Doel van het bezoek bewust in sfeer van de cultuur gehouden Controles op illegaal kamperen uitgeoefend Niet angstig voor sluiting van de school in Serooskerke WATERSTANDEN Tweeënnegentig SPDers bezoeken Brouwershaven Motorfietser lichtgewond na aanrijding Bromfietsster uit Dreischor lichtgewond Stoffelijk overschot vermiste man gevonden Schooldirecteur De Schelphoek, H. Schreurs: BROUWERSHAVEN - „Ik ben er trots op en heel blij mee dat deze mensen hier zijn", laat Dirk Jeroense, voorzitter van PvdA afdeling' Brouwershaven, weten. „Het is voor de eerste keer dat zij in Zeeland komen". De 92 Duitse bezoekers zijn afkomstig van de SPD (Socialistische Partij Duitsland) afdeling Reinhaussen. Het bezoek moet gezien worden in het kader van een uitwisseling. „We hebben bewust gekozen om geen politieke zaken te bespreken, maar de mensen zijn zelf vrij om, tijdens de dag, de poli tiek aan te snijden". praat over de politiek. „Er zijn door niemand opmerkingen gemaakt over de oorlog. Ik heb zelf ook tegen de muur gestaan. Eigenlijk kan ik van geluk spreken dat ik bier nu sta". Op het moment dat het de PvdA af deling Brouwershaven wist dat de groep SPDers op bezoek zou komen, heeft Jeroense zich wel afgevraagd wat voor mensen hij zou treffen. „Maar het is een fijne groep mensen. Deze mensen zijn daar zelf ook mee bezig. Er is een aantal mensen bij, dat de oorlog van dichtbij heelt mee gemaakt. Ook al wilden ze dat niet". Over de huidige situatie in Duitsland zegt Jeroense: „Over het algemeen is de peiling dal iedereen blij is dat de muur weg is. Er zijn mensen bij die hun familieleden jarenlang niet heb ben gezien". Éénwording van Duits land roept bij oen aantal angsten op. Machtig „Duitsland is, als het één is, een heel machtig land. Zij kunnen dan een heleboel gaan bepalen in Euro pa". Verder vindt hij dat als Duits land de zaak wil overschreeuwen, er iets teruggezegd moet worden, an ders bepalen zij straks wat er gebeurt in Europa. Een gedachte die door ve len ondersteund zal worden. Maar tij dens het bezoek wordt hier verder niet officieel over gesproken. De dag wordt afgesloten met een koud buffet bij een plaatselijk restaurant. De be zoekers laten zich het eten goed sma ken. Na de maaltijd vertrekken zij weer met de bus huiswaarts, waar zij, plusminus drie uur later aankomen. SCHAREN DUKE - De motorrij der H. Z. uit Roekanje liep diverse kneuzingen op nadat hij zondagmor gen om 8.20 uur in botsing kwam met een camper van S. S. uit Duitsland. Z. reed met zijn motor over de Kui- jerdamseweg. De camper kwam van af de uitrit van een camping, even eens gelegen aan de Kuijerdam.se- weg. Volgens een woordvoerder ver leende de Duitse bestuurder geen voorrang aan de motorrijder, zodat beiden in botsing kwamen. De motor werd hierbij totaal vernield. De cam per werd aan de voorzijde bescha digd. Twee personenauto's kwamen za terdagmorgen. om 10.50 uur in bot sing op het kruispunt Nieuwe Kooi weg-Zandweg in Zierikzee. W. H. O. uit Kerkwerve reed op de Zandweg en wilde de Nieuwe Kooiweg oprij den. Hierbij verleende hij, volgens een woordvoerder van de politie, geen voorrang aan J. P. D. uit Barcelona die over de Nieuwe Kooiweg, wat een voorrangsweg is, richting Burgh- Haamstéde reed. Beide auto's werden gedeukt. wcrsdam. Hier werden volgens de woordvoerder vijftig eenheden aan getroffen, waar op dat moment niets aan is gedaan. Tijdens de nacht van zaterdag op zondag is gecontroleerd of er illegaal gekampeerd werd in de gemeente Westerschouwsen. Hier werden 29 kampeerders aangetroffen die daar niet mochten staan. Aan alle 29 is oen proces-verbaal opgemaakt. Lik-op-stuk In het kader van het lik-op-stuk-be- leid zijn er in de nacht van vrijdag op zaterdag een aantal