Open inschrijf- Dag DAS-Zeeland Doktersvrouw in de jungle North Sea Jazz Festival trekt opnieuw record aantal bezoekers Een oud touwslagersgeslacht berichten Van der Baan te Zierikzee: Wrakken in de Noordzee vormen voedselbron voor talloze vissoorten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 16 juli 199ll Nr. 21777 5 DEN HAAG - Het North Sea Jazz Festival heeft dit weekeinde in Den Haag met minstens 05.000 betalende bezoekers opnieuw een record gebroken. Ruim 10.000 jazz-liefhebbers meer dan vorig jaar trokken vanuit alle windstreken naar het grootste jazz-festival buiten de Verenigde Staten in het Haagse Congresgebouw. Dit suc ces mocht het teleurstellende voorgerecht op woensdag avond echter niet verhelen. De gala-avond met Ella Fitz gerald viel in het water door ziekte van de Amerikaanse zangeres. Enkele dagen eerder vanuit Stock holm overgekomen naar Den Haag om zich in allo rust op het concert voor te bereiden, kwam het bericht dat Ella met hartklachten in het Haagse ziekenhuis Bronovo was op genomen. Nader onderzoek leerde dat het niet zo erg was: de .grand old lady" leed aan uitputting en uitdro- gings verschij nselen Vervanger Ze knapte zienderogen op. maar op treden was uitgesloten. Daarom moest de Haagse chique het die avond doen met de vervangende act van tie 83-jarige „Mr. Hi-de-ho" Cab Calloway en het Count Basic Orkest. Voor een aantal mensen reden hun geld terug te vragen. Maar 2751) be zoekers telden toch gaarne 150 gulden neer voor een gala zonder Ella, in de haast omgedoopt tothearts and love for Ella". De zangeres zelf heeft ruim een week in Den Haag vertoefd zon der een noot te hebben gehoord, laat staan gezongen. Met een doos vol be- tcrschapwenscn, door de organisatie verzameld onder het publiek, keerde ZIER1KZEE - Volgende week be ginnen de scholen voor voortgezet onderwijs weer, dus ook de DAS- Zeeland, sehool voor volwassenen vanaf 16 jaar. (MAVO, HAVO, VWO. MEAO en cursussen). Iedereen die er over denkt weer iets te gaan leren kan bij de DAS-Zeeland afdeling Zie- rikzee terecht voor een of meer vak ken op MAVO- en HAVO-niveau. De lessen kunnen zowel overdag als 's avonds gevolgd worden. Mensen die ooit voor hun MAVO- of HAVO-diploma gezakt zijn krijgen de kans om door dag- of avondstudie hun diploma compleet te maken. An dere redenen kunnen zijn: interesse, voor de algemene ontwikkeling of om de taal van het favoriete vakantie land te leren spreken. Er kan gekozen worden uit de volgende beginners- groepen overdag: MAVO Nederlands, Engels, tekenen, biologie, Frans, aardrijkskunde en geschiedenis, 's Avonds: MAVO Duits, wiskunde, Spaans, Frans en (versneld tweejarig) Nederlands. Zowel overdag als 's avonds kan er een cursus Burgerinformatiea (com puterles voor beginners) gevolgd worden. Deze duurt een half jaar. (De avondgroep is echter al nagenoeg vol). HAVO Startklassen (HAVO 4 en 5): Frans, Engels, Duits. Uiteraard kunt u, bij voldoende voorkennis, ook voor de hogere leerjaren in schrijven, zowel MAVO als HAVO. De deelnamekosten zijn laag dank zij de Rijkssubsidie.' Tot 1 januari 1991 bestaat er bovendien nog-' een rijksregeling tegemoetkoming stu diekosten. Kortom voor iedereen die rondloopt met plannen om weer te gaan studeren kan het de moeite lo nen om eens te gaan praten bij DAS- Zeeland. In iedere vestiging zijn op 23 augustus medewerkers van de school aanwezig die graag bij een eventuele keuze willen adviseren. Op de open inschrijfdag kan er ook informatie verkregen worden over de cursussen die door de aan de DAS-Zeeland ver bonden Stichting