'Als we beleid gestalte willen geven moeten we wel optreden' PZEM blijft in Zierikzee sc*ou»iï«>3&s JA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wethouder ir. C. W. Veerhoek reageert op kritiek recreatie-heleid gemeente: Vier auto's betrokken bij kettingbotsing bij Bruinisse Wh P Bitr Diefstal uit woning ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kokkelvissers Wervingsactie Kuwayt Skeelerwedstrijd Kokkelvissers, georganiseerd in ZeViBel, star- Nieuw soort wervingsactie om cv-monteurs in Reisplannen van het echtpaar Van Oord naar Na een jaar van afwezigheid weer een skeeler ten een AROB-procedure tegen minister dienst te krijgen bij installatiebureau. (Pag. 3). Kuwayt gaan niet door. (Pag. 5). wedstrijd in Poortambacht. (Pag. 7). Braks, omdat deze de helft van de visgronden wil sluiten. (Pag. 2). DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1990 146ste jaargang Nr. 24795 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Macht is een tweesnijdend zwaard; de meester is tevens slaaf. Gerhard Hauptman BURGH-HAAMSTEDE - „Een hard beleid? Nee hoor, ik zou het liever een conse quent beleid willen noemen". Dat is de reactie van wethouder ir. C. W. Veerhoek van Westerschouwen op alle kritiek die de laatste tijd over zijn hoofd is losgebarsten. Hij stelt dat het niet meer dan terecht is dat een aantal recreatie-ondernemers door de ge meente op haar vingers is getikt omdat ze of teveel kampeermiddelen op hun camping plaatste of caravans en tenten neerzette op een plaats waar dat (nog) niet mag. Over het ingrijpen bij de camping van N. Dambruin, dat'zelfs de landelijke pers haalde: ,Kijk, zo'n man als Dambruin weet natuurlijk donders goed waar hij mee bezig is. En dan moet je als gemeente consequent zijn. Niet alleen brieven schrijven, maar ook daadwerkelijk ingrijpen. Als we ons beleid gestalte willen geven moeten we wel in grijpen". Op zich heeft de gemeente daar 18 geen enkel bezwaar tegen, ware het niet dat men door die verruiming van de standplaatsen netto minder stand-' plaatsen overhoudt en dat houdt weer in dat de inkomsten terug lopen terwijl de ondernemers zich investe ringen getroosten voor de herinrich ting van hun terrein. In een aantal ge vallen hebben campinghouders daarom kampeermiddelen geplaatst op-plaatsen waar dat (nog) niet mag. En dat nu pikt de gemeente niet. Niet geregeld Veerhoek zegt alle begrip te hebben voor de handelwijze van de recreatie- ondernemer in kwestie. „Maar zo lang het om terreinen gaat waarvan de bestemmingj3.og.met.vastligt in eeir bestemmingsplan kunnen wij dat als gemeente domweg niet toelaten", aldus de wethouder. „Als je dat nu zou gedogen dan is het leed straks niet te overzien. En bovendien is het niet ondenkbeeldig dat in zo'n geval de gemeente door gedeputeerde sta ten zou worden teruggefloten". Veerhoek ontkent niet dat de con crete uitwerking van het VOP nogal wat tijd vergt. „Het heeft lang ge duurd, maar de schuld daarvan ligt ook bij de ondernemers zelf. Bij som migen duurde het erg lang voordat zij met een herinrichtingsplan voor hun camping kwamen". In 1985 werd een begin gemaakt met het VOP. „Maar het VÖP is pas vorig jaar vastgesteld door de raad", aldus Veerhoek. Het feit dat er ge klaagd wordt over de trage voortgang van de concrete uitwerking van het VOP is voor hem geen aanleiding om in een hogere versnelling te gaan. „We hanteren nu een strategie waarbij een. bestemmingsplan voor het voorover leg voorgelegd wordt aan bijvoor beeld milieu-groeperingen. Op die manier hopen we te kunnen voorko men dat er ellenlange procedures in natuurlijk niet", vult S. Meerhof, hoofd afdeling Ruimtelijke Ordening aan. Hij legt uit dat als er tijdig over leg wordt gepleegd met bijvoorbeeld milieu-organisaties dat uit kan mon den in compromissen waar alle par tijen zich in kunnen vinden. „Het plan Rampweg is wat dat betreft een testcase. We weten nu dat er van de kant van de milieu-beschermingsor ganisaties geen zwaarwegende be zwaren zijn