Mini-camping veilig gesteld Kust enorm in trek Irene 51 jaar Fabrikant vertelt het echte verhaal over Plax Man eist opheffing van registratie als wanbetaler WATERSTANDEN - DEURLOO B.V. Duitse vakantiegast in elkaar geslagen Auto-inbreker betrapt Brandweer blust combine in Zonnemaire Ouwerkerk in Opsporing Verzocht Diefstal van auto Weer camping ontruimd in Zeeland WEEKENDSERVICEDIENST 2 ROTTERDAM - De bouw van de kunsthal bij Museum Boymans in Rotterdam is door de gemeente Rot terdam stilgelegd wegens dreigende overschrijding van de begroting. De gemeente heeft besloten de aanbeste ding van de bouw op te schorten. KENESSE - M. VV. uit het Duitse Remagen moest zich onder dokters behandeling stellen vanwege ver wondingen die hij opliep bij een vechtpartij op het strand bij Renesse. De vechtpartij vond plaats in de nacht van donderdag op vrijdag om ongeveer 03.00 uur. Een groep jonge ren kreeg ruzie met M. W. De reden waarom was bij de politie niet be kend. De woordenwisseling mondde uit in een vechtpartij waarbij de Duitser door drie jongens in elkaar werd geslagen. De politie nam hen mee naar het bureau waar ze werden vastgezet voor verhoor. RENESSE - Dankzij een tip van omwonenden kon de politie H. van P. zonder vaste woon- of verblijfplaats aanhouden. De man was in de omge ving van het Stoofwekken te Renesse bezig met een inbraak in een auto. Donderdagavond om ongeveer 23.30 uur werd de aandacht van om wonenden getrokken doordat de man zich vreemd gedroeg bij een auto. Toen de politie ter plaatse kwam had hij de auto al opengebroken en was in het voertuig bezig met het zich toe eigenen wat van zijn gading was. Hij werd voor verhoor ingesloten in het politiebureau te Zierikzee. ZONNEMAIRE - De bluseenheid Brouwershaven rukte vanmorgen (vrijdag) om ongeveer 10.45 uur uit vanwege een brandje in een combine. De landbouwmachine was van W. van de Wekken. Het apparaat stond voor de schuur van de landbouwer aan de Kijkuitsedijk te Zonnemaire. De oorzaak van de brand is niet niet bekend. Het Brouwse brandweer korps had de brand snel onder con trole zodat de schade beperkt bleef. OUWERKERK - Het dorp Ouwerkerk komt aanstaande maandagavond voor in de tele visie-uitzending Opsporing Verzocht. Begin juli werd bij garage R. in Ouwerkerk een auto gestolen. Gebleken is dat met dit voertuig op 12 juli een overval is gepleegd op het postkantoor in Nieuwendijk in de gemeente Werkendam. De overvaller heeft daarbij geschoten op een vrouw, die het postkantoor wilde ont vluchten toen bleek dat een overval werd gepleegd. Zij werd niet geraakt door de ko gel, maar raakte wel gewond door rondvliegend glas dat door het schot werd veroor zaakt. De overvaller schoot ook in het plafond. Hij maakte zich uit de voeten voor de lok- ketist het geld, dat hij opeiste had gehaald. Ongeveer 20 mi nuten later werd de in Ouwer kerk gestolen auto leeg aange troffen op een car-pool plaats in Gorinchem. De politie hoopt met behulp van de auto tips van het publiek te krijgen die tot aanhouding van de overval ler leiden. De televisie-uitzen ding is maandag om 21.50 uur op Nederland 2. LOOPERSKAPELLE - De mini camping van C. Boa aan de Kapelleweg te Looperskapelle is veilig gesteld. Door drie eigenaren van woningen in de nabije omgeving is bezwaar ingediend tegen de camping. Eén van de eigenaren woont permanent in de woning, de andere twee woningen worden tijdelijk bewoond. Volgens de eigenaren zqu de mini-camping in strijd zijn met de huidige kampeerwet en irordt er overlast ervaren in de vorm van het heen en weer rijden van