Wielerronde Zierikzee Akkermans maar met zonder Toine Bok NK-surfen aan de Brouwersdam SKNWK en WIK houden elkaar in evenwicht: 3-3 NIEUWSBODE 7 Oefenduel eindigt gelijk Badmintoernooi BC Zierikzee Aanhoudende droogte zorgt voor problemen sportvelden Riante overwinning Brouw Van Rijen in ziekenhuis Atletiek wedstrijd pupillen Omloop Grevelingen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 augustus 1990 Nr. 24790 De bij SKNWK debuterende Peter van de Cingel (l) haakt 'gezellig' in bij tegenstander Han van de Sande. Dit onder het toeziend oog van arbiter Maarten Bruynes uiterst links). (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - Na een vrij aantrekkelijke eerste helft, waarin vier doelpunten vielen te aanschouwen, was het tweede bedrijf van het oefenduel gisteravond, donderdag, tussen SKNWK en WIK van een beduidend minder gehalte. Na negentig minuten wedstrijd, welke door de slechte gesteldheid van de velden op sportpark Het Springer op het tweede veld werd verspeeld, eindig de deze streekderby onbeslist in een 3-3 gelijkspel. WIK- trainer Jaap de Ridder kon minder tevreden zijn dan col lega Kees Kommer, die zijn mannen een 1-3 achterstand nog succesvol zag ombuigen. „Met zulke oefenwedstrijden moet je eigenlijk niet naar het resultaat kijken. Ze zijn er juist om dingen uit te proberen en wedstrijdritme op te doen", verklaarde WIK-oefenmeester De Ridder na afloop. In tegenstelling tot de eerste oefenwedstrijd, afgelo pen weekend tegen NOAD '67 (0-6), kon de Arnemuidense trainer nu weer wel beschikken over belang rijke pionnen als de aanvallend in gestelde Joost Rotte en Erik van de Sande en verdediger Wim van de Vel de. Te spreken SKNWK-trainer Kees Kommer was goed te spreken over het getoonde spel van zijn selectie. „Over het veldspel,ben ik best tevreden, zeker in de eerste helft. Het is jammer dat we door een paar blunders binnen zeer korte tijd met 1-3 achterkwa men", vertelt de Zierikzeeënaar na afloop die in de eerste helft experi menteerde met twee en na de hervat ting met drie spitsen. Het 'erwtje' in de fluit van scheids rechter Maarten Bruynes was na zijn eerste fluitsignaal nog niet uitgerold of het thuisspelende SKNWK scoor de de openingstreffer. Het was de 90 minuten lang fel voetballende Sam Flikweert die dit eerste doelpunt ZIERIKZEE - De badmintonclub Zierikzee houdt op zaterdag 25 en zondag 26 augustus haar negentiende badmintontoernooi voor de catego rieën A, B, C en D. In totaal zullen er 121 personen aan deelnemen die dan met elkaar 220 partijen dienen te spelen. Hiervoor zijn in sporthal On derdak zes badmintonvelden uitge zet. De toernooileiding is in handen van Aad Melieste. maakte: 1-0. De Nieuwerkerkers wis ten veel in balbezit te zijn en konden behoorlijk combineren. Funest was evenwel dat hierdoor te massaal de aanval werd opgezocht. De vele altijd al gevaarlijke uitval len van de Kerkwervenaren resul teerden zodoende binnen afzienbare tijd-4n eeiH 1-3- voorsprong. SV WIK kwam langszij middels.een doelpunt van Joost Rotte. Even later ver schalkte Kees Verwest keeper Leon Quik met een bekeken lobje: 1-2. Weer enkele minuten later was het Erik-Jan Kort die in de rebound een mislukte poging van Richard Verha- ge alsnog over de doellijn werkte: 1-3. Voorbeeldig Na de hervatting-zakte het spelpeil. Het duurde nu dertig minuten vooral eer er weer een doelpunt viel. WIK dat voor rust zo voorbeeldig een rian te voorsprong had weten te creëren zakte steeds verder weg. Na een Nieu- werkerkse aanval via onder andere Richard Dalebout en Michel Flik weert verkleinde Jacky de Bruine de marge middels een score uit een af standsschot: 2-3. Vervolgens probeer de vooral Sam Flikweert het met af standsschoten, maar deze gingen öf over öf naast. Vijf minuten voor het einde had het harde werken van SKNWK in de slotfase dan toch eindelijk succes. Debutant Ronnie de Bruine schoot vanaf de zestienmeterlijn diagonaal in bij de tweede