^ÊlÉÉÉÉKBH Hitte en te harde bodem gooien wedstrijd van LR en PC Bru danig overhoop Zaalvoetbalcompetitie weldra weer van start Nederlands amateurkampioen '90 aan de start in ronde Zierikzee NIEUWSBODE Zilveren Ganze toernooi WK-voetbal kost tien miljard Cruijff nog niet beschikbaar Prestatieloop Oost-Souburg De Limburger Toine Bok ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 7 augustus 1990 Nr. 24790 7 -y ifiy. Sïy Annemieke Klompe (Schouiose Ruiters) met Nanclor in actie tijdens de uityiodigingswedstrijd van LR en PC Bru. Na barrage werd zij tweede in de M-klasse pony's. BRUINISSE - Onlangs was het de LR en PC Bru, die een uitnodigingswedstrijd voor de KNV-kringen Schouwen-Duiveland, Walcheren en Moerdijk organiseerde. Een op gave die voor voorzitter Nel Hanse en haar bestuur normaal gesproken niet zo moei lijk is, doch de extreme warmte gooide het programma danig in de war. Waren er al de nodige afmeldingen voor het morgenprogramma, 's middags nam de organisatie zelf het juiste besluit door de proeven (bij een temperatuur van 34°C) niet door te laten gaan. Zowel voor mens als dier zou het niet te doen zijn geweest. Tel daarbij op de kei harde bodem en de beslissing was volkomen terecht. 's Morgens dus wel een wedstrijd. In de afdelingsdressuur streden een paarden 4-tal en een pony 8-tal om de hoogste eer. Beide teams werden in geschreven door de Schouwse Rui ters. En waren het vele malen de po- nyruiters die hun grote zussen de baas waren, dit keer waren de rollen omgedraaid. Het pony team kwam, volgens de beide juryleden mw. Bol en dhr. Priester tot 115 punten, het 4- tal paarden, bestaande uit Arianne Hanse met Dante, Ingrid Krabbe met Amora, Petra Remeeus met Bina en Monique v. d. Werve met Bellina, reikten tot een score die 8 punten ho ger lager: 123. De oranje-rozet en de beker dus naar het paardenteam gin gen. Menproeven Bij de menproeven reed in de L- klasse de Schouwse Ruiter menner Arianne Hanse met Sunny zich naar de le prijs. Ze behaalde 121 punten en dat was voldoende voor de oranje ro zet aangezien Henny Vink met Floris van de Scheldestad tot 120 punten kwam. Adrie Louwerse reed met Zep hyr eveneens naar 120 punten, doch dan in de Z-klasse. In het springen klasse B-pony's bleef Rianne Struyk met Timmy van de Schouwse Ruiters weer eens fout loos. Het bleek in haar categorie te vens goed voor de le prijs. In de L- klasse springen pony's deed clubge note Roos de Leeuw met Maja haar dit na, ook zij bleef foutloos in de C- categorie. In de klasse L categorie D ging de le prijs ook weer naar een Schouwse Ruiter amazone en wel naar Leonie Klompe met Taufan die weliswaar 3 strafpunten op de cou pon kreeg maar toch de le prijs mocht gaan afhalen. In de M-klasse springen pony's reed Annemieke Klompe met Nan- dor zich met een foutloze rit in de barrage. Daar echter moest ze Lies- beth de Jong met Parade van de Sas- ruiters voorrang verlenen. Annemie ke haalde 2 balken uit de lepels, terwijl haar opponente wederom foutloos bleef. B-springen paarden Bij het B-springen paarden bleef Frans de Vrieze met Bonnot steken op 7 fouten. In de L-klasse springen paarden ging de le prijs naar de Oranjezon-amazone Esther Wolf met Casper. Na barrage troefde ze met een foutloze rit de Sasruiter-amazone Mariëlle v. d. Velde met Mario af. Ari anne Hanse met Dante, Jaap Rent meester met Zohair en Gerard de Rui ter met Daiene-Mere noteerden allen één weigering in het totale parcours en dat kwam hun op 3 strafpunten te staan én uitschakeling voor een ere prijs. Jan Brasser met Urban van de Vroonruiters won het M-springen paarden. Hij was om 13.30 uur in de hitte