Educatie Zeeland Noord (STEZN) gegeven worden. De STEZN geeft o.a. tekstverwerken (Wordperfekt), boekhouden PDB, MSDOS en DBASE IV. de diva zaterdag per vliegtuig terug naar Californië. De donderdag daarop begon het festival pas echt met 12.500 bezoe kers. Vrouwen in jazz was het thema voor deze avond met optredens van onder meer Helen Merill, Pia Beek, Carmen McRae en Dorothy Donegan. Het voor die dag als surprise act aan gekondigde optreden van Vinx ging niet door omdat de wereldberoemde Sting besloot thuis te blijven. Zijn vrouw stond op het punt te be vallen. De tweede festivaldag, met 17.000 tot 18.000 bezoekers, stond in het teken van muziek uit New Or leans. Dave Bartholomew, de schrij ver/arrangeur van alle hits van Fats Domino, presenteerde de meer tradi tionele geluiden uit de bakermat van de jazz met zijn New Orleans Swing Masters. Zydcco was er van Rockin' Dopsie and His Zydeco Band, terwijl de meer hedendaagse exponenten van de New Orleans-stijl waren vertegen woordigd door dr. John en de popu laire Neville Brothers. De Bird-prijzen, door het festival ingesteld voor muzikanten die zich op bijzondere wijze in de jazz hebben onderscheiden, gingen dit jaar naar de Amerikaanse saxofonist Stan Getz, gitarist Philip Catherine en posthuum naar de vlak voor het festi val overleden Nederlandse saxofonist Ruud Brink. Tijdens het speciale ge zamenlijke optreden vrijdag van de Bird-winnaars kreeg de zoon van Ruud Brink de Bird overhandigd door Stan Getz. Gitaarmuziek en jazz uit het Oost blok was het muzikale maal voor za terdag. Het Joe Sachse Quarte^ uit de DDR bracht free jazz op een ma nier waarop de grondleggers van de ze stroming allang weer zijn terugge komen. Een vrijwel lege zaal hoorde het onbewogen aan. Afgeladen daar entegen was de zaal met de B.B. King Blues Band. En hetzelfde gold voor het optreden van Al Jarreau, waar geen mens meer in mocht, terwijl elders op dezelfde tijd in het tuinpaviljoen Johnny Gui tar Watson bijkans door het podium zakte. Aan vier dagen nonstop jazz op veertien podia met meer dan 150 groepen en 1000 artiesten kwam zon dag diep in de nacht een einde met de Blues Brothers Band, bekend van de gelijknamige film. De Blues-gigant John Lee Hoeker, bezig met een ge weldige come-back, Candy Duller Funky Stuff en vele andere beroemd heden ging de slotact voor. Voor wie dat allemaal niet genoeg was, kon zich storten in de Indonesische jazz, het thema van de slotdag. Groepen als de Indonesian All Stars toonden dat ook in dat verre land de jazz defi nitief is doorgebroken. ZIERIKZEE - Lijnbanen en touwslagerijen beho ren bijna overal sinds lang tot het verleden. Hier en daar leeft de naam van het oude ambacht nog voort. Zierikzee kende eeuwenlang de fabricage van touw, dat overwegend van vlas werd vervaardigd. De strak gespannen draden werden als het ware tot dik ke draden, snoeren en kabels gedraaid. De naam van één van die tot het jaar 1920 aanwezige banen leeft tweezijdig voort; allereerst in de nog steeds aanwe zige Touwbaan en vervolgens in de familienaam Van der Baan, destrijds een bekend geslacht te Zierik zee. Joost van der Baan (te Zierikzee geboren 24 augustus 1808; overle den te Wolphaartsdijk 27 januari 1896), zelf behorende tot genoemd eeuwenoud geslacht nam in het laatst van de vorige eeuw de moei te om tal van boeiende gegevens betreffende Van der Baan te groe peren en in een aantrekkelijke pu- blikatie onder een breed publiek te brengen. Het geschrift ver scheen in 1893; het wordt nog steeds door velen geraad pleegd Wie was Joost? Vele generaties-Van