'Als het zo goedkoop blijft heb ik er geen moeite mee' 'Als u die gordijnen erbij neemt hebt u pas echt goedkope stoelen' Kinderrommelmarkt in Brouw Experiment met betaald parkeren bij strandovergang De Rotonde Botsing op N59 in Bruinisse Twee auto's gestolen Circa 90 mensen verwezen naar noodopvangterrein bij Renesse Illegale recreatie bezorgt de politie handenvol werk Rommelmarkt voor restauratie Nederlandse Hervormde kerk Haamstede brengt bijna 13.000 gulden netto op Tweeëntwintig auto's open gebroken Aanhangwagen met Jetski gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE K t ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 23 juli 1990 Nr. 24181 WESTENSCHOUWEN - „Commentaar? Ja, de meeste mensen vinden het goedkoop. Alleen de mensen van hier doen een beetje moeilijk". Dat zegt Arno van Aken uit Zie- rikzee. Samen met collega Danny de Jonge bemant hij het 'tolhuisje' bij het parkeer terrein bij de strandovergang De Rotonde in Westenschouwen. Een kleine steekproef onder de bezoekers van het strand bevestigt de conclusie van Van Aken. „Als het zo goedkoop blijft heb ik er geen enkele moeite mee", verwoordt een vrouw uit Vlaardin- gen het algehele gevoelen van de parkeerders. BU VERTREK HIER AFREKENEN DAARNA AUTO OPHALEN PARKEERKAART BEWAREN' n VOR DER ABFAHRT HIER ABRECHNEN ANACH DAS FAHR2EUG ABHÖLEN PARKSCHEIN AUFBEWAHREW BRUINISSE - Twee personenauto's liepen aanzienlijke materiële schade op tijdens een boting op de N59 ter hoogte van Aquadelta te Bruinisse. Betrokkenen zijn M. v. D. uit Baexum, Limburg en K. G. uit Kerk- werve. De Limburger reed vanaf de parallelweg de kruising op. Hij wilde, volgens een woordvoer der van de politie, de rijbaan oprij den, maar verleende hierbij geen voorrang aan G., waardoor de beide auto's in botsing kwamen. Aan de Kuijerdamseweg bij Scharendijke kwam zondagavond omstreeks 20.00 uur een auto in botsing met een brom fietser. De uit Oosterhout afkomstige bromfietser J. F. sloeg links af, op het moment dat hij werd ingehaald door de personenauto van R. T. uit Nieu- wegein. F. liep hierbij lichte schaaf wonden op. Zijn brommer werd be schadigd. BRUINISSE - Voor de uit Kempen, Duitsland, afkomstige G. B. heeft een bezoek aan Schouwen-Duiveland nare gevolgen. Zijn auto, die gepar keerd stond aan de Hageweg te Brui nisse, werd in de nacht van zaterdag op zondag gestolen. Het gaat om een Porsche 911 Turbo, kenteken KR-XH- 90. De kleur van de auto is donker blauw metallic en de bekleding is lichtgrijs. Het bouwjaar van de Por sche is 1987 en heeft volgens een woordvoerder van de politie een waarde van 70 tot 80.000 gulden. In dezelfde nacht werd aan de Schouwsedijk te Brouwershaven een Mercedes 280 SE ontvreemd. Eige naar van de auto is B. C. uit uit Mön- chengladbach, Duitsland. De kleur van de auto is lichtblauw en aan de rechter voorzijde iets beschadigd. Het kenteken van de auto begint met MG. Verdere gegevens over de auto ontbreken. WESTHOEK - Illegale recreatie heeft de politie in de Schouwse Westhoek afgelopen weekend handen vol werk bezorgd. Terwijl men zich alleen beperkte tot het wegsturen van kampeerders uit natuurgebie den stuitte men al op 80 a 90 gevallen van illegale re creatie. In drie gevallen bleek men bij hercontrole nog op dezelfde, verboden, plaats te staan en werd een proces-verbaal opgemaakt. De controle op illegale recreatie vond in de nacht van vrijdag op zaterfdag plaats in de Westhoek waarbij de politie zich van de hulp van Staatsbosbeheer verzekerd had. Volgens een woordvoerder van de politie is het waarschijn lijk dat het aantal illegale kam peerders in de nacht van zaterdag op zondag nog veel groter is ge weest. Er zou sprake zijn van en kele honderden gevallen. Handen vol Tbt een controle in die nacht kwam het echter niet. De politie had haar handen meer dan vol aan het