Valse start Mevo Bruse Boys geeft één punt weg Weinig actie tijdens streekderby Brouwershaven contra, Duiveland NIEUWSBODE WIK verliest openingsduel De Bruine bezorgt SKNWK winst middels zuivere hattrick VV Zierikzee speelt niet wegens dodelijk ongeval ASV Brouwershaven wint met 1-0 Sport en publiciteit ZSC laat winst in Wissenkerke Zonnemaire verplettert Goes 5 Fijne opsteker voor Ouwerkerk 6 KAPELLE - Bruse Boys-trainer Piet Roks was weinig te spreken over de verrichtingen van zijn eerste elftal. De eerste uitwedstrijd van de nieuwe competitie in en tegen Kapelle eindigde gelijk: 3-3. „Je staat met 1-3 voor en dan geven ze het het laatste half uur toch nog uit handen en mag je achteraf blij zijn met één punt. Het is treurig", aldus de Oosterlandse oefenmeester. Het thuisspelende Kapelle kwam na de eerste aftrap wel meteen goed uit de startblokken. Bruse Boys kwam daardoor echter niet meteen in de problemen en kreeg hand over hand meer vat op het spel. Zeker toen een onverwacht afstandsschot van Po ter Willemse in de 15e minuut doel trof (0-1) gingen de Bruenaren steeds beter voetballen. De resterende eer ste helft kwam zonder enige twijfel op naajn van Bruse Boys. Slordig Er werd echter te slordig met de di verse kansen omgesprongen. Zo was vooral aanvoerder Jacob van den Bei ge weinig fortuinlijk met het afron den der mogelijkheden. In de 16e mi nuut kwam hij alleen voor de keeper en kwam niet tot scoren. In de 28e mi nuut kreeg hij wederom een kans uit een vrije trap van Tonny van den Ber ge. De aanvoerder van de paarsh- in den lepelde het leer echter over de dwarsligger. Twee minuten later gelukte liet pingelaar Tonny van den Berge tlan toch om één van de vele mogelijkhe den te benutten. Zijn schot verdween via een Kapelse verdediger tussen de palen over de doellijn: 0-2. Eén van de schamele kansjes voor Kapelle, in de 31e minuut, werd prima door ver dediger Johnny van Dijke van de doellijn gewerkt. Na de hervatting kwam Bruse Boys steeds meer in de problemen. De or ganisatie was zoek en iedereen liep te zoeken. Kapelle zag haar kans schoon en nam het Initiatief over. Nadat Ha rold van den Berge even daarvoor al leen voor de keeper miste, gelukte het gastheer Marco Borghart om in de 24e minuut middels een afstands schot dc aansluiting te scoren 1-2. Afgerond Twee minuten later werd een Bruse aanval via Tonny van den Berge en Harold van den Berge door Jacob van den Berge afgerond: 1 3. In de 29e mi nuut scoorde Jurgen Timmermans echter de tweede treffer voor Kapel le: 2-3 Hoewel Bruse Boys door te wisselen nog wat aan de achteruit gang trachtte te doen, bleven de gast heren aanspraak maken op de gelijk maker. Met nog één minuut te spelen werd die door Wilfriod van de Dries gerealiseerd: 3-3. ROOSENDAAL - De eerste competitiewedstrijd voor de hoofdmacht van voetbalver eniging Zierikzee, uit tegen Roosendaal, is niet doorge gaan. Wegens een dodelijk on geval van een Roosendaalse speler, zaterdagmorgen jongst leden, werden alle thuis wedstrijden van de Brabantse zondagclub uitgesteld. Het dodelijk slachtoffer be treft de in leven 21-jarige verté- genwoordiger Johnny Lauwe rijsen uit Roosendaal. Samen met zijn vriend Schrouwen was hij zatermorgen van de Firato, te Amsterdam, onderweg naar zijn woonplaats. Ter hoogte van Oosterhout is Lauwerijsen door nog onbekende oorzaak in de berm geraakt. De auto met beide inzittenden kwam tegen een boom tot stilstand. Schrou wen overleed ter plaatse, ter wijl Lauwerijsen het leven liet op weg naar het ziekenhuis. Selectie Middenvelder Johnny Lau werijsen, vanaf de jeugd spe lend bij Roosendaal, was juist dit seizoen doorgedrongen tot de selectie. Gisteren, zondag, zou hij zijn debuut maken in het eerste elftal. Een ieder was evenwel zo onder de indruk van het gebeuren dat het eerste competitieduel tegen Zierik zee, en de overige thuis wed-, strijden, werden uitgesteld. De