tevens de laatste combinatie die in actie-kwam. In de dressuur kwam Bru-amazone Wil Brusselaars met Muck in de L2 paarden klasse tot een aansprekende prestatie. Haar puntentotaal van 124 was voldoende om zich naar de le stek te rijden. Co Quartel met Anti- gon kwam in deze klasse, ondanks wat slippertjes, toch nog tot 120 pun ten. In LI een goede 3e plaats voor Schouwse Ruiter Jaap Rentmeester met Zohair. Hij kwam tot 122 punten. Ook nog met een winstpunt was er voor Margreet v. d. Weele met Desiree van West. Schouwen. Ze kwam tot precies 120 punten. In de Ml-klasse paarden reikte Schouwse Ruiter Frans de Vrieze met Bonnot met 112 punten tot een 2e prijs. Marian Jume- let kwam met Cheval in de M2-klasse wel tot een le prijs. De behaalde 110 punten bleken daar al voldoende voor. In de individuele dressuur bij de L2 pony's bleek Schouwse Ruiter- amazone Sandra Dorit onbetwist de sterkste. Ze kwam tot een uistekende score van 131 punten en de le prijs kwam dan ook alleen haar toe. Roos de Leeuw met Maja kon haar clubge note alleen op afstand volgen doch haar 123 punten waren toch goed voor de 3e prijs. Uitslag De verdere uitslagen van de eilan- delijke KNF-combinaties: Dressuur B-pony's: Cindy Ammer- laan, Anouska, Bru, 114; Debby Luysterbrug, Bonny, Bru, 114; Bibi Geertse, Bonny, Bru, 111; Aneliek Overveld, Carmen, Bru, 110. Ll-pony's: Leonie Klompe, Thufan, Sch. Ruiters 116; Rianne Struyk, Timmy, Sch. Ruiters, 114; Annemarie Schalkwijk, Anouska, Bru, 111. L2-pony's: Annemieke Klompe, Nandor, Sch. Ruiters, 119; Sandra v. d. Velde, Sheila, Sch. Ruiters 118; Da-U niëlle Rotteveel, Satan, West. Schou wen 118; Marit de Vrieze, Dvorak, Sch. Ruiters 114; Lenny den Boer, Ra pid, Sch. Ruiters 112. Dress. B-paarden: Linda v. 't Slot, Thamara, Bru 116 (2e); Rudy Jong man, L'Esprit, West. Schouwen 109; Margo Veerveer, Emiel, Bru, 105. Ll-paarden: Monique v. d. Werve, Bellina, Sch. Ruiters 115; Ingrid Krabbe, Amora, Sch. Ruiters 113. L2-paarden: Carla Bal, Rapsodie, Bru 117. Ml-paarden: Arianne Hanse, Dan te, Sch. Ruiters, 112; Petra Remeeus, Bina, Bru 105. M2-paarden: Mary Korsman, L'Esprit, West. Schouwen 101. MIDDELBURG - De selectie van Jong Zeeland neemt op 15 en 16 augustus deel aan het Zilveren Gan ze toernooi in Goes en speelt ter voorbereiding nog een oefen wedstrijd op vrijdag 10 augustus in Souburg tegen RCS (aanvang 19.00 uur). Mede als gevolg van de maximale leeftijd van 20 jaar tijdens het Zilve ren Ganze toernooi is de selectie op enkele plaatsen aangepast. Coach Wies van Avermaete heeft de beschikking over de volgende selec tiespelers: Eric Versluis (Bevelan ders), Danny Gabriëlse en Marcel Ge- leijnse van RCS, Johnny Alleman, Dennis en Mike But van Middelburg, Jurgen de Block (Clinge), Geert Jan •de Smet (Axel), Serge Laprade en Ro bin Buitendijk van Breskens, Dennis d'Olieslagher (HVV), Ruud Verbeek en Alex Lourens van Hoek, Johnny Crucq (Arnemuiden) en Pascal Schie man van AZVV. ROME - De wereldtitelstrijd voet bal heeft de Italiaanse belastingbe talers 6,8 triljoen lires gekost, ruim tien miljard gulden. Dat heeft minis ter Conté zaterdag in Rome meege deeld. Het bedrag is twee keer zo groot als oorspronkelijk was begroot. Het for tuin is besteed aan de bouw en reno vatie van de stadions, de verbetering van de infrastructuur en de aanleg van een nieuw communicatienet. 