„Het eerste wat op viel was de enorme uitgestrektheid" Boete voor zwartrijden met bus van 25 naar 100 gulden «isssStfSS DE ZIERIKZEESCHE COURANT Nieuive gemeentesecretaris van Middenschouwen K. Wiesenekker: Op Schouwen-Duiveland worden maandelijks vier a vijf zwart- of grijsrijders betrapt WA> ffik PE 6i ir l t Mini-camping C. Bos uit Looperskapelle mag verder gaan met zijn mini-camping. De buurt leefde mee. (Pag. 2). Dammerweg Het poldertracé van de Dammenweg is van de baan. (Pag. 3). Fietsers Bijna de helft van de verkeersslachtoffers in Zeeland zijn fietsers en bromfietsers. (Pag. 3). Haamstedeloop Simon Blom kwam tijdens de vierde Haam- stede-stratenfoop weer in aktie. (Pag. 7). Hoe meer wetten, des te meer boosdoeners. Spreekwoord 326 (S Z1ERIKZEESCH E NIEUWSBODE VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1990 146ste jaargang Nr. 24788 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) SCHARENDIJKE - De gemeente Middenschouwen heeft sinds kort een nieuwe gemeentesecretaris, te weten K. Wiesenekker. Wiesenekker komt in de' plaats van F. Knijper, die benoemd is als gemeentesecretaris in Rijs- bergen. De huidige 32-jarige gemeentesecretaris is af komstig uit Heusden, getrouwd met H. Wiesenekker- Visser en heeft twee zoontjes, te weten één van vier en één van één jaar. op eon camping in Renesse geweest, maar daar weet ik niet veel meer van", aldus Wiesenekker. Zijn eerste kennismaking met Middenschouwen was erg positief. Een telefoontje van de gemeente met de mededeling dat hij met nog een andere kandidaat door ging naar de tweede sollicitatie ronde, was voor hem de aanleiding om op een zaterdag met zijn vrouw een kijkje te nemen in de gemeente. Belangrijk Voor hem was het belangrijk wat zijn vrouw er van vond. „Zij moet ook mee willen. Als zij het niets vond, hadden wc de zaak afgeblazen, maar zij gaf mij een groen licht". Wie senekker is er zich van bewust dat de veranderde situatie onzekerheden met zich meebrengt. „Het vergt van ons beiden veel energie. Ik heb zo mijn werk, waar ik veel tijd mee kwijt ben, maar zij zit de hele dag thuis. Je vraagt je toch af of je wel aansluiting krijgt bij de mensen en of je kenissen krijgt. Dat zijn toch be langrijke zaken", laat de ambtenaar weten. Op de vraag wat hij denkt dat zijn functie een beetje zal gaan worden, zegt hij: „Onder andere leiding ge ven, sturing geven aan een aantal za ken en bijvoorbeeld het uitwerken van de recreatie-structuurschets". „Ik weet dat dit soort onderwerpen Dit nummer bestaat uit,8 pagina's Wiesenekker was tot nu toe werk zaam bij de gemeente Leusden en woonde in Huizen, in''t Gooi In Leus den was hij werkzaam als beleidsme dewerker op de afdeling ruimtelijke ordening. „Ik was daar onder meer bezig met beleidszaken en juridische zaken", vertelt Wiesenekker. Hij is benoemd tot gemeentesecretaris na dat hij had gesolliciteerd op een ad vertentie. Advertentie „De advertentie stond in het Bin nenlands Bestuur. Dat is een blad dat gratis verspreid wordt en gericht is op de lokale overheid. Het blad be staat voor een groot deel uit adver- tentie's". Reden dat hij gesolliciteerd heeft naar de baan in Middenschou wen is dat hij behoefte had aan een baan waarin hij meer leiding kon ge ven. „Maar ook voor mijn persoonlij ke ontwikkeling en positieverbete ring". Wiesenekker is na de MAVO gaan werken bij de afdeling Interne Zaken van de gemeente Huizen. „Daar ben ik meteen begonnen met de studie Gemeente Administratie I". Nadat hij deze opleiding met goed gevolg had afgesloten werd hij onder de wa penen geroepen. „Op het moment dat ik uit dienst kwam, ben op eigen verzoek bij de af deling Algemene Zaken gaan wer ken. Daar was op dat moment een va cature", aldus de gemeentesecretaris. Vervolgens is hij de studie Hoger Advertentie Bestuursambtenaar- gaan