Tiende editie Anywave-festival muzikaal en financieel succes 'Ik ben trompettist, maar vandaag ben ik een keiharde zakenman' DE ZIERIKZEESCHE COURANT Candy Dulfer trekt 800 man publiek naar Zierikzeese jeugdsoos Vergadering Grevelingen- sehap WAï rnr PÊ Biir Diefstallen uit auto's Braderie /rommelmarkt Oosterlands Fanfare brengt ruim 6100 gulden op NIEUWSBODE Experiment Blusvoertuig Zomertentoonstelling Wielrennen Wil er een gezonde zeehondenbevolking in de De vrijwillige brandweer van Brouwershaven In en om het Burgerweeshuis in Zierikzee is de Bruenaar Toon van der Steen raasde in Nieu- Oosterschelde komen dan moet de rust van de heeft een nieuw blusvoertuig. (Pag. 3). Zomertentoonstelling weer te zien. (Pag. 4). werkerk naar zijn derde seizoensoverwinning, dieren gewaarborgd worden. (Pag. 2). (Pag. 7). MAANDAG 25 JUNI 1990 146ste jaargang Nr. 24765 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Velen gaan niet naar een concert om de goede tonen, maar om de goede toon. Fliegende Blatter ZIERIKZEE - „Dit was één van de beste Anywave's tot nu toe. Er waren meer bezoekers dan vorig jaar en finan cieel gezien is het voor ons heel goed verlopen". Dat zegt F. Muste van het Zierikzeese jongerencentrum Brogum dat afgelopen weekend weer het toneel was van het jaar lijkse Anywave-festival. Een festival dat swingend van start ging met een optreden vrijdagavond van Candy Dulfer Funky Stuff III gevolgd door een concert van oudgedienden Case Crosshead The Screwdrivers. Ruim 800 mensen waren getuige van de geoliede funk van Candy Dulfer. Aan muziektheatergroep Flub Ju bedrijf was de moeilijke taak wegge legd om het publiek alvast wat op te warmen voor de hoofdact van Candy Dulfer. In Metamorfose vertellen de leden van Flub en Ju, in muziek en beweging het verhaal over de fascine rende gedaanteverwisseling van een wervelende planeet in een geketende- vrouw. Een mysterieuze act met intri gerende muziek en schitterend ge maakte attributen. Of het publiek echt in de stemming was voor een dergelijk fraai stukje theater is de vraag. Het luide geroezemoes tijdens het optreden van Flub Ju was in ie der geval wat storend. Moeiteloos Voor Candy Dulfer bleek het geen enkel probleem om het publiek aan haar voeten te krijgen. Al vanaf het eerste nummer oogstte zij met haar hecht spelende Funky Stuff III en thousiaste reacties vanuit het pu bliek. En het zou er alleen maar beter op worden. Geroutineerd maar voor al ook geïnspireerd werkte Candy haar repertoire af waarbij ouder werk, maar ook werk van haar eerste langspeler Saxuality gespeeld werd. Candy Dulfer is al lang geen onbe kende meer in Brogum. Zij trad er twee keer eerder op en ook bij die ge legenheden kreeg zij de Zierikzeese jeugdsoos aan het swingen. Case Crosshea'd The Screwdri vers stapte dan ook in een danig op gewarmd bed en zanger Kees 'Geluk kig heb ik meer verstand van verzekeren' de Feiter had er geen en kel probleem mee om het publiek in de juiste stemming te krijgen en te houden. De line-up van Case Cross head staat garant voor een stevige portie rock. De bandleden hebben hun sporen in de muziek al ruim schoots verdiend en dat hoor je... Swingend Hetzelfde kan gezegd worden van Trouble waarin Ex-Noise, ex-Diffe rent Style en ex-Basic Troubles-leden elkaar muzikaal gevonden hebben. Zij stonden voor de moeilijke taak het festival in Brogum op de altijd wat lauwe zaterdagmiddag te openen en zij deden dat met verve. Gespeeld werden hoofdzakelijk covers van the Stones, Police en Simple Minds. Heel anders was het optreden van speed-metalband Paralysis waarbij men bijna constant in de hoogste ver snelling speelde. Een band voor de liefhebbers. Car