Gedoodverfde favoriet van de troon gestoten Nieuw Zeeuws kogelslinger record voor A-junior Werner Lodewijk NIEUWSBODE De stille krachtpatser Geelhoed nieuwe leider Tijdens 13e Singelloop Grachtwedstrijd voor de jeugd PV Zierick i i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 juli 1990 Nr. 24771 ZIERIKZEE - De dertiende Singelloop is voor één atleet in ieder geval op een teleur stelling uitgelopen. De in Kapelle woonachtige gedoodverfde favoriet Leon van der Velden, die in de gelegenheid was om voor de derde keer in successie de Singelloop van atletiekvereniging Delta Sport te winnen, moest de zege aan de eeuwige nummer twee laten. Rian van de Broeke, lid van AV Atletica, bleef voor het eerst zijn naaste concur rent Van der Velden voor. „Ik voelde tijdens de race dat Leon steeds zwakker werd. Op één van die molshoopjes ben ik gaan versnellen en heb hem achter me gelaten", aldus een zichtbaar opgetogen Van de Broeke. De latere winnaar, Rian van de Broeke, voert de kopgroep aan tijdens de 13e Singelloop langs de grachten van Zierik- zee. Leon van der Velden (nr. 6) finishte op de tweede plaats. (Foto: Joop van Houdt). ROUAAN - Onopvallend, maar toch nadrukkelijk op de voorgrond verschijnend. Typisch Gerrit Solle- veld, de bescheiden wegkapitein van Jan Raas. Op dagen dat de natuur zich van één van zijn al lerslechtste kanten laat zien, toont Solleveld zijn klasse. Woensdag demonstreerde de introverte krachtpatser tussen Avranches en Rouaan zijn spe cifieke specialiteiten weer. Aan de oevers van de Loire be kroonde hij een monsterlijke vlucht van honderd kilometer te gen een sinister decor van regen gordijnen en wind met zijn tweede ritzege in de Tour. Zes jaar geleden in Pont Audemer had hij de pri meur. ,,Ik had twee, drie dagen ge leden ai een 'vaag voorgevoel dat de marathontocht van 302 kilome ter iets voor mij zou zijn", vertelde hij na de finish, ,,Ik had maandag, toen het regende, mijn slag willen slaan. Argentin was me echter voor", Tuidersfamilie Solleveld, telg uit een tuinders- familie, trotseert met plezier de nukken en grillen van de natuur. Hij bewees dat vorig jaar, toen hij in de hagel, sneeuw en ijzige kou de na een gruwelijke tocht van 240 kilometer de klassieker Gent- Wevelgem won. ,,Ik heb het juiste moment afgewacht. De bedoeling was dat Gerrit de Vries de koers zou openbreken. Niet voor mij. het lukte hem niet. Toen ben ik stilletjes weggeslopen", analy seert de stille kracht van Raas zijn ontsnapping. De manier waarop hij het peloton vaarwel zei, past precies bij het karakter van de voormalige we reldkampioen ploegentijdrijden bij de amateurs. Het mag niet in het oog lopen, vooral niet opval lend. ,,Ik had geluk dat de leiders zo'n grote voorsprong hebben. Als het verschil bijvoorbeeld slechts twee minuten zou zijn, had ik het waarschijnlijk niet gered", relati veerde hij zijn prachtige presta tie. ,,Nu kon ik Bauer niet bedrei gen". Op veertig kilometer van de ver lossende eindstreep bedroeg de voorsprong van de Nederlander ruim negen minuten. Solleveld 'was weggeslopéri óp de'Cote SeXi- sieux, ongeveer honderd kilome ter voor de finish. ,,Het was nog ver. Ik voelde me sterk, had de he le dag goed gegeten, en beschikte over voldoende reserves. Ik heb vanaf het begin van de vlucht ge loofd in een goed einde", zei Solle veld. Midden Zeeland Eerder dit jaar zegevierde Solle veld na een lange ontsnapping met Kools in de Ronde van Mid den-Zeeland. ,Ik heb lang moeten wachten op de tweede triomf in Frankrijk. In het verleden stelde ik me altijd in dienst van Van Pop- pel. Ik heb dat graag gedaan. Ik ben er zelf ook wijzer van gewor den", toonde de winnaar zich weer bescheiden. Opruiende teksten zijn Solle