'We zijn ervan overtuigd dat dit huis in behoefte voorziet' 'Groen is in, maar ze willen alleen brood op de plank voor zichzelf' DE ZIERIKZEESCHE COURANT Automobilist gewond na aanrijding Telefooncellen gekraakt Bromfietser gewond na aanrijding Bouw vakantiehuis voor kankerpatiënten gaat begin oktober van start Felle kritiek Algemeen Vissersbelang- voorzitter W. Okkerse op natuurbeschermers: WA> ÏM* PE Bltr Dronken Noor ramt motorfiets ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Visserijdagen Parkeren Kwaliteit Tennis De Visserijdagen in Bruinisse trokken ondanks De recreant lijkt geen problemen te hebben In de regio zitten veel trekpaard-veulens van Het Dikke Torentoernooi in Zierikzee beleefde de hitte 15.000 mensen. (Pag. 2). met het betaald parkeren in de Westhoek. een goede kwaliteit. (Pag. 4). een verrassende eindfase. (Pag. 6). (Pag. 3). MAANDAG 23 JULI 1990 146ste jaargang Nr. 24781 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Hoe minder behoeften, des te gelukkiger, is een oude doch vaak miskende waarheid. Lichtenberg RENESSE - Bij een aanrijding vrijdagmiddag raakte automobilist C. VV. O. uit Zierikzee gewond aan het been. Zijn auto raakte zwaar bescha digd. Het ongeluk gebeurde toen de Zie- rikzeeënaar vanuit de Dammenweg linksaf de Stoofweg op wilde rijden. Hij zou volgens de politie daarbij verzuimd hebben om voorrang te ver lenen aan de op de Stoofweg in de richting van Zierikzee rijdende Y. O. uit Tegelen. De laatste kon een aan rijding niet meer vookomen en ramde de auto van C. W. O in de flank. RENESSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in Renesse verschil lende telefooncellen gekraakt. Wat precies de schade bedraagt is nog niet bekend. Behalve een telefooncel aan de Ho- gezoom moesten ook twee cellen op campings langs Hoogenboomlaan en Oude Moolweg het ontgelden. BRUINISSE - Bij een aanrijding op de Staphorster kruising bij Brui nisse is bromfietser R. K. uit Zwijn- drecht gewond geraakt. K. wilde met zijn bromfiets rijks weg N59 oversteken maar zou volgens de politie hebben verzuimd voorrang te verlenen aan automobilist L". v. d. B. uit Koudekerke die over de N59 in de richting van Rotterdam reed. De bromfietser werd met verschillende verwondingen vervoerd naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. De auto van v. d. B. raakte zo zwaar beschadigd dat deze moest worden weggesleept. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's RENESSE - Jeugdige kankerpatiëntjes en hun familie de gelegenheid bieden om er eens helemaal uit te zijn. Dat is wat de Lionsclub Thuredriht uit Dordrecht en de Stichting CJV-kamp Zierikzee willen met hun gezamen lijke plan om op het terrein van het CJV aan de Ramp- weg bij Renesse een houten vakantiewoning neer te zet ten. „Wij zijn er allemaal van overtuigd dat dit vakantiehuis er moet komen" aldus A. Padmos, lid van het bestuur van de Stichting CJV-kamp. „We staan er ook perplex van dat het nu ineens allemaal zo snel gaat". Het is de bedoeling dat begin oktober de eerste spade de grond in gaat. Vorige week werd voor het eerst ruchtbaarheid gegeven aan het plan voor de bouw van het vakantiehuis dat, zoals gemeld, uit de gezamenlij ke koker van de Schouwse stichting en de Dordtse Lions-club komt. Me vrouw Padmos vertelt hoe deze ver rassende verbintenis tot stand is ge komen. Contacten Mevrouw Padmos-is-al sinds jaar en - dag actief binnen de stichting CJV- kamp Zierikzee. Eén van de andere oudgedienden binnen het bestuur is B. Schot uit Zierikzee en via hem kwam het contact tussen de stichting en de Lions-club tot stand. „Schot had vanuit zijn werk contacten met een bedrijf in Dordrecht, kwam daar door in contact met de Lionsclub en van het een kwam het ander" Binnen de Lions-club speelde men BRUINISSE - W. Okkerse, voorzitter van vereni ging Algemeen Vissersbelang lieeft in zijn openings woord tijdens de ledenvergadering fel uitgehaald naar natuurbeschermers. „Groen is in, maar die na tuurbeschermers willen alleen brood op de plank voor zichzelf", zo luidde het niet mis te verstane von nis van Okkerse. Ook de rijksoverheid kreeg van Okkerse een forse veeg uit de pan. Volgens hem heeft men meer dan genoeg tijd besteed aan allerlei onderzoeken en wordt het nu de hoogste tijd om ac tie te ondernemen. Okkerse begon zijn openings woord nog redelijk positief. Hij' stelde allereerst vast dat het nieu we mosselseizoen van start is ge gaan met zeer goede prijzen. „Op het eerste gezicht hebben we niets te klagen", aldus de voorzitter. Hij