dat er meer mensen dakloos worden. Het is eenvoudig weg bijna niet bekend wie er met nog maar enkele draadjes aan de samen leving verbonden is, laat staan dat het moment is te bepalen wanneer die draadjes knappen". De Rotter damse wethouder van sociale zaken, J. Henderson, is somber over de toe komst van de dak- en thuislozenzorg. De stad besteedt veel aandacht aan deze vergeten" groep maar haar be leid is uitzonderlijk, zowel landelijk als in vergelijking met andere steden. ZIERIKZEE - Schrijfster Inez van Dullemen is woensdag 26 september in Zierikzee. In de aula van de Rijks scholengemeenschap Professor Zee man vertelt de schrijfster vanaf 19.30 uur over haar werk. Inez van Dullemen is op uitnodi ging van bibliotheek De Stolpe te gast in Zierikzee. Vorig jaar ontving Inez van Dullemen voor haar oeuvre de Anna Bijns prijs. Zij schreef vele reisverhalen onder andere over de Verenigde Staten waar de schrijfster een aantal jaren heeft gewoond. Van haar psychologische romans is Vroe ger is dood zeer bekend. Hierin be schrijft zij de dementie en de dood van haar ouders. Ook kaartte zij in haar werk (toneelstuk Schrijf me in zand) op indringende wijze het pro bleem van incest aan. Ze maakte zich schoon voor het spiegeltje en begon dan de sucade te snijden, de rozijnen en krenten te wassen en de muskaatnoot te raspen. Een schepje anijszaad, een paar eie ren en gist. Dan had ze alles bij el kaar, schepte met de grote houten le pel het meel uit de ton in de trog, voelde met haar hand in de melk op het fornuis of die niet te heet stond en begon dan het Kossemis-brood te kneden. Jikkemien had de blikken met deeg voor grofbrood in de oven ge schoven, sloot het deurtje en waste haar handen in een teiltje zeepsop. Door de ijskoude gang ging ze naar de kamer waar een emmer zeemwater gereedstond. De schone gordijnen la gen op de tafel naast spons en zeem. Er was heel wat te doen in het grote vertrek, dat alleen gebruikt werd bij de grote versite's tweemaal in 't jaar en met hoofddagen. De boerin wilde altijd dat do glazenkast uitgehaald werd, met de antieke borden, waar het krenten- en wittebrood van gege ten werd, de platte schotels voor dc ham en dc stukken kaas en de ronde diepe boterschotels. Dat stond alle maal op het eerste en tweede boord, op hot derde en vierde de twaalf kop jes en schoteltjes. De lange smalle kommetjes met de vergulde mandjes links van het oortje, stonden op een vlakke schotel en hadden drie poot jes. Dc koffie- en theepotten hoorden erbij evenals de melkkannen met spoelkommen en de suikerpotten. De eerste keer dat Jikkemien op 't Ol menhof kwam werken, vlak voor de de najaarsvisite, had ze haar handen tegaere gelegd. Wat een goed was hier, want behalve de grote kast in de kamer was er nog een diepe spinde in den uuze vol met aardewerk en porce- lein. En er was een heel servies kin derkommetjes. Wat zou Arend er ple zier in hebben om uit die mooie ronde bakjes zijn melk te drinken. Ze had de gordijnen voor de twee grote ramen opgehangen en stond het hoekraam te zemen toen de boerin binnenkwam. Zó, je schiet nogal op. Die kasse zal ik morge zelf wel uutreeë. Je moet 't tuug van de tilbrie nog poese. Ze zette de glazen bekers op de schouw en vroeg dan ineens: Oevee uure betaele julder? Jikkemien verschoot van kleur. Ze stond aan heel andere dingen te den ken en schrok op van de luide stem. Nog altied 't zelde. Een gulden in de weeke, antwoordde ze zacht. Janne knikte. Suust, jae, jae en oe lank weune je daer noe? Zo lank as we getrouwd bin. dat weet je toch ook, vrouwe? 't Is kom- mende zeumer negen jaer. Ze maakte de gordijntjes vast aan de ringen en hing de roe op. Het water was stoffig, ze waste het zeem uit en ging een emmer schoon water halen voor het beschot. Tben ze terugkwam stond de boerin bij het raam. Ze had Door DIGNATE ROBBERTZ 9 een snoer geslepen granaten In haar hand, het gouden slot met de ingezet te stenen hing af langs haar blauwe schort. Oe oud is je man eigelik? Met een moe gebaar zette Jikke mien de emmer neer. Ze voelde al een paar dagen stekende pijn in haar rug en soms was ze duizelig. De koele ogen van de boerin maak ten haar zenuwachtig. Ze verbeeldde zich dat die aan haar zou kunnen zien, waar ze zelf nog niet zeker van was. Simen is pas veertig g'oore, zei ze dan. Hm! dat is zo joenk nie meer. Dan ebbe julder nog kleine guus. Arend is nog gin zesse, is 't wè? Ze wachtte geen antwoord af. hing de kralen over haar pols, pakte in haar andere hand de gouden strikken en spelden en zei over haar schouder kijkend: Dus je weet je werk. As je mee alles klaer bin vraeg je an Miete wat 't er nog te doen is. Jikkemien hoorde haar nog met de meid praten en dan klapte de deur van den uuze dicht. Met de handen in haar schoot ging ze zitten. Zouden ze meer huur moeten beta len? Er was nog een rekening van de dokter en Simen gebruikte nog gere geld poeiers. En Arend z'n jasje was tot op de draad versleten en Kee had geen fatsoenlijke zondagse muts (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 5