VV Zierikzee bedrogen Vitesse tracteert DFS op 14 treffers Spanning en kwik stijgt bij Gruttepikkers-tennistoernooi NIEUWSBODE Geen beloofde toppers als tegenstander mmm jmimi Tijdens oefenwedstrijd op sportpark Van Zuijen PV Gevleugelde Vrienden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 augustus 1990 Nr. 24787 7 ZIERIKZEE - „Schandalig", sprak het gevoel van trainer Jack Schipper. „Ik wil mijn geld terug", zo was vanuit het publiek te beluisteren. In plaats van met de beloofde contractspelers trad Volendam gisteren, woensdag, aan tegen de VV Zierikzee met een amateurselectie. Spelers, publiek en bestuur voelde zich dientengevolge aardig bekocht. Op Den Hogen Blok woensdag derhalve geen doelpuntenfestijn, maar een 'gewone' oefenpartij waarbij de palingvissers uit eindelijk nét niet helemaal afgingen en met 1-2 wonnen van de rood-zwarte bri gade. ,,Zo kweek je als profclub na tuurlijk geen goodwill. Als je nu een contract hebt voor een oefen wedstrijd tegen de toppei-s van Vo lendam en ze sturen dan zo'n twee de team, vind ik dat een schande. Je weet natuurlijk dat je tegen een profclub veel goals om je oren krijgt, maar dat geeft niet want daar komt het publiek voor, die willen doelpunten zien. Maar niet zo'n tweede team", sprak een ge belgde Zierikzeese oefenmeester na afloop. Geen 2000 gulden Het bestuur voelde zich ook dui delijk bekocht en was niet voorne mens de afgesproken 2000 gulden te betalen. ,,We hebben vooraf ge zegd dat ze zich niet aan het con tract hebben gehouden en dat wij daarom niet betalen. Uiteindelijk stemden zij toe om voor de helft van de recette te spelen", vertelde bestuurslid Tonnie Simmers na af loop van de oefenwedstrijd. Slechts één van de beloofde elf contractspelers kwam in Zierik zee aan de bak. Achter in de twee de helft mocht Nico Zwarthoed nog even gaan sparren. „Nico doet met ons mee omdat hij aan het te rugkomen is van een blessure", vertelde trainer Huib Ruig rok van het amateur-elftal van Volen dam. Voor de tweede oefen-tegen- stander van VV Zierikzee bete kende deze wedstrijd overigens de eerste van het nieuwe seizoen. „We kamperen een tijdje aan het Veerse Meer en trainen bij Nieuw- dorpse Boys, drie keer per dag. Maar we hebben geen enkele spits meer. Kras, Keyser .en Kooistra hebben namelijke alledrie een contract gekregen. Nu moeten wij het voorlopig doen met alleen maar middenvelders", aldus trai ner Ruigrok. De bezoekers kon den verre van imponeren en lieten de mooiste acties dan ook aan de gastheren. Aftrap Na de aftrap en het fluitsignaal van scheidsrechter Koeyvoets, uit Vlissingen, ging het spel levendig op en neer. Echte doelrijpe kansen deden zich in die beginfase niet voor. VV Zierikzee probeerde het vooral via steekpassjes op de klei ne rappe rechterspits Eric Berre- voets. De linksback Michael On- sia, overigens eveneens klein van stuk had de nodige moeite met de ze Zierikzeeënaar. Zierikzee kreeg in de tiende mi nuut een klein kansje via verdedi ger Han van de Sande. Ronald Bond veroverde Van de Sande evenwel net op tijd de bal. Ook de tweede kans kwam op naam van Schipper en consorten. In de 18e minuut poeierde aanvoerder Mar tin Quist een vrije trap in de doel- moiul. De Volendamse goalie, Ed win Holten, kreeg de bal echter niet goed onder controle waarvan de goed doorgegane Freddy Kra mer bijna kon profiteren. Ook een solo-actie van linker spits Theo Wittenberg resulteerde bijna in de openingstreffer. Zijn uiteindelijk schot op doel was ech ter te zwak. Volendam bleef zich vastlopen in de stugge defensie