tegen dat plan. Als ze nu inderdaad niet gaan procederen te gen dat plan zijn we als gemeente op de goede weg". De gedachte is dus dat als nu wat meer tijd gestoken wordt in voorlich- verwijt dat de gemeente in het verle den bepaalde zaken wel gedoogd zou hebben verwijst hij resoluut naar het land der fabelen. „Ook in het verle den zijn recreatieondernemers die zich niet aan de regels hielden aange schreven. Het verschil is dat we nu een andere, snellere, procedure vol gen. In het verleden was het vaal$ zo dat het probleem zichzelf al had op gelost voor wij als gemeente optra den". Brullende leeuw Veerhoek laat zich niet verleiden tot uitspraken over het beleid van het vorige college. „Ik zeg alleen dat dit college consequent wil zijn. De ge meente moet meer zijn dan een leeuw die brult", aldus de wethouder. Meer hof vult aan: „We hebben nu het leer geld betaald". Veerhoek stelt dat er in principe niet gekeken wordt naar de zwaarte van de overtreding. „Een beetje te veel is net zo goed teveel", aldus de wethouder. Meerhof: „En het feit dat op sommige campings genoeg ruimte is om extra kampeermiddelen neer te zetten is geen argument om dat dan ook maar te doen". Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Wethouder ir. C. W. Veerhoek: .Ge meente moet kampeerders in be scherming nemen". Het zal niemand ontgaan zijn dat er de laatste tijd nogal wat discussie is geweest over het beleid van de ge meente Westerschouwen met betrek king tot de recreatie. Een discussie waarbij de gemeente herhaaldelijk voor de voeten werd geworpen dat hoewel kwaliteitsverbetering de hoofddoelstelling is van het Ver- blijfsrecreatief Ontwikkelings Plan (VOP) de gemeente de recreatieonder nemers geen ruimte geeft"" om ook daadwerkelijk iets te doen aan kwa liteitsverbetering. Het duurt de recreatie-ondernemers allemaal veel te lang en dat steekt men niet onder stoelen of banken. Veerhoek kijkt er anders tegenaan. Mogelijkheden „In de eerste plaats wordt nu ge suggereerd dat de recreatie ondernemers helemaal niets zouden kunnen doen aan kwaliteitsverbete ring, maar dat is niet zo", aldus Veer hoek. „Men kan bijvoorbeeld wel toi letgebouwen verbeteren of nieuwe toiletgebouwen neerzetten. Dat le vert planologisch geen enkel bezwaar op". Maar dat, zo is gebleken, gaat een aantal recreatie-ondernemers niet ver genoeg. Zij willen de kwaliteit van hun kampeerterrein verbeteren door bijvoorbeeld de standplaatsen ruimer te maken. BRUINISSE - Dinsdag om onge veer 17.00 uur vond op de Rijksweg N59 nabij de sluis van Bruinisse een kettingbotsing plaats waarbij vier personenauto's werden beschadigd. Twee auto's moesten worden wegge sleept omdat ze total loss waren. Nie mand liep noemenswaardige ver wondingen op. De kettingbotsing vond plaats toen twee auto's bestuurd door W. B. 'uit Dirksland en J. C. uit Nieuw-Vosse- meer stil gingen staan vanwege de verkeerssituatie. M. M. uit Sint An- naland en mevrouw E. B. uit Goirle, die daarachter reden, zouden dat bei den te laat in de gaten hebben gehad. M. M. reed met zijn auto op het voer tuig van E. B. en die botste weer op de auto van J. C. die doorschoot op de auto van W. B. Twee auto's moesten worden weggesleept omdat ze total loss waren. Ook de andere twee lie pen materiële schade op. gang gezet worden. Als we bijvoor beeld over een bestemmingsplan ern stig van mening zouden verschillen met de ZMF en die organisatie zou een Kroonberoep instellen dan heb je zo vier jaar oponthoud", aldus Veer hoek. Compromissen „Helemaal voorkomen kun je dat ting en overleg men op langere ter mijn gezien tijd uit kan sparen. Of de recreatieondernemers zich helemaal in die gedachtengang kunnen vinden is de vraag. Veerhoek is in ieder geval vast besloten om strikt de hand te houden aan de regels die op dit moment gel den. „Als je nu bepaalde dingen toe gaat staan ben je de normen, aan het verleggen", aldus de wethouder. Het Campinghouder N. A. Dambruin deelt zijn kampeerders mee dat ze tot 11.00 uur hebben om