streeknieuws Scheepstimmerdijk vraagt maatregelen Opzienbarend huwelijksfeest Bedrijvig Dreischor Bouw materialen ontvreemd in Zierikzee Illegaal bomen gekapt Burgh- Haamstede Drie betrokkenen bij aanrijding Serooskerke Diefstal in Nieuwerkerk Geen zilver maar goud voor Quant Justitie rekent 65 gulden voor zwart rijden Alleen VVD en SGP voor tolvrije brug Commissie bezwaar schriften Middenschou- wen vergadert jj|*^ j 4 (Foto: Joop van Houdt) MAASTRICHT - Naast de e-coli- bacterie zijn ook andere micro-orga nismen in het drinkwater in Zuid- Limburg aangetroffen. Dat is geble ken uit gedetailleerd onderzoek dat vorige week van start ging nadat de besmetting was ontdekt. ZIERIKZEE - Door D. Q. uit Zie rikzee is bij de rijkspolitie kofps Zie rikzee aangifte gedaan van diefstal van bouwmaterialen. De roof heeft afgelopen zaterdag plaatsgevonden aan een bouwterrein aan het Haring- vlietplein. De ontvreemde materia len hadden een waarde van ongeveer 1.000,-. Volgens een woordvoerder- van de politie is er door getuigen gezien dat er goederen, zoals zand, opsluitban- den voor trottoir, pijpen voor hete lucht en loodgieterpijpen werden in geladen op de bewuste avond. De po litie is nog bezig met een onderzoek. BURGH-HAAMSTEDE - Achter twee zomerwoningen aan de Duin weg te Burgh-Haamstede zijn bomen gekapt. Er is door Rijkswaterstaat aangifte gedaan bij de politie in Zie rikzee voor deze daad. Het gaat om percelen met een afmeting van 350 m2 en 560 m2. Door de politie zijn foto's gemaakt en de zaak is verder nog in behande ling. Volgens een woordvoerder van de politie wordt waarschijnlijk proces-verbaal opgemaakt voor ver nieling op grond van de natuurbe schermingswet. SEROOSKERKE - Ter hoogte van de verkeerslichten aan de Provincia- leweg/Stoofjesweg heeft zich giste ren (maandag) omstreeks 14.55 uur een aanrijding voorgedaan. Bij de aanrijding waren twee personenau to's en een vrachtauto betrokken. De drie voertuigen kwamen uit de richting van Burgh-Haamstede en re den richting Zierikzee. Volgens een woordvoerder was de verkeerssitua tie er de oorzaak van dat J. W. M. T. uit Voorburg moest remmen. Hier door reed de vrachtwagen, bestuurd door T. F.'uit Den Haag, tegen de per sonenauto van T. aan die vervolgens doorschoot tegen de auto van A. J. E. uit Nijkerk. De drie voertuigen lie pen alle materiële schade op. NIEUWERKERK - In een woning aan de Schoolstraat te Nieuwerkerk is in de nacht van maandag op dins dag ingebroken. De gedupeerde is F. en was tijdens de inbraak niet thuis. De inbraak werd geconstateerd door de sleutelhoudster van de woning, oveneens woonachtig in Nieuwer kerk. Volgens een woordvoerder is er ver moedelijk een kluis met oude mun ten meegenomen. Of er meer vermist wordt uit de woning, kon de sleutel- houdster niet melden. De technische recherche stelt nog een onderzoek in naar de inbraak. Vervolg van pagina 1 rijden van de stoepen door zware vrachtwagens zal eveneens gewoon doorgaan. Bovendien dreigt door de ze mogelijkheid het gevaar dat de verkeersproblemen verplaatst wor den naar Huybertstraat en Cau- straat. Het plan dat door de dienst ge meentewerken na overleg met de rijkspolitie is uitgewerkt voorziet dan ook in het handhaven van de hui dige rijrichting. Ten einde automobi listen te dwingen hun snelheid bin nen de grenzen van het toelaatbare te houden zou er met name op het stuk tussen 'Calandweg en Huybértstraat een twëetal vertteèrsremmers móéten worden aangebracht, terwijl voor hét resterende gedeelte van de Scheeps timmerdijk vanwege praktische be lemmeringen (wegbreedte, uitritten en dergelijke) nog eenmaal aan een wegversmalling was gedacht. Reacties Veel enthousiaste reacties leverde dit ontwerplan maandagavond niet op. Ook al is het plan