van de rood-ztvarten, gevormd door Wim van de Maas, Marco Sa- man, Han van de Sande en Patrick de Broekert. Na een half uur spe len kreeg Theo Wittenberg voor het eerst de handen van het 150 koppig publiek op elkaar. Over kruising' Na goed terugleggen van collega Berrevoets zeilde het schot van Wittenberg maar net over de krui sing heen, Eigenlijk geheel tegen de verhoudingen in scoorde Volen dam meteen na deze actie de ope ningstreffer. Na een snelle uit braak gelukte het Bob Alderberg het leer voor te gevpn, alwaar Jef frey Huberechts eindelijk succes had en doelman Wim Lafebcr pas seerde: 0-1. Eén minuut later, 32e minuut, was de gelijkmaker evenwel al weer een feit. Na een goede voor bereiding van Wim Ravia kwam Erik Berrevoets, even los van zijn directe mandekker, in balbezit. Uit de draai knalde hij keihard raak: 1-1. Op slag van rust kreeg de Volendammer Ronald Bond nog een kansje, maar hij was te gehaast waardoor de bal langs de verkeerde kant van de paal over de achterlijn verdween. Kwam in de eerste helft voorna melijk de meeste kanshebbers voor de selectie in actie, na de her vatting begon oefenmeester Jack Schipper te wisselen met tweede elftalspelers en A-junioren. Hier door werd het ietwat rommeliger en kon het niveau van de eerste helft niet meer worden geëve naard. „Maar het was óók van daag de opzet om iedereen zoveel mogelijk te laten spelen", deed Schipper uit de doeken. Vermeend buitenspel Na de thee moest Zicrikzee- sluitpost Wim Lafeber alle zeilen bijzetten om de via vermeend bui tenspel doorgebroken Johan Mo lenaar van een score te beletten. Is samenwerking met de linksback Eddy Kiesenberg lukte dit won derwel. De volgende doelpoging werd weer uitgevoerd door spits Berrevoets. Hij kwam net één con- timetertjo tekort. Halverwege de tweede helft was de fut er een eind uit en waren er met mondjesmaat weinig betekenende oplevingen. De beste kans voor Zierikzee kwam nog op naam van Johnny van Bevcren. Voor open doel hield hij echter niet voldoende zijn ze nuwen in bedwang en lanceerde het leer richting Dikke Toren. Na dat de ingevallen keeper Martin Kieviets een schot op de paal zag belanden, was hij even later kans loos. Uit een corner, genomen door Jurg Smcets, werkte Ray mond Cobussen de bal aehter Kie viets: 1-2. Ook Zierikzee-verzorgster Bella de Vos moest voor de eerste keer in het nieuwe seizoen in het ge weer komen. Dit voor een blessu rebehandeling van Johnny van Bevcren, die nogal onzacht in aan raking kwam met keeper Edwin Holten. Van Beveren kon even la ter zijn 'weg vervolgen'. Oefen meester Schipper typeerde na af loop de eerste helft als een leuke partij. „Door de vele wisselingen werd de tweede helft wat romme lig. Maar,iedereen heeft zijn best gedaan en dat is toch een positief punt. Michel Winkels bijvoor beeld als voorstopper heeft het goed gedaan". - v - '7 V, v-7 r: Rechterspits Eric Berrevoets knalt uit de draai de gelijkmaker binnen. De op de grasmat liggende aanvoer der Pascal Jongsma kan dit niet verhinderen. BURGH-HAAMSTEDE - Vèor de rust kon het eerste elftal van DFS de schade nog min of meer beperkt hou den tot vijf tegentreffers. Ook het begin van de tweede helft zag er niet overdreven verontrustend uit. In de laat ste twintig minuten bleek Vitesse evenwel nog een ver snelling over te hebben en scheepte de gastheren uitein delijk op met veertien tegengoals. De eerste oefenwedstrijd voor DFS zit erop. En wat voor één. Vitesse, de runner-up van vorig voetbalseizoen, had er echt zin in en tracteerde de 600 aanwezige toec-houwers op een waar doelpuntenfestijn. Hoewel hij hierin niet mocht meedelen kreeg de voor het WK gepasseerde international Edward Sturing wel de meeste handtekeningen-jagers om zijn nek. Compleet veranderd Het bijna compleet veranderde elf tal van DFS was duidelijk geen partij voor de eredivisionist uit Arnhem. To.