der B»an mogen weliswaawr lijndraaiers en touwslagers zijn geweest maar nu en dan bleek tussen het Van der Baan-kroost ook nog ander talent te schuilen. Verschillende leden van het ge slacht belandden in diverse perio den bij het onderwijs; de 19de eeuwse dokter Van dor Baan ge noot veel vermaardheid. Keren wc terug tot de auteur van het eerder genoemde boekwerkje, dat het licht zag onder de titel De Zicrik- zeesche familie Van der Baan. Wie de moeite neemt om in de Encyclo pedie van Zeeland eens na te gaan hoeveel en welke publikaties Joost van der Baan op zijn naam heeft staan komt zeer onder de in druk van zijn werkzaamheid. Joost was achtereenvolgens ver bonden aan scholen te Drcischor (1827-1831), Vlissingcn (1831-1836) en Zaanislag (1836-1862). Tenslotte streek Van der Baan te Wol phaartsdijk neer waar hij na 1862 nog vele jaren tal van administra tieve functies vervulde. Met name in laatstgenoemde ge meente ,,vond hij ruimschoots ge legenheid tot het bevredigen van zijnen lust voor geschiedkundig onderzoek". Zijn geschriften ble ven in en buiten Zeeland niet on opgemerkt: zo zag hij „zich den 23 Maart 1871 vereerd met de benoe ming tot gewoon lid van het Friesch Genootschap van Ge schied-, Oudheid- en Tbalkunde". Vooral dit laatste moet hem zeer hebben gestreeld; een present exemplaar van het genealogisch geschrift Van der Baan werd aan de bibliotheek van genoemd ge nootschap te Leeuwarden toege zonden en berust daar nog steeds.» Hoewel de Van der Baans in de loop der tijden nauw met het Schouwse Zierikzee waren ver bonden lag hun bakermat toch el ders. Als eerste van de stamreeks wordt een zekere Rutsaert Hen- driksz., van beroep lijndraaier, ge noemd die zich in 1633 met zijn ge zin, komende van Katwijk aan den Rijn, te Zierikzee vestigde. Hij werd op 13 april van dat jaar als poorter ingeschreven. Er waren bij de komst naar Zie rikzee al drie zoons en twee doch ters, die elders waren geboren. De „start" in Zierikzee stond onder een ongelukkig gesternte: na de geboorte van een dochtertje Neel- tje te Zierikzee (aldaar gedoopt op 26 augustus 1634) stierf de moe der Rutsaert hertrouwde te Zierik zee 15 april 1636 met Barbel An- driesse, uit deze stad geboortig. Begin 1646 bleef zij als weduwe met zes kinderen achter; het touwslagersberoep zette zij met haar zoons voort Wiebe Keikes Het familiewapen van het geslacht Van der Baan. BRUINISSE - Op zand groeit wei nig, dat is een waarheid die niet al leen geldt voor het land, maar ook voor de zee. En juist de bodem van de Noordzee bestaat voor een groot deel uit zand. Niet voor niets spreekt men van zandbanken en zo is de Banjaard het beruchte schepenkerkhof uit het verleden, een stel zandbanken en geulen waar menig schip zijn einde vond. Wonderlijk dat het dan weer de scheepswrakken zijn, die een aandeel hebben in de mogelijkheden van flo ra en fauna om in leven te blijven. Men schat het aantal wrakken dat op de Noordzee-bodem ligt als gevolg van strandingen, stormen, oorlog enz. op 50.000, dat zijn 50.000 voor werpen waaraan zee-egels, sponzen, zeesterren annemonen en tal van an dere zee-organismen zich hechten. Wormen, schelpdieren en kreeftachti- gen vinden er een prima omstandig heid om zich er thuis te voelen. In de natuur geldt eten of gegeten worden én zo* ontstaat er een voedselketen, waardoor de vis in het leven blijft (kabeljauw, steenbolk en zeewolf zijn typische wrakkenvissen). Zij houden zich bij voorkeur daar op. Maar daar naast profiteren niet alleen deze drie vissoorten, maar het grootste deel van de vissoorten. De