berichten. Mensen met huisdieren voelen zich vaak gezonder dan mensen zonder streeknieuws Proeffabrieken voor mestverwerking halen streefcijfers niet Huisdieren spelen belangrijke rol in ons leven Nederlandse toeristen kunnen niet terug uit verre oosten Langdurig werklozen vinden baan na arbeids- onderzoek Woon consumenten klagen makelaars vereniging aan bij reclame commissie ROVER, los treinkaartje volgend jaar flink duurder Anti diergebruik komitee stopt toch mens in kooi bij arts Vergunning voor kokkelvisser uit 6 ZIERIKZEE - Huisdieren spelen een zeer belangrijke rol in ons leven. Een kind kan met een huisdier de ver antwoordelijkheid leren voor omgang met mens en dier. Volwassenen met huisdieren voelen zich vaak gezonder dan hun medemensen zonder dieren. Voor ouderen kun nen hond of kat de eenzaamheid verdrijven. Kortom, in alle levensfasen voegen huisdieren iets extra's toe aan ons welzijn. Daarvoor verlangen ze geen extreme tegen prestatie, slechts goede verzorging en aandacht. Is dat niet geweldig? Omgang met huisdieren heeft volgens de NIVON een grote pedagodische waarde. Honden zorgen bij hun eigenaars over het algemeen voor een groter ge voel van veiligheid. Uit een enquête bij de politiebureaus van vijftig grote Duitse steden is gebleken dat huizen met honden over het algemeen door inbrekers worden gemeden. Maar niet alleen thuis, ook bij wandelin gen, boodschappen doen en vooral 's avonds voelen mensen met een hond zich aanzienlijk veiliger. Geen dief, ook al is hij nog zo brutaal, zal het in zijn hoofd halen om bijvoorbeeld de handtas van een (oudere) dame te ste len als ze een beetje formaat hond aan de lijn heeft. Beweging Een dier brengt ons in beweging. Natuurlijk zijn er schoothondjes, die liever televisie kijken dan in het park of bos rond te snuffelen. Het overgro te deel van de honden prefereert ech ter de buitenlucht. De gemiddelde hondenbezitter krijgt zo extra bewe ging van zo'n acht uur per week. Die extra uren lichaamsbeweging hebben natuurlijk een positief effect op de gezondheid. Mensen met een zittend beroep, waarbij geen lichamelijke inspan ning wordt verlangd, zeggen alle maal dat ze dankzij hun hond aan zienlijk meer beweging hebben. Bovendien lopen ze sneller dan al leen of met een/hun partner. Honden zorgen dus voor een hoger wandel tempo. De bloedsomloop wordt gesti muleerd en het prestatievermogen van het lichaam vergroot. Maar een hond is meer dan een le vend trimtoestel. De hond - en dat geldt voor de meeste huisdieren - heeft als kameraad en 'verzorgings object' een directe werking op ons welbevinden. Uit statistieken blijkt dat alleenstaanden, relatief op jonge re leeftijd overlijden dan gehuwden. De mens leeft niet graag alleen. En hoe jammer dat ook is: vaak biedt een huisdier de enige en laatste be scherming tegen de eenzaamheid. Invloed Tenslotte beïnvloedt de omgang met kleine dieren (en daar behoren katten ook toe) de mening van ande ren over de eigenaar. Dierenvrienden zijn volgens hun medeburgers betere mensen, zo blijkt uit een enquête van het Amerikaanse tijdschrift Psycho logy Today. Ze worden beschouwd als gelukkiger, meer ontspannen, tole ranter en intelligenter. Niet ten on rechte: bij vereenzaming, contactar moede, depressies en neurose adviseert al 55 van alle ondervraagde specialisten hun patiënten een kat als huisdier, te nemen, met groot succes. Een kat is juist in moeilijke tijden een ideale huisvriend. Ze vormt door haar rust en gelatenheid een tegen pool tegen de alledaagse stress. Mis schien dat hun spreekwoordelijke to lerantie ook van invloed is op 'hun' mensen, waarvan gezegd wordt dat ze over het alegemeen over veel ge duld beschikken. Bij kinderen liggen de positieve ef fecten van een huisdier op een ander vlak. Kinderen die in het middelpunt van de belangstelling staan, leren door een huisdier vanzelf dat ook met anderen rekening gehouden moet worden. De teddybeer en de lieve lingspop worden weliswaar ook gea aid en verzorgd; ze geven echter nooit een reactie. De hond, poes, parkiet of cavia zijn levende wezens, en daarom door niets te vervangen. Een hond kan niet als een pop in de hoek worden gegooid, om er vervol gens niet meer naar om te kijken. De hond legt het kind al in een vroeg sta dium een zinvolle taak op. Pedagogische waarde Volgens de Duitse Raad voor de Kinderbescherming is de relatie tus sen kind en huisdier van hoge peda gogische waarde; „wanneer een kind een hond als cadeau wenst, dan is dat een teken van goede geestelijke ont wikkeling. Het kind leert samen met de hond zich te 'ontwikkelen' en ver werft respect voor hen, die op andere wijze leven." Het dier houdt ons dus op tal van manieren gezond. Omgekeerd heb ben wij de verantwoordelijkheid het dier gezond te houden. Voeding speelt daarbij een belangrijke rol. In een groot deel van de Nederlandse gezinnen eet het huisdier „wat de pot schaft". Gelukkig beseffen steeds meer mensen dat dieren andere voedings normen hebben dan mensen. Huis dieren kunnen behoren tot de carni voren, óf vleeseters, zoals de kat; tot de herbivoren (planteneters) zoals de cavia; of tot de omnivoren (alleseters) zoals de muis, hamster en de hond. Vogels en vissen hebben een specifiek menu nodig. Om het huisdier gezond te houden is een goede evenwichtige voeding van belang. Waar die voeding uit moet bestaan verschilt per diersoort. Eén ding is duidelijk; als het dier ge zond blijftj geldt dat meestal ook voor zijn baas of bazin. Vanwege verwikkelingen in Kuwayt en Irak ASSEN - Gedeputeerde staten van Drenthe zijn in principe bereid de provincie Friesland tegemoet te ko men door toe te staan dat versneld, met ingang van deze maand jaarlijks 20.000 ton huishoudelijk afval bij de VAM in Wijster op wordt geslagen. NEELTJE JANS Foto-tentoonstelling watersnoodramp In de tentoonstellingsruimte van Delta-Expo in het ir J. W. Tbpshuis op Neeltje Jans is van een september tot en met 21 oktober een foto-expositie over de watersnoodramp in 1953. Het gaat om een onderdeel van de fototen toonstelling Zeeland Toen waarbij op vijf verschillende lokaties in Zeeland foto's worden geexposeerd van Eva Besnyö. De foto's in het Topshuis zijn vooral beelden van de watersnood ramp op Tholen. De expositie is dage lijks te zien van 10.00 tot 17.00 uur. BROUWERSHAVEN Orgelconcert Jan Hage Op dinsdag 14 augustus verzorgt de Zierikzeese organist Jan Hage een or gelconcert in de Grote of Sint Nico- laaskerk te Brouwershaven. Het con cert begint om 20.00 uur en Hage brengt een programma dat heden en verleden op een bijzondere manier verbindt. Muziek van Mauricio Kagel loopt als een rode draad door het pro gramma. Daartussen speelt Hage werk van Sweelinck, Scheidemann, Byrd en Frescobaldi. De organist kreeg zijn muziekopleiding aan de Rijksuniversiteit het Conservato rium en het Nederlands instituut voor Kerkmuziek allen te Utrecht. Hij is organist in Dreischor. BRUINISSE Burgelijke stand In de gemeente Bruinisse werden in de maand juli tien kinderen geboren, overleden vier mensen en werden twee huwelijken gesloten. Geboren werden Sinéada Rachelle Lopatka, Michel Maaskant, Valentijn Jan Ka- rel Paardekooper, Gilda de Ronde, Dominique Nelstein, Tessa de Keij- ser, Eduward Emanuel Hilleman, Leentje Cornelia Merel Hoek, Deidre Anne Pet en Alida Kathrina Quist. Overleden zijn Anna van der Werf- Hansen 92 jaar. Jan de Koning 69 jaar, Antonie Jacobus IJzelenberg 84 jaar en Jacob van Putten 43 jaar. Ge trouwd zijn Nikolaas Willem Boüjn met Silvia Anna Cornelia Bax en Ma- rinus Willem Wielaart met Isabella Johanna Knop. 's GRAVENZANDE Orgelconcert Dirk Jansz Zwart Op dinsdag 14 augustus verzorgt de organist Dirk Janz Zwart de vierde en tevens laatste orgelbespeling van dit seizoen op het orgel van de Her vormde kerk te 's Gravenzande. Het programma is geheel samengesteld uit verzoeknummers die zijn opgege ven door de bezoekers van de voor gaande drie orgelconcerten in de kerk. Zwart speelt muziek van Bach, Mendelssohn, Liszt, Jan Zwart en een koraalbewerking van hemzelf. Het concert begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - Vele tientallen Ne derlandse toeristen zitten door de verwikkelingen in Kuwayt en Irak momenteel vast op hun vakantie bestemmingen in het verre oosten, met name in Bangkok, Singapore en Sydney. In Bangkok gaat het waar schijnlijk om, een groep van 60 Ne derlanders. Zij zouden met Iraqi Air ways via Baghdad terugvliegen en hadden dezer dagen in Nederland moeten arriveren. Na de inval van Irak in Kuwayt weigert Iraqi Air ways deze mensen terug te vliegen. Dat is meegedeeld door een woord voerder van de alarmcentrale SOS International, waar de afgelopen da gen tientallen telefoontjes binnen kwamen van in moeilijkheden ge raakte Nederlandse reizigers. Ook de ANWB alarmcentrale en het ministe rie van buitenlandse zaken zijn op de hoogte van de problemen van de Ne derlandse toeristen. Weigering Tot nu toe heeft Iraqi Airways ge weigerd mee te werken aan de in dit soort situaties gebruikelijke oplos sing van de problemen. De.Iraakse luchtvaartmaatschappij zou als lid van de IATA, de Internationale Orga nisatie van Luchtvaartmaatschappij en, toestemming moeten geven de tickets van Iraqi Airways over te la ten schrijven naar een andere lucht vaartmaatschappij die niet via Bagh dad naar West-Europa vliegt. Volgens de woordvoerster van SOS International heeft Iraqi Airways dat echter geweigerd met het argu ment dat dat ,,te duur" zou worden. Inmiddels heeft de Iraakse lucht vaartmaatschappij haar balies op een aantal vliegvelden zelfs geslo ten. GRONINGEN - Een arbeidsonder- zoek is een effectief middel om lang durig werklozen en arbeidsonge schikten weer aan het werk te helpen. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd door de vakgroep sociale geneeskunde en epidemiolo gie van de Rijksuniversiteit Gronin gen in samenwerking met het arbeid- sonderzoekcentrum in Zwolle. Van de 130 personen die in 1986 en 1987 aan een arbeidsonderzoek had den meegedaan, vond in eerste in stantie 80 procent een baan. Later bleek echter dat een aantal mensen geen blijvend succes had, zodat uit eindelijk 60 procent van de onder zochte personen blijvend werk had. Bij een arbeidsonderzoek wordt een groot aantal testsmp een kandi daat uitgevoerd. Daaruit komt een advies naar voren waarin de beper kingen en mogelijkheden staan sa mengevat. Uit het onderzoek bleek dat de di verse hulpverlenende instanties, zo als de Gewestelijke Arbeidsbureaus en de Sociale Werkvoorziening, de be geleiding heel verschilend ter hand namen. Door deze begeleiding beter af te stemmen op het advies uit het arbeidsonderzoek en op de persoon in kwestie, zouden meer kandidaten blijvend werk kunnen vinden. Wel heeft Iraqi Airways SOS Inter national meegedeeld dat zij begin volgende week zelf een alternatieve route zal openen via de Jordaanse hoofdstad Amman. Zelf kunnen de ANWB alarmcen trale en SOS Interntional, weinig voor de gestrande reizigers doen, órh- dat dit soort situaties niet door de reisverzekeringen wordt gedekt. Mén probeert nu in overleg met het minis terie van buitenlandse zaken, met de IATA of met Iraqi Airways een oplos sing te vinden. AMERSFOORT - De Vereniging Ei gen Huis (consumentenorganisatie van huiseigenaren met 300.000 leden) heeft bij de Reclame Code Commis sie een klacht ingediend tegen de Ne derlandse Vereniging van Makelaars, zo heeft de organisatie bekendge maakt. Eigen Huis is gevallen over een zin snede in een brochure, waarin de NVM zegt dat „uit contacten met con sumentenorganisaties blijkt dat de NVM-adviseur het beste met u voor heeft" en „het onderste voor u uit de kan wil halen". De brochure maakte (samen met een STER-spot op de ra dio) onderdeel uit van de introductie van de NVM-Hypotheekshop. Misleidend Eigen Huis vindt dat de NVM hier mee misleidende reclame bedrijft. De mededeling is niet alleen feitelijk on juist, zegt de consumentenorganisa tie, maar wekt bovendien de indruk dat de NVM of de NVM-adviseur een bijzonder vertrouwen, erkenning of waardering geniet van de consumen tenorganisaties.. Eigen Huis met haar 300.000 leden oefent regelmatig kri tiek uit op het werk van de NVM en NVM-leden. Zo heeft zij bezwaren gemaakt te gen de 'provisiefuiken' die make laars in enkele regio's hebben opge zet, heeft zij een klacht ingediend over eerdere reclame-uitingen van de NVM, heeft zij publiekelijk de bouw kundige kennis van makelaars aan de kaak gesteld en het provisie systeem regelmatig bekritiseerd. „Uit de contacten tussen de vereni ging en de NVM mag dus zeker niet worden geconcludeerd dat de make laardij naar behoren werkt", aldus de vereniging. Nadat de NVM heeft geweigerd de brochure uit de roulatie te halen, be sloot Eigen Huis een klacht bij de Re clame Code Commissie in te dienen. DEN HAAG - De uitzendbureaus in ons land hebben in het eerste half jaar ten opzichte van de eerste zes maanden in 1989 een omzetstijging van 15.3 procent geboekt. Het aantal door uitzendkrachten gewerkte uren steeg met 10,4 procent, zo blijkt uit CBS-cijfers. WINSCHOTEN - Burgemeester J. Postma van Winschoten zal geen dis ciplinaire maatregelen nemen tegen de Winschoter politiechef J. C. van den Boogaart, die op 23 juni de snel heidslimiet met 122 kilometer per uur overschreed. De korpsschef reed in Zuidbroek 192 kilometer per uur op een plaats waar slechts 70 kilome ter was toegestaan. ZIERIKZEE - De prijzen van losse treinkaartjes gaan volgend jaar flink omhoog. Enkele reizen en retourtjes zullen 18 procent duurder worden. De Vereniging van Openbaar Ver voergebruikers ROVER zegt dat te hebben vernomen „in NS-kringen". NS wil de prijsverhoging van de kaartjes bevestigen noch ontkennen. Dit voorjaar besloot het kabinet dat de tarieven voor het openbaar veroer in 1991 met 3,5 procent om hoog moeten. De openbaar vervoer bedrijven zijn min of meer vrij om te bepalen hoe zij de tariefverhoging in vullen. Een brief met voorstellen aan minister Maij-Weggen (verkeer en wa terstaat) gaat volgens een woord- voerdster van NS „een dezer dagen" de deur uit. De Spoorwegen wilden woensdag over de inhoud van de brief niets kwijt. Vast staat alleen dat de totale verhoging de 3,5 procent niet mag overschrijden. Als de enkeltjes en re tourtjes bijna een vijfde duurder zouden worden, betekent dat dat an dere kaartsoorten in prijs moeten da len. Naast berichten over de prijsstij ging van de losse kaartjes meent RO VER ook over aanwijzingen te be schikken dat de NS-kortingkaart uit het assortiment zal verdwijnen. Die kaart geeft, ook in de spitsuren, 40 procent korting op losse kaartjes en abonnementen. De Spoorwegen zou den daarmee de druk op de overbe laste spitstreinen willen verlichten. Andere kortingskaarten van NS gel den alleen in de uren buiten de spits. Ook dat bericht wilde de NS- woordvoerder niet bevestigen. ZIERIKZEE - De proeffabrieken, voor mestverwerking in ons land ha len niet de verwachte verwerkingsca paciteit. Problemen met het aantrek ken van personeel en een warrig vergunningenbeleid van de overheid maken de huidige maximale verwer kingscapaciteit van 400.000 ton per jaar onhaalbaar. De voorgenomen grootschalige mestverwerking in de komende jaren komt echter niet in gevaar, aldus directeur B. Hilberts van Promest BV in Helmond, een van de fabrieken. Uit een rapportage van de directeu ren van vier proeffabrieken voor mestverwerking blijkt dal de geza menlijk verwerkte mest dit jaar niet meer dan 250.000 ton zal bedragen. Volgons oen woordvoerster van het ministerie van landbouw is dat niet verontrustend. „Er is sprake van een soort proeftijd". Op 10 september zal minister Braks de Tweede Kamer in lichten over de huidige stand van za- AMSTERDAM - Het anti dierge- bruik komitee legt zich niet meer bij de weigering van Artis-directeur M. Frankenhuis om in de hoofdstedelij ke dierentuin een mens tentoon te stellen. Het komitee zal nu de „homo sapiens" in een kooi buiten de hek ken van Artis opsluiten. Het komitee-lid S. van de Werd wil de op 3 augustus door het Artis- personeel een maand lang in een kooi worden opgesloten. Op die manier probeert de organisatie aan te tonen dat het opsluiten van dieren uit den boze is en leidt tot gedragsstoornis sen. Frankenhuis wilde de verant woordelijkheid voor het opsluiten van een mens'ïiiet nemen en weigerde de hem „aangeboden" homo sapiens. Volgens het anti diergebruik komitee zal Van de Werk nu in een kooi buiten de ingang tot en met 1 september het publiek „op indringende wijze voor lichten". YERSEKE - Kokkelvisser J. R. uit Yerseke had minder kg, door hem ge- viste kokhanen in zijn administratie dan hij in werkelijkheid had gevan gen. Hij vergat daarbij dat de wet een norm stelt waaraan een handma tige kokhanen vissers moet voldoen namelijk 20.400 kilo per jaar. Deze hoeveelheid haalde hij niet, zijn vergunning werd ingetrokken. Hij krijgt nu van de Raad van State dertig dagen tijd, om te bewijzen dat hij meer heeft gevangen dan de hoe veelheden die zijn boekhouding aan geeft, gedurende de tijd dat hij de be wijzen verzamelt, mag hij voorlopig blijven vissen. En als hij bewijs le vert dat hij de verlaagde hoeveelheid in werkelijkheid heeft afgeleverd, krijgt hij een visvergunning tot het jaar 2000. ken rond de verwerking van Neder landse mest tot mestkorrels. De mestverwerking moet volgens de plannen van het ministerie dc ko mende jaren worden uitgebreid tot 2 miljoen ton per jaar. Het kabinet wil daarvoor subsidie verlenen, maar wacht nog op toestemming van de EG in Brussel. Volgens directeur Hilberts van Pro- mest, die de huidige capaciteit van 100.000 ton mest wil opvoeren naar 500.000 ton in 1992, is het niet vreemd als tijdens een proefperiode niet de maximale capaciteit gehaald wordt. „We leren hiervan". Hilberts wil bij voorbeeld het gebrek aan technisch hoogwaardig personeel opvangen door opleidingen in het bedrijf. Hil berts ziet veel toekomst in de mest verwerking. Zijn bedrijf exporteert mestkorrels naar Spanje, waarin in de landbouw veel vraag naar meststoffen is. Ds. J. C. Hanekamp wordt nieuwe predikant OOSTERLAND/OUWERKERK - Ds. J. C. Hanekamp, hervormd predi kant te Bredevoort, heeft het beroep van de gemeente te Ouwerkerk en Oosterland aangenomen. Hij zal ds. W. Vijfvinkel opvolgen, die sinds 1989 predikant in Vaassen is. Johan Carel Hanekamp, die 26 sep tember 1930 werd geboren in Zut- phen, was aanvankelijk werkzaam in het onderwijs aj& leraar Engels en Godsdienst. zijn studie theologie a^'4|llre^ksuniversiteit te Utrecht wertThij 21 oktober 1984 in Brede voort in het ambt bevestigd. Geref. Kerken Aangenomen naar Amersfoort voor de evang. arbeid in de Sjfichting De Jeugdhaven; mw. drs^ var. Alphen- Ubbens, Lichtenypptfde (part-time). Chr. Geref. Kerken Aangenomen naar Biezelingen: D. Dunsbergen, kand. te Apeldoorn, die bedankte voor Zaandam. Beursbericht Markt Goes dinsdag 7 augustus 1990 Uien Prijzen exclusief BTW. Uien, direc- te levering op auto geleverd: Ronde 9J tot 12 cent per kg. Platte 6 tot 8 ceïó per kg. 7 Vlas Prijzen exclusief BTW. Ongerepeld, op auto geleverd tot 35 cent kg. 4 Granen, zaden en peulvruchten Prijzen per 100 kg en exclusief BTW: Tarwe 37,10, brouwgerst 100%' brouw tot 49,00, uitmaalgerst 34,25," voergerst 36,50, erwten 56,00 tot 60,00. Hooi en stro Prijzen per 1000 kg en exclusief BTW: Weidehooi, nieuwe ob&stf, 170,00 tot 180,00; dijkhocf, nieuwe oogst, 130,00 tot 160,00; Veld- beemd 60,00 tot 75,00; gerstestro 50,00 tot 60,00, tarwestro tot 55,00, erwtenstro 50,00 tot 60,00, Engels raaigras 50,00 tot 55,00. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 8-8. Prijzen slacht- runderén per kg geslacht gewicht zonder nier en slotvet, inclusief BTW (volgens PVV). Aanvoer slacht runderen 912, waar van mannelijk 76. Mann. super 8,90- 9,90, mann. extra kwal. 8,20- 8,90. Mann. Ie kwal. 7,30-1 8,20. Handel flauw en prijzen gelijk. Mann. 2e kwal. 6,60^ 7,30, mann. 3e kwal. 6,10-/ 6,60. Handel flauw en prijzen gelijk. Vrouwelijk super 9,75-ƒ 11,80. Vrouwel. extra kwal. 7,90-9,75. Vrouwel. Ie kwal. 6,50- 7,90. Handel flauww en prijzen ge lijk. Vrouwelijk 2e kwal. 5,70- 6,50. Vrouwelijk 3e kwal. 5,25- 5,70 en worstkwaliteit 4,85-f 5,70, Handel rustig en prijzen iets lager. Gebruiksrunderen per stuk inclu sief BTW. Aanvoer gebruiksrunderen 637, waarvan graskalveren 146. Melk- en kalfkoeien le soort 1950-/ 2900, 2e soort 1275-/ 1950. Handel rustig en prijzen gelijk. Melkvaarzen le soort 1700-1 2100 en 2e soort 1400U 1700. Handel rustig en prijzen gelijk. Kalf- vaarzen le soort 2125-J 2950, 2e soort 1675-1 2125. Handel rustig en prijzen gelijk. Guste koeien le soort 1650-I 2150, 2e soort 1200 1650. Handel rustig en prijzen gelijk. Enterstieren 1100^ 2050. Handel rustig en prijzen gelijk. Pinken 1100-I 1800. Handel rustig en prij zen gelijk. Graskalveren 850-/ 1350. Handel rustig en prijzen gelijk. Vleeskalveren per kg levend ge wicht inclusief BTW. Aanvoer vleeskalveren 18. Vlees kalveren le soort geen notering, vleeskalveren 2e soort 5,00-I 5,75 en vleeskalveren 3e soort 4,50-/ 5,00. Handel rustig en prijzen gelijk. Nuchtere kalveren voor de meste- rij, inclusief BTW. Aanvoer roodbont 712. Stierkalve ren extra kwaliteit 550-/ 680, le kwaliteit 300-/ 550, 2e kwaliteit 200-f 300. Handel slecht en prijzen lager. Vaarskalveren extra kwaliteit 400^ 550, le kwaliteit 300-/ 400, 2e kwaliteit 175-f 300. Handel slecht en prijzen lager. Aanvoer zwartbont 514. Stierkalveren extra kwaliteit 390-f 490, le kwaliteit 260-1 390. 2e kwaliteit 160-j 260. Handel slecht en prijzen lager. Vaars kalveren extra kwaliteit 220-1 350, le kwaliteit 200-f 220 en 2e kwali teit 100-/ 200. Handel rustig en prij zen gelijk. Aanvoer vleesrassen 154. Vleesrassen le kwaliteit 600-j 775 en 2e kwaliteit 350-/ 600. Handel slecht en prijzen lager. Slachtvarkens per kg levend ge wicht inclusief BTW. Aanvoer 421. Slachtvarkens geen notering, zeugen extra kwal. 2.00- 2,15, zeugen le kwal. 1.90-2,00 en zeugen 2e kwal. 1,75-/ 1,90. Handel slecht en prijzen lager. Slachtschapen en lammeren per kg geslacht gewicht, inclusief BTW. Aanvoer 1408. waarvan geen lam meren. Slachtschapen 2,25-/ 4,25. Zuiglammeren f 6,25 f 8,25. Handel redelijk en prijzen iets hoger. Slachtschapen en lammeren per stuk, inclusief BTW. Slachtschapen 90-1 125. Zuiglam- meren 100-/ 165. Handel redelijk en prijzen iets hoger. Gebruiksschapen en lammeren per stuk, inclusief BTW. Aanvoer 677 stuks. Weidelammeren 60 105. Handel rustig en prijzen gelijk. Aanvoer geiten en bokken 126. Prij zen 15-/ 45. Handel rustig en prij zen gelijk. Aanvoer totaal 5579 stuks. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6