volgen. „Toen is het een aantal jaren stil ge weest rond het studeren. En nu ben ik bezig met een studie rechten in Am sterdam en ben dorde jaars". vertelt Wiesenekker. Afstand „Ik wil proberen dit vol te houden, maar de afstand is nu wel erg groot en qua werk wordt het ook drukker. Ik zal vaak 's avonds moeten wer ken", laat de ambtenaar weten. „Dat is de reden dat ik nu extraneus wil gaan studeren. Extraneus betekent eigenlijk het studeren op afstand. Ik doe dan wel tentamens en examens maar volg geen colleges". Deze ma nier van studeren betekent voor Wie senekker veel thuisstudie. De gemeente waar Wiesenekker vandaan komt. Huizen, heeft 40.000 inwoners. Heel wat meer dan Mid denschouwen. „Wat mij het eerst op viel >:as de,enorme,.uitgestrektheid van lVIidd.ensehouwen". De nieuwe gemeentesecretaris heeft" nog nooit eerder kennisge maakt met de gemeente Midden schouwen. „Ik ben vroeger wel eens K Wiesenekker vciiri ©everen reizen Nog enkele plaatsen vrij Op de 5-daagse reis TWENTE vertrek 03.09.90 reissom f 525,— (alleen 2-persoons kamers) ZIERIKZEE - Uit ervaringen van buscontroleurs blijkt ilat sommige zwartrijders in de bus zitten met de compleet ingevulde cheque voor een boete van 25 gulden al in hun binnenzak, voor het geval dat ze worden be trapt. Sinds eergisteren, één augustus, is dat boetebe drag door het ministerie opgetrokken naar 100 gulden. ,,Ik denk dat wij als ZWN niet hard zaten te wachten op die maatregel. Maar als je het toenemende aantal over tredingen in heel Nederland bekijkt denk ik dat die be hoefte er wel was", aldus het hoofd van de financieel eco nomische dienst van de ZWN, P. Sevestre uit Brouwers haven. Hel zwartrijden komt vooral voor in de grote steden. „Bij de Zuid- 1 lollandse vervoersmaatschappij R ET (Rotterdamse Elektrische Tram) heeft men een aparte afdeling, waar acht mensen werken en alles geautomatiseerd is. voor de admini stratieve afwikkeling van de boetes van zwartrijders. Hier bij de ZWN wordt is de afhandeling onderdeel van de werkzaamheden van een per soon" 40 zwartrijders In de ongeveer 300 bussen, die in het gebied van de ZWN rondrijden, worden maandelijks zo'n 40 zwartrij ders betrapt, waarvan vier a vijf op Schouwen-Duiveland. Aanzienlijk minder dan in de drukkere delen.van Nederland waar het aantal betrapte zwartrijders maandelijks kan oplo pen tot enkele honderden. Volgens Sevestre en L. Boere van de ontvangstadministratie van ZWN wordt dat verschil veroorzaakt door dal in het vervoersgebied van de ZWN geen tram- of metro rijdt. „Bij tram of metro heb je geen ingangcon trole zoals bij een bus. Passagiers lo pen in en uit zonder dat ze langs de chauffeur moeten. Daardoor zijn ze veel sneller geneigd tot zwartrijden. In ons vervoersgebied rijden alleen bussen. Daarbij moeten de passa giers bij het instappen altijd de chauffeur passeren. Daardoor komt men niet zo gauw op het idee 0111 niet te betalen. Een buschauffeur heeft bovendien een goed overzicht. Hij ziet liet gelijk wanneer mensen via de achteringang instappen". Een andere reden van het relatief lage aantal zwartrijders op Schou wen-Duiveland is volgens de beide ZWN-mcdewerkers de mentaliteit van de mensen hier. „Men heeft hier veel minder een instelling van: zwart rijden dat moet je doen". als de recreatie-structuurschets en plan de Bout spelen, maar waar ik me nu mee bezighoudt is het inlezen". Bij het lezen van de zaken die spelen, zullen bij hem heel wat vragen ko men. Is er iemand op wie hij kan te rugvallen? „Echte begeleiding is er niet. De afdeling Algemene Zaken hoeft een behoorlijke werkdruk. Ik zal het voor een groot deel zelf moe ten doen. Maar met vragen kan ik al tijd terecht bij het bestuur". Tijd Echt veel tijd om in te werken is hem, volgens zijn zeggen, niet ge gund. Op de vraag of hij is ingewerkt door