handhaven van de openbare orde in de Westhoek waarbij met name in Renesse volop werk aan de winkel bleek. In het kader van het lik-op-stuk- beleid werden in de nacht van vrijdag op zaterdag 14 bekeurin gen die direct betaald moesten worden uitgedeeld. Daarbij ging het dertien keer om het gebruik van drank op de openbare weg en één keer om uri neren op een plaats waar dat niet toegestaan is. In de vooravond werd een pre ventieve alcoholcontrole gehou den en werden de auto's die Renes se in wilden ook gecontroleerd op aanvalswapens. Een aantal honk balknuppels werd in beslag geno men. In diezelfde nacht moest ook de politie te paard in actie komen omdat op het strand bij het Water gat onverlaten enkele strandhok- jes gesloopt hadden en het hout in brand gestoken. Bij aankomst van de politie bleken de daders spoor loos. Baldadigheid Ook zaterdag werd 's avonds een preventieve alcoholcontrole ge houden. Zes processen-verbaal werden uitgedeeld wegens het in het bezit hebben van aanvalswa pens. Verder veel baldadigheid za terdag in Renesse en omstreken. Waar vrijdagavond al boompjes vernield werden langs de Jan van Renesseweg deed men het zater dagavond nog eens dunnetjes over door bomen langs de Laone te ver nielen. Verder werd een aantal zit banken gesloopt en moesten onder meer verkeersborden het ontgel den. Parkeerklanten: 'Zo lang het geen gulden per uur wordt'. Het experiment met betaald parke ren is nu zo'n vier weken aan de gang. ,,In het begin kregen we wel veel commentaar hoor", vertelt Van Aken. ,,Maar dat kwam dan vooral van mensen die hier wonen of die hier al heel lang op een camping in de buurt staan. Toeristen zijn gewend dat ze voor parkeren moeten betalen". Rommelig Volgens Van Aken verloopt het be taald parkeren bij de Rotonde soms wel een beetje rommelig. Hoewel het op grote borden duidelijk staat aan gegeven rijdt een behoorlijk aantal parkeerders toch de automaat waar uit ze een kaartje moeten trekken voorbij. ,,AIs mensen geen parkeer- kaart hebben of die hebben verloren dan rekenen wij het volledig dagta rief en dan zijn de meesten wel een beetje verontwaardigd", vertelt Van Aken. Door de bank genomen wordt er echter braaf een parkeerkaart ge trokken en zijn er maar weinig men sen die zich aan betaling proberen te onttrekken. ,,Maar een slagboom zou voor ons toch wel handig zijn, want nu zie je het soms gewoon niet". Voor Van Aken en De Jonge is het baantje als parkeerwacht tijdelijk werk. ,,We doen dit via het uitzendbu reau en het bevalt ons best", aldus De Jonge. ,,Als het niet druk is is het wel een beetje saai maar als er echt niets te doen is hebben we altijd nog wel een boek of een spelletje". Het drukst is het volgens Van Aken en De Jonge tussen 15.00 en 18.00 uur. ,,Dan ko men ze allemaal van het strand en staan ze soms in de rij voor het loket om te betalen", aldus De Jonge. Sjouwen Een al wat ouder echtpaar uit Al- blasserdam zegt geen problemen te hebben met het feit dat waar zij voor heen gratis konden-parkeren er nu voor betaald dient te worden. ,,Voor ons maakt het ook niet zoveel uit want we zitten op een camping hier vlakbij. Maar het is wel lastig als je RENESSE/BURGH-HAAMSTE- DE - In het afgelopen weekend zijn in de Schouwse Westhoek 22 auto's opengebroken. Acht keer sloegen dieven hun slag in auto's die geparkeerd stonden langs de Daleboutsweg in Haamste de. Zeven keer was het raak aan de Hogeweg en hetzelfde geldt voor de Hogezoom in Renesse. RENESSE - Zaterdagochtend is in Renesse een aanhangwagen met daarop een Jetski gestolen. Eigenaar R. R. L. uit Duitsland claimt een schade van 8000,- De diefstal vond 's ochtends tussen 9.00 en 10.00 uur plaats. De aanhan ger stond toen geparkeerd langs de Rampweg. De dieven koppelden sim pelweg de aanhanger los van de auto om die vervolgens achter hun eigen vervoermiddel te