„Liever een paar keer met de boot mee, dan geld steken in 'n voetbalclub als Vlissingen" 24e Wielerronde van Bruinisse Pieken zonder dalen SV Ouwerkerk viert haar vijftig jarig jubileum NIEUWSBODE Krasse uitspraken van Wim van Hanegem Bridgeclub Zierikzee Greetje Smit vierde Winst voor Lodewijk jr. PV Gevleugelde Vrienden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 29 juni 1990 Nr. 24768 9 ZIERIKZEE - Tijdens een voorlichtingsbijeenkomst van Zekatel, over de kabeltele visie, heeft de alom bekendheid g'enietende voetbalcoryfee Wim van Hanegem gister avond, donderdag, een aantal krasse opmerkingen gemaakt met betrekking tot het be taalde voetbal in Zeeland. ,,Ik vaar liever een paar keer met de boot over, dan dat ik geld zou steken in een club als Vlissingen". Ook aanwezig was mister Zierikzee, Kees Verkaart, die overigens een eind meeging in de denkbeelden van 'de kromme'. Tevens was door de Zeeuwse Kabeltelevisiemaatschappij de 16-jarige meerkamper Emiel Roodenburg uitgenodigd. De Kromme over de WK-nederlaan: „Twee jaar geleden aan zien komen". (Foto: Joop van Houdt). Vooral over de toetreding van de VC Vlissingen tot de eerste divisie had de 46-jarige Van Hanegem zo zijn twijfels. „Ik heb onlangs nog met Van de Ham gespeeld, waarvan ik be grijp dat die bij Vlissingen voetbalt. Als je zo'n oudje ziet spelen lijkt hij wel een vijftiger. Zo hebben ze nog meer van die oude spelers rondlopen, die eigenlijk geen enkele binding met Vlissingen hebben maar alleen maar uit zijn op geld. Als ze zich nu aan zulke spelers moeten vasthouden, dan zou ik het als sponsor wel weten. Voor dat geld steek ik veel liever met de boot een paar keer over ,dat is veel leuker dan je geld bij wijze van spra ke zo in de Schelde te gooien". Ter loops werd de VC Vlissingen zelfs aangeduid als een veredeld behaar- dentehuis. Voorstander Ook good-old Kees Verkaart deelde die mening voor een groot gedeelte. „Laat ik voorop stellen dat ik wel een voorstander ben van betaald voetbal in Zeeland. Er zijn ook veel goede en jonge spelers in de regio, die zouden bij een Vlissingen moeten spelen. Maar in plaats daarvan worden er voetballers van buiten de provincie aangetrokken, en dat vind ik niet goed", aldus de grijze eminentie. Uiteraard kwam tijdens deze bij eenkomst tevens het onderwerp WK- voetbal uit en te na aan bod. óok daarover ventileerde de oud-Feye- noorder, zoals we van hem gewend zijn, een geheel eigenzinnige visie. „Ik heb het twee jaar geleden al zien aankomen. Na het behaalde Euro pees kampioenschap zag in de wed strijd tegen Wales ineens een stuk of tien 'Maradonna's' in het veld lopen, en dat gaat gewoon nooit goed, heb ik toen ook geschreven in mijn co lumn. En zie nu, het is nog uitgeko men ook". Ook over het feit dat Oranje ineens een zieleknijper als Ted Troost nodig had heeft Van Hanegem geen goed woord over. „Het is misschien een beetje cru gezegd. Maar als je zo ie mand nodig hebt als Troost om te presteren ben je in mijn ogen niet ge schikt voor topsport. Ted is best wel een goede fysiotherapeut hoor, want ik heb hem ook bij Xerxes meege maakt. Maar wat hij daarnaast doet vind ik gewoon om te lachen. Dat sommige mensen daarin geloven. Ik geloof maar in één ding en dat ben ik zelf", vertelt 'de kromme' recht voor zijn raap. Affaire Libreg-ts Wim van Hanegem heeft overigens ook dichtbij de affaire Libregts gestaan. „Ik heb destijds tegen die jongens gezegd, als jullie Libregts niet aanstaan moet je