paal. WIK-doelman Leo van den Ouden was ondanks zijn gestrekte snoekduik kansloos op de ze poeier: 3-3. Met nog enkele mo menten te spelen kreeg Nieuwerkerk via Michel Flikweert de kans op de winnende treffer. Hij schoot echter te zwak in. NIEUWERKERK - Wegens dt aanhoudende droogte heeft de gemeente Duiveland ertoe moeten besluiten om de voet balvelden van SKNWK, SV Ouwerkerk en SV Duiveland zoveel mogelijk te ontzien. Dit betekent dat genoemde voet balverenigingen één wedstrijd per veld per week mogen spe len. Wanneer de droogte ook volgende week aanhoudt zul len de velden zelfs helemaal gesloten moeten worden. Ooit, in 1976, werden de sportvelden in de gemeente Duiveland wegens een te droge bodem afgekeurd en gesloten. „De velden in onze gemeente zijn allemaal vrij recent aange legd en beschikken over een optimale afwatering, 's Win ters hebben we zodoende bijna nooit te maken met afgelastin gen. Maar als het dan zo ex treem droog is als nu, krijg je wel problemen", aldus J. A. Waasdorp, werkzaam op de gemeente-administratie sport zaken. Regen Ondanks de hevige regenval van afgelopen nacht blijft de ingestelde regel een feit. „Dan moet het toch wel wat meer en wat langer regenen", aldus Waasdorp. Voor de sportvereni ging Duiveland betekönt vo rengenoemde beperking dat het oefenduel van het derde elf tal wat morgen, zaterdag, op het programma stond niet kan doorgaan. „We laten dan liever het eerste elftal spelen, want dat is toch het belangrijkste", aldus wedstrijdsecretaris Hans Steenpoorte. BROUWERSHAVEN - Ook een oefenwedstrijd kan twee gezichten hebben. Dit werd gisteravond, donderdag, bewezen door het eerste elftal van ASV Brouwershaven dat op eigen veld aantrad tegen sparringpartner Duiveland 2. Terwijl er in de eerste helft geen enkel doelpunt werd gemaakt, telde het tweede bedrijf maar liefst zeven treffers. Het derde voorbereidingsduel van de Brouwenaren eindigde in een 6-1 winst. EINDHOVEN - Cornê van Rijen moest donderdag tijdens de derde etappe van de prof ronde van Neder land voor behandeling naar het zie kenhuis. De kopman van de bescheiden for matie van Jos Elen reed in de buurt van Lage Zwaluwe tegen een muur. Hij brak daarbij een pink en liep zware verwondingen aan het scheen been op. De coureur werd overge bracht naar een ziekenhuis in Breda. Hij kon later weer naar huis .vertrek ken. - Tijdens de eerste 2U minuten van de eerste helft voetbalde Brouwersha ven leuk en kon men elkaar goed vin den. In het laatste kwartier werd het allemaal te krampachtig en kregen de reserves van Duiveland meer en meer de kans op de openingstreffer. Met nog enkele minuten te spelen voor de theepauze kregen evenwel Werner Kafoe en Martin Quist ineens toch weer de mogelijkheid de score te openen. Beiden misten. Na de hervatting kwam de beer pas goed los. Brouwershaven-trainer Arend Krijgsman dacht dat dit mede ZIERIKZEE - Vanavond, vrijdag, vindt op de kunststofaccommodatie Bannink, te Zierikzee, de tweede avondatletiekwedstrijd voor pupil len plaats. De aanvang is om 19.00 uur. De organiserende atletiekver eniging Delta Sport verwacht zo'n 100 deelnemers. Tevens aan deze pupillen-atletiek wedstrijd doen mee de mini-pupillen, die in principe hetzelfde programma volgen als de C-pupillen. Van de 100 te verwachten deelnemers heeft de Goese vereniging AV '56 met maar liefst 40 jongelingen ingeschreven. AV Delta Sport neemt deel met onge veer vijftig pupillen. Het programma van de pupillen- avondwedstrijd ziet er als volgt uit: meisjes C: blok (40m-bal-ver); meis jes B: blok (40m-ver-kogel), 1000m; meisjes A: blok (60m-bal-hoog), 1000 m; jongens C: blok (40m-bal-ver); jon gens B: blok (40m-ver-kogel), 1000m; jongens Al: blok (60m-ver-kogel), 1000m; jongens A2. blok (60m-bal- hoog), 1000m. DEN HELDER - De eredivisie- ploeg Den Helder heeft voor het ko mende seizoen de Amerikaan Martin Messl'y vastgelegd/. voortkwam uit het feit dat hij nu Pe ter van Mourik onder andere