Trouble kondigt zichzelf aan als soepel swingend en snel rockend 'en 'dat klópt aardig'mét "de realiteit. Aardig waren ook de vertalingen van stampers als David Bowie's Rebel re bel waar Car Trouble 'Jonge jonge' van had gemaakt. Stevige rock in ie der geval van een hecht spelende band. Voor wie het even een tikje rustiger aan wilde doen was er tegelijkertijd met het optreden van Car Trouble in de tent het optreden van Stichting Tante Bep waarin de avonturen van Mathilde M., de beroemde dompteuse in beeld gebracht werden. Zij waagt <zich aan het temmen van het wildste beest dat zij kent: haar echtgenoot Frits. En voor wie het naadje van de kous wil weten: het lukt. Nieuw op Anywave was Kibosli, een trio dat er stevig tegenaan ging met snoeiharde punk. Leuk voor de liefhebbers, maar zeker niet geschikt voor een breed publiek. Van een heel ander kaliber was het optreden van Me, Miss Marple and the Boogie Transform. Deze formatie, met ex-leden uit onder meer White Lady, Basic Troubles en The Noise, bracht een gevarieerd optreden waar bij de nadruk vooral lag op funky muziek. Eigen nummers zowel als uitstekend gespeelde covers van on der meer Kiki Dee's I've got the mu sic in me en de klassieker You're no good met fraaie zang van Everdina Fiebrandt en Anita Boersma. Candy Dulfer in actie. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - In het dorpshuis te Bruinisse wordt op donderdag 5 juli een vergadering gehouden van de Raad van Bestuur van het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen. Op de agenda staat het beheersplan Grevelingen en een werkplan van de schapsverordening. Ook de jaarreke ning 1989 komt aan de orde. De verga dering begint om 10.30 uur. band ook weer oudgedienden uit on der andere New Gate en de RF-band. Hecht Hoewel deze groep nog maar sinds begin dit jaar in deze samenstelling optreedt kwam het allemaal erg hecht over. Tbrwijl bassist Kees Ren tier en drummer Louis Rentier zich bescheiden op de achtergrond opstel den mochten gitaristen Jan-Piet en Henry zich uitleven in fraaie dubbel loops gitaarpartijen. Klasse. Past Tense is in een nieuw, ruimer, jasje gestoken en heet nu Jack Street Band. De band heeft er een gitarist, een toetsenist en een percussionist bijgekregen en dat geeft de band veel meer mogelijkheden. Covers van vooral Santana (She's not there, Oye como va) kwamen goed uit de verf maar in deze bezetting moet de Jack Street Band meer kun nen dan zestiger jaren covers spelen. Verrassend en verfrissend was het op treden van nieuwkomer Zero Posi- De headbangers gingen volledig uit hun bol tijdens het optreden in de tent van Treasure. De door ex-Randan gitaristen Martijn Klippel en Willie Berrevoets opgerichte band bracht hardrock in de ware zin van het woord. Snel, swingend, maar vooral gedisciplineerd zonder overdreven lange solo's of andere egotripperij. Een spetterend optreden derhalve van een band waar we zeker nog meer van zullen horen. Verwachting tot dinsdagavond: Warm Flinke perioden met zon en droog. Minimumtemperatuur omstreeks 15 graden, middagtemperatuur onge veer 27 graden. Matige zuidoosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 29 juni: HET WEEROVERZICHT De Zeeuwse Hardrockband Myrmi don, ook voor de eerste keer op Any wave, stond intussen al vol ongeduld te wachten tot zij mocht losbarsten. Rauw en hard, dat is eigenlijk de best passende omschrijving van de mu ziek van Myrmidon. Naast eigen werk speelde zij covers^van onder meer Thin Lizzy en dan valt het al snel op dat het dubbelloops gitaar- werk van het Lizzy-duo Robertson/ Gorham moeilijk te benaderen, laat staan te evenaren is. Dolle pret was het daarna bij de