Team uit Breda is winnaar Stoepeschieterstoernooi Gert-Jan Theunisse weg bij Panasonic Schouwse Ruiters ponyteam weer sterkste eenheid van Zeeland NIEUWSBODE Bekerwedstrijd tussen SV WIK en VV Zierikzee 7e Koningskoppel bekend SV DFS 25 jaar Tevens uitreiking districtsbeker 1989/90 aan SV WIK Laatste trimloop Burgh- Haamstede Surfkampioen- schappen aan de Brouwersdam Hengelsucces Greetje Smit ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 augustus 1990 Nr. 24198 9 BURGH-HAAMSTEDE In verband met het 25-jarig jubi leum van de sportvereniging DFS, zullen er op 25 augustus a.s. twee voetbalwedstrijden worden gespeeld door het le en 2e elftal van DFS tegen Dub beldam. Aanvang van de wed strijden: 14.30 uur op het sportpark van Zuijen. De geplande voetbal- en korfbalwedstrijden door oud leden kunnen niet doorgaan wegens gebrek aan voldoende deelnemers. Een receptie wordt gegeven in Dorpshuis de Schutse te Haamstede, ook za terdag 25 augustus, tussen 19.30 en 21.00 uur. Daarna mu ziek. ZIERIKZEE - Met een ietwat vies vertrokken gezicht werd door de winnaar van het vierde Stoepeschieterstoernooi, van de Hockeyclub Schouwen-Duiveland (HSD), de eerste prijs in ontvangst genomen. Niet geheel onbegrijpelijk wanneer men weet hoe de trofeeën voor de eerste drie plaatsen eruit zien; een grijze stoeptegel met inscriptie en... een fraai fantasievol gedraaid dierlijk afvalprodukt. Zelfs de kleuren goud, zilver en brons ontbraken niet. De vraag rees zodoende wat de producent ervan gegeten had om een dergelijk resultaat te bewerkstelligen. Het 4e Stoepeschieterstoernooi van HSD iverd weer in een sportieve, maar bovenal gezellige sfeer afgewerkt. (Foto: Joop van Houdt). Winnaar van het tweedaagse hoc- keytoernooi van de Zierikzeese hoc keyclub werd het team De Fossielen uit Breda. Op de tweede plaats ein digde één van de drie deelnemende HSD-teams, te weten De Beach Boys. De bronzen-vijg-op-stoeptegel ging naar The Animals, uit Dieren. Een van de tea'ms, de Stoepeschieters, ein digde op de zevende plaats. De Gi- gantjes, een mixture van jongeren en senioren, reikten niet verder dan een veertiende plaats. De vierde editie van het Stoepe schieterstoernooi deed wederom het grondbeginsel eer aan. Het op gezel ligheid en sportiviteit gebaseerde hockeytoernooi had dit jaar ook daaraan weer geen gebrek. Mede hiervoor zorgde de muziek van de Keesies, op zaterdag, en Music Mein- dert, op zondag. Tijdens de zaterdag avond gehouden mosselmaaltijd en barbecue was het eveneens aardig verpozen. Aan het vierde Stoepeschieters toernooi deed dit jaar overigens het record aantal ploegen van zestien mee. Er hadden zich zelfs achttien teams aangemeld. Twee moesten evenwel afzeggen omdat wegens va kanties en dergelijke niet voldoende spelers op de been gebracht konden worden. Door de grote deelname werd door toernooileider Rob van den Bergh besloten in twee poule's te spelen. Wat tijdens de drie voorgaande toernooien ook niet is voorgekomen was de deelname van een Belgische ploeg uit Mechelen, die tevens onder deze naam acte de présance gaf. Zij bezette uiteindelijk een zesde.plaats. In sappig Vlaams sprak de Belgische coach nog een bedankwoordje tijdèns de prijsuitreiking welke in handen was van voorzitter Leen Noordhoek. De praeses ontving zelfs nog een on vervalst T-shirt uit het land van de frieten. Na zich vier jaar ingezet te hebben in de toernooicommissie had Jean- nette Beek in een eerdere stadium aangekondigd er een punt achter te willen zetten. Omdat er een vervan ger voor haar werd gevonden heeft het bestuur haar verzoek in kunnen willigen. Als dank' ontving Jeannette Beek uit handen van voorzitter Noordhoek een fraaie bos ruikers en de daarbij behorende lovende woor den. Uitslag' De