Tiende Mosseltoernooi met de nodige regen van start Dikke Toren tennistoernooi staat wederom voor de deur 8e Wielerronde van Zierikzee 1 Ruwe diamant geslepen Winst voor Piet Vreeke Record aantal deelnemers van 277 tennissers Clubrecord ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 9 juli 1990 Nr. 24773 BRUINISSE - Tien jaar lang' strijd om de zilveren mos sel, het kleinood waar spelers en speelsters tot het uiter ste voor gingen om die in de prijzenkast te kunnen heb ben. Tien jaar lang was de Bru-Tèn gastvereniging voor vele honderden tennissers die van heinde en verre kwa men. En niet alleen voor het eventuele winnen van de zil veren mossel - dat is maar voor enkelen weggelegd. Nee, de gezelligheid en gastvrijheid van het Mosseltoernooi zijn in de loop der tijd spreekwoordelijk geworden. Daar worden vakanties voor uitgesteld en agenda's voor ver anderd. Wedstrijdleiders als Frank Mous, Jaap Huizer, Adrie de Looff, John Deering en Peter Coppoolse. Het al lereerste open tennistoernooi ook van Schouwen- Duiveland in een tijd dat het voormalig eiland een witte vlek was op tennisgebied. Nat, nat en nog eens nat. Dat was de start van het tiende Mosseltoernooi. Marten Wisse hier aan slag, liep evenals de andere tennissers/sters dan ook n natte haardos en natte voeten op. (Foto: Joop van Houdt). BESANCON - Alle profielschetsen kunnen de prullenbak in. Voor de start van de Tour de France noemde bijvoorbeeld het Franse persbureau AFP tijdrijden een zwak punt van Raul Alcala. Zaterdag in de stromende regen tussen Vittel en Epinal lo genstrafte de Mexicaan die waardering op ondub belzinnige wijze. De manier waarop dwong diepe bewondering af. In het wielerwereldje vielen vele monden van verbazing wijd open. Ook dit keer zijn alle categorieën in het Dikke Toren tennistoernooi in Zierikzee weer vertegenwoordigd. Vooral bij het heren-enkel C zijn vele inschrijvingen en dienen er door de 48 deelnemers 64 partijen afgewerkt te worden. Het totaal van 277 deelne mers is voor wat de toernooileiding Hans Minaar sr, Erna Terwisscha en Joop de Vlieger betreft echt het maxi mum. Er moet zeker wederom inten sief gebruik gemaakt gaan worden van de extra tennisbanen aan De Blokweg. ,,Als we daarom de door ons gewenste twee extra banen erbij zouden hebben is alweer een groot probleem opgelost", denkt LTC- voorzitter A. W. van Geer hardop. Een positief punt voor de organisa tie is overigens dat ongeveer 80% van de te spelen partijen overdag kunnen plaatsvinden. Een en ander heeft ze ker te maken met het feit dat het Dik ke Torentoemooi midden in de va kantieperiode valt. Om alles op tijd te laten eindigen moet er dientenge volge wel één hele week van 's mor gens 09.00 uur tot 's avond 22.00 uur getennist worden. Als extra activiteit wordt er vrij dagavond 20 juli een koud-buffet ge houden. Geheel volgens de traditie is er twee dagen daarvoor, woensdag 18 juli, weer de mosselavond. De beken de pianist en voetbalscheidsrechter Maarten Bruynes zorgt dan voor de muzikale noot. Vooral de sterkste B-categorie kent dit jaar een nog sterkere indeling dan voorgaande jaren. Als eerste ge plaatste bij het heren-enkel, is uit de bus gekomen de Middelburger Walter Montenarie. Op de voet gevolgd door Jaap Moerland uit Krabbendijke. STEENBERGEN - Joop Lodcwijk heeft tijdens kogelslingerwedstrij- den in Steenbergen het clubrecord verbeterd. De Delta Sport atleet wierp de 7'/« kilo wegende kogel naar een nieuw recordafstand van 33.52 meter. Derde en vierde geplaatste zijn res pectievelijk Mark Zuidweg, uit Tho- len, en Antoine van Bockel, uit Sou burg. In totaal doen er twaalf pure B-spelers mee aan dit 7e Dikke Toren- toernooi. Favorieten In deze zelfde categorie, maar dan bij het heren-dubbel, zijn de eerste fa vorieten Zuidweg met partner Moer land. Het tweede koppel bestaat uit de B2-spelers De Jong en Sabben. De in het enkel als eerste geplaatste Montenarie is bij het dubbel gekop peld aan de plaatselijke vedette Mar- tijn Bij de Vaate. Het heren-enkel C kent een groot aantal deelnemers van 48 en in totaal 64 te verspelen partijen. „Volgend jaar zullen we deze categorie moeten splitsen in een Cl en C2 categorie, an ders is het voor niemand leuk meer", realiseert mede-organisator Joop de Vlieger zich. Als eerst geplaatste be treft het hier de Zeeuws jeugdkampi oen Kees Oostrom uit Yerseke. Hij zal het evenwel niet gemakkelijk krijgen met zijn naaste concurrent Martijn Bij de Vaate, die momenteel vierde op de lijst van Zeeland staat. De outsider in deze categorie is een groep tennissers uit Eersel die haar vakantie op Schouwen-Duiveland doorbrengt, en dit combineren met het Dikke Torentoernooi. Van deze racketspelers is echter weinig tot niets bekend. Ook Cor Varenkamp uit Soest, die ooit in een eerdere fina le te Zierikzee stond, komt met een hele club - onbekende - tennissers naar de Zierikzeese gravelbanen. Alles gebeuren Een categorie waarin van alles kan gebeuren is volgens verwachting toch zeker bij vorengenoemde C-spelers. Bij het heren-dubbel zijn de als eerste geplaatste Verschuure met partner Oostrom. Zij worden gevolgd door de tandem Minnaar/Goense. Ook hoog scoren kan de combinatie Dick de Pee met Chris Versteeg. Tientallen spelers en speelsters die het Mosseltoernooi nu voor de tiende keer meemaken en nog steeds met plezier naar Bruinisse komen. Na men noemen is moeilijk zonder ie mand te vergeten maar toch springen er enkelen uit. Piet'Vreeke en de ge broeders Goedegebure van Duive- land, Erna Tbrwisscha, Dick Dool, Aldo de Spirt en Lex van Geer van Zierikzee, Arthur van de Vet, Jaap Moerland en Wim en Corrie Hooger- huis van Scelveringhe, Rob van Rooy, Henny den Ouden, Ger Kort en al die anderen van Westerchouwen, Gerda en Hans Minnaar, Marja en Wim Hart van WIK Kerkwerve, Jan van der Weele en Meivin Atoon van Brou wershaven en uiteraard Corrie de Waal en Rinus Geense die het thuis front vertegenwoordigen. Plus al die andere spelers, zoals van Flakkee, zo als smaakmaker Sam van der Welle Bij het heren-enkel 35+ staat als eerste geplaatst de winaar van vorig jaar Lou Almekinders uit Middelhar- nis. De winnaar van twee jaar gele den, Jaap de Jonge, uit Tholen, staat als tweede gerangschikt. Bondsgede- legeerde Leen Breure staat samen met Cees Zuidweg respectievelijk vierde en derde geplaatst. Breure stond overigens vorig jaar in de fina le tegen Almekinders. Bij het heren-enkel D staat Michael van Geer, van de organiserende ver eniging,'bovenaan de lijst van favo rieten. Hij wordt op de tweede plaats gevolgd door de Goesenaar Michel van de Hemel. Ook hoge ogen kun nen nog gooien Michel Pieters, even eens uit Goes, en Henny Franke. Ge- vaarlijkse outsiders zijn hier Chris Schooneman, Frank Schubert en Jaap Kievith sr. Heren-dubbel D Het heren-dubbel D kent het eilan- delijke koppel Rob van Rooy en Hen ny den Ouden als eerste geplaatste. Tweede geplaatst zijn hier Cees Zuid weg en Jaap de Jonge. Ook in deze ca tegorie is van alles mogelijk en zal het een geheel open strijd betreffen. Bij de dames kent vooral het enkel C een sterk schema. Als eerste ge plaatste zien we hier terug de jeugdi ge winnares van vorig jaar Manuela Jille uit Kapelle. Maar ook Astrid Verspeek, als tweede geplaatste, speelt de laatste tijd enorm sterk. De als derde en vierde geplaatsten Christiane Kamp en Annette Dusson moeten ook niet onderschat worden. Als gevaarlijke outsider wordt in de wandelgangen nog de naam Marine Verschoore genoemd. In het dames dubbel C komen onge twijfeld de koppels Kamp/Dennis en Julli/Rijk elkaar in de finale tegen. Bij het gemengd-dubbel C staat als eerste geplaatste Martine Verschoore en Martijn Bij de Vaate. Op de tweede plaats staan Erik Lamers met part ner Leusink. Manuela Jille staat hier met medespeler Wilco Hoogerhuis, uit Renesse. op een vierde plaats. uit Ooltgensplaat en Ria van Vliet van Oude-Tbnge. Zij, maar zeker ook al die andere spelers en speelsters die niet zijn ver noemd zijn hebben kleur en inhoud gegeven aan het unieke tennistoer nooi dat tien jaar geleden van start ging. In het vervolg, het actuele ge beuren, ging Piet Vreeke in het here nenkel C naar de tweede ronde door winst op Ernst Wondergem uit Zie rikzee met 5-7, 6-3, 6-3. René Schim- melpenninck boekte via een tie break winst in de derde set op de oud- D-kampioen Steven Dikker van Ka pelle. Christiaan Huizer van Melis sant boekte winst op Peter Moerland vanScelveringhe. In het herendubbel C versloegen Christiaan Huizer en'' Dim Both het Zierikzeese koppel Lex van Geer en Jan Dirk Huijser. Interessant Piet Vreeke boekte z'n tweede winst ditmaal samen met René Schimmelpenninck op het duo Nar- tin Salomons en Jack de Coninck. Het derde geplaatste koppel Peter Coppoolse en Sjaak van Opstal elimi neerde Marcel van den Berge en Pa trick Meuldijk. In het gemengddub- bel C deed zich een interessante ontwikkeling voor. Vader Cor en dochter Berbel Korenhof streden zeer sterk en versloegen het toch niet zwakke koppel Adrie de Looff en Sjaak van Opstal. In het damesdub- bel D kwamen Joke Hop en Corrie Hoogerhuis van Scelveringhe een ronde verder door winst op Gré van der Tak en Jannie de Oude, terwijl in een enerverende strijd het eerste gé- plaatste koppel Riet Bij de Vaate en Erna Terwisscha zich via twee keer 6-4 een weg naar de tweede ronde vochten ten koste van moder en doch ter Groeneveld. Jan Willen de Coninck van tv Zie rikzee maakte in het herenenkel D z'n plaatsing waar door winst op Paul Meuldijk van Westerschouwen terwijl Joop Nienhuis dat deed ten koste- van Robert Kort. Ben Morel van Duiveland knokte zich met 6-4, 6- 1 langs Bert Verhoeff uit Middelburg. Daan Bezuijen van Scelveringhe hield de vlag van z'n club hoog door winst op Mark van de Polder van Westerschouwen. Joe Hoare en Dick Verschoore van Zierikzee streden voor wat ze waard waren maar moes ten tegen John Deering en Frank Schubert diep in het stof bijten, 6-3, 3-6 en 6-4. Johan Walpot en René van der Vlist van de organiserende vereniging klopten-Robert Kort en Marcel Kats van Westerschouwen eveneens in een driesetter. Winfred van de Pol en Wim van Dijke van Duiveland bleven in het toornooi door Jan Cees van der Stigchel en Paul Wielaart er uit te slaan. De broederstrijd tussen Chris Schooneman en Dik Dool enerzijdè en Adrie Bos en Piet Verkaart ander zijds werd door eerstegenoemden ge wonnen. Ook Arthur van de Vet en Eef Schonberger kwamen na winst een ronde verder evenals Wim Hoo gerhuis en Jaap Moerland dat deden na een zware strijd tegen Rinus van Wijk en Aldo de Spirt. Bij het dames-enkel D wordt Cori- ne Davidse, uit Kortgene, de meeste mogelijkheden toegeschoven. Zij zal echter de tegenstand van Jannie Ver schuure, de Bruse Adrie de Looff en de in Renesse woonachtige Corry Hoogerhuis, zeker niet moeten onder- schatten. Bij het gemengd-dubbel D staan de winnaars yan vorig jaar, Hans Catsman met Els van de Kuyl als eerste geplaatst. De finalisten van twee jaar gele den. Henny Franke en Bianca Min- heere staan één trapje lager gerang schikt. Bij het dames- dubbel D tenslotte is bovenaan de lijst gezet het koppel Meerhof/Van de Dries. Hieronder zien we nog de duo's Van Hekke/Verschuure, de winnaars van de editie 1988, Terwisscha/Bijdevaa- te en Breen/Pieters. De kopman van PDM en zijn ploegleider Jan Gisbers waren niet of nauwelijks verwonderd over de indrukwerkkende over winning in de tijdrit over 63 kilo meter. Het was het loon naar hard werken. Het was de beloning voor een zeer gerichte trainingsaanpak in de afgelopen winter. Specifiek afgestemd op de koersen tegen de chronometers en de bergetappes. Begin dit jaar hield Raul Alcala zes weken in Centro Ceremonial Otomi, 150 kilometer van Mexico- City, een trainingsstage op 3650 meter hoogte. Met zijn 18-jarige broer Rodrigo, amateurwielren ner, werkte de winnaar van de ze vende etappe dagelijks een strak trainingsschema af. Vijftig kilometer fiertsen, tien kilometer hardlopen en zijn arm-, been- en rugspieren versterken door krachttraining. De intensie ve en gedisciplineerde oefenar- beid, wierp in het voorjaar al re sultaten af. De 26-jarige PDM- kopman won in de Trump Tout de proloog en een tijdrit, voldoende voor de eindzege en een prijs van 600.000 gulden. In de Ronde van Asturie was hij andermaal de snelste in de race tegen de wegtik kende seconden. „Ik ben een beetje verbaasd. Ik had hem bij de eerste drie ver wacht, maar Alcala is een super getalenteerde renner. Een ruwe diamant, die nog geslepen moet worden", wist Jan Gisbers. „Voor het eerst heeft hij de winter door gebracht met intensief trainen. Hij is zeer gedisciplineerd. De vroegere losbol is nu een fana tiek, voor zijn vak levende cou reur. Alcala is de gemakkelijkste renner van het peloton. Daar be staat voor mij geen seconde twij fel over. In Zwitserland heeft hij voor Kelly gewerkt, ondanks het feit dat hij zelf waarschijnlijk had kunnen winnen". Over het verleden van Alcala doe de meest vreemde verhaien de ronde. Zoals de mare dat hij in de jungle heeft gezworven, dat hij tot een jeugdbende behoorde en thuis was weggelopen. AFP karakteri seerde de Mexicaan als een te vriendelijk en gul persoon. Aar dig voor iedereen. Vóór zijn ploeg- makkers, supporters en pers. Zaterdagavond onderhield hij de internationale media ruim drie kwartier, in het Engels, zoals Mexicaanse drijvers het in Westerns spreken, en Spaans. „Ik had na tien kilometer aan Steven Rooks een goed mikpunt. Ik ein digde weliswaar de afgelopen ja ren voorin in de tijdritten, maar ik verloor meestal toch kostbare seconden". Alcala, afkomstig uit een gezin van elf kinderen van een garage houder in Monterrey, loopt over van de ambities. Hij heeft dit jaar zijn zinnen op de Tourzege gezet. Ploegleider Jan Gisbers liet ech ter weten dat hij zijn troeteldier regelmatig moet afremmen. „Hij moet leren nadenken over het klassement. We moeten hem nog veel afleren. Hij is soms te gretig, maar ook het rijpingsproces vor dert", weet de ploegleider. Alcala verwacht dat de helse bergritten naar L'Alpe D'Huez en Lux Ardi- den van beslissende betekenis kunnen zijn. Als belangrijkste concurrenten ziet hij Delgado en Lemond, hoewel hij meent dat het tijdperk van de dertigers bijna ten einde is. „Je kunt in die etappes veel tijd verliezen. Even een inzinking kan fataal zijn. Ik denk wel dat de pe riode van Fignon, Roche, Delgado en Lemond op een keerpunt staat. Een nieuwe generatie neemt de heerschappij over. Bugno, Indu- rain, Ampler, Breukink en ik. Renners die nog lang het hoogte punt niet hebben bereikt. De eer ste Tour winnen is het moei lijkste, maar ik geloof, indien het een keer is gelukt, meer volgen". Bij de presentatie van de nieuwe PDM-ploeg in de Oostenrijkse sneeuw dit jaar, noemde ploeglei der Gisbers 1990 een tussenjaar. De verwachtingen werden in het openbaar niet hoog ingeschat. Binnenskamers was met de huidi ge ontwikkeling rekening gehou den. „We hadden de stille hoop dat een van de twee, Breukink of Al cala, twee kopmannen is onze strategie, zouden doorbreken", be kende manager Manfred Krikke. „De last drukt niet alleen op Alca la, Breukink en wellicht Ampler kunnen ook nog voor een verras sing zorgen. Zij zijn renners die niet door het peloton uit het oog worden verloren. De contouren van de nieuwe, jonge ploeg zijn zichtbaar, maar we zijn er nog niet". Alcala weet zich de komende da gen verzekerd van de steun van de ploeg, inclusief Breukink. De Mexicaan is de enige leider van het team. „Breukink werkt voor mij. In Asturie was dat al zo. Vorig jaar met Theunisse en Rooks was dat onmogelijk, zij vormden een ploegje binnen de groep. Nu kent iedereen zijn taken. Daarom heb ik de intentie te blijven, ondanks de talloze aanbiedingen". Om de vele eilandelijke wieler- liefhebbers tegemoet te treden volgen wij dagelijks de verrich tingen in de 77e editie van de Tour de France. Lees drie weken lang alles over uw favoriete renner. ZIERIKZEE - Weer meer partijen dan vorig jaar zijn er af te werken tijdens de zeven de editie van het Dikke Toren tennistoernooi van de LTC Zierikzee. Op de banen aan de Grevelingenstraat barsten op zondag 15 juli aanstaande de eerste partijen los van de in totaal 321 te verspelen wedstrijden. Mede-organisator Joop de Vlieger realiseert zich als geen ander, dat er maar weinig mis mag gaan voor het welslagen van één van Zeeland's grootste en sterkste tennistoernooien. „Als het maar niet teveel regent, dan zal het allemaal weer wel lukken", is hij er,evenwel van overtuigd. ZIERIKZEE - Vrijdag 17 augustus aanstaande is het weer voor zover. Dan wordt voor de achtste keer in suc cessie de binnenstad van het monumentale Zierikzee afgezet voorde Wielerronde. Uiteraard zijn de voorbe reidingen ervan alweer in volle gang. Zo is vorige week de nieuwe rondemiss geïnstalleerd, waarvan boven staand het bewijs. De overwinningskussen worden dit jaar uitgedeeld door de negentienjarige Zierikzeese Dafne Stam, studerend in Amsterdam. Aangezien het traditionele wielerbal na afloop van de koers steeds minder in trek ivas, heeft het wielercomité deze keer voor een andere afsluiting gekozen. Het Havenplein zal speciaal voor de achtste Wielerronde van Zierikzee omgetoverd worden in één groot terras alwaar een live-muziekband met zanger optreedt. Tevens kan er ter plekke genoten worden van gekookte mosselen. Comité-voorzitter Wim Evertse verwacht ook dit jaar weer de deelname van 90 amateur-renners. Daarbij zijn reeds de kleppers Polvorossa en Endhoven vastgelegd, terwijl de organisatie ook bezig is om de Neder lands amateur-kampioen te contracteren. (Foto: Joop van Houdt). IS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7