auto's. Bos heeft van de gemeente een vrijstelling gekregen voor vijf stacaravans of vijf toercaravans en in de piektijd van maart tot oktober nog eens vijf eenheden. Met het aanvragen van een schorsing voor de camping bij Raad van State werd geprobeerd de camping een halt toe te roepen Het bezwaar tegen de mini-caming is inmiddels behandeld en is er besloten geen schorsing te verlenen, wat betekent dat de camping door mag gaan. Het enige wat aangepast is, is de piektijd. Volgens de vrijstelling zou dit 6' 2 maand zijn. De landelijke kampeerwet spreekt echter over een piektijd van zes toeken. Deze is nu in het geval van de mini-camping in Looperskapelle bijgesteld, dit tot vreugde van enkele buren van Bos. Ten aanzien van de mini-camping van VV. Knol in Brijdorpe, heeft de gemeente besloten over eenkomstig met de kampeerwet de vrijstelling terug te brengen naar vijf seizoenplaatsen en in de piektijd van zes weken drie caravans of vijf tenten als overloop. Knol had van de gemeente een vrijstelling voor tien seizoenplaatsen gekregen en in de piektijd van acht tot negen weken nop eens drie caravans of vijf tenten. Ook hiertegen werd door buren een bezivaar aangetekend. KENESSE - Na een middagje op tiet strand kwam II. S. uit Winter- wijk tot de onaangename conclusie dat zijn auto was gestolen van een parkeerterrein aan de Kampweg te Renesse. De diefstal vond donderdag plaats tussen 12.00 en 16.00 uur. H. S. had een ongeveer twee jaar oude VW Golf GTD met het kenteken RF-53-KP. De kleur van de auto is blauw, het voer tuig is ongeveer 20.000 gulden waard. De politie verzoekt iedereen die de auto ziet rijden contact op te nemen. Telefoon 01110-14055. In Terneuzen TERNEUZEN - De 24-jarige G. v. d. Most uit Terneuzen wil dat postor derbedrijf Wehkamp in Zwolle er voor zorgt dat zijn registratie als wanbetaler bij het Bureau Kredie tregistratie (BKR) wordt opgeheven. Dit op straffe van een dwangsom van 5000 gulden voor iedere dag dat dit niet gebeurt. Hij heeft dat donder dag geëist in kort geding voor de pre sident van de rechtbank in Zwolle, F. Fliek. Van der Most, zelf niet aanwezig maar vertegenwoordigd door advo caat H. Klein Hesselink, voert aan dat hij door deze registratie geen le ning kan afsluiten voor kosten van zijn (inmiddels gesloten) huwelijk en in zijn goede naam wordt aangetast. Wehkamp zou onzorgvuldig handelen door de Teneuzenaar als wanbetaler te kwalificeren. De man zou hierdoor schade lijden. Geen schuld Wehkamp dagvaarde de Teneuze naar in december 1989 voor de kan tonrechter. De man zou volgens haar voor een bedrag van 3687,53 gulden aan goederen hebben besteld en gele verd hebben gekregen zonder ze te betalen. Van der Most beweert niets verschuldigd te zijn aan het postor derbedrijf. De goederen zouden door zijn moeder zijn besteld en ontvan gen. De kantonrechter heeft Weh kamp inmiddels opdracht gegeven te bewijzen dat de Teneuzenaar ook daadwerkelijk de debiteur is. Het postorderbedrijf heeft hiertoe een schriftkundig onderzoek aange vraagd. Wehkamp voerde bij monde van mr. G. E. J. Kornet aan dat Van der Most niet geregistreerd staat als wanbetaler. De registratie zou ver melden wat feitelijk gebeurd is: het doorspelen van een vordering op hem. Wehkamp gaf eind vorig jaar haar vordering op de Teneuzenaar uit han den aan 'naar eigen incassobureau Transconto. ,,Het kan niet op het con to van Wehkamp worden geschreven dat andere 'financieringsinstellingen hem daarom nu misschien als wanbe taler aanmerken", aldus mr. Kornet. Naar zijn mening is niet aange toond dat Van der