Bij de Vaate en De Waal grootste winnaars in Bru Sterretjes-tennistoernooi in Burgh-Haamstede zit er weer op NIEUWSBODE Tiende Mosseltoernooi met de nodige spanning afgesloten Kassa rinkelt voor Nederlandse ploegen „Col Lemond is grootste obstakel voor Breukink" 'De een is in zak en as na een verlies en de ander is blij dat hij nog een partij mag spelen 6 De finale in de C-eategorie leverde zoicel bij de dames als bij de heren bi Schouwen-Duivelandse overwinning op. Bij de dames won Corrie de Waal, terwijl Martijn Bij de Vaate bij de heren zegevierde. BRUINISSE - Het lijkt wel of de spelers en speelsters, het publiek en de weergoden er in hun achterhoofd reke ning mee hielden dat het een extra feestelijk Mosseltoer nooi moest worden. Prachtige finalepartijen, een en thousiast en meelevend publiek en schitterend weer kenmerkten de finaledag van het tiende Mosseltoernooi in Bruinisse. Martijn Bij de Vaate uit Zierikzee en Corrie de Waal van de Bru-Tèn waren de grootste winnaars in het C-toernooi; out-sider Roy de Bakker uit het Lim burgse Horst en Diana Anrochte uit Goes wonnen in de enkelspelen het D-toernooi. Opmerkelijke feiten: Duive lander André Goedegebure, vorig jaar winnaar van twee finales bleef nu met lege handen met als tegenhanger de uitschieter van het toernooi, winst in het damesdubbel D voor Bruse Adrie de Looff en Marlien Wielaart. Een brok talent, dynamiek en on verzettelijkheid etaleerde de 15-jari- ge Martijn Bij de Vaate tijdens dit Mosseltoernooi. Eigenschappen waarmee hij terecht in de finale van het herenenkel C terecht kwam. Kreeg daar tegenover zich de 21- jarige André Goedegebure, student Natuurkunde maar bovenal titelver dediger van vorig jaar. Een ander soortig talent, meer de man van de fluwelen touch, het precisiewerk, de denker. Het werd een schitterende fi nale waarin het tempo en het niveau hoog lagen. Een finale waarin Goede gebure door zijn gedegen en bijna foutloze spel uitliep naar een 6-1 voorsprong en een tie-break in de tweede set. Want de door z'n achter stand mopperende Bij de Vaate heeft talent, heeft de techniek volledig on der de knie maar moet mentaal nog wat groeien. Juist in die voor hem kritieke fase hervond hij zich en naar mate die tweede set vorderde kwam ook zijn eerst falende fore-hand het dodelijke wapen, weer volledig in stelling. Het wapen van Goedegebure, met diepe ballen z'n tegenstander onder druk zetten, begon slijtageverschijnselen te vertonen. Met 9-7 won Bij de Vaate die tie-break van de tweede set om vervolgens in de alles beslissende set sterk door te gaan en met 6-3 de zilve ren mossel en de titel van Goedege bure over te nemen. Wat straalde er een trots, geluk en bevrediging van het gezicht van de Bruse Corrie de Waal toert zij haar zil veren mossel uit handen van burge meester A. Vogelaar in ontvangst mocht nemen. Terecht, want de 40- jarige speelster heeft gigantische krachtsinspanningen moeten leveren en al haar wilskracht plus nog de no dige reserves moeten aanspreken om zo ver te komen. Glorieus winnares van het eerste Mosseltoernooi (toen nog alleen in D) en het tiende toer nooi, nu in de C-categorie. Een karak ter van nooit opgeven, de ijzeren first lady van de Bru-Tèn. Ze kwam in de finale door winst op de jeugdige Mar- tine Verchoore. Slagen Haar tegenstandster in de finale was de 13-jarige Anoek Verhoeve uit Sittard, één van de negen sterke Lim burgse spelers en speelsters die voor het tennis en het zeilen in Bruinisse in de jeugdherberg waren neergestre ken. Dat Verhocve