1,2 triljoen In het verslag aan het parlement zegt Conté dat 1,2 triljoen lires (1.800.000.000 gulden) is besteed aan de bouw van twee en de modernise ring van tien stadions. De rest werd uitgegeven aan de aanleg van nieuwe wegen, spoorwegen (metro), parkeer terreinen en nieuwe telefoon- telexlij- nen. Conté is ervan overtuigd dat Ita lië de oogst van de investering in de loop van de jaren zal plukken. Hij verwacht een sterke groei van het toe risme. ALMELO - Johan Cruijff is - nog - niet beschikbaar als bondscoach voor het Nederlands elftal. Wel blijft hij op afstand, vanuit Barcelona, de ontwikkelingen intensief volgen. Dat zei de coach van FC Barcelona zaterdagavond voo'r de radio in de rust vqn de, oefenwedstrijd van zijn elftal tegen Heracles. Cruijff had vrijdag in Odoorn een onderhoud met Rinus Michels. Daarin werd dui delijk dat de Vinkevener dit seizoen geen twee bazen kan dienen. Barce lona is mijn werkgever, daar heb ik nog een contract van één jaar". EK 1992 Cruijff zal Oranje niet begeleiden in het kwalificatietoernooi voor de eindronde van de EK 1992 in Zweden. Wel is hij geporteerd voor het bond- scoachschap tijdens eindronden van de toernooien om de Europese- en we reldtitel. De coach van Barcelona vindt dat de KNVB voor het kwalifi catietoernooi op zoek moet naar een coach van het type Fadrhonc. ZIERIKZEE - Maandag 20 augustus aanstaande gaat de Scliouwen-Duivelandse zaalvoetbalconipetitie weer van start. Ook het komende seizoen 1990/1991 wordt er weer gespeeld in drie klassen. Kon er vorig seizoen nog een nieuwkomer worden verwelkomd, deze keer is er geen verandering gekomen'in de samenstelling van der tig ploegen welke aan de competitie deelnemen. Een nieuwtje voor de komende zaalvoetbalconipetitie is dat er per 3 oktober gebruik gemaakt kan gaan worden van de tweede nieuwe hal van sportcentrum Onderdak. Omdat er nu meer avonden in de week wed strijden gespeeld kunnen worden krijgt de competitie reeds op 29 april 1991 zijn beslag. Naast de maandag en woensdagavond gaat er nu ook re gelmatig gevoetbald worden op de dinsdag- donderdag- en zelfs de vrij dagavond. Indeling De indeling van de drie klassen voor de zaalvoetbalcompetilio 1990/1991 is: lc klas:De Steeg; Sport- huis Zierikzge;. Nola Boys; WIK; To, ren Boys; Sport'surf Jonker; Mevo; Coen Honig 1; Dakkie's Bar; Rij school Delta. 2e klas:Schorpioen; PTT; FC Kerk werve; Bijmakelaardij; Stella Boys 1; Pinky Boys; Dreisehor, De Keien; Stella Boys 2; Nef'fen d'Eu- le. 3e klas:Zeelandia; Garage Slager; De Roo&vd Veen; Knippie; L&O; Braber groenvoorziening; PJZ, Coen Honig 2; PZEM; Droptiek Passage. Programma Het programma voor de eerste vier ronden in de maand augustus zijn als volgt: maandag 20/8; De Steeg- Sporthuis Zierikzee; Schorpiocn- PTT; De Roo&vd Veen-Knippic; Nola Boys-WIK; FC Kerkwerve-Bijmake- laardij; Zeelandia-Garage Slager, donderdag 23/8:Stella Boys 1-Pinky Boys; L&O-Braber groenvoorziening; Dakkie's Bar-Rijschool Delta; Drcisehor-De Keien; PJZ-Coen Honig 2; Mevo-Coen Honig 1. maandag 27/8:PZEM-Droptiek Passage; Toren Boys-Sportsurf Jonker; Stella Boys 2-Nnffen d'Eule; Knippie-Zeelandia; \VIK:De Steeg; Bijmakelaardij-Schorpioen, donder dag 30/8:Rijschool Dolta-Nola Boys; Pinky Boys-FC Kerkwerve; Braber Groenvoorziening-De Roo&vd Veen; Coen Honig 1-Dakkie's Bar; De Keien-Stella Boys 1; Coen Honig 2- L&O. OOST-SOUBURG - Vrijdag 17 augustus aanstaande houdt de buurt vereniging Van Duy venvoorde, in sa menwerking met atletiekvereniging Atletica, een prestatieloop op de bui tenwegen van Oost-Souburg. Inschrijven kan men vanaf 18.30 uur, terwijl de stai't plaatsvindt om 19.30 uur. Liefhebbers hebben de mo gelijkheid te kiezen uit de volgende afstanden; 2Va km, 5 km, 10 km, 12'/2 en 15 km. De start is op dc Middel burgsestraat 113 voor wijkgebouw De Schuur. Alle deelnemers ontvan gen na afloop een fraaie herinnering. ZIERIKZEE - Bijna drie weken na de apotheose