Uitbreiding en vernieuwing verlichting kost een ton streeknieuws Internationale post! Honderdste maandagavondzang Andere zomerdrukte Weed-vondst op strand Wester- schouwen Verbetering verlichting in Malta en centrum Zierikzee 4 i i ,r WESTERSCHOUWEN - Door men- sen zijn gistermorgen (maandag) pakketten binnen gebracht. Volgens een woordvoerder van de politie be vatten deze pakketten, die in tape ge wikkeld waren, een shag-achtige substantie, wat later weed bleek te zijn, een soft-drug. De pakketten zijn gevonden op het strand, gelegen tussen het Vuurtoren pad en het Middenpad. Mensen, die nog meer van deze pakketten vinden, worden door de politie verzocht deze bij hen af te leveren. Na de vondst die is binnenge bracht, twee pakketten, heeft de poli tie zelf ook nog twee pakketten ge vonden. ZIERIKZEE - Een dezer dagen viel bij de in Zierikzee alom bekende Piet Slootmaker een brief in de bus vanuit Canada. De daar woonachti ge Jan Schenk informeerde Piet Slootmaker in rijmvorm over het feit, dat het plaatsen van een bankje te Zierikzee zelfs in Canada nieuws is geweest. Piet komt graag te weten of Jan Schenk mogelijk familie in Zierikzee heeft en hoe het bericht daar in de krant terecht is gekomen. Het gedicht luidde als volgt: die, als het hun maar moog'lijk is voldoen aan 's burgers wensen. Hi, beste Piet, ik ken jou niet, maar, 'ik heb over je gelezen dat b en w van Zierikzee zo goed voor je wilden wezen, dat jij een eigen bank daar hebt met 't uitzicht op de haven, en b en w en heel ,,de raad" hun aandacht daaraan gaven. Zij zorgden zelfs, heb ik gezien, voor een lekker - bakkie troost - de familie bracht champagne aan en riepen natuurlijk: Proost! Dat zij dit deden, beste Piet, is toch wel heel bijzonder, en dat dit in ,,De krant" hier staat vind ik ook beslist een wonder. Duizenden Canadezen hier hebben jou in die krant gezien, als die je allemaal schrijven gaan word je nog beroemd misschien. Dit had jij toch ook nooit verwacht toen je aan b en w ging schrijven waar jij, zonder die bielzen daar op 't Havenplein, moest blijven? Zo zie je maar, ook in ,,De Raad" zijn altijd nog wel mensen ZIERIKZEE - Het verbeteren, uitbreiden en het onder houden van de verlichting in het centrum van Zierikzee en de wijk Malta wordt geschat op één ton. Voorts gaan ook de rioleringswerken voor de Scheepstimmerdijk het nodige (ruim vijf ton kosten). Deze „centenkwesties" worden maandagavond 27 augustus door de Zierikzeese raadsleden besproken. Dit gebeurt tijdens de maande lijkse raadsvergadering die om 19.30 uur in het stadhuis wordt gehouden. De kwestie rond de aanleg van een Om te voorkomen dat de onderwater riolering bij de Scheepstimmerdijk bodems opnieuw verontreinigd zou- vloeit voort uit de sanereringswerk- den worden is besloten tot de opzet zaamheden in/le Zierikzeese havens. van een preventieplan. Eén van de on derdelen daarvan is het aansluiten van een aantal panden op de Scheeps timmerdijk, het Sas en de woning in de Noordhavenpoort op de riolering. Vorig jaar is door het adviesbureua Witteveen en Bos een rioleringsplan ojugesteld. Voor het besteksgereed maken van dit plan heeft het gemeen tebestuur eerder al 37 mille beschik baar gesteld. De kosten voor de uit voer van het rioleringsplan zijn geraamd op 538.000 gulden (inclusief BTW). Daarvoor moet de Zierikzeese gemeenteraad maandagavond geld vrijmaken. Behalve voor de riolering moeten de raadsleden ook geld beschikbaar stellen voor de vernieuwing en uit breiding van de verlichting in de'bin- nenstad en de wijk Malta. Hiervoor wordt een krediet van' een ton ge vraagd. Op de nominatie vooreen be tere verlichting staan de Poststraat, Weststraat, Kerkhof ZZ, Regenboog'- straat, Pieterseliestraat, Fonteine, Maltastraat, Kaersemakerstraat, De Vagerstraat, Koning Gustaafweg, Gracht weg (bij Nobelpoort), Room potstraat en Banjaardstraat. De uit breiding en vernieuwing van de ver lichting gaat zo'n 79.000 gulden kosten terwijl voor vervanging en aanpassing nog zo'n 21.000 gulden achter de hand wordt gehouden. In overleg met de ANWB heeft de dienst gemeentewerken een plan ont wikkeld voor de aanpassing van de bewegwijzering op het kruispunt Laan van Saint Hilaire-Schekle- straat-Weststraat. De toenemende parkeerdruk van autobussen op het parkeerterrein aan de Balie maakt zo'n aanpassing wenselijk. Vanuit het verre Canada hoop ik, dat jij nog jaren, de schepen, zittend op je bank, mag in- en uit zien varen. Mij zul je nooit op 't Havenplein in Zierikzee ontmoeten, daarom, van een oud 'kolenboer' de hartelijke groeten! Dat Schenk niet zo bekend is met het Zierikzeese blijkt uit de strofe 'dat hij nog jaren de sche pen, zittend op je bank, mag in- en uit zien varen'. Dat