JA 326a' Voorzitter ROVZ, De Voogd en burgemeester Asselbergs geven startsein spandoeken-actie Canadese minister op bezoek bij Nieuwerkerks natuursteenbedrijf lil SAMAN BV DE ZIERIKZEESCHE COURANT Fietsendief aangehouden Botsing door verkeerd aangeven richting Opa Oudenrijn te gast in Zierikzee Canada wil gebruik maken van de kennis en ervaring betreffende natuursteenbewerking Jfl 1 IMf PÊ 81 ir Belgische vrouw gewond IN HET NIEUWS VAN mommmvELMP Sc»oJZ»J0T%ï(Ê* ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 28 AUGUSTUS 1990 147ste jaargang Nr. 24802 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Recreatiestrand Grondprijs Expositie unaeruaKtuemuoi Het recreatiestrand op het Hellegatsplein Oost De Zierikzeese gemeenteraad ging akkoord In de Eenhoorn te Zierikzee is de2e week een De Belgische deelnemers toonden zich de wordt nog dit jaar verbeterd en verder aange- met een grondprijs van 150 gulden per vierkan- expositie van etsen van Petra Spek. (Pag. 3). besten tijdens het badmintontoernooi in sport te meter in de wijk Poortambacht. (Pao. 3). hal Onderdak. (Paa. 7). Onderdaktoernooi legd. (Pag. 2). Schaars bezoek vermeerdert de vriendschap. Arabisch spreekwoord ZIERIKZEE - Dankzij een tip van oplettende buurtbewoners kon de po litie R. J. van D. uit Zierikzee aan houden en bekeuren. Hij bleek een van de personen te zijn die zich schul dig maakte aan de diefstal van fiet sen. Een overtreding die de afgelo pen jaren veelvuldig voorkomt. Bij controle trof de politie bij R. J. van D. thuis twee fietsen die gestolen ble ken te zijn. Uit de ingegraveerde postcode bleek dat aangifte was ge daan van diefstal van die fietsen. OOSTERLAND - Het door elkaar halen van links en rechts bij het aan geven van de richting. Dat was de aanleiding van een aanrijding waar bij een bestelauto en een personen auto werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde dinsdag om ongeveer 11.00 uur toen A. J. R. uit Zierikzee met een bestelauto en S. J. I. G, uit Nieuwerkerk met een perso nenauto achter elkaar over de paral lelweg van de Rijksweg N59 reden, vanaf Nieuwerkerk in de richting Oosterland. A. J. R. reed voorop en wilde rechtaf slaan, de hoofdrijbaan van de N59 op. Hij maakte een ruime bocht naar links om die manoeuvre in te zetten, Maar zette per ongeluk de linker richtingaanwijzer aan in plaats van de rechter. De achter hem rijdende S. J. I. G. veronderstelde dat zijn voorganger linksaf zou slaan en haalde hem aan de rechterzijde in. Bij de aanrijding die daarvan het ge volg was werden beide auto's bescha digd. Advertentie Voor: c.v.-installaties gas- en waterleiding Constructeurs'/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzée Telefoon 01110-12647 ZIERIKZEE - Opa Oudenrijn is ongetwijfeld de meest verkeersvriendelijke opa van Nederland. Dat bleek toen hij de voorzitter van het Regionaal Orgaan voor de Verkeers veiligheid Zeeland, gedeputeerde J. D. de Voogd en burgemeester mr J. J. P. M. Assel bergs de nodige aanwijzingen gaf toen beiden op de Laan van Saint Hilaire het spandoek Wij gaan weer naar school bevestigden. Met het vastmaken van het felroze spandoek werd in Zierikzee het officiële startsein gegeven voor de gelijknamige actie van Veilig Verkeer Nederland en het Regionaal Orgaan voor de Verkeersveiligheid Zeeland. Deze provinciale verkeersactie werd maandag op Schouwen-Duive- Iand gestart met een bijeenkomst in het gebouw van de Rijksscholenge meenschap Professor Zeeman in Zie rikzee. Leerlingen van de drie scho len voor voortgezet onderwijs (de RSG, de Scholengemeenschap Schou- wen-Duiveland en de Christelijke Scholengemeenschap voor LHNO en MAVO) en een aantal genodigden kwamen daar bijeen alvorens per fiets en in aanwezigheid van Opa Ou denrijn (Piet Hendriks) naar de Laan van Saint Hilaire ,,af te reizen". Hard nodig Deze actie, die bedoeld is om auto mobilisten en (brom)fietsende scho lieren op eikaars aanwezigheid te at tenderen en zo de veiligheid op de - schoolroutes te vergroten