Prolongatie wegens enorm succes Minder mensen dan gebruikelijk op afsluitfeest Brouwershaven Kaplaars gooien en handballen op badslippers bij Delta Sport Volgend jaar ivederom groots Concours Hippique in Bruinisse Pech voor Duinhouwer Drie keer winst voor Van der Vegt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 juni 1990 Nr. 24765 7 BRUINISSE - PPC De Schouwse Ruiters, uit Dreischor, kan ongetwijfeld terugzien op een geslaagd Concours Hippique. De accommodatie van de Bruse manege De Ko renzolder is dan ook uitermate geschikt voor een dergelijk groot paardensportevene ment. Een evenement welke tot de grootste van Zeeland moet worden gerekend. Maar liefst 35 verenigingen en 285 combinaties zorgden met elkaar voor 525 starts. De gehele zuid-west hoek van het land was in Bruinisse vertegenwoordigd. Hoewel het er in eer ste instantie niet naar uitzag waren de weergoden de organisatie goedgezind. Door de vele blijken van waardering aan het adres van De Schouwse Ruiters, volgt er volgend jaar, wanneer de pony-afdeling van deze vereniging 25 jaar bestaat, zeker weer een der gelijk Concours Hippique in Bruinisse. Naast de complimenten ontving de organise rende vereniging tevens een anonieme gift onder couvert. Stef Nelisse met viervoeter Olof, van de organiserende vereniging De Schouwse Ruiters, hier in een gracieuze stijl bij het jachtspringen, tijdens het grote Concours Hippique te Bruinisse. (Folo: Joop van Houdt). Wegens het feit dat er ongeveer 200 wijzigingen van allerlei aard in het programma verwerkt moesten wor den kon bij het springen de tijdsli miet niet worden aangehouden. Met name de 40 springruiters in de L- klasse paarden zorgden ervoor dat men in tijd uitliep. Want van die 40 combinaties slaagden er 15 in om met een foutloze rit de barrage te berei ken. Alleen de barrage was zodoende bijna een rubriek op zichzelf gewor den. Ere-prijzen Voor de deelnemers waren diverse ere-prijzen te verdienen, doch dan moesten de prestaties er wel naar zijn. Tweeëntwintig juryleden beoor deelden de verschillende rubrieken in zowel de dressuur, het springen, maar ook het mennen en de afde- lingsdressuur. In de afdelingsdres- suur een eerste prijs voor het achttal pony's van De Schouwse Ruiters. On- KULUSUK - De 49-jarige Haagse delta-vlieger Eppo Harbrink Numan is zondag geland in Kulusuk (Groen land). Tweeëneenhalve week geleden arriveerde Harbrink Numan in Reyk javik (IJsland) om zijn reeds vorig jaar begonnen poging om met een ultra-licht vliegtuigje van Nederland naar de Verenigde Staten te vliegen voort te zetten. GOES - Op de kunststofatletiek baan in Goes werden onlangs de laat ste onderdelen gehouden voor de Zeeuwse kampioenschappen. Bij de heren stond nog de tien km op het programma, bij de dames de 3000 m. Ook de hordennummers kwamen aan bod, maar wegens onvoldoende belangstelling hiervoor kregen deze geen Zeeuwse titel mee. De tien km werd gewonnen door Hans van de Griendt uit Terneuzen in 31.29.2 minuten. Zierikzeeënaar Ed dy Smit, van atletiekvereniging Del ta Sport, finishte knap als zevende in een nieuw veteranen-clubrecord van 34.22.5 minuten. Cor Duinhouwer uit Zonnemaire had pech omdat de Goe- se jury de rondeteller verkeerd han teerde. Duinhouwer moest na 9600 m finishen (38.41. minuten), waardoor