gebaseerd op maatregelen die volgens opperwacht meester A. Gerards ook elders in den lande worden genomen. Het feit dat de middelste versmalling dusdanig is ontworpen dat trailers erover heen kunnen rijden zou volgens een van de aanwezigen hetzelfde verwoestende effect op de woningen hebben als ver- keersdrempéls. Ook het feit dat het verkeer „gaat zigzaggen" waarbij het dicht langs de vaak door kinderen ge- ZIERIKZEE - De Zierikzeese aannemer L. Quant heeft niet, zoals gisteren, maandag, abu sievelijk gemeld, een ere medaille in zilver, maar een ere-medaille in goud gekregen voor zijn verdiensten voor de Zierikzeese gemeenschap. Het koninklijk goud werd Quant vrijdag opgespeld door burge meester mr. J. J. P. M. Assel- bergs van Zierikzee. Asselbergs onschreef Quant als een 'ouderwetse' aannemer die zich betrokken voelt bij el ke opdracht en waarmaakt wat hij belooft. De burgemeester tekende daarbij aan dat Quant ondanks zijn drukke werk zaamheden als aannemer ook nog tijd vindt om zich met het maatschappelijk leven in Zie rikzee te bemoeien. Zo maakte Quant, in de woorden van Asselbergs, al lemachtig lang deel uit van het brandweerkorps van Zierik zee. Verder maékte hij deel uit van het bestuur van de NVOW en van de Aanncmersvcrcni- ging Zuid-Nederland. Ook binnen de kerk is Quant actief. Hij was onder meer ac tief als diaken. Vijftig jaar ge leden ging hij bij zijn vader in het bedrijf werken en tien jaar later kwam hij op de direc- teursstoel tc zitten. Alleen daardoor is 1990 al een bijzon der jaar voor Bouwbedrijf Quant. Asselbergs: „Het be drijf heeft de nodige stormen doorstaan en dat heeft zeker te maken met de kwaliteiten van do directeur". Het bedrijf werd onlangs verplaatst van de Min derbroederstraat in Zierikzee naar het industrieterrein. bruikte trap,rijdt werd als een niet te onderschatten minpunt genoemd. De hoek Sas/Scheepstimmerdijk zou bo vendien ook moeten worden aange pakt door daar bij voorbeeld een vluchtheuvel aan te brengen, zoddt automobilisten gedwongen worden haaks de bocht door te gaan. Dat de bewoners van de Scheeps timmerdijk op constructieve wijze willen bijdragen aan de oplossing van de verkeersoverlast bleek maan dagavond. Zij beperkten zich niet en kel tot kritiek op het door de ge meente voorgestelde plan maar ook kwamen zij met een uitgewerkt al ternatief op de proppen. Dit plan, dat tijdens de zitting door J. P. Th. Voermans werd toegelicht sluit aan bij het idee van Sprengel- meijer om de Scheepstimmerdijk bij 't Sas af te sluiten voor doorgaand verkeer, terwijl vrachtverkeer boven een bepaalde tonnage in het geheel niet meer van deze weg gebruik mag maken. Volgens Voermans hebben de vijf aan de Scheepstimmerdijk geves tigde bedrijven daar geen problemen mee. Het overgrote deel van het vrachtverkeer heeft immers Emulsi on Holland als bestemming. Deze be stemming is, volgens het alternatieve plan te bereiken via Calandweg, Schuurbeque Boeyestraat en Gracht- weg. Voor een optimale veiligheid zou op de Scheepstimmerdijk dan nog een maximumsnelheid van dertig kilo meter kunnen worden gehanteerd. Om te voorkomen dat hiermee de ver keersoverlast naar de Calandweg wordt verschoven wordt in dit bewo nersplan de suggestie gedaan om bij de Theo Thijssenschool en eventueel ook bij de Christelijke Scholenge meenschap stoplichten te plaatsen. Ook zouden er extra wegversmallin gen kunnen worden aangebracht om het gevaar van te hard rijden daar te voorkomen. Eventuele problemen met verkeer uit de vele zijstraten zou den kunnen worden opgeheven door van de Calandweg een voorrangsweg te maken. Fietsers die richting Kaas- kenswater moeten zouden dan via de Kanterlaan kunnen rijden terwijl ook de Kaersemakerstraat een func tie als fietsroute zou kunnen