niet voor een kleintje vervaard is - ondanks haar jeugdige leeftijd - bewees ze wel door de halve finale te winnen van Astrid Verspeek, die momenteel studeert en tennist in Zwolle. Het Limburgse en thousiasme aangevuld met een com pleet arsenaal aan slagen tegen de ge routineerde en vaste Bruse. Een finale waar alles aan dramatiek, spanning en wisselende kansen be vatte. Ieder een set, 6-4 1-6 en een beslis sende set waar De Waal overheerste door spreiding en standvastigheid. Maar ook een set die door het opge legde spel van Verhoeve en door de warmte alles van haar vergde. Zoveel zelfs dat ze op een voor haar 5-2 stand met een zweepslag in haar kuit uitge schakeld leek. Maar puur op karak ter kon ze na een korte onderbreking de partij hervatten en het laatste punt scoren, 6-2 derhalve en de eerste zilveren mossel in haar C-carrière. Maar er was nog meer voor haar weg gelegd. Samen met Erna Peters, die op de finaledag van Bergen op Zoom naar Haamstede verhuisde won ze het damesdubbel C van Martine Ver- schoore en Astrid Verspeek. Kwalita tief uitstekende speelsters maar deze beten zich stuk, versloegen zich op de vastheid en de routine van beide oudere speelsters. Met 6-4 6-4 gingen de mossels naar Peters en De Waal, de tweede voor Corrie derhalve. Het herendubbel was een aangele genheid tussen Piet Vreeke en René Schimmelpenninck enerzijds en Mar tijn Bij de Vaate en Eugène de Kok ('t Halve Maantje, Goes) anderzijds. Maar waar Bij de Vaate en De Kok in hun singles waarschijnlijk sterker zouden zijn dan hun tegenstanders, blijkbaar gelden in de dubbel andere normen en waarden. Spelinzicht en- - tactiek, als geen ander is de oud voetballer en trainer Piet Vreeke daar een meester in. En waar Bij de Vaate en De Kok zich door kleine in cidenten van de kook lieten brengen, bleven.Vreeke en Schimmelpenninck de rust zelve. Met 6-2 6-3 veroverden ze de hoofdprijs. Anoek Verhoeven en Ronald de Bruin behaalden in het gemengddub- bel C de enige hoofdprijzen van het groepje Limburgers dat aan het toer nooi meespeelde. Dat ging wel ten koste van André Goedegebure en Marja' Hart waarmee Goedegebure voor de tweede keer naast de titel greep. Het koppel De Bruin/Verhoeve was op beslissende punten steeds net iets slagvaardiger en won met 6-4 6-3. Wat voor Duivelandse David Drop- pert in het herenenkelspel D een voorlopig hoogtepunt had moeten worden, werd een nachtmerrie. De uit het Limburgse Horst afkomstige Roy Bakker, 14 jaar oud en zoon van de bekende Bakker die al eerder het Mosseltoernooi won en inmiddels op de B-lijst prijkt, gooide Droppert roet in het eten. Roet in het eten De zilveren mossel had een waardig afscheid geweest van Droppert van de D-lijsten. En hoe dicht had hij er niet bij gezeten. Een voorsprong van 6-3 en 4-3. Maar hij had die week al veel moeten geven en eigenlijk was de rek er een beetje uit. Met 6-4 6-2 won Roy Bakker de twee laatste sets. Het damesenkel D was een overwin ning voor Diana Anrochte uit Goes die met 6-2 2-6 6-2 Suzanne Linde mans uit Sittard de baas bleef. Het herendubbel in die categorie was een fraaie overwinning van Jan Willem de Coninck uit Zierikzee en Marcel Verwey van tv Noord-Beveland, Ze bleven het koppel Jan Peter Robijn en Chiel Molenaar uit Melissant met 6-4 6-4 maar net de baas. Voor de do delijk vermoeide Melissant-spelers was hun finale eigenlijk al gespeeld in de halve finale tegen Rob van Rooy en Henny den Ouden die ze in drie lange sets hadden gewonnen. „Ons kruit was op", aldus Mole naar na de verloren