dat nu zeggen, dan' kan er iemand anders worden aangesteld. Maar in plaats van iets erover te zeggen gingen ze toch met hem aanmodderen. Toen kwam heel dat gedoe met die stemming en zo. En toen kwam ook ineens de naam van Cruyff boven water. Ondanks dat de meerderheid voor Johan koos is toch Beenhakker aangesteld. Maar ik weet precies waarom. Het is namelijk, zo dat Michels en Cruyff elkaar to taal niet liggen. Michels heeft Cruyff zelfs een psychopaat genoemd. Dus als Johan bondscoach had geworden had je Michels nooit meer terugge zien. Maar nu koos de KNVB voor Beenhakker; een vriendje van Mi chels. Dus als je dit allemaal weet snap je niet waarom Vlissingen aan het betaalde voetbal gaat beginnen", neemt de meester geen blad voor de mond. Want wat dat betreft kan Van Ha negem nog wel een hoekje opendoen over de bedrijfstak betaald voetbal. Zo deed hij ook de toehoorders mid dels een levendige uiteenzetting uit de doeken waarom indertijd zijn aanstelling als assistent coach bij Feyenoord is afgeketst. „Jacobs had mij toen al een paar keer gevraagd, waarop ik dan eindelijk maar eens een keer ging praten. Maar meteen was daar ook Lex Schoenmaker die mij wel wat mèf'de jeugd zag doen. Maar Jacobs wilde mij naast zich op de bank en niet bij de jeugd. Het bleek echter dat Schoenmaker zich het vijfde wiel aan de wagen zou vin den als ik kwam, zodoende. Maar nu komt het. Een paar dagen later ver telt Jacobs in een sportuitzending op de radio dat ik een brief gestuurd zou hebben naar het bestuur van Feye noord met de mededeling dat ik er vanaf wilde zien. Dat was niet zo, want de laatste keer dat ik een pen heb vastgehouden was op de lagere school", klinkt het uiterst droog. Even later kwam, hoe kan het ook anders, de fluim van Rijkaard nog boven tafel. „Spugen in het veld vind ik het smerigste wat er bestaat. Ik had hem die Voller liever een knal zien verkopen, of twee eventueel. Daar heb ik totaal geen problemen mee. Hoe zoiets komt? Ja dat over komt je gewoon. Zelf heb ik dat ook wel gehad. Het is een soort irritatie waarbij je min of meer gedwongen wordt iets te doen. Met Rijkaard is de laatste tijd natuurlijk ook ontzettend gerommeld binnen het Nederlands elftal. Alleen omdat Koeman niet ze ker Van zijn zaak is en in eén slechte doén is, moest Rijkaard voor hem spelen, want anders viel t'ie hele maal door de mand". Voorspelling Vlim van Hanegem hield zijn han den overigens af van een of andere voorspelling. „Ik waag me er niet aan om de wereldkampioen te voorspel len. Dat is onvoorspelbaar, en dat is nu juist het leuke van voetbal. Ik hoop wel dat de Ieren ver komen, vooral voor de trainer, die nog echt oprecht is, en de supporters. Als ik Charlton vergelijk met Beenhakker vind ik de laatste een komiek net als Piet Bambergen; een goede to neelspelers meer niet", aldus de spraakwaterval uit Haarlem. OUWERKERK - Voor de tweede keer dit jaar viert wederom een Schouwen- Duivelandse voetbalvereniging haar gouden jubileum. Na het vijftig jarig be staan van de VV Zonnemaire is morgen, zaterdag, de sportvereniging Ouwer kerk aan de beurt. Een halve eeuw voetbal in verenigingsverband. Voorwaar een mijlpaal om als club wat extra festiviteiten aan te besteden. De SV Ouwerkerk heeft voor haar 50-jarig jubileumfeest derhalve de gehele dag diverse activiteiten op het programma staan, 's Morgens om 10.00 uur wordt de opening verricht door wethouder W. P. Stouten. Direct hierna is er voor de D-, E- en F- pupillen