3263 -a Eerste aanzet nieuwe Bruse van bouw sportzaal SCHOUi JA Middenschouwen wil wijziging subsidie Vlissingen debuteert met mooie overwinning Hoera, de school gaat weer beginnen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijding met letsel Inbraak manege Burgh- Haamstede WA> ffih PÊ Biir Aanrijding Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE fil Bezoek Rode Kruis Wielerronde Voetbal I Brouwershaven heeft bezoek gehad van een Het Rode Kruis irt Bruinisse heeft op ludieke De Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode is Kort voor het nieuwe voetbalseizoen een voor- groep van 92 SPD-ers. (Pag. 2). wijze haar nieuwe onderkomen betreden gewonnen door Anton Tak. (Pag 5) beschouwing. (Pag. 6 en 7). (Pag. 3). MAANDAG 20 AUGUSTUS 1990 147ste jaargang Nr. 24797 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men moet de jeugd lachende onderwijzen. Molière MIDDENSCHOUWEN - De gemeente Middenschou wen wil een andere werkwijze voor het verlenen van sub sidie. Werd er voorheen één keer per ja'ar een vergadering belegd, waarin werd bekeken of de subsidie al dan niet toegekend werd, nu wil het college van b en w dit regelen via een apart raadsvoorstel. De commissie algemene en bestuurlijke zaken, die voorheen een mening gaf over de aanvragen, wordt in de nieuwe opzet niet meer gehoord. Of de gemeenteraad het eens is met het voorstel, wordt besloten tijdens de gemeenteraadsvergadering woens dag 29 augustus in het gemeentehuis te Scharendijke om 19.30 uur. nieuwe aanvragen de eis gesteld, dat een begroting moet worden bijge voegd aan de aanvraag. Tijdens het beoordelen van de aanvragen worden de gestelde prioriteiten als leidraad gebruikt. Tijdens de commissievergadering algemene en bestuurlijke zaken werd de discussie al aangezwengeld om het subsidiebeleid te veranderen. In het verleden was dit, volgens sommige raadsleden een onduidelijke gang van zaken. De ene keer gebeurde de toekenning van subsidie via de lijst van ingekomen stukken, de andere keer via een raadsvoorstel. Het was ook mogelijk dat er instellingen op de subsidielijst stonden die geen aan vraag ingediend hadden. Voor 1991 Voor 1991 willen b en w bestaande structurele subsidies meenemen. Nieuwe aanvragen voor deze structu rele subsidie worden afgewezen. Ook de verhoging van de jaarlijks terug kerende' subsidie wordt, voorzover dat mogelijk is, afgewezen. Om het mogelijk te maken incidentele subsi dies toe te kennen wordt er voorge steld een post van 5.000,00 op te ne men. Met het nieuwe voorstel worden nieuwe aanvragen en aanvragen om verhoging van de bestaande subsi dies aan de raad voorgesteld. Om te voorkomen dat er gebrekki ge aanvragen of zelfs geen aanvragen ontvangen worden, wordt er aan de De prioriteiten zijn onderverdeeld in vier categorieën, zoals de subsidie aanvragen die betrekking hebben op een gemeentelijke subsidie die wor den ondersteund, hebben een lage prioriteit. Daar tegenover staan de aanvragen die betrekking hebben op activiteiten binnen de gemeente en activiteiten waaraan een behoorlijk aantal inwoners uit de gemeente deel nemen. Deze aanvragen hebben een hoge prioriteit. Activiteiten binnen de regio Schouwen-Duiveland heb ben een hoge prioriteit, maar lager dan voorgenoemde aanvragen. De landelijke activiteiten hebben bij een toekenning een zeer lage prioriteit. Voorstel In het voorstel van b en w staat, ver.-: der dat de datum van ingang 1991 is. Voor 1990 wordt de beleidslijn, zoals deze nu wordt toegepast, gevolgd. Wat inhoudt dat er geen nieuwe fi nanciële verplichtingen worden aan- vervolg pagina 3 BRUINISSE - Afgelopen zaterdag is door vertegenwoordigers van vier Bruse sportverenigingen de eerste aanzet gerealiseerd voor de houw van de felbegeerde nieuwe sportzaal. Dertig vrijwilligerslid van de vol- leyhalverening Kwiektennisvereniging Bru Tèn. badmintonclub Netovertnet en voetbalvereniging Bruse Boys. zijrf begonnen -met het i <«+imjp maken van de grond naast.hei^dovpshuis. De werkzaamheden beston den uit het opbreken van de bestrating op de plaats waar de nieuwe zal moet verrijzen. Zaterdag werd daar van tiveederde weggehaald. Eind van deze iveek moet dit kwarwei geklaard zijn waarna de gemeente ivil beginnen met onder andere hel rooien van de nodige bomen. Binnen zes weken moet vervolgens de aanne mer starten met de fundering en verdere opbouw. (Foto: Joop van Houdt). Dit nummer bestaat uit 8 pagina's VL1SSINGEN - Vlissingen heeft gedebuteerd in de eerste divisie van het betaalde voetbal met een overwinning (2-0) op RBC. Beide doelpunten wer den gemaakt door Renico van Keeken. De eerste betaalde wedstrijd op Zeeuwse bodem werd bijgewoond door 4000 toeschouwers, onder wie KNVB- hestuurslid Rinus Michels. (Met danK ami openbare basisschool 't Mêêtje te Ellemeet. foto: Joop van Houdt). Vlissingen, getraind door Jo Jan sen, ging