veld vreemd. Ook al heeft hij ge lijk, hij zal zijn onvrede nooit naar buiten brengen. Vorig jaar loste hij een probleem met Raas na de Nederlandse kampioen schappen binnenskamers op. Ver hoeven hekelde publiekelijk zijn' baas en kon vertrekken. Binnen een kwartier waren de moeilijk heden opgelost. Ik treed niet naar builen. Ik los het liever met een gesprek op. Ik ben nu echter niet meer zo gemakkelijk als in de be ginjaren. Solleveld laat niet meer met zieh sollen". Nog twee jaar wil hij doorgaan als beroepsrenner, en dan wordt hij tuinder. ,,Als de hele familie in dat vak zit, kun je niet anders", Voor de ploeg van Jan Raas ver loopt de eerste tourweek, ondanks het feit dat de gele trui zondag ge mist werd door de blessure van Winnen, volgens plan. De Zeeuw had vooraf aangekondigd dat zijn ploeg in de'begindagen moest toe slaan. Tot nu toe is dat gelukt. ,,Deze etappe was Solleveld op het lijf geschreven. Wind, regen, fris, dat ligt hem wel. We hadden tevo ren niets afgesproken. Hij is de wegkapitein- Hij kan zelf bepalen wat er gebeurt. Hij heeft uitste kend welke verricht". De noeste werker uit het West- land hoopt op nog meer van die barre dagen zoals gisteren, woens dag. Daar waar het gros van het peloton steunt en kreunt, peda- leert hij, de polderjongen, tegen de wind in naar de overwinning, stiletjes en voorzichtig. ,,De laat ste kilometers- heb ik goed opge let. Het was glad en er lag olie op de weg. Daarom liep de voor sprong ook zo snel terug. Maar ik wilde ieder risico vermijden". :)<aü y&>: Om de vele eilandelijke wieier- liefhebbers tegemoet te treden volgen wij dagelijks de verrich tingen in de 11e editie van de Tour de France. Lees drie weken lang alles over uw favoriete renner De 29-jarige Vlissingse atleet Rian van de Broeke liep een uitermate ge decideerde Singelloop. Een wedstrijd over 10.300 meter, welke grotendeels voert langs de grachten van Zierik- zee. Reeds vanaf de start op de kunststofaccommodatie van AV Del ta Sport was de latere winnaar goed In het begin leek het erop dat de wedstrijd zich net als de voorgaande twee edities snel zou ontwikkelen want na ongeveer een uur slaagde Ru dy Vercruysse er in om een paling van ruim een half pond te landen. Even later pakte juniorlid Patrick de Brui ne een nog iets groter exemplaar met het schuifloodsysteem. Voor velen was dit het sein om ook over te stap pen op schuiflood. Dat er toch ook met de dobber wel degelijk te vangen viel bewees even daarna de latere winnaar D. J. Geelhoed. In één haal pakte hij twee forse palingen tegelijk hetgeen hem niet alleen de dagprijs opleverde maar tevens de leiding in het algemeen klassement. Uitslag Ook Patrick de Bruine wist nog een tweede aal te verschalken hetgeen hem een fraaie tweede plaats in de wedstrijd opleverde net voor A. W. de Vlieger die derde werd. De uitslag luidt: 1. D. J. Geelhoed 590 punten, 2. Patrick de Bruine (eer ste junior) 375, 3A. W. de Vlieger 370, 4. G. J. Kristalijn 275, 5. W. J. de Jon ge 270, 6. R. Vercruysse 255, 7. A. J. Vroegop 220, 8. G. Schippers 205, 9. M. v. d. Oetelaar 170, 10. A. J. Verwest 170, 11. Tom Bierings jr. 150, 12. G. Verhoek 150,13, L. Bolier 145,14. R. v. d. Dikkenberg 130, 15. M. Smits 108. Ondanks zijn zesde plaats moest Vercruysse toestaan dat Geelhoed hem in het klassement nipt passeer de, A. W. de Vlieger steeg naar de der de plaats, terwijl Gerrit Kristalijn en Wim de Jonge de top-tien binnen kwamen ten koste van Ronald Tim merman en Peter Lobbezoo. De stand met nog drie wedstrijden voor de boeg luidt: 1. D. J. Geelhoed 1455 punten, 2. R. Vercruysse 1395, 3. A. W. ZIERIKZEE - De jaarlijkse jeugd wedstrijd in de zoete gracht van Zie- rikzee, welke eerst gepland was op 