Niels van Elzakker bezorgt Bruinisse enorme deceptie Record aantal deelnemers loop Burgh-Haamstede Dag van de tie-breaks NIEUWSBODE Tijdens 24e wielerronde Toeristen mixed-tennis toernooi te Renesse 24e editie camping- voetbal toernooi van SV Renesse RBC oefent tegen VV Zierikzee Winnaar John Vermeule loopt 10 kilometer in minder dan 32 minuten 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 juli 1900 Nr. 24784 9 BRUINISSE - Microfonist Eddy Bogaerds durfde zelfs zijn (riante maandsalaris eronder te verwedden dat tempobeul Toon van der Steen de 24e Wielerronde van Brui nisse op zijn naam ging schrijven. Ook hij onderschatte echter de brute kracht van de uiteindelijke winnaar Niels van Elzakker. De plaatselijke favoriet werd door de Bra bander op de laatste meters compleet eruit gesprint. De 21-jarige Van Elzakker, uit Hoogerheide, boekte hiermee zijn vijfde seizoensoverwlnning. De 35-jarige Van der Steen bleef gedesillusioneerd achter. Het daarvoor enorm enthousiaste Bruse publiek kende een grote deceptie. Met brute kracht klopte de hier leidende Niels van Elzakker uiteindelijk de plaatselijke vedette Toon van der Steen (5e positie) in dé eindsprint. BURGH-HAAMSTEDE - Naarmate de week op zijn eind loopt worden de partijen langer, ondervindt de lei ding van het Westhoek-toernooi. Worden de wedstrijden, in tegenstelling tot het begin van de week, nu niet alleen in drie sets beslist, menig koppel dient gebruik te maken van de tie-break om uiteindelijk de eindscore te kunnen laten noteren. In vergelijking- met vorige Bruse criteriums viel er dit jaar overigens een tegenvallende deelname te be treuren. Telde de jaarlijkse Wieler ronde van Bruinisse bijna altijd 80 coureurs, deze keer kwamen er 'slechts' 65 renners aan de meet. Van wege de vrij straffe wind en het lood zware parcours, welke voor het gerst in tijden een alternatieve route over onder andere het Kerkplein (start en finish) kende, vielen daarbij ook nog eens relatief veel renners voortijdig uit. Winnaar Winnaar Niels van Elszakker, die uit handen van de Mosselkoningin Marian Jumelet na bijna tweeëneen half uur koersen de beker, de bloe men én de kussen mocht ontvangen, snapte er niets van dat hij in de sprint de plaatselijke vedette Toon van der Steen had verslagen. ,,Ik weet dat Toon verschrikkelijk kan accelere ren, en tijdens het sprinten dacht ik dan ook dat hij wel zou komen, maar tot mijn verbazing kwam hij niet", vertelde de dolblije Brabander na af loop. Voor de 21-jarige administratief medewerker, momentel zonder werk, was dit zijn eerste koers in Bruinisse. ,,Het was enorm zwaar, vooral ook met die tegenwind op de Boomdijk. Er vielen steeds enorme gaten in het peloton en in het begin had ik er dan ook weinig vertrouwen in. Maar toen ik in de achtervolgersgroep goed kon meedraaien zag ik het steeds positie ver in", aldus de nog jonge amateur die eerder dit seizoen de hoofdprijs mocht afhalen in Dinteloord, Krui- ningen en twee keer in België. Lange tijd draaide Van Elszakker zijn rondjes in een groep van vijftien achtervolgers die succesvol op jacht waren naar een kopgroep van acht kleppers, met daarin favoriet Toon van der Steen. Deze kopgroep had zich gevormd in de 28e ronde, nadat eerder mislukte plaagstootjes waren uitgedeeld door onder andere Wilfred Geijs, uit Kwadendamme, Theo Ak kermans, uit Nieuw-Vossemeer, Frank Timmers, uit Prinsenbeek en André Goossens, uit St. Willibrord. Kannibaal Onder aanvoering van de in Oud- Gastel woonachtige Anton Thk, door microfonist Bogaerds omschreven als 'de kannibaal uit Brabant', vormde zich een kopgroep van acht man wel ke tot 13 toeren voor het einde bij el kaar bleef. Thk, neef