VEUf^AL College mag blijven zoeken naar oplossing omtrent geluidsscherm Plan om aan het Landbouwmuseum nieuw dorpshuis va si te bouwen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Motie CDA-Bruinisse om eerder besluit te herroepen lijdt schipbreuk Vergadering commissie RO-Zierikzee Bestuur Landbouwmuseum Schouwen-Duiveland positief over idee van gemeente Brouwershaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE PTT Herinrichting Videofilms Sport PTT maakt de verwachtingen waar. De balans De tweede fase van de herinrichting in het een- Recreatie-criminaliteit is hoofdthema van een SV Ouwerkerk viert vijftig jarig jubileum. (Pag. na een jaar is 1460 miljoen winst. (Pag. 2). trum van Bruinisse kan van start. (Pag. 3). serie videofilms. (Pag. 4). VRIJDAG 29 JUNI 1990 146ste jaargang Nr. 24768 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De mens is meer een redenerend, dan een redelijk wezen. Alexander Hamilton BRUINISSE - Het college van b en w van Bruinisse heeft van de gemeenteraad mandaat gekregen om te blij ven zoeken naar een voor iedereen aanvaardbare oplos sing voor wat betreft het omstreden geluidsscherm. Een motie van het CDA om het eerder genomen besluit waar in de gemeente zich in feite akkoord verklaard met plaatsing van het scherm in te trekken werd met negen stemmen tegen en twee voor verworpen. Een en ander kwam aan de orde bij de behandeling van de ingekomen stukken. tegen de komst van het scherm. Er zijn wonden geslagen bij de burger door de goedkeuring van het gemeen tebestuur aan dat scherm". van mogen worden". Zij benadrukte dat Algemeen Belang niet voor een geluidsscherm op de dijk is. „Maar wat zeker niet mag gebeuren is dat er maatregelen bij de bron genomen worden", aldus Maaskant. Ook van de kant van SGP/RPF en Lijst van de Velde werd stelling ge nomen tegen de motie van het CDA. „Wij geven het in handen van het col lege en dat is voor ons genoeg", aldus SGP/RPF-woordvoerder L. J. van den Bos. Burgemeester Vogelaar reageerde op de CDA-motie met de opmerking dat ook hij niet weet waar men uit eindelijk terecht zal komen. „Er blij ven maar weinig alternatieven over en ik denk dat het heel moeilijk wordt om er, in plaats van een ge luidsscherm, gevelisolatie uit te peu teren", aldus Vogelaar. „Als we nu een eerder genomen be sluit terug zouden draaien zou dat on terecht bij de bewoners van de Steinstraat de indruk kunnen wek ken dat het scherm van de baan is. Ik hoop dat de tijd de beste oplossing. Wij als college doen ons best". Zoals al gemeld stemde de overgrote meer derheid van de raad tegen de CDA- motie. Dat werd hen niet in dank af genomen door een aantal bewoners van de Steinstraat en ongeving. Na dat de uitkomst van de stemming duidelijk werd verlieten zij de monstratief de raadszaal. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Het omstreden geluidsscherm houdt de gemoederen danig bezig in Bruinisse. De bewoners van de Stein straat en omgeving hebben zich van meet af aan verzet tegen dit scherm dit in hun ogen ontsierend, onnodig en derhalve ongewenst is. Op de lijst van ingekomen stukken prijkte een brief van de bewoners waarin zij hun bezwaren tegen dat scherm nog eens uiteen zetten. Voordat burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse de gemeenteraadsle den het woord gaf legde de Bruse bur gervader namens het college een ver klaring af. Hij stelde allereerst dat de gemeente de gevoelens van de Bru se bevolking, die zich in feite en mas se tegen het scherm heeft uitgespro ken, niet kan negeren. „We hebben als college inmiddels een gesprek gehad met gedeputeerde mevrouw G. de Vries-Hommes. Ik wil niet zeggen dat daar een oplos sing is aangedragen, maar we hebben als college wel moed geput uit dat ge sprek om door te gaan". „Ik denk dat het zinvol zou zijn als we de projectgroep die zich destijds met deze zaak heeft bezig gehouden weer wat nieuw huiswerk zouden ge ven", aldus Vogelaar. Hij besloot zijn betoog met de dringende oproep aan de gemeenteraad om het college ruimte en tijd te geven om verder te gaan met het zoeken, naar een oplos sing. „De probleemstelling is te inge wikkeld om nu hier een emotioneel besluit te nemen". CDA-voorman J. Huizer kwam ver volgens op de proppen met de eerder genoemde motie. „We kunnen het za kelijke nu niet los zien van het emoti onele", aldus Huizer. „Gezien het massale protest van de burgers van onze plaats en middels persoonlijke gesprekken is ons gebleken dat er een diepe emotionele weerstand bestaat ZIERIKZEE - Maandag 2 juli ver gadert de commissie Ruimtelijke Or dening van de gemeente Zierikzee. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en be gint om 19.30 uur. Op de agenda van de commissiever gadering de wijziging van het meer jarenprogramma restauratie monu menten 1990-1994. Dit op grond van de rijkssubsidieregeling. Verder komt ook het bezwaarschrift van Au tobedrijf Van der Wekken BV tegen het ontwerp-bestemmingsplan Bin nenstad-Noordoost aan de orde. Wie de discussie over deze en andere on derwerpen wil volgen is welkom op de publieke tribune. Volgens Huizer heeft het gemeente bestuur zich door die principiële goedkeuring in een uiterst ongemak kelijke positie gemanoeuvreerd. „Onderhandelingen over andere mogelijkheden zullen altijd tegen het licht gehouden worden van de al eer der verleende goedkeuring van de ge meente. Een zwakke oderhande- lingspositie dus", aldus Huizer. Hij besloot zijn betoog met de woorden: „Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald". Blijven zoeken Huizer bleek ephter een roepende in de, woestijn. AB-raadslid M. C. Maaskant-Okkerse liet weten het eer der ingenomen standpunt niet te wil len herzien. „Voor ons staat voorop dat de bedrijven hier niet de dupe "Het geluidsscherm in Bruinisse blijft de gemoederen bezig houden. (Foto: Joop van Houdt). DREISCHOR - 'Het Landbouwmuseum blijft in Drei- schor', staat op de gele plakkaten die momenteel op de ramen van veel huizen in Dreischor zijn bevestigd. En ook de meerderheid van het bestuur van het Landbouw museum Schouwen-Duiveland denkt er zo over. Nu men vanwege de financiële consequenties heeft moeten afzien van een mogelijke verhuizing van het museum vanuit Dreischor naar de Westhoek, kwam het idee van het da gelijks bestuur van de gemeente Brouwershaven als een geschenk uit de hemel. De burgemeester en wethouders spelen met de gedachte om het uit 1902 daterende school gebouw, waarin het Landbouwmuseum sinds 1975 is ge huisvest, op te knappen én uit te breiden met de aan bouw van een nieuw dorpshuis voor Dreischor. Een afvaardiging van het bestuur van het museum werd uitgenodigd om naar het stadhuis te komen om te worden gepolst over dat idee. „Het is een plan dat precies in ons straatje zou passen. We staan er dan ook zeer positief tegenover", aldus de voorzit ter van het bestuur van het Land bouwmuseum, J. L. Braber uit Drei schor. Het huisvestingsprobleem van het museum hangt al jaren als een zwaard van Damocles boven het hoofd van het bestuur. Toen in 1974 vanuit de Vereniging Stad en Lande het initiatief ontstond om op Schouwen-Duiveland een Landbouw museum te stichten, zocht men op het hele eiland naar een goed onderko men voor de verzameling oude land bouwwerktuigen waarmee het mu seum van start ging. Een onderko men dat werd gevonden in het leeg staande lagere schoolgebouw aan de Mr Pieter Moggestraat te Dreischor. Vanaf het begin was echter duidelijk dat het om een tijdelijke huisvesting zou gaan. De gemeente Brouwershaven (waarvan men het gebouw huurde) had in het bestemmingsplan Drei schor opgenomen dat op die lokatie (ooit) huizen zouden worden ge bouwd. In afwachting daarvan heeft men het oude lagere schoolgebouw laten staan. Maar in verband met de geplande afbraak werd (al 15 jaar) geen onderhoud meer gepleegd aan het gebouw. Een beleid dat duidelijk is af te lezen aan de afgebladderde kozijnen en beschadigde muren. Mede omdat de collectie van het museum in de loop van de jaren gestaag groeide is het bestuur al lan gere tijd aan het zoeken naar een an dere huisvesting. Ideeën om het Landbouwmuseum onder te brengen in een boerenschuur in de polder bij Dreischor of in een voormalige Cebe- co-vestiging in de Westhoek werden oriderzocht en verworpen. „Dat werd allemaal niets omdat het financieel niet haalbaar was", aldus Braber. In Dreischor Afgezien daarvan wil een meerder heid van het bestuur het museum toch het liefste in de kern van Drei schor houden. „De Vlasdag die hier elke zomer op het dorp wordt gehou den is een verlengde van de collectie die in het museum is te zien. Die twee dingen zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Het dorp ligt ook op de Schouwen-Duiveland route en heeft behalve het museum geen bijzondere voorzieningen te bieden aan de toe rist". Volgens Braber is het nooit aan te bevelen om de plaats waar een mu seum is gevestigd te veranderen. „Dat geeft enorme problemen. Het Landbouwmuseum is nu in vrij bre de kring bekend onder de