finale. Eigenlik zou er na een lange en gelijk opgaan de partij tussen twee echtparen van Schouwen-Duivelandse bodem geen verliezers moeten zijn maar wed strijdsport is keihard. Gerda en Hans Minnaar van tv Zierikzee en Truus en Gerrit Kort, allen goed voor tien Mos- seltoernooien en daarvoor zou alleen al een zilveren mossel gegeven moe ten worden. Met 2-6 6-3 en 6-4 wonnen Truus en Gerrit Kort de eerste zilve ren mossels en ze waren daar terecht zeer blij mee. Openbaring De openbaring van het toernooi wa ren echter Adrie de Looff en Marlien Wielaart. Vanuit het niets naar het hoogste platform lieten ze zich het zoet van de overwinning goed sma ken. Zij verrasten vriend en vijand door het als eerste geplaatste koppel Riet Bij de Vaate en Erna Terwisscha uit te schakelen. In de finale tegen Ria van Vliet en Ria Zwanenburg uit Oude-Tonge hield het tweetal koel bloedigheid, kalmte en karakter in toom dat het Bruse koppel De Loof en Wielaart met 7-5 6-3 twee zilveren mosselen aan de Bruse oogst kon bij voegen. Bondsgedelegeerde Joop de Vlieger roemde het Mosseltoernooi om z'n sportiviteit en gezelligheid: ,,ket was een goede zaak om tien jaar geleden in Bruinisse met een toer nooi te beginnen. De witte vlek die Scho'uwen-Duiveland toen nog was op tennisgebied is volledig wegge vaagd", aldus De Vlieger. STUTTGART - Ivan Lendl heeft af gezegd voor het met 1,9 miljoen gul den gedoteerde tennistoernooi van Stuttgart, dat vandaag, maandag be gint. De 30-jarige nummer één van de wereld meldde de toernooileiding, dat hij hinder ondervindt van een knieblessure. ATHENE - De Internationale Ten- nisfederatie (ITF) heeft 1,9 miljoen gulden vrijgemaakt voor de ontwik keling en stimulering van het tennis in Oost-Europa. Vooral de Sovjetunie pi'öfiteert van de financiële injectie. MILLAU - Drie van de vier Neder landse ploegen in de Tour de France nemen in het geldklassement de eer ste drie plaatsen in. Buckler incasseerde tot en met za terdag ruim 115.000 gulden, PDM is een goede tweede met ruim 100.000 gulden, Panasonic verdiende onge veer 95.000 gulden. De ploeg van Cees Priem moet zich met aanmerkelijk minder tevreden stellen, 33.000 gul den. Tweeduizend gulden minder dan bijvoorbeeld Castorama. Het karigst komt Seur ervan af. De tot vier ren ners gereduceerde Spaanse ploeg heeft slechts 4000 gulden binnenge haald. 1VHLLAU - Zelfs zondag, na de krachtsinspanning op de Causse Noir, wekte Erik Breukink niet de indruk te twijfelen aan zijn kansen op de gele trui in Parijs. Getekend door twee Tourdagen zeer zware arbeid in de Ardesche en de kokende Midi, met cols van de eerste en tweede cate gorie, zei Breukink twee dagen voor de tocht door de Pyreneeën: ,,Er is nog maar een berg die ik moet overwinnen, dat is Lemond, maar ook hij begint slijtageverschijnselen te vertonen". De Nederlander en de Tourwin naar van vorig jaar waren de grote mannen va het weekeinde. Zater dag iets meer dan zondag, maar zij gaven het klassement een realisti scher beeld, al bleef Chiappucci in het geel. In de etappe van Villard- de Lans naar Saint-Etienne, maakten zij de slag, die leidde tot een tweede plaats in de algemene rangschikking voor Breukink. In Saint-Etienne was Breukink fris ser dan zondag op de Causse Noir. „We zaten er zondag allemaal een beetje doorheen. In principe is er niets gebeurd". De overwinning van Lejarretta was van geen enke le invloed voor het algemeen klas sement en de tien seconden tijd winst van Indurain hadden ook geen gevolgen. Speldeprikken Zondag hielden de