van Rini Thk de winnaar van de 23e editie, had daar bij gezelschap van Tonny Moonen ('s- Heerenhoek). Leon Nuiten (Fijnaart), Martin van Steen (Dongen), John de Crom (Woensdrecht). Frank Timmers (Prinsenbeek), Karei van Goethem (Sluiskil) en de gedoodverfde kans hebber Toon van der Steen uit het gastdorp. Halfweg koers, in de 20e ronde, was het de latere winnaar Niels van El zakker die ook verantwoordelijk BERN - Jan Timman speelt in de eerste ronde van het kandidatentoer nooi, dat aan de tweekamp om de we reldtitel vooraf gaat. tegen de West duitser Robert Hübncr. Dit is donderdag door de wereldschaak bond Fide in Bern bepaald. was voor het uit elkaar scheuren van het langgerekte peloton. Twee ron den verder had zich definitief de 15- man tellende achtervolgersgroep ge vormd met daarin onder ander ook de winnaar van vorig jaar, Rini Tak, Francois Franse en Goesenaar Kees Schouwenaar. Het maximale gat van 45 seconden op het leidende achttal slonk vervolgens als sneeuw voor de zon. Voor mede-organisator en deelne mer Wim van Kooten was er op dat "moment weinig eer meer te behalen. De gisteren 35 jaar geworden Bruse coureur liet zich slechts bij de eerste doorkomst gelden, toen hij als eerste onderdoor het finishdoek dook. Daarbij kreeg hij uiteraard vele en thousiaste en chauvinistische handen op elkaar. Al snel moest hij zich even wel laten terugzakken tot in de aller laatste groep. Doorstampen Van Elzakker en consorten bleven daarentegen doorstampen en kregen Ook de winnaar van vorig jaar, Rien van de Wilt van Clytoneus uit Woerden bleef onder de 32 minuten. Hij werd tweede in 31.59.6 en Rian van de Broeke van Atletica uit Vlis- singen werd derde in 32.12.9, Voor Vermeule was de Bombokaal-loop een test én een voorbereiding op de marathon in het Joegoslavische Split waaraan hij over enkele weken deel neemt. De Middelburger won al een loop in Domburg en werd tweede bij de Nederlandse kampioenschappen. Lekker moe De ambities van de meeste andere lopers lagen wat minder hoog. ..Het is lekker om moe te zijn na het lo pen", aldus Delta Sport atleet Jos Ge luk uit Noordwelle. Hij omschreef de loop in Burgh-Haamstede als 'warm en zwaar'. ..Maar dat komt ook omdat we vannacht terug gekomen zijn van vakantie. Ik heb dus niet veel gesla pen". In totaal deden ongeveer 20 at- dientengevolge in de dertiende ronde het achttal in beeld. Tijdens de daar opvolgende doorkomst was de aan sluiting gerealiseerd. Met nog tien ronden, van 2500 meter, te koersen vormde zich rond Van Elzakker een nieuwe kopgroep met de eveneens sterk rijdende Anton Thk (die dan ook na afloop de leidersprijs in ont vangst mocht nemen), Martin van Steen en Toon van der Steen. Nóg was de sensatie tijdens de 24e Wielerronde van Bruinisse niet voor bij. Het leidende kwartet werd met nog 15 km te fietsen toch weer ge pakt door een groep achtervolgers. Dit onder aanvoering van Karei van Goethem. Van der Steen kwam daar bij zelfs op een benarde vijftiende plaats te rijden. Langzaam sloop hij evenwel naar voren. Niels van Elzak ker bleef constant goed voorin mee draaien. Met nog drie ronden te pedaleren had wederom een vijftal coureurs los weten te geraken. Naast Van Elzak ker en Van der Steen zaten hier ook nog bij: de winnaar van de ronde in Nieuwerkerk, Mario van Vlimmeren, Peter Mol en Twan van Loon. Met nog 2500 m, en dus slechts één toer te gaan, waren de latere nummers één en twee definitief gedemarreerd. Tbr- wijl het nu massaal bij de finish sa mengedrongen publiek bijna over tuigd was van een Bruse overwin ning, gooide de Brabantse Van Elzak ker hier roet in het eten en zorgde voor een ware deceptie onder de zo juist nog