van de 77e Tour de France vindt op vrijdag 17 augustus aanstaande alweer de achtste Wielerronde van Zierikzee plaats. Het grootste Scliouwen-Duivelandse avondcriterium voor amateurs start om 18.30 uur in hartje Zierikzee op het Havenplein. Ook nu heeft het zeven-koppige tomité van de Stichting Wielersport Zierikzee weer een sterk deelnemersveld kunnen aantrekken. Onder de vele bekende en sterke coureurs uit binnen- en buitenland bevinden zich de Nederlands amateurkampioen 1990, Toine Bok en de 20-jarige renner Patrick Stouken, die eind vorige week een profcontract heeft getekend bij de ploeg van Peter Post. Zodoende perst zich vrijdagavond 17 augustus weer een bont en gemel- leerd gezelschap pedaleurs door de straten van het monumentale Zierik zee. Het 1800 meter lange, door vele PARIJS - De Franse bandenfabriek Michelin stopt zijn activiteiten in de motorsport. Dat heeft een woord voerder donderdag in Parijs bekend gemaakt. Het concern levert aan 80 procent van de teams banden. De rest wordt voorzien door Dunlop. illFt/ Patrick Strouken (20) behoort ook tot het rennersyeld van de 8e Wieler ronde van Zierikzee. kasseien en smalle straatjes uiterma te zwaarlopende, parcours zal menige deelnemer nog lang heugen. Toch blijft de Wielerronde van Zierikzee elk jaar opnieuw weer kleppers van zowel nationale als internationale al lure aantrekken. Welbewust Werd er vorig jaar wegens de enor me concurrentie op de zaterdag nood gedwongen uitgeweken naar de vrij dagavond, nu heeft de Stichting welbewust gekozen voor dit tijdstip. Het was organisatie en deelnemers tijdens de voorgaande wielerkoers op de vrijdagavond zo goed bevallen, dat prolongatie niet kon uitblijven. De starttijd op het Havenplein is even eens hetzelfde gebleven; 18.30 uur. Anders dan in de voorgaande edi ties heeft het wielercomité het steeds minder in trek zijnde traditionele wielerbal deze keer laten vallen. Als gezelig alternatief wordt door vier plaatselijke middenstanders een groot feestterras verzorgd op het Ha venplein. Vanaf 14.00 uur wordt met medewerking van twee live-bands en -'diverse bekende artiesten reeds een exclusief wielersfcertje geschapen. Ten tijde van de wielerronde ver spreidt tevens dc dweilband Or ons Noe diverse vrolijke noten over bet parcours. Na afloop van de wielerronde, om streeks 21.30 uur, is het op ditzelfde feestterras ook goed mosselen-feten. ,,Op het wielerbal raakte iedereen een beetje uitgekeken. We willen er nu eigenlijk een happening voor de gehele bevolking van maken en met dit feestterras moet dat toch moge lijk zijn", licht comité-voorzitter Wim Evertse deze verandering toe. Speciale wielerronde Door de Stichting Wielersport Zie rikzee wordt nu, al uitgekeken naar de invulling van de tiende koers. Het bereiken van deze mijlpaal vindt men toch zeker reden genoeg voor een speciale wielerronde. Al jaren is het stichtingsbestuur op zoek naar en ge schikt voorprogramma voor de jaar lijkse omloop. Wegens tijdgebrek en de afnemende animo is de destijds verreden tijdrit vooraf nu definitief van de baan. ..Het zou bijvoorbeeld heel leuk zijn om de jaarlijkse Singelloop van atletiekvereniging Delta Sport sa men te laten vallen met onze wieler ronde. Je slaat dan meteen twee vlie gen in één klap; de Zierikzeese binnenstad hoeft slechts één keer per jaar te worden afgezet én de Singel- loop krijgt waarschijnlijk ook het aantal toeschouwers wat een derge lijk evenement verdient", denkt Evertse even hardop. Nederlands amnteurkampiocn 199V. Toine Bok. wordt één van de smaakv kers tijdens de 8e Wielerronde van Zierikz

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7