hij één ronde te weinig liep. Zodoen de liep hij deze wedstrijd voor niets en kwam derhalve niet voor in de uit slag. Dames Bij de dames op de 3000 m kwam Greet je Smit als nummer vijf over de meet in een nieuw dames en dames veteranen record van 11.25.3 minuten. Winnares en Zeeuws kampioen werd Geeske Jansen uit Harderwijk met 10.06.5 minuten. Bij de bijnummers kwam Michel Pleune, uit Burgh- Haamstede, uit op de 3000 m. Pleune werd vierde in een nieuwe persoon lijk recordtijd van 10.22.9 minuten. der leiding van Lutina van de Bijl, die de ponyruiters tijdens de wed strijden begeleidt, behaalde men 125 punten. Goed voor de hoofdprijs. Bij de viertallen was Zuid-Beve land de sterkste. Zij behaalde 130 punten en verwees De Schouwse Rui ters en de Sasruiters, beide met 122 punten, naar respectievelijk de twee de en derde plaats. Bij het mennen klasse L scoorde Henny Vink met Floris van De Scheldestad 130 pun ten. Goed om als eerste te eindigen. Ook Adrie Louwerse met R. Dusty van diezelfde club eindigde als win naar, maar dan in de M-klasse; 127 punten. Cor Vink en Arianne Hanse, van De Schouwse Ruiters, deden het volgens de jury minder goed en vergaarden respectievelijk 112 en 115 punten. De vaardigheidsproef, neergezet door parcoursbouwer Leyne, werd gewon nen door Louwerse met R. Dusty. Individuele dressuur In de Zl-klasse individuele dres suur reed Elles Koole met Bonanza, van Zuid-Beveland, zich in de kijker. Ondanks sterke concurrentie van Christian de Feyter met Roxane (Luc- tor), Carina Duynkerken met Wodan (Oranjezon) en natuurlijk de Zuid- Hollandse amazone Kitty Perridon met Vurriaan en Denise Brand met Weimar, plaatste Koole zich met 190 punten aan de top. Christian de Fey ter kwam tot 186 punten. Perridon en Brand sprokkelden respectievelijk 168 en 164 bij elkaar. De Z-klasse springen was voor de gerenommeerde ruiter Piet Huige met Waldon, van De Weelruiters. Huige kwam weliswaar niet foutloos MEERSSEN - Peter Winnen is in Meerssen Nederlands kampioen wielrennen bij de beroepsrenners ge worden. De 32-jarige Limburger reed de laatste drie ronden alleen vooruit. Steven Rooks eindigde met korte ach terstand op de tweede plaats. MIDDELBURG - Zierikzeeënaar Robert van der Vegt heeft tijdens de werpmeerkamp in Middelburg met prima resultaten gewonnen. De A- junior kwam met drie overwinnin gen voor de dag bij de disciplines speer (48,53 m), kogel (14,65 m) en dis cuswerpen (43,03 m). Eddy Smit liep bij de veteranen op nieuw een kersvers clubrecord op de 3000 m. Smit, die volgens insiders in een bloedvorm verkeert, verbeterde het record met acht seconden naar een tijd van 9.29 minuten. Echtgenote Greetje Smit werd op de 3000 m derde in 11.40 minuten. rond, doch de Weelruiter kon met vier fouten in de tijd van 37.09 secon den toch de eerste prijs gaan afhalen. Bij de pony's klasse Z-springen ging alle aandacht uit naar Rowena de Pender met Nelis van de Zwinruiters uit Nieuwvliet. De 11-jarige De Pen- der reed met flair het bepaald niet gemakkelijke Z-parcours. Viervoeter Nelis werd goed sturend en met een juiste snelheid over de hindernissen gedwongen. De frêle amazone was dan ook, na barrage met Miranda de Visser met Miss Stuyvesant van de Develruiters en Eline Struyk met Pascal van De Schouwse Ruiters, de