J. J. van der Linde erelid Domburg blij met nieuw kuuroord 'Niet genoeg rekening gehouden met belangen land- en tuinbouw' Joop van Houdt Kermis Zierikzee nieuwe opzet WATERSTANDEN WEEKENDSERVICEDIEHST DEURLOO B.V. Verkeersdode in Kapelle Auto niet afgesloten fotostudio 11 DREISCHOR - ,,U zult u zelf wel afvragen, wat is er toch aan de hand. Het is geen Koninginnedag en jarig ben ik ook niet", waren de woorden die de voorzitster van muziekvereniging Crescendo uit D rei schor sprak tegen J. J. van der Linde, eveneens ziit Dreischor. De muziekvereniging had een verrassing voor Van der Lin de voorbereid. Hij werd, na 63 jaar trouwe dienst aan de muziek, zoals mevrouw Van der Weijden het noem de, benoemd tot ere-lid van muziekvereniging Crescendo. Tijdens een eerder gehouden algemene ledenverga dering werd besloten de Es-bas spelende muzikant te benoemen tot ere-lid. „We wilde de ceremonie eigenlijk eerder laten plaatsvinden, maar dat liet de gezondheidstoestand van Van der Linde toen niet toe. Daarom hebben we hiermee gewachtaldus de voorzitster. Tijdens het eerste nummer, dat door de muzikanten ge speeld werd, luisterde Van der Linde, zoals het een goed muzikant betaamt, het muziekstuk aandachtig uit. ,,We benoemen U niet alleen tot ere-lid van Crescendo, maar ik mag U ook een oorkonde van de KNF (Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen, red.) overhandigen, als blijk van waardering. Namens het bestuur en de leden van de muziekvereniging wil ik U van harte feliciterenliet de mevrouw Van der Weijden weten. Het muzikale bezoek werd afgesloten met het nummer waar de muziekvereniging eer aan doet, namelijk Crescendo. ,,Ik wil jullie allemaal hartelijk bedanken voor de uitvoering sjirak Van der Linde de muzikanten toe. In een ritme, dat werd aangegeven door de trom, verliet het gezelschap het terrein, nagekeken door een handjevol toeschouwers, die het geheel vanaf de straatzijde bezien hadden. (Fo to: Joop van Houdt). K DOMBURG - Hof Domburg, Zeekinds nieuwste troef in de slag om de Ne derlandse en Duitse vakantieganger, is donderdag door de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland, dr. Boertien, officieel geopend. Het projeet, waarmee een bedrag van circa 50 miljoen gemoeid is, omvat een voor Nederland unieke combinatie van recreatiebad, theatervoorziening en kuuroord (een zogenaamde 'elkweervoorziening'), en een geheel nieuw bun galowpark en gerenoveerde 5 sterrencamping. Met het kuuroord heeft Zee land een primeur hihnen zijn grenzen. jaar eenzijdig opzeggen De SBD mug na vijf jaar het contract eenzijdig op zeggen als de exploitatie tegenvalt Overigens maakt men zich daar in Domburg niet veel zorgen om gezien de nu reeds geconstateerde grote toe loop. De gemeente Domburg had zich, met goedkeuring van het rijk en pro vinciale staten, voor 50 miljoen ga rant gesteld. Hof Domburg biedt aan ruim HU personen werkgelegenheid. Domburg werkt sinds midden jaren tachtig aan verbetering van de toe ristische voorzieningen. liet nieuwe complex is een exponent van het be leid om weer als vanouds te mikken op de midden- en hogere inkomens groepen, die een gezonde vakantie van niveau willen. ,,Hof Domburg past in het plurifor me toeristisch beleid dat Zeeland voorstaat", aldus drs. J. B. Ventevo- gel, gedeputeerde toerisme cm re creatie van de provincie Zeeland, tij dens do opening Hierin staan onder meer seizoensverlenging, hel kiezen van kwaliteit in plaats van kwanti teit en het bevorderen van kort ver blijf en dagrecreatie centraal". Bur gemeester drs. H W. Hi et kamp van Domburg en J. Jobse, voorzitter van de Stichting Badplaatsbelangen Domburg (SBD), gingen onder meer in op de bijzondere samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven, waarbij beide partijen bereid waren grote financiële risico's te nemen. Opdrachtgever tot de bouw en eige naar van het complex is de sinds de jaren 50 opererende SBD. Het mana gement van Hof Domburg is in han den. van de gerenommeerde Duitse hotelgroep Dorint, die in Europa zo'n 30 hotels exploiteert. In Nederland exploiteert de groep daarnaast het bekende Eindhovense hotel Cocagne. Als ontbindende voorwaarde