-h werd de vooraf door trainer Kees Rijnberg meegegeven opdracht, zoveel mogelijk proberen te voetbal len, vrij aardig uitgevoerd. Er werd in ieder geval sportief tegenstand ge boden aan de mannen van oefenmees ter Bert Jacobs. Zo nu en dan werd er zelfs leuk uitverdedigd. In de eerste helft zorgden Laamers, Bos, Latuheru, Van Breeinen en 'mister Vites' Van den Brom voor een 0-5 ruststand. Jammer was dat er niet genoten kon worden van de Speedy Gonzales bij Vitesse; Rick Hilgers. De kleine Arnhemse wervel wind had tijdens de middagtraining echter een kuitblessure opgelopen. Na de thee bleef Vitesse uitermate produktief. Ook dé gastheren creëer den nu overigens twee kleine kans jes. In de tiende minuut belandde een door Rini Rijnberg genomen vrije trap bij de van de A-junioren overge- PAR1JS - De voormalige Formule 1- coureur Keke Rosberg keert terug in de autosport. De 41-jarige Fin, die zijn loopbaan vier jaar geleden beëindigde, gaat in een Peugeot mee doen aan het WK voor sportprototy- pes. KARLSRUHE - Karlsruger SC is rond met de Braziliaanse voetballer Geovani. De ploegmaat van Romario in het zilveren Olympisch elftal speelt de komende twee jaar in de Bundesliga. Geovani wordt door Karlsruhe gehuurd van FC Bologna NIEUWERKERK - Met het stijgen van het kwik groeit ook de spanning op het Gruttepikkers-tennistoernooi van de TV Duiveland, te Nieuwerkerk. Door de onvoor stelbare hoge temperaturen probeert de toernooileiding zoveel mogelijk aan de wen sen van de deelnemers te voldoen en de partijen indien mogelijk in de ochtend- en avonduren te spelen. De diverse categorieën zijn nu reeds aangeland in de kwart finales. Het Dames Dubbel C is het verst gevorderd en heeft in de koppels Lianne de Looff/Berbel Korenhof, Barbara Heezen/Gerda Minnaar en Van Bergen/Van Bergen de eerste halve finalisten. De Heren Enkel C is inmiddels aan gekomen in de kwart-finale. In deze categorie zorgde M. Kohnstam voor een verrassing. De D-speler, welke op uitnodiging van de toernooileiding aan het Heren Enke'l C meedoet (we gens het wegvallen van een deelne mer) plaatste zich middels een over winning op de geplaatste (7/8) René de Looff, 6-4 6-4, in de kwart-finale. In een eerder stadium had hij reeds een ieder verbaasd door Marco Speel man met 6-0 en 6-4 te verslaan. 'Terechtwijzing' Ook in de kwart-finales is beland René Schimmelpenninck. Na de 'te rechtwijzing' van Rolf van Stee boek te hij wederom winst. Dit keer moest de zich geplaatste (3/4) Cor Overzier eraan geloven. Na een 6-4 overwin ning in de eerste set bracht hij ook de tweede set, welliswaar na de tie break, met 7-6 op zijn naam. Mede- toernooileider Hans-Jan Goedegebu- re is ook uitgespeeld. Hij verloor in drie sets van Marius van Oevercn, uit Kortgene: 3-6, 6-4 en 6-2. Na een bye in de eerste ronde maakte de zich als tweede geplaatste David Bakker, uit Middelharnis, geen fouten in zijn eerste partij. Na op de fiets naar het tennispark in Nieuwerkerk te zijn gek omen mank te hij opponent Patrick Meuldijk, eerste jaars C-spelcr, in met twee keer 6-1. Een goede partij werd er ge speeld tussen Richard de Vrie, van TV Goes, en Meivin Dedecker, die als tweede geplaatst is in het dubbel, fn drie sets trok Van de Vrie uiteinde lijk aan