uitwedstrijden vonden wel ge woon doorgang. Adrie de Jonge van Duiveland (r.) in duel met de Brouwse verdediger Marcel IJzenbrandt, tijdens de streekderby die geen echte derby werd. (Foto: Joop van Houdt). BUNNIK - Het Koninklijk Neder lands Watersport Verbond heeft in AKZO een nieuwe hoofdsponsor ge vonden. Beide partijen zijn een con tract voor drie jaar aangegaan. De Nederlandse zeilploeg krijgt naast fi nanciële steun tevens de beschikking over materiaal en expertise van het bedrijf. MIDDELBURG - Op zaterdag 15 september houdt de Zeeuwse Sport raad een themadag 'sport en publici teit'. De dag is bedoeld voor iedereen die binnen de sportvereniging of sportbond met publiciteit te maken heeft. Op deze dag staat centraal: hoe kan met een beperkt budget een optimale publiciteit worden bereikt? Iedere sportvereniging en sport bond doet goed of slecht aan voorlich ting en public relations. Zo heeft ie der bestuur een aantaL representa tieve taken en geven veel verenigin gen een clubblad uit. Tijdens de the madag worden geleerd en geoefend, zoals het maken van een clubkrant of persbericht en interviewtraining. De inleidingen van Peter de Jonge, chef sport van het NRQ-Handelsblad en van Wil van der Plas, perschef van de Nederlandse Sport Federatie (NSF) zullen duidelijk maken dat er op veel manieren publiciteit kan wor den gemaakt. Gedurende de dag kun nen de deelnemers kennis maken met de sportverslaggevers van de PZC, De Stem, Eendrachtbode en Zierikzee- sche Nieuwsbode. De themadag vindt plaats in De Stenge te Heinkenszand, en begint om 10.00 uur en is om 16.00 uur afge lopen. BROUWERSHAVEN - Tijdens de derby Bouwersha ven contra Duiveland, welke eigenlijk geen derby was, hebben de thuisspelende Brouwenaren de volle winst ge pakt: 1-0. Na een nietszeggende eerste helft, creëerden vooral de gastheren in een redelijk tweede bedrijf wel enkele noemenswaardige kansen. Toch werd er met na me veel op het middenveld gespeeld en werd door beide defensies goed de voordeur op slot gehouden. Dit eerste optreden verliep voor Brouw-speler Martin Quist min der fortuinlijk. Hij kwam ongelukkig ten val en brak daarbij zijn pols, waardoor deze voorlopig enkele weken in het gips zit. Zowel Duiveland als Brouwersha ven kwamen compleet binnen de lij nen. Duiveland-trainer Cees Willem- se moest slechts de inzet ontberen van Hans Andeweg, die moest wer ken. De oefenmeester van Brouwers haven, Arend Krijgsman, kon zelfs beschikken over Arjan Visser, die vanwege zijn beroep er dit seizoen waarschijnlijk meer niet dan wel bij zal zijn. Middenveld Tijdens de eerste helft werd er voornamelijk veel op het middenveld gespeeld. Van b.eide zijden werd er vrijwel niets ondernomen om de wed strijd open te trekken. Duiveland- keeper Marcó van der Linde en zijn PULHEIM - De Nederlander Erik van der Heiden heeft voor de tweede achtereenvolgende keer de interna tionale wielerwedstrijd om het Wa pen van Pulheim" gewonnen. De 24- jarige Van der Heiden was de snelste spurter in een kopgroepje van zeven. collega aan de overzijde, Johnny van Mourik, behoefden nauwelijks in het geweer te komen. Beide verdedi gingslinies boden probleemloos" het hoofd aan de overigens summiere doorbraken. Bij Brouwershaven ontbrak het er vooral aan dat het spitsenduo Peter van Mourik en Werner Kafoe te sta tisch speelde, waardoor het midden veld de bal niet kwijt kon. ,,We zijn expres met maar twee spitsen begon nen, omdat Duiveland ons min of meer onbekend was. Toen we later in de tweede helft met drie spitsen gin gen spelen kregen we dan ook iets meer kansen", verklaarde Krijgs man na afloop. ,,Ik had verwacht dat het een felle re wedstrijd zou worden, maar dat viel tegen. Maar misschien waren mijn verwachtingen ook wel te hoog", sprak Willemse na zijn eerste verlies als seniortrainer. De eerste helft bleef zodoende - bijna - kansloos en in ieder geval doelpuntloos. Na de hervatting