uitslag van het vierde Stoepe schieterstoernooi van de Hockeyclub Schouwen-Duiveland is als volgt: 1) De Fossielen/Breda; 2) Beach Boys/ Zierikzee; 3) The Animals/Dieren; 4) TT Dieren/Dieren; 5) De Flessentrek kers/Groningen; 6) HC Mechelen/ België; 7) De Stoepeschieters/Zierik- zee; 8) HC Geldermalsen/Geldemal- sen; 9) HV Houten/Houten; 10) Mon ty's Travel Team/Heemstede; 11) De Beukenballen/Rotterdam; 12) HC Bakel; Bakel; 13) Fido Dido/Rotter- dam; 14) De Gigantjes/Zierikzee; 15) HC Etten-Leur/Etten-Leur; 16) HC. Oudenbosch/Oudenbosch. BURGH-HAAMSTEDE - Hieron der volgen de uitslagen van de zesde en laatste trimloop welke tijdens de zomermaanden in Burgh-Haamstede is gehouden. Het aantal deelnemers was 126. 2500 m: 1. Ralph v. d. Heiden, Hil- varenbeek, 7.17 min. 3300 m: 1. Jan van Antwerpen, Roo sendaal, 11.58 min., heer; 1. Conny Gijsbertse, 15.48 min., dame. 6600 m: 1. John Quaak, Haamstede, 25.57 min., heer; 1. Corrie d. Boer, Re- nesse, 30.32 min., dame. 10 km: 1. Jan Hoek, Oude-Tonge, 35.29 min., heer; 2. John d. Hartog, 36.55 min., heer; 3. Wim Provoost, Re- nesse, 37.36 min., heer; 1. Agnes West- veer, 46.31 min., dame. WIK's straf schoppenspecialist Mar co Ganzeman is er vanavond, dins dag tegen VV Zierikzee niet bij. ZIERIKZEE - Vanavond, dinsdag, vindt als voorbode op de nieuwe voetbalcompetitie 1990/91 de eerste ronde voor de KNVB-beker plaats. Van de eilandelijke voetbal verenigingen moeten er drie aan de bak, te weten VV Zierikzee, SV WIK en VV Bruse Boys. De aanvangstijd van deze bekerwedstrijden is 18.30 uur. De zaterdag derde klasser VV Bru se Boys moet op bezoek bij Colijns- plaatse Boys, uitkomend in de vierde klas A. De Bruenaren kunnen bijna compleet de strijd met deze altijd stug voetballende opponent aanbin den. Twee spelers, te weten Abby Duinhouwer en Johan Nieuwersteeg, kunnen er niet bij zijn, terwijl de in zet van verdediger Egbert van Unen nog een klein vraagteken is. Uitreiking afdelingsbeker De winnaar van de afdelingsbeker 1989/90 SV WIK, die deze bokaal ove rigens om 18.00 uur uitgereikt krijgt van de KN VB-vertegenwoordiger Dig Vleugel, moet het - wederom - opne men tegen de VV Zierikzee. Half de cember vorig jaar troffen SV WIK en VV Zierikzee elkaar reeds eerder ten behoeve van een duel voor de Opel- cup. De Kerkwervenaren wisten toen met 2-0 overtuigend van de mat spe lende rood-zwarten te winnen. De doelpunten kwamen op naam van Joost Rotte en Marco Ganzeman (uit een penalty). Strafschoppenspecia- list Ganzeman is wegens vakantie vanavond evenwel niet van de partij. De Zierikzeeënaren zullen het waar schijnlijk moeten doen zonder de in zet van Martin Quist, Marco Saman en René Roon, die allen het afgelo pen weekend een blessure opliepen. BROUWERSDAM - Er zijn surf- kampioenschappen aan de Brou wersdam op 24, 25 en 26 augustus. Het Mistral surfkampioenschap zal gevaren worden in de open klasse. Het evenement zal plaatsvinden ter hoogte van strandpaviljoen Duin en Strand aan de noordzijde van de Brouwersdam. De baan die gevaren zal worden is een zgn. course racebaan, welke afge leid is van de Olympische driehoeks- baan. Vele inmiddels bekende surfers hebben hun oorsprong in deze klasse gevonden. Zo zullen vrijdag vele ta lentvolle surfers aan de start ver schijnen, o.a. Lucienne Ernst, die af gelopen week wereldkampioen is gé worden in Engeland in de open cour- se race. Bij de heren zal o.a. aan de start verschijnen Mathieu Koops, jeugdkampioen 1989. Mathieu is in middels opgenomen in de Olympi sche selectie. De gehele organisatie is in handen van WV Goeree in samenwerking met de Mistral Klasse. VV Bruse Boys moet het tijdens haar eerste bekerduel stellen zonder de in- ,zet van Abby Duinhouwer. BRESKENS - Tijdens de 31e inter