Nederlandse overheid wil meer weten van de rijkdom aan vis en of deze visrijkdom nog kan worden gestimuleerd, door deze aan te vul len met autowrakken of andere mo gelijkheden. Daartoe is een overeenkomst met het bureau Waardenburg uit Culem- borg dat verschillende duikers in dienst heeft en dat zich bezig houdt met zee-onderzoek in de ruimste zin des woords. Niet alleen wrakken zullen worden onderzocht maar ook de aangroeiin gen en begroeiingen van de zgn. har de substraten als dijken, pieren en ander onder water liggende zaken die een nuttige functie hebben in dienst van een leefbare samenleving. Voor wrakkenonderzoek komen in de eerste plaats in aanmerking wrak ken die als bekend op de kaart staan, in de nabijheid van de Nederlandse kust. Dinsdag 17 juli Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.51 uur De appelbollenbende, Ame rikaanse speelfilm. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Bollo, Bries en Bondgeno ten, 13-delige jeugdserie. Herh. 18.04 uur Disney special, tekenfilm magazine. Presentatie: Jochem van Gelder en Meline Mollerus. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur MoQier and son, Australi sche comedyserie. 19.56 uur Zo vader zo zoon, spelpro- gramma. 20.27 uur Codewoord sleutelbloem, Duitse 2-delige tv-film. Deel 2. 22.14 uur Hier en nu, actualiteitenru briek. 22.44 uur Pertien persoonlijke ont moetingen. Vanavond: Ds. J. Korf uit Rotterdam. 23.00 uur Journaal. 23.10 uur Weg van de snelweg Neder land. Afl.: Route Zuid-Limburg. Herh. 23.39 uur Huizen van Oranje: Paleis Noordeinde. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.00 uur Derrick, Duitse misdaadse rie. Afl.: Op zoek naar locaties. 18.00 uur De kip en het ei, comedyse rie. 18.30 uur Familie Oudenrijn, come dyserie. 19.00 uur Tik tak, kleuterserie. 19.05 uur Heathcliff co, tekenfilm serie. Herh. 19.17 uur Bananasplit, programma met de verboren camera. Presentatie: Ralph Inbar. Herh. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Terugkeer naar Eden, Australische serie. Afl. 13 14. 22.05 uur TROS Aktua, actualiteiten rubriek. 22.40 uur Dear John, 22-d'elige Ame rikaanse comedyserie. Afl. 10. 23.10 uur Telearchief: Terug naar music-all-in (2), muziekprogramma gepresenteerd door Pim Jacobs. 00.20 uur Journaal. Nederland 3 09.00,13.00 en 18.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 13.30 uur Studio sport met: Tour de France. 19.00 uur Sesamstraat. 19.15 uur Studio Sport niet: Tour de France. 19.49 uur Staatsloterij, '807-de trek king. 20.00 uur Journaal 20.20 uur Sprong in het heelal, tv- film. 21.35 uur Singapore ondergronds, do cumentaire over Singapore. 21.50 uur De verhalenvertellers, serie verhalen uit alle werelddelen. 22.00 uur NOS-Iaat, achtergrondin formatie. 22.30 uur Van Quantum tot Quark. Les 10. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.50 uur Nieuwskrant. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 48. 18.05 uur Plons, Afl.: Plons en het wolkenschip. 18.10 uur De avonturen van Teddy Ruxpin, tekenfilmserie. 18.35 uur Johan en Pierewiet, teken filmserie. Afl. 9. 19.00 uur Grootmogols, 6-delige Brit se documentaire serie over de op komst en het verval van de zes gene raties durende dynastie van de Mogols in Indië. 19.25 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Hart van staal, Frans/ Duits/Engelse serie. Afl. 2. 20.50 uur Margriet, praatshow. 21.55 uur Moeders mooiste, Engelse comedyserie. Afl. 16. 22.25 uur Kunst-zaken. 22.30 uur Nieuws. 22.50 uur Coda, Andante, van Men- delsshon, uitgevoerd door Luc Bergé, hoorn en Cathérine Mertens, piano. BRT 2 13.30 uur Sport extra Wielrennen, Tour de France, rechtstreekse repor tage van de 16e etappe. 18.40 uur Nieuwskrant 18.45 uur Rin, Japanse serie. 19.00 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws 20.00 uur Opera- en Bel Canto concours, rechtstreekse uitzending van de tweede avond vanuit de Vlaamse Opera van Antwerpen. 22.00 uur Programma van de Groene Omroep. Veemarkt Leiden LEIDEN, 16-7. Prijzen slachtrunde- ren per kg geslacht gewicht, zonder nier en slotvet, inclusief BTW (vol gens PVV). Aanvoer slachtrunderen 635, waar van mannelijk 85. Mannelijk super 9,30-/ 10,50. Mannelijk extra kwal. 8,30-f 9,30. Mannelijk le kwal. 7,50-ƒ 8,30. Handel redelijk en prij zen gelijk. Mannelijk 2e kwal. 6,80- 7,50, mannelijk 3e kwal. 6,30- 6,80. Handel redelijk en prijzen ge lijk. Vrouwelijk super 9,75-/ 12,50. Vrouwelijk extra kwal. 8,00-/ 9,75. Vrouwelijk le kwal. 6,70-/ 8,00. Handel goed en prijzen gelijk. Vrou welijk 2e kwal. 6,00-/ 6,65. Vrouwe lijk 3e kwal. 5,60-/ 6,00. Worstkwa liteit 5,00-/ 5,85. Handel redelijk en prijzen gelijk. Slachtschapen en lammeren per kg geslacht gewicht inclusief BTW. Aanyocr slachtschapen 30. Slacht schapen 2,50-f 4,75, zuiglammeren 7,00-/ 8,75. Handel redelijk en prij zen gelijk. Slachtschapen en lammeren per stuk inclusief BTW: Slachtschapen 85-/ 145, zuiglammeren 125-/ 170. Handel redelijk en prijzen gelijk. Aanvoer totaal 665 stuks. UTRECHT Baby's die op hun buik liggen in een oververwarmde kamer lopen een verhoogde kans op wiege- dood.. Britse onderzoekers hebben dat gemeld in het British Medical Journal, aldus het persbureau Reu ter. De onderzoekers pleiten voor goe de voorlichting over de temperatuur van de slaapkamer. ASSEN - De gemeentepolitie van Assen heeft handenvol werk aan het in goede banen leiden van al te fana tiek trainende deelnemers aan de We reld spelen voor Gehandicapten die zaterdag in Assen beginnen. Sinds medio deze week zijn al tientallen rolstoelen met hun inzittenden van de rondweg en zelfs de A28 gestuurd. ROTTERDAM - Een 75-jarige Rot terdammer heeft 40 jaar zonder rijbe wijs achter het stuur gezeten. Volgens de politie „reed" hij tegen de lamp toen hij even niet oplette. Bij het ver laten van een parkeerplaats raakte hij met zijn gloednieuwe automobiel een passerende weggebruiker. Alida Smits, 16-7 1800 o Honolulu naar Hongkong Baltic Sun, 15-7 25 n Cherbourg naar Norfolk Snoekgracht, 23-7 verw. te Huil Maashaven, 16-7 te Tbkoradi Nedlloyd Dejima, 13-7 te Rotterdam Nedlloyd Delft, 15-7 van Rotterdam naar Tilbury Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Almelo: mw. M. M. M. Koelman-Eekels, kand. te Rot terdam. Bedankt voor Renswoude: P. Mole- naar te Zalk en Veecaten. Gereformeei'de Kerken Aangenomen nar Ruinerwold-Koe-' kange: S. Groen te Hellevoetsluis. Beroepbaarstelling: mw. A. A. Holtrop-van Berge, Harmoniehof 29 II, 1071 TC Amsterdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Heemse: M. J. C. Blok te Apeldoorn. Gereformeerde Gemeenten Beroepen ten Hoogeveen: R. Boo gaard te Leiderdorp; te Meeuwen; J. Mijnders te Veenendaal. Gereformeerde Gemeente in Nederland NIEUWERKERK - Woensdag 18 ju li, 19.30 uur ds. A. Wink, Veenendaal. Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland OOSTERLAND - Donderdag 19 ju li, 19.30 uur ds. A. P. v. d. Meer, Krim pen a/d IJssel. 