is volgens de voorzitter van het Regionaal Or gaan voor de Verkeersveiligheid, ge deputeerde J. D. de Voogd hard nodig. ,,Elk jaar opnieuw vallen er in het verkeer veel slachtoffers en ongeveer de -fa ei ft van- diewerkeersslachteffers zijn bromfietsers' aldus De Voogd. Bij de ongevallen met dodelijke af loop ligt die verhouding wat anders. Onder de 53 verkeersdoden die vorig jaar werden geteld bevonden zich twaalf fietsers en twee bromfietsers. Stijgend Het aantal jeugdigen dat bij een verkeersongeval gewond raakt ver toont bovendien een stijgende lijn. Een aanzienlijk deel, de circa hon derdtwintig jeugdige verkeersslacht offers, wordt gevormd door leerlin gen uit het voortgezet onderwijs die dagelijks per (brom)fiets een aan zienlijke afstand moeten afleggen voor het volgen van onderwijs. De Voogd richtte in zijn betoog nog eens extra de aandacht op die weder zijdse alertheid van de verschillende weggebruikers. Ook verzuimde de ROVZ-voorzitter niet om uit te halen naar de gemeente Vlissingen die evenals Kapelle en Wissenkerke niet meedoet aan deze actie. Onbegrijpe lijk volgens De Voogd gezien het aan tal onderwijsinstellingen in de Schel- destad. Burgemeester mr J. J. P. M. Assel bergs van Zierikzee, één van de zeven entwintig gemeenten die wél mee doet, gaf aan waarom juist in zijn gemeente het officiële startsein wordt gegeven. In Zierikzee zijn de drie scholen voor voortgezet onder wijs op Schouwen-Duiveland gecon centreerd die samen goed zijn voor zo'n tweeduizend leerlingen. Het me rendeel van hen komt van buiten Zie rikzee en moet door weer en wind heen en weer pendelen over wegen die vanwege de ochtendspits steeds drukker woeden. Belangstelling De verkeersveiligheid geniet echter een toenemende belangstelling die volgens Asselbergs ook tot uiting komt in daden. In Zierikzee komt dit vooral tot uiting in het treffen van snelheidsbeperkende maatregelen en de aanleg van fietsstroken en -paden. Bij de reconstructie van de Weg naar De Val zal bij de kruising met de Ju lianastraat eveneens de zorg aan de fietsers worden besteed. Behalve der gelijke infrastructurele verbeterin gen is het verbeteren van de verkeers veiligheid toch vooral ook een kwes tie van mentaliteit. NIEUWERKERK - Het was hoog bezoek dat maandagmorgen werd rondgeleid in het natuursteenbedrijf Timmerman te Nieuwerkerk. De Canadese minister van economie en development, P. Elzinga, zijn deputy minister Mc Donald en assistant deputy Mur ray Rasmusson begonnen een bezoek aan vijf Europese landen bij het bedrijf op Schouwen-Duiveland. Canada wil gebruik maken van de kennis en ervaring betreffen de natuursteenbewerking. 91 Hoog bedrijfsbezoek bij Timmerman Natuursteen tn Nieuwerkerk. (Foto: .loop van Houdt) Het is de bedoeling dat in het Cana dese gouvernement Alberta een steengroeve in gebruik wordt geno men met daarbij een produktiebe- drijf. Een bedrijf dat wordt ontwor pen en opgezet door W. C. C. Timmer man sr. De man die indertijd ook de onderneming in Nieuwerkerk van het meer dan 150 jaar oude bedrijf op zette. Uitdaging ,,Het is voor mij een grote uitda ging aldus Timmerman sr, die vanwe ge zijn leeftijd al diverse jaren wat minder actief is betrokken bij het na tuursteenbedrijf in Nieuwerkerk. „Maar je kunt nooit echt loskomen van een bedrijf dat je hebt opgericht en dat wordt voortgezet door je zoons". Timmerman sr gaat aan het eind van deze week voor twee maan den naaï Canada in verband met het opzetten van het natuursteenproduk- tiebedrijf dat in de omgeving van de stad Edmonton komt. Tijdens zijn bezoek in Nieuwer kerk gaf de Canadese minister aan Timmerman sr officieel de opdracht voor het ontwerpen van het nieuwe bedrijf in Canada. Naar verwachting zal in de zomer van 1991 een eerste gedeelte van de steengroeve in ge bruik worden genomen. In de vijf daarop volgende jaren wordt het be drijf in diverse fasen verder opge bouwd. Het is de bedoeling dat de mensen uit Canada die het bedrijf moeten gaan runnen, een poos naar Nieuwerkerk