Ook hoogseizoen voor katte- en hondevlooien Fit en uitgeslepen opstaan Politiek drama van Ubu Roi tijdens derde Toeristendag Lik-op-stuk beleid voor raddraaiers in Renesse Roemenen trekken aandacht Diefstal en baldadigheid door jeugdige vakantiegangers Diefstal uit telefooncellen Kop/staart- aanrijding Nieuwerkerk Auto totaal vernield bij uitwijk manoeuvre Verkoop van antivlooienbanden en druppels in Zierikzeese dierenwinkel verdrievoudigd 1 ;;'j AA T"r°" deurloo intermeubel Diefstal uit woning Firma Garage Kerkwerve Bromfiets bestuurder gewond na aanrijding ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 augustus 1990 Nr. 21787 3 ZIEKIKZEE - Ceausescu en Zierikzee. Een verband dat bepaald niet voor de hand ligt: Toch kwam die Roemeen se dictator dinsdag' tijdens de derde Toeristendag in Zie rikzee weer even terug in de vorm van papa Ubu, één van de personnages die door de Roemeense marionetten- en theatergroep op het gras van het Havenpark met overtui ging werd neergezet. Een stukje politiek theater temid den van commercie en ongecompliceerd amusement, die de jaarlijkse Dolle Dinsdagen kenmerken. Half twaalf; een handjevol belang stellenden vervoegt zich aan de noordzijde van het Havenpark, waar een aantal Roemenen zich gereed maakt voor hun eerste optreden, 't Zit hen niet mee want het ontbreken van eleetriciteit veroorzaakt opont houd. Het gezelschap maakt zich er niet druk om In eigen land hebben ze ongetwijfeld voor hetere vuren ge staan. Pas rond het middaguur kun nen de spelers en speelsters van het marionetten- en nationaaltheater Cluj met hun voorstelling van Ubu Roi beginnen. Een spel met een politieke beteke nis die door de snel groter wordende groep toeschouwers niet altijd direct wordt begrepen. Het stuk wordt im mers in het Roemeens gespeeld en niet iedereen heeft een met de hand geschreven resumékunnen bemachti gen, zodat de teneur van het stuk voor een aantal toeschouwers spijtig genoeg niet geheel en al duidelijk wordt. Wat de acteurs en actrices die door firma Van Oeveren vanuit Cluj geheel belangeloos naar Vlissingen zijn gebracht (de terugreis verzorgt Carlier Tours) aan het publiek laten zijn liegt er niet om. Het is een felle aanklacht tegen de wreedheid en wil lekeur van de dictatuur die door een tiranniek echtpaar - de Ceausescu's- en een paar vazallen geruime tijd in stand wordt gehouden. Het spel Ubu Roi van Alfred Jarry werd twaalf jaar geleden voor het eerst opgevoerd ter gelegenheid van de verjaardag van Nikolai Ceause scu. Vanwege de politieke lading van het stuk -Ubu blijkt een bijnaam van Ceausescu te zijn- was het verboden om het stuk in Roemenië te spelen. Ubu Roi werd derhalve het symbool van het verzet. Nu de echte Ubu en zijn even tiran nieke echtgenote van het toneel zijn verdwenen staat het het zeventien manvrouw sterke gezelschap vrij om deze parodie op geweld en wille keur in liet buitenland op t«- voeren. Voor enkelen van hen is het dan ook de eerste keer dat ze in het buiten land spelen. Alleen daarom al was het optreden van deze groep in Zie rikzee één-van de hoogtepunten uit de reeks Toeristend agen Ook het stuk biedt ondanks de taalbarrière genoeg kijkgenot door dat poppenspel en het marionetachti ge spel van acteurs en actrices elkaar afwisselen, De twee hebzuchtige ge drochten het echtpaar Ubu als do firma list en bedrog die zich via moord op de troon nestelen. Daarbij krijgen ze steun van kapitein Bordu- ru - het prototype van een meeloper Vervolgens worden achtereenvolgens adel, de rechterlijke macht, bankiers én boeren uitgemoord door Ubu en de zijnen Zijn belofte aan Bordura komt hij echter niet na. Bordura