eon spelcircuit en penalty bokaal te houden. Junioren Nadat de allerjongsten vermaakt zijn is het de beurt aan de junioren. Om 11.00 uur vindt de jubileum wedstrijd plaats tussen Ouwerkerk BI en een speciaal samengestelde Schouwen-Duivelandse selectie van voetballer onder de 16 jaar. Dit geme- leerde gezelschap bestaat uit de vol gende spelers; Stoutjesdijk, Van den Ouden, Van Hengel, Hanse (allen van Bruse Boys), De Bruine, Van Oude naarden, De Bruine (allen van DFS), Van Splunder, Wabeke, Verwijs (allen van Mevo), Kloos, Feytel (beiden Zie rikzee). Na dit jeugdig geweld volgt er om 12.30 uur een wedstrijd tussen de re serves van SV Ouwerkerk en het der de elftal van de voetbalvereniging Vosmeer. Hierop aansluitend begint om 14.30 uur de wedstrijd tussen het vlaggeschip van de jubilerende ver eniging en wederom een speciaal sa mengesteld Schouwen-Duivclands elftal. Dit keer van speler onder de 21 jaar. Dit elftal bestaat uit; Johan van der Horst (ZSC), Remie Lievense, Marcel Duinhouwer (beiden Brouwersha ven), Swinkels (Zierikzee), Verspoor, Wiliemse (bicden Bruse Boys). Witte (Dreischor), Van den Hoek (Renesse), Van der Meer (Zonnemaire). Flik- weert (SKNWK). De Jonge (Duive- land). Verhage (WIK), Jonge (Mevo). Van Dijko (DFS). Als coach treedt op Gerard Olijhoek. Het restant van het feestprogram ma is als volgt: 17.00 uur Barbecue voor leden en donateurs; 19,30-21.00 uur Receptie; 21.15 uur Feestavond, met muzikale ondersteuning van een 15-mans band uit Brabant. Tijdens de feestavond in de grote tent worden er diverse televie-toestellen opgesteld, voor diegene die het WK-voetbal niet kunnen missen. KERKWERVE - Aan de laatste bridgedrive van de Zierikzeese Brid geclub namen 13 paren deel. De uit slag was verrassend, de heren Does- Eekman pakten de eerste prijs in de A-lijn, terwijl de dames Does-Eek man met de poedelprijs genoegen moesten nemen. In de B-lijn trokken de dames Hogerheyde-v. d. Wekken aan het langste eind. Tbt september zal er niet meer ge bridged worden, doch daarna zal de strijd ongetwijfeld weer in volle he vigheid losbranden. De bridgeclub verwacht een sterke toename van leden, vooral ook omdat dan beginnende bridgers gezamen lijk in één poule kunnen spelen. Op de laatste ledenvergadering is nl. het besluit gevallen om eens per 14 dagen in groepen te spelen die zoveel moge lijk van gelijke sterkte zijn. Dit is vooral voor beginnende bridgers zeer aantrekkelijk. Uitslag De uitslag was als volgt; Groep A: I. heren Does-Eekman 129 punten; 2./3. dames Van Leeuwen-v. d. Zande, 114 punten; 2./3. dames v. d. Berg-Oostwoud Wijdenes 114 punten; 4. dames De Feyter-Tbnnekes 108 pun ten; 5. echtpaar Pomper 104 punten; 6. heren Akerboom-Phoa 98 punten. 100% 50%. Groep B: 1. dames Hogerheyde-v. d. Wakken 134 punten; 2. echtpaar Sto- kla 121 punten; 3. dames Koutoun- Plaating 119 punten; 4. heren Van Ast-Kegels 118 punten; 5. dames Brinkman-Heineman 108 punten; 6. heren 't Hart-De Vries 106 punten; 7. dames Does-Eekman 67 punten. 