'Het was een invasie, ik kon ze gewoon niet tegenhouden' (VOOR DE GOEDE ORDE) Na stemming wordt kleinschalig kamperen in Kerwerve verworpen 8f) DE ZIERIKZEESCHE COURANT Campinghouder A. D. Priemis over overstand tijdens pinksterdagen: Deelnemer tijdens tafelterinis- evenement overleden Wethouder L. C. Hart haalt uit naar CDA-fractie: „U heeft als raad zelf de recreatiestructuurschets aanvaard WA> U6* PÉ Bitr '<T\ ■jSS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Toezicht Boterham Scheepswerf Tennis Met massale recreatie op Brouwersdam is vol- Het gaat W. Knol uit Brijdorpe niet om de mini- Bewoners van de Bruse Steinstraat komen in Na vijftig partijen zijn de halve-finalisten van camping maar om z'n boterham. (Pag. 3). geweer tegen plannen scheepswerf. (Pag. 4). het Westhoektoernooi bekend. (Pag. 7). doende toezicht onmogelijk. (Pag. 2). DONDERDAG 26 JULI 1990 146ste jaargang Nr. 24783 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In plaats van redelijke argumenten geldt het aantal. Bismarck BURGH-HAAMSTEDE - „Het was een invasie. Ik kon ze gewoon niet tegenhouden. Als ik dat had willen doen had ik wel twintig nachtwakers nodig gehad". Dat zei cam pinghouder A. D. Priemis uit Renesse gisteren, woensdag, tijdens de vergadering van de commissie voor de bezwaar- en beroepsschriften in het gemeentehuis in Burgh- Haamstede. Hij werd door de gemeente op zijn vingers getikt omdat hij tijdens de pinksterdagen bijna twee keer zoveel tenten en caravans op zijn terrein had staan dan toegestaan. In een brief dreigt de gemeente met intrekking van de vergunning. Prie mis heeft een bezwaarschrift tegen die bestuurlijke dreiging ingediend. De dolle pinksterdagen liggen bij veel Schouwen-Duivelanders nog vers in het geheugen. Het schier eiland werd toen overspoeld door een ware vloedgolf van recreanten. Over al stonden ze met tent, caravan of camper. Want de campings waren vol. Meer dan vol, zo registreerde de ge meente via tellingen. Pinksteren: volop illegale kampeerders. (Archieffoto). Oncontroleerbaar Priemis was één van de camping houders bij wie meer, veel meer, ten ten en caravans stonden dan toe gestaan tijdens het pinksterweekend. Op zijn camping mogen officieel 55 kampeermiddelen staan, maar een telling van de gemeente wees uit dat er in het pinksterweekend 106 ston den. Een fikse overschrijding. Priemis ontkende niet dat er veel te veel kampeermiddelen op zijn camping hadden gestaan. „Maar het was gewoon niet te overzien. Oncon troleerbaar. Je kunt dan wel mensen wegsturen, maar dan doen ze net of ze gek zijn en ze blijven gewoon staan". Priemis vervolgde: „Op gegeven moment ga je naar bed en dan moet je maar afwachten wat er gebeurt". Hij stelde dat niet alleen zaterdag een overstelpende toevloed van recréan ten te zien gaf, maar ook de zondag. „Het was weer precies hetzelfde. En als je ze probeert weg te krijgen kun je nog een pak op je donder krijgen ook". Vergunning Tijden^ de vergadering ontstond verder enige onduidelijkheid over de vraag of Priemis één of meerdere ver gunningen heeft. De campinghouder zei in feite twee vergunningen te heb ben en beriep zich daarbij op een uit spraak van de Kroon uit het verle den. Wethouder ir. C. W. Veerhoek, die tijdens de vergadering het stand punt van de gemeente moest verdedi gen, stelde zich op het standpunt dat de gemeente uit dient te gaan van de nu géldende vergunning. „Op het terrein van Priemis mogen volgens de vergunning 55 kampeer middelen staan en dat zijn de feiten", aldus Veerhoek. Hij koppelde daar de opmerking aan vast dat het niet de eerste keer is dat bij Priemis een teveel aan kampeermiddelen is ge constateerd. Op de opmerking van Priemis dat hij wel op het matje wordt geroepen maar dat er tezelfdertijd honderden mensen illegaal kamperen en daar weinig tot niets aan gedaan wordt reageerde Veerhoek met een zeer be slist: „Het blijft toch u\v verantwoor delijk .om de situatie op uw terrein in BROUWERSHAVEN - Tij dens het Toeristenrecreatieta- feltennisevement, te Brou wershaven, is gistermiddag rond 16.00 uur de 51-jarige deelnemer Ad Verstrate, uit Borssele, aan een hartstilstand overleden. Ondanks direct toegepaste reanimatie, door de toevallig ter plaatse aanwezige arts en twee man EHBO, en het binnen drie minuten aanwezig zijn van dokter Bruel, bleek de gebo den hulp te laat. Verstrate, vas te bezoeker van het jaarlijks door TTV Scaldina georgani seerde tafeltennisevenement, was