wordt gevan gen genomen maar weet uiteindelijk te ontsnappen naar Rusland. In de strijd tegen Ubu blijkt hij - de vroe gere handlanger van de despoot- uit eindelijk de sterkste. De twee tiran nen worden uiteindelijk door prins Bougislav en de boeren verjaagd. Aan boord van een schip begint het geweten van Ubu op te spelen en wordt Ubu ter verantwoording geroe pen voor alles wat hij verkeerd heeft gedaan. Een verhaal met een voor Roemenië wel zeer actuele betekenis en op originele wijze gebracht. Verder op in de stad voltrekt zich het gebruikelijke schouwspel: de handelaren met hun vrijetijdskle- ding, hebbedingetjes en etenswaren hebben zich weer in het hart van Zie rikzee geïnstalleerd, wachtend op de drommen toeristen en hopend op een dikke portemonnee na afloop. Dat lijkt althans voor sommigen wel mee te vallen. Er mag dan sprake zijn van een aardige drukte, de verkoop is niet echt spectaculair, zo meldt een van de Zierikzeese ondernemers. Niet over belangstelling te klagen heeft het zestig man/vrouw sterke Zomerorkest Nederland, dat dit jaar voor de derde keer Zierikzee aandoet. Op de Schuithaven spelen do jonge musici ondanks de daar haast verzen gende hitte de sterren van de zonnige hemel. Een inspanning die door het daar verzamelde publiek met een welverdiend applaus wordt beloond. RENESSE - De politie hield in totaal 18 jongeren aan, die op diverse manieren overlast veroorzaakten in het centrum van Renesse en op een omliggende camping. Een groot deel van hen kreeg' direct een boete in het ka der van het lik-op-stuk beleid. Woensdagmorgen werden drie jon gens aangehouden die zich schuldig maakten aan diefstal uit diverse ten ten op een camping te Renesse. De jeugdige dieven konden worden be trapt dankzij de medewerking van campinggasten. Vechtpartijtjes Dinsdagavond haalde de politie in de badplaats 13 jongeren van straat die te veel hadden gedronken en bij wie baldadig gedrag uitmondde in di verse kleinere vechtpartijtjes op straat. Voor die konden uitgroeien tot grotere ongeregeldheden nam de po litic- de jeugdige vakantiegangers mee en legde hen een boete op in het kader van het lik-op-stuk beleid. Men hield verder de ongeveer 20-jarige D. uit Rotterdam en van V. uit Dor drecht aan. Goede bekenden van de politie die onder invloed van alcohol en drugs mensen op straat molesteer den. De twee mannen maken volgens de politie deel uit van een grotere groep die elk jaar in Renesse voor problemen zorgt. Men treedt nu in overleg mef de officier van justitie om de herhaalde overtredingen te la ten bestraffen door de rechter. Op die manier zou het volgens de politie mo gelijk zijn om de raddraaiers in een bepaalde periode de toegang tot Re nesse te ontzeggen. Ch.icl Montague (If .presenteerde dinsdag hei duivelspel RENESSE - Dinsdag overdag wer den de geldlades van twee telefoon cellen aan de Hoogenboomlaan te Renesse opengebroken. De inhoud, die onbekend is, werd gestolen. N1EUWERKERK Twee personen auto's werden beschadigd bij een aanrijding, die dinsdag plaatsvond bij de verkeerslichten bij Nieuwer kerk. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 1G.45 uur. H. van D. uit Nieuwerkerk reed met zijn auto, in de richting Nieuwerkerk toen hij werd verrast door oen remmanouvre van de voor hem rijdende auto bestuurd door me vrouw M. M. uit Nieuwerkerk. Vol gens de politie zou te weinig afstand zijn gehouden. Beide auto's werden bij de aanrijding beschadigd. Advertentie -r-rtt- MAASTRICHT - De vijftienjarige R. H. uit Heerlen is veroordeeld tot vijf maandett.lLicfrthypSt, p,e;.joDg.en stak op 18 april de 76-jarige-alleenwo nende plaatsgenote A. Halders-Nage'l