nationale zeehengelwedstrijd van hengelsportvereniging de Zeekrab uit Breskens welke afgelopen zondag in de Westprschelde werd gehouden, is Oosterscheldelid Greetje Smit uit Zierikzee op een eervolle 7de plaats geëindigd. Met in totaal 454 punten. Winnaar werd de Belg Constand de Maere uit Knokke-Heist met 691 punten. Beste Nederlander was op een derde plaats Eddy van Westeinde met 578 punten. In totaal deden meer dan 200 hengelaars aan de wedstrijd DEN HAAG - Gert-Jan Theunisse staat niet langer onder contract bij Pana sonic. De Stichting Continuïteit Beroepswielersport Nederland en de 27- jarige renner hebben besloten het tussen hen geldend contract met onmiddel lijke ingang te ontbinden. ARNEMUIDEN - De LR en PC Walcheren uit Arnemuiden tekende dit weekeinde voor de organisatie van het Zeeuwse ponykampioenschap, met daarnaast een paarden C.H. In totaal 22 ponyclubs gaven acte de présence op deze belangrijkste wedstrijd van het seizoen, waar naast de individuele titels in de dressuur en springen, ook gestreden werd om de clubtitel en in de rubriek Bestgaande rijpony. Ook de finale van de 4- en 8-tallen werd hier verreden. De Schouwse Ruiters, al sinds 1982 in de top van de L- klasse, en sinds vorig jaar ook kampioen van Zeeland in de Zware klasse, stond voor de taak de felbegeerde clubtitel (het hoogst haalbare bij de ponyclubs) te verdedigen. Theunisse, die tot 13 juni 1991 ge schorst is na het herhaald aantreffen van tostesteron in zijn urinemonsters bij de controle op het gebruik van verboden stimulerende middelen, vecht die schorsing aan, maar kan door zijn uitsluiting een jaar niet deelnemen aan wielerwedstrijden. De stichting stelt zich op het stand punt dat Theunisse gedurende de pe riode van zijn schorsing niet kan deelnemen aan wielerwedstrijden en dat hij daardoor voor de sponsors niet de publiciteit kan verzorgen, die hen voor ogen stond bij het sluiten van de overeenkomst. De eerste grote'botsing van Theu nisse met het dopingreglement van dc profsectie van de internationale wielerfederatie UCI vond plaats tij dens de Ronde van Frankrijk 1988, waar hij wel werd gestraft en de even eens verdachte Spanjaard Delgado niet. De Brabander revancheerde zich een jaar later met de etappe-overwin ning op l'Alpe d'Huez en met de eer ste plaats in het bergklassement van de Ronde van Frankrijk en de vierde plaats in de eindrangschikking. Commissie Aan het begin van dit seizoen keer de Theunisse met zijn maat Steven Rooks terug naar de ploeg van Post, die hij drie jaar daarvoor verlaten had. In de voorjaarsklassiekers werd bij Theunisse, in de controle na de Waalse Pijl opnieuw een te hoog tostesterongehalte aangetroffen. Vol gens de medische begeleiding van de ploeg was de renner in de ronde van de Vaucluse.en in de periode daarna tot de Waalse Pijl behandeld om een ziektebeeld te bestrijden. Een mede werker. zou hem abusievelijk een ver keerd medicament hebben toego diend. In de Ronde van Italië kwam de do- pingzaak naar voren en in herinne ring wat hem eerder in Frankrijk was overkomen drongen buitenlandse ploegleiders aan op een schorsing voor de Nederlander. De Franse bond namelijk had de bestraffing van Theunisse in de Tour van 1988 niet volgens de regels openbaar gemaakt, maar het reglement zegt dat een ren nerdie binnen twee jaar twee keer op doping wordt betrapt, voor een half jaar wordt geschorst. Concurrentie vooraf bleek er te zijn van Luclor et Emergo uit'Zaamslag, 'doch ook dc puntenlimict die de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingcn en Pony clubs had ingebouwd zou, zo dacht men, weieens een geduchte spelbre ker kunnen zijn. Bij het begin was al één tegenstan der uitgeschakeld: Luctor et Emergo. Door interne problemen bij de club