120 50% UTRECHT - Tijdens de Nederland se veteranen atletiekkampioen- schappen in Utrecht liep Greetje Smit met een vierde plaats net naast de ereprijzen op de 5000 meter. Toch kon Smit tevreden terugkijken op de kampioenschappen doordat ze het dames- en veteranenrecord van haar vereniging Delta Sport verbeterde met 48 seconden. Smit liep op de kunststofbaan in Utrecht naar een tijd van 19.57.13. De Nederlandse kampioene werd Els Raap van Sagitta in 17.47.38 minuten. Eddy Smit finishte als 11e op de 5000' meter in een tijd van 16.39 minuten. Piet Vonk uit Hulst werd kampioen van Nederland in 15.16.05 minuten. STEENBERGEN - Werner Lode wijk heeft bij kogelslingerwedstrij- den in Steenbergen gewonnen bij de A-junioren. Lodewijk kwam tot een afstand van 40,48 m. Hiermee bleef hij maar vijftig centimeter verwijderd van zijn persoonlijk record. De 18-jarige atleet neemt zaterdag deel aan de Ne derlandse kampioenschappen die worden gehouden in Leiden. Vader Lodewijk kwam bij de veteranen tot een afstand van 32,86 m. ZIERIKZEE - Wedvlucht Com- piegne, 227 duiven, 260 km. Los 8.30 uur. Eerste 11.56 uur; laatste 12.17 uur. J. J. de Jonge 1, 4, 12, 47, 48 (10); C. v. d. Hoek 2, 9, 10, 11, 20, 27, 37, 44, 46 (9); A. Romijn 3, 13, 19, 24, 30, 32, 42, 51, 52 (14); J. van Almenkerk 5, 22, 23, 31 (10); L. Fonteine 6 (6); comb Bruin- Berrevoets 7, 14, 16, 18, 35, 39, 56 (10); H. Koster 8, 17, 38, 45, 49, 53, 54 (16); H. Berrevoets en zn. 15, 28 (8); M. Gieskes 21, 43, 57 (12); L. Heyboer 25, 26 (6); J. C. Berrevoets 29 (18); B. Scherpenisse 33, 34 (18); A. Bakker 36, 50 (12); W. Wiltenburg 40, 55 (7); M. Kleppe 41 (7). Wedvlucht St. Vincent, 974 km, 90 duiven. Los vrijdag 13.00 uur. Eerste zaterdag 12.24 uur, laatste 16.04 uur. P. de Jonge 1, 6, 8, 11, 23 (12); A. Schults 2, 4, 13 (10); B. Wesdorp 3, 14, 16, 19 (8); L. Fonteine 5 (5); A. Romijn 7, 9, 10, 12, 22 (16); Koster-Winkels 15, 20 (6); J. van IJsseldijk 17, 18 (10); J. Dekker 21 (6). FUTUROSCOPE - Hij heeft green spijt, dat hij zijn verhouding met de Giro d'Italia heeft verbroken. Erik Breukink heeft gekozen voor de Tour de Fran ce. Van de Italiaanse etappekoers, waarin hij als tweede, derde en vierde eindigde de afgelopen jaren, scheidde hij zonder pijn in het hart. „Ik heb echt niet met gekromde tenen zitten kijken dit jaar. Of ik deze Giro had kunnen winnen, weet je nooit. Ik vond het jammer dat ik thuiszat, omdat ik een spe ciale band had", verklaart Breukink. ,,Ik ben van die koers gaan houden. Spijt dat ik de wedstrijd van mijn programma schrapte, heb ik geen moment". Drie jaar achter elkaar schotel de Peter Post de 26-jarige Breu kink de „dubbel" voor. De combi natie Giro-Tbur bleek, zeker vorig jaar, te zware kost voor de wiel renner, die drie jaar geleden een potentiële Tourwinnaar werd ge noemd. Volgens hem is goed presteren in de Giro en de Tour maar voor weinigen weggelegd. Bovendien dacht Breukink altijd: wat na de Giro komt zie ik wel. „Dat was voor de Tour de verkeer de instelling", geeft hij nu toe. „Ik heb me'dit jaar in alle rust kun nen voorbereiden op de Ronde van Frankrijk. Pas sinds een maand ben ik erover gaan denken, voor dien nooit. Gisbers raakte ook niet in paniek toen het een paar keer minder ging door ziektes, waarvan de oorzaak waarschijn lijk een kaakholte-ontsteking was". Eerste tien „Veertien dagen geleden ben ik behandeld aan de kwaal. Sinds dien gaat het een stuk beter. Ik reed niet slecht, maar bereikte niet mijn niveau". Breukink wil in de Tour pieken zonder dalen. In het hooggebergte wil hij in de aan staande editie van de Ronde van Frankrijk constant presteren. Hij mikt op een plaats bij de eerste tien. Breukink oogt ontspannen, voelt zich in de PDM-ploeg meer op zijn gemak dan bij Panasonic. „Ik heb relaxed naar de Tour toe gewerkt. De overwinning in de tijdrit in Zwitserland was een be wijs, dat ik op de goede weg ben", meent hij. „Ook het nationaal kampioenschap