30 juni is vanwege het slechte weer ko men te vervallen. De wedstrijd zal nu worden vervist op zaterdagmiddag 7 juli. Er wordt gevist in twee catego rieën nl. jeugd t/m 9 jaar en jeugd van 10 t/m 12 jaar. Voor alle deelnemers of ze nu vis gevangen hebben of niet is er een prijs en iedereen binnen de gestelde leeftijdsgrenzen mag meedoen. De wedstrijd begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De deelnamekaarten kunnen vanaf 13.30 uur worden afgehaald op het terreintje bij de garages achter Emul sion Holland. De deelname is net als de voorafgaande jaren geheel gratis. voorin te vinden. „Normaal is Leon sterker dan ik, maar zelf liep ik van daag heel goed. Dit parcours in Zie- rikzee is ook iets golvend en dat ligt me wel. Vooral tijdens het nemen van die molshoopjes merkte ik dat Leon steeds zwakker werd. Hij liet steeds gaten vallen en kwam dan ook wel de Vlieger 1085, 4. E. W. Smit 1020, 5. mevr. G. Smit 884, 6. A. J. Ver west 830, 7. S. den Boer 704, 8. G. J. Krista lijn 695, 9. W. J. de Jonge 578, 10. K. Zwijnenburg 500. Bij de junioren verstevigde Patrick de Bruine zijn leidende positie aan zienlijk. Het zal voor de andere junio ren dan ook een hele toer worden hem nog te onttronen. De stand luidt: 1. Patrick de Bruine 952, 2. Johan Ver west 485, 3. Pascal Ravia 380, 4. Arjan Rossen 343, 5. Tom Bierings 150. De volgende binnenwaterwedstrijd is aanstaande vrijdagavond. Het ver trek naar de vissfek is om 18.45 uur vanaf de loswal bij Cebeco. weer bij, maar dat kost natuurlijk kracht. Op een gegeven moment ben ik gaan versnellen en toen kon hij niet meer volgen". Terecht gewonnen ,,Rian heeft terecht gewonnen, hij was beter vandaag", probeerde Van der Velden zijn teleurstelling net na de finish te verbergen. ,,Ik heb voor namelijk-mijn eigen tempo gélopeh en kon in eerste instantie goed vol gen. Maar op een gegeven moment moest ik lossen. En dan loop je na tuurlijk een moeilijke race. Ik wist van tevoren al dat Rian goed in vorm was, terwijl ikzelf nog niet zoveel ge daan heb en wedstrijdritme mis", zocht de 32-jarige kilometervreter naar een oorzaak. Nadat burgemeester Asselbergs de 80 wedstrijdatleten had 'weggescho ten', namen Hans Saman en Wim Provoost, beiden lid van de organise rende vereniging, meteen de leiding. Het was duidelijk dat zij slechts één ding voor ogen hadden en dat was het winnen van de eerste premiesprint op 't Luitje. Nadat Saman dit gelukt was, liet hij zich vervolgens terug zakken om tenslotte op een 30e plaats te finishen. „Zo'n lOVfe kilometer is te lang voor een sprinter als ik. Ik heb vandaag ei genlijk twee kilometer gesprint en heb de wedstrijd verder gewoon rustig uitgelopen. Je moet het maar beschouwen als een goede duurloop", vertelde Saman na afloop. Collega Wim Provoost stemde hoofdknik kend met de woorden van zijn clubge noot in. „Ja zo is het". Buitengewoon tevreden Buitengewoon tevreden toonde de beste afstandloper van AV Delta Sport zich, Jan Hoek. De fanatieke loper uit Oude-Tonge heeft vanaf het crossseizoen geen enkele wedstrijd in Zeeland gemist. Hierdoor heeft hij te veel van zijn lichaam gevergd, met als gevolg dat het de laatste weken verre van florissant verliep voor Hoek. „Na vorige week liep ik zelfs met de gedachten rond om te stoppen met lopen", vertelt Hoek in alle eer lijkheid. ,,Ik zag het echt niet meer zitten. Ik zat de laatste weken helemaal in de vernieling. Daarom ben ik nu zo blij met die zevende plaats. Dat is de plek waar ik normaal gesproken ook hoor", aldus de uiterlijk contente Delta Sporter. Om geen verdere pro blemen te krijgen is Jan Hoek nu voornemens minstens één maand rust te houden. „Mijn eerste wed strijd zal zijn de Braderieloop op 3 augustus