alTerbeste. Zij bleef foutloos in 31.17 seconden. Ook de speciale stijlprijs bij de pony's was voor het jeugdige talent Rowena de Pender. De jury vond haar una niem het beste rijden. Deze speciale prijs bij de paarden werd opgeëist door Piet Huige. Grandioos De Z-dressuur bij de pony's werd gewonnen door favoriet Alice van Exel met Cinderella van de Oranje- ruiters, uit Willemstad. De Brabantse behaalde een werkelijk grandioos puntentotaal van 197. Tijdens de middagproeven bewees Kees Steendijk met Boy, van Zuid- Beveland, dat hij nog goed mee kwam in de Z2-klasse. Werd hij 's morgens afgetroefd door de eveneens sterk rijdende Tonny Honig met Chi- anty van de PPC-SD, die naar 190 punten reed, 's middags nam de 67- jarige revanche. In een goede balans stuurde Steendijk zijn paard Boy naar een eerste prijs: 196 punten. Jeanet Jumelet met Roland, van Ma- zeppa, werd met 190 punten tweede. In de lagere klassen ook aanspre kende 'resultaten. Bij de B-paarden dressuur reed Wilma Storm zich met Christiaan naar 132 punten en Janne- ke Melissant met Nottebelle naar 121 punten. Bij de Ll-paarden wederom een prijs voor Co Quartel met Anti- goon. De Schouwse Ruiter kwam tot 125 punten en de derde prijs in zijn ring. Quartel reed later in het M- springen nog slechts drie fouten bij een. In de L2-klasse deed Petra Remeeus met Bina van zich spreken. De ama zone van De Schouwse Ruiters deed goede zaken door in de ochtend derde te worden met 125 punten en 's mid dags tweede te worden met wederom één winstpunt: 122 punten. Hierdoor mag Remeeus voortaan uitkomen in de Ml-klasse. In deze klasse rijdt reeds Arianne Hanse met Dante. Zij jWerd met 120 punten tweede. Jachtspringen De afsluitende rubriek, het jachtspringen, werd in de M/'Z-klasse gewonnen door manege-eigenaar Kees-Jan van de Graaf met Gentle man. Naast een fraaie beker ontving Van de Graaf tevens nog een geld prijs, zijnde 15 cent. Dit \varen de muntstukken waarmee de springjury de weigeringen bijhoudt. Een en an der was tekenend voor de ontspannen sfeer waarin dit Concours Hippique werd verreden. Uitslagen Hieronder volgen de overige resul- tatne van de eilandelijke combina ties: Afdelingsdressuur 8 tal pony's: 1. PC De Schouwse Ruiters 125 punten. Afdelingsdressuur 4 tal paarden: (handicap) 2. LR Schouwse Ruiters, L 122 pnt. Paarden B dressuur: 3. Jan- neke Melissant, Nottebelle PPCSD 121 pnt.; 1. Wilma Storm, Christiaan, PPCSD 132 pnt. L 1 paarden: 3. Co Quartel, Antigoon, Schouwse Ruiters 125 pnt.; 3. Jaap Rentmeester, Zohair, Schouwse Ruiters 123 pnt. L 2 paar den: 3. Petra Remeeus, Bina, Schouw se Ruiters 125 pnt.; 5. Sonja de Feiter, Avignon, Schouwse Ruiters 124 pnt. M 1 paarden: 5. Frans de Vrieze, Bon- not, Schouwse Ruiters 113 pnt.; 2. Arianne Hanse, Dante, Schouwse Ruiters 120 pnt. Z2 paarden: 1. Tonnie Honig, Chianty, PPCSD 190 pnt. Dressuur B pony's: 2. Johan Nagten- gaal, Pangeran, PPCSD 130 pnt, LI pony's 4. Marit de Vrieze, Dvorak, Schouwse Ruiters 122 pnt. Paarden L2: 2. Petra Remeeus, Bina, Schouw se Ruiters 122 pnt. IVI2 paarden: 2. Ma rian Jumelet, Cheval, Bru 118 pnt. L2 dressuur pony's: 1. Sandra Dorst, LOMMEL - Allesandro Puzar heeft zijn eerste nederlaag geleden. Op het loodzware circuit van Lommei waren daar echter niet de Nederlandse