Seizoen 1990 - 1991 Theater-abonnement ZIERIKZEESOHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 augustus 1990 Nr. 24798 7 Iedereen kan kaarten bestellen; u hoeft dus nergens lid van te zijn! De enige voorwaarde is dat u minimaal vier voorstellingen per persoon afneemt - dit noemen we een 'theater-abonnement'. Voor jeugd t/m 12 jaar-prijzen geldt geen minimum-afname; kaarten zijn dus in afwijkende aantallen te bestellen. Echter: bestellingen van jeugd t/m 12 jaar-plaatsen gelden niet als onderdeel van het minimum-abonnement van vier voorstellingen. Bestellingen worden in volgorde van binnenkomst verwerkt, dus 'wie het eerst komt, die het eerst maalt!' Bestellingen worden vanaf donderdag 23 augustus verwerkt. Vanaf die datum is het ook mogelijk uw abonnement telefonisch te bestellen via nrs. (01180) 11511/38452. Dit seizoen dus via twee lijnen; toch kunnen deze nummers door de drukte van de eerste dagen soms enige tijd in gesprek zijn. Wij vragen hiervoor uw begrip. U kunt het gehele seizoen door een abonnement aanvragen, maar hoe later u dit doet, des te groter de kans dat bepaalde voorstellingen inmiddels in abonnement zijn uitverkocht. Uiterlijke bestelling van uw theaterabonnement: tot 14 dagen vóór het eerste evenement van uw abonnementsaanvrage. U stelt zelf uw abonnement samen en bent daarbij niet gebonden aan voorstellingen in één plaats of regio. U verplicht zich bij toewijzing tot afname van alle opgegeven voorstellingen. Zierikzee Abonnementsprijzen onder 5,00 losse verkoop f 1,50 duurder Abonnementsprijzen van 5,00 t/m 10,00 - losse verkoop 2,50 duurder Abonnementsprijzen van 10,50 t/m 20,00 - losse verkoop 3,50 duurder Abonnementsprijzen van 20,50 - losse verkoop 4,50 duurder. Het is raadzaam - vooral bij voorstellingen waarvoor een grote belangstelling te verwachten is - een reservekeuze op te geven. Maak uw keuze uit: dezelfde voorstelling op een andere datum; dezelfde voorstelling in een andere plaats; een andere voorstelling. Is door overtekening uw abonnement inkpmpleet geworden (d.w.z. minder dan vier voorstellingen per persoon), dan zullen wij kontakt met u opnemen, om - indien gewenst - uw abonnement weer aan te vullen. Zierikzee U kunt uw voorkeur uitspreken voor za^l (cijfer 1 invullen) of balkon (ciifer 2 invullen). Voor gehandicapten wordt een aantal plaatsen gereserveerd. Om van deze regeling gebruik te kunnen maken, dient in de kolom 'voorkeur' voor audio visueel gehandicapten het cijfer 4 en voor rolstoelgebruikers hét cijfer 5 te worden ingevuld. Zend de bon in gefrankeerde enveloppe 0,75) naar: Uit in Zeeland, postbus 124, 4330 AC Middelburg en doet u dit - om te leurstelling te voorkomen - zo spoedig mogelijk. Alle aanvragers ontvangerTvan ons een toewijzingsbericht, tevens faktuur. Hierop staat het verschuldigde bedrag (inklusief 3,50 porto- en administratiekosten) gespecificeerd en hoe u kunt betalen. Zend dus a.u.b. geen geld of cheques mee met uw aanvraagbon! Wij verzoeken u het verschuldigde bedrag zo spoedig mogelijk na ontvangst van de faktuur te betalen (betaling in twee of drie termijnen is mogelijk), waarna wij uw plaatsbewijzen zullen toezenden. Wij raden u aan de plaatsbewijzen zorgvuldig te bewaren, omdat bij verlies e.d. geen vervangende kaarten of enigerlei vergoeding gegeven kan worden! Mocht u echter door dringende