Commissie bespreekt kosten inbraakschade streeknieuws 4 Rust bij Nieuw- Haamstede B.EL 01110-14739 Extra bijstand bewaking Spaanse objecten beëindigd OPRUIMING NACHTMODE, LINGERIE EN DUSTERS 2 BETALEN LINGERIE DIANE Smogfase 1 van kracht Doden en gewonden bij frontale botsing Westduitse staatssecretaris gewond bij bomaanslag Foto: Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - Ofschoon de scholen hun deuren de eerstkomende tijd nog hermetisch gesloten houden, bui gen de leden van de Zierikzeese onderwijscommissie zich dinsdag 7 augustus reeds over een aantal „schoolse problemen". Dit gebeurt tijdens een openbare vergade ring die om 19.30 uur in het stadhuis begint. Eén van de problemen die tijdens deze vergadering wordt aangesneden is het herstel van de inbraakschade aan het schoolgebouw Noordzelke aan de Kanterlaan. Dit gebouw wordt door het bestuur van- de Bea- 'trixschool gehuurd van de gemeente Zierikzee. Het herstel van deze scha de is geschat op 2650,-. ZIERIKZEE In memoriam Oud-gemeentesecretaris van Zie rikzee, E. H. Mulder is maandag 23 juli op 71-jarige leeftijd te Apeldoorn overleden. Mulder is van 16 november 1949 tot 16 augustus 1957 in dienst ge weest van de gemeente Zierikzee. Van 1 januari 1953 tot zijn benoeming tot burgemeester van de gemeente Nieuwleusen vervulde hij de functie van gemeente-secretaris. Mulder wordt vrijdag 27 juli in Nieuwleusen begraven. Brochure Voedselallergie en voedselintole- rantie is het onderwerp van de nieu we brochure van het Voorlichtingsbu reau voor de Voeding. Een onderwerp dat momenteel volop in de belang stelling staat, getuige onder andere het groeiend aantal vragen hierover. De 32 pagina's tellende brochure, die in samenwerking met de Nederland se Voedsel Allergie Stichting en de Databank voor voedselovergevoelig- heid is geschreven, wil een antwoord geven op vragen als wat is voedselal lergie en voedselintolerantie? Daar naast wordt ook ingegaan op de be handelingsmogelijkheden en bevat de brochure adressen waar men te recht kan voor deskundige begelei ding. Deze begeleiding plus een aan^ gepast voedingspatroon kunnen de klachten een eind verhelpen. De bro chure is tegen een prijs van 4,25 gul den te bestellen bij het Voorlichtings bureau voor de Voeding in Den Haag. ZWN De discogangers die De Hooizolder in Westkapclle of Cosmo in Vlissin- gen bezoeken, worden de komende In het huurcontract is niets gere geld over het herstel van door in braak veroorzaakte vernielingen. In het Burgerlijk Wetboek daarentegen is bepaald dat reparaties, die door overmacht noodzakelijk zijn, ten laste komen van de verhuurder. Het college van b en w stelt de commissie dan ook voor om die 2650 gulden te betalen. Een ander punt dat dinsdagavond op de agenda staat is de herinrichting van het speelterrein van de openbare basisschool 't Kofschip. Deze herin richting houdt in dat het speelterrein aan de voorkant van het schoolge bouw (Scheldestraat) in „rustig en meer levendig" gedeelte met onder meer een skateboardhelling wordt gesplitst. Uitvoering van dit door de dienst gemeentewerken opgestelde plan betekent (inclusief de herbetege- ling) een uitgave van 62.400,-. Met deze aanpassing wil het onder- wijsteam van 't Kofschip het plein ook buiten de normale schooluren aantrekkelijk voor jongeren maken. week verrast met een blikje cola bij het verlaten van de bus. Veilig Ver keer Nederland heeft ter stimulering van dit discoproject 15.000 blikjes aangeboden. De actie begint 28 juli en duurt tot de blikjes op zijn. Gezien het huidige aantal reizigers zal de voorraad voor drie weken voldoende zijn. Het discoproject bedient twee discotheken: Cosmo in Vlissingen en De Hooizolder in Westkapelle. De rit ten worden door ZWN en fa. Carlier uit Middelburg gereden. Voor Cosmo worden discogangers opgehaald van toeristenpunten in Wolphaartsdijk, Arnemuiden en Middelburg en van daar naar Vlissingen gebracht. Advertentie Voor aanleg gas- en waterleiding |0ÓK S AVONDS fN IN Hf T WffKfNOl ■I INSTALLATIEBEDRIJF D. OOMS H WHOSTBMl Wifftw/ff'TflffOONOIMO 14739 Met bemiddeling van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland is bij het nationaal Jeugd Fonds (Jantje