sukkelde de streekderby op dezelfde tamme wijze verder. In de 15e minuut kwam Brou- wenaar Martin Quist ongelukkig ten val en kreeg daarbij tevens een tegen stander op zijn onderarm. Dit leverde hem een polsfractuur op, die enkele weken geconsolideerd in het gips moet blijven. Krijgsman plaatste vervolgens Marcel Duinhouwer in de punt. van de aanval zodat Brouwers haven wat meer aanvalskracht kreeg. In de 25e minuut werd Arjan Visser door medespeler Remi Lievense de diepte ingestuurd. Op snelheid scoorde Visser de openingstreffer: 1- 0. Even later waren er nog kansjes voor Marcel Duinhouwer en Steef Kloet, die evenwel mislukten. Hoe wel het duel op sportpark Onder de Molen verder vrij sportief verliep liep Werner Kafoe toch nog tegen een 'rode kaart' op, wegens natrappen. NIEUWERKERK - Als één van de weinige zaterdagclubs heeft het eer ste elftal van SKNWK haar ope ningswedstrijd wel in winst weten om te zetten. Het bezoekende Apollo, vorig seizoen gedegradeerd uit de eerste klas, werd met een 3-2 neder laag huiswaarts gezonden. „Als je mee wilt doen om het kampioen schap moét je zulke wedstrijden toch zeker winnen", was de berekende reactie van trainer Kees Kommer. Aanvaller Jacky de Bruine werd de 'man-van-de-match' en realiseerde een zuivere hattrick. SKNWK speelde een hele goede eerste helft, terwijl het tweede be drijf van een beduidend minder kali ber was. Voor rust werd er snel, goed en breed over de vleugels gespeeld. Het spitsen-trio Peter van de Cingel, Michel Flikweert en Jacky de Bruine ging goed de diepte in en werd prima vanuit het middenveld bediend. Na tien minuten kwam zodoende reeds de openingstreffer tevoorschijn. Om dat Jacky de Bruine goed onder schepte kon hij de openingstreffer scoren: 1-0. SKNWK ging nu iets rustiger spe len en kon Apollo goed van het lijf houden. Vooral ook omdat het verde- WISSENKERKE - ZSC heeft tij dens haar eerste optreden voor het seizoen 1990/91 in en tegen Wissen kerke meteen flink het aangezicht geschonden. De tegenstander toonde beter en verzorgder veldspel en won dientengevolge verdiend met 3-0. Als 'verzachtende' omstandigheid voor ZSC mag aangevoerd worden dat de debuterende trainer Sjaak Dorreman het tijdens dit eerste op treden moest stellen zonder het be langrijke vijftal De Bie, Henry de Voogd, Arno de Jonge, Rini van de Hoek en Edwin van Oeveren. ,Ik wil me hier evenwel niet achter verschui len, maar het is wel de realiteit. Met die vijf erbij wonnen we vorige week nog in een oefenwedstrijd met 3-1 van Brouwershaven", aldus Dorreman na afloop. In de eerste helft werd er door bei de ploegen over en weer bij elkaar aan de voordeur geklopt. Verder dan de zestienmeterlijn kwam men even wel niet. Een dekkingsfout in de de fensie zorgde ervoor dat Wissenkerke in de 40e minuut via Marcel van Hek- ke op voorsprong kwam: 1-0. In de blessuretijd van het eerste bedrijf zorgde dezelfde Van Hekke voor de veilige 2-0 voorsprong. Door een paar omzettingen na rust toonde ZSC zich iets sterker en kwam men meer tot aanvallen toe. Wissenkerke liet zich echter niet uit het veld slaan en kwam halverwege de tweede helft wederom via de ra zendsnelle spits Marcel van Hekke tot scoren. Zijn hattrick bezorgden de gastheren uiteindelijk een 3-0 overwinning. Een levensgrote kans voor Ko Louwerse op één meter van de doellijn had ZSC de aansluiting kunnen brengen. Hij miste echter. 's-IIEER ARENDSKERKE - Het eerste elftal van Mevo is duidelijk met een valse start het nieuwe seizoen begonnen. De uitwedstrijd in en tegen 's-Heer Arendskerke ging kansloos verloren: 5-0. „De slag werd reeds op het midden veld verloren. 's-Heer Arendskerke had steeds een man-mecr-situatie en wij liepen vaak van het kastje naar dc muur", legde Mcvo-traincr Toinc Tiggel- man de vinger op de pijnlijke plaats. Het thuisspelende 's-Heer Arends kerke liet er geen twijfel over be staan wie de sterkste partij was. Met binnen de gelederen onder andere het broederlijke duo Wim en Frank Goe- degebure maar ook Rudi Weststrate scoort het gemakkelijk. 