florissant van start. Al in de eerste minuut maakte Van Keeken zijn eerste treffer. RBC kreeg na de rust de kans van de strafschopstip to gen Ie scoren. Voets miste echter van elf meter. Een andere „nieuweling" Dordrecht '90, ging nog stei-ker van start. Dc nieuwe formatie van trainer Verel, vorig seizoen nog luisterend na ra de naam DS '79, won van Excel sior, 5-1. Willaarts, overgenomen van FC Utrecht, viel op door drie doel punten. FC Zwolle, voorheen PEC Zwolle, verging het minder. Dc ploeg verloor ZIERIKZEE - Een motorrijder is in botsing gekomen inet een personen auto gisteren (zondag) omstreeks 12.30 uur aan de Julianastraat te Zie- rikzee. Betrokken waren J. J. la G. uit Zicrikzee die de motor bereed en S. de G. uit Diemen, de bestuurder van de personenauto. Dc G reed over dc Julianastraat en wilde links de Korte Zelkeweg inste ken. La G. reed in dezelfde richting cn haalde een aantal auto's in. Tij dens dit inhalen zag hij niet dat De G. linksaf sloeg en kwam zo in botsing. La G. liep hierbij enkele kneuzingen op en was er schade aan beide voer tuigen. De motorfietser kon na be handeling zijn weg vervolgen. BURGH-HAAMSTEDE - In de nacht van zaterdag op zondag is er in gebroken in een manege aan dc Ho- geweg te Burgh-Haamstedc. Door dc deur te forceren heeft het dievengil de zich toegang verschaft. Vervol gens hebben de lieden met de grijp grage vingertjes gokautomaten als flipperkasten en fruitautomaten opengebroken cn de inhoud van on geveer 1000 gulden meegenomen. op eigen veld kansloos van Heracles, 0-4. De Vries en topschutter Velten maakten beiden twee doelpunten. Haarlem maakte voor 600 toeschou wers zijn rentree in de eerste divisie. De ploeg deed dat met een gelijk spel (1-1) tegen Veendam. De andere degra dant, BW Den Bosch, verloor de eer ste wedstrijd, in Helmond tegen Hel mond Sport, 1-2. AZ won van Wage- ningen (3-1), maar verloor.(voorlopig) Chris Verkaik. De verdediger brak zijn jukbeen. Twee favorieten voor een hoge klassering, NAC en de Graafschap, speelden in Breda ge lijk, 2-2. Emmen, dat vorig seizoen nog reikte tot dc promotje/degrada tie-wedstrijd tegen NEC, speelde ge lijk tegen Go Ahead Eagles, 2-2. Ondanks dc scherpe regels gaf geen scheidsrechter op de eerste speeldag van de eerste divisie een rode kaart. Wel werd 29 keer „geel" gegeven. Verwachting tot dinsdagavond: Vrij koel Vooral in het noordoosten enkele buien. In dc loop van de dag vanuit het zuidwesten geleidelijk meer zon. Minimumtemperatuur ongeveer 14 graden. Middagtemperatuur om streeks 18 graden. Matige, aan de kust af en toe harde en in het Wad dengebied eerst mogelijk nog storm achtige noordwestelijke wind. Wind kracht tegen de avond geleidelijk afnemend. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/in vrijdag 24 aug.: Woensdag: Zonneschijn: 40%. Kans op neerslag: 20% Min .temp.: 11 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 3 Donderdag: Zonneschijn: 70% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noord 2 Vrijdag: Zonneschijn: 70% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noordoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 21 aug. Zon op 06.32, onder 20.53 Maan op 07.40, onder 20.54 Eerste Kwartier: 28 augustus (09.34) HET WEEROVERZ1CHT DE BILT - Een oceaandepressie trok via de Noordzee naar Denemar ken. Dc bijbehorende fronten brach ten ook bij ons veel neerslag: op Schiphol zelfs 37 mm. Ook de komen de nacht en op dinsdag ligt ons land nog binnen de invloedssfeer van de genoemde depressie. De kern daar van trekt langzaam verder via Dene marken naar de Oostzee, maar een gebied met buien en veel wind be weegt zich achter deze depressie van af de Noordzee naar de Duitsebocht. Ook het noordoosten van ons land krijgt vannacht en morgenochtend daarvan een staartje mee. Bij een aan de kust krachtige en in het Wadden gebied tijdelijk stormachtige noord wester, vallen vannacht en op dins dagochtend vooral in het noordoos ten enkele buien. Na een nacht met een minimum van een graad of 14, blijft de komende dinsdag met een middagtemperatuur van rond 18 gra den aan de koele kant. Na dinsdag wordt het echter geleidelijk warmer en zonniger. RENESSE - In Renesse heeft zich gisteren (zondag) aan de Brem weg een aanrijding voorgedaan. Betrok ken bestuurders van personenauto's waren P. E. V. uit Nijkerk en J. S. uit Rotterdam. V. reed over de Bremweg en ver leende, volgens een woordvoerder van de politie, geen voorrang aan de •van reehtskomende S. Beide auto's liepen hierbij materiële schade op. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN. OF NÓG SNELLER. BEL 01110-16551 ■>§- Naam Adres Postcode Telefoon Wij willen ook goed nieuws thuis, en een gratis proefabonnement van 2 weken. Plaats Handtekening Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar; Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1