in de managementovereenkomst met een looptijd van tien jaar is een unieke bepaling opgenomen. Dorint mag, in dien het niet in het bezit komt van het eertijds gerenommeerde Badhotel Domburg, de overeenkomst na drie Aanslaan De SBD verwacht dat het kuuroord vooral zal aanslaan bij de Duitse bad gasten, die zo'n 50'/, van het Dom- burgse toeristenaantal uitmaken. In Duitsland bestaat al zeer lang een bad- en kuurcultuur. In Nederland valt ook een tendens waar te nemen voor een verhoogde aandacht voor een gezond lichaam. Onder andere het in Valkenburg gevestigde Ther mae 2000 speelt hier op in. Er zijn in middels contacten met patiëntenvere nigingen die baat hebben bij een behandeling in het kuurcentrum. Ook zal bekeken worden in hoeverre ziektekostenverzekeraars behande ling in Domburg zullen vergoeden. KAPELLE - De 23-jarige Th. M. van Moorsel uit Warmond is. op de A58 bij Kapelle dodelijk veronge lukt. Het busje dat hij bestuurde is volgens de Rijkspolitie in Middel burg door nog onbekende oorzaak achterop een vrachtauto gereden. BURGH-HAAMSTEDE - Vermoe delijk was het linkerportier van de auto van mevrouw M. A. A. van V. uit Zwijndrecht niet afgesloten. Daar door maakte zij het de dieven die haar auto wilden binnendringen wel erg gemakkelijk. Het voertuig stond geparkeerd langs de Hogezoom te Haamstede. In de nacht van woensdag op donderdag drongen dieven de auto binnen zon der daarbij enige schade aan te rich ten. Zij gingen er vandoor met een portemonnee met daarin ongeveer 250 gulden aan contant geld, een bankpas en een europas. Advertentie TROUWREPORTAGE Landbouwschap protesteert tegen beleidsnota waterbeheer Veerse Meer ZIERIKZEE - „De streefbeelden in de nota zijn zozeer ecologisch ingevuld dat aanvaardbare garanties voor een duurzaam gebruik van het water Voor lArtd- en tuinbouw- e ontbreken. Er is sprake van eenzijdige ecologische bena dering". Deze kritiek uit de gewestelijke raad voor Zee land van het Landbouwschap in een brief aan Den Haag. Het Landbouwschap kan zich niet vinden in de inspraak nota beleidsanalyse/MER-waterbeheer Veerse Meer. NOORDGOUWE TELEFOON 01112-2178 GENÈVE - De internationale vlieg- tarieven zullen waarschijnlijk per 1 oktober met ongeveer vijf procent worden verhoogd in verband met de spanningen in het Midden-Oosten on de daardoor veroorzaakte sterke stij ging van de olieprijzen. De raad is van mening dat een ver keerd uitgangspunt voor de beleids analyse gekozen is door louter te stre ven naar een stabiel, marien ecosysteem. ,,Uit de beleidsanalyse/ MER blijkt nergens door wie dit uit gangspunt is gekozen. Is dat een rege ringsstandpunt of een beleidsvoorne men van de minister van verkeer en waterstaat? En om welke reden(en) is dat uitgangspunt gekozen? De keuze van dit uitgangspunt in deze beleids analyse is zodanig bepalend voor de inhoud ervan dat, duidelijkheid dient te worden gegeven op boven staande vragen", aldus de raad van het Landbouwschap. Historisch Zij vindt dat gezien de historische besluiten evenzeer gestreefd zou kun nen worden naar een gezond functio nerend zoetwatersysteem. Geconsta teerd wordt in de beleidsanalyse dat wegens het ontbreken van voldoende zoetwater als noodzakelijke voor waarde voor een zoetwatersysteem, een zoet Veerse Meer als eindsituatie niet meer haalbaar wordt geacht. Hiermee wordt bevestigd dat ge noemde historische besluiten nog niet herroepen zijn, respectievelijk vervangen door anders luidende be sluiten". De raad is de mening toege daan dat door een optimaal gebruik van neerslag in Walcheren en Noord en Zuid-Beveland en eventueel addi tionele, externe aanvoer van zoetwa ter mogelijk een zoet Veerse Meer te creëren zou zijn. De raad vindt dat aan de mogelijk heid van een zoet Veerse Meer ten on rechte geheel voorbij is gegaan. „Zelfs wanneer dit alternatief zou worden afgedaan als een bestuurlijk en technisch onhaalbare fictie dan nog zou een uitwerking van dit alter natief niet misstaan. Immers ook het als onuitvoerbaar aangemerkte meest milieuvriendelijk alternatief wordt als serieuze mogelijkheid meegenomen in de beoordeling. Daarnaast zou een minder oneven wichtig beeld van de