is wat moei lijk vanaf deze lokatie. Enveloppe Met deze enveloppe is de brief bij Piet aangekomen. Toch knap van 'de post' om een brief te bezor gen op het adres Bank no. 1. De PTT vulde de informatie aan met Tbuwbaan 14. Mr and Mrs Schank 7679 Colin Place Suniehton, B C Canada VOS IM0 Air Mail Par avion de heer Plet Slootraker Bank no. 4 Hovenplein, Z ierlkzee. cui~V>v*>a>-< Het plan dat de raadsleden maan dag krijgen voorgeschoteld voorziet in een verwijzing naar het parkeer terrein aan de Scheldestraat. Dit moet worden aangegeven door de borden P-centrum en P-autobussen. Richting Westraat dient enkel de ver wijzing centrum te komen terwijl de richting Nieuwe Kooiweg met andere richtingen aangegeven moet worden. De voorgestelde aanpassing gaat zo'n 4503 gulden kosten. betrokkenen in het christelijk onder wijs in de regio. De dienst voor het cursusjaar 90-91 wordt woensdag 29 augustus gehouden in de Christelijke Gereformeerde kerk te Zierikzee en begint om 19.30 uur. Alle leerlingen, leerkrachten en besturen van het basis-' en voortgezet onderwijs zijn bij deze diénst welkom. De meditatie wordt verzorgd door dr A. Jobsen, Gereformeerd predikant te Zierikzee. Muzikale médewerking wordt ver leend door C. J. Groenleer (orgel), Wim Hanse' (dwarsfluit), Abram en Jan de Pagter (cornet en althoorn) en een groep leerlingen van Onder de Wieken onder leiding van A. Krijger. C. J. van Sluys, voorzitter van de Rayonschoolraad, spreekt een kort openingswoord.. Deze jaarlijks terug kerende. appèldienst is slechts, een van ,de activiteiten van de school raad. Het is een samenwerkingsver band van alle betrokkenen in het christelijk onderwijs in de regio. De meeste activiteiten blijven buiten de publiciteit, omdat ze een - zo legt de raad het uit - gespecialiseerd karak ter dragen. RENESSE Koperklanken in Ned. Hervormde kerk In de Nederlandse Hervormde kerk te Renesse klinken woensdag 22 augustus koperklanken. Vanaf 20.00 uur speelt de brassband Excelsipr uit Kloetinge- onder leiding van Anne Appelo. BROUWERSHAVEN Vaartochten Zaterdag 25 augustus is er weer een Oosterschelde-vaartocht voor de ou deren uit de kernen van de gemeente Brouwershaven. Inschepen gebeurt om 13.00 uur, vertrek is om 14.00 uur en aankomst is om 17.00 uur. Vanuit elke kern is er busvervoer geregeld. De eerste bus stopt om 12.30 uur op de Markt van Brouwershaven en om 13.00 uur bij de Wieken te Zierikzee (Jannewekken/Gasthuisboomgaard). De tweede is om 12.30 uur op de Markt te Brouwershaven en om 12.40 uur bij de Dreef in Zonnemaire. Bus nummer drie vertrekt om 12.45 uur in Dreischor vanaf de openbare basis school. Nummer vier tenslotte is om 12.30 uur bij de ZWN-halte in Schud- debeurs, om 12.35 uur in de Dr Wort- manstraat te Noordgouwe, om 12.45 uur bij de basisschool in Dreischor en om 13.00 uur bij Borrendamme in Zierikzee. BRUINISSE Opening Mevrouw Tfeuntje Schot heropent morgen, woensdag 22 augustus, haar uitgebreide supermarkt. Voorheen was het een Micromarkt, vanaf mor gen gaat de zaak verder onder de naam Kopak. Woensdagavond is er tussen 19.00 uur en 21.30 uur gelegen heid voor een ieder om de uitbreiding te bekijken. De zaak is gevestigd aan de Nieuwstraat te Bruinisse. ZIERIKZEE Appèldienst Al een aantal jaren organiseert de Protestants Christelijke Rayon schoolraad Schouwen-Duiveland een- zogennnmde Appèldienst voor aJlc HAAMS TEDE De honderdste maandagavondzang in de Gereformeerde kerk te Haamstede is volgens F. W. tiiegman een goot succes geworden. Ricgman is voorzitter van de reereatiecommissie die de maandagavondzang houdt. ,,De opkomst was Tuiten verwachting. Er waren driehonderd mensen", aldus Riegman. ..Het was ook een bijzonder succes voor Castcl Piismiu, dr Roemeense panfliiitist, die voor het eerst in de kerk in Haamstede speeldeDe maandag- avmidzaiig begon zo'n achttien jaar geleden. ..Jan van den Driest is toen begonnen samen met Frans van Tilburg. Het u-erd Imudcn als een evangelisatie. Vanaf die eerste avond is het steeds beter gegaan. In het begin waren het drie of vwr nro, Het is nu uitgegroeid tot zeven avondenlaat Riegman weten. In het begin van het seizoen ivordl t!< inaawbignmudzang door zo'n tachtig d negentig mcnseyi bezocht. ..Het is gebruikelijk dat de laatste avond druk is. uiattr tin img nooit zoveel belangstellenden geweest dan tijdens de honderdste keer". Tijdens de jubileum- rr m i- nkele extraatjes. ,,Cor Jonker, de koster, heeft twee nummers gezongen en opgedragen aan Frans Ti tbc r i ti, •rgnnist en Jan van den Driest, de dirigent. Whispering hope werd gezongen naar hel adres van Van Tilburg The lil)y of the vally werd opgedragen aan Van den Driest".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4