favorieten zich in de beginfase van de etappe vrij rustig. Bagot, zocht na 133 ki lometer alleen het avontuur. Op 25 kilometer van de finish werd hij weeringelopen. Het waren slechts speldeprikken, het gebulder van de kanonnen brak pas los aan de voet van de tien kilometer lange klim Causse Noir. Drie kilometer voor de top demarreerde Lejaret- ta. Indurain, Bugno en Alcala gin gen in de achtervolging. Delgado demarreerde ook, maar niemand reagerde. De reactie bleef opzettelijk uit. Breukink beweerde bewust niet de jump van Delgado te hebben beantwoord. Hij schakelde een tandje lager en bleef zijn eigen tempo rijden. Ik wacht nu op de Pyreneeën. Ik hoop dat de rit van vandaag ietsje rustiger is". De PDM-kopman is op het hart gedrukt dat hij zich niet moet la ten afmaken. Ploegleider Gisbers kan er ook niet meer onderuit dat Breukink in de huidige vorm een kandidaat is voor het geel. Toch slaai hij vooral Lemond en in min dere mate Delgado hoger aan. ,,In kracht, hardheid en klasse kan Breukink zich meten met die twee. Hij is echter nog niet gesle pen genoeg. Hij mist ook de erva ring". In theorie rijdt Breukink op de eerste plaats volgens Gisbers, omdat de Brabander ervan uit gaat dat Chiappucci in de Pyre neeën in elkaar stort. Breukink krijgt de opdracht attent te blij ven op Delgado en Lemond. „Na Pau kunnen we dan de ba lans opmaken. Dan weten we meer, het wordt een gevaarlijke trip, want de Pyreneeën zijn onbe rekenbaar en grillig. Hij behoeft niet op iedere aanval te antwoor den. Moet zijn eigen plan trekken en zich niet over zijn toeren draai en". Wegkapitein Rudy Dhaenens zal, zo lang als mogelijk, zijn lei der sturen in de komende belang rijke dagen. Eerst moet.Breukink de Col Lemond nog nemen. Een lastige hindernis. Hoewel de Amerikaan zegt verbluft te zijn door de prestaties van Breukink, denkt hij zelf nog te groeien in de laatste tourweek. „Dat was in 1985, 1986 en 1989 ook zo. Twee keer won ik. Een wedstrijd van drie weken win je niet in een dag, maar in verschil lende. Ik ben ervan overtuigd dat mijn rivalen deze week nog bar sten. Ik verlies niet veel in de Py reneeën", zei Lemond zelfverze kerd. „Mijn belangrijkste doel is zo weinig mogelijk op Breukink in te leveren voor de tijdrit van za terdag. Breukink is volgens mij wel in topvorm. Voor het eerst in zijn loopbaan kan hij de Tour win nen, maar dan moet hij eerst mij verslaan". Om de vele eilandelijke wieler- liefhebbers tegemoet te treden volgen wij dagelijks de verrich tingen in de 77e editie van de Tour de France. Lees drie weken lang alles over uw favoriete renner. BURGH HAAMSTEDE - Het veertiende Sterretjes tennistoernooi in Burgh-Haamstede zit er weer op. „We hadden twee keer zo veel deelnemers als vorig jaar en dat komt toch vooral omdat wij nogal wat gelobbyd heb ben", aldus Corrie van Rooy van de jeugdcommissie van Tennisvereniging Westerschouwen die tekende voor de organisatie van het toernooi. Het Sterretjes-toernooi is volgens Van Rooy het enige echte jeugdtennistoernooi van Schouwen-Duiveland. „En er zat ook bij de lagere leeftijdsklasses heel mooi tennis tussen hoor". De strijd in de andere categorieën leverde soms bijzonder fraai en spannend tennis op. Hier do winnaars in de dub belspelen en de D-categorir. Ze zijn moe maar voldaan, Corrie van Rooy, Irene van den Berge en Henny den Ouden ofwel de jeugd commissie van TV-Westerschouwen. „Zeker, het is altijd een höop werk, de organisatie van zo'n toernooi en het is ook allemaal vrijwilligers werk. Maar de verenigingsliefde