de vorige gemeentesecretaris, zegt hij: „We hebben hier nog wel over gedacht, maar daar hebben we maar van af gezien. Iedereen heeft toch zo zijn eigen manier van werken en ik moet toch een beetje mijn eigen in breng krijgen. Ik heb wel één dag met Kuijper meegedraaid, waarin hij mij een aantal zaken heeft uitgelegd". Volgens Wiesenekker gebeurt het inwerken van gemeentesecretarissen vervolg pagina 3 Verwachting tot zaterdagavond: Aanhoudend zeer, warm Zonnig. Minimumtemperatuur on geveer 18 graden. Middagtempera- tuur van omstreeks 30 graden aan zee, tót rond 33 graden landinwaarts. Zwakke tot matige wind, uit een zui delijke richting. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 7 aug. Zondag: Zonneschijn: 507- Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 19 graden Middagtemp.: 26 graden Wind: zuidwest 3 Maandag: Zonneschijn: 50% Kans op neerslag: 307r Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 22 graden Wind: noordwest 3 Dinsdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 307c Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Wind: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 4 aug- Zon op 06.05, onder 21.26 Maan op 20.34,- onder 03.14 5 aug. Zon op 06.06, onder 21.25 Maan op 20.58, onder 04.27 6 aug. Zon op 06.08, onder 21.23 Maan op 21.16, onder 05.45 Volle Maan: 6 augustus (16.19) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied dat al dagen voor zeer warm weer zorgt, trekt morgen langzaam naar het zuidoosten weg. Niettemin blijft het zijn invloed op ons weer houden. Er wordt namelijk nog steeds droge en warme lucht aangevoerd. Het blijft zonnig en de temperatuur loopt over dag weer op tot tropische waarden. Aan de kust, war de wind uit zee eni ge afkoeling brengt, wordt het toch nog ongeveer 30 graden. In het bin nenland kan hier en daar 33 graden of meer gemeten worden. Alleen de nacht brengt enige verkoeling als de temperatuur daalt naar ongeveer 18 graden. De wind blijft in de zuidhoek en is zwak tot matig. Zondag stroomt vanuit het westen koelere lucht bin nen en doet de temperatuur een stap terug. MAURIK - De 23-jarige A. van Baayen uit Everdingen is na een aan rijding met een tractor op de S101 in Maurik om het leven gekomen. Dat deelde een woordvoerder van de rijkspolitie district nijmegen mee. De tractor, bestuurd door een 72- jarige man, reed na het lossen van een koe achteruit de weg op. De mo torrijder werd geraakt door het Jin- kerwiel en overleed korte tijd later in het ziekenhuis in Tiel aan zijn ver wondingen. 'n Zomerlang leesplezier voor slechts 10,per maand Met kans op hel winnen van hel schitterende fotoboek van Schouwen-Duiveland. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! Wekelijks worden uit de inzenders van onderstaande bon 4 fotoboeken van Schouwen- Duiveland beschikbaar gesteld. Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor f 40,— willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden lang ontvangen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. Tevens maak ik kans op het winnen van hel fotoboek Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODEWl Enige remedie De afgelopen jaren is het zwartrij den. vooral de grote steden, ernorm toegenomen. „Waarschijnlijk is het verhogen van de boetes de enige re medie daartegen. De verwachting is dat daar een preventieve werking van uit gaat", aldus Sevestre. „Er is na- vervolg pagina 4 Naam Adres Postcode: Plaats: Telefoon Handtekening: De ingevulde ondertekende bon. met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zon der postzegel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, abonnementenadministratie, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzce. Zwart rijden is een stuk duurder geworden 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1