mogelijke alter natieven zijn gepresenteerd". De raad betrourt het dat dc resulta ten van de proef van een gewijzigd peilbeheer met name voor wat betreft de periode 1985-1988 ten behoeve van een verlenging van het recrcatiesei- zoen niet opgenomen zijn in de nota. „Deze resultaten hadden inzicht kun nen geven in de daadwerkelijke ge volgen van een gewijzigd peilbeheer voor dc landbouw en zouden een bruikbare aanvulling zijn geweest op de modelmatige schatting van de con sequenties. Tevens kunnen deze gege vens worden aangewend om de zoge naamde nul fase vast te leggen als referentieniveau bij zich eventueel voordoende problemen". De raad wijst op de aanzienlijke landbouwkundige belangen die ge moeid zijn met een gewijzigd water beheer en de te treffen compenseren de maatregelen. „Inzicht dient gege ven te worden in de technische maat regelen die noodzakelijk zijn om na deligegevolgen van een gewijzigd peilbeheer voor de landbouw te voor komen voor zowel de binnendijkse als buitendijkse gebieden". De raad acht de financiële onder bouwing van de beleidsanalyse in compleet. Ten eerste is niet aangege ven wie de investeringskosten zal dragen. Ten tweede zijn de kosten voor beheer en onderhoud voorals nog niet opgenomen. De Gewestelij ke Raad heeft het standpunt dat de exploitatiekosten een wezenlijk on derdeel uit dienen te maken in het besluitvormingsproces aangezien de ze kosten in de toekomst een weder kerende belasting zullen blijven vor men voor het verantwoordelijk orgaan. In deze optiek is op zijn minst noodzakelijk dat inzichtelijk wordt gemaakt wie in de toekomst voor deze kosten de verantwoorde lijkheid zal gaan dragen. De aan dacht van de raad gaat hierbij vooral uit naar de kosten verbonden aan peilverandering respectievelijk kwelschade-bestrijding voör binnen dijkse en buitendijkse gebieden. Daarnaast is een schaderegeling voor specifieke gevallen, die on danks aanpassingswerken nadeel on dervinden van een gewijzigd water beheer, benodigd. Een nulfase-onder zoek zal voor deze schaderegeling noodzakelijk zijn om over een refe rentieniveau te kunnen beschikken voor beoordeling van mogelijke schadegevallen". De gewestelijke raad opteert voor het huidige peilbeheer van het Veerse Meer aangezien dit gericht is op de optimale afwatering van het omlig gende gebied maar is bereid mee te praten over een gewijzigd peilbeheer. Een gewijzigd peilbeheer is als twee de keuze bespreekbaar onder de voorwaarde dat vooraf inzage is ver kregen over en overleg gevoerd kan worden over de aanpassingswerken, de investeringskosten en exploitatie lasten van de aanpassingswerken ten behoeve van een goede afwatering en de kosten daaraan verbonden ten laste komen van het Veerse Meer res pectievelijk Rijkswaterstaat en bo vendien een schaderegeling wordt ge troffen voor specifieke gevallen. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-melcocenlrum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Bruinisse Wemeldinge Springtij. 7 september Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 1 september 01.15 108 07.25 -102 13.45 111 19.55 -122 2 september 02.30 133 08.35 -110 14.45 131 21.00 -134 3 september 03.20 153 09.25 -115 15.40 146 21.45 -142 1 september 00.30 101 06.40 - 95 12.55 104 19.05 -115 2 september 01.20 127 07.30 -103 13.45 126 19.50 -127 3 september 02.05 150 08.05 -110 14.15 144 20.25 -138 1 september 01.25 117 07.20 -108 13.55 121 20.00 -128 2 september 02.35 143 08.30 -117 14.55 142 20.55 -141 3 september 03.30 164 09.20 -123 15.50 156 21.40 -150 I september 01.25 120 07.30 -113 13.55 123 20.10 -134 2 september 02.35 149 08.40 -123 14.55 148 21.05 -147 3 september 03.25 172 09.25 -128 15.40 166 21.50 -156 ifwijkingen: 06-91122353 ZIERIKZEE - Dc kermis van Zierikzee. die volgende week zaterdag 8 september begint, is dit jaar nieuw van opzet Was het in vorige jaren zo, dat de kermisexploitanten met hun attractie een contract hadden, dit jaar hebben dc eigenaars met hun trekpleisters kunnen inschrijven, om zo ren plaatsje op het terrein aan het Havenplein te bemachtigen ..De kermis is nu gebaseerd op grotere attracties en meer gericht op de jeugd", vertelt G. de