in haar flatwoning met een mes dood nadat hij haar beroofd had van geld en sieraden. KERKVVERVE - De personenauto van H. de G. uit Zwolle werd totaal vernield bij een uitwijkmanoeuvre om een tegenligger te ontwijken. Het ongeluk gebeurde donderdag morgen om ongeveer 05.30 uur. H. de G. uit Zwolle reed met een personen auto over de provinciale weg Zierikzee-Haamstede in de richting Haamstede. Volgens de bestuurder moest hij uitwijken voor een tegen ligger die op zijn weghelft reed Hij kwam met zijn auto in de berm te recht en vloog vervolgens over de kop. Het voertuig werd geheel ver nield. Desondanks kwam H. de G. er zonder noemenswaardige verwondin gen uit. Van de tegenligger die de ma- nouvre veroorzaakte ontbreekt elk spoor. Advertentie "7 -■ oC - V o ZIERIKZEE/SEROOSKERKE - Niet alleen voor vakantiegangers, maar ook voor honden- en kattenvlooien is het sinds twee weken hoogseizoen. „Iedere warme zomer is het weer raak, dat zit in de natuur. Door de warmte komen meer eitjes uit dan ge woonlijk en zonder voorzorgsmaatregelen loopt het dan al snel uit de hand". Als ver koper in een Zierikzeese dierenwinkel weet Ad Husson uit Zierikzee alles van de jaar lijkse explosies van honden- en kattenvlooien die zich voordoen als de buitentempera turen stijgen. Sinds ongeveer twee weken is de verkoop van antivlooienbanden en an- tivlooien huiddruppels in de winkel verdrievoudigd. Is dit voor u nog een wensdroom? Met een matras aangepast aan uw bedbodem èn lichaamsbouw, kan die droom verwezenlijkt worden. Kom voor informatie en een persoonlijk advies naar deurloo, uw bedspecialist. se.* i~ ii -t Bedspecialist deurloo weet alles over een gezonde nachtrust. HaringvliefDlein 4, Zierikzee fel 0ftf(M2946/f2854 Ruime parking Bushalte voqr deur. lijn 10 Hij heeft ervaren dat de klanten in eerste instantie liever niet met hun probleem te koop lopen „Er is duide lijk sprake van schaamte. Ze begin nen wat zachter te praten en zeggen nooit direct dat het om hun eigen hond of kat gaat. Ze vragen om eèn luizekam of wat tegen het ongedierte. Als je dan laat zien wat de mogelijk heden zijn, komen ze mei hun ver haal. Want dat willen ze meestal toch kwijt omdat ze er van geschrokken zijn dat hun dier vlooien hoeft". Schaamte en schrik Die schaamte en schrik zijn volgens Husson niet terecht ,,Hct feit dat'een dier vlooien heeft, heeft niets te ma ken met het feit of-rhen al dan niet het huis goed schoonhoudt. Iedere hond of kat die regelmatig buiten komt heeft vlooien". Zo lang het dier regel matig in huis komt is er nog niet zo veel van te merken. „Maar als men op vakantie gaat en ook het dier wordt uitbesteed is de kans' groot dat het huis vol zit als men terugkomt". Volgens Husson, die zelf een lang harige witte kat heeft, kunnen der gelijke toestanden bet beste worden voorkomen door bet huisdier in de zomer een keer per maand te wassen met een antivlooieiusbampoo en ver volgens een vlooienband om te doen of in te druppelen niet een antivlooi- enpipetje. Druppels of een vlooien band alleen zijn niet voldoende om dat een vlo pas dood gaat als hij een kat of bond bijt die zo'n band aan heeft of is ingedruppeld". .Het spreekt voor zich dat bet huis regel- BROUWERSHAVEN - In de nacht van maandag op dinsdag werd inge broken in de woning van mevrouw L. M. aan de Poortdijkstraat te Brou wershaven. De dieven gingen er vandoor met enkele honderden guldens die eigen dom waren van de sportvereniging Brouwershaven. matig moét worden gestofzuigd. ,,En als men op vakantie gaat is liet ver standig de vloer en vooral de plaat sen waar het dier regelmatig ligt in te spuiten niet anti-vlooien tapijts