omstandigheden verhinderd zijn een voorstelling te bezoeken, belt u dan naar Uit in Zeeland. Abonnementhouders die nog in het bezit zijn van een tegoedbon geldig t/m seizoen '90/'91 kunnen deze meezenden met de bestelbon. Wij zullen dan het betreffende bedrag op uw faktuur in mindering brengen. Bij niet-uitverkochte voorstellingen en nader aan te kondigen voorstellingen buiten abonnement start de voorverkoop over het algemeen 8 dagen vóór het evenement bij de VW's ter plekke. Vanaf de startdatum is het ook mogelijk telefonisch losse kaarten te be stellen. Nederlandse orkesten, met dirigenten als Bernard Haitink, Riccardo Chailly, Simon Rattle en Sergiu Comissiona. Buiten Nederland speelde hij o.a. met het English Chamber Orchestra, het Scottish Chamber Orchestra, het Orchestre de la Suisse Romande, het Houston Symphony Orchestra en de Londen Sinfonetta. In 1985 maakte Ronald Brautigam zijn zeer succesvolle debuut in Japan, waar hij optrad met de orkesten van Osaka, Sapporo en Nagoya. Naast zijn solo-optredens is Ronald Brautigam een toegewijd kamermuziekspeler; hij maakte diverse platen met Jaap van Zweden en is geregeld te gast op kamermuziekfestivals in binnen- en buitenland. Verder is hij als docent verbonden aan het Amsterdamse Sweelinck Conservatorium. Zijn recital vermeldt werken van o.a. Schubert, Debussy en Chopin. Zaterdag 9 maart - concertzaal Zierikzee - ab.nr. 116. Modern Jazz Dance Company Djazzex Djazzex heeft altijd al goed ontvangen produkties gemaakt, maar de recencies van het afgelopen seizoen spannen belist de kroon: „Jazzdans op internationaal peil", „Dutch dancers bring out excitement of jazz", „Djazzex maakt de jazzdans volwassen", „Tomeloze vaart en ongelooflijke dynamiek". Djazzex brengt moderne jazzdans dan ook op een zeer eigen wijze. Het essentiële uitgangspunt 'jazzdans met een open oog voor andere dansvormen' blijft hierbij in stand. Djazzex is erin geslaagd de jazzdans te verlossen van de etiketten 'amusement' en 'show'. Met een grote dosis energie en enthousiasme presenteert het gezelschap de moderne jazzdans als volwaardige podiumkunst en ontving hiervoor onlangs de Kulturele Prijs van de Provincie Zuid-Holland. Onder de titel „Jazz Special" brengt Djazzex ook dit seizoen weer een speciale kleine-zaal-produktie uit. Uitgevoerd in een weliswaar kleinere bezetting is „Jazz Special" evenwel een volwaardig dansevenement, waarbij geen concessies worden gedaan aan inhoud, dynamiek en kwaliteit. Zaterdag 16 maart - concertzaal Zierikzee - ab.nr. 117. een spannend en meeslepend toneelstuk van én liet die typische Russische sfeer van geheimzinnigheid een grote rol spelen in het toneelbeeld. Donderdag 28 maart - concertzaal Zierikzee - ab.nr. 118. Het Folkloristisch Danstheater In „Dansend langs de .Zijderoute". De zijderoute, weg voor handelskaravanen van het Romeins Europa naar Centraal China v.v., werd China 100 jaar vóór Christus voor het eerst geëxploreerd door de Chinezen die langs die weg de Romeinen voorzagen van hun kostbare zijde. De route liep uit Zuid-Europa via Klein-Azië naar het volstrekt onherbergzame gebied van de Thkla Maka zwervende duinen) en de Gobi-woestijn, die werden omgeven door schier onneembare bergketens. Aanvraagbon voorstellingen in abonnement seizoen 1990/'91 s.v.p. invullen in blokletters U kunt ook telefonisch InschrIJvenl