op het onderdeel springen trok men de inschrijving in. Doch dat wisten de Schouwse Ruiter pony's niet zodat die uiterst gemotiveerd aan de start kwamen. Onder leiding van Lutina v. d. Bijl- Wattel, die de pony's op de wedstrij- BURGH-HAAMSTEDE - Aan dc 7e Zomeravonddrive deden 36 paren mee waarbij de titel Koning.skoppel werd verworven door het paar mvr. Van Vlict- hr. Klei,in Hesselink dat met 68,33'/. de hoogste zaalscore behaalden. Ook a.s. donderdag, 23 augustus, wordt er weer een Zomeravonddrive gehouden waar zowel beginner als ge routineerde speler weer van harte welkom is. Deze wordt gehouden in het dorpshuis De Schutse, Juliana- strant 22 te Burgh-Haamstede. In schrijven tot uiterlijk 5 voor half acht aan do zaal. Groep rood: 1. hm. Blonk-Karstcns 62,08')/, 2. hrn. Akcrboom-Assendelft 57,08%, 3. cp. Bogmans 55,00%, 3. cp. Pomper 55.00%, 5. ds. Henderson- Kort 50.42%. 6. hrn. Reijdon-Schu- bert" 49,58%, 7. hm Van Eck-Oude- gecst 46,67%. 8. ep. Maas 46,25%. 9. mvr. Van Spronsen-hr. Van Mul. 45.42%. 9.. ds. Steu tel -Tfcn nekes 45,42%, 11. mvr. De Man-hr. Littooy 44,58%. 12. ds v d. Berge Oostwoud Wijdenes 42.50% Groep groen: 1. ep. Vart Lint 62,50%, 2. mvr. Van Geesbergen-hr. Mes 58,75%, 3. ds. Hogerheijde-Brou- wer 57.50%, 3. ds. Gocdbloed-Kik- kort 57,50%, 5. hrn. 't Hart-Dc Vries 54,58%, 6. mvr. Kerkhof-hr. Munnik 51,25%, 6. ds. Evenwel -Ti ggel hoven 51,25% 8. cp. Koops 50,42%9. Ds. De Feijfer-Van Assendelft 46,67%, 10. ds. v. d. Wrrken-Van Wingerden 43,33%, 11. Ep. Dc Jong 34,17%, 12. mvr. Van Wingerdcn-hr. Bil 32,08%. Groep blauw: 1. mvr. Van Vliet-hr. Klcijn Hesselink 68,33%2. ds. Van Leeuwen-v. d. Zande 58,75%, 3. ds. Fokker-Roskott 58,33%. 4. ds. Goed volk-Mes 56,67%, 5. ds. Brinkman- Hei jneman 55,83%6. op. Boelaarts 55,42%, 7. hrn. Evcnwel-Tiggelhoven 48.75%8. ep Van Wanrooy 47,08%, 9. ep. Tromp 43,34%, 10. ep. Gcldof 39,58%, 11. hrn Van Houwelingen- König 38,34%. 12. ds Deïst Gaander- se 29.58%. den terzijde staat, reed het blauw witte 8-tal een sterke proef, die be loond werd met 124 punten. Door de formule die gehanteerd wordt lever de dit het team 496 punten op en dat waren er 56 méér dan de limiet van de KNF. Het 2e onderdeel was de groepsdressuur. Drie ponyruiters rij den voor 3 juryleden tegelijk dezelf de proef. Dit trio, Sonja de Feiter met Lady Fantasie (124 punten), Sandra Dorst met Sunshine (116 punten) en Roos de Leeuw met Maja (109) voegde aan het totaal 349 punten zodat men al dik in de 800 punten stond, 845 om precies te zijn. De 3 springcombinaties die het af moesten maken gaven even eens geen krimp. Eline Struyk met Pascal bleef foutloos. Roos de Leeuw met Maja eveneens. Alleen Anne- miek Klompe met Nandor wipte één balk uit de lepels. Die 8 strafpunten zorgden ervoor dat het Schouwse Ruiter ponyteam met 837 punten zieli weer tot de sterkste eenheid van Zee land mocht laten kronen. De dolge lukkige ponyruiters konden onder gejuich van hun aanhang de rood- wit-blauwe kampioensrozetten dan ook terecht gaan afhalen. Met dit puntenaantal plaatste het pony team zich eveneens voor de Lcva- de, die op 1 septembgr in Ermclo ver roden zal worden. Wie nu gedacht had dat met dit schitterende resultaat de koek op was, kwam bedrogen uit. Im mers, Eline Struyk met Pascal be hoorde tot de favorieten om dc Zeeuwse titel individueel in de Z klasse springen te veroveren Ze bracht al een eerste plaats uit dc voorselectie mee naar Arnemuiden, en verkeerde met haar blauwschim- mcl Pascal in blakende vorm. Erg goed Eline presteerde erg goed. Op een kampioenschap worden 2 manches gereden en de 16-jarige Sirjanslandse slaagde er in om beide keren foutloos te blijven. Iets, wat haar vooraf als grootste concurrente geziene Rowena de Pender met Nelis, niet