Voortvarend beleggen bij de ABN. Regeringspartijen steunen mestbeleid minister Braks agenda Pontje Zijpe vertrokken Kamer van Koophandel schrijft Tweede Kamer WATERSTANDEN Verbazing over niet opnemen van Midden-Zeelandroute in landelijk hoofdwegennet Voortvarend beleggen: unieke kans voor (beginnende) beleggers. Is uw interesse gewekt? ABN Bank VVD noemt beleid frustrerend Armoede in Nederland bestaat Computervirus Frodo slaat op 22 september toe ZIERIKZEE - ,,YVe ervaren het als een groot gemis dat in het Tweede Structuurschema Verkeer en Vervoer de Midden-Zeelandroute (de ver binding tussen Rotterdam en Noord-Frankrijk via de N59) niet als hoofdverbinding is opgenomen". Dit schrijft de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland in een brief aan de le den van de Tweede Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat. In deze brief geeft de Kamer van Koophandel in Zeeland te kennen dat deze met verbazing kennis heeft genomen van de regerings- besiissing inzake het Tweede Structuurschema Verkeer en Ver- voer. Met name het feit dat in deze nota de doorgaande verbinding tussen Rotterdam, België en Noord-Frankrijk via de N59 (de zogenaamde Midden-Zeelandrou te) niet als hoofdverbinding is op genomen wordt door de Kamer als een ernstig gemis ervaren. Voor de verdere versterking van de economische ontwikkelings mogelijkheden van het Wester- scheldebekken zijn goede noord- zuidverbindingen essentieel. In dat verband wijst de Kamer op eerdere uitspraken van het rijk waarin de nationale betekenis van het Westerscheldebekken (met in dustriecentra als Sloegebied en Terneuzen) wordt onderstreept. Opvallend Het achterwege laten van de Midden-Zeelandroute als hoofd- transportas/ verbinding hoofdwe gennet is des te opvallender nu de realisering van de vaste oeverver binding over/onder de Wester- schelde (WOV) wat dichter bij lijkt te komen. Eind dit jaar zal een be sluit worden genomen over de tra cering van de WOV, waarna op korte termijn daadwerkelijk een begin kan worden gemaakt met de bouw van deze verbinding. Deze vaste oeververbinding over de Westerschei de vormt een be langrijke schakel in de hoofdver binding via de N59. In dit verband verwijst de Kamer van Koophan del naar deel a van het Tweede Structuurschema waarin gekozen wordt voor de Midden-Zeeland route na realisering van de WOV. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord- en Midden Zeeland verzoekt de parlementa riërs dan ook om er bij de minis ter op aan te dringen om de Midden-Zeelandroute (de verbin ding Rotterdam-Goes-WOV en verder) in het hoofdwegennet op te nemen. Deze verbinding heeft voor de Kamer een hogere priori teit dan de door de minister voor gestane hoofdverbinding via de N57, die via de „koppen" van de voormalige Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden loopt. De uitbouw van deze verbinding legt volgens de briefschrijvers een zware claim op de recreatieve mo gelijkheden van de kustzone. Ook vormt het een aantasting van de natuur in deze zone. De Kamer wijst in dit verband ook op de ge zamenlijke reactie van de vijf Ka mers van Koophandel in het Rijn Schelde Deltagebied waaHn even eens gepleit wordt voor het opne men van de Midden-Zeelandroute in het hoofdwegennet. Advertentie U kunt nu als spaarder, beginnend ofjuist ervaren belegger aan boord stappen van de "Stad Zierik- zee". Daar maakt u kennis met het grote scala aan beleggingsprodukten en -diensten dal de ABN Bank u kan bieden. En