band die zichzelf afficheert als de dorstigste band sinds Normaal: de Legendary Booze Brothers. Wie weet dat hun muziek wordt beïnvloed door voetbal en dat ze ook nummers van Boney M en Manke Nelis op het repertoire hebben weet genoeg. tief. Deze formatie bracht uiterst swingende muziek met een knipoogje naar de blues en met opmerkelijk veel spelplezier. Waarbij vooral de prestaties en presentatie van de zan ger tot de verbeelding deden spreken. Ook weer een nieuwkomer op Any wave was de formatie Crush. Dit achtkoppige gezelschap bracht funk- rock die de moeite van het beluiste ren zeker waard was. Hetzelfde kan gezegd worden van Big Time met dit verschil dat zij naast funk ook vrij stevige rock en gevoelige ballads ten gehore bracht. Treasure speelde veel eigen num mers en een enkele cover (AC/DC's Highway to hell en Whole lotta Ro- sie) er tussendoor. Met het gitaarge- weld van Treasure nog nasuizend in de oren was het vervolgens onver valst rocken geblazen bij Surrender. Deze band heeft zich toegelegd op covers van onder meer het Ameri kaanse hardrocktrio ZZ-top en de Ne derlandse formatie New Adventurés. Geen muzikale hoogstandjes bij Sur render maar gewoon lekkere snelle rock'n roll. Zo nu en dan zelfs in on vervalst Zeeuws gezongen. In ieder geval vermaakte een nog steeds prop volle zaal zich uitstekend. Voordat de laatste feestnummers het voorgezien hielden liep het tegen vieren. Woensdag: Zonneschijn: 30%. Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: oost 3 Donderdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 26 juni Zon op 05.21, onder 22.05 Maan op 09.50, onder Eerste Kwartier: 29 juni (00.07) DE BILT - De atmosfeer is inmid dels flink aangewarmd. Op ongeveer 1500 meter hoogte is de temperatuur zo'n 11 graden. Daar komt nog een paar graden bij. Doordat we morgen öp flinke perioden met zon mogeff re kenen wordt het warm. In de middag stijgt de temperatuur naar ongeveer 27 graden. Het weer staat dinsdag on der invloed van een hogedrukgebied boven Oost-Europa en een lagedruk gebied dat boven Zuidwest-Frankrijk tot ontwikkeling komt. Beide zorgen ervoor dat in de loop van de dag de wind naar een zuidelijke richting draait. Droge en warme lucht stroomt dan naar ons land. Het blijft droog. Vanaf woensdag wordt het la gedrukgebied boven Frankrijk bepa lend voor het weer. In de onstabiele lucht komt het in de loop van de dag tot regen- of onweersbuien. Dansbare, swingende muziek kwam vervolgens van Check it Out, qua stijl een soort vervolg op Iziidini- ni met covers van Chaka Kahn, Johh- ny Guitar Watson en Bozz Scaggs. De gitaar stond centraal in het optreden even later van The Passenger. In deze Dit nummer bestaat uit 8 pagina's RENESSE/BURGH-HAAMSTE- DE/BRUINISSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de auto van A. van P. uit Oudenhoorn beschadigd door een inbraak. Het voertuig stond geparkeerd r an de Oude Moolweg te Renesse. Dieven probeerden een raampje aan de rechterachterzijde open te wrikken en toen dat niet lukte het portierslot te forceren. Toen dat ook niet ging gooide men een baksteen door een ruitje van de auto. Er wer den twee zonnebrillen en een vlag uit het voertuig oiuvreemd. Dezelfde nacht werd uit de auto van F. S. K. uit Moers (Duitsland) een ra dio/cassetterecorder en een Canon ca mera gestolen. De auto stond gepar keerd aan de Grevclingendam nabij Bruinisse. Het rechterachterportier werd geforceerd. Een nacht later, van zaterdag op zondag werd van de caravan van J. A. G. uit Bergen op Zoom het neuswiel met draaimechanisme van de dissel gestolen. De caravan stond op een camping aan de Jonge Jan Boeyes- weg te Haamstede. Aan de Hoogenboomlaan