Most het hele fi- nancieringsarsenaal heeft uitgeput om aan een lening te komen, net zo min als duidelijk werd op welke mei lieven do Teneuzenaar een lening is geweigerd. Omdat ook vraagtekens werden gezet bij de spoedeisendheid van de zaak, vroeg de raadsman om Van der Most niet ontvankelijk te verklaren in zijn vordering en hem te veroordelen in de proceskosten. M'r. Fliek verbaasde zich over het feit dat het systeem bij het postorder bedrijf kennelijk 'op blind vertrou wen' berust „Men gaat c-r vanuit dat degene die bestelt ook diegene is. Daarmee loopt Wehkamp wel enig ri sico". Uitspraak op 9 augustus. BRUSSEL - De besturen van vier Vlaamse provincies (West- en Oost- Vlaanderen, Vlaams-Brabant en Limburg) hebben 1 besluiten uitge vaardigd die de bevolking verbieden om ook maar één druppel leidingwa ter te verspillen. Wie zich niet aan het gebod houdt loopt de kans zich een forse geldboete ol' zelfs een gevange nisstraf (van acht tot veertien dagen) op de hals te halen. DOMBURG - In Oostkapelle in de gemeente Domburg is donderdagavond een mini- camping ontruimd. Ingrijpen van de sterke arm was hierbij niet nodig. I)e eigenaren van de ruim tien tenten en cara vans zijn, nadat de politie en gemeente-ambtenaren op het terrein verschenen, met Jiun vakantie-onderkomen naar el ders vertrokken, aldus een woordvoerder van de gemeen te. Woensdag moesten al zeven gezinnen hun vakantie op een camping in Burgh-Haamstede voortijdig afsluiten. Zowel de gemeente Westerschouwcn als de gemeente Domburg zijn vol gens een uitspraak van de Raad van State van vorige week vrijdag gerechtigd de campings met bestuursdwang te ontruimen. In beide gevallen hebben de bestuurders de kam peerders nog enige dagen de tijd gegeven om een andere kampeerplaats te zoeken. Zo wel in Domburg als in Wester schouwcn waren op andere campings nog plaatsen, mel den de gemeentebesturen. Het optreden van de gemeen te Domburg, zo laat een woord voerder weten, is een gevolg van een al jaren slepend ge schil tussen de gemeente en ei genaar L. Wattél van de mini- campkng over stelselmatig overtreden van het toegestane aantal kampecrccnheden. Na versch i 11 en d e pol i t i e- opt red ens heeft de gemeente Wattél geen ontheffing meer verleend voor hef voeren van een mini- camping. De camping-eigenaar bleef echter gasten op zijn Her- rein toelaten, waarop de *gë- meente besloot tot ontruiming. RENESSE - Er is een opvallende extra vraag naar vakanties in eigen land. Dankzij het mooie weer besluit een flink aantal mensen alsnog een vakantie in eigen land door te brengen. Vooral de kust en de eilanden zijn daarbij po pulair. Dit blijkt uit de wekelijkse telefonische informatie-ronde die het Ne derlands Bureau voor Toerisme (NBT) houdt onder 70 bedrijven. Tot nog toe doen zich nergens pro blemen voor om de mensen onder te brengen. De VVV op Texel heeft op het eiland een tijdelijke camping in gericht om de toeristen op te vangen die het komende weekeinde naar het eiland gaan. Afgelopen woensdag kreeg de VVV daar nog 1170 telefoni sche aanvragen voor campingplaat sen. In Zeeland is er aan de küst nog ruimte, maar ook hier geldt dat voor al voor het komende weekeinde re serveren noodzakelijk is. In het ach terland is er nog volop ruimte bij de hotels, campings en bungalowpar ken. Door het warme weer zoeken de meeste mensen verkoeling aan de kust. Maar ook andere waterrijke ge- bicden, zoals het IJssolmeer en de Friese meren zijn in trek. Opvallend is ook de belangstelling voor fietsva kanties. In Drenthe bijvoorbeeld zijn veel Duitsers, Britten en Belgen die een 8-daagse fietsvakantie in de pro vincie houden In Amsterdam is goed te merken dat dc Van Gogh-expositie is afgelo pen. Het was een stuk minder druk in de hoofdstad, meldt het NBT Het vol gende grote evenement dient zich ech ter al spoedig aan: Sail op 11 en 12 augustus Volgens een NlPO-onder- zoek zullen 4.2 miljoen mensen dit spektakel gaan bezoeken. H.K.1I. Prinses Irene wordt zondag 5 augustus 51 jaar. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-metcocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Wcmeldinge Springtij: 9 augustus Actuele informatie over afwijkingen: 06-01122353 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 4 augustus 02.55 133 09.00 -118 15.20 136 21.25 -137 5 augustus 03.50 148 09.45 - 119 16.05 146 22.10 -145 6 augustus 04.30 160 10.20 -120 16.45 153 22.50 -150 4 augustus 01.50 126 07.50 -112 14.10 130 20 10 -131 5 augustus 02.30 144 08.30 - 115 14.45 143 20.50 -140 6 augustus 03.05 159 09 00 - 118 15.15 154 21.25 -148 4 augustus 03.05 143 09.00 -125 15.25 146 21.25 -144 5 augustus 04 00 159 09.45 -127 16.20 157 22.05 -152 6 augustus 04.45 172 10.25 -128 17.05 164 22.45 -159 4 augustus 03.05 150 09.05 -130 15.25 153 21.35 -150 5 augustus 03.55 167 09.50 - 133 16.10 166 22.15 -158 6 augustus 04.30 181 10.25 134 16.50 176 22.55 - 164 AMSTERDAM - Plax werkt niet. Zo luidde althans vorige maand de vernieti gende kritiek in liet Nederlands landartsenblad over de rode vloeistof die tand- plak zou verwijderen. Het blad schreef dat al een jaar geleden, maar haalde in juni vier nieuwe onderzoeken aan waaruit maar een conclusie mogelijk was: spoelen met Plax heeft niet meer effect dan spoelen met water. Deze week gaf de fabrikant van Plax, Pfizer BV, een persoonferen tie in Amsterdam waar het „echte verhaal van Plax" zou worden verleid, zo vermeldde de uitnodi ging. Pfizer had onafhankelijk on derzoeker prof. T van Dyke uit de States laten overvliegen om te ver tellen over zijn eigen ervaringen mot Plax. Het middel bevat sodi umbenzoaat dat inwerkt op de plaklnag op het gebit. Volgens Van Dyke staat onom stoteli.ik vast dat Plax wel doge lijk helpt. Hij haalde daarvoor on dor/oekon aan van de Ierse Cork University, de Amerikaanse Emo ry University en hel Harlem Hospital in New Vork. Inmiddels wordt hel in 36 landen grif ver kocht en passeerde de om/el vorig jaar de 140 miljoen dollar. In Ne derland is het sinds een halfjaar op de markt Pfizer verwijt de Nederlander dr. B. Houwink, die destijds in het Nederlandse tandartsenblad sprak van „flagrant bedrog" ech ter niets. Houwink beschikte niet over de juiste informatie omdat nu t dc negatieve publikatics over Plax „opzettelijk gefraudeerd" was. Pfizer wijst do beschuldigen de vinger naar Warner Lambert: de fabrikant van onder meer het roncurrerende a nl i -l a ndplakmid- del Plark. Ede Tijdens rechtszaken en verkla ringen onder ede in Australië bleek dal de belangrijkste rappor ten waarin staat dat Plax niet 'werkt, werden betaald door deze '"Warner Lambert. De wetenschap pers die deze artikelen hebben ge schreven, zouden die volgens Pfi zer alleen maar hebben onderte kend en h grootste deel van het onderzoek hebben overgelaten aan Warner Lambert. Niet be trouwbaar dus, concludeert Pfi zer. Dc kritische kantekeningen te gen Plax zijn gebaseerd op onvol doende gefundainenteerd onder zoeksmateriaal waardoor ieder een - „ook de pers" - op het ver keerde been is gezet. Bovendien gaat die kritiek over enkele expe rimenten in bet eerste stadium en niet over de drie onderzoeken die