Michael van Geer tegenstand tegen biedt knap M. Naris Dames van 't Klein Verzet fietsen voor hun plezier NIEUWSBODE Mottet komt tot inkeer Tweede dag zonder verrassingen Dertigduizend wandelaars in Nijmeegse Vierdaagse Echtpaar Smit in de prijzen Breukink verliest drie kilo „Ik kan de Tour niet winnen Hoogste score duo Van Ast-Kegels Samen fietsen is een-stuk plezieriger -ümtm ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 juli 19U0 Nr. 2-1778 7 ZIERIKZEE - De tweede dag' van het zeventiende Dik ke Torentoernooi van de lte Zierikzee heeft voor weinig verrassingen gezorgd. De geplaatste spelers die op deze stralende zomerdag de baan op moesten bleven allemaal keurig in de race. De enige die voor wat sensatie zorgde was de Zierikzeeënaar Michael van Geer. Ofschoon hij in het herenenkel C zijn meerdere moest erkennen in de Cl speler M. Naris verdiende de wijze waarop hij tegen stand bood alle respect. Van Geer jr die door zijn optreden duidelijk bewees in de C-categorie thuis te horen wist de eerste set veel belovend te winnen met 6-4. In de tweede set keerde het tij echter voor de jeugdige Zierikzeeënaar. Welis waar strijdend voor elke punt moest hij uiteindelijk toch zijn meerdere er kennen in zijn tegenstander, de meer geroutineerde Cl-speler M. Naris. Bij het dames enkel C vond het Bruse talent Lianne de Looff die dit jaar in de C-klasse debuteert haar Waterloo tegen de oud-B speelster C. Kamp. Door haar ervaring en tech niek liet deze er geen twijfel over be staan wie van de twee de sterkste was (6-1; 6-0). Minder eenvoudig won C. Gijsbertse uit Soesterberg haar par tij in het dames enkel D tegen de Zie- - i HL Dik de Pee maakte in het herenenkel C korte metten met David Droppert (6-1, 5-3) (archieffoto). In diezelfde C-categorie maakte de vroegere B-speler Ernst Wondergem korte metten met Bru-Tèn speler J. Stouten. Met een uitslag van 6-2 en 6- 1 liet Wondergem zien qua spelniveau nog steeds op B-niveau te kunnen ac teren. Een off-day beleefde David Droppert. Tegen Dick de Pee maakte Droppert in het herenenkel C geen schijn van kans (6-1; 6-3). NIJMEGEN - Precies 30.492 wande laars zijn vanmorgen, dinsdag, van start gegaan voor de eerste dag van de 74-ste editie van de Nijmeegse Vierdaagse. Daarmee is het record aantal deelnemers van 1988, toen meer dan 31.000 wandelaars van start gingen, niet gebroken, hoewel de marsleiding daar in het afgelopen weekeinde wel op rekende. Volgens marsleider Chris Bos van de KNBLO (Koninklijke Nederland se Bond voor Lichamelijke Opvoe ding) hebben meer dan tweeduizend wandelaars maandag hun startkaart niet afgehaald. ..Ik gok erop, dat het broeierige weer van gisteren daar de bet aan is. Het is geen pretje onder zulke omstandigheden verre afstan den te lopen. Vandaag is het uitste kend wandelweer: niet te warm en droog. Voor het einde van de week wordt echter weer vochtig en warm weer verwacht, dus er zouden dit jaar wel eens veel uitvallers kunnen zijn". Aan de 74-ste vierdaagse doen men sen uit 37 landen mee. Voor het eerst loopt een detachement Poolse mili tairen mee. De Russen die vorig jaar meededen, zijn dit jaar ondanks toe zeggingen niet verschenen. Wel zijn voor de 32-ste keer meer dan driehon derd Zwitserse (vrijwillige) militai ren aan de start verschenen. Zij heb ben echter gedreigd volgend jaar niet terug te komen, omdat zij dan als nict-NAVO-land geen wapens meer mogen dragen tijdens de mars. Dat is een gevolg van de nieuwe vuurwa- penwet. De Zwitsers hechten zeer aan het dragen van de wapens en willen niet meer meedoen als zij geen