te Renes se stond de auto van M. G. M. van H. uit Vught geparkeerd. Dieven braken het voertuig open cu gingen er van door met een hengel en werpmolen ter waarde van 250 gulden. OOSTERLAND - „Ik ben de trompettist. Maar van daag ben ik een keiharde zakenman". Adrie Stoutjesdijk uit Oosterland was een van de ongeveer dertig muzikan ten van Oosterlands Fanfare die zaterdag tijdens de bra derie/rommelmarkt in de CTV-loods aan de Van de Abee- lestraat zijn meest zakelijke talenten naar boven haalde. Het resultaat was er naar want het evenement bracht een brutobedrag van ruim 6100 gulden op. Geld dat volgens voorzitter Han Machielse bestemd is voor het instru mentenfonds van het fanfaregezel schap. ..Elk jaar organiseren we ten bate van de muziek een braderie en om het jaar houden we daar een rom melmarkt bij". Dat laatste was ook dit jaar geval. In de kramen die in de CTV-loods stonden opgesteld boden enkele tientallen handelaren en par ticulieren op commerciële wijze hun waren aan en zeven kramen werden bemand door muzikanten ten gunste van hun fanfarevereniging. Debuut In die zeven kramen werd vis ver kocht. men kon er schieten op papie ren bloemen, enveloppen trekken, de naam van een pop raden en snuffelen tussen tweedehands spullen die de muzikanten de afgelopen drie maan den dphaalden in Oosterland. Er was een ruime belangstelling voor. ,.De verkoop gaat goed. Dat komt omdat de spullen zo wei nig kosten. En toch is alles wat er bin nen komt voor ons pure winst", stel de oud-gemeentesecretaris van Duiveland. J. van der Maas tevreden vast. Hij maakte zaterdag zijn de buut als verkoper in een rommel- marktkrnam. ,,Ja, het is de eerste keer. Dat komt omdat ik tuba ben gaan studeren nadat ik in de VUT ben gegaan". 10,per maand Ook aan dc rand van het loods, bij de grotere huishoudelijke artikelen werden goede zaken gedaan. „Vooral de verlichting loopt goed. Dat is heel vreemd, want meestal is daar niet zo veel belangstelling voor", aldus trompettist Stoutjesdijk. In dc ver koop van de vier gasfornuizen met oven had hij een hard hoofd. „Die lo pen niet. Ik heb er een verkocht aan een goede kennis, maar die deed het meer voor de fanfare dan voor het gasfornuis". Ook bij het 21-spcl liep het storm. „Moet je kijken wat een gat we al hebben in dat stuutje kaarten", stelde de penningmeester van de fanfare, M. A. Steenpoorte tevreden vast. „Er zijn mensen bij die blijven aanhou den. Die kopen telkens weer zo'n kaartje omdat ze denken dat ze op den duur 21 kunnen maken". Een ge lukje dat 75 gulden oplevert. Maar ook 'mindere' prijzen zoals 50 of 25 gulden gingen er af en toe uit. Tot vreugde van de koper, maar tot spijt van Steenpoorte. „Weer 25 van die kaartjes voor niks verkocht", merkt hij grinnikend op als aan de gelukki ge winnaar 25 gulden wordt overhan digd. Met kans op het winnen van het schitterende fotoboek van Schouwen-Duiveland. Maandag - Dinsdag - Donderdag - Vrijdag al het nieuws van Schouwen-Duiveland bij u thuis met de Zierikzeesche Nieuwsbode! Wekelijks worden uit dc inzenders van onderstaande bon 4 fotoboeken van Schouwen- Duiveland beschikbaar gesteld. Bon voor zomerlang leesplezier JA, voor f 40— willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode 4 maanden lang ontvangen. De eerste twee weken krijgen wij deze krant gratis. Tevens maak ik kans op het winnen van het fotoboek Schouwen-Duiveland. Naam Adres Postcode: Telefoon Plaats: Handtekening: De ingevulde ondertekende bon. met wettig betaalmiddel, in een gesloten envelop, zon der postzegel, sturen naar Zierikzeesche Nieuwsbode, abonnementenadministratie, antxooordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1