Vanaf donderdag 23 augustus kunt u op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur telefonisch uw abonnement bestellen. Bel (01180) 11511 of (01180) 38452 Naam Adres Postkode Bank/giro Voortetters Woonplaats Telefoon Informatie over de toegangsprijzen is verkrijgbaar via telefoonnummer 01180-15256 Waarom vertellen we dit allemaal? Omdat de zijderoute zo'n 1600 jaar lang als een as van west naar oost zorgde voor een wederzijdse beïnvloeding van kuituren, en dat komt - ook nu nog - tot uiting in de dans- en muziekculturen van de volkeren langs die 15.000 kilometer lange lijdensweg. Het Folkloristisch Danstheater beoogt u een indrük te geven van dat wat ons, na 500 jaar, nog is overgeleverd van de culturen langs die oude karavaanweg, waarop west en oost elkaar wel degelijk ontmoet hebben. En mocht dit alles droog en schools overkomen, dan heeft u nog nooit met eigen ogen aanschouwd hoe luchtig het F.D. met een dergelijk thema weet om te gaan. Niet voor niets zijn hun gevarieerde folklore- avonden met schitterende kostuums, wervelende dans en bruisende live muziek voor velen ieder jaar weer het hoogtepunt van het theaterseizoen. voorstelling voorkeur l=z»al 2=balkon 3=loge aantal bestelde plaatsen normaal Pas 65 CJP t/m 12 Jr. Woensdag 17 april - concertzaal Zierikzee - ab.nr. 119. De Berini's spelen „Het naadje van de kous" Aangetekend verzenden (f 7,00) Ja I nee Had u vorig Jaar ook een thesterabonnement Dit abonnement geldt (e*kl. kinderen) voor De Berini's worden gevormd door het Rotterdamse echtpaar Annie en Harry. Harry bedoelt het goed maar is - neemt u ons niet kwalijk - een beetje een Lulletje Rozewater en alsof dat nog niet genoeg is: hij bespeelt ook nog de ukelele...! Zijn vrouw Annie heeft op z'n zachtst gezegd een wat tiranniek karakter en heeft naast het kleineren van Wenst u meer voorstellingen. voeg dan bij deze aanvraagbon een apart vel met daarop de overige verlangde evenementen. De aanvraagbon Inzenden naar: Datum: mllit in Zeeland Postbus 124 4330 AC Middelburg Handtekening: Kantooradres: Nieuwe Haven 41/43 Jaloezieën Comedie van Haye van der Heyden met Annet Nieuwenhuijzen, Trudy Labij, Allard van der Scheer en Edwin de Vries. „Jaloezieën", het schrijversdebuut van ex-Purper-lid Haye van der Heyden, was zonder meer de grote verrassing van het afgelopen seizoen. Het bleek dus wel te kunnen, een nieuwe Nederlandse comedie. die buitengewoon slim in elkaar zit. mét sterke spelers en dialogen die heen en weer flitsen. „Jaloezieën" speelt in de toneelwereld. We zien een echtpaar; Rosa is een gevierd actrice vlak voor een première, Charles is een schrijver, die weinig schrijft maar veel drinkt. Er is ook nog een lafhartige, maar alom gevreesde toneelrecensent. En er is - niet te vergeten - de moeder van de actrice. Ze is pas weduwe geworden en heeft een groot huis voor haar dochter en schoonzoon gekocht. En op de dag van de première komt moeder plotseling binnenvallen; ze komt een tijdje logeren. Vanaf dat moment volgen de bizarre ontwikkelingen elkaar in rap tempo op. Zo belandt Charles dronken in bed met schoonma, en zij begint op haar beurt een romance met de toneelcriticus die in zijn recencie Rosa's stuk finaal de grond inboort.. U merkt het, alle cliche's van de familie Doorsnee in Avenue-stijl zijn voorhanden, maar Haye van der Heydèn