hartpatiënt. SCHARENDIJKE - Er was tijdens de openbare raads vergadering gisteravond (maandag) in het gemeentehuis van Middenschouwen te Scharendijke een schorsing no dig, om het voorstel tot kleinschalig kamperen in de kern Kerkwerve alsnog te verwerpen. Kritiek kwam in grote mate van CDAster P. W. Berrevoets-Ringelberg. „Het voorstel heeft de gemoederen binnen de gemeente behoorlijk beziggehouden", aldus Berrevoets. Het voor stel werd aan de raad voorgelegd naar aanleiding van de recreatiestructuurschets die in 1989 door de raad is aan genomen. DEN HAAG - Bij een helikopteron geluk boven de Noordzee zijn zes mensen om het leven gekomen. Zeven inzittenden konden tijdig worden ge red. De helikopter had elf passagiers -allen in dienst van Shell- en twee be manningsleden aan boord. Volgens de Britse kustwacht is geen van de dertien betrokkenen bij het helikopter-ongeval van Nederlandse herkomst. Als het voorstel was aangenomen, zou dit betekend hebben dat de kam peerplaatsen maximaal dertig toe ristische standplaatsen mochten heb ben. Dat zou ingehouden hebben dat er voor drie of vier ondernemers de mogelijkheid geboden werd zich als campingbeheerder te vestigen of dat de kampeerplaatsen werden toege voegd aan de bestaande campings. De nieuw te vestigen campings zouden zich binnen een straal van één kilo meter van Kerkwerve moeten vesti gen. Voorstellen waarmee de CDA frac tie uit monde van Berrevoets het niet eens kon zijn. „Tijdens de hoorzitting vorig jaar heb ik drie keer gevraagd wat wethouder Hart zich daar bij voorstelde", begon de christendemo craat. Antwoord „Hierop heb ik toen geen duidelijk antwoord gekregen. Wij hadden toen als fractie kritischer moeten zijn". Berrevoets vulde aan dat het voorstel niet uitblonk in creativiteit en dat zij het nogal wat vond om bij zo'n kleine gemeenschap in het hoogseizoen nog Advertentie De enorme toeloop van bezoekers brengt buiten onze wil en macht on ontkoombare overlast met zich mee. Voor de goede verstandhouding en om omwonenden, ge meente en politie een uurtje (in hun nachtrust) tegemoet te komen heb ben we besloten onze deuren voortaan om 03.00 i.p.v. om 04.00 te sluiten. de hand te houden. U moet zorgen dat men niet illegaal uw terrein op kan". Politie Veerhoek kon niet anders dan toe geven dat de gemeente er tijdens de pinksterdagen niet in geslaagd was om wegbermen en dergelijke vrij te houden van illegale kampeerders. „Maar we zijn wat dat betreft afhan kelijk van de politie", aldus de wet houder. Hij zou dat standpunt nog een paar keer moeten uitleggen want het verwijt dat aan illegaal kampe ren niets gedaan wordt kreeg hij tij dens de vergadering herhaaldelijk naar het hoofd geslingerd. Ook op de camping aan de Hoogen- boomlaan die gedreven wordt door P. J. P. van der Reijnst constateerde de gemeente een overtreding. Op een plaats waar dat niet mag zou men aan circa dertig tenten en caravans plaats geboden hebben. De heer Van der Pijl van Legal and Business Consultants International BV, sprekende namens Van der Reijnst ontkende dat in alle toonaar den. Hij stelde dat de kampeerders in kwestie tegen de zin van Van der Reijnst binnengedrongen zouden zijn. Van der Pijl onderstreepte zijn betoog door een ketting met hangslot aan de commissieleden te tonen. ,,U ziet dat dit slot geforceerd is", aldus Van der Pijl. Geen schuld Volgens het verhaal van Van der Pijl zou Van der Reijnst geen enkele blaam treffen voor hetgeen gebeurd is. „Hij wil hetzelfde als de gemeen te; geen illegale kampeerders", aldus Van der Pijl. Eén van de werknemers van de camping, de heer Van Donk-, trad op als getuige. Hij vertelde de politie te hebben gevraagd om as sistentie om de kampeerders te ver wijderen. „Maar mij werd verteld dit de po litie op dat moment niets kon doen", aldus Van Donk. Hij stelde dat toen besloten was om de tering naar de ne ring te zetten en de 'illegale' kam peerders tegen een kleine vergoeding gebruik te laten maken van de facili teiten van de camping. Wethouder ir. C. W. Veerhoek bleek niet bijster onder de indruk van het verbale geweld van Van der Pijl en Van Donk. Hij merkte op dat ook in dit geval het niet de eerste keer is dat de op de camping in kwestie meer kampeermiddelen zijn aangetroffen dan toegestaan. Verklaringen Vervolgens kwam de wethouder op de proppen met verklaringen van kampeerders die, volgens het verhaal van Veerhoek, door de politie onder vraagd waren. Uit die verklaringen zou blijken dat er geen