geestdriftige toeschouwers. Uitslagen De uitslag van de 24e Wielerronde van Bruinisse voor amateurs over 100 km was als volgt: 1) Niels van Elzak ker/Hoogerheide, 2.23.17; 2) Tbon van der Steen/Bruinisse; 3) Twan van Loon/Zegge; 4) Peter Mol/'s-Graven- polder; 5) Mario van Vlimmeren/ Hoeven; 6) Theo Akkermans/Nieuw Vossemeer; 7) John de Crom/Woens- drecht; 8) Rini Tak/Oudenbosch; 9) Martin van Steen/Dongen; 10) Ad Goossens/St. Willibrord; 11) Frangois Franse/Kwadendamme; 12) Karei van Goethem/Sluiskil; 13) W. Osch- wald/Düsseldorf; 14) Leon Nui- ten/Fijnaart; 15) Tonny Moonen/'s- Heerenhoek; 16) Richard de Vrieze; 17) Kees Schouwenaar/Goes; 18) Wil fred Geijs/Kwadendamme; 19) Ruud Havermans/Oud Vossemeer; 20) An ton Tak/Oud-Gastel. De proloog van de Bruse amateur ronde bestond uit een koers over 60 km voor liefhebbers en veteranen. De uitslag hiervan was als volgt: 1) Phi lip Segeren/Made, 1.28.30; 2) Marino van den Elshout/Made; 3) Jack van de Horst/Oost-Souburg; 4) Gerrit van der Pijl/Almkerk; 5) Han Harinck/'s Heer Abtskerke; 6) Ilco Kos/'s Gra- venzande; 7) Frans Hommel/Nieuw Vossemeer; 8) Piet de Jong/Rijsen: 9) R. van de Steem/Etten-Leur; 10) Cor- né Rombouts/Colijnsplaat. Ieten van Delta Sport aan het evene ment mee. Dat deelname aan een dergelijke wedstrijd ook op oudere leeftijd nog goed mogelijk is liet Bertus Walker uit Vlissingen zien. Als 68-jarige was hij de oudste deelnemer. ,,Ik loop al sinds 1934. Het is het leukste wat er is om de conditie op peil te houden". Walker omschreef de wedstrijd in Haamstede als een pittig rondje'. ,,Hct grootste gedeelte was vlak, maar er zat ook een stukje vlas plat in. Dat is zwaar". Dc ronden liepen vanaf de kerk aan de Ring in Haamstede naar de Kraay- esteinweg en via de Burgse Ring te rug. Het was voor het zevende achter eenvolgende jaar dat Delta Sport uit Zierikzee samen met de Onderne mersvereniging Burgh-Haamstede een dergelijk evenement organiseer de als afsluiting van een Ring- Promtiondag. De sportvereniging RENESSE - In navolging van vorig jaar wordt van 6 tot en met 10 augus tus aanstaande wederom een toeris ten-mixed-tennistoernooi gehouden op de banen van tennisvereniging Scelveringhe, aan de Mauritsweg te Renesse. De organisatie is in handen van gastvereniging Scelveringhe in eendrachtige samenwerking met de VVV Renesse. Jaarlijks kan dit tennisevenement zich verheugen op een groot aantal deelnemers. Ook nu worden er weer teams samengesteld uit vakantiegan gers en spelers van de eigen vereni ging cq. tennissers uit de regio. De ge vormde ploegen spelen een onderlin ge competitie. Er wordt derhalve geen individueel klassement opge maakt. Wisselbeker De teams mogen maximaal uit zes personen bestaan, waarbij minimaal twee dames en twee heren voorge schreven is. De minimum leeftijd voor deelname is vijftien jaar. Het winnende zestal komt in het bezit van een wisselbeker. Het toernooi wordt verspeeld van maandag 6 tot en met vrijdag 10 augustus tussen 16.00 uur en circa 22.00 uur. RENESSE - Traditiegetrouw houdt ook de sportvereniging Renes se dit jaar een campingvoetbaltoer nooi op de eigen accommodatie aan de Laone. Voor de 24e keer wordt er vanaf 30 juli tot en met 4 augustus ge streden om de felbegeerde Renesse- cup. Er zullen tien vakantieparken vertegenwoordigd zijn. Vanaf maandag 30 juli aanstaande worden er tot zaterdag 4 augustus per avond vier voetbalwedstrijden ge speeld van twee keer twintig minu ten. Het eerste duel begint om 18.30 uur. De laatste wedstrijd vindt plaats om 21.00 uur. Tijdens elke speelavond wordt er een spelregelwedstrijd ge houden. Zaterdagavond 4 augustus vinden de finales plaats. Tevens wordt dan nog de