processen- verbaal uitgeschreven. Hiervan wa ren er twaalf die, volgens de politie, in de buitenlucht hun behoeften de den. Eén werd er aangehouden we gens verboden wapenbezit, één voor baldadigheid en één voor openbaar dronkenschap. In de nacht van zater dag op zondag werd nog eens een zestal processen-verbaal uitgeschre ven. Vijf keer werden personen erop betrapt hun behoeften te doen in de buitenlucht en één voor openbaar dronkenschap. Na betaling van de boete die is voorgeschreven betreffende de over treding, konden de mensen hun weg vervolgen. ZIERIKZEE - In het afge lopen weekend zijn er weer controles uitgeoefend naar aanleiding van het illegaal kaïnperen op Schouwen- Duiveland. In de nacht van vrijdag op zaterdag Heeft de Veldpolitie in samen werking met Staatsbosbe heer het oostelijk gedeelte van het voormalig eiland gecontroleerd. Hieronder wordt bij de politie alle ge bieden, exclusief Wester- schouwen, verstaan. Vol gens een woordvoerder van de politie zijn er die nacht diverse eenheden verwezen naar een camping. Later in die nacht is er door de poli tie nog gecontroleerd op illegaal kamporen op de rotonde bij de Brou- Het is de vierde keer dat de groep SPDers Nederland bezoekt. „Zij brachten eerder een bezoek aan Am sterdam, Den Haag en Maastricht". Contact Hoe het contact precies ontstaan is, is voor Jeroense niet helemaal duide lijk. „Ik denk dat ze contact gezocht hebben met de PvdA Gewest Zee land. Hét is heel goed mogelijk dat Labruyère, die voorzitter is van het Gewest Zeeland, hen doorgestuurd heeft naar Brouwershaven. Ik ben er in ieder geval trots op, dat ze tijdens hun eerste bezoek aan Zeeland naar Brouwershaven komen". Programma Het programma van de uitwisse ling bestaat uit een bezoek aan de Delta Expo. „We zijn vanmorgen be gonnen met een kopje koffie en een welkomstwoord van burgemeester Labruyère en van mij. Daarna zijn we verti'okken naar de Delta Expo, waar we naar de film gekeken hebben. Ver volgens hebben we het Topshuis be zocht", vertelt Jeroense. Ondanks dat er werd vertrokken mot slecht -weer waren de bezoekers erg positief over hun bezoek. „Het weer werd in de loop van de dag beter en is de hele dag best goed gebleven. De mensen vinden het een hele leuke ervaring. Ze vinden het leuk dat zo iets tot stand kan komen", aldus de voorzit ter. Een bezoek aan Zierikzee kon tij dens de dag niet worden overgesla gen. „Er waren enkele mensen die nog wat boodschappen moesten doen. Anderen hebben weer op een terrasje gezeten", laat Jeroense we ten. Volgens hem is er erg weinig ge- Dirk Jeroense: ,,Heel vereerd dat deze groep Brouwershaven als eerste plaats in Zeeland bezoekt". (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Aan de Lange Blokweg ter hoogte van de Gooikensweg heeft zich zater dagmiddag een ongeval voor gedaan waar de bromfietsster W. K. uit Dreischor lichtge wond raakte. Zij reed met haar brommer over de Lange Blok weg richting Schuddebeurs. De bestuurder van de perso nenauto, H. J. uit Noordgouwe reed eveneens over de Lange Blokweg in dezelfde richting. J. wilde rechtsaf slaan en zag, volgens een woordvoerder van de politie, de bromfietsster niet en raakte in een botsing. W. werd hierdoor aan haar schouder gewond, maar kon na behandeling van een arts haar weg weer vervolgen. De brom fiets werd aan -<de voorzijde vernield. De personenauto liep aan de voorzijde deuken op. VLISSINGEN - Op de Noordzee. 40 mijl uit de kust van Zeeland is zater dagavond het stoffelijk overschot van een 57-jarige inwoner uit Spijke- nisse gevonden. De man werd sinds Ï0 augustus ver mist van het veerschip de Olau Brit- tannia.- Dit heeft de rijkspolitie te water in Vlissingen meegedeeld. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-nieleocentruni Zeeland t.o.v. NAP. Hij pakt een gevarendriehoek en laat deze zien. Zij begint te lachen en zegt dat dat inderdaad klopt. Even later loopt zij met haar nieuwe aankoop verder over de markt. Ondanks het slechte weer tijdens de ochtend, werd er gopd verkocht op de markt. „Zo hebben we bijna alles verkocht. De verkoop begint 's mor gens rond een uur of half tien en na twee uur is het belangrijkste wel weg", vertelt Jos van Oorschot. Van Oorschot is ouder en mede-organisa tor. „De rommelmarkt wordt gehou den door de ouderraad, medezeggen schap, maar dat is samen één bij ons, en het personeel van de school", laat Van Oorschot weten. Noch van Oor schot, noch- Schreurs is ontevreden over de dag. „Alhoewel we er wel iets anders van verwacht hadden, bij voorbeeld veel ijs verkopen en terras jes buiten", laat Schreurs weten. Aandacht trekken voor ijs Kinderen proberen buiten de aan dacht te trekken voor het Ijs, door met de bel te klingelen. Iets wat niet echt wil lukken. Maar hier staat weer tegenover dat er een grote afname is van de friet en warme koffie. Zierikzee Roompot Buiten Bruinisse Wcmeldingc Springtij: 22 augustus Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122853 Datum Hoogwater tijd stand 21 augustus 05.10 182 17.25 161 21 augustus 03.20 189 15.35 168 21 augustus 05.30 199 17.50 180 21 augustus 05.00 204 17.20 187 Laagwater tijd stand 11.05 -119 23.25 -158 09.25 -118 21.45 -159 11.00 -126 23.20 -164 11.00 -133 23.25 -171 Rommelen in een van rle dozen tijdens de romtnclmarkt van obs De Schelphoek in Serooskerke. (Foto: Joop van Houdt). dus hot schoolhoofd. „Het is een klei ne school, een basisvoorziening voor oen dorp". Met zijn collega uit Noord wol le heeft Schreurs in het verleden al een plan opgezet voor een soort fu sie. „Onder één direetie, maar wel in twee verschillende gebouwen". Maar hier is door de gemeente niets meege daan. Volgens Schreurs komt er nog iets anders bij kijken. „Er bestaat een bepaalde rivaliteit tussen de ker nen. Iets wat ik helemaal niet ken". Ondertussen maken de kindoren die de rommelmarkt bezoeken zich niet druk om dit soort problemen. Zij te kenen op hel schoolbord, vooruitlo pend op het nieuwe schooljaar. Alleen is het tijdens de rommel markt nog voor de lol. Vandaag (maandag) gaat het serieuze werk be ginnen. „Ik kan zien datje er oin ver legen zit", begint een 'toevallige be zoeker' tegen een aspirant-koopster. SEROOSKERKE - Boven de scholen in de kleine woonkernen, als Serooskerke, blijft een soort van zwaard van Damocles hangen. Redden we het dit jaar 0111 de school open te houden. Een veelbesproken onderwerp. Zo vlak voor het begin van het nieuwe schooljaar, zegt directeur van de basisschool de Schelphoek, H. Schreurs: „Persoonlijk heb ik daar niet zo'n last van. We werken gewoon heel hard". Schreurs zegt dit tijdens de rommel markt die werd gehouden ten bate van de school. De op brengst van de rommelmarkt wordt gebruikt om de kas van de ouderraad te spekken. „Hier worden weer activi teiten voor georganiseerd als een Sinterklaasfeest en Kerstfeest. De opbrengst van de rommelmarkt is onge veer 2500, Een gedeelte van de opbrengst wordt gebruikt om wat nieuwe spul letjes aan te kopen voor de nieuwe aanbouw van de school. Is het leerlin genaantal groeiende, omdat er een aanbouw gepleegd is? „Het leerlin genaantal is niet toegenomen. Op dit moment telt de school 24 leerlingen. Waarom moet hier hetzelfde gebeu ren, wat in Ncordwellc misging", al- Maar volgens de wet hebben we recht op dit speelv erklokaal", vertelt Schreurs. „We moeten bij de gemeen te blijven aandringen .voor huizen. Vorig jaar hadden we er zes toegewe zen gekregen, maar dat is mislukt. Je moet sluiting