's-Heer Arendskerke draait dan ook al drie jaar goed mee in de top en greep ook vorig seizoen net mis. Tfegens deze er varing en snelheid in het spel bleken de Zierikzeeënaren niet opgewassen. Bijbenen Tijdens het eerste kwartier kon Me vo het nog aardig bijbenen. Daarna gingen de gastheren echter flink doordrukken en kon de openingstref fer niet lang meer uitblijven. Toch duurde het nog tot in de 35e minuut vooraleer dat gebeurde. Frank Goe- degebure was het die deze eer opeiste: 1-0. Enkele minuten voor rust werd er door de Zierikzeese de fensie niet attent genoeg gereageerd waardoor 's-Heer Arendskerke 2-0 kon maken. Na de hervatting kwam Mevo iets beter uit de startblokken. In de acht ste minuut brak er evenwel iets, waardoor men er niet meer bovenop kwam. Een eigen doelpunt van Peter van der Poel zorgde voor een onover brugbare 3-0 achterstand. Toch wa ren er nog kansen voor onder andere Martin Dekker, die op dc paal schoot, en Richard van Luyck die al leen voor de keeper faalde. In de 19e minuut was het wederom Frank Goe- degebure die Mevo-keepcr Jan van dc Linde passeerde: 4-0. Vijf minuten voor het einde werd het uiteindelijk nog 5-0. LEIPZIG - Baycrn München heeft een vriendschappelijke wedstrijd ter gelegenheid van dc opening van de Leip/iger najaarsbeurs gelijk gespeeld tegen DDR-hoofdklasscr FC Lok Leipzig. De gastheer nam door Halata een voorsprong. UTSUNOMrVA Dc Belgische wie lerbond was in Japan twee WK- medailles rijkeren een flink bedrag armer. Het premiestelsel bij de we reldtitelstrijd sprak van 1.5 miljoen Belgische frank (80.000 gulden) voor de ooj-ste plaats en een miljoen frank voor de tweede plaats. Er kan van de derby Brouwershaven contra Duiveland in ieder geval niet ge zegd worden dat er geen hond kwam kijken. (Foto: Joop van Houdt). KOUDEKERKE - Dc hoofdmacht van SV WIK heeft het eerste scizoensop- treden met een nederlaag moeten bekopen. Conccntraticgcbrek, gemakzucht en tam spel zorgden ervoor dat dc Kcrkwervenarcn de eerste uitwedstrijd te gen VCK met 2-1 verloren. „Het was niet zo best, cr zal geen spirit in. Dat zie je trouwens meer hij ons als we 'over de brug' moeten spelen", aldus dc teleur gestelde WIK-traincr Jaap dc Ridder. In de eerste helft kreeg WIK de mo gelijkheden om het in een vroegtijdig stadium te beslissen. Er werd echter te tam gevoetbald. Tevens was het spel slecht verzorgd en werden er vele verkeerde passes gegeven. Schoten van Hen van de Sandc en Joost Rotte waren niet nauwkeurig genoeg en be landden op de paal. Een schot van Kees Verwest miste overtuiging en werd van de doellijn gehaald. Gelukkig Door een verkeerde beoordeling in de defensie van WIK kwam VCK vier minuten voor de rust ietwat gelukkig op een 1-0 voorsprong. Na de hervat ting was het met name weer vooral de Kerkwcrvenaren die in de aanval wa ren. Er werd evenwel zonder overleg gespeeld en weer was het VCK dat in de 15e minuut scoorde: 2-0. Pas in de 38e minuut gelukte het Erik-Jan Kort om een bal over de keeper te wippei) en de aansluiting te realiseren: 2-1. Ondanks de inzet van twee extra aan vallers. Elmar Verhage en Jan Berre- voets, kwam WIK niet meer tot sco ren. diger Tonny Schiettekatte gelukte om de spits van Apollo aan banden te leggen. In de 20e minuut gelukte het Jacky de Bruine om een dieptepass van Joop Wandel met'het hoofd te be nutten: 2-0. Tussen al dit Nieuwer- kerkse geweld behoefde doelman Le on Quik slechts één keer in het geweer te komen. Zeven minuten voor rust was het wederom spits De Bruine die nu uit een penalty (we gens vasthouden van Michel Flik weert) 3-0 aantekende. Na de hervatting kon Apollo uit een omstreden strafschop de aanslui ting maken: 3-1. Hierna ging het snel bergafwaarts met het Nieuwerkerk-* se spel. Het voetbal werd te be