is hier heel hoog", aldus Van den Berge. Mooie rally's Een hoop werk dus, maar het en thousiasme waarmee de deelnemers hun racket hanteren loont de moeite, zo blijkt uit het relaas van de mensen van de jeugdcommissie. „Er zat echt heel leuk tennis tussen. Als je dan bijvoorbeeld ziet dat jonge kinderen heel aanvallend spel spelen, opko men naar het net en proberen te vole- ren. Dat is gewoon mooi om te zien", aldus Van Rooy. Niet alleen techniek maar vooral ook plezier in het spel. Dat is volgens de mensen van de jeugdcommissie hét ingrediënt wat ook dit jaar het Sterretjes-toernooi weer tot een suc ces heeft gemaakt. „De kinderen reageren echt heel verschillend", vertelt Van den Berge. „De een is in zak en as omdat hij een partij verloren heeft, maar de ander komt opgetogen vertellen dat hij met 6-2 verloren heeft maar dat hij straks nog een partij mag spelen"! Over het spelpeil. „Via de tennislerarcn weet je natuurlijk wel ongeveer hoe de ver houdingen liggen, maar toch zaten er ook nu weer verrassingen tussen". Fans Aan het toernooi in Burgh-Haam- stede deden alles bij elkaar kinderen van zeven verenigingen mee en wel uit Westerschouwen, Bruinisse, Zie rikzee, Schuddebeurs, Renesse, Scha- rendijke en Nieuwerkerk. Daarbij dient aangetekend te worden dal het Sterretjes-toernooi niet bedoeld is voor kinderen die al in de competitie spelen. „We hebhen de 'goeicn' er bewust buiten gelaten", aldus Van Rooy. „Het is ook leuker voor de kinderen om te spelen tegen iemand die onge veer van hetzelfde niveau is". Over de prestaties van de thuisclub zijn de mensen van de jeugdcommis sie niet ontevreden. Winst bij het meisjes-enkel in de klasse tot en met tien jaar. Ook het jongens-dubbel tot en met tien jaar werd gewonnen door Wcsterschouwse tennissers. En dat is nog maar een kleine greep. Onder staande de volledige uitslag van de vrijdag gespeelde finales. Uitslag Jongens-enkel -10 jr: 1. Niels Bos (Zierikzee, 2. Remco den Ouden (Wes terschouwen. Meisjes-enkel -10 jr 1. Eleonore van Wermeskerken (Wester schouwen) 2. Ingrid Saman (Wester schouwen). Jongens-enkel -13 jaar: 1. Camicl Folmer (Zierikzee) 2. Hans Doeleman (Zierikzee). Meisjes-enkel - 13 jaar: 1. Dcnice van Rooy (Wester schouwen) 2. Marloes Deering (Brui nisse). Jongens-enkel -16 jaar: 1. Ra mon Renger (Zierikzee) 2. Jort Pauwe (Zierikzee). Meisjes-enkel -16 jaar: 1. Jolanda Mosselman (Zierikzee) 2. Mirjam van der Schelde (Zierikzee). Gemengd dubbel - 13 jaar: 1. Dcnice van Rooy/Remco den Ouden (Wester schouwen) 2. Niels en Andrea Bos (Zierikzee). Jongens-dubbel -10 jaar: 1. Vincent de Bel/Wouter Kempen (Renesse) 2. Joost Scheele/Sebasti- aan van Wermeskerken (Westerschou wen). Meisjes-dubbel - 10 jaar. 1. Hc- lecn Boom/Ingrid Saman (Wester schouwen) 2. Geke Flach (Renes- se)/Magdalena Bil (Westerschouwen). Jongens-dubbel 13 jaar: 1. Hans Docleman/Camicl Folmer (Zierikzee) 2. Dennis Aerts/Pascal Zuiderwijk (Westerschouwen). Meisjes dubbel 13 jaar: 1. Hilke van der Pols (Scha rendijke)/Marloes Doering (Bruinis se) 2. Andrea Bos/Marit Janse (Zie rikzee). Jongens-dubbel - 16 jaar: 1 Ramon Renger/Jort Pauwe (Zierik zee) 2. Ralph Gerards/Edwin de Ko ning (Zierikzee). Meisjes-dubbel - 16 jaar. 1. Carolicn Klompe/Dunja van Klaveren (Scharendijke) 2. Lisenka Boom (Westerschouwen)/Jolanda Mosselman (Zierikzee). Gemengd dubbel - 16 jaar: 1. Carolicn Klompc (Scharendijke)/Ramon Renger (Zie rikzee) 2. Marijke Stenger/Sander Kloos (Westerschouwen).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6