in Menheerse (Middelhar- nis, red.)", belooft hij. Delta Sport's veteraan Eddy Smit liep ook weer goed voorin mee. Hij eindigde als tweede veteraan achter Pieter van Horsen, van Dynamo. „Ik ben vannacht nog wezen vissen, dus had er een zwaar hoofd in. Maar van middag heb ik nog even op bed gele gen, en het ging eigenlijk best wel goed. Ik heb nu in ieder geval weer één minuut sneller gelopen dan vorig jaar", aldus de 42-jarige Smit, die zijn progressie van de laatste tijd toe schrijft aan een ander trainingssche ma waarin relatief veel rustperiodes zitten verwerkt. Als eerste dame passeerde Barbara Kamp de finishlijn. De Zwijndrecht- se is overigens een bekend gezicht voor de AV Delta Sport. Recentelijk deed zij nog mee aan een competitie wedstrijd op sportpark Bannink. Kamp is niet de minste atlete die de 13e Singelloop bezocht. De loopster van PAC behoort momenteel bij de beste vijf atleten van ons land. Als tweede dame eindigde Lia Melis van Dynamo. Uitslagen Hieronder volgen de'uitslagen van de 13e Singelloop. Tevens de resulta ten van de Delta Sporters en de eerst geëindigden bij de trimmers. 1. Rian v. d. Broeke, Agl., 33.49.1; 2. Leon v. d. Velden, AV56, 34.16.8; 3. Jos Kop Jansen, PAC, 34.35.6; 4. Eric Brommert, PAC, 34.39.7; 5. Charles Timmermans, RRA, 34.51.9; 6. Bert Hertogh, Atl., 35.51.7; 7. Jan Hoek, DS, 36.03.5; 8. Pieter van Horssen, Dyn., 36.32.8 VI; 9. Peter Louwerse, Dyn., 36.35.2; 10. René Lambregts, Thor, 36.36.1; 11. Jan Louisse, AV56, 36.56.4; 12. Jan Guiljam, AV56, 37.07.7; 13. Eddy Smit, DS 37.12.8 VI; 14^JPeter Jordaan, DS, 37.14.0; 15. Charles Wiessner, Dyn., 37.43.6; 25. Arie'van Dijk DS., 38.47.9; 30. Hans Saman, DS, 40.07.6; 33. Sytze Stins, DS, 40.14.12 VI; 34. Johan v. d. Stap, DS, 40.24.5; 39. Wim Provoost, DS, 41.00.9; 45. Ab Heijboer, DS, 41.44.5 VI; 52. John de Rek, DS, 42.53.7 VI; 54. André Lems, DS, 43.26.3; 55. Jack Bezemer, DS, 43.27.2; 56. Henk de Jong, DS, 43.46.1 VI; 61. Joop Kriste- lijn, DS, 45.05.1 VI; 62. Jan Koster, DS, 45.32.9. Trimmers: 1. ronde: heer: 18.45 Hendry Mark Foorts. Dame: 21.19 Nelleke Stins. 2 ronden: heer: 30.19 Ramses Bekkenk. Dame: 45.45 Har- riët Etiën. 3 ronden: 1. Robert Mulder 39.39; 2. Alwin Ruitenberg 44.09. Da me: Ineke Sturm 48.26. GLASGOW - De Schotse internatio nal Derek Ferguson speelt komend seizoen voor Heart of Midlothian. Glasgow Rangers ontving voor hem een transferbedrag van 2,4 miljoen gulden. Hearts eindigde als tweede in de Schotse competitie en doet daardoor mee aan het toernooi om de UEFA-beker. De Bruijn kwam op kogelstoten tot 15,85 m. Bij het discuswerpen ging dc één kilo schijf naar een afstand van 44,62 m. De Bruijn van atletiekver eniging Typhoon, was ook hier net iets verder met een winnende afstand van 46,44 m. Schipper, die nog maal eerste jaars B-juniorc is heeft mot do- ze resultaten duidelijk aangegeven dat zij in de toekomst voor goede prestaties kan gaan zorgen. Haar trainster, Esther Goedhart, en tevens op de Nederlandse kampioenschap pen in Leiden jeugd-afgevaardigde van de KNAU, vond dat Monique on der deze slechte weersomstandighe den uitstekend had gepresteerd. Kogelslingeren Voor A-junior Werner Lodewijk was er tijdens deze kampioenschap pen een nieuw Zeeuws record be haald op het kogelslingeren. De 18- jarigc atleet pakte het oude record af van Ivan Beek uit Hulst mot een slin ger van 42,74 m Lodewijk behaalde met deze afstand een vierde plaats waarmee hij maar nel builen de prij- zen viel. De eerste plaats op liet ko gelslingeren ging naar de 2e jaars A junior Mark Rijken uit Vugth met 49,80 m. De nummer drie. Marlijn Wijnant uit Amsterdam, wierp de 6 kilo kogel naar een afstand van 43.20 m. Lodewijk was dik tevreden met