nauwd, te zenuwachtig en te gehaast. Apollo vergrootte de druk en kwam na een half uur in de tweede helft weer tot scoren: 3-2. SKNWK beleef de zodoende nog een benauwd kwar tiertje, maar kon met opgeheven hoofd het veld verlaten. Een doel punt van Jacky de Bruine werd nog vanwege buitenspel afgekeurd. GOES - Probleemloos en vrij een voudig heeft het eerste elftal van VV Zonnemaire zich voor de volgende zondagsbekerronde geplaatst. De uitwedstrijd tegen Goes 5, vorig sei zoen nog een competitie-tegenstan der, werd met 2-9 gewonnen. Een ver pletterende uithaal derhalve van de mannen van trainer Wim Kommer, waarbij spits Marco Duinhouwer een hoofdrol vervulde met zijn vijf tref fers. In de vierde minuut na de aftrap was het meteen al raak. Uit een voor zet van Edward Schenk gelukte het de toen al op dreef zijnde spits Marco Duinhouwer de openingstreffer bin nen te koppen: 0-1. Halverwege de eerste helft pikte Jan Kaspers op aan geven van Marcel de Vlieger de bal handig op en wist er goed raad mee: 0-2. In de 28e minuut was het weder om Marco Duinhouwer die wist te scoren en de stand met zijn tweede treffer naar 0-3 tilde. Onvervalste hattrick Tien minuten'voor rust realiseerde Duinhouwer zijn. eerste onvervalste hattrick van het nieuwe seizoen. Mid dels een keihard schot werd het 0-4. Meteen na deze aftrap gelukte het Goes 5 om iets terug te doen: 1-4. In de 40e minuut bracht Edwin de Vlieger de ruststand op het bord: 1-5. Na de hervatting was de doelpuntenhonger bij Zonnemaire iets gestild. Roberto Risco opende echter weer de score: 1- 6. Vervolgens zorgden achtereenvol gens Marco Duinhouwer (2x) en Mar cel de Vlieger voor de 2-9 winst. OUWERKERK - Een fijne opste ker voor het eerste elftal van SV Ouwerkerk. De openingswedstrijd tegen Kwadendamme op het eigen veld te Ouwerkerk werd op riante wijze gewonnen met 4-0. Nadat reeds in de eerste helft verdiend een 3-0 voorsprong werd genomen, was het gebrek aan voldoende conditie er de oorzaak van dat het spel na de her vatting beduidend minder was en zelfs vrij onvriendelijk werd. Het duurde tot in de 31e minuut vooraleer de gastheren de score wis ten te openen. Daarvoor waren er twee reële kansen geweest voor Peter Bezemer, die te gehaast op de keeper schoot, en Erik Bleyi die een af standsschot van de zestienmeterlijn gestopt zag door dezelfde bezoekende doelman. Even later was hij wel suc cesvol. Uit een vrije trap op rechts, genomen door verdediger Erik-Jan van Dongen, kopte Bleyi de openings treffer binnen. Zin in Ineens kreeg Ouwerkerk er zin in en creëerde kans op kans. Men was evenwel weinig fortuinlijk met de af ronding ervan. Jacco Brouwer schoot op de paal, Erik Bleyi zag weer een schot gestopt en voorstopper Eugène Tbtté schoot centimeters naast de paal. In de 44e minuut was het toch weer centrumspits Bleyi die met het hoofd wist te scoren, op aangeven van rechtsbuiten Peter Bezemer: 2-0. In de blessuretijd van de eerste helft gelukte het Ouwerkerk zelfs om er nog 3-0 van tc maken. Op een voorzet van middenvelder Erwin van de Maas maakte Bezemer het fraai af: 3-0. Na de gedwongen pauze kwa men de Ouwcrkerkcrs slechts moei zaam op gang. Dc summiere trainin gen ten behoeve van het nieuwe seizoen (slechts drie keer) eisten hun tol. Toch werd het reeds na 120 secon den in de tweede helft 4-0 via Johnnv Hage. Ouwerkerk kreeg vervolgens nog kansen via onder andere Erwin van de Maas, Erik Bleyi en Johnny Hage. De nauwkeurigheid was er echter uit. Nadat een bezoeker wegens tackelen op de doorgebroken Bleyi naar de douches werd verwezen, werd de wedstrijd ook nog eens steeds on vriendelijker. Aan Ouwerkerkse zij de kostte dit Art Boogert op een gege ven moment een veldverwijdering. Hij verklaarde een elleboogstoot te hebben gekregen en pakte in een re flex de boosdoener aan. Beiden kon den de schoenen gaan uittrekken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6