Gruttepikkers-tennistoernooi past apart tropenrooster toe Simon Blom weer in actie NIEUWSBODE Zomer Vakantie Schaak Wereldkampioen opent openlucht-damtoernooi Uitnodigings wedstrijd van LR PC Bru Ter bescherming van de deelnemers Braderieloop Middelharnis l 1 Tijdens vierde Haamstedeloop ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 3 augustus 1990 Nr. 24788 7 BRUINISSE - De landelijke rijvereniging en ponyclub (LR en PC) Bru houdt zaterdag 4 augustus aanstaande een uit nodigingswedstrijd voor paar den en pony's. Als locatie is ui teraard gekozen voor de voor handen zijnde tereinen van manege De Korenzolder te Bruinisse. Het programma telt deelnemers van vijftien ver schillende verenigingen uit de regio. De uitnodigingswedstrijd .van de LR en PC Bru kent de volgende onderdelen: afde- lingsdressuur, mennen, indivi duele dressuur pony' en paar den, springen pony's en paar den. De deelnemende vereni gingen zijn: Bru/Bruinisse, Burghtruiters/Middelburg, Eendrachtruiters/Scherpenis- se. Flakkee/Oost-Flakkee, Midden-Flakkee/Sommels- dijk, Sasruiters/Dirksland, Schouvvse Ruiters/ Dreischor, Westelijk Schouwen/ Burgh- H'aamstede, Gouwe Reyers/ Oostkapelle, Scheldestad/Vlis- singen, Schouwen-Duive- land/Bruinisse, Vroonruiters/ Westkapelle, Oranjezon/Vrou wenpolder, Oranjeruiters/Wil- lemstad. Walcheren/Arnemui- den. Dagindeling De dagindeling voor zater dag 4 augustus ziet er als volgt uit: 08.30 uur Verkennen par cours springen B- en L-pony's en B-paarden; 09.00 uur Aan vang afdelingsdressuur en in dividuele dressuur klasse B/L/M/Z; 10.00 uur Aanvang B springen pony's; 11.00 uur Aan vang L springen pony's, aan sluitend barrage; 11.30 uur Aanvang B springen paarden; 12.00 uur Aanvang mennen klasse B/L/Z; 13.00 uur Ver kennen parcours L/M springen paarden en M/Z springen po ny's; 13.30 uur Aanvang L springen paarden, aansluitend barrage; 14.00 uur Aanvang in dividuele dressuur tweede proef; 14.10 uur Aanvang M springen pony's, aansluitend barrage; 14.25 uur Aanvang Z springen pony's, aansluitend barrage; 14.40 uur Aanva"hg M springen paarden, aansluitend barrage. NIEUWERKERK - Het eerste Gruttepikkers-tennistoernooi van de TV Duiveland had zich geen memorabeler weertype kunnen bedenken dan de bijna-hittegolf, waarin we ons momenteel bevinden. Over bijvoorbeeld vijf jaar zal een ieder zich ongetwij feld nog helder de tropische temperaturen voor de geest staan. 'Het eerste Gruttepik- kerstoernooi? Nou dat was toen in die warme zomer van 1990 toen er een tropenrooster moest worden ingesteld', zal het dan waarschijnlijk klinken. Want inderdaad heeft de toernooileiding ertoe moeten besluiten om de deelnemers tegen zichzelf te beschermen en de banen tussen 12.00 uur en 17.00 uur te sluiten. Vanaf vandaag, vrijdag, wordt er op het Gruttepikkers-tennistoernooi in Nieuwerkerk alleen nog maar in de vroege ochtenduren en in de .avonduren getennist. ,,Toch kunnen we gewoon op schema blijven draai en, omdat we nu twee banen van de tennisvereniging Bru Ten gebruiken. Want een gat van vijf' uur vul je na tuurlijk niet op door 's morgens een uurtje eerder le gaan beginnen", ver telt Hans-Jan Goedegebure, deelne mer en lid van de toernooileiding. Eén .speelster heeft reeds moeten opgeven mede vanwege de té warme omstandigheden op het gravel. Marti- ne Anspach werd in de eerste set van haar partij tegen Ria van Vliet onwel en kon niet meer verder spelen. Haar wijze besluit was vervolgens om de komende dagen rustig aan te doen en niet meer te