zijn resultaat, temeer doordat hij bij de zes pogingen de kogel constant over de veertig meter wierp. Liesbeth Oud uit Middelbands liep op de 800 meter B-junioren een mager resultaat. De 16-jarige Delta Sport atlete was voor de start te gespannen waardoor ze niet opti maal kon presteren. Oud kwam tot een tijd van 2.23.91 minuten in de se rie met een zevende plaats. Hierdoor kreeg ze geen toegang tot de finale. ZIERIKZEE - De Comb. v. d. Kamp van PV Zieriek heeft La Souleraine en Etampes gewonnen. Over een af stand van i>32 km vanuit La Soute- raine, klokte de comb, hun eerste duif om 13.04 uur met een snelheid van 18.38 m min. 8 minuten daarna gevolgd door de 2e duif. IV. Blom had de 3e en 4e prijs. Er waren 74 duiven in concours met zuidwesten wind. Comb. v. d. Kamp 1. 2. 5. 8, 9. 13. 14, 15. 16 (171. W. Blom 3. 4. 12 (G); .1 don Hengst (l. II. l5V. P Hillebvand 7 18V. K:\avstokov den Boor 1(1 (O; M. K. Krijger 17. 19(21. V Mays 18(8). Dit resultaat viel enigszins tegen doordat Oud een paar weken geleden nog een tijd realiseerde van 2.17.0 mi nuten. De kampioene van Nederland in Leiden kwam tot 2.18.0 minuten. Liesbeth wijdt dit ook aan de weers omstandigheden. B-junior Tom van don Ouden werd op de 10(1 meter series uitgeschakeld voor een halve finale plaats. Van den Ouden kwam tot een magere tijd van 12.04 seconden. Ook de 200 meter moest Van den Ouden het na de serie al voor gezien houden. De Zierikzer- se atleet kwam hier tot een tijd van 24.24 seconden. De oorzaak van zijn mindere prestaties op de kunststof- baan in looiden lag mede aan een ver velende blessure bij zijn achillespees. Hierdoor zal de sprintatleet waar schijnlijk een aantal maanden niet mogen trainen en derhalve dit sei zoen uitgeschakeld zijn voor verdere prestaties. Vanuit Etampes werden 171 duiven gelost met zuidwestenwind. Overeen afstand van 383 km klokte de comb, v. d. Kamp lnm eerste duif om 10.38 uur met een snelheid van 1540 m min V. Wesriorp maakte ook een /eer mooie uitslag door do 2e en 3c duif te klokken Comb, v d. Kamp 1.4. 3. lik 18. 20. 24. 40. -11. 42 '16'. C WoMiorp 2. 3 t.7">; J. Verwijs 6. 26. 27. 32. 13 I3\ E Groen leer 7 <14k 1. de Hoege 8. 22. 34 iHk «1 den Hengst 9. 33. 37 i9\ W Blom 11. 12. 13 (14k C. 3 Ben wools 14 f9); 9 Wesdorp 15. 17. 23. 25 12 V 1' Kouwen berg 16. 21. 29(12'. M K Krijger 19. 28 (5V. F Mays 30 ((O. Kaaysteker den Boer 31. 35. 36 (8>. A M Berrovoots 38. 39 «O. LEIDEN - De 15-jarige atlete Monique Schipper heeft tijdens de Nederland se atletiekkampioensehappen voor junioren in Leiden twee zilveren medail les behaald. De talentvolle atlete van atletiekvereniging Delta Sport, moest onder sleclite weersomstandigheden, zowel op kogel als op discus Corrie de Bruijn uit Gorinchem voor laten gaan. De Bruijn, het zusje van de bekende werpatleet Erik de Bruijn, wist echter Monique maar met een minimum ver schil op beide atletiekonderdelen te verslaan. De Zierikzeese atlete behaalde op het kogelstoten een afstand van 15,32 111 wat tevens een nieuw elubreeord betekende. Werner l/idcwijk (18) verbeterde tijdens de Nederlandse*atletiekkampioen sehappen het Zeeuws reeord kogelslingeren met een worp van 42,71 m. (Foto: Joop van Houdt) OUWERKERK - Onlangs werd alweer de 5de binnenwatercompetitie wedstrijd vervist in de Grote Kreek van Ouwerkerk. Gekozen was ditmaal voor het kreekgedeelte grenzend aan de Weg van de Buitenlandse Pers. Ook dit keer toonde de vis weinig bijtlust want van de 59 deelnemers slaagden er slechts 24 in om vis te vangen. Desalniettemin was het totale gewicht van de buit toch ruim 4 kilo. De meeste vis werd overigens pas tegen het eind van de wedstrijd gevangen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9