uitwezen dat bet wel werkt. Pfi zer beeft inmiddels contact opge nomen met tandheelkundige on derzoekscentra over ïiïe hele wereld om meer onderzoek te gaan doen. Resultaten worden niet voor begin volgend jaar ver- waebt. Overigens was zowel bij Pfizer als bij Unicura. bet bedrijf dat de vloeistof in de handel brengt, ten tijde van het artikel in het tandartsenblad niemand voor commentaar bereikbaar. T/m 11 augustus Zierikzee Expositie werk van 46 beeldhouwers in Beeldentuin en huis van het voor malige Burgerweeshuis. Tevens kleinantiek en potterie. Openingstij den ma. t/m za. 10.00-17.00 uur. Burgh Expositie portretten en aquarellen Hermance Mees en bronzen sculptu ren van Edith Brinkman. Nederland se Hervormde kerk. Dagelijks van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. (Behalve zondags). Tot 18 augustus Burgh-Haamstede Expositie make-up in Bewaerschole. Tot en met woensdag 22 augustus Brouwershaven Expositie aquarellen Piete Viss van Heemst. Benedenverdieping Vergul de Garnaal. Tijdens kantooruren. Tot en met 1 oktober Zierikzee Expositie fossiele beenderen uit de Oostcrschelde. Stadhuismuseum. Maandag tol en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Expositie Zeeuwse klederdrachtpop pen. Stadhuismuseum. Maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met vrijdag 3 augustus Zierikzee Expositie poppen van Emmy A. Trouw. De Eenhoorn. Dagelijks van 13.00 tot 17.00 uur en op donderdag tol 21.00 uur. Vrijdag 3 augustus Zierikzee Open kerkdagen 1990 in de Gasthuis- kerk, Havenplein. Van 13.00-16.30 uur. Brouwershaven Zomcrmarkt op het Marktplein. 10.00 lol 17.00 uur. Zaterdag 4 augustus Renesse Strand volleybaltoernooi bij strand paviljoen De Schorpioen. 11.00 uur. Open middag voor amateur-organis ten. Hervormde kerk. Van 14.00 tot 17.00 uur. Maandag 6 augustus Zierikzee Open kerkdagen 1990 in de Gasthuis- kerk, Havenplein. Van 13.00-16.30 uur. Haamstede Maandagavondzang, een programma van samenzang en orgelspel in de Ge reformeerde kerk. 20.00 uur. Van maandag 6 tot en met zaterdag 18 augustus Zierikzee Expositie ikonen Elly den Engelse en beelden Marian van Puyvelde. De Eenhoorn. Dagelijks behalve zon dags van 11.00 tot 16.00 uur. Dinsdag 7 augustus Zierikzee Commissievergadering onderwijs in raadzaal stad huis. 19.30 uur Renesse Bezichtiging kerk en orgelbespeling door A. de Vries uit Burgh-Haamste de (Gcref. kerk). Jan Hortensius uit Gouda. Nederlandse Hervormde kerk. Van 14.00 tot 16.00 uur. Woensdag 8 augustus Zierikzee Open kerkdagen 1990 in de Gasthuis- kerk, Havenplein. Van 13.00-16.30 uur. Burgh-Haamstede Aad Peters treedt op met zijn pop penspel in christelijk cultureel cen trum. 16.00 uur. Donderdag 9 augustus Burgh Orgelconcert. Nederlandse Hervorm de kerk. 20.00 uur. Renesse Bezichtiging kerk en orgelbespeling door mw. Vermeer en dhr. Van Buren uit Maasland. Nederlandse Hervorm de kerk. Van 14.00 tot 16.00 uur. Scharend ijke Openbare commissievergadering voor bezwaarschriften in het gemeen tehuis van Middenschouwcn. 20.00 uur. Dreischor Orgelconcert door Dirk Janszoon Zwart in de Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Vrijdag 10 augustus Zierikzee Open kerkdagen 1990 in de Gasthuis- kerk, Havenplein. Van 13.00-16.30 UUI'. Brouwershaven Bijeenkomst organisatie Benelux- zcilwedstrijden in Tbnnenmagazijn. 19.30 uur. Zaterdag 11 augustus Brouwershaven Zeilwedstrijden op het G revel ingen meer. Benelux Kampioenschappen Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS TEL. 01110-16255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2