zandhazen voor verantwoordelijk. De Fin Pekka Vehkonen won beide manches. Toppers als Van den Berk en Strijbos zijn het spoor bijster en speelden alleen in de tweede manche een bescheiden bijrol. Van Doorn ver trok na zijn opgave in de eerste man che ontgoocheld naar huis. Sunshine, Schouwse Ruiters 125 pnt. Afdelingsdressuur klasse L: 8 tal PC De Schouwse Ruiters 60 pnt.; 8 tal LR De Schouwse Ruiters 62 pnt. Mennen: Arianne Hanse, Sunny, Schouwse Ruiters L 115 pnt. Dressuur B paar den: Nathalie Looy, Waldo 118 pnt., Janneke Melissant, Nottebelle 121 pnt. L 1 pony's: Esther Tuinman, Lo la 113 pnt., PPCSD. B paarden: Wil ma Storm, Christiaan, PPCSD, 132 pnt Jaap v. Mierop, Esprit, PPCSD, 103 pnt. L 1 paarden: Margreet v. d. Weele, Desiree, West. Schouwen, 118 pnt.; Harry van Doorn, A.Alanda, PPCSD, 113 pnt.; Corry Krabbe, Vic ky, Schouwse Ruiters, 106 pnt.; Co Quartel, Antigoon, Schouwse Rui ters, 125 pnt. L 1 paarden: An ja op 't Hof, Olimpique, Schouwse Ruiters, 106 pnt.; Irlgrid Krabbe, Amora, Schouwse Ruiters, 107 pnt.; Jaap Rentmeester, Zohair, Schouwse Rui ters, 123 pnt. L 2 paarden; Carla Bal, Rapsodie^ Bru, 107 pnt.; Wil Brusse laars, Muck, Bru, 110 pnt.; Petra Re meeus, Bina, Schouwse Ruiters, 125 pnt.; Sonja de Feiter, Avignon, Schouwse Ruiters, 124 pnt.; Stef Ne lisse, Olof, Schouwse Ruiters, 120 pnt. M 1 paarden: Frans de Vrieze, Bonnot, Schouwse Ruiters, 113 pnt. M 1/M 2 paarden: Marian Jumelet, Che val, Bru, 111 pnt.; Mary Korsman, L'Esprit, West. Schouwen, 110 pnt.; Anita Timmerman, Prejore, West. Schouwen, 107 pnt.; Arianne Hanse, Dante, Schouwse Ruiters, 120 pnt. Z 2 paarden: Tonnie Honig, Chianty, PPCSD, 190 pnt. B pony's: Ghislaine Frank, Pride, PPCSD, 110 pnt.; Johan Nagtengaal, Pangeran, PPCSD, 130 pnt.; Lisette in 't Veld, Sylvia, PPCSD, 109 pnt. L 1 pony's: Leonie Klompe, Taufan, Schouwse Ruiters, 117 pnt.; Rianne Struijk, Timmy, Schouwse Ruiters, 117 pnt.; Barbara v. d. Weel, Wendie, PPCSD, 110 pnt.; Marit de Vrieze, Dvorak, Schouwse Ruiters, 122 pnt.; Marthe de Bel, Om- loops Duke, Renesse, 110 pnt. L 2 po ny's: Rozemarijn de Leeuw, Maja, Schouwse Ruiters, 115 pnt.; Lenny den Boer, Rapid, Schouwse Ruiters, 103 pnt.; Annemiek Klompe, Nandor, Schouwse Ruiters, 120 pnt.; Eline Struijk, Pascal, Schouwse Ruiters, 107 pnt.; Amber Bij de Vaate, Donald, Schouwse Ruiters, 110 pnt.; Sandra Dorst, Sunshine, Schouwse Ruiters, 110 pnt. M 1 M 2 pony's: Sonja de Feiter, L. Fantasie, Schouwse Ruiters, 114 pnt. Springen cat. B/C: 1. Roze marijn de Leeuw, Maja, Schouwse Ruiters, 39.58. B Springen paarden: 5. Corrie Krabbe, Vicky, Schouwse Ruiters 60,5. L. Springen paarden: (na barrage)l. Wendy Wentink, Sul tan, PPCSD, 0 fout, 46.30; 2. Cees Jan van der Graaf, Carmen, PPCSD, 0 fout, 51.14; 5. Rob ter Borg, Wizzard, PPCSD, 4 fouten, 40.08. M springen paarden: 3. Cees Jan van der Graaf, La Fayette, PPCSD, 4 fouten, 88.90. SCHIEDAM - De KNVB heeft SVV nog altijd geen toestemming gegeven de thuiswedstrijden het komende sei zoen in de Kuip te spelen. BROUWERSHAVEN - Afgelopen zaterdagavond heeft de ASV Brouwershaven het seizoen 1989/1990 afgesloten met een traditioneel geworden barbecue/dansant. Deze keer was er voor het eerst geen spelmiddag georganiseerd. In ver gelijking met voorgaande keren was het dit jaar