sprake is ge weest van binnendringen. „Verschil lende mensen verklaren dat ze zich gewoon op de camping hebben ge meld en zich in hebben laten schrij ven en daar te horen kregen dat de camping vol was maar-dat men nog wel een plekje had waar men kon staan", aldus Veerhoek. Tot verrassing van Van der Pijl en Van Donk bleek Veerhoek ook over kopieën van betalingsbewijzen te be schikken waaruit zou blijken dat de Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot vrijdagavond: Zomers Heldere nacht, minimumtempera tuur circa 14 graden. Weinig wind, overdag zonnig, middagtemperatuur ongeveer 28 graden. Matige oosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 30 juli Zaterdag: Zonneschijn: 70% Kans op neerslag: 60%> Min.temp.: 17 graden Middagtemp.: 30 graden Windkracht: variabel 4 Zondag: Zonneschijn: 70% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 22 graden v Windkracht: west 4 Maandag: Zonneschijn: 80% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27 juli Zon op 05.53, onder 21.39 Maan op 12.34, onder 23.12 Eerste Kwartier: 29 juli (16.01) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen wordt het warm tot zeer warm. De wind draait geleidelijk naar het oos ten. Er wordt dan lucht aangevoerd, die boven het continent flink wordt opgewarmd. De temperatuur stijgt 's middags naar 28 graden, zaterdag zelfs naar 30 graden. Deze tempera tuur wordt als tropisch aangemerkt, 's Nachts koelt het tot ongeveer 14 graden. De matige oostelijke wind wordt veroorzaakt door een hoge- drukgebied boven Scandinavië. Dit hoog domineert tot en met zaterdag. Er nadert dan een onweerstoring, die zaterdagavond voor onweer gaat zor gen. Zondag gaat de temperatuur te rug naar normale waarde, zo'n 22 gra den, maar ook dan komen zonnige perioden voor. zogenaamde 'indringers' gewoon voor hun verblijf hadden betaald. „Ik kan dan ook niet anders dan constateren dat men gewoon naar het terrein verwezen is", stelde Veer hoek. Van der Pijl en Van Donk leken volledig overdonderd door het optre den van Veerhoek en men wist daar ook niet' veel concreets tegen in te brengen. De commissie brengt bin nenkort advies uit aan het college van b en w van de gemeente Wester- schouwen. Wethouder L. C. Hart haalt uit naar .CDA: ,.U heeft de 'recreatiestructuur- sehets als raad zelf aanvaard". eens zeshonderd mensen te tellen. „Kerkwerve heeft nog weinig te ma ken met de recreatie". Vervolgens vroeg zij zich af hoe het college bij het aantal van dertig kwam. „Dertig kampeerplaatsen bieden geen goede boterham", aldus Berrevoets. Een an der kritiekpunt is de straal van één kilometer, waarbinnen de campings zich zouden moeten vestigen. „Als er had gestaan 'geen camping binnen een straal van één kilometer' was dit geloofwaardiger geweest". Berrevoets sloot af met te zeggen, dat de recreatie geen belemmering mocht zijn, om bijvoorbeeld een wo ningimpuls te geven. „Meneer dc voorzitter, voordat ik mijn vragen wil stellen, wil ik graag zeggen dat ik wal dit punt betreft ei genlijk met twee petten opzit", laat J. M. van Langeraad (VVD) weten. „Eén van mijn nazaten wil ook graag de re creatie in en heeft een aanvraag ge daan. Voordat er verdere vragen door mij gesteld worden, wil ik eerst af wachten wat hier vanavond gezegd wordt", deelde Van Langeraad zijn positie mee. J. L. F. Bolleman (SGP/ GPV/RPF) liet zijn collega raadsle den weten er voor te pleiten Kerkwer ve Kerkwerve te laten blijven. „Dat geldt niet voor de grens buiten één ki lometer", aldus Bolleman. vervolg pagina 3 'n Zomerlang leesplezier voor slechts 10,per maand Met kans op het winnen van het schitterende fotoboek van Schouwen-Duiveland. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met dc Zicrikzceschc Nieuwsbode! Wekelijks worden uil de inzenders van onderstaande bon 4 fotoboeken van Schouwen- Duiveland beschikbaar gesteld. x Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor 40,willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden lang ontvangen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. Tevens maak ik kans op hel winnen van hel fotoboek Schouwen-Duiveland. Naam ZIERIKZEESCHI fl NIEUWSBODE Ktf Adres Postcode Telefoon Plaats: Handtekening: Di' ingevulde ondertekende bon. mrf wettig bctagltniddcl. in een gesloten envelop, zon der postzegel, sturen naar Zierikzeesche Nieuwsbode, abonnementenadministratie, antwoordnummer 12. 430(1 VB Zierikzec

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1