eindstrijd gespeeld van het camping-damesvoetbaltoer nooi, wat op één der campings wordt gehouden. fl - ZIERIKZEE - Het vlagge- schip van VV Zierikzee hijst zich aanstaande zondag, 29 ju li, weer voor het eerst in het nieuwe voetbalseizoen in het rood-zwarte tricot. Het voor de competitie 1990/1991 in de der de klasse uitkomende elftal oefent zondag namelijk tegen het Roosendaalse RBC, met onder andere de oud-Zierikzee speler Ronald van Oeveren. De oefenwedstrijd op sportpark Den Hogen Blok begint om 14.30 uur. 1 was met 15 mensen in de weer om het evenement goed te laten verlopen. Naast alle aantrekklijke partijen die gisteren, donderdag 26 juli, wer den gespeeld, waren de eye-catchers toch wel de twee ontmoetingen in ge mengd dubbel C, het treffen in heren dubbel C en de wedstrijd in gemengd dubbel veteranen, waar de familie Bij de Vaate haar meerdere moesten erkennen in de familie De Bakker. Maar dit laatste niet zonder slag of stoot, maar liefst twee tie-breaks wa ren nodig voordat De Bakker/De Bakker het zoet der overwinning konden proeven. Zagen Riet en Jan kans de eerte set met 6-4 te pakken, bij de tweede werd de eerste aanslag op ieders conditie reeds een feit, de tie-break ging met 4-7 naar familie De Bakker. Op wat er in de beslissen de set plaatsvond zou geen zinnig mens zijn geld willen zetten, alvo- rensf wederom de tie-break werd be reikt had het koppel Bij de Vaate de mogelijkheid de pot binnen te halen middels diverse matchballen. Bij ga- mestand 5-4 in hun voordeel hadden zij twee keer deze luxe, maar tever geefs, De Bakker/De Bakker trokken de zaak recht, om zelf de aanval in te zetten en 5-5 te laten tekenen. Echter wederom, nu bij 6-5, en dat op de ser vice van Dinie de Bakker, moest de derde matchbal worden verzilverd door Bij de Vaate, het was hun echter niet gegund en de daarop volgende tweede tie-break werd ingeleverd met wederom 4-7. Rode draad In gemengd dubbel C het optreden van het al eerder genoemde koppel Erna Peters met Marcel v. d. Berge contra Lianne de Looff met Hans-Jan Goedegebuure. Ook hier als rode draad door deze speeldag het spelen van een tie-break, welke nodig was in de tweede set. Maar voor het zover was wisten Peters/v. d. Berge de eer ste set met 7-5 binnen te halen, een stand die al aangaf, dat de tegen stand groot was, waarbij opgemerkt, dat Erna en Marcel op tennisgebied in ieder geval volkomen vreemd wa ren voor elkaar. De tie-break ging tot 5-5 gelijk op en werd met 5-7 door Li anne en Hans-Jan op naam geschre ven, vermeldenswaard is, dat Er na/Marcel bij 6-5 in hun voordeel de set en daarmee de wedstrijd hadden kunnen pakken, ware het niet, dat de matchbal niet werd benut. De laatste set ging tenslotte redelijk soepel naar De Looff/Goedegebuure en wel met 3- 6. Was Jan bij de Vaate nog maar nau welijks bekomen van zijn partij te gen De Bakker/De Bakker, of hij mocht opdraven voor zijn wedstrijd met Robin Verdam tegen het jeugdi ge koppel Mare Neyen/Adriaan de Kuyper. Waarschijnlijk had Jan bij de Vaate gedacht er een schoon ten- nisdagje van te maken, want de tie breaks zouden, naar achteraf bleek, weer de pan uit vliegen. Voorzitter Wim Schot gaf het start schot en reikte ook de prijzen uit. Uitslagen De uitslag was als volgt: 1. John Vermeule, Dynamo, 31.47,2; 2. Rien v. d. Wild. Clitoneus, 31.59.6, vet. 1; 3. Rian v. d. Broeke, Atletica, 32.12,9; 4. Leon van de Velden, AV56, 32.41,9; 5. Charles Timmermans, RRA, 32.53,9; 6. Jan de Wilde, AV56, 33.07,5; 7. Do- mien Brandsma, Waterweg, 33.20,6; 8. Marcel v. d. Kaay, Typhoon, 33.21,5; 9. Jan Adams, Essen, 33.47,7; 10. Karei Uitterlinden, Spirit, 33.54,9; 11. De eerste set leverde nogal wat service-verlies van beide kanten op, hetgeen voor Jan en Robin in een ri ante 4-1 voorsprong resulteerde, via 2- 4, 3-4 naar 4-4 om vervolgens naar een 4-5 voorsprong te lopen was het ant woord van Adriaan /spelend bij Rac ketiers in Rotterdam) met partner Mare. Een terugvechtende Jan en Ro bin tekende voor 6-6 en.... de tie break was een feit, welke met 7-5 door laatstgenoemde werd gewon nen. Dat het kan verkeren in het edele tennisspel' bleek wel bij het vervolg van deze prima partij, want Mare en Adriaan haalden uit en pakten hun tegenstander fijntjes met 0-6 in. Der de set, en deze lijn werd door de Rot terdammers vast gehouden, met 1-3 stevenden zij wellicht op de overwin ning af, maar de niet aflatende Bij de Vaate met technicus Robin Verdam kwamen terug en hoe, via 2-3, 2-4, 3-4 en 4-4, 5-4, werd 5-5 bereikt, warna zij weer met een achterstand werden op gezadeld, 5-6. Adriaan en Mare faal den in de afwerking en stonden 6-6 toe, waarna de tie-break overtuigend met 2-7 werd gewonnen door Jan en Robin. In gemengd dubbel C vonden Lian ne de Looff/Hans-Jan Goedegebuure uiteindelijk hun Waterloo tegen Cor- rie de Waal/Sjaak v. Opstal (2-6/6- 4/1-6). Uitslagen Uitslagen donderdag 26 juli. Da mes dubbel D: Boot-Lems/Blom- Verspeek 3-6/0-6. Gemengd dubbel D: Platteschorre- Verspeek/Ars-v. d. Dries 4-6/3-6; Koeman-Sponselee/Pronk-Verspeek 2-6/4-6; Glimmerveen-Kort/v. Kluyen-Schoneman 6-4/6-4; Soons- Vissers/Speelman-Magito 6-4/6-4; Verschoore-Ribbens/Bakker-Bakker 2-6/6-3/3-6. Gemengd dubbel C: Peters-v. d. Berge/De Looff-Goedegebuure 7-5/6- 7/3-6; De Waal-v. Opstal/De Looff- Goedegebuure 6-2/4-6/6-1; Hart-Den Ouden/Kort-Lamers 6-7/6-3/4-6. Heren dubbel C: De Kuyper- Neyen/Bij de Vaate-Verdam 6-7/6-0/6- 7. Heren dubbel D: Kort-Den Ou- den/Schonberger-Slootweg 6-0/6-1. Dames dubbel veteranen: Roda-De Waal/Atoon-Hart 7-6/4-6/6-1; De Braal-Klaver/v. Wingerden-Bil 6-2/7- 5; Ars-v. d. Dries/Kort-Kort 6-0/6-2; Kabel-Santos da Silva/De Braai- Klaver 4-6/0-6. Heren dubbel veteranen: Neyen- Schubert/De Bakker-De Vlieger 4- 6/5-7; Dering-De Looff/Geense-v. Opstal 1-6/0-6. Gemengd dubbel veteranen: Bil- Bil/Roda-Kort 1-6/1-6; Bij de Vaate- Bij de Vaate/De Bakker-De Bakker 6- 4/6-7/6-7; De Waal-v. Opstal/De Groot-De Braai 6-1/6-0; Kort-v. Wijk/Platschorre-De Looff 6-3/3-6/1- Frans Reuvers, Thor, 33,57,6; 12. Bert Hertogh, Atletica, 34.00,4; 13. Henk Klop, AVR, 34.08,9; 14. Piet Wagema- kers, Thor, 34.09,8; 15. René Lam- brechts, Thor, 34.18,7; 22. Jan Hoek, Delta Sport, 35.36.0; 30. Eddy Smit, Delta sport, 36.31,4, Vet. 1; 64. René Baartse, Delta Sport, 39.42,8; 71. Jos Geluk, Delta Sport, 40.35,5; 82. Mar- tien Moermond, Delta Sport, 41.52,0, Vet. 1; 88. Greetje Smit, Delta Sport, 43.00,0, Dame Vet.; 93. Chris Werry, Delta Sport, 44.09,6; 97. Joop Krista- lijn, Delta Sport, 44.56,6, Vet. 1; 103. Koos Resoort, Delta Sport, 49.46,7, Vet. 1; 104. Jan Lekkerkerk, Delta Sport, 58.07,5, Vet. 3. BURGH-HAAMSTEDE - Drie rondjes om de kerk, maar wel rondjes die samen een afstand vormden van tien kilometer. Daaruit bestond de Bombokaal-loop die donderdagavond in Burgh-Haamstede werd gehouden als besluit van de Ring-Promotiondag. De belangstelling voor het evenement was groter dan ooit tevoren. Niet minder dan 107 licentie-lopers uit allerlei plaatsen in Ne derland kwamen naar Haamstede om zich daar met el kaar te meten. De wedstrijd werd gewonnen door mara thonloper John Vermeule van de sportvereniging Dynamo uit Middelburg. Hij liep de afstand in 31 minu ten en 47.2 seconden. John Vermeule (links) en Rien van de Wilt komen als nummer een en twee over de eindstreep.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9