tennissen. Bij het Dames Enkel D betekende dit dat de Oude- Tongsc Ria van Vliet zodoende auto matisch doorstroomde naar de halve finale. In dezelfde categorie belandde ook Hannckc Schenk vrij eenvouding in de halve finale. Omdat haar tegen stander I. Roozenburg, overigens als 3/4 geplaatst, een rugblessure opliep schoof Schenk middels een walk over gemakkelijk door. Erna Terwis- sclia is alweer één stapje verder en plaatste zich voor de finale middels een 6-0 en 8-2 overwinning op Bianca den Ouden. Een grote verrassing bij het Heren Enkel C. De net van vakantie terug gekeerde als eerste geplaatste André Goedegebure, van TV Duiveland, werd in zijn eerste partij meteen ver slagen. Verantwoordelijk voor deze stunt was clubgenoot Rogier Koren hof. Hij dwong de gedoodverfde favo riet in drie sets op de knieën: 4-6, 6-4, 6-3. Outsider Outsider Robin Verdam zorgde eveneens voor een verrassing. Hij versloeg de geplaatste (5/6) 'oude meester' Piet Vreeke in twee sets: 7-6 en 6-2. Ondanks zijn gewonnen acht setpoints in de eerste set kon Vreeke het niet bolwerken tegen de jeugdige Verdam. Voor de volgende ronde komt Robin Verdam uit tegen even eens een outsider, namelijk René Schimmelpenninck. Bij het Dames Enkel C weet Berbcl Korenhof zich al bijna winnaar van haar poule. Zij won reeds van Femke Clcrcx en dient nu slechts nog te win nen van Wil de Braai die gisteren, donderdag, verloor met twee keer 6-2 van Clercx. Het Gemengd Dubbel C is aangeland in de halve finale. Het als eerste geplaatste duo Berbel Ko renhof met partner Hans de Braai deden wat van hun verwacht werd. Zij wonnen in een welliswaar zwaar bevochten driesetter van het koppel Adrie de Looff/Hans-Jan Goedege bure: 7-5, 4-6, 6-2. Ook de als 3/4e geplaatsten Denise van Bergen met medespeler Wilco Breen maakten geen fouten. Zij had den evenwel ook drie sets nodig om de opponenten Nel Roelofs en Ron van Hceswijk uiteindelijk te laten ca pituleren: 3-6, 6-3, 6-2. De winnaars van vorig jaar, en als tweede ge plaatsten, Barbara Heezen met Piet Vreeke maakten het tweetal Erna Terwisscha en Jan-Dirk Huyser in met twee keer 6-1. Heren Dubbel C In het Heren Dubbel C hebben zich inmiddels voor de halve finale ge meld de combinatie Hans de Braai en Meivin Dedecker. Als springplank hiervoor gebruikten zij de tandem Jan-Dirk Huyser/René Schimmel penninck: 2-6, 6-0, 6-3. Bij het Dames Dubbel C hebben de op papier sterk ste speelsters ondertussen de finale bereikt. Het duo 'Corrie-in-het- kwadraat', Corrie Roda en Corrie de Waal, wisten middels een zege op Li- anne de Looff en Berbel Korenhof tot de eindstrijd door te dringen: 6-3, 6-4. In de grootste groep met vijftig deelnemers, Heren Enkel D, bevindt het programma zich in de kwart finales. Nog niet zover is Aad Neijen, die in twee sets Michel Holm voor deelname aan de derde ronde uit schakelde: 6-4, 6-3. Ook in de tweede ronde bleef steken Wim Hoogerhuis die in de eerste set bij 6-6 opgaf tegen Verbraak senior. Aart de Looff wist wel verder te komen en deed dit ten koste van Cees Legemaate: 6-0, 6-2. Mark Lodewijk blijft het ook goed doen. Na eerder de geplaatste Lenz Hoogerhuis naar huis gestuurd te hebben, versloeg hij donderdag Ge rard Janse met 6-2 en 6-4. Lodewijk bevindt zich hierdoor reeds in de kwart-finale. Ook inmiddels in de kwart-finale is aangekomen de 14- jarige Eduard Hoogenboom die de ge plaatste Jan Stouten in een eerdere ronde versloeg. In zijn jongste partij, tegen Ger Gosselink, trok hij weder om aan het langste