Oranje-gekte in beeld Schouwse Ruiters prolongeert CH Concours Hippique van de LR/PC Westelijk-Schouwen NIEUWSBODE Zomeravondcompetitie 7 Van der Wielen pakt tweede plaats bij skeeler wedstrijd Kogelslingeren Testwedstrijd Reünie SV Burgh en SV Zeemeeuwen J. den Hengst wint Meaux PV Gevleugelde Vrienden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 juni 1990 Nr. 24702 ZIERIKZEE - In de diverse drink- en eetgelegenheden in de regio ziet men tegenwoordig oranje in plaats van 'beesjes'. Of zullen die kruipertjes er toch öