Verkeersmaatregelen in Burgh- Haamstede werpen vruchten af 250.000ste bezoeker Delta Expo feestelijk ingehaald ITA GS wil lozing afvalwater op Veerse Meer verbieden Film-Expositie-Oosterscheldekering-Rondvaar Film-Ausstellung-Oosterscheldewehr-Bootsfah Film-Exhibition-Barrier-Boattrip Provinciale subsidie voor molens Jeugdige chauffeur zoek Aanrijding Vroonweg Renesse Shell verhoogt brandstofprijzen Consumenten organisaties verdeeld over brandstofprijzen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 augustus 1990 Nr. 24791 3 Wellicht versneld uitbreiding parkeerterrein achter strandkerk BURGH-H AAMSTEDE - De onlangs van kracht geworden verkeersmaatregelen in Burgh-Haamstede werpen hun vruchten af. Dat is de conclusie van W. van Meerten, hoofd dienst gemeentewerken van de gemeente Westerschouwen. Hij noemt als voor beeld de nieuwe in- en uitgang van het parkeerterrein achter de Strandkerk in Haam stede. „Vroeger stonden er nooit zoveel auto's op dat parkeerterrein, maar nu staat het bijna constant vol. En op Ring Promotiondagen staat het zelfs overvol. Dan staan de auto's zelfs in de berm langs de Stoofweg", aldus Van Meerten. Het is de bedoeling dat het parkeerterrein zo snel mogelijk uitgebreid wordt naar circa 300 plaatsen. Veel mensen maken gebruik van de nieuwe in-uitgang van het parkeerterrein achter de Strandkerk. (Foto: Joop van Houdt). Een gewone doordeweekse dag in Haamstede. De zonaanbidders liggen op het strand, maar ondanks het war me weer is het toch nog behoorlijk druk in het dorp. De terrasjes zijn druk beklant en de middenstand heeft geen klagen over de klandizie. Haamstede in het zomerseizoen: druk, maar niet overvol. Parkeren Wie in het verleden Haamstede bin nenreed moest flink zoeken om een geschikt plekje te vinden om de auto te parkeren. En wie al van het be staan van het parkeerterrein achter de strandkerk afwist moest geduld oefenen totdat de verkeersstroom het toeliet om de nu afgesloten inrit naar het terrein naast de Rabobank in te rijden. Hetzelfde gold in omgekeerde volg orde. Wie voorheen na bijvoorbeeld een paar uur slinteren over de Ring tijdens een Ring Promotiondag Haamstede wilde verlaten moest of brutaal de neus van de auto de Noordstraat opsteken of geduldig wachten tot men tussen de langzaam voortkruipende file gelaten werd. In die situatie is door verschillende maatregelen heel wat verbeterd. Bij nadering van Haamstede via de VEERE - Zes kinderen, die op een bepaalde plaats in het water van het Veerse Meer hadden gespeeld waar veel plezierjachten liggen, kregen vorige week bepaalde ziektever schijnselen. Eén van hen, een cara- patiëntje, was er ernstig aan toe. De gemeente Veere heeft direct waarschuwingsborden geplaatst. Ge deputeerde staten van Zeeland gaan nu proberen een verordening op te stellen waarbij het lozen van afval water, door pleziervaartuigen wordt verboden. In de te ontwerpen verordening komt nu een verbod voor het lozen van onderwatertoiletten en vermin dering van het aantal ligplaatsen op bepaalde concentratiepunten. Stoofweg staat voor de verkeerslich ten al duidelijk aangegeven dat men hiet de auto vlakbij het centrum kwijt kan. Een afslagstrook maakt het de automobilist makkelijk. Men hoeft alleen maar te wachten tot de verkeerslichten een eindje verderop het verkeer stilzetten en men kan on gehinderd en veilig de parkeerplaats oprijden. Then binnen de gemeenteraad var Westerschouwen besloten werd voor de aanleg van deze nieuwe in- en uit gang lagen er ook al plannen klaar om het terrein uit te breiden van naar schatting 130 plaatsen naar zo'n 300 plaatsen. Tben puntje bij paaltje kwam werd echter besloten om eerst de nieuwe uitbaning aan te leggen en dan eens te bekijken of dat tot een be tere bezetting van het parkeerterrein zou leiden. Volgens Van Meerten leidt het geen enkele twijfel dat dat laatste het ge val is, en als het aan hem ligt wordt de braakliggende grond zo snel mo gelijk op de schop genomen en kan men volgens seizoen nog meer par keerplaats bieden aan de bezoekers. Tegelijkertijd met de aanleg van de nieuwe in- en uitgang werden de oude uitbaningen naar de Noordstraat af gesloten en werd voor de Noordstraat een stopverbod aangekondigd. Een verbod dat volgens Van Meerten goed nageleefd wordt. ,,Op de een of ande re manier werkt een stopverbod veel beter dan een parkeerverbod. Het is veel directer". Boodschappen Van Meerten: ,,In het verleden zag je nog weieens dat mensen hun auto neerzetten in de Noordstraat en dat dan de een in de auto bleef zitten en de ander boodschappen ging doen. En dan maakt het natuurlijk verschil of je alleen even een krant koopt of je gaat uitgebreid naar de supermarkt. In ieder geval zie je dat niet meer sinds het stopverbod van kracht werd". Van Meerten zal de laatste zijn om te ontkennen dat er ondanks de goe de bewegwijzering nog steeds men sen zijn die liever drie rondjes rond de Ring rijden om daar een parkeer- plaatsje te vinden op tien pas af stand van de supermarkt. Hij tekent daar wel meteen bij aan dat als men eenmaal de voordelen van het parkeerterrein bij de Strand kerk heeft ontdekt men geneigd zal zijn bij een volgens bezoek daar de auto neer te zetten. Maar op dit mo ment loopt men een gerede kans het parkeerterrein reeds vol te vinden en Eerste bezoek aan T^eeland meteen al vol verrassingen NEELTJE JANS - Gisteren, woensdag, haalde Delta Expo op Neeltje Jans haar 250.000ste bezoeker binnen. „Gisteren zijn we ook al geweest, maar toen was te zo druk dat we besloten om vandaag terug te komen", aldus Henri Turnhout. Samen met echtgenote Henny en doch ter Suzanne was hij voor de eerste keer op bezoek in Zee land. Een eerste bezoek vol verrasssingen... Vorig jaar duurde het wat langer al vorens men de 250.000ste bezoeker feestelijk kon onthalen in Delta Ex po. ,,In vergelijking met vorig jaar hebben we nu al 15.000 mensen meer binnen gehad", aldus W. Zwigtman, chef exploitatie van Delta Expo. Hij was degene die het echtpaar Turn hout staande hield om hen te vertel len dat hun bezoek aan de expositie op voorhand al een bijzonder bezoek was. Videofilm Uit handen van Zwigtman ontving het echtpaar Turnhout een boeket bloemen en een exemplaar van de •video-film Delta Finale. En voor de verdere duur van hun. bezoek aan Delta Expo werden de Turnhouts be geleid door voorlichter T. Sluyter van Delta Expo. Het echtpaar liet al het eerbetoon gelaten over zich heen ko men. Zoals al aangestipt was het voor Henri, Henny en Suzanne Turnhout de eerste keer dat zij Zeeland met een bezoek vereerden.Meestal gaan we op vakantie naar Fraknkrijk", vertelt Henri. „Maar we hoorden van a lie kanten dat we toch Vooral eens een keer in Zeeland op vakantie moesten gaan. Dat hebben we tenslotte gedaan, en we hebben er nog geen seconde spijt van gehad",-tlaldus Turnhout. ,,Ik denk dat dit zeker niet de laatste keer zal zijn dat we naar Zeeland op va kantie gaan". Fenomenaal Behalve de enthousiaste verhalen van vrienden en kennissen was ook het feit dat Zeeland meer zonuren kent dan de rest van Nederland aan leiding voor het echtpaar om naar Zeeland Vakantieland af te reizen. De stormvloedkering en het daaraan verbonden Delta Expo was bij het echtpaar zeker niet onbekend. „Wat hier verricht is is fenome naal", aldus Henri Turnhout. „Als je de Deltawerken niet kent heb je je school niet afgemaakt". Het bezoek aan Delta Expo van het echtpaar Turnhout vond plaats in de tweede week van de vakantie. Op de vraag of het niet een beetje warm is om een expositie te bezoeken ant woordt Henny Turnhout: „Henri houdt niet zo van het strand en ik wel. Daarom hebben we steeds een dagje stappen, een dagje lui en een dagje cultureel ingesteld". i^^^osition-Barrage-T^^en^iitou t -* «SV /m.lT AA Ê'&Êk tickets/kassi BROUWERSHAVEN SCHA- RENDIJKE - De gemeentebe sturen van Brouwershaven en Middenschouwen hebben van de provincie subsidie gekregen in de aankoopkosten van mo lens. Brouwershaven krijgt voor molen De Korenbloem in Zon- nemaire 10.304,— en Midden- schouwen voor molen De Lelie tussen Eikerzee en Scharendij- ke 2.731,—. In beide gevallen komt de subsidie op 25 procent van de subsidiabele aankoop kosten Minder problemen in de Noordstraat in Haamstede. (Archieffoto). dan moet er alsnog een parkeerplekje in de straten van het centrum van Haamstede gezocht worden. Betaald parkeren Op dit moment is in Haamstede verder het experiment met betaald parkeren bij de strandovergang bij Westenschouwen aan de gang. De achterliggende gedachte is dat niet alleen de verblijfsrecreant, die toe ristenbelasting betaald, mee moet be talen aan het onderhouden van aller lei toeristische voorzieningen maar dat ook de dagrecreant wel een steen tje bij mag dragen. Het experiment bij Westenschou wen loopt tot het einde van het toe ristisch seizoen en vervolgens gaat men bekijken wat nu precies de kos ten en baten zijn. Tegenover de in komsten uit het parkeergeld staan immers de kosten van het salaris van de parkeerwachten. Volgens Van Meerten verloopt het project tot nu toe. tot tevredenheid maar hij waagt zich niet aan voor spellingen voor wat betreft de vraag of betaald parkeren bij de strand- overgangen in de Schouwse Westhoek een vertrouwd beeld gaat worden in de toekomst. „Je moet niet vergeten dat het dan wel geld opbrengt maar dat er ook nogal wat kosten aan ver bonden zijn", aldus Van Meerten. Veiliger In ieder geval staat voor hem vast dat de verschillende verkeersmaatre gelen een flinke verbetering zijn en het parkeren in Haamstede een stuk makkelijker en veiliger is geworden. Renesse is wat dat betreft minder goed af. „Ik moet wel zeggen dat sinds het parkeerterein bij de Laone verbeterd en is en de bewegwijzering daarheen ook er beter gebruik ge maakt wordt van dat parkeerter rein", aldus Van Meerten. Een korte rondrit door Renesse leert dat de doorsnee toerist hier toch eerst probeert of hij zijn of haar auto niet gewoon midden in het cen trum kwijt kan. Een situatie waar de gemeente vol gens Van Meerten op korte termijn niet zo veel aan kan verbeteren. „We hopen dat als de rondweg rond Renes se eenmaal een feit er daar ook verbe tering in de parkeersituatie komt". Overigens bestaat ook de mogelijk heid dat bij verschillende strandoi- vergangen bij Renesse betaald parke ren ingevoerd wordt. Maar zover is het (nu) nog niet. ZIERIKZEE - De politie zoekt naar de chauffeur van een auto die van morgen vroeg (donderdag) op de Platteweg bij Zierikzee uit de bocht vloog, een boom raakte en daarbij to taal werd vernield. De chauffeur zou daarbij gewond zijn, maar hij maak te zich volgens een getuige na het on geluk uit de voeten. Vermoedelijk gaat het om E. van der M. uit NieuwerkerK die de auto had geleend van zijn vader. Samen met een of meerdere vrienden was hij o'p stap geweest. Vanmorgen om 5.35 uur kwam bij de politie een melding binnen dat aan de Platteweg te Zie rikzee een beschadigde auto lag met daarom heen een groepje lawaaierige jongelui. Bij aankomst trof de politie alleen nog de totaal vernielde auto aan. Via het kenteken kon de eige naar Van der M. uit Nieuwerkerk worden achterhaald en een inzittende die kon vertellen hoe het ongeluk plaatsvond. Het auto moest worden weggetakeld en de politie zoekt nog naar de bestuurder. RENESSE - Op de Vroonweg te Re nesse vond woensdag een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's aanzienlijk werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 14.40 uur toen'mevrouw M. C. W. de K. uit het Brabantse Vught met haar auto over de Vroonweg reed, komen de vanuit de richting Haamstede. Toen zij linksaf wilde slaan zou zij geen voorrang hebben gegeven aan een auto bestuurd door mevrouw M. J. R uit Boxel die vanuit de tegen overgestelde richting over de Vroon weg naderde. Er onstond een botsing waarbij beide auto's aanzienlijke schade opliepen. Geen van de inzit tenden werd noemenswaardig ver wond. W. Zwigtman verwelkomde het echtpaar Turnhout. (Foto: Joop van Houdt). ROTTERDAM - Shell verhoogt vandaag, donderdag, de benzineprijs met drie cent per liter. De dieselprijs gaat met twee cent omhoog. Ook de andere gasoliesoorten gaan met twee cent omhoog. Dit maakte Shell be kend. De nieuwe advies-literprijzen (zelf- tank) komen op 176 cent voor lood vrije super, 172 cent voor Euro lood vrij en 180 cent voor gelode super. Een liter diesel gaat 110,8 cent kos ten. Volgens Shell worden met deze prijsverhogingen de internationale ontwikkelingen op de oliemarkt nog niet volledig doorberekend. ROTTERDAM - De Consumenten organisaties Consumentenbond en Konsumenten Kontakt kijken ver schillend aan tegen de verhoging van de brandstofprijzen van de laatste dagen als gevolg van de inval van Irak in Kuwayt. De Consumentenbond heeft geen bewijzen voorhanden dat de olie maatschappijen misbruik maken van de situatie. Een woordvoerder wijst op een eerder onderzoek van de eco nomische controledienst van het mi nisterie van economische zaken, waaruit bleek dat de oliemaatschap pijen prijsveranderingen op de inter nationale oliemarkt doorberekenen aan de consument. Dat betekent dat de consument er door de bank geno men niet bij inschiet, aldus de woord voerder. De bond acht het in eerste instantie een taak van het ministerie van eco nomische zaken oin de prijsstelling van de oliemaatschappijen te contro leren. Konsumenten Kontakt heeft daar entegen de indruk dat de oliemaat schappijen misbruik maken van de huidige situatie. De organisatie kan dit evenwel niet hard maken, omdat zij de gevolgen van de olieprijsstij gingen zelf nog niet heeft kunnen doorrekenen, aldus een woord voerster. Zij maakt dit bij het onder zoek van de ECD het voorbehoud dat dit is uitgevoerd in een tijd dat er geen sprake was van „een oorlog in de golf". Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee: telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110- 15071, 01110-12449. (niet voor bezor ging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor bel einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertiiden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 6,80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3