misschien gaat u dan met een nog groter enthousiasme voor beleggen weer aan land. Voortvarend Beleggen. Een naam die wij niet voor niets hebben gekozen. Voortvarend beleggen is een grootscheepse activiteit van de ABN Bank die vanaf 1 oktober tot en met 6 oktober as. wordt gehouden op verschillende plaatsen in Zeeland. In Zierikzee, Goes. Kortgene, Middelburg en Terneuzen zal worden aangemeerd. Op de prachtige boot de "Stad Zierikzee" speelt zich deze week van alles af voor iedereen die zich voor beleggen interesseert: lezingen, audio-visuele presentaties, beleggersintbrmatie en een grote beleggersmarkl staan op het programma. Daarnaast wordt een prijsvraag georganiseerd waarmee een hoofdprijs ter waarde van f 1.000,- te winnen is Bel dan voor meer informatie naar de ABN Bank in Goes, 01100-30697 (1st. 62) of ga even langs b*ij één van de ABN-kantoren bij u in de buurt Axel. WcMMraai I, telefoon: 01155-1433 Goes, Grote Markt 11-13, telefoon: 01100-30697Ilaamstede. Noordstraaat 47, telefoon: 01115-1764. Mulst, Siccnsiraat 7, telefoon. 01140-14055. Kortgene, Hoofdstraat 19, telefoon: 01108-1345 Middelburg. Markt KI, telefoon: OIIKO-2525K Oosibnrg. Brouwerijstraat 9, telefoon: 01170-2858. Oost Souburg. Kanaalstraat 36-38, telefoon' 01184-61992 Sas van Gent, Wcstkade 86, telefoon: 01158-3440 Sluis, Zuiddijkstraat 8, lélcfooiv' 01178-1620 'leineu/en. Herengracht II, telefoon.01150-95051, Drcbbelsiraat 26, telefoon: 01150-96550. Vltsxmgen. CoojjcBuskensfraat 141. telefoon OII84-I5I5I Zierik/cc, Oude Haven 9, telefoon: 01110-12453 ZIERIKZEE - Het mestbeleid van de ministers Braks (landbouw) en Alders (milieu), dat volgend jaar zijn tweede fase ingaat, krijgt brede steun van de beide rege ringspartijen CDA en PvdA. Dat bleek tijdens de uitge breide commissievergadering (UCV) over het mestbeleid in Den Haag. Slechts op enkele punten hadden de beide regeringspartijen kritiek. CDA-woordvoerder Van Noord zag zo veel pluspunten, dat hij „de tweede fase van het mestbeleid met vertrouwen tegemoet ziet". DEN HAAG - Vijf jaar geleden moesten acht tot negen op de hon derd huishoudens in Nederland rondkomen van een inkomen bene den de wettelijke bijstandsnormen. Armoede in Nederland bestaat der halve, zo valt te concluderen uit een rapport van het gerenommeerde IVA- instituut voor wetenschappelijk on derzoek in Tilburg, in opdracht van de minister van sociale zaken. In het rapport dat maandag werd gepresenteerd wordt bovendien ge concludeerd dat sprake is van perma nente rijkdom tegenover wisselende armoede. De mensen met de hogere inkomens zijn bijna allemaal gega randeerd van een blijvend hoger in komen. De armen, vooral weduwen en weduwnaars, jongeren, ouderen en alleenstaande ouders, hebben te maken met van jaar tot jaar sterk wisselende inkomens rond de armoe degrens. De onderzoekers denken dat per manente armoede toch een randver schijnsel is. Vele mensen met lagere inkomensvooruitzichten voor de rest van hun leven, zullen wel eens een< jaar beneden de armoedegrens kun nen duiken maar daar vervolgens ve le jaren weer boven kunnen zitten. Het idee dat het gaat om een vrij con stante groep mensen die regelmatig beneden en dan net boven de armoe degrens duikt lijkt hen minder waar schijnlijk. Die veronderstelling lijkt hen aan nemelijk, maar dat hebben zij niet kunnen bewijzen. Het door de wet vestgestelde minimum-inkomen dat de armoedegrens bepaalt, komt ove rigens niet overeen met wat de men sen daarvan zelf