het langste eind. De Goe.se- naar won in drie set: 3-6, 6-1 en fi-2. In het Heren Dubbel C gebeurden er de laatste dagen weinig opzienba rends. De tennissers die op papier moesten winnen, verzuimden niet aan deze verwachting te voldoen. Het koppel Robin Verdam/Mark Neijcn verwees hpt duo Speelman/Bij de Vaate in drie sets de weg naar de uit gang: 5-7, 6-3 en 6-1. De geplaatste combinatie Joop de Vlieger met part ner Piet Vreeke won zijn partij van het dubbel Meuldijk/Kats. Broers De twee broers Van Stee vonden hun Waterloo tegen de tandem Van de Vrie/Van de Pol: 6-1 7-6. Het ge plaatste (3/4)duo Korenhof/Korenhof kreeg weinig tegenstand te verduren van de tegenstanders Melissen en Schellekens: 6-2 6-2. Hoewel in de tie break wist ook het koppel Huyser/ Schimmelpenninck zich te plaatsen voor de volgende ronde door Van Ga len met compagnon Holm in twee sets te verslaan: 6-0 en 7-5. Bij het Dames Dubbel C schoven Lianne de Ix>nff en Berbel Korenhof door naar de halve finale na een over winning op Ada Hommel en Roxanno Speelman: 6-2 6-3. Een andere halve finalist Barbara Heezen met me despeelster Gerda Minnaar onder vonden weinig tegenstand van Wil de Braai en Adrie de Looff: 6-0 6-3. Het duo Van Bergen/Van Bergen, als tweede geplaatst, maakte dit pro bleemloos waar door C'Ierex/Deii Ou den met twee keer 6-2 te kloppen. Do categorie Heren Enkel D is aan gekomen in de derde ronde. Do win naar van het onlangs gehouden Gruttopikkers-vetoranontoernooi, en als eerst geplaatste, Louw Almekin- ders 'liep' over tegenstander Jaco Vleeshouwer heen. De fysiothera peut en handballer ging met twee keer 6-0 ten onder tegen de Menheer- senaar. Aad Neijen toonde zich hiel de betere boven Michel Holm: 6-4 en 6-3. Lichtwedstrijd Do wedstrijd tussen Kees Legemaa- te en Richard Folmer werd vanwege zijn driesetter een lichtwedstrijd. We gens de enorme drukte op dat mo ment werden de eerste twee sets ove rigons op do banen van Bru Tén gespoeld. Toen het te donker werd is de dorde set in Nieuwerkerk ge speeld Legcmaate kwam met 6-4, 5-7 en 6-4 als winnaar uit de bus. Voor oen verrassing zorgde zeker Mark Lo- dowijk die do geplaatste (3/4) Lenz Hoogcrhuis in twee sets versloeg: 6-3 en 7-6. De andere uitslagen in de categorie lieren Enkel D waren: Cor van Heemst-John Pantekoek 6-1, 6-4; Eric Anspach-Wim Schenk 6-0, 6-0; Fred dy Kramer-Frank Schubert 7-6, 6-1; Mark van de Polder-Frans Overzier 7-5. 7-5; Cees Stouten-Robbert Kort 6-3. 6-2; Eduard (longen boom-Jan Stouten 6-2 6-3. Ger Osselink-J. La gendijk 6-3. 7-5. In hot Dames Enkel D stroomde Mia Pantekoek door naar de (woede ronde. Zij versloeg met 7 5 en 6-1 Ella do Koning Inmiddels in do halve fi nale staat Erna Teriwsscha, van do LTC Zierikzee. Terv. is ha kende wei nig problemen mol Bianco den Ou den 6-0 «I. Mart ie Anspach won haar partij van Maruga Speelman met 6-3 en 6-1. In gravel bijten In het Gemengd Dubbel D liet Er- win Verbraak met partner Annomie- ke Pronk het koppel Krabbendam/ Van de Velde in drie sets in het gravel bijten: 7-5, 1-6 en 6-3. Petra Pronk en Frans Vcrspcek waren in no time voorbij Kaiser/Kaiser: 6-1 en 6-2. De overige uitslagen hier waren: Nieu- wenhuyze/Gelok-Verkaart/Vefkaart 6-3, 6-1; Hop/Hop-BijdeVaatc/Lege- maate 2-6, 6-4, 6-3; Zuurmond/Van Es- Büchner/Sinke 7-5, 6-0; Van Dijke/De Braal-Jacobs/Molenaar 7-5, 6-3; Schiffer/Van de Vliet-Peters/Peters 6-4, 6-1; Speelman/Rengcr-Schenk/ Schenk 6-3, 4-6, 6-2. In het Heren Dubbel D is het duo Leo Nouwen/Michel Holm in de tweede ronde geraakt middels een overwinning op Bob