Wielrijderskorps en jachthoorn blazers hoogtepunten van taptoe Brandweer Brouwershaven heeft nieuwe brandweerauto Reorganisatie van Cebeco nadert zijn eindfase Ongeveer 900 belangstellenden voor Taptoe Zierikzee 25.000,- voor bouw invaliden toiletten Stremmingen Elkerzeese- weg Brouwse burgemeester pleit voor loslaten van de gemeentegrenzen bij het indelen van de gebieden voor de brandweerkorpsen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 juni 1990 Nr. 24765 3 ZIERIKZEE - Ze kwamen mét paraplu's en mét dekens om op te zitten, de ongeveer negenhonderd belangstellenden voor de Taptoe Zierikzee. Maar gelukkig bleef het droog zaterdagavond op het Havenplein en zelfs de zon scheen vriendelijk. Alleen de wind werkte niet voor de volle honderd procent mee aan het welslagen van de vijfde Taptoe Zierikzee, Het waaide een tikje te hard. Maar dat werd gauw al snel vergeten toen het kleurrijke muziek- en schouwspel een aanvang nam. Op de eretribune zaten onder andere wethouder P. de Rijke en directeur gemeentewerken D. D. J. van der Poel die het gemeentebestuur van Zierikzee vertegenwoordigden. Uit de reacties op de tribunes bleek dat vooral het wielrijderskorps uit het Groningse Opende en het jacht hoornkorps Bazuin uit Leerdam in de smaak vielen. In totaal traden tij dens de taptoe zes muziekkorpsen op. Terwijl het publiek nog steeds bin nendruppelde zorgde de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee voor de muzikale warming-up van het evenement. Zij speelde een groot deel van haar repertoire waaronder de Lambada en een muziekstuk met daarin een pauk-solo door H. Asma. Bazuingeschal Nadat de torenklok van de Gast- huiskerk acht slagen had gedaan, kondigden acht herauten met bazuin geschal het begin van het evenement aan. Daarna stroomde het Haven plein vol met kleurrijk geklede muzi kanten en bijbehorende dansgroepen die zich aan het begin van de taptoe aan het publiek presenteerden. Aan het Junior drumkorps Johan Friso uit Middelburg viel vervolgens de eer te beurt om als eerste op te tre den. Het juniorkorps werd dit jaar al vier keer kampioen in zijn klasse. Het deed vooral zijn naam junior eer aan, want het merendeel van de mu zikanten was niet ouder dan 15 jaar. De jongste deelnemers waren net acht jaar. Desondanks .gaven zij met grote inzet een show weg die de moei te waard was om te zien. Op muziek uit de Sound of Music walsten de bij behorende groep danseresjes gehuld in zwarte capes met levensgrote pop pen. Verder werden op de tonen van de muziek met vlaggen en wimpels gezwaaid. Behalve muziek uit de Sound of Music speelde Johan Friso onder andere muziek uit de musical Broadway show, de mars Winner en het muziekstuk Over the Rainbow. De Bazuin heette het jachthoorn korps uit Leerdam dat vervolgens het Havenplein opmarcheerde. Een korps dat in de hoogste divisie speelt van de afdeling mars en show en dat op eretribune. Acht danseressen zorgden voor een extra blikvanger tijdens nummers als Resound, You are on my mind, Hocus pocus en Hey jude. Hoewel iedereen op de tribunes vol spanning zat te kijken tot er een mu zikant van zijn of haar fiets zou val len, gebeurde dat niet. De leden van het wielrijderkorps Crescendo uit het Groningse Opende bleken er geen moeite mee te hebben om al fietsend een instrument te bespelen en daarbij ook nog in allerlei figuren op de fiets door elkaar heen te krioe len.' Maar ook zonder dat de fietsen de bezemwagen (met zwaailicht) no dig was, was het optreden van Crescendo een sensatie. Het geluid van fietsbellen vormde onderdeel van de muziek die zij maakten en het was op de tribune heel grappig om te ervaren dat het geluid van de fietser die passeerde even als een solo-ge luid uit de muziek naar voren kwam. Crescendo stapte ook van de fiets om een grappige show te geven waarbij dribbelpasjes en kniebuigingen voor humoristische effecten zorgden. Blue Wave was de naam van het laatste muziekgezelschap dat optrad tijdens de taptoe. Een drum- en buglekorps uit IJmuiden met niet minder dan 67 leden uit alle delen van Noord-Holland. Alleen al door zijn massale omvang was de show die het muziekgezelschap bracht indruk wekkend om te zien. De in wit/blauw en