krijgen. De uiteenzetting van dit alternatie ve plan werd door de leden en advi seurs van de verkeerscommissie en de directie van de dienst gemeentewer ken met belangstelling gevolgd. Het plan zoals door de bewoners opge steld zal dan ook nader worden bestudeerd door de dienst gemeente werken en de rijkspolitie. Eenmaal van commentaar voorzien zal *deze schets opnieuw in de verkeerscom missie worden besproken, waarna de ze een definitief en weloverwogen ad vies moet geven. ZIERIKZEE - Dc sanctie op het zwart rijden'mag door minister Maij (verkeer en waterstaat) dan wel zijn verhoogd tot honderd gulden, wat justitie betreft is 65 gulden afdoende. Wie in tram of bus zonder geldig plaatsbewijs wordt betrapt, moet bij dc controleur honderd gulden beta len. Betaalt men niet, dan stuurt na verloop van tijd justitie een acceptgi ro. Voor een bedrag van 65 gulden ziet justitie af van verdere vervol ging. Een schikking heet dat. Een woordvoerder van het ministe rie van justitie wijst erop dat de ver hoging van de sanctie „eenzijdig" door de minister van verkeer en wa terstaat is genomen, buiten het mi nisterie van justitie om. De boete wordt net zo afgehandeld als andere overtredingen en dus biedt justitie een schikking aan. ZIERIKZEE Postzegelvereniging Philatelies Op maandag 17 september begint de afdeling Schouwen-Duiveland van de postzegelvereniging Philatelica het seizoen 1990-1991 met een bijeen komst in het Huis van Nassau. Op de agenda staat een veiling en een verlo ting van postzegels. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Ruilbeurs Het Kofschip aan de Scheldëstraat is vrijdag 28 en zaterdag 29 septem ber een verzamelplaats van kopers en aanbieders van najaars- en winter- kleding voor kinderen. Vrijdag 28 september kan men tussen 19.30 en 21.30 uur kinderkleding inleveren. Per persoon kunnen maximaal 25 kledingstukken in de maten 86 tot en met 176 (waarvan vijf dikke truien) worden ingeleverd. Wat babykleding betreft geldt een maximum van vijf tien stuks in de maten 56 tot en met 80. Wellicht ten overvloede, dê kle ding moet gaaf en schoon zijn. Wat schoeisel betreft geldt de regel dat al leen kaplaarzen, gymschoenen, schaatsen en rollerskates worden aanvaard. De eigenlijke ruilbeurs, waarvan 10% ten goede komt aan de Stichting Kledingbeurs Zierikzee, is zaterdag 29 september, Tussen 10.00 en 11.30 uur kan men in 't Kofschip terecht voor het aanvullen van de garderobe van zoon- of dochterlief, 's Middags tussen 14.00 en 15.00 uur kan men zijn geld en de niet verkochte kle dingstukken ophalen. Niet afgehaal de kleding gaait naar Polen of Roeme nië. Voor inlichtingen over deze kledingruilbeurs kan men zich wen den tot Rian Duinhouwer, tel: 01110- 15244 of Y. van Marion, tel: 01110- 14143. BURGH-HAAMSTEDE NCVB De afdeling Burgh-Haamstede van de Nederlandse Christen Vrouwen bond (NCVB) begint het nieuwe sei zoen 1990/1991 op dinsdag 18 septem ber met een bijeenkomst in de zaal bij de Gereformeerde kerk aan de Platboslaan te Haamstede. Ds C. Haasnoot spreekt over De man Pau- lus. De bijeenkomst begint pm 19.45 uur. Behalve leden van de NCVB- afdeling kunnen ook andere belang stellenden de bijeenkomst bezoeken. KERKWERVE Opbrengst collecte De jaarlijkse cóllecte van hét" Ko- ningiiï' Wilhëlmin¥' Foitds rhóeft -in Kerkwerve een bedrag' van '1972,90 guldén opgeleverd. Collectanten en gevers worden voor hun bijdrage be dankt. DREISCHOR Concertavond In de Nederlandse Hervormde kerk te Dreischor wordt op zaterdag 22 september een concertavond gehou den waaraan drie koren, een muziek korps en een sojJraan soliste meewer ken. Het betreft drie koren uit Schouwen-Duiveland, namelijk het Hervormd Kerkkoor Bruinisse onder leiding van Rianda Dalebout, het Rooms Katholiek