lukte. In de barrage reed Eline, zoals dat hoort in een titelstrijd, alles of piets. Prima sturend loodste ze Pascal over de hin dernissen, doch toch raakte ze onder weg een balk die prompt uit de lepels viel; 4 strafpunten dus. Doch ook haar mede-titelkandidaten bleven niet foutloos. Sandy Breel met Ringér, nationaal kampioene Indoor springen 1990, no teerde zelfs 8 strafpunten, terwijl Mariska Boone met een weigering ook al moest inleveren. Ciska Groot- jans met Ronnie-Mayor van Oranje zon uit Vrouwenpolder rook nu haar kans en greep die met heide handen. Op safe rijdend bleef ze wederom foutloos, wat haar verrassend de ti tel opleverde in de zware klasse. Eline Struyk kan niettemin als Zeeuws reserve-kampioen terugblik ken op een geslaagd kampioenschap. Of ze ook in die hoedanigheid naar de Lcvado mag is nog niet helemaal dui delijk En waren aller ogen gericht op het ponytoam en Eline Struyk, de ont knoping in de M-klassc springen, waar eveneens do Zeeuwse titel op het spel stond, was niet minder ver rassend Waar vrijwel niemand reke ning mee had gehouden presteerde Roos dc Leeuw met Maja van de Schouwse Ruiters Ze reed een der mate goede wedstrijd, met een foutlo ze rit die ook nog eens snel was. dal zij de Zeeuwse titel in de M klasse be haalde. Een daverende verrassing. Addertje En of dat nog niet voldoende was kwam Sonja de Feiter met Lady Fan tasie in do rubriek bestaande rijpony ook nog eens tot een le plaats. Hier echter wel een addertje onder het gras; doordat Lady Fantasie een cate gorie E pony is, is afvaardiging naar de UTV in Utrecht niet mogelijk. Zo moest een andere categorie pony Zee land vertegenwoordigen op de UTV en wie kwam er dan als beste uit de bus? Juist, Roos de Leeuw met haar donkere vosruin van 12 jaar, Maja. Dubbel succes dus voor de 15-jarige Schouwse Ruiter pony-amazone uit Noordgouwe, die dit jaar een sterke progressie in haar rijden tentoon spreidt. Maar nog was het succes niet op. Leonie Klompe met Taufan kwam in de L-klasse individuele dressuur tot een schitterend puntentotaal van 134 en greep daarmee de le prijs in haar dressuurring. Dit gaf haar het recht mee te strijden om de Zeeuwse titel in de L-klasse dressuur. Met deze odracht kon Leonie echter geen kant op. De 12-jarige amazone uit Drei- schor, die Taufan nu een Vt jaar be rijdt en bovendien een zwaardere proef moest rijden, deed wat ze kon, doch de titel was teveel gevraagd. Gezien haar leeftijd zal ze wellicht nog meer kansen krijgen. Voor het Schouwse Ruiter ponyteam dus een geslaagd kampioenschap, in Arne muiden, en dat vierden ze ook met hun aanhang en clubleiding in de be kende lokatie vlakbij Goes. Nu nog proberen op de Levade zich ten op zichte van vorig jaar te verbeteren, dat op zich zou al heel mooi zijn en is bepaald niet onmogelijk. Paarden Naast de pony's streden ook de paarden in Arnemuiden op hun Con cours Hippique voor de prijzen. Suc ces was er hier voor Co Quartel met Antigoon van de Schouwse Ruiters, die in de L2 klasse met 122 punten zich als le wist te klasseren. Frans de Vrieze met Bonnot van de Schouwse Ruiters cn Anita Timmerman met Prejore van Westelijk Schouwen scoorden met respectievelijk 122 en 123 punten een winstpunt in de M- klasse dressuur, terwijl Arianne Hanse met Dante zich in een andere ring met 118 punten naar een 3c prijs reed. Rudy Jongmans met L'Esprit van Westelijk Schouwen kwam in dc B-klasse tot zijn le winstpunt. BRISBANE - De Australische bok ser Patrick Stone heeft niet lang kun nen genieten van zijn overwinning op zijn landgenoot Gary Wills. Half- zwaargewicht Stone werd na een par tij over tien ronden op punten tot Winnaar uitgeroepen Direct daarop zakte hij in elkaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9