in de punt had geplaatst. „Dat had meteen resultaat". In de tweede minuut ont ving Van Mourik een dieptepass en passeerde Duiveland-keeper Sjaak Verhoek: 1-0. Jbch gelukte het de Oosterlanders weer langszij te ko men via een benutte vrije trap (langs de muur) van Kees Zwager: 1-1. In de tiende minuut legde Werner Kafoe de bal breed op Marcel Duin houwer, die het leer ineens op de schoen nam en vanaf de zestienme terlijn raak knalde: 2-1. De volgende drie doelpunten kwamen vervolgens alle op naam van Werner Kafoe. In de 20e minuut maakte hij 3-1. Uit een penalty, na een overtreding op Mar cel Duinhouwer, bracht Kafoe de stand probleemloos op 4-1. In samen werking met Remy Lievense kwam ook de 5-1 op zijn naam, middels een keihard schot onderkant lat. ASV Brouwershaven had de wed strijd toen uiteraard goed in de hand en kon rustig de resterende minuten uitspelen. In de 31e minuut zorgde Remy Lievense met een kanonskogel in de uiterste hoek voor de eindstand van 6-1. ZIERIKZEE - Op zondag 26 augus tus houdt de RTC Schouwen-Duive- land wederom de Omloop De Greve- lingen. Deze toertocht gaat over Goeree-Overflakkee en Schouwen- Duiveland en bedraagt 110 km. De tocht wordt met een snelheid van 25 km per uur achter voorrijders verre den. De start is om 9.00 uur vanaf sport park Den Hogen Blok aan de Lange Blokweg te' Zierikzee. De inschrij ving is vanaf 8.30 uur tot 8.55 uur. Deelname is voor iedereen toeganke lijk, mits in het bezit van een veilige, deugdelijke fiets en een redelijke conditie. Het is verstandig om reser vebanden en wat mondvoorraad mee te nemen..Er is een volgwagen aanwe^ zië- .trtnil ZIERIKZEE - Vanavond, vrijdag, is het dan toch einde lijk weer zover. Vanaf 18.30 uur wordt de Zierikzeese bin nenstad voor ongeveer twee uurtjes in beslag genomen door wielereoureurs van nationale en internationale al lure. De achtste Wielerronde van Zierikzee, met ook nu weer als inzet de Grote Prijs Zierikzeesehe Nieuwsbode, kent zonder enige twijfel weer een uitermate sterk deel nemersveld. Jammer is wel dat op het laatste nippertje de winnaar van vorig jaar, Ton Akkermans, wegens ziek te is verhinderd. Wel van de partij is evenwel Nederlands amateurkampioen 1990, Toine Bok. de wel gezien en het is een zwaar par cours waar verschrikkelijk hard wordt gereden", vertelt de klepper die vanavond ronddendert met rug nummer 43. Winnaar Als uiteindelijke winnaar denkt Ad van de Maden onder andere aan de BrabandeivAnton 'Rik, die de Wie lerronde van Burgh-Haamstede op zijn naam schreef. „Patrick Eyck rijdt momenteel ook heel sterk. Het afgelopen weckend heeft hij nog de zware Driedaagse van de Mijnstreek, in Limburg, gewonnen", aldus Van de Maden over het sterke deelnemers veld. Als gezellig alternatief op het steeds minder in trek zijnde wielerbal-na, is er tijdens de achtste Wielerronde van Zierikzee een uitge breid feestterras opgesteld op het Havenplein, welke verzorgd wordt door vier plaatselijke middenstan ders. Hier is het reeds vanaf 12.00 uur vanmiddag plezierig toeven. De live band Roland Trio zal tot ver na af loop van de wielerkoers het geheel muzikaal omlijsten. Vervolgens tre den regelmatig diverse Nederlandse artiesten op, die bekend zijn van ra dio en tv. Te horen'en te zien zijn zodoende de rock en rollzanger Wally Preyil, bandparodist John van Krimpen, de zangeressen Chczana en Annemarie en tenslotte het komisch duo Ellis Chicago Nico Bentley. Laatstge noemdkoppel staat bekend om de act The Dutch Brothers; de Nederlandse creatie van de Blues Brothers. Dans school Kramer verzorgt tevens nog een demonstratie rock roll. Oudc-Tongcnnar Ad van de Maden, hier in tweede positie tijdens de Wieler ronde van Nieuwerkerk. doel in Zierikzee voot de eerste keer mee. (Foto: Joop van Houdt). Vooral de de A- en B-categorie kent een ruime deelname van evenwel voornamelijk niet-Zeeuwse badmin tonners. Er wordt gestreden in de on derdelen dames- en heren-enkel, dames- en