kerkkoor Sint Wil- librordus uit Zierikzee onder leiding van Theo Faber en het Nederlands Hervormd Kerkkoor Dreischor onder leiding van Jaap Knuist. Verder treedt de muziekvereniging Crescen do uit Dreischor op onder leiding van Johan de Witte. De sopraan Gré Kouijzer treedt op als soliste en W. de Raad bespeelt het orgel in de kerk. Behalve koorzang en muziek omvat het programma ook samenzang. Aan vang van de concertavond 19.45 uur. Vervolg van pagina 1 Met betrekking tot de plannen om de tolheffing te automatiseren merk te Geluk op dat men zich niet rijk moet gaan rekenen. „Een zekere be manning blijft toch nodig. Er is van alles mogelijk, maar het gaat om de politieke wil om iets aan de tolhef fing van die brug te doen", aldus het liberale statenlid. „We moeten nu beslissen wat we in 1993 gaan doen", aldus Geluk. Roose reageerde op de woorden van Geluk met de opmerking dat de gebruikers van de brug best iets over mogen heb ben voor een goede verbinding. „We kunnen die 16 miljoen (het renteloos voorschot, red.) niet zomaar wegstre pen", aldus de RPF/GPV-woord voer der. Gedeputeerde J. D. de Voogd stelde in antwoord op vragen allereerst dat een discussie over het al dan niet kwijtschelden van de schuld van de brugmaatschappij aan de provincie niet thuishoort in de commissie wa terstaat en verkeer. „Wij gaan er hier gewoon van uit dat die schuld terug betaald moet worden", aldus de gedeputeerde. Voor wat betreft de mogelijkheden voor het invoeren van een reductie voor de frequente gebruikers van de brug stelde De Voogd dat er eerst nog heel wat rekenwerk verricht dient te wor den voor men eventueel met een voor stel kan komen. Meer kosten Directeur Van der Meer van de PZBM legde vervolgens, in reactie op de opmerkingen van Geluk, uit dat de brugmaatschappij voor hogere on derhoudskosten is komen te staan in verband met de bouw van de Storm vloedkering. „We zijn nu bezig met een omvangrijk conserveringspro gramma", aldus Van der Meer. Hij verduidelijkte dat als de Oos- terschelde afgesloten zou zijn, zoals oorspronkelijk werd voorgesteld, de brug in zoet water had gestaan in plaats van nu in zout water. Slotsom van de discussie binnen de commissie waterstaat en verkeer was dat alle fracties graag invoering van een reductieregeling voor frequente gebruikers willen, maar dat slechts een kleine minderheid, VVD en SGP, op het standpunt blijft staan dat de tolheffing in 1993 afgeschaft moet worden. SCHARENDIJKE - De commissie voor de bezwaarschriften van de ge meente Middenschouwen vergadert woensdag 19 september in het ge meentehuis te Scharendijke. Tijdens deze vergadering worden beroep schriften behandeld die door advo caat mr A. A. den Hollander zijn aan getekend tegen burgemeester en wethouders van de gemeente tot het niet-ontvankelijk verklaren van de aanvragen om een kampeervergun- ning/-vrijstelling. De aanvragen zijn gedaan door J. J. de Vrieze, Kloosterweg 9, N. den En gelsman, Hogeweg 10, N. van der Weele, Hogeweg 7, J. van der Linde, Nieuwe Kerkweg 4 en de maatschap A. en C. D. Padmos aan de Elkerzee- seweg 46, allen uit Scharendijke en door H. Bevelander. Heuvelsweg 21 uit Kerkwerve. De vergadering be gint om 19.30 uur en is openbaar. NIEUWERKERK - Annemieke Pronk en Winfred van der Pol uit Nieuwerkerk zijn vrijdag in het huwelijks bootje gestapt. En als je beiden actief bestuurslid van de Tennisvereniging Duiveland bent. gaat dat niet on opgemerkt. Een stoet van zo'n zestig feestgangers maakte met het paar een rondgang door het dorp. Met voorop een geluids wagen en achterop een Spaanse danseres met vier gitarist en, versierde parasols en ere bo gen. In Nieuwerkerk weet iedereen dat er een huwelijk voltrokken is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4