Beton) een investeringssubsidie van tiendui zend gulden aangevraagd. Of die sub sidie ook daadwerkelijk loskomt is nu nog niet bekend. Afgezien van de ze mogelijke subsidie rest er voor de gemeente nog een fors bedrag. B en w hebben hierover nog geen definitief standpunt ingenomen maar willen eerst de mening van de commissie ho ren. BROUWERSHAVEN De Roode Lelie De culturele stichting De Roode Le lie in Brouwershaven houdt een ten toonstelling en wedstrijd voor ama teurkunstenaars. De inzendingen van de amateurs zullen vanaf half sep tember te zien zijn in De Vergulde Garnaal te Brouwershaven. Het on derwerp van inzendingen moet te ma ken hebben met de titiel van de ten toonstelling: Brouwershaven en omgeving. De bezoekers van de ten toonstelling zullen als jury fungeren. Voor de winnaar of de winnares is een publieksprijs beschikbaar. DREISCHOR Orgelconcert in Dreischor In de serie wekelijkse orgelconcer ten die worden gehouden in de Her vormde kerk te Dreischor wordt op donderdag 2 augustus een concert verzorgd door de organist Ad van Pelt. Van Pelt is organist in de Grote Kerk te Woerden. Hij volgde zijn op leiding aan het Conservatorium te Utrecht waar hij in 1986 afstudeerde op orgel. Van Pelt is muziekdocent aan de Reformatorische scholenge meenschap Jacobus Revius te Rotter dam. Het concert dat hij verzorgt in Dreischor omvat werken van Bach, Rheinberger, Dubois en koraalbewer kingen van Willem Vogel en Rutger van Mazijk. Het concert begint om 20.00 uur. Musi Voca In de Nederlandse Hervormde kerk te Dreischor is er zaterdag 8 septem ber een optreden van het mannen koor Ons Koor uit Sommelsdijk en Oosterlands Fanfare. Het concert, waarvan de organisatie in handen van de Stichting Musi Voca ligt, be gint om 20.00 uur. DUIVELAND 'Tour de Duiveland' De dames van de afdeling Duive land van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen klimmen dins dag 28 augustus in het zadel voor hun „tour de Duiveland". De deelneem sters fietsen niet voor de gele trui maar gewoon voor de lol. Om 13.30 uur verzamelen de tourrijdsters zich bij de Oosterhof in Oosterland. Mocht het die dag regenen dan wordt de tocht verschoven naar donderdag 30 augustus. OOSTERLAND NBvP De leden van de afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen komen donderdag 6 september weer bijeen. Deze samen komst is in de Oosterhof in Ooster land. Tijdens deze avond die om 19.30 uur begint zal de heer B. de Witte, an tiquair in Middelburg een program ma a la Kunst en Kitsch leiden. Da mes die denken waardevolle voor werpen in huis te hebben kunnen de ze objecten voor een taxatie meene men naar de Oosterhof. BRUINISSE Nieuw onderkomen Rode Kruis gereed Dankzij de medewerking en de in zet van vele vrijwilligers en inwoners van Bruinisse is het nieuwe onderko men van de afdeling Bruinisse van het Nederlandse Rode Kruis gereed. Het gebouw wordt op zaterdag 18 augustus officieel geopend door bur gemeester A. Vogelaar van Bruinisse. Voorafgaand aan de openingshande ling wordt in het dorpshuis een bij eenkomst gehouden waarbij verschil lende genodigden het woord voeren. Daarna begeeft het gezelschap zich naar het voormalige gemeentehuis aan de Poststraat voor de officiële openingshandeling. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt open huis gehouden voor de belangstellende burgers van Bruinisse. Daarbij geven leden van de Rode kruis colonne. Welfare, het Jeugd Rode Kruis en de Verbindings dienst informatie over het Rode Kruiswerk in Bruinisse. MIDDELBURG Orgelconcert Het zevende concert van de serie die door de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt gehouden, zal plaatsvinden op dinsdag 7 augustus en wordt gegeven door Klaas J. Mulder. Deze bekende musicüs (organist, pianist en diri gent) werd onlangs in zijn woon plaats, tijdens een speciaal concert, onderscheiden door de Franse Acade mie voor Kunsten, Wetenschap en Letteren te Parijs met de zilveren me daille, zulks vanwege zijn verdienste voor de bevordering van de Franse muziek en orgelcultuur. Het pro gramma dat ïal worden uitgevoerd luidt: Toccata en Fuge d moll. J. S. Bach; Sarabande, G. Thrtini; Tbccata, a. Paradisi; Largo Aria en twee