proberen voor te blij ven". Hij stelt dat als er nil jonge stel letjes komen wonen, deze soms net of helemaal niet getrouwd zijn. „Mis schien krijgen ze helemaal geen kin deren, dat weet je niet. Als de school straks dicht moet, is het te laat". Tot en met woensdag 22 augustus Brouwershaven Expositie aquarellen Piete Viss van Heemst. Benedenverdieping Vergul de Garnaal. Tijdens kantooruren. Tot eind september Burgh-Haamstede Expositie aquarellen Cor Lieve. De Burght. Dagelijks tijdens kantoor uren. Tot en met 1 oktober Zierikzee Expositie fossiele beenderen uit de Oosterschelde. Stadhuismuseum. Maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Expositie Zeeuwse klederdrachtpop pen. Stadhuismuseum. Maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot zaterdag 25 augustus Zierikzee Tentoonstelling van amateur fuchsia kwekers in de Grote Kerk. De ten toonstelling is geopend van 10.00 tot 17.00 uur uitgezonderd zondags. Van 20 tot en met 25 augustus Zierikzee Expositie van Tie Hof in de Een hoorn. Dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur. Maandag 20 augustus Zierikzee Vergadering werkgroep Ontwikke lingssamenwerking. Stadhuis. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Raadsvergadering. Gemeentehuis. 19.30 uur. Haamstede 100e keer maandagavondzang o.l.v. J. van den Driest. Met medewerking van panfluitist Costel Puscoiu en or ganist Frans van Tilburg. Gerefor meerde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Raadsvergadering. Stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 21 augustus Renesse Bezichtiging kerk en orgelbespeling door Bert Visser uit 's-Gravenzande (Chr. Geref. kerk). Nederlandse Her vormde kerk. Van 14.00 tot 16.00 uur. Woensdag 22 augustus Zierikzee Vergadering fractie PvdA. Stadhuis. 20.00 uur. Bürgh-Haamstede Cb'mmïésièrvergadering' grond-' en pachtzaken. Gemeentehuis van Wes- terschouwen te Burgh-Haamstede. 16.30 uur. Haamstede Opening expositie Kunst als proces door G. J. W. van der Salm. 16.00 uur. Ouwerkerk Middag over Ouwerkerk vroeger en nu. Dorpshuis. 14:00 tot 16.00 uur. Oosterland Begin zangrepetities Duivelands Mannenkoor. Dorpshuis Oosterhof. 1&.45 uur. Donderdag 23 augustus Zierikzee Afscheidsreceptie S. Willemse van de plantsoenendienst Zierikzee in de trouwzaal van het stadhuis. 16.00 uur. Burgh-Haamstede Openbare vergadering commissie openbare werken. Gemeentehuis. 19.30 uur. Renesse Bezichtiging kerk en orgelbespeling door Hans den Hoed uit Middelhar- nis, Nederlandse Hervormde kerk. Van 14.00 tot 16.00 uur. Dreischor Orgelconcert door Dirk Janszoon Zwart in de Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Excursie plattelandsvrouwen naar Port Zélande. Vertrek 13.00 uur vanaf Breed veld. Vrijdag 24 augustus Zierikzee Officiële ingebruikname van gereno veerde stadscentrum in de Vier schaar. 15.00 uur. Zaterdag 25 augustus Burgh-Haamstede Start voetbalwedstrijden in het ka der van het 25-jarig jubileum DFS op sportpark Van Zuijen. 14.30 uur. Receptie 25-jarig jubileum sportver eniging DFS in dorpshuis De Schut- se. Van 19.30 tot 21.00 uur. Zaterdag 25 augustus t/m zaterdag 15 september Zierikzee Expositie Bas Sayers in Noordhaven poort. Dagelijks (m.u.v. maandag) van 10.00 tol 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Van 27 augustus tot en met 1 september Zierikzee Expositie van Petra Spek in de Een hoorn. Geopend maandag tot en met zdterdag van 11.00 tot 18.00 uur. Dinsdag 28 augustus Zierikzee Commissievergadering Openbare Werken en Milieu in stadhuis. 16.30 uur. Renesse Bezichtiging kerk en orgelbespeling door Wim de Penning uit Nieuw Lek- kcrland. Nederlandse Hervormde kerk. Van 14.00 tot 16.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2