eind: 6-4, 6-3. Beetje stijf Hoewel hij nog een beetje stijf was van de oefenpart ij tegen FC Volen- dam de avond tevoren, won de spor tief ingestelde Freddy Kramer giste ren toch zijn partij van Marco van de Polder: 6-1, 7-5. De zich als tweede ge plaatste Winfred van de Pol, van de organiserende vereniging TV Duive land, maakte deze verwachting glad jes waar. Hij won in twee sets van Cees van de Schraaf: 6-1, 6-0. In het spel om de knikkers bij de gemengde paren, D-eategorie, heeft het koppel Ella de Koning met part ner Jo Hoare zich voor de kwart finale geplaatst. Dit na een soepele 6- 2 en 6-1 overwinning op Ineke Morel en Rinus van Wijk. Zich een plaatsje bemachtigd voor de tweede ronde hebben Corina Kerkhove en Dick Verschoore. Zij wonnen met 6-4 en 6-2 van Thea Anröclite en Rien Koster. Ditzelfde werd bereikt door Erna van de Cingel met 'haar' heer Ben Morel. Deze combinatie bracht het koppel Joke Goud/Hans van Urk uit eindelijk aan het wankelen, om ze vervolgens met een flinke tackel te laten struikelen: 6-2, 6-3. Henny en Conny den Ouden, als tweede ge plaatst, liet het koppel Leontien Koe man/Paul Sponselee zoals verwacht met lege handen achter: 6-1, 6-3. Heren Dubbel D Ook inmiddels in de kwart-finale aanbeland is het Heren Dubbel D. De favorieten Wim van Dijke en Winfred van de Pol maakten hier hun plaat sing waar en wonnen van het duo Mi chel Holm/Leo Nouwen. Ondanks het feit dat Holm /Nou wen in de eer ste set met vier punten voorstond za ten zij er uiteindelijk toch haast: 6-4, 6-1. Een goede partij was vervolgens de wedstrijd tussen Martin van Es/Cor van Heemst contra Marcel Kats/Robbert Kort. De zich als 5/6e geplaatsten Van Es en Van Heemst hadden drie sets en zo nu en dan wat geluk nodig om in de volgende ronde te geraken. Na de eerste set verloren te hebben met 2-6 maar de tweede te winnen met 6-2 volgde er een spannende derde set. In de tie-break, waarbij Van Heemst tot twee keer toe een bal op de netrand sloeg en deze vervolgens als een dood vogeltje gelukkig achter het net zag vallen, kwam ook de derde set op naam van Van Es/Van Heemst: 7-6. Na vrij gemakkelijk één ronde ver- .der gekomen te zijn, een walk-over omdat tegenstander Molenaar ziek was, werden Wim Schenk en Theo de Vos in hun volgende partij toch nog voor verdere deelname uitgesloten. Het tweetal Arthur van de Vct/Ecf Schönberger bleek te sterk: 6-1, 6-4 Dames Dubbel D Bij het Dames Dubbel D tenslotte speelden Annie Krabbendam en Ma rie van de Berg zich in de kwart finale door een overwinning op Bep Boot en Hanneke de Vlieger: 6-2, 6-0. Corina Kerkhove met medespeelster Marleen de Vlieger haalde hditzelfde kunststukje uit cn versloeg het kop pel Anrochte/Kaiser in drie zware sets: 4-6, 6-1, 6-2. De weersomstandigheden zijn éen belangrijk bepalende factor in het eerste Gruttepikkers-tennistoer nooi. Maar volgens verwachtig vin den de finales plaats op zondag avond. Ook het afwerken van deze beslissende partijen in de ochtend uren behoort evenwel tot de moge lijkheden. Want ook morgen, zater dag, is de organisatie voornemens een tropenrooster te hanteren (tus- sei^ 12.00-17.00 uur geen partijen). MIDDELHARNIS - Van avond, vrijdag 3 augustus, vindt ip Middelharnis de acht ste Braderieloop plaats. De or ganisatie hiervan is in handen van de Zierikzeese atletiekver eniging Delta Sport. De Bradcrleloop in 'Men- heerse' betreft een stratcnloop over tien kilometer voor senio ren en veteranen. Het parcours is uitgezet door en rond de bin nènstad van Middelharnis Als vanouds is de start en finish te genover het Diekhuls op de Be neden Zandpad De aanvang is 20 00 uur. Prestaticloop Gelijktijdig met de wed strijdloop wordt er eveneens een prestaticloop gehouden over een afstand naar keuze: 1. 2. 3 of vier ronden van elk 2,5 km. Simon Blom is weer in actie gekomen. BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de vierde Haamstede-prestatieloop in en rond De Ring van Burgh-Haamstede deed de ooit beste loper van AV Delta Sport, Simon Blom, voor het eerst in precies twee jaar weer eens mee aan een stratenloop. Wegens een vrij ernstige achillespeesblessure is Blom geruime tijd uit de roulatie geweest. Tijdens de 9900 m lange trimloop eindigde de Haamstedenaar op een uiteindelijke tiende plaats in een tijd van 40.25 minuten. ,,Ik wil zo maar eens kijken hoe het gaat. En het ging wel. Behalve dat ik op het einde dun last kreeg van mijn linker kuit", vertelde Blom desge vraagd na afloop Omdat hij de laat ste jaren veel te zwaar geworden is naar zijn zin én omdat hij het lopen toch altijd nog oen leuke hobby blijft vinden, heeft Simon Blom zijn loop schoenen weer opgezocht. „Dat wil niet meteen zeggen dat ik terugkom en ga wedstrijdlopen of zo hoor, want ik heb nog niet eens een start licen tie", haast Blom zich tc zeggen. Winnaar Winnaar van de 9900 m lange stra tenloop werd de achttienjarige plaat selijke HTS-student Arjan Beye, in 37.17 minuten. Dolgelukkig nam hij zijn meer dan verdiende herinnering in ontvangst. .Tijdens de voorgaande lopen hier in Haamstede werd ik ze vende, vijfde, derde en nu eerstes", was zijn spontane reactie na zijn fi nish. Eigenlijk doet Beye helemaal niet aan sport en loopt hij gemiddeld eens per maand eens een keer. ,,Dat is dan toch knap voor zo'n jongen", sprak de nummer twee Ri- nie van Dijke zijn waardering uit over de winnaar. De eveneens in Burgli-Haainstede woonachtige 38- jarige Van Dijke werd in een tijd van 38.02 minuten tweede. ,,Voor mij was dit meer een training. In januari ben ik pas weer begonnen met baan- wedstrijden en nu train ik nog wat en ga straks ook weer meedoen aan de crossen", sprak Rinie van Dijke. Aan de vierde Haamstedeloop de den in totaal 141 deelnemers mee, waaronder 43 kinderen. Bij de eerste dooi'komsl op De Ring kwam Delta Sporter Hans Saman als nummer één onder het finishdoek door. Hij legde het 3300 m lange parcours af in een re cordtijd van elf minuten rond. Het was dan ook dc opzet van Saman om de eerste ronde voluit te gaan cn ver volgens de volgende ronde te gebrui ken om uit te lopen. Na 6600 ni hield de lange Zierikzeeënaar het dan ook voor gezien. Uitslag De uitslagen van de 4c Haamstede loop was als volgt: 3300 m: le heer Robert-Jan Stint/Arnhem, 11.55 min; le dame Anjolie Wisse/'s Heer Hen drikskinderen, 13.03 min. 6600 m: le heer John den Brejen/Hardinxveld, 25.36 min; le dame Corrie de Boer/Renesse, 32.28 min. 9900 m he ren: 1) Arjan Beye/Burgh- Haamstede, 37.17 min; 2) Rinie van Dijke/Burgh-Haamstede, 38.02 min; 3) Willem Rödel/Haaksberg, 38.43 min. Dames: 1) Ria Verstraate/Oud- Gastel, 44.23 min. ZWOLLE - FC Zwolle heeft sinds donderdag een nieuwe shirtsponsor. Met het Nederlands inkoopcentrum heeft de Oversijsselse eerste divisie club een contract van drie jaar afge sloten met een optie van nog een jaar. ZIERIKZEE - Of de temperatuur er een rol in speelt, of dat de vakantie er bij de schakers een rol in speelt, is moeilijk te zeggen, maar de opkomst in de 9e ronde van de zomercompetitie