ont heffing krijgen. Het vierdaagselcgioen loopt van daag door de Betuwe. Morgen zullen de wandelaars in westelijke richting door het land van Maas en Waal gaan. donderdag wordt het heuvelachtige gebied rond Grocsbeek beklommen en vrijdag volgt de feestelijke intocht over de Nijmeegse St. Annastraat Die intocht wordt in een rechtstreeks verslag van anderhalf uur op de tele visie uitgezonden B reu re via de tie-break (tweemaal 7- 6) toch de beste van de twee te zijn. In het gemengd dubbel C boekte het gelegenheidsduo Verspeek/Bij de Vaate in een technisch niet direct fraaie maar wel spannende partij winst door met 6-4; 4-6 en 7-5 te win nen van het duo Gijsbertse/Kerkhof. De uitslagen van deze tweede ten- nisdag zien er als volgt uit: Heren enkel B: G. de Bakker-J. Goense: 6-4; 6-1. Heren enkel C: M. Naris-M. van Geer: 4-6; 6-4; 6-4. H. J. Goedegebuu- re-H Vervloedt: 6-1; 6-4. J. de Co- ninck-E. van Donk: 1-6; 2-6. D. de Pee- D. Droppert: 6-1; 6-3. F. Postma-Ver- haar: 6-3; 1-6; 2-6. E. Wondergem-J. Stouten: 6.-2; 6-1. M. DeDecker-R. Ko renhof: 5-7; 1-6. G. Need-P. Leenderse: 6-2; 6-0. J. Bij de Vaate-R. de Looff: 3- (j; 1-6. M. Salomons-C. van Gennip: 6- 3, 1-6, 0-6. R. van Lindert-M. Wisse: 3- 6. 0-6. Heren enkel D: R. van 't Oever-J. Stouten: 3-6; 3-6. J. Vleeshouwer-R. Bijsterveld: 6-4; 7-6. P. Meuldijk-A. Hage: 2-6; 1-6. A. Kooman-R. Haze: 1- 6; 0-6. Heren enkel 35 R. Haze-L. Breu- re: 6-7; 6-7. J. de Jonge-C. Legemaate: 6-0; 6-1. A. de Spirt-C. Zuidweg: 2-6; 2- 6. E. Hop-'J. Hoare: 0-6; 2-6. J. Woord- J. van Egmond: 3-6; 3-6. Dames enkel C: C. Kamp-L. de Looff: 6-1; 6-0. J. Kapelle-P. Kort: 0-6; 0-6. A. Verspeek-G. Fischer 6-3; 6-3. A. Duson-B. Korenhof. 6-3; 6-0. Dames enkel D: M. Kort-C. Gijs bertse: 7-6; 0-6; 5-7. Heren dubbel B: De Braai/De Decker-Varenkamp/Cruz. 6-0; 4-6; 6-3. Heren dubbel C: Huntjens/Drop- pert-Geerlings/Kerkhof: 4-6; 1-6. Van Geer/ Huy ser-Moerland Hoogerhuis: 2-6; 3-6. Heren dubbel D Duim/Vd. Linde- Schoneman/Schoneman: 0-6; 1-6. Boot/Jansen-Bezuyen/Moerland: 3-6; 6-2; 6-2. Dames dubbel C: Gijsbertse/'Vd. Blij-Davidse/Davidse: 6-4; 6-2; 6-1. Dames, dubbel D: Kamp/Kamp- Merle/Zondag: 6-0; 6-0. Clausing/Van Dijke- Krabbendam/Vd. Berge: 6-1; 6- 4. Gemengd dubbel C: Verspeek/Bij de Vaate-Gijsbertse/Kerkhof: 6-4; 4-6; 7-5. Fischer/Fischer-Vd. Blij/Stren gere7-6; 6-2. Ensing/Scharf- Ocks/ Ocks: 6-2; 6-3. Gijsbertse/Va ren- kamp-Korenhof/Vd. Pol: 3-6; 1-6. Gemengd dubbel D: Verkaart/Le gemaate- Kapelle/Vd. Velden: 6-0; 6-2. De Bakker/De Bakker-Jonker' Holm: 6-0; 6-1. Knaap/Vd. Tol-Pronk/ Verspeek: 3-6; 1-6. BURGII HAAMSTEDE Eddy en Greetje Smit uit Zierikzee bleken bij de eerste trimloop in Burgh-Haam- stede de besten te zijn. Eddy Smit noteerde op de 9900 meter een tijd van 30.04; zijn echtgenote was met 42.54 de snelste dame. In totaal 116 deelnemers meldden zich aan de start voor deze door av Delta Sport georganiseerde trimloop. Bij de loop over 9900 meter liet Smit zijn naaste concurrenten Blomere en Provoost achter zich. Deze noteerden een tijd van respectievelijk 36.57 en 37.25. Bij de dames was Greetje Smit Ka rin Leenvieters en de Duitse toeriste Ruth Lehman te snel af. Michel van Zundert bleek het „kleine rondje" met 7.00 het snelst te hebben afge legd. Op de tweede plaats eindigde Jeroen Beltman: 7.50 en als derde kwam Remco Rotten met 8.06 over de streep. De loop over de 3300 meter leverde een overwinning op voor Uwe Burg hamer (11.38). Op de tweede en derde plaats eindigden respectievelijk Rut- ger Spier en Michel Pleune. De eerste dame was Saskia