springt er behendig, inventief en bijzonder origineel mee om. Uit de pers: „Oergeestige society- comedy", „Blijspel op ongekend niveau", „Een kraker van jewelste", „Haye van der Heyden schrijft een prachtstuk", „Jaloezieën is echt leuk". Vrijdag 8 maart - concertzaal Zierikzee - ab.nr. 115. Ronald Brautigam (piano) Ronald Brautigam - in 1954 geboren te Amsterdam - studeerde aan het Sweelinck Conservatorium bij Jan Wijn. Na verdere studies in Londen (John Bingham) en de Verenigde Staten (Rudolf Serkin) kreeg hij in 1984 de Nederlandse Muziekprijs uitgereikt. Ronald Brautigam treedt regelmatig op met alle grote Jaloezieën De Berini's Zondagskinderen Gebroeders Karamazov Tbneelstuk van Richard Crane naar Fjodor Dostojewski met Huib Broos, Cor van Rijn, Jules Hamel en Kees Coolen. Regie: Christiaan Nortier. Vier uitstekende acteurs spelen de hoofdpersonen in deze ijzersterke toneelbewerking van Dostojewski's wereldberoemde novelle. De vier personages zijn Dmitri, Ivan, Alyosha en Smerdyakov, de zonen van vader Karamazov. In „Gebroeders Karamazov" worden de aanleiding tot en het plegen van de moord op de vader onderzocht en ontrafeld. De vier zonen kunnen elk de moord gepleegd hebben, ieder heeft daartoe wel meer dan een reden. Dmitri lijkt onschuldig, terwijl toch drie onweerlegbare bewijzen tegen hem pleiten. Er zijn verdachtmakingen rond Smerdyakov en tegen Ivan. Smerdyakov suggereert dat er een moord op komst is. Is hij de handlanger van Ivan? En ook Alyosha lijkt niet echt zuiver op de graat. Wordt Ivan aangegeven? Zal Smerdyakov bekennen? Zal Dmitri onschuldig worden veroordeeld? En hoe komt Alyosha uit de strijd? Nadat het moordmysterie is opgelost, wordt de spanning verlegd naar de vraag of de dader zich nu ook werkelijk schuldig voelt en zijn straf accepteert. Dostojewski verbond in zijn boek religieuze, filosofische en psychologische gegevens met de handeling. Richard Crane maakte er haar man als grootste hobby het bespelen van de kontrabas. Samen brengen zij al een aantal jaren een verfrissende cabaret-act, gestoeld op de 50-er jaren rock roll muziek. Ooit begonnen tussen Rotterdamse schuifdeuren, opgeklommen tot het voorprogramma van André Hazes in Carré, successen vierend op en rond de Cabaretmarathon in 1987 en 1988, besloten Annie en Harrie vorig seizoen met hun eerste echte theaterprogramma een toernee te maken, waarbij naast Buurttheater Crooswijk ook 't Beest in Goes en de Stadsschouwburg Middelburg aangedaan werden. „Het naadje van de kous" werd geregisseerd door Pieter van Empelen (ex-Don Quishocking) en staat bol van de frisse covers, eigen muziek en - iets waar Annie stiekem trots op is - uitsluitend eigen teksten. Een programma over het alledaagse leven van een artiestenechtpaar, over hun dromen, hun sores, hun muziek en niet te vergeten hun ietwat uitgesleten huwelijksrelatie. Voor iedereen die een heerlijke, ontspannen theateravond wil meemaken, halen we De Berini's terug naar Zeeland. Annie laat vragen of u bereid bent mee te zingen of op z'n minst met de vingers te knippen wanneer zij dat aangeeft. Harry durft niks te vragen, maar wij weten uit ervaring dat enige aanmoediging uit de zaal hem beslist over zijn wurgende faalangst heen zal helpen. Zaterdag 27 april - concertzaal Zierikzee - ab.nr. 120.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7