I Grondprijs Poortambacht 9 valt Zierikzee flink tegen Mosselen, ze zijn er weer Hinder Jetski's i DE ZIERIKZEESCHE COURANT Politie Tilburg deelt 2500 gele kaarten uit aan hondenbezitters Kavels van gemiddeld 700 m2 voor 89.000 gulden 'Lawaaispörteii1 ter "discussie in Raad van Bestuur Grevelingenschap ffih P£ Bitr Politie betrapt fiets-dief Toekomst Kinderop vang in commissie 5? Qj-a ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Monumentenwacht Niet akkoord Watersporteiland Eerste plaats De Monumentenwacht Zeeland bekeek de Lu- De Duiveland§e PvdA-fractie kon niet akkoord Het voorlopig laatste watersporteiland in de Eline Struyk haalde, tijdens de Zeeuwse Dag gaan met opheffing van het college voor de Grevelingen werd in gebruik genomen. (Pag. van het paard een eerste plaats. (Pag. 11). verlening van bijstand. (Pag. 3). 4). therse kerk te Zierikzee. (Pag. 2). VRIJDAG 6 JULI 1990 146ste jaargang Nr. 24772 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De dingen, die wij het duurst betaald hebben, stellen wij het meest op prijs. Juvenalis TILBURG - Hondenbezitters in Tilburg mogen vanaf zaterdag hun dier niet langer op straat hun behoef te laten doen, zonder de uitwerpse len daarna onmiddellijk op te rui men. Gebeurt dat toch dan komt dat de overtreder op een boete van 35 gul den te staan. Dat heeft een woord voerder van de gemeente Tilburg desgevraagd bevestigd. De maatregel van de gemeente T}1- burg, inmiddels opgenomen in de Al gemene Politie Verordening (APV), is een uitvloeisel van de klachten over hondepoep op straat. Op initiatief van de wethouder van milieu, P. van Hassel, werd daarom in september vorig jaar een plan gelanceerd om hondenbezitters voortaan met een poepschep en een zakje de straat op te sturen, waarmee de uitwerpselen direct kunnen worden opgeruimd. Voor de controle daarop zijn zes extra krachten van de reinigingspolitie aangesteld. De hondepoepregeling had eigen lijk al op 1 januari moeten ingaan, maar werd toen met enkele maanden uitgesteld omdat de voorlichtings campagne nog niet gereed was. Vervolgens werd het omstreden plan opnieuw opgeschort omdat in praktisch geen enkele Tilburgse die renwinkel de verplicht gestelde poep schep en het bijbehorende zakje ver krijgbaar waren. Pas in maart van dit jaar kon met de voorgenomen waarschuwingsfase worden begon- ZIERIKZEE - Wie straks een hi is wil gaan neerzetten in Poortambacht 9 moet rekeninj .houden met een fikse grondprijs. De kavels van gemid 700 vierkante me ter moeten voor bijna 89.000 guli. «texcl. BTW) de deur uit en daarmee komt de vierkante ^■ierprijs op 123,88 gulden. Het CDA in Zierikzee wil malw-egelen voor men sen met een kleinere beurs; de PvdA overweegt een ver hoging van de vierkante meterprijs. Dat is gebleken tijdens de vergade ring van de commissie financiën in het stadhuis te Zierikzee. Daar sprak de commissie over het al eerder opge zette plan Poortambacht 9. Maar niet eerder werd er gesproken over de prijzen, die neergeteld moeten wor den voor de grond. En daar schrok ken de leden wel van. Met name het CDA-lid, mevrouw M. A. Bij de Vaa- te-Rozendaal. „Zierikzee moet aantrekkelijk blij ven voor de burger", stelde ze. Wat haar fractie betreft gaat de gemeente overwegen een aantal van de in totaal 38 kavels kleiner te maken. Hierdoor komt iemand met een kleinere beurs niet voor een grondaankoop van bij na 89.000 gulden te staan. Als de ge meente het verzoek van het CDA op volgt, heeft dat volgens de VVD-er J. J. Geleijnse ongetwijfeld consequen ties voor het tijdstip, waarop de hei palen de grond in kunnen. Kiem Voorzitter L. J. van Gastel (VVD) wilde in eerste instantie een discussie over de kavelgrootte in de kiem smo ren. Dat is immers een onderwerp voor de commissie ruimtelijke orde ning. Toch hield ,de hoge grondprijs de leden zodanig bezig, dat er uitvoe rig gediscussieerd ging worden. Bij de Vaate:,,Het gaat er ook om, dat we als gemeente zo snel mogelijk van de grond af willen. Op die ma nier krijg je je geïnvesteerde geld te rug. Als je een aantal kavels kleiner maakt, lukt dat misschien. Want de M. A. Bij de Vaate: .Bouwen voor al le burgers van Zierikzee betaalbaar hóuden grondprijs is écht fiks hoor". Van Gastel wees de christen-democrate er óp, dat in het plan gekozen is voor ruime woningen en daarbij hoort een flink stuk grond. D. van der Wekken (PvdA) ging in zijn opmerkingen een andere kant op. In de berekening van de vierkante meterprijs voor de grond heeft de ge meente allerlei trucjes uitgehaald om de prijs zo laag mogelijk te houden. Een aantal investeringen voor de grond wordt niet doorberekend in de grondprijs. Die haalt de gemeente uit een potje, dat eigenlijk voor andere doeleinden bestemd is. Maar met een nog hogere verkoopprijs dreigt de ge meente Zierikzee zich uit de markt te prijzen. Van der Wekken sprak in het bij zonder over de ontsluiting van het ge bied. Er moet een weg aangesloten worden op de Laan van St Hilaire. Daarnaast dient er een reconstructie van de Laan van St Hilaire plaats te vinden tussen de Haringvlietstraat en de Nieuwe Kooiweg. Beide projec ten kosten gezamenlijk 1,3 miljoen gulden. Bespreken Dat bedrag is buiten de grondprijs gehouden. „Maar ik ga dat in onze fractie bespreken. Misschien vinden wij wel dat die kosten gewoon door berekend moeten worden", aldus de socialist. Dat de vierkante meterprijs daarmee boven de 150 gulden kan gaan komen, kan een consequentie zijn, die de PvdA wil aanvaarden. Geleijnse gaf Van der Wekken in zijn overwegingen mee, dat de voor noemde ontsluiting wellicht bij het bouwrijp maken van de grond hoort, maar dat dat niet hoeft te gelden voor de recqnstructie. Die optie was voor Van der Wekken bespreekbaar. Tot een éénsluidend advies kwam de commissie financiën niet. Eerst moeten er nog vragen beantwoord worden door het college van burge meester en wethouders. Kunnen er percelen van 500 vierkante meter ko men en wat zijn de consequenties voor het tijdstip van bouwen daar van? En daarnaast moet worden af gewacht welk standpunt de PvdA- fractie gaat innemen.' In augustus komt een en ander in de gemeente raad. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZIERIKZEE - De liefhebbers hebben er even op moeten wachten, maar het is weer zo ver. Het zwarte goud is weer gedolven oftewel: er zijn weer volop mosselen en volgens de kenners is de kwaliteit van het schelp dier uitstekend. De schelpen zijn groot en het visgewicht is hoog. En de smaak is zoals men van de echte Zeeuwse mossel mag verwachten: smeltend op de tong en met een zilte ondergrond. Op de foto Natasja van der Schelde van vishandel Saman in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Er gaan steeds meer stemmen op om te komen tot een verbod voor het varen met Jetski's in het Grevelingengebied. Tijdens de vergadering van de Raad van Bestuur van Natuur- en Recreatieschap De Grevelin gen werden de 'lawaaisporten' zoals het varen met Jet ski's en het vliegen met Ultra Lichte Vliegtuigen ter dis cussie gesteld. „Het geeft plezier aan weinigen en hinder aan velen", stelde F. Jansen, vertegenwoordiger van de Stichting Het Zuidhollands Landschap binnen de Raad van Bestuur Alleen van de kant van de gemeente Oost- flakkee werden vraagtekens geplaatst bij een mogelijk verbod op lawaaisporten in het Grevelingengebied. C. M. de Vos, burgemeester van Oostflakkee bracht de discussie over het wel of niet toestaan van Jetski's in het Grevelingengebied op gang tij dens de behandeling van het be heersplan voor de.Grevelingen. In dat beheersplan wordt gesteld dat de mo gelijkheden om het gebruik van Jet ski's en dergelijke in het Grevelin gengebied te verbieden onderzocht moet worden. Elders De Vos haastte zich te zeggen dat het beleid van de gemeente Oostflak kee nadrukkelijk gericht is op na- tuurgerichte extensieve recreatie. „Maar wat ik mis in het beheersplan is de relatie tussen de Grevelingen en de omliggende wateren. Als we de Jetski's hier verbieden gaan ze er gens anders naar toe en ik denk dat wij als bestuurders oog moeten heb ben voor het grotere geheel", aldus De Vos. Wethouder L. Visser van Goederee de liet een heel ander geluid horen. Wat hem betreft mogen de Jetski's morgen verdwenen zijn. Hij vond ge- puteerde J. B. Ventevogel aan zijn zij de. „Ik zie in het Grevelingengebied liever geen Jetski's en ook geen ULV's", aldus Ventevogel. Ook voorzitter J. Hoek van Dijke liet weten dat wat hem betreft Jet ski's en andere lawaai producerende voertuigen verbannen mogen worden uit het Grevelingengebied. „Je moet hier gewoon nee tegen durven zeg gen". Overigens kan men op dit mo ment formeel gezien nog niets doen tegen Jetski's. Volgens de wet zijn het motorboten en die zijn toegestaan in het Grevelingengebied. Het wachten is derhalve op wijziging van die wet. Wandelpaden In plaats van lawaaisporten wil men liever wandelpaden in het Gre velingengebied, zo bleek tijdens de vergadering. J. A. van Nieuwenhuijze Verwachting tot zaterdagavond: Af en toe regen Half tot zwaar bewolkt. Vannacht enkele mistbanken, vrijwel overal droog en minimumtemperatuur on geveer 11 graden. Overdag af en toe regen en een middagtemperatuur van omstreeks 17 graden. Matige zuid westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 10 juli Zondag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Wind: zuidwest 4 Maandag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Wind: west 5 Dinsdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden' Wind: noordwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 7 juli Zon op 05.28, onder 22.01 Maan op 22.02, onder 04.20 8 juli Zon op 05.29, onder 22.01 Maan op 22.31, onder 05.29 9 juli Zon op 05.30, onder 22.00 Maan op 22.53, onder 06.43 Volle Maan: 8 juli (03.23) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De zomer blijft voorlo pig op grote afstand. Weliswaar ver liest een depressie boven Zuid- Scandinavië aan betekenis, maar een opvolgster ligt al gereed bij Groen land. Een bijbehorende wolkenzone bereikt Nederland zaterdag reeds in de ochtend, hierin is dan een golfvor- mige storing tot ontwikkeling geko men, zodat er af en toe regen gaat val len. Het blijft koel, de maxima liggen nauwelijks hoger dan vandaag. Zon dag arriveert de Oceaandepressie bij IJsland. Ze voert dan wat minder koele lucht naar onze omgeving. Het blijft echter overwegend bewolkt en zowel in het begin van de ochtend als later op de dag kan er wat regen val len. van de gemeente Dirksland: „In het beheersplan staat dat de aanleg van wandelpaden niet noodzakelijk is. Ik ben het daar niet mee eens. Ik zou lie: ver wel meer wandelpaden zien". Van verschillende kanten werd in stemming betuigd met die zienswijze en dat bracht wellicht voorzitter Hoek van Dijke ertoe om staande de vergadering toe te zeggen de kwestie binnen het dagelijks bestuur nog eens opnieuw aan de orde te stellen. Op vragen van Van Nieuwenhuijze over het mogelijk verdwijnen van het strandje voor de inwoners van Dirks land antwoordde hij dat men zich daar niet al te veel zorgen om moet maken. „Wij delen uw mening dat er iets moet zijn voor de plaatselijke be volking en daar zullen wij ons ook voor inspannen", aldus Hoek van Dij ke. Capaciteit Wethouder ir. C. W. Veerhoek van Westerschouwen zei in zijn reactie op het beheersplan voor de Grevelingen een duidelijke visie te missen. „De recreatie wordt niet gereguleerd. Ik zou graag willen dat de recreatie op de Grevelingen afgestemd wordt op de draagkacht van het achterland", aldus Veerhoek. Met andere woorden: kijk uit dat je niet al te veel mensen naar het Greve lingengebied lokt die dan later een plaatsje gaan zoeken op het toch al zo druk bezochte Scliouwen-Duiveland. L. N. Labruyère, burgemeester van Brouwershaven, reageerde op de woorden van Veerhoek met de opmer king dat zijn redenering ook omge keerd kan worden toegepast. „Zoals u het vertelt komt het er op neer dat het Grevelingenschap de draagkracht van het achterland bepaalt en ik hecht toch sterk aan enige gemeente lijke autonomie", aldus Labruyère. De reactie van Veerhoek: „Maar er mag niet nog meer druk op die ge meenten komen". ZIERIKZEE - Dankzij de oplet tendheid van enkele kinderen kon de politie de 23-jarige E. de G. uit Zie rikzee aanhouden. De man maakte zich schuldig aan het stelen van een fiets en bleek tevens onder invloed te verkeren. De fietsdiefstal vond donderdag middag plaats nabij de Noordhaven poort te Zierikzee. De man ging er vandoor met een grotere kinderfiets. Kinderen die dat zagen gebeuren konden aan de politie zijn signale ment geven. Hij werd daarna aange houden in een flat 'aan De Jon- gestraat te Zierikzee waar ook de gestolen fiets in het trapportaal werd aangetroffen. E. de G. bleek ook on der invloed van alcohol zodat de poli tie twee processen-verbaal uit schreef. ZIERIKZEE Dc toekomst van de kinderopvang op Schouwcn-Duivcland hangt af van de mate waarin de ge meenten bereid zijn om dc geldkraan open te draaien. Zonder de benodigde financië le middelen ziet het er naar uit dat dc kinderopvang uit dc re gio verdwijnt. Dc Stichting Kinderopvang Schouwen Dui- vcland heeft deze noodsituatie via een brief aan dc Schouwcn- Duivelandse gemeenten aan gekaart. Deze brief wordt woensdag 11 juli door de Zic- rikzecsc commissie jeugd en jongerenwerk besproken. Deze commissievergadering wordt vanaf 20.00 uur in het stadhuis van Zierikzee gehouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1