Horstetler. Ricardo Stigter bleek onbetwist de sterkste loper te zijn in de race over 6600 me ter. Hij noteerde een tijd van 23.20. Met 24.51 eindigde Meivin van der Vet als tweede. De eerste dame was Corry den Boer met 33.36. BLAGNAC - De Pyreneeënritten van dinsdag en woensdag zijn finan cieel extra aantrekkelijk. De coureur die in de etappes van Blagnac naar Luz-Ardiden en van Lourdes naar Pau gemiddeld de beste klassering maakt, kan ruim 80.000 gulden opstrijken. Op Tourmalet ligt de nummers een en twee op de top 7000 en 3500 gulden te wachten. REVEL - De knechten zijn de afge lopen dagen handen tekort gekomen bidons met water aan te dragen voor hun kopmannen. Door de hitte ver liezen de coureurs ontzettend veel vocht. „Drie kilogram raak je in een rit zoals vandaag kwijt", liet Breu kink in Revel weten. Het verhaal dat Lemond zondag naar Millau dertien liter water zou hebben gedronken, noemde Breu kink een fabeltje. „Ik heb steeds bij hem in de buurt gereden. Dus heb ik enig idee van zijn waterverbruik ge kregen. Ik houd het op de helft. Maar goed, overdrijven is Amerikanen ei gen". REVEL - Begin dit jaar kondigde zijn ploegleider Bernard Vallet aan dat 1990 het jaar van Charly Mottet zou worden. De 27-jarige kopman van RMO zou in de Ronde van Frankrijk eindelijk afrekenen met de typering „eeuwig talent" en schaduw van Fignon. versloeg. De rit tussen Millau en Revel verloste Mottet maandag van een zware last. „Mijn ambi: ties verleg ik naar de kleinere ron den, de klassiekers om de Wereld beker en in deze Tour wil ik Claveyrolat helpen de bergtrui te behouden, en zelf misschien nog een ritje meepikken. Op de Tour richt ik me niet meer, dat verhaal is uit". De tweede plaats in de Giro d'Italia achter Gianni Bugno de den de harten van zijn fans sneller kloppen. Zou de miskende cou reur de twijfelaars voorgoed de mond snoeren? In zijn zesde Tour mislukte zijn jacht op de gele trui echter opnieuw. Hoon viel hem ten deel in de Franse media. Op l'Alpe d'Huez verloor hij tien'mi nuten, in de tijdritten moest hij ook veel inleveren. Inkeer Mottet, vorig jaar tweede op de FICP-ranglijst, kwam de afgelo pen dagen tot inkeer. Een Tourze ge is voor hem te hoog gegrepen. De Fransman besloot zich op dag successen te richten. Maandag was het direct raak. Hij won voor het eerst een etappe in de ronde, die voor hem een obsessie was gewor den. „Ik ben tot de conclusie geko men dat ik de Tour niet kan win nen. Nee, het is geen troostprijs, ik beschouw het als een overwin ning op mezelf. Ik heb een einde gemaakt aan mijn streven in Pa rijs de gele trui te bezitten". Ramp Dit jaar leek op een ramp uit te draaien. Tot de Tour zegevierde hij slechts twee keer. Mottet won de Ronde van Romandië en een berg rit in de Giro, waar hij op de Por- doi de Italiaan Bugno na een laffe, afwachtende tocht in de sprint Om de vele eilandelijke wieler- liefhebbers tegemoet te treden volgen wij dagelijks de verrich tingen in de 77e editie van de Tour de "France. Lees drie weken lang alles over uw favoriete renner. rikzeese Miranda Kort. In een span nende driesetter die maar liefst twee uur duurde won de technisch sterkere Gijsbertse met 7-6. 