was niet groot. Het gaf ongeveer hetzelfde beeld als vorige week vrijdagmiddag in Re- nesse, waar een simultaan seance was georganiseerd, waaraan een tegenval lend aantal spelers deelnamen. Erg jammer voor de organisatie, want aan de organisatie zit toch wat werk. Voor de Zierikzeese vereniging mag de opzet voor de vakantieschakors toch wel geslaagd genoemd worden, al had men toch wat-meer eigen leden verwacht. Nog vier ronden en het winterprogramma dient zich weer aan. Uitslag De uitslag in de 9e ronde gespeeld op 30 juli: M. in 't Veld-O. Vleeshou wer 1-0; J. Verduyn-de Boer-C. Pol derman V2-V2; A. Bloom-J. Verkerk 0- 1; J. Hoogstrate-J. Bom 1-0; J. Verschoor-J. v. Dalsen 0-1. AMSTERDAM - Wereldkampioen Alexei Tsjizjow en Amsterdamse loco burgemeester mr. Frank de Grave spelen zaterdag 18 augustus de openings partij van het openluehtdamtoernooi Dammen op de Dam. Dit voor de twaalfde keer door de Rabobank Amsterdam georganiseerde evenement be gint om 11.00 ur aan één van de natuurstenen dam tafels op het Damplein. De ze damtafels werden in 1979 ten gunste van het 75-jarig bestaan van de Rabo bank Amsterdam aan de bevolking van de hoofdstad geschonken en worden vrijwel dagelijks gebruikt. Het openluehttoernooi, dat onder auspiciën van de KNDB wordt gespeeld, is tevens de opening van het nieuwe damseizoen. Naast de openingspartij verzorgt 's werelds sterkste dammer aan het ein de van het toernooi nog enkele de monstraties. De uit de Russische stad Izjewsk afkomstige wereldkampioen zal dat mogelijk in de Nederlandse taa) doen. Behalve Tjsizjow komen ook de oud-wereldkampioenen Anatoli Gantwarg en Watsjeslaw Tsjegolew naar de Dam. Deze twee Sowjetrussi- sche grootmeester spelen tijdens de middagpauze (tussen 12.30 en 13.30 uur) een voor het publiek te volgen partij. De president van de Wereld- dambond, oud-wereldkampioen drs. Piet Roozenburg, zal dit duel op een demonstratiebord van commentaar voorzien. Sneldammen en simultaan De vierde oud-wereldkampioen die op de Dam aantreedt, is Iser Koeper- man. Begin juli veroverde hij voor de vijfde keer de Amerikaanse damtitel. Evenals in voorgaande jaren neemt hij het vanaf 12.00 uur in een simul- taanwedstrijd op tegen 20 tegenstan ders. Vanaf half twaalf kan men zich voor deze simultaanseance aanmel den. Opengévallen plaatsen kunnen tot '14.00 uur door nieuwe tegen- stand(st)ers worden ingenomen. Hel tweede onderdeel van Dam men op de Dam is het nationale snel- damtoernooi, waaraan circa 250 spe lers deelnemen. In de invitatiegroep verdedigt Johan Krajenbrink de vo rig jaar veroverde wisselbeker. Eén van zijn grootste concurrentie is na tionaal kampioen èn sneldamkampi- oen Rob Clerc, die dit toernooi al 7 keer won. Ook Europees kampioen Gérard Jansen en de Amsterdamse meester Hein Meijer (samen winnaar in 1988) behoren tot deze groep. Daar-, in komen verder nog de grootmees ters Auke Scholma, Geert van Aal ten, Ba-Uke Bies en de Amsterdamse oud-kampioen Paul Oudshoorn uit. Behalve deze grootmeesters komen ook 's werelds sterkste damvrouwen op de Dam in actie. De Sowjetrussi- sche wereldkampioene Olga Lewina en haar landgenotes Zoja Golubeva en Elena Ratkovitsj (beiden oud-we reldkampioen) gaan hun krachten in de damesgroep meten met de Neder landse topspeelsters Karen van Lith, Barbara Graas, Petra Polman, Jac- queline'Schouwen en Erna Wanders. Omstreeks 16.00 uur wordt het toernooi afgesloten met de prijsuit reiking. Robin Verdam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7