van Helden en Kees de Vlaain; 6-4, 7-5. Voor de kwart-finales hebben zich geplaatst Gerard Janse met partner Hans van Urk. Ook in een lichtwedstrijd ver sloegen zij Koster/Anröchte in drie sets: 5-7, 6-2, 6-4. Vrij verrassend in de kwart-finale aangekomen zijn ook Arthur van de Vet en Eef Schön- berger. Zij ondervonden weinig tegenstand van Paul Sponselee en Kees BijdéVaa- te: 6-0, 6-0. De overige uitslagen bij het Heren Dubbel D waren: Van Dij- ke/Verbraak-Anröchte/Kaiser 6-1, 6- 1; Lodewijk/Daenen-Muller/Klink 6- 2, 6-2; Schenk/Vos-Meuldijk/Wols 7- 6, 6-3. De uitslagen in het Dames Dubbel D tenslotte: Terwisscha/Bij de Vaate-Steutel/Atoon 5-7, 7-5, 6-4, Van Vliet/Peeman-Deurloo/Van Hou ten 6-3, 6-1; Pronk/Santos da Silva- Lems/Doclman 6-1, 6-2; Van Dijke/ Hoogerhuis-Dogger/Bömer 6-3, 6-3; Breen/Pietcrs-Pronk/Bleyi 6-0, 6-2. komen Anco van der Linde. Zijn kop bal werd echter nog net uit de hoek geplukt. Even later gelukte het Rini Rijnberg alleen voor de keeper te ko men, maar verzuimde hij om deze ook uit te spelen. Scheidsrechter Ka- land, uit Westkapelle, wees in de tweede helft nog negen keer naar de middenstip na doelpunten van Bos, Cocu, Visser, Van den Brom 3x en Van Breemen 3x. Eindstand zodoende 0- 14. Programma Het resterende oefenprogramma voor DFS ziet er als volgt uit: 4/8 14.30 uur DFS-DRL; 11/8 14.30 Tho- lense Boys-DFS; 14/8 19.00 uur DFS- Rockanje; 18/8 14.30 uur Kapelle- DFS; 21/8 19.15 uur Dreischor-DFS; 25/8 14.00 uur DFS-Dubbeldam. BELGRADO - Velez Mostar weigert te degraderen uit de hoogste voetbal divisie in Joegoslavië. De degradatie van Velez werd een feit nadat Saraje vo dinsdag een overgespeelde wed strijd van de 30e competitiedag tegen Dinamo Zagreb won. Velez Mostar heeft beroep aangetekend bij de bond en' ook alvast een geding aangespan nen bij de burgerrechter. ZIERIKZEE - Wedvlucht Compien- ge 260 km, 409 jonge duiven. Los 7.10 uur. Eerste prijsduif 11.22 uur, laat ste 12.18 uur. J. C. Berrevoets 1. 24, 49, 94 (24); H. Berrevoets 2, 45, 91 (12); Bruin- Berrevoets 3, 5, 6, 12, 28, 32, 40, 51, 61, 71 (17); M. Gieskes 4, 8, 9', 21, 30, 43, 57, 60, 103 (24); H. Koster 7, 85 (19); J. Dekker en Zn. 10, 15, 50 (9); L. Heij- boer 11, 25, 36, 27, 81 (14); L. Berre voets 13, 23, 38, 41, 44, 62, 63, 68, 73, 89, 92 (21); C. v. d. Hoek 14, 18, 33, 42, 48, 66, 77, 83, 87 (12); J. J. de Jonge 16 (3); J. v. Almenkerk 17, 22, 26, 29, 34, 39, 47, 60, 82, 93 (32); L. Fonteine 19, 90, 96 (16); J. v. Popering en Zn. 20, 35, 37, 52. 65. 67, 69, 72, 75, 86 (36); J. v. IJsseldijk 31, 54, 66 (19); H. Kuyten 46, 84, 98 (13); P. Heeren 53, 79 (8); Koster-Winkels 56, 58, 100, 101 (12); A. Romijn 64, 70, 88 (27); A. Bakker 74, 78, 95 (19); L. v: d. Hoek 76, 97 (28). Wedvlucht Tours 530 km, aantal 68. Los 6.20 uur. Eer ste prijsduif 15.41 uur, laatste 19.53 uur., H. Koster 1, 6, 8, 15, 16 (16); A. Ro mijn 2, 5, 12 (7); M. Gieskes 3 (5); M. Kleppe 4 (4); L. Fonteine 7, 11, 14 (8); J. Dekker en Zn. 9 (3); L. Heijboer 10 (1); J. v. Almenkerk 13 (5); Koster- Winkels 17 (9). Wedvlucht Compienge oud Aantal 103. Los 7.10 uur. Eerste prijsduif 11.23 uur. laatste 12.00 uur. Bru in-Berrevoets 1, 2, 4, 5, 14, 15, 23 (12); J. J. de Jonge 3 (7); L. Fonteine 6, 7 (6); A. Romijn 8, 12, 25. 26 (14); M. Gieskes 9, 21 (12); J. v. Almenkerk 10, 11, 13, 16 (7); C. v. d. Hoek 17, 22, 24 (12); H. Koster 18. 19, 20 (8). Warm. warm en nog eens warm. Een Nieuwerkerk. r.rtra handicap hij het Gruttepikkers-tennistoernooi van de TV Duiveland. te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7