was een bevredi gende test. Ik ga zonder de zware last alleen verantwoording te moeten dragen van start in Futu- roscope". „Bij Post was ik de enige klas sementsrenner. Bij Gisbers zijn Alcala, Kelly en mogelijk Ampler ook beschermd. Ik wil zo constant Om de vele eilandelijke wieler- liefhebbers tegemoet te treden volgen wij dagelijks de verrich tingen in de 77e editie van de Tour de France. Lees drie weken lang alles over uw favoriete renner. mogelijk rijden in de bergen. Een mindere dag is niet erg. Drie mi nuten verliezen is niet rampzalig, maar een half uur wel". Breukink zeg het niet met zoveel woorden, maar Gisbers geeft hem niet het gevoel dat hij bij Post had. Bij de chef d'equipe van Panaso nic voelde hij zich opgejaagd. Des ondanks is hij niet rancuneus en koestert hij geen revanchegedach ten ten opzichte van zijn vroegere baas. „Post gaf me ook rust, hij is echter bikkelhard. Er moet ge presteerd worden. Maar wat wil je? Hij werkt met miljoenen. Draagt een zware verantwoor ding. Ik heb nog steeds respect voor hem, ondanks de gebeurte nissen vorig jaar". „Gisbers is een volkomen ander persoon. Hij past meer bij mijn karakter. Hij komt niet zo gedreven over, hoewel hij ook zeer ambitieus is. Op een an- dre manier echter. Hij zit me niet achter de vodden. Ik wil geen re vanche op Post, maar op mezelf, voor de instorting vorig jaar, dat heb ik me zelf opgelegd, zonder druk van mijn ploegleiding". Betreurt Breukink betreurt de afwezig heid van Theunisse. Vooral voor het publiek. Omdat Theunisse toch ook de publiekslieveling was in de Tour. Hij acht zichzelf niet in staat diens rol over te nemen. Hij verwacht wel dat Steven Rooks vóór hem zal eindigen. „Mijn beste klassering in de Tour is een twaalfde. Rooks is al een keer tweede, zevende en achtste gewor den. Ik moet me nog bewijzen. Ik vind het belangrijk mijn doel, een plaats bij de eerste tien, te berei ken door ook in beeld te komen. Niet alleen door alleen mee te rij den, dat zou ook niet goed zijn". Breukink vindt het parkoers van de Ronde van Frankrijk dit jaar voor hem minder lastig dan de voorgaande. Toch oordeelt hij dat vanaf de eerste dag gevochten moet worden. „De tijdritten zijn gunstig voor mij", meent de win naar van de proloog vorig jaar in Luxumburg. „Kanshebbers? De zelfde namen als vorig jaar, Le- mond is onderweg, dat heb ik in Zwitserland ervaren. Hij is welis waar nog niet op zijn top, maar dat was hij in 1989 ook niet, hij groeide toen ook". „Delgado lijkt me ook in een puike vorm te steken. Fignon? Ik weet niet hoe het met hem gesteld is na de val in de Giro, goed? Dan houdt hem ook maar in de gaten. Bugno hoort uiteraard ook in dit rijtje, hoewel hij net de Giro ach ter de rug heeft". „Ik heb mezelf bepaalde eisen opgelegd. Maar ik moet afwachten hoe het uitpakt. Ik heb bewust mijn grenzen ver legd. De afgelopen jaren piekte ik in de Giro en had in de Tour te wei nig reserves, die ik heb ik dit keer gespaard. Ik weet dat ik kritisch word gevolgd. Iedereen verwacht dat ik dit keer in de Tbur overeind blijf, zelf ook. We moeten echter afwachten, voor iedereen, inclu sief mezelf, staan er nog vraagte kens, ondanks het zelfvertrou wen". BRUINISSE - Donderdag: 26 juli aanstaande vindt in Bruinisse de 24e wielerronde voor amateurs en liefhebbers/veteranen plaats. Voor het tweede Schouwen- Duivelandse criterium hebben zich reeds de eerste vijf geëindigden van vorig jaar in geschreven. Zodoende komen sowieso aan de start