Master, marktmeester van Zierikzee Met de andere opzet hoopt de grmccntc dat het jaarlijks terugkerende Volksvertier weer gaat opbloeien Volgens De Mnsier liep het bezoek nan het kermis- gebeuren terug. Op deze manier wil dc gemeente het geheel aantrekkelijker maken Van de groep exploi tanten van vorig jaar komen er nu twee terug. Voor rf. rest is het allemaal nieuw", aldus Dc Master ..In to taal komen er dertien tot vijftien attracties naar Zierikzee. waartmdcr de Centurion 2000. de Labamba, de Hullu Gully en de Calypso I)c Ccntrurion 2000 is ren apjmraat met een doorsnci van zeventien meter", laat dc marktmeester weten. ..Door inschrijving is het (goed mogelijk dat er volgend jaar weer iets heel anders komt te staan", loopt Dr Master vooruit De kermis duurt ran zatrrdagS tot en met donderdag 13 september behalve de zondag, dan is het jaarlijkse festiviteitenterrein gesloten Tot eind september Burgh-Ha umstede Expositie aquarellen Cor Lieve. De Burght. Dagelijks tijdens kantoor uren. Tot en met 1 oktober Zierikzee Expositie fossiele beenderen uit de Oostersehelde Stadhuismuseum. Maandag tot en met vrijdag van 10.00 tol 17.00 uur. Expositie Zeeuwse klederdrachtpop pen. Stadhuismuseurn. Maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. T/m zaterdag 15 september Zierikzee Expositie Bas Sayers in Noordhaven poort. Dagelijks (m.u.v. maandag) van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Tot en met 1 september Zierikzee Expositie van Petra Spek in de Een hoorn Geopend maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur. Tot en met zaterdag 2 september Zierikzee Expositie etsen Petra Spek. De Een hoorn. Dagelijks van 11.00 tot 18.00 uur en donderdags tot 21.00 uur. Vrijdag 31 augustus Zierikzee Bevestigings- en intrededienst van ds. J. Oosterbroek in de Christelijke Gereformeerde kerk om 19.00 uur. Noordgouwe Show van Rust Roest op sportterrein. 19.45 uur. Nieuwerkerk Oud papier brengen voor de Gerefor meerde Gemeente van 18.30 tot 20.00 uur bij gebouw Salem aan de Molen straat. Zaterdag 1 september t/m zondag 21 oktober Neeltje Jans Foto-expositie Zeeland toen waters noodramp. Delta Expo. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 1 september Zierikzee Actie-dag gehouden door Koninklij ke Harmonie Kunst en Eer. Onder de Beuze. Van 9.00 tot 16.00 uur. Brouwershaven Boerenboeldag, rommelmarkt met veiling van Chr. Basisschool De Schouw in loodsen Gebr. Van Ast bij de Delingsdijk. 9.00 tot 17.00 uur, vei ling om 13.30 uur. Bruinisse In verband met Monumentendag is het pand aan de Oudestraat 27 ge opend van 13.00 tot 17.00 uur. Burgh-Haanistede Open dag van werkhondenvereniging Schouwen-Duiveland, 13.30 uur. Dinsdag 11 september Burgh-Haamstede De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen afdeling Westerschouwen gaat wandelen in Zierikzee, vertrek vanaf de Schutse. 13.30 uur. Dreischor De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt een muziek avond m.m.v. mevr. Marie Cécile Moerdijk in de Nederlandse Her vormde kerk. 20.00 uur. Donderdag 13 september Zierikzee Informatiebijeenkomst cursus Vrouw en Werk in De Lichtboei, 9.30 uui\ Zaterdag 15 september Nieuwerkerk Contactbijeenkomst verstandelijk gehandicapten. Zaal kerkgebouw Molenstraat. 14.15 tot 16.15 uur. Bro u we rsh ave n Zeilwedstrijden op het Grevelingen. Tweede Grevelingenweek Nederland se Kruiser Kampioenschappen en Open Belgische Kampioenschappen „420". Verlichte gondelvaart, bij schemer vertrek vanuit de oude haven. Zonneniaire Concert muziekvereniging Nut en Uitspanning Zonnemaire in de mo biele tent. 19.30 uur. Zondag 16 september Brouwershaven Zeilwedstrijden op het Grevelingen- meer. Tweede Grevelingen week Ne derlandse Kruiser Kampioenschap pen en Open Belgische Kampioen schappen „420". Maandag 17 september Zierikzee CNV-Seniorenbijecnkomst in de Christelijke Gereformeerde kerk aan de Zevengetijstraat 11. 13.00 uur. Dinsdag 18 september Bruinisse Diploma-uitreiking aan enkele leden van het brandweerkorps. In de brandweerkazerne. 20.00 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL 01110-16255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2