aanmerkelijk rustiger in de botenloods van de gebroeders Van Ast te Brouwershaven. In plaats uan de gebruikelijke 200 personen werd het afsluitfeest nu bezocht door 125 sporters met aanhang. ,,Dat heeft toch met de WK-voetbal te maken hoor. Want na de wedstrijd kwamen er steeds meer mensen binnen. Ook was er wat minder jeugd wegens de festiviteiten in Brogum, terwijl het natuurlijk ook nog eens Taptoe was in Zierikzee", doet mede-organisator Adrie Lievense uit de doeken. De gezelligheid was er echter niet minder om. Op de vrolijke noten van de Belgische Lew Neelson band ging menig beentje van de vloer. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE In het kader van de seizoensafsluitende fuiven heeft ook HV Delta Sport zich niet onbetuigd ge laten. Voor de tweede keer in haar bestaan zette de Zie- rikzeese handbalvereniging middels een zogenaamde fa miliedag een punt achter het vorige competitieseizoen. Gisteren, zondag, had organisator Cees de Vos weer voor een sportief middagvullend programma gezorgd. Na af loop kon de inwendige mens versterkt worden tijdens een gezellige barbecue. In, de middag werden door de 35 aanwezige handballers vier afzonder lijke ploegen gevormd. Als aandui ding voor het team werd gekozen voor de namen van de aanvoerders. Zodoende kwamen de volgende ploe gen tegen elkaar uit: team Koos van Zwieten, equipe Co Berrevoets, ploeg Jan Roggeband en ploeg Rob de Vos. Ploeg Jan Roggeband blonk in alle onderdelen uit en wist afgetekend winnaar te worden. Kaplaars gooien De diverse sportieve elementen be stonden uit - natuurlijk - partijtjes handballen, verder darten, korfbal- strafworpen, ballen stapelen en kap laars gooien. Vooral de laatste twee onderdelen behoeven enige uitleg. Bij het ballen stapelen moesten dooi de deelnemers zoveel mogelijk ballen van het punt A naar een punt B wor den gedragen. Men mocht daarbij ge bruik maken van alle huidplooien. Het overbrengen van ballen in de kle ding was uiteraard verboden. Bij de discipline kaplaars gooien stond een ieder even verdwaasd te kijken hoe dit nu aan te pakken. De doodgewone laars moest wel zo ver mogelijk worden weg geworpen. Maar hoe pak je dat nu aan. Houd je zo'n rubberen geval nu bij de schacht vast of bij de zool? Sommigen kregen er echter handigheid in en wierpen de kaplaars toch nog naar een respec tabele afstand. Tijdens de partijtjes handbal moes ten de selectie-spelers als extra han dicap badslippers dragen, terwijl wanneer de dames of een jeugdlid scoorden deze goal voor twee punten telde. De score telde eveneens dubbel als een rechtshandige speler met zijn linker hand, of andersom, doel wist te treffen. Mede vanwege de badslip- per-handicap waren er dientengevol ge verschillende leuke capriolen te aanschouwen. Barbecue Tijdens de uitgebreide en gezellige barbecue kon bedenker Cees de Vos de volgende uitslag bekend maken: 1) Jan Roggeband; 2) Koos van Zwieten; 3.) Rob de Vos; 4) Co Koevoets. Mede door de mooie weersomstandigheden kon HV Delta Sport terugkijken op een geslaagde familiedag 1990. Hoewel niet derdeel balie cognito. (Foto: Joop oorloofd gebruikt trainer Rob de Vos toch zijn shirt hij het on- stapclen Niemand heeft het evenwel gezien, want hij was in-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7