vervolgde met de opmerking dat er naast dat goede nieuws ook minder leuke zaken spelen voor de mosselkwekers. Stormschade Allereerst, zo bleek uit het re laas van Okkerse, is er de schade die aan de mosselpercelen is ont staan door dc stormen in januari en februari. In dc Waddenzee zijn heel wat mosselbanken bescha digd door die stormen en zelfs vol ledig weggevaagd. Gevolg daar van is weer dat. zo vreest men, er weinig mosselzaadval zijn zijn Al jaren wordt bij de rijksover heid aangedrongen op de uitgifte van diepere percelen voor de mos selkwekers. Deze zijn minder ge voelig voor stormschade. Tot dus ver is alle aandrang tevergeefs. „Er is wel eindeloos overleg, maar de minister durft niet zijn nek uit te steken door diepere, sta bielere percelen, uit te geven", al dus Okkerse. Volgens hem is de weigering van het ministerie vol strekt onterecht. „Er is plaats ge noeg in het oostelijk wad". Chemicaliën Veel goed kan de rijksoverheid niet doen bij Okkerse, zo bleek uit zijn verhaal. „Er wordt al jaren onderzoek gedaan en het zal best wel ergens goed voor zijn maar het is wel zo dat onder het oog van die zelfde overheid de meest afgrijse lijke chemicaliën in zee terecht ko men waardoor miljoenen dieren een kommervolle dood sterven. En die overheid wil ons de zwarte Piet toespelen", besloot een ver ontwaardigde Okkerse. Burgemeester A. Vogelaar waagde zich in een korte toe spraak niet aan al te boude uit spraken. Wel betoogde hij dat men niet eindeloos door moet gaan met het opwerpen van vragen en het plegen van onderzoeken maar dat men de mosselkvvekers in zijn vi sie het voordeel van de twijfel dient te geven. al enige tijd met de gedachte om iets te doen voor jeugdige kankerpatiënt jes en hun familie. Het idee voor liet bouwen van een vakantiehuis werd geboren. Maar men ging niet over één nacht ijs. „Er is uitgebreid onderzoek naar gedaan", aldus mevrouw Padmos. niet dik hoeven te maken want de wethouder bleek weinig aansporing nodig te hebben om'zich achter het plan te scharen. „Hij heeft voor ons zijn nek uitgestoken door de gemeen teraad op het allerlaatste ogenblik een wijziging van het bestemmings plan voor te leggen. Wij zijn hem daar zeer erkentelijk voor", aldus me vrouw Padmos. Gelukkig voor Veerhoek, de Lions club en de Stichting CJV-kamp bleek ook de gemeenteraad geen enkele moeite to hebben met het plan. „De raad heeft zich heel positief opge steld", aldus mevrouw Padmos. Niets lijkt de bouw van het vakan tiehuis nog in de weg te staan, want ook het Waterschap Schouwen-Duive- land ging akkoord met het plan om vanaf het speelveld een rechtstreekse uitbaning naar de Rampweg te ma ken. De bouw van het huis geschiedt volledig op kosten van de Dordtse Lions-club. „Ze hebbeh nu al 60.000,- bijeen gesprokkeld en vol gens hen is het geen enkel probleem len. Het is de bedoeling dat na de vijf jaar het vakantiehuis overgaat in handen van de Stichting CJV-kamp. „Het CJV gaat zorgen voor het onder houd van het huis. Dat gaan we alle maal met vrijwilligers doen", vertelt mevrouw Padmos. „Dat houdt bijvoorbeeld in dat wij het huis als het ene gezin weer weg is gereed maken voor de volgende gas ten. Schoonmaken en zonodig de in ventaris aanvullen". Het huis gaat, voorzover nu be kend, plaats bieden aan zes personen. Zij mogen gratis gebruik maken van de accommodatie. „In eerste instan tie was het de bedoeling dat het al leen voor terminale kankerpatiëntjes en hun familie bestemd was, maar nu wordt erover gedacht om bijvoor beeld ook kankerpatiëntjes die net een zware kuur of een.operatie heb ben ondergaan de kans te geven om in het vakantiehuis wat bij te komen", aldus mevrouw Padmos. Het huis wordt aangepast voor rolstoelgebrui kers. Op deze lokatie moet het vakmitiehuis komen te staan. Verwachting tot dinsdagavond: Enkele wolkenvelden Perioden met zon. Vooral in het noorden van het land ook wolkenvel den. Droog weer. Minimumtempera tuur ongeveer 9 graden, middagtem- peratuur tussen 17 gradedn in het Waddengebied en 22 graden in het zuiden. Matige wind uit noordelijke richtingen, landinwaarts in de nacht weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 27 juli: Woensdag: Zonneschijn: 60%. Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: noord 3 Donderdag: Zonneschijn: 80% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 25 graden Windkracht: noordoost 3 Vrijdag: Zonneschijn: 80% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 27 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 juli Zon op 05.48, onder 21.43 Maan op 08.45, onder 22.34 Eerste Kwartier: 29 juli (16.01) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Evenals vandaag wordt het Nederlandse weer op dinsdag be paald door een noordelijke stroming, waarmee vanaf de Noordzee lucht via het Waddengebied wordt aangevoerd, die in de onderste 1000 meter door het Noordzeewater tot zo'n graad of 15 is afgekoeld. De bovenste begrenzing van deze laag wordt gemarkeerd door uitgestrekte wolkenvelden, waaruit echter nauwelijks of geen regen valt. Door de zonnewarmte lost deze be wolking overdag landinwaarts op, in de noordelijke kustgebieden kan de bewolking zich gedurende een groot deel van de dag handhaven. Regen wordt uit deze bewolking echter niet verwacht. De middagtemperaturen variëren: op dinsdag tussen 16 graden op de Waddeneilanden en 22 graden in Brabant en Limburg. De wind waait matig uit het noorden. Vanaf woensdag draait de wind geleidelijk naar noordoost, later in de week zelfs naar het oosten, dan komt er een eind aan de aanvoer van Noordzeebewol- king en wordt het van dag tot dag warmer. AMELAND - Een reddingsboot van de Koninklijke Noord- en Zuid- Hollandse Reddingsmaatschappij, Station Ameland, heeft 24 Westduitse kinderen plus een vrouw en een hond van boord gehaald van dc klipper Wilhelmina. Deze was rond het mid daguur gestrand tussen Ameland en Holwerd. „En uit dat onderzoek bleek dat er heel duidelijk behoefte is aan zo'n va kantiehuis". Dc Lionsclub ging op zoek naar een geschikte lokatie en via Schot kwam men uiteindelijk bij het CJV-terrcin aan de Rampweg bij Renckse terecht. En vanaf dat mo ment is het allemaal heel snel ge gaan. Stroomversnelling „Veertien dagen geleden hebben wij als bestuur van de stichting CJV- kamp de koppen bij elkaar gesto ken", vertelt mevrouw Padmos. Bin nen het bestuur bleek men zeer en thousiast over het idee. Hoewel en technisch en juridisch nog heel wat geregeld moet worden ging men op zoek naar de meest geschikte plek voor de vakantiewoning. Het idee om het huis naast het be staande kamphuis te bouwen werd na ampel beraad verworpen. „En toen kwamen wc op het idee om een van dc speelweides hij het CJV-kamp voor de houw van het huis te benut ten", aldus mevrouw Padmos. Binnen het CJV-bcstuur werd dat idee enthousiast ontvangen en men besloot bij de gemeente na te gaan of de plannen wellicht nog op bezwaren van die zijde zouden kunnen stuiten. „En toen hoorden wij. dat was op een vrijdag, dat de maandag daarop het bestemmingsplan Rampweg vastge steld zou worden. Bij gemeentewer ken gaf men ons weinig kans, maar we zijn toch maar naar het spreekuur van wethouder Veerhoek gegaan". Positief Het CJV-bestuur had zich echter om aan de vereiste anderhalve ton te komen". Onderhoud In de eerste vijf jaar dat het huis er staat wil de Lions-club dan ook nog eens al het materiaal dat nodig is voor het onderhoud van het huis beta- RENESSE - Een Noor die wat te diep in het glaasje had gekeken maakte zaterdagavond in Renesse de weg onveilig. Hij ramde onder meer een motorrijder. De automobilist in kwestie, C. R. gaf dc politie als woonplaats Nieu- werkerk aan den IJssel op. Uit zijn papieren bleek dat hij de Noorse nati onaliteit bezit. R. reed volgens de po litie slingerend over de Hogezoom in Renesse, nu eens langzaam om dan weer snel op te trekken. Tijdens zijn slingcrtocht over de Hogezoom reed de Noor eerst voetganger C. M. G. van H. uit Zuilichem aan. Deze hield daar enkele kneuzingen en blauwe plek ken aan over. Vervolgens ramde de Noor motorrijder V. S. uit Duitsland. S. raakte niet gewond, maar zijn mo tor liep schade op aan de achterzijde. De Noor is in hechtenis genomen. 'n Zomerlang leesplezier voor slechts 10,per maand Met kans op hel winnen van het schitterende fotoboek van Schouwen-Duiveland. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzcesche Nieuwsbode! Wekelijks worden uil de in/enders van onderstaande bon 4 fotoboeken van Schouwen- Duiveland beschikbaar gesteld. -K- ZIERIKZEESCHEfll NIEUWSBODE»! Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor 40,— willen wij de Zierikzcesche Nieuwsbode 4 maanden lane, on t vaneen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. Tevens maak ik kans op het winnen van het fotoboek Schouwen-Duiveland. Naam Adres Postcode: Plaats: Telefoon Handtekening: De ingevulde ondertekende bon. met wettig betnabniddcl. in een gesloten envelop. :on der postzegel, sturen naar Zierikzcesehc Nieuwsbode, abonnementenadministratie, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1