varia tion M. C. Festing; Marche Religieu st, A. Guilmant; Fantasie over ps. 24 en Elegisch voorspel ps. 51, J. Zwart; Toccata in f, R. Driffill. Besloten wordt met Koraalfinale. Het concert begint om 20.00 uur. YERSEKE Mosseldag In Yersekc wordt zaterdag 18 augus tus de jaarlijkse Mosseldag gehou den. Tussen 10.00 uur en 22.00 uur staat h$t vissersdorp bol van de festi viteiten. Behalve een portie gratis mosselen kunnen bezoekers ook mee aan boord van een versierde mossel- kotter voor een vlootschouw op de OosterSchelde. Om 15.30* uür wordt het anker gelicht. Voor de fraaist ver sierde kotter en. de mooist versierde straten worden door burgemeester Verbree om 19.30 uur prijzen uitge reikt. Een kwartier later (19.45 uur) breekt in het dorp het muzikale ge weld los in de vorm van een taptoe. De dag wordt afgesloten met een vuurwerk bij de Koningin Julianaha- ven. BAYRUT - Bij een brand in een ho tel in het oosten van Libanon zijn ze ker acht mensen om het leven geko men en hebben 22 anderen verwon dingen opgelopen. De vuurzee ont stond nadat een tankwagen op een rij geparkeerde auto's en vervolgens op het hotel was ingereden. Daarna ex plodeerde de wagen. AMSTERDAM - De e^xtra bewaking door de marechaussee van Spaanse vestigingen in de hoofdstad, is beëin digd. Volgens een politiewoordvoer der gaat de normale bewaking door de politie gewoon door. De marechaussee is gedurende on geveer twee weken ingeschakeld ge weest op een dringende vraag om „kwalitatieve bijstand" van de Am sterdamse politie. De bewaking van gebouwen na de twee bomaanslagen op het kantoorgebouw Aurora en de Banco de Bilbao Viszcaya an de He rengracht kostte de politie te veel tijd. Vorige week werden beide aan slagen in de Baskische krant Egin op geëist door de ETA. De woordvoerder kon nog geen me dedelingen doen over de voortgang van het onderzoek. Advertentie in onze Tevens Sloggi x for men s|c>Op 3 helen llngerle-corsetterle-badmode Dam 21 Zierikzee 01110-12471 ZIERIKZEE - Voor Zeeland is smogfase 1 ingesteld. Er bestaat een kans van 70 procent dat de uurwaar- de van 180 microgram ozon per ku bieke meter lucht wordt overschre den. De verwachting is, dat deze situatie zich ook morgen voordoet. Zondag moet rekening worden gehouden met storingen in het weer en een naar het westen draaiende wind, waardoor de uurwaarde aan ozon daalt. Ambtelij ke en technische diensten zijn in smogfase 1 extra attent op mogelijke verslechtering van de situatie. Wie extra gevoelig is voor luchtver ontreiniging wordt aangeraden lang durige, zware lichamelijke inspan ningen in de buitenlucht te vermijden tussen twaalf uur 's mid dag s en acht uur 's avonds. SLEEN - Twee mensen zijn om het leven gekomen door een frontale bot sing tussen een auto en een motor op de Provincialeweg S 7 tussen Eminen en Drachten. Drie anderen raakten gewond. De botsing ontstond volgens de po litie toen de 45-jarige bestuurder van de auto, J. Boerma uit Nieuw-Weer- dinge, een andere auto inhaalde. Hij botste op een motor uit tegenoverge stelde richting. Die motor werd besturd door de 29-jarige G. Zijnge uit Oosterhesselen. Beide bestuurders waren op slag dood. Drie kinderen achter in de auto bij Boerma werden gewond naar het ziekenhuis in Emmen overgebracht. BONN - De Westduitse staatssecre taris van binnenlandse zaken Hans Neusel is gewond geraakt bij een bomaanslag. Dat is door een woord voerder van dc Westduitse regering bekendgemaakt. Volgens de woord voerder was Neusel op weg van het vliegveld van Keulen naar het minis terie in Bonn. Hij is met verwondin gen per ambulance naar het zieken huis vervoerd. De politie in Bonn deelde mee dat de aanslag op Neusel zeker is ge pleegd door terroristen van de Rote Armee Fraktion. In dc nabijheid van de plaats van de aanslag werd een brief van de RAF aangetroffen. De politie wilde geen mededelingen doen over de inhoud van de brief. Volgens de politie is Neusel, die in de Bondsrepubliek verantwoordelijk is voor de binnenlandse veiligheid, bij de bomaanslag licht gewond ge raakt aan zijn hals en een arm. De niet gepantserde auto van de staats secretaris raakte zwaar beschadigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4