donkerrode uniformen gehulde muzikanten speelden nummers als Magical Mistery tour, Fool on the hill, My favorite thing en Autumn leaves. De leaves, de bladeren uit dit lied waren als motief opgenomen in de kleding van de twaalf danseressen die onderdeel van het korps vorm den. De taptoe werd besloten met een presentatie van alle deelnemende muziekgezelschappen. het muziekfestival in Kerkerade di verse gouden medailles in de wacht sleepte. Bazuin is een van de weinige Nederlandse korpsen die nog op jachthoorns speelt. De in zwart/rood uniform met gouden strepen gesto ken muzikanten droegen daarbij ou- dejaarse slobkousen. Daarop werd extra de aandacht gevestigd door de typische drippelpasjes die zij tijdens hun show maakten. Rust Roest Drum en buglekorps is de nieuwe omschrijving van Rust Roest uit Zie rikzee. De 45 leden van het korps w- ren ook in nieuwe uniformen gesto ken bij hun optreden op het Haven plein. Onder leiding van Gerard van Wagtendonk presenteerde het Zierik- zeese korps, dat inmiddels landelijk bekend is, een show die een taptoe waardig was. De lopende muzikanten werden daarbij begeleid door muziek die werd gemaakt op drums en pau ken die stonden opgesteld voor de ZIERIKZEE - De reorganisatie van de coöperatieve vereniging voor ver enigde land- en tuinbouwcoöperaties Cebeco-Zuidwest nadert zijn eindfa se. Met de reorganisatie wil men met minder overheadkosten en meer commercieel gaan werken. Daarnaast worden meer verant woordelijkheden gedelegeerd naar de regionale afdelingen van Cebeco. De vereniging gaat werken met een kleinere directie. Om dit mogelijk te maken hebben ir J. Boeve en ing J. J. Veldhuis hun functies met ingang van een oktober ter beschikking gesteld. A. W. Bierens wordt algemeen direc teur en J. Slijkhuis zijn plaatsvervan ger. De verantwoordelijkheden voor de Aardappel bv blijven zowel voor Bierens als Slijkhuis ongewijzigd. Volgens de directie brengt de reorga nisatie het aantal arbeidsplaatsen bij Cebeco op een aantal dat bij de orga nisatie past. Door natuurlijk verloop en herplaatsing wil men de noodza kelijke ontslagen beperkt houden tot enkele personen. Ondernemingsra den, vakbonden en de betrokken per soneelsleden zijn hierover geïnfor meerd. FRANKLIN - Na vijf dagen in het donker te hebben geleefd kwam za terdag in de Amerikaanse staat Vir ginia de bevrijding voor een va'der en zijn zoons van negen en dertien. Het drietal was afgelopen maandag in een grot afgedwaald en daar de weg kwijt geraakt toen hun lamp het be gaf. Dit hebben de autoriteiten in Franklin bekendgemaakt. DEN HAAG - Danseres Alexandra Radius heeft de eremedaille voor kunst en wetenschap in de huisorde van oranje ontvangen uit handen van koningin Beatrix. ZIERIKZEE - Gedeputeerde staten van Zeeland hebben in totaal 25.000,- subsidie uit het toeristisch recreatief ontwikkelingsfonds be schikbaar gesteld voor de bouw of aanpassing van invalidentoiletten. Recreatieproject Mauritshof in IJ- zendijke en Hotel Smits in Wemeldin- ge krijgen elk 10.000,- uitgekeerd. Voor Imkerij Poppendamme in Grijpskerke is 5000,- beschikbaar. De voorzieningen voldoen aan de richtlijnen van de Nederlandse Ge handicaptenraad Het optreden van het wielrijderskorps Crescendo was het hoogtepunt van de taptoe. (Foto: Joop van Houdt). Alle deelnemende korpsen presenteren zich. (Foto: Joop van Houdt). ELKERZEE - In verband met werkzaamheden voor het vernieuwen van de riolering is vanaf vandaag (maandag) tot en met vrijdag het verkeer op de Elkcrzeeseweg gestremd. De auto's kunnen wel passe ren, maar zullen daarbij aan zienlijk langzamer moeten rij den dan gebruikelijk. Brand weerbases En volgens de brandweerlieden zelf. Terwijl de nieuwe en de oude brandweerauto naast elkaar voor het stadhuis stonden geparkeerd, gaven zij aan iedere belangstellende uitleg over de voordelen en de nieuwe snuf jes van het voertuig. Zo zorgt een elektronische vermogensregeling er voor dat de brandweerauto niet kan slippen wanneer hij met een wiel in de berm terecht komt. Door een F- vormig chassis kan men met hoge snelheid met het gevaarte door de bocht rijden en de tanks kunnen elk 1500 liter water bevatten. (In de tanks van de oude wagen, waarmee het brandweerkoprs 16 jaar heeft ge werkt, kon 800 liter). 