70 Maar tot nu toe ben ik zo koppig ge weest als een muilezel wat dat be treft passen Agncs en ik trouwens ook uitstekend bij elkaar! ik wil niet, dat ze overhaast een dergelijke beslissing neemt en dan misschien kans loopt weer terug te vallen wat haar gezondheid betreft. Maar wij zijn blij en gelukkig samen en denken vaak aan jullie daar in het binnenland van Afrika. En het is voor mij een geweldig voorrecht de twee liefste vrouwen van de wereld te kennen! Het betekende veel voor Evelyn, dat Bob nu ook aan hun kant stond. Hier was dan «althans één mens uit haar wereld van vroeger, die begreep hoe iémand kon veranderen in het le ven en een ander nieuw levensdoel ontvangen. Zij had het hem nooit dui delijk kunnen maken en (och was dat pp een of andere manier belangrijk geweest. Misschien dat ze zich door hun gemeenschappelijke achtergrond en zijn genegenheid voor haar op oen bijzondere wijze verantwoordelijk voor hem had gevoeld. Nu hij deze wonderlijke ommekeer had doorge maakt en Agnes gevonden had, die zo precies bij hom paste in haar recht streekse openhartigheid, kon ze voor het eerst weer zonder pijnlijke bijge dachten aan hem denken. Dr. Noland had nadat hij de zieke apen met succes behandeld had, min of meer het medisch toezicht gehou den over het apenbos en ging er vaak heen om de dieren te controleren. Op een dag zond het stamhoofd Gbingba hem bericht, dat er weer verscheide ne apen ziek waren en vroeg hem om eens naar ze te komen kijken. Dr. No land ging direct en vond enkele van de apen wat suffig op een tak of op de grond zitten. Andere sleepten zich futloos voort. Daar hij niet zeker was van zijn diagnose, zocht hij er twee uit en liet die door Gbingba's mannen naar het hospitaal brengen. Zij wer den daar in het lege apenhuis gezet voor observatie en behandeling. Shorty was in zijn schik, dat hij weer eens apen kon verzorgen. „Hoe zullen we deze chimps noe men?" vroeg Dr. Noland hem. ,,Mr. en Mrs. Coma, sir". „Waarom?" „Ze zien er zo sloom uit, sir". „Goed dan; Mr. en Mrs. Coma". Toen Dr. Noland de apen nauwkeu rig onderzocht, vond hij op een van de dieren drie met bloed volgezogen te ken en op de andere één. hij maakte een blocduitstrijk van elke aap, die positief bleek te zijn voor de spiro- cheten van tekenkoorts. Beseffend dat dit zijn kans was om na te gaan of de teken van het ene dier op het ande re overgingen en zo de ziekte over brachten, stelde hij hun behandeling steeds uit. „Als ik die teken op een of andere manier kon merken", zei hij tegen Door JENS LARSEN Shorty, „en als ik twee gezonde apen kon krijgen om mee te experimente ren, zou ik kunnen nagaan of zé van het ene dier op het andere overgaan. Wil jij aan het stamhoofd Gbingba gaan vragen of ik twee gezonde apen kan krijgen voor mijn proeven?" Toen nam Dr. Noland een heel klein kameelharen borsteltje, doopte dat in gele lak en raakte elke teek heel licht aan, zodat er een klein stipje op ach terbleef. Then de twee gezonde apen later arriveerden, keek hij ze nauw keurig na of ze ook teken hadden en toen hij er geen vond, liet hij ze los in de kooi met de twee zieke soortgeno ten. „Hoe zullen we deze twee gezonde apen noemen. Shorty?" „Mr. en Mrs. Love, sir". „Waarom?" „Ze houden van elkaar, sir". „Goed dan: Mr. en Mrs. Love". De regentijd had in augustus en september zijn hoogtepunt bereikt en in oktober namen de regens geleide lijk af om eindelijk op te houden. Maar nog vele dagen na het einde van de regens waren de rivieren breed en de jungle was een wereld van water en modder, waardoor het uiterst moeilijk en onaangenaam reizen was. in oktober hernam Evelyn evenwel, vele weken nadat zij haar werk in en om het huis weer had opgenomen haar dagelijkse wandelingen (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 5