komen om hier de ken nis op te doen die daarvoor ftodig is. De Canadese bestuurders werden tijdens hun aanwezigheid op Schou wen-Duiveland voorgesteld aan de burgemeester van Zierikzee, mr J. J. P. M. Asselbergs en de loco-burge meester van Duiveland, W. P. Stou ten. Na een rondleiding door het be drijf reisden de Canadezen met Timmerman naar Don Haag waar men werd ontvangen op do Canadese ambassade. In de komende dagen be zoekt het Canadese gezelschap ook bedrijven in Duitsland, Frankrijk, Zwitserland en Engeland. Het is de bedoeling om hiermee de zakelijke contacten tussen Canada en Europese ondernemingen te verstevigen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's UY l Voorzitter van het ROVZ, J. D. de Voogd gaat aan kop van de stoet fietsers. Burgemeester mr. J. J. P M. Asselbergs (r.) en opa Oudenrijn (l.) volgen op enige meters. (Foto: Joop van Houdt). Als voorbeeld dat die mentaliteit beter kan en moet herinnerde Assel bergs aan de verlichtingscampagne die vorig jaar werd gehouden onder fietsers. Daaruit kwam naar voren dat men het met zijn verlichting niet zo nauw nam. Blackspots Ofschoon Asselbergs zich namens de gemeentebesturen in de regio posi tief over deze actie uitliet, vond hij dat hiermee niet kan worden vol staan. Er is moef nodig, zoals bij voorbeeld een onderzoek van alle schoolroutes op Schouwen-Duive land. Samen met de rijkspolitie zou den de gevaarlijke punten geïnventa riseerd kunnen worden. Deze inven tarisatie plus aanwijzingen hoe op die plaatsen (blackspots) als ver- vervolg pagina 2 Verwachting tot woensdagavond: Perioden met zon In de nacht en ochtend plaatselijk mist. Minimumtemperatuur onge veer 15 graden. Overdag perioden met zon en vrijwel overal droog. Mid- dagtemperatuur omstreeks 26 gra den. Zwakke tot matige wind uit zui delijke richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 1 sept.: Donderdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 25 graden Windkracht: west 3 Vrijdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 3 Zaterdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden. Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 29 aug. Zon op 06.46, onder 20.35 Maan op 17.09, onder 23.58 30 aug. Zon op 06.48, onder 20.32 Maan op 17.56, onder Volle Maan: 5 september (03.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen bevindt ons land zich in het overgangsgebied tus sen een hogedrukgebied boven ooste lijk Europa en het frontensysteem van een Oceaandepressie. Door het geringe drukverval is er nog steeds weinig beweging in de warme en vochtige lucht. Komende nacht komt er dan ook weer plaatselijk mist voor en de temperatuur daalt naar onge veer 15 graden. Overdag zijn er zonni ge perioden en er ontstaan stapelwol ken waarvan een enkele kan uitgroeien tot een buitje. De tempera tuur loopt op tot een graad of 26. Dicht aan zee gaat daar een enkele graad af. De wind waait uit een zui delijke richting en is zwak tot matig. NIEUWERKERK - De Belgische fietsster N. J. B. uit Brussel moest worden overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee vanwege verwondingen die zij opliep toen ze werd aangereden door een auto. .Het ongeluk gebeurde maandag om ongeveer 18.30 uur toen P. D. M. uït Zierikzee met zijn auto over de Rijks weg N59 reed in de richting Nieuwer kerk. Bij de afslag Ouwerkerk ging de Zierikzeeenaar op de parallelweg rijden. Hij zou daarbij de Belgische fietsster N. J. B.. die vanuit de tegen overgestelde richting over de paral lelweg reed, niet hebben opgemerkt. Er ontstond een aanrijding waarbij de Belgische gewond werd aan haar linkerarm. Haar fiets werd geheel vernield en ook de auto van P. D. M. uit Zierikzee werd beschadigd. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN. OF NÓG SNELLER, BEL 01110-16551 Naam Adres Postcode Telefoon >1 Wij willen ook goeO nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van 2 weken ZlfDIKZFtsCHEI Ml uwsboiïi i Plaats Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1