280.000 gulden Nadat Labruyère uit handen van H. G. M. Eikhoudt van Mercedes Benz Nederland de autosleutels had ont vangen, overhandigde hij die direct aan de commandant van het Brouwse brandweerkorps, M. de Boer. Sleutels die een waarde vertegenwoordigden van ruim 280.000 gulden, want dat heeft de nieuwe brandweerauto1 ge kost. Uit de toespraak van Labruyère in het Tonnenmagazijn bleek dat dit lang niet de enige kosten zijn die de gemeente moet opbrengen voor een goede brandweer. Vorig jaar heeft het brandweerkorps Dreischor een nieuwe auto gehad die 210.000 gulden kostte. Die van Brouwershaven kost te 280.000 gulden en daar moeten we ook een nieuwe brandweergarage houwen die begroot is op 350.000 gul den. Verder geven we jaarlijks nog eens 30.000 gulden uit aan nieuw ma teriaal". Behalve geld voor de steeds profes sioneler wordende apparatuur zijn bij de brandweer ook steeds beter op geleide mensen nodig. ,,De brand weer komt steeds meer uit de ama teuristische sfeer. De mensen gaan er vrijwillig bij, maar moeten steeds professioneler opereren". „Goed gereedschap is het halve werk", aldus H. G. M. Eikhoudt van de afdeling Verkoop Speciale Voer tuigen van Mercedes-Benz. Hij verge leek de nieuwe brandweerauto met een perfect maatkostuum. Een maat kostuum dat tot stand kwam in sa menwerking met Ajax Ziegler, de fa brikant die de opbouw van de brand weerauto verzorgde. Namens deze fa brikant sprak B. Quispel. Beide spre kers overhandigden een enveloppe met inhoud voor 'het nablusfonds'. „Het nieuwe voertuig is rood. Dat is dezelfde kleur als de brandweer auto van het brandweerkorps Drei schor. Ik hoop dat die kleur ook de eenheid symboliseert van de beide brandweerkorpsen in de gemeente Brouwershaven". Dal zei J. de Jonge, voorzitter van de kring van bevel voerders op Schouwen-Duiveland en commandant van het brandweer korps Dreischor, Hij vergeleek de nieuwe auto met de wijze waarop de Brouwse brandweer vroeger werkte. „Weet u nog die VW-bus en Chevrolet met losse pomp?". De Jonge bood een financiële bijdrage aan voor de in richting van het instructielokaal in de nieuwe brandweergarage. Ons wagentje „We zijn heel erkentelijk voor alle moeite die aan dit wagentje van ons is besteed", aldus brandweercom mandant De Boer. Hij memoreerde hoe het advies van de brandweercom missie aan het gemeentebestuur tot stand kwam om voor deze brand weerwagen te kiezen. „Tbchnisch is Brouwershaven nu in staat om haar steentje bij te dragen aan de BO- taken die naar de brandweerkorpsen worden toegeschoven. We zijn bereid om ons ook de theoretische kennis ei gen te maken die daarvoor nodig is". Daarom pleitte Labruyère voor meer samenwerking tussen de diver se brandweerkorpsen. „In de toe komst wordt het misschien mogelijk om op Schouwen-Duiveland diverse brandweerbases te maken. Om de brandweergarages zouden dan cir kels moeten worden getrokken die het verzorgingsgebied omvatten, zon der dat men daarbij wordt gehinderd door gemeentegrenzen". Een indeling die volgens de burgemeester een effi ciënter gebruik van mensen en mate riaal mogelijk zou maken. De oude (links) en de nieuwe brandweerauto van het korps Brouwershaven trokken heel ivat belangstelling. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - „Hij is dubbel zo goed dan de brandweerauto die we eerst hadden. Hij is veel sneller, er kunnen meer mensen in en hij kan niet slippen. Ook de tanks en het pompvermogen zijn groter", aldus een enthousiaste brandweerman van het brandweerkorps Brouwershaven. Zaterdagmiddag vond voor het stadhuis te Brou wershaven de officiële overdracht plaats van het Mercedes Benz 1117 F lage/hogedruk blusvoertuig, zoals de nieuwe brandweerauto officieel heet. „Een prachtvoertuig", volgens de burgemeester van Brouwershaven, L. N. Labruyère. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven, Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110- 15071. 01110-12449. (niet voor bezor ging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43.50; per jaar f 166,00; losse nummers f 0.80 De abonnementsprijzen zijn inclu- sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3