pray.". Volgens een voorlichtingsfolder van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland -zijn er drie soorten vlooi en. De katlenvlo die het meeste voor komt, pok op honden, andere huisdie ren en'menscn. De hondenvlo die veel zeldzamer is en de menscnvlo die geld waard is omdat hij bijna niet meer voorkomt. ..Mcnscnvlooien worden gebruikt bij een vlooiencir cus op de kermis. Ze zijn groter dan kattenvlooien en er is bijna niet meer 'aan te komen", aldus Husson. Kattevlo De kattenvlo is de oorzaak van de vlooienplagen die zich bij de huidige buitentemperatuur voordoen. Zo'n vlo kan ongeveer een jaar leven en voedt zich met organisch materiaal dat in stof voorkomt. De pas uit de cocon gekomen vlo kan maanden zon der voedsel, maar bevruchte wijfjes hebben een bloedmaaltijd nodig.om eieren te kunnen leggen. Zij springen APK keurings rTVl station daarvoor op een hond of kat. Maar de eieren worden niet aan het diqr vast gehecht. Zij kunnen oen hele poos in kieren, langs plinten of in een' bank of tapijt blijven liggen voor ze uitko men. Als dat laatste in (te) grote hoeveel heden gebeurt moet soms de plaag- dierenbestrijder van de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland er aan te pas komen om een huis vrij te ma ken van vlooien. „Tot nu toe hebben we nog maar acht keer in aetie hoe ven te komen. Maar vanaf volgende week verwacht ik meer drukte. Dan komen de mensen thuis van vakan tie", aldus chef buitendienst van de Reinigingsdienst, J. Stouten. De plaagdïcrenbestrijder trekt er dan met zijn masker, spuitbus on lad der op uit naar mensen die bij de rei nigingsdienst hulp vragen voor het verwijderen van de ongewenste gas ten. „We spuiten alle naden en kieren in do woning met een vloeistof waar in een insecticide is opgelost. Daarna moot hot huis twee uur luchten om to voorkomen dat do bewoners de damp van hot middel inademen. Negen van do tien keer heeft dit het gewenste re sultaat". Prutsen Het komt volgens Stouten nog vaak voor dat mensen te lang zelf prutsen met allerlei middelen voor men de reinigingsdienst belt. „Ze schamen zich voor de buren als dat gele autoot je voor rijdt. Maar op zich is het niets bijzonders als men overlast heeft van vlooien. Want die dieren zijn overal en springen van het ene dier over op het andere. Men heeft enige kennis van zaken nodig om de bestrijding op de juiste manier aan te pakken". BOVAG lid Grote of kleine beurten. Uitlaten, banden, accu's tegen scherpe prijzen. Kerkweg 16,4321 AB Kerkwerve Telefoon 01110-15210 ZIERIKZEE - Bromfietsbestuur- dér J. de G. uit Spijkenisse moest worden overgebracht naar het Zweedse Rode kruis Ziekenhuis in Zierikzee vanwege verwondingen die hij opliep bij een aanrijding met een adto. Het ongeluk gebeurde dinsdag om ongeveer 11.40 uur op de kruising Rijksweg N59/provinciale weg S7 bij Zierikzee. De bromfietser reed over de parrallelweg langs de N59 in de richting Zierikzee. Hij werd geschept door een auto bestuurd door E. V. uit Rotterdam, die zou zijn afgeslagen zonder de bromfietser voorrang te verlenen. J. de G. werd zodanig ver wond dat hij moest worden overge bracht naar het ziekenhuis. Beide voertuigen werden beschadigd. Kaltevlooien: lastig, rnnar tc voorkomen Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Laken man Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110- 15071, 01110-12449. (niet voor bezor ging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6o/o B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag fot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm;succesjes(t/m 4 regels) f 6.80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3