herendubbel en het gemengd-dubbel. Winnaar is diegene welke twee sets in winst weet om te zetten. Per partij worden derhalve maximaal drie sets gespeeld. Er wordt gestreden op zaterdag tussen 09.00 en 22.00 uur en op zondag vanaf 09.00 uur. De finales starten om 13.00 uur en de prijsuitreiking wordt rond de klok van 18.00 uur verwacht. De 24-jarige titelhouder Akker mans, uit Zevenbergen, verklaarde gisteren, donderdag, dit seizoen niet meer op de fiets te komen. „Ik heb waarschijnlijk de ziekte van Pfeiffer. De laatste vier weken zijn er diverse tests gedaan en mijn dokter vond het beter dat ik niet meer rijd Dit jaar dan hè", aldus pechvogel Akkermans, die toch een voorspoedig voorseizoen kende. „Achteraf gezien had ik het toen toch ook al onder mijn leden hoor", aldus de Brabantse amateur. Spijtig Ton Akkermans vind het enorm spijtig er vanavond niet bij te kunnen zijn. ..Ik vind het heel jammer ja. Ik heb nu twee keer eerder in Zierikzee meegereden; de eerste keer ben ik af gestapt cn vorig jaar won ik dus. Maar het een mooi selectief rondje, dat enorm zwaar is met goede pro mies. Het is wel een beetje een ge vaarlijk rondje, maar dat hoort er ook bij. Ik hoop er volgend jaar weer wel bij te zijn", aldus de voorlopig uitgeschakelde carrosseriebouwer. Een coureur die dit jaar voor het eerst meedoet is de Oude-Tongse wie- leramateur Ad van (le Maden. In de ronde van Nieuwerkerk eerder dit seizoen was hij één van de smaakma kers. „Aan het begin van dit seizoen ging het inderdaad wel goed. Op het moment is dat wat minder. Voor me zelf verwacht ik derhalve niet zo veel", vertelt de Flakkeese automon teur. Mede vanwege drukke werkzaam heden heeft Van de Maden de laatste tijd niet kunnen voldoen aan de ver eiste trniningsarbcid. •„Toch heb ik Wel zin om in Zierikzee te rijden cn bon ergens ook benieuwd wat het gaatworden. Ik heb vorig jaar de ron- Roek en rollznngcr Wally Prcyll treedt onder andere op tijdens de He Wielerronde van Zierikzee In het weekend van 24/26 augustus wordt aan de Noordzeekant van de Brouwersdam hel NK-surfen in de Mistralklasse gevaren. BROUWERSDAM - In het weekend van vrijdag 24 augustus tot en met zondag 26 augustus wordt aan de Noordzeekant van de Brouwersdam het Neder lands surfkampioenschap in de Mistral-klasse geva ren. De start en finish van de nationale titelstrijd, bestaande uit zes course-race manches, bevindt zich ter hoogte van het strandpaviljoen Duin en Strand. onlangs gevaren WK te Hoorn en tevens in training is voor de ko mende Olympische Spelen. De organisatie van dit Neder lands surfkampioenschap is in handen van de Mistralklas Orga nisatie in samenwerking met de watersportvereniging Goeree. Vo rig jaar is het NK gevaren op het IJsselmeer nabij Edam. De titel bij de heren ging toen naar Evert- Jan Postema uit Zoetermeer. Vol gens verwachting is hij ook weer van de partij tijdens de komende kampioenschappen aan de Brou wersdam. Bij de dames werd vorig jaar de hoofdprijs behaald door de Zie rikzeese Liesbeth Kort. Aangezien zij enkele weken geleden moeder is geworden, en dientengevolge niet hoeft kunnen trainen, zal zij verstok moeten laten gaan. Tbch kent do komende NK geen gebrek aan nationale topdames. Zo wordt n:m d«- irt verwacht Marga Stall- man, die derde werd tijdens het Ook de verrichtingen van de Utrechtse Ulla Blom kunnen tij dens het NK-surfen worden ge volgd. Tijdens het vorengenoem de WK werd zij vierde. Bij de .heren wordt de deelname ver wacht van de Friese gebroeders Jacco cn Mathieu Koops, uit Drachten. Beiden lid van de Olympische kernploeg. Aangezien iedereen in de Mis tralklasse op hetzelfde materiaal vaart, wordt de beste surfer kam pioen. Wel kent deze klasse een in deling van licht, zwaar en dames. Veel surfers gebruiken juist deze klasse als opstap naar de drie resterende Nederlandse klasses; Olympische klasse, de raceboard- en funboardklasse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7