titelverdediger Rini Tak, maar ook Pierre van Est, Nico van de Klundert, Mai io van Viimmeren en John de Crom. Tevens ontbreken uiteraard niet de plaatselijke vedetten Wim van Kooten en Toon van der Steen. t Als enige wielerronde heeft Brui nisse nog steeds een speciale rit voor liefhebbers en veteranen. „Dat stamt eigenlijk uit de tijd toen Bru nog veel liefhebbers had. Maar omdat er elk jaar weer opnieuw veel interesse be staat voor deze ronde blijven we dit handhaven", vertelt organisator Tbun van Salm uit Burgh-Haamstede, al waar overigens dit jaar (4 augustus) na ruim tien jaar weer een wielerron de wordt gehouden. Liefhebbers/veteranen De koers voor liefhebbers en vete ranen start op 26 juli aanstaande om 16.30 uur. De organisatie verwacht toch zeker weer een tachtig renners aan de meet. Vorig jaar moest men dit 2elfs overschrijden. Tben werden er maar liefst 87 coureurs op het par cours losgelaten. Ook nu weer be draagt de afstand van de proloog 60 kilometer. Tbvens heeft de winnaar van vorig jaar, Gerard van Antwer pen uit Driewegen, toegezegd tijdens de 24e editie wederom van de partij te zijn. Na uit voorprogramma komen de amateurs aan de beurt. Zij dienen op het parcours te Bruinisse een afstand van 100 km weg te trappen. Per ronde bedraagt de afstand 2500 meter. Er zullen in totaal 40 toeren gereden worden. De route ziet er - in principe - als volgt uit: start/finish Dorpsweg - Haaglaan - Steinstraat - Boomdijk - Molenweg - Dorpsweg. In principe evenwel, daar de organisatie momen teel nog in onderhandeling is met de gemeente dit keer een alternatief rondje te draaien. Om de wielerronde meer tot de mensen te brengen is geopperd om het parcours meer door de dorpskern te laten slingeren. Gedacht wordt daarbij aan de afwijkende route van; start/finish Korte Ring - Oudestraat - Beursstraat - Steinstraat - Boomdijk - Molenweg - Dorpsweg - Nieuwstraat - Ring. Omdat nog bekeken moet worden of deze route niet teveel ge vaar oplevert voor de renners, is hier over vooralsnog niets bekend. Het 'oude' rondje staat er overigens juist om bekend uitermate veilig te zijn. Ook bij de amateurronde verwacht de organisatie weer een volle bak. Dit houdt in dal er ongetwijfeld weer 80 kleppers het startschot zullen aan horen. De vertrekknal wordt deze keer geproduceerd door wethouder A. J. Bal. Welke plaatselijke schone deze keer als rondemiss mag gaan op treden is vooralsnog niet bekend. Ge heel volgens de traditie worden de prijzen en overwinningskussen uitge deeld door de Mosselkoningin, welke zoals te doen gebruikelijk pas één dag voor de start van de Visserijda- gen (donderdag 19 juli) bekend wordt gemaakt. Omdat de 24e Wielerronde van Bruinisse dit jaar concurrentie on dervindt van een criterium in Mid- delharnis, zullen er geen coureurs van Goeree-Overflakkee starten. Wel van de partij zullen zijn de twee plaatselijke vedetten Wim van Koo ten (mede-organisator) en Toon van der Steen, die dit seizoen reeds vier koersen op zijn naam heeft gebracht, waaronder recentelijk de ronde van Nieuwcrkerk. Mede door de altijd goed gevulde prijzenpot in Bruinisse is deze wie lerronde enorm in trek bij de renners. Ook dit jaar wordt er weer gefietst volgens het prijzenschema twaalf. Dit hoogste door de KNWU vast gestelde model betekent een schat aan prijzen van enkele duizenden guldens. De vele premiesprints zul len ongetwijfeld voor de nodige span ning zorgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9