denken. Veertien tot vijftien procent (een op de zeven) van alle mensen die vijf jaar geleden van een minimum-inko men moest rondkomen vond het moeilijk tot 'erg moeilijk de eindjes aan elkaar te knopen. Tegelijkertijd vond een gelijk percentage van die mensen dat juist makkelijk of erg ge makkelijk. Mensen met een betere opleiding en dus betere vooruitzichten met een minimum-inkomen, klagen minder dan kansarmen. Juist mensen die denken dat zij nauwelijks kansen hebben om een (beter) betaalde baan te vinden, vinden dat zij van het minimum-inkomen niet rond kunnen komen. DRIEBERGEN - De Hout- en Bouwbond CNV wil de onderaanne- merij in de bouwnijverheid terug dringen. Uit een onderzoek onder bouwvakkers blijkt dat de arbeids omstandigheden bij onderaannemers nog ongunstiger zijn dan bij hoofd aannemers. De hogere beloning die daar tegenover staat is geen reden om de onderaannemers te ontzien, aldus bondsvoorzitter F. van der Meulen tijdens een persconferentie in Drie bergen. In opdracht van de CN V-bond is de afdeling onderzoek van het CNV nagegaan welke verschillen er be staan tussen het werk bij hoofd- en onderaannemer. ROTTERDAM - Het computervirus Frodo waart rond. Op 22 september gaat het toeslaan onder het motto Frodo lives. YVie dat op die dag op zijn scherm ziet, kan grote schade aan de harde schijf van zijn computer krijgen. Dat zegt dr. R. V. de Mulder van de Erasmus Universiteit in Rot terdam. Het virus is moeilijk te bestrijden. Het kan zichzelf namelijk onzicht baar maken voor een zogenoemd anti-virus. De door Frodo veroor zaakte ellende kan dan alleen nog maar door een deskundige worden hersteld. Het virus is vernoemd naar een hobbit uit Tolkiens boek In de ban van de ring. De makers hebben de ge boortedatum van Frodo gekozen als activeringsdatum. Het virus staat on der meer ook bekend onder de naam IDF (Iraëli Defence Force). Het Israë lische leger is een van de plaatsen waar het ruim een half jaar geleden zou zijn opgedoken. Volgens De Mulder valt de besmet ting in Nederland wel mee. In België, waar Frodo vermoedelijk is uitge vonden, zou het virus epidemisch zijn. Een woordvoerster van Comrac Systems in Hoofddorp, dat onder meer anti-virus-software verkoopt, zegt dat dit bedrijf vorige wepk in België zo'n 200 pakketjes heeft afge zet dat het virus kan opsporen en ver nietigen Uit Nederland hebben zich nog geen belangstellenden gemeld. Ook dé PvdA was mild in het oor deel, maar moest wel even kwijt dat het mestbeleid te traag op gang is ge komen. Woordvoerder J. J. Feenstra van de ze partij wilde wel de garantie dat de mestproduktie in Nederland niet ver der gi-oeit. Dit zou kunnen worden bereikt door de mestproduktierech- ,ten te verlagen van 125 kilogram fos faat naar 75 kilogram fosfaat per hec tare. De socialisten zien verder graag dat Braks de mogelijkheden onder zoekt van vleesquotering. Daarbij krijgt elke veehouder het recht een bepaalde hoeveelheid vlees te produ ceren. Het CDA maakt zich zorgen over de verwerking van mest tot korrels. Braks en Alders willen dat in 1994 de mestfabrieken zes miljoen ton mest verwerken. Zo niet, dan moet de veestapel worden ingekrompen. Het CDA onderschrijft dat, maar consta teert dat de bouw van fabrieken wordt vertraagd. De procedures ne men te veel tijd in beslag en gemeen ten hebben veelal geen trek in een mestfabriek binnen de grenzen. De rijksoverheid moot gewoon lokaties aanwijzen, vindt het CDA. De PvdA is het daar niet mee eens. Procedures