0-6, 5-7 van Kort. Knel Ook in het herenenkel voor 35- plussers was er sprake van een tita nenstrijd. Even leek het strakke, overvolle dagprogramma van zesen veertig partijen in de knel te komen toen het duo R Haze en L. B reu re alle tijd - ruim anderhalf uur - voor hun optreden namen. Uiteindelijk bleek LONDEN - Graham Taylor was nog geen uur bondscoach" van Engeland of zijn tweede man stapte op. Assistent Dave Sexton, verantwoordelijk voor het B-elftal en de jeugd, nam ontslag. BURGII HAAMSTEDE - Het duo Van Ast/Kegels bleek tijdens de tweede Zomeravonddrive in Burgh- Haamstede de sterkste, met 'n gering verschil (0,34%) lieten beide bridgers het echtpaar Pomper achter zich. De volgende Zomeravonddrive is donderdag 19 juli in De Schutse. Hiervoor kunnen zowel gerenom meerde als beginnende bridgers zich tussen 19.15 en 19.30 uur inschrijven. Groep blauw: 1. Heren Van Ast- Kegels 60.76%: 2. echtp. Pomper 60.42%; 3. dames Kort-Reijdon 60.07%; 4. dames Kotoun Planting 59.03%; 5. mevr. De Toom-heer Kort leven 53.82%6. mevr. Offenbach- heer Kleijn Hcsselink 52.08%; 7. mevr. V Geesbergen-hcer Mes 50.35%8. heren Evcnwel- Tiggelhoven 50.00%; 9. dames Kikkert Goedbloed 49.31%; 10. da mes Lievense De Wit 47.57%; 11. mevr. Leeflang-heer Karstens 45.49%; 12. echtp. Willebrands-Bakker 41.31%; 13. heren 't Hart-De Vries 40.28%; 14. dames Delst-Gaanderse 29.51%. Groep groen: 1 Echtp Stokla 59.72%; 2. dames Viergever-V. d. Wek ken en echtp. Vlug 56.94%; 3. mevr. (Japon-heer De Heus 55.90'4. mevr V. Vliet-heer Van Eek 54.17%; 5. da mes Do Feijfcr-Tonnekcs 52 43%; 6. dames Evcwcl-Tiggelhoven 48.96%; 7 heren V. cl. Wal-V. d. Werken 48.26%; 8. dames V, Wingerden-V. d. Werken 47.92%; 9. dames V Leeuwen-V. d. Zande 47.2210. heren Das-Schot 45.83%; II mevr Kerkhof heer Mun- nik 45.15',12. dames Goedvolk-Mes 40.98%; 13. mevr. V Wingerden heer Bil 39.58' ZIERIKZEE - Elke maandagavond voltrekt zich op het parkeerterrein aan de Scheldestraat in Zierikzee hetzelf de ritueel. De kleding wordt nog eens rechtgetrokken, de voeten gaan in de clips en weg zijn ze, de dames van het Klein Verzet. Op weg voor een tocht van zo'n vijfentwin tig of zestig fietskilometers door de regio. Anno 1990 staat de gezelligheid nog steeds hoog in het vaandel maar daarnaast blijkt ook hot sportieve element een meer prominente rol voor zich op te eisen. „De dames zijn geleidelijk aan fanatieker geworden, want naarmate je meer fietst word je gewoon fanatieker. Zeker, er wordt tijdens de rit nog altijd gekletst, maar de aandacht richt zich nu ook meer op het fietsen zelf" omschrijft Janny Krello de ontwikkeling die zich oinnen de gelederen van 't Klein Verzet door de jaren heen heeft vol trokken. Het idee om een speciale toerclub voor dames op te richten werd een jaar of zes geleden door wijlen Riet van Hese geopi^crd. Een idee dat vooral bij de echtgenotes van de „mannen van de Rijwiel Toerclub Sêhouwen-Duiveland" insloeg omdat het de mogelijkheid bood om in een voor de dames prettig tempo gezellig samen een eind te fietsen. Zo'n vijf tien dames meldden zich toen als lid van de nieuwe damestoerelub aan, die heel bescheiden de naam Klein Verzet meekreeg en die in eerste in stantie als een gezelligheidsclub was opgezet. Na een bestaan van enkele jaren ge raakte de damestoerclub echter in de versukkeling, totdat drie jaar gele den dc draad opnieuw werd opge pakt. Het kwijnende bestaan van een toer- of racefiets in een donker schuurtje bleek voor sommige fiets- enthousiaste dames niet te verteren. Klassieker Dit jaar hebben twee van hen, Coby de Keyzcr en Anneke van Aspcren zich zelfs gewaagd aan dc klassieker Luik-Bastenaken-Luik, een monster rit over zo'n 225 kilometer, waarvoor de nodige kilometers werden ge traind. Onder andere in Limburg. De meeste dames houden zich echter aan de wekelijkse rit met soms een toer tocht van dc RTC, de toerclub waar mee '1 Klein Verzet goede contacten heeft. Janny Krello: „De RTC staat duidelijk positief