op te breken. Het com mentaar van Veerhoek: ,,Zo'n man als Dambruin weet natuurlijk donders goed waar hij mee bezig is". (Archieffoto). Veel publiciteit is er geweest rond het verwijderen van een aantal kam peermiddelen van de camping van N. A. Dambruin uit Haamstede. Op het moment dat dat zijn beslag kreeg was Veerhoek met vakantie. Al snel werd in de wandelgangen gezegd dat Veer hoek collega-wethouder Van der Salm de kastanjes uit het vuur liet halen. Veerhoek: „Dat was een beetje knullig maar het is zeker niet zo dat ik gevlucht ben of iets dergelijks. Door omstandigheden heb ik mijn vakantie moeten verzetten, dat kon niet anders". Wachten Veerhoek laat geen enkele twijfel bestaan over het toekomstig beleid van de gemeente Westerschouwen voor wat betreft overtredingen van de regels door recreatieondernemers. Hen rest niets anders dan wachten tot het voor hun camping geldende be stemmingsplan is vastgesteld. Pas vervolg pagina 2 Verwachting tot vrijdagavond: Enkele buien. Wisselend bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur ongeveer 12 graden; middagtemperatuur om streeks 19 graden; wind uit zuidwest tot west, matig, aan de kust af en toe krachtig, in het Waddengebied nu en dan hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 20 aug. Zaterdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 3 Zondag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 17 aug. Zon op 06.25, onder 21.01 Maan op 02.05, onder 19.34 Nieuwe Maan: 20 augustus (14.39) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Sinds lange tijd stroomt onder invloed van een depressie bo- ~~veh~ de' noordelijke Noordzee koele oceaanlucht over het land. De via de Britse eilanden aanstromende lucht wordt het komende etmaal vooral in de hogere niveaus nog iets kouder. Dit betekent dat de lucht onstabiel van opbouw wordt. Boven het mo menteel warme Noordzeewater, dat momenteel een temperatuur van rond 19 graden heeft, kunnen zich on der deze omstandigheden gemakke- lijl^ènkele buien vormen, die met de westelijke wind ons land binnen kun nen drijven. Tussen deze buien ko men echter ook opklaringen voor. In de nacht varieert het minimum tussen de 10 graden in het binnenland en 15 graden dicht bij zee. Bij een ma tige aan de kust en in het Waddenge bied een af en toe krachtige of harde wind uit zuidwest tot west lopen de temperaturen op vrijdagmiddag tot rond 19 graden op. BRTJINISSE - In de woning van D. E. de K. aan de Burgemeester Hage- laan te Bruinisse werd in de nacht van woensdag op donderdag diefstal gepleegd. Hoe het dievengilde toe gang verschaft heeft in de woning, is bij de politie niet bekend. Uit de wo ning werden sieraden en een geldbe drag van enkele honderden guldens ontvreemd. In het kader van het lik-op-stuk be leid werden in de nacht van woens dag op donderdag te Renesse vier personen bekeurd. Eén hiervan was voor mishandeling en de andere drie voor het urineren op straat. Maandag Dinsdag - Donderdag Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! En op woensdag gratis de Nieuwsbode Extra met alle informatie over het bedrijvige leven op Schouwen-Duiveland. VUL DIE BON DUS SNEL IN. OF NÓG SNELLER, BEL 01110-16551 Wij willen ook goed nieuws thuis, en een oralis proefabonnement van 2 weken. ZIERIKZEESCHE f| NIEUWSBODE li. ZIERIKZEE - De PZEM handhaaft haar kantoor in Zierikzee. Dat staat de nieuwsbrief van de PZEM en de WMZ van deze maand. Er was in politiek Zierikzee ongerustheid ontstaan over het al dan niet blijven van het PZEM- kantoor. De P7.EM is momenteel met centralisatie bezig en staat op het punt te fuseren met de WMZ. Er blijven dis trictskantoren in Zierikzee. Goes, Terneuzen en Vlissingen. De kantoren in Axel, Hulst. Middelburg. Oostburg en Tholen (en nog een kleine vestiging in Goes) worden gesloten. Op welke datum deze laatste vestigingen dicht gaan is vooralsnog onbekend. Naam Adres Postcode Plaats. Telefoon Handtekening: Bon opsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1