zijn er om gevolgd te worden, vinden dc socialisten. Kritiek Het CDA had verder kritiek op het uitrijverbod voor mest. Braks wil dat verbod geleidelijk verlengen van 1 september tot 1 februari. Het CDA vindt deze periode te lang. Discussiepunt is de toewijzing van zogenaamde fosfaatgevoelige gebie den. Braks en Alders willen de ko mende twee jaar 60 tot 80.000 hectare zandgrond aanwijzen, waar niet meer mest op mag worden uitgereden dan het gewas kan opnemen. Het land bouwbedrijfsleven wil schadevergoe ding voor de betrokken boeren. De PvdA is het met Braks eens, die geen schadevergoeding wil geven. CDA- woordvoerder Van Noord hield maan dag een slag om de arm. Hij wil de ar gumenten van de minister nog eens horen. Het verplaatsingsbesluit dat Braks wil invoeren, stuit bij de rege ringspartijen op weinig bezwaren. Veehouders mogen eikaars mestpro- duktierechten kopen, maar moeten bij overdracht dertig procent inleve ren. Het mestbeleid van de overheid werkt eerder frustrerend dan stimu lerend op de Nederlandse veehouder. Dat stelde de oppositiepartij VVD tijdens de behandeling van de tweede' fascvan het mestbeleid in de.Tweede Kamer- Volgens VVD-woordvoerder P. Blaauw is er al veel vooruitgang ge boekt bij de oplossing van het mest probleem. Dat is echter meer de ver dienste van het landbouwbedrijfsle ven dan van de overheid, aldus Blaauw. Met name het beleid van de overheid op het gebied van de mest verwerking geniet in de ogen van de liberalen weinig waardering. Onder nemers die de mestverwerking op gang willen brengen, stuiten op een wollen deken van bureaucratie, aldus Blaauw. Verder is het de overheid niet gelukt groen licht te krijgen voor een subsidie van 35 procent om de bouw van mestfabrieken te stimule ren, stelt de VVD. D66'liet weten tegenstander te zijn van deze subsidie. De agro-industrie heeft zelf geld genoeg, aldus woord voerder P. ter Veer. D66 stelde maan dag voor een belasting te innen op de invoer van veévoergrondstoffen. Dat geld zou moeten worden terugbetaald bij de export van mestkorrels. Op die manier stimuleert de overheid het te rugdringen van het mineralenover- schot. Tot eind september Burgh-Haamstede Expositie aquarellen Cor Lieve. De Burght. Dagelijks tijdens kantoor uren. Tot en met 1 oktober Zierikzee Expositie fossiele beenderen uil de Oostcrsehclde. Stadhuismuseum. Maandag tot en met vrijdag van 10.00 lot 17 00 uur. Expositie Zeeuwse klederdrachtpop pen. Stadhuismuseum. Maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. T/m zaterdag 15 september Zierikzee Expositie Bas Sayers in Noordhaven poort. Dagelijks (m.u.v. maandag) van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. T/m 29 september Burgh-Haaftistede Expositie Kunst als proces (werk van zes kunstenaars). Bewaerschole. Maandag t/m zaterdag tussen 13.30 en 16.30 uur. T/m zondag 21 oktober Neeltje Jans Foto-expositie Zeeland toen waters noodramp. Delta Expo. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur Dinsdag 11 september Burgh-Haamstede De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen afdeling Westerschouwen gaat wandelen in Zierikzee, vertrek vanaf dc Schut.se. 13.30 uur. Dreisehor De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt een muziek avond rn.m.v. mevr. Marie Cécile Moerdijk in de Nederlandse Her vormde kerk. 20.00 uur. Woensdag 12 september Zonnemaire Harmonievereniging Nut en Uitspan ning haalt oud papier op. Vanaf 18.30 uur. Donderdag 13 september Zierikzee Informatiebijeenkomst cursus Vrouw en Werk in De Lichtboei, 9.30 uur. Nieuwerkerk Commissie financiën en onderwijs. Gemeentehuis. 