tegenover de fiet sende dames. Doet er eentje van ons aan een toertocht mee dan wordt ze zeker niet aan haar lot overgelaten". Ook de buitenwacht reageert tegen woordig opmerkelijk positief op fiet sende dames. „We krijgen zeker nu we in clubshirt rijden leuke reacties" aldus Janny Krello. De gedachte dat wielrennen/toerfietsen geen sport voor vrouwen was lijkt te zijn achter haald. Janny Krello: „Je ziet de laat ste jaren ook meer dames op racefiet sen. Misschien dat de Tour Feminin daar ook aan heeft bijgedragen" filo sofeert de Zierikzcese over het feno meen damesfietsen. Rit In het voorjaar en dc zomer ver trekken de dames van 't Klein Verzet eenmaal per week - op maandag avond - vanaf het parkeerterrein aan dc Scheldestraat voor een rit over het eiland. Om het fietsen voor iedereen leuk te houden zijn er twee groepen. Dames van het Klein Verzet klimmen wekelijks in 'l zadel om dc nodige kilometers weg te fietsen. de beginners en wat oudere dames fietsen zo'n vijfentwintig kilometer, terwijl de dames met meer fietskilo meters vijftig tot zestig kilometer wegtrappen. Wie denkt dat de dames zich daar voor zo'n aërodynamisch perfecte en superdeluxe maatfiets aanschaffen heeft bij het verkeerde eind. De enige het voorwaarde die aan het materiaal wordt gesteld is een (toer)fiets met vijf versnellingen. „Die moet je echt wel hebben om mee té kunnen ko men. De meesten van ons hebben een fiets (een race of een toerfiets) met tien versnellingen" vertelt Janny Krello die tegelijkertijd ook even de aandacht vestigt op de kleding van de dames. Dankzij de welwillendheid van haar werkgever Leon Sport fietst het damesgezelschap nu rond in een heu se koersbroek en een vrolijk gedessi neerd hemelsblauw shirt. Dat geeft nog een extra stukje saamhorigheid vindt de Zierikzeese wielrenster die de wekelijkse fietstochten met haar clubgenoten niet graag zou willen missen. Niet alleen vanwege de gezelligheid maar ook omdat het ook een gezonde bezigheid is, waarbij je als 't nodig is ook even „in 't zadel" kunt uitpuffen. Janny Krello: „Ik doe het liever dan joggen, je ziet immers meer. Neem nu dc Domeinen. Daar zou ik wel elke dag willen fietsen. Aandacht Er zit echter ook een „schaduw kant" aan het fietsen en dat is niet zo zeer de kans op een lekke band. Dat is Janny Krello tot nu toe slechts een keer overkomen, al geeft ze toe dat ze wel altijd met een „kwartje voor de telefoon" van huis gaat. Voor een eventueel noodgeval, zo geeft ze la chend toe. Wat wel beter zou kunnen is dc aandacht van de automobilist voor de fietser. Op zijn slanke fiets is de wielrijder een kwetsbare wegge bruikerwaarmee lang niet altijd vol doende rekening wordt gehouden. Honden Behalve dat is er nog meer „ge vaar" dat de fietser belaagt, dat van de loslopende honden. Evenals alle andere fietsers krijgen ook de dames van 't Klein Verzet weieens met deze vervaarlijk blaffende viervoeters te maken. „Zo'n hond die je achterna rent is altijd angstig, dan is er maar een oplossing en dat is fietsen zo hard je kunt." Deze bezwaren wegen, zo blijkt uit de woorden van de Zierikzeese niet op tegen de pluspunten die het fiet sen in clubverband biedt. De gezellig heid van het samen bezig zijn plus dc wetenschap dat je bij pech of afhaken (vanwege de beruchte pap in de be nen) nooit alleen achterblijft maakt het fietsen bij 't Klein Verzet zo leuk. Dames die meer over deze damesclub willen weten kunnen hiervoor bellen naar Janny Krello, telefoon 01110 14664 of Dini Schoemaker 01110- 14123.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7