naam Drei schor. Het is opgenomen in het boek waarin alle Nederlandse musea wor den gemeld. We krijgen hier bezoe kers uit allerlei landen uit heel Euro pa. Die naamsbekendheid moet je vasthouden. Als je verhuist ontstaan er allerlei misverstanden". Verwachting tot zaterdagavond: Plaatselijk onweer Mi- 13 via schenkingen van particulieren hier uit de omgeving. Mede daardoor raakt de bevolking gehecht aan zo'n museum". Suppoost gezocht Braber hoopt dat die gehechtheid ook tot uiting zal komen in de bereid heid om af en toe als suppoost in het museum te werken. „We zijn op zoek naar mensen die tegen een kleine ver goeding een twee middagen per week in het museum willen zitten". Als de ideeën van het Brouwse colle ge zouden uitgroeien tot werkelijk heid is het wellicht maar voor kortere tijd nodig. „De burgemeester had het er over dat de conciërge die voor het dorpshuis zou worden aangesteld ge lijk ook als suppoost werkzaam zou kunnen zijn. En er zou ook een geza menlijke toiletgroep kunnen komen voor dorpshuis en museum". Of de ideeën van het Brouwse col lege van b en w werkelijkheid wor den, zal pas in 1991 duidelijk worden. Voor dat jaar staat renovatie of nieuwbouw van het dorpshuis in Dreischor gepland en moet dus wor den beslist over de wijze waarop dat ga!at gebeuren. Vannacht enkele opklaringen, nimumtemperatuur omstreeks graden. Overdag af en toe zon en in de middag en avond enkele regen- of onweersbuien. Middagtemperatuur ongeveer 24 graden. Zwakke tot mati ge veranderlijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 3 juli Zondag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 20 graden Wind: zuidwest 4 Maandag: Zonneschijn: 40%> Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Wind: west 5 Dinsdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 17 graden Wind: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 30 juni Zon op 05.23, onder 22.04 Maan op 14.51, onder 00.53 1 juli Zon op 05.23, onder 22.04 Maan op 16.03, onder 01.06 2 juli Zon op 05.24, onder 22.04 Maan op 17.15, onder 01.21 - Volle Maan: 8 juli (03.23) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De weerssituatie lijkt verdacht veel op die van een aantal dagen geleden. We bevinden ons op nieuw in warme vochtige lucht. Bo ven Frankrijk ligt een onweerssto ring die naar het noorden komt opzetten. Vanavond en vannacht kan er in het zuidoosten al een bui vallen. Verder zijn er wat opklaringen, mis schien dat er hier en daar wat mist ontstaat. De minimumtemperatuur wordt zo'n 13 graden. Overdag is er af en toe zon, maar in de middag en avond neemt in het hele land de kans op enkele regen- of onweersbuien toe. De middagtemperatuur ligt rond de 24 graden. DEN HAAG - De toetsingsregeling bij verlenging van het rijbewijs ver toont grote gebreken. De zogenoemde eigen verklaring, waarbij medische gegevens moeten worden opgegeven, laat te veel ruimte voor het verzwij gen van relevante gegevens. EPE - Groot gebrek aan geld en per soneel is er de oorzaak van dat het be jaardentehuis De Boskamp in Epe naar een ongebruikelijke noodmaat regel heeft gegrepen, de directie van het 150 bejaarde bewoners tellende tehuis heeft de familie in een brief dringend verzocht om tijdens de zo mermaanden op gezette tijden in het tehuis stoffer en blik ter hand te ne men. 'n Zomerlang leesplezier voor slechts 10,per maand Met kans op het winnen van het schitterende fotoboek van Schouwen-Duiveland. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! Wekelijks worden uit de inzenders van onderstaande bon 4 fotoboeken van Schouwen- Duiveland beschikbaar gesteld. Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor f 40,willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden lang ontvangen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. Tevens maak ik kans op het winnen van het fotoboek Schouwen-Duiveland. Naam Adres ZIFRIKZEESCHEifl NIEUWSBODE Hl De huidige lokate van het Landbouwmuseum. (Foto: Joop van Houdt). Aan de plakkaten overal op dc ra men van de huizen in Dreischor is te merken dat ook de bevolking 'haar museum' wil houden. „In de loop van de jaren hebben we een waardevolle collectie opgebouwd, waar vrij zeld zame spullen tussen zitten. Vaak ook Postcode: Telefoon Plaats: Handtekening: De ingevulde ondertekende bon. mei wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zon der postzegel, sturen naar Zierikzeesrhc Nieuwsbode, abonnementrnadministratit antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1