16.30 uur. Zaterdag 15 september Burgh-Haamstede Geestelijke Dag Leger des Heils. De Burght. Van 9.30 tot 16.30 uur. Zonnemaire Concert en lampionoptocht. Muziek tent I. M. van de Bijlstraat. 19.30 uur. Ouwerkerk Fancy-fair van openbare basisschool 't Stoofje aan de Haneweg 5. Van 14.00 tot 17.00 uur. Nieuwerkerk Contactbijeenkomst verstandelijk gehandicapten. Zaal kerkgebouw Molenstraat. 14.15 tot 16.15 uur. Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen. Tweede Grevelingenweek Nederland se Kruiser Kampioenschappen en Open Belgische Kampioenschappen „420". Verlichte 'gondelvaart, bij schemer vertrek vanuit de oude haven. Zonnemaire Concert muziekvereniging Nut en Uitspanning Zonnemaire en lam pionoptocht in de mobiele tent. 19.30 uur. Zondag 16 september Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer. Tweede Grevelingenweek Ne derlandse Kruiser Kampioenschap pen en Open Belgische Kampioen schappen ,,420". Maandag 17 september Zierikzee CNV-Seniorenbijeenkomst in de Christelijke Gereformeerde kerk aan de Zevengetijstraat 11. 13.00 uur. Bijeenkomst Philatelica. Huis van Nassau. 20.00 uur. Brouwershaven Raadsvergadering. Stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 18 september Zierikzee Commissie welzijnsbeleid. Stadhuis. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Commissie welzijn in gemeentehuis 19.30 uur. Bijeenkomst NCVB. Zaal bij Gerefor meerde kerk 19.45 uur. Bruinisse Diploma-uitreiking aan enkele leden van het brandweerkorps. In de brandweerkazerne. 20.00 uur. Woensdag 19 september Scharcndijke Commissievergadering voor be zwaarschriften. In liet gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 20 september Bruinisse Afscheidsr eceptie B de Groot in Dorpshuis. 20.00 uur. Zaterdag 22 september Brouwershaven Zeilwedstrijden op liet Grcvelingen- meer. Onderlinge wedstrijden \VSV Brouwershaven Dreisehor Zangavond in de Nederlandse Her vormde kerk door het Nederlands Hervormd Kerkkoor 10.45 uur Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-nietcoeentrum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Bruinisse Wemeldinge Doodtij: 14 september Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 12 september 09.20 141 03.00 -145 21.40 151 15.20 -126 13 september 10.20 121 04.00 -128 22.55 135 16.30 -119 12 september 07.55 140 01.55 -140 20.25 147 14.15 -120 13 september 09.15 115 03.05 -122 21.55 128 15.40 -111 12 september 09.30 150 03.00 -154 21.50 160 15.20 -135 13 september 10.35 132 03.55 -136 23.05 145 16.30 -126 12 september. 09.25 162 03.05 -158 21.50 170 15.25 -138 13 september 10.30 138 04.10 -141 23.05 150 16.40 -130 BRUINISSE - Het is al ruim twee jaar geleden, dat het pontje Zijpe door de opening ran dc Philipsdam uit de vaart werd genomen. Pas sinds enkele dagen echter is het vertrouwde pontje uit dc haven van Zijpe ver trokken. Op eigen kracht is de boot naar Hendrik Ido Ambacht gevaren. Daar zit de nieuwe eigenaar: Stolk's handelsonderneming bv. Het bedrijf handelt in schepen en sloopt ze ook. Welk lot het pontje van Zij- rast. De onderneming probeert het allereerst aan de man te brengen Welk pe beschoren is. staat nog niet bedrag de ZWN ervoor gekregen heeft niet rijk van worden. onbekend maar volgens een ivoordvoerdcr zal de onderneming er i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2