hangen en ermee vandoor te gaan. veel te sjouwen hebt. Dan is het toch makkelijker als je de auto vlak bij het strand kwijt kan. En vijftig cent per uur is niet duur". Eenzelfde geluid komt van een jong echtpaar. ,,Ik vind het Wel te recht dat hier voor het parkeren be taald moet worden. En vroeger moest je hier ook betalen". ,,'t Is jammer", reageert een ander echtpaar. ,,Maar het is voor ons geen reden om de auto hier niet neer te zet ten. Kijk, als het nou een gulden per uur zou kosten zou het nog wat an ders zijn, maar 50 cent per uur is wel te overzien en je hebt hier verder in de buurt ook niet zoveel gelegenheid om je auto neer te zetten". Verrast Een Duits echtpaar zegt een beetje verrast te zijn door het feit dat men hier voor het parkeren de knip open dient te trekken. „Het is voor ons de eerste keer dat we naar Schouwen- Duiveland komen en als je dan met een al moet betalen", vertelt de man. Eerder bivakkeerde het echtpaar, zo blijkt uit hun verhaal in de omgeving van Domburg. „Maar we hoorden van onze kinde ren dat het hier zo mooi zou zijn dus wilden we eens een kijkje gaan ne men. En het is hier inderdaad erg mooi". Een ander geluid komt van een gezin uit Breda. „Ik weet niet beter of je moet beta len om te mogen parkeren, dus voor ons is het niets nieuws", aldus de vrouw. Zij beaamt dat het in Westen- schouwen niet zo makkelijk is om je auto elders kwijt te kunnen. En 50 cent per uur blijft goedkoper'dan het overgrote deel van de parkeergara ges. „Maar dan moeten ze het niet elk jaar duurder gaan maken", aldus ëen aantal jongeren uit Zierikzee. „Want dan zetten we de auto toch ergens an ders neer". Propvol Een korte rondgang leert dat het parkeerterrein bij De Punt propvol is. Elk gaatje dat vrij is wordt benut. „Ik heb ze eens geteld en ik geloof dat er hier zo'n 450 kunnen staan", aldus parkeerwacht Van Aken. Natuurlijk zijn en blijven er mensen die niet wensen te betalen en er de voorkeur aan geven hun auto gratis langs de Steenweg te parkeren. Dat blijkt ook zaterdagmiddag het geval. Niet alleen de verharde weg bermen, waar parkeren is toe gestaan, staan vol, maar ook de gras berm telt een behoorlijk aantal geparkeerde auto's. Navraag bij de politie leert dat men in eerste instantie parkeerbonnen uitdeelt aan overtreders. Wegslepen gebeurt alleen als auto's hinderlijk in de weg staan. Wel zijn er inmiddels extra parkeerwachten aahgesteld die een oogje in het zeil moeten houden en zonodig verbaliserend op moeten treden. BURGH-HAAMSTEDE - „Als u die gordijnen er nu bij neemt hebt u pas echt goedkope stoelen. Want die gordij nen kunt u gebruiken om de stoelen opnieuw mee te be kleden". Wim Goedhart uit Haamstede toonde zich een waar talent in het aandragen van creatieve oplossingen voor twijfelende rommelmarktbezoekers. Hij was een van de vrijwilligers die meewerkte aan de rommelmarkt die zaterdag aan de Ring van Haamstede werd gehouden ten behoeve van de restauratie en het onderhoud van de Nederlandse Hervormde kerk aan die Ring. Het evene ment bracht bijna 13.000 gulden netto op. 12919,50 om precies te zijn. Een re sultaat waarmee volgens M. A. van der Maas uit Haamstede de stijgende lijn van de afgelopen jaren wordt voortgezet. „Het is dit jaar voor de vijfde, achtereenvolgende keer dat we de rommelmarkt houden. Het eer ste jaar bracht het evenement 7000 gulden netto op en vorig jaar nog 9650 gulden". Die flinke opbrengsten zijn het resultaat van een gedegen voorbe reiding. Grote afwas Een heel jaar door zijn Van der BROUWERSHAVEN - Ondanks het warme weer was het nog behoorlijk druk zaterdagmorgen in Brouwers- haven. Veertig kinderen hadden daar op uitnodiging van de VVV op de Markt hun koopwaar uitgestald. ..Het waren er minder dan de vorige keer", aldus VVV-informatrice Matty Bakker. ,,Maar ik denk dat veel kinderen uit Brouwershaven samen met hun ouders op vakantie zijn. We hebben vorig jaar een keer 80 deel nemers gehad, maar dat was ook een record". In ieder geval ivas er voor de handelswaar van de kinderen ruim voldoende belangstelling. Het enthousiasme onder de kooplieden in spé was dan ook groot. Sommi gen zaten er al om half negen terwijl de kinderrommelmarkt eigenlijk pas om negen uur begintaldus Mat ty Bakker. De volgende kinderrommclmarkt in Brouwershaven wordt gehouden op zaterdag 18 augustus. Men hoopt dan ook voor wat muzikale omlijsting, ook door kinderen, te kunnen zorgen. Maas en zijn vrouw P. C. van der Maas-Verton bezig met het verzame len van tweedehands spullen en het opknappen en schoonmaken ervan. Zo worden alle kleinere artikelen af gewassen voor ze op de rommelmarkt komen en kapotte elektrische appa ratuur wordt gerepareerd. Omdat Van der Maas ten behoeve van het evenement ook regelmatig de beschikking krijgt over oude inboe dels, mqakt de afdeling grotere spul len een belangrijk onderdeel uit van de rommelmarkt. Bedden, kasten, dressoirs, fauteuils, tafels en stoelen. Er bleek tijdens de rommelmarkt vooral in de ochtenduren een grote belangstelling voor te bestaan. „Vooral van Duitsers die hier een tweede woning hebben", aldus vrij williger C. Oole. Ondanks het warme droge weer, dat de hele dag aanhield, werden ook ski-schoenen, sleeën, schaatsen en een gaskacheltje grif verkocht. „Bij na alles is weg, het is onvoorstelbaar. Vooral vanmorgen hadden we armen en voeten te kort om iedereen van dienst te zijn", aldus de verkoper voor een dag. Elektrische stoel Tussen de matrassen en de eetka- merstoelen die nog niet zijn verkocht staat ook een 'elektrische stoel', prijs: vijf gulden. „Het klinkt misschien luguber, maar dat is het niet hoor. Het is een stoel waarvan de zitting doormiddel van een elektro-motortje schuin omhoog kan worden gebracht. Zodat mensen die daar moeite mee hebben gemakkelijker kunnen op staan. Die stoel is natuurlijk nog niet verkocht omdat zulke mensen hier niet komen op de rommelmarkt. Om dat ze niet goed kunnen lopen", aldus A. Mol die ook een dag vrijwilligers werk deed als verkoper. Traditiegetrouw werden tijdens het evenement ook pannekoeken ge bakken. Er waren drie kramen met spullen die een kwartje kostten. En verder was 'de rommel' keurig uitge sorteerd in kramen met elektrische apparaten, boeken, kleding, glas cn serviesgoed, huishoudelijke spullen én zelfgemaakte spullen. Mevrouw van der Maas leverde met bijna veer tig zelfgemaakte knuffelberen en ko nijnen weer een belangrijke bijdrage aan die laatste afdeling. TERSCHELLING - Met twee heli kopters, drie Nederlandse en twee Duitse reddingsboten en een onbe kend aantal toevallig aanwezige sche pen is ter hoogte van Terschelling ge zocht naar een drenkeling van de Bacoliner een, een uit Duitsland af komstig vrachtschip. Om 22.40 uur is het zoeken gestaakt. Haar grotere beren werden ook ge bruikt als prijs bij het rad van avon tuur dat een hele dag draaide. Bijzon der daarbij was dat geen papieren maar houten lootjes werden ver kocht. Houten labels die iedereen na afloop van een ronde draaien weer braaf inleverde. Geen rommel op de grond dus, daar in Haamstede bij een rommelmarkt die tot in details was verzorgd. Het geld dat er mee binnen kwam zal worden besteed om de ra men aan de voorzijde van de kerk te vervangen. „Want die zijn zo slecht dat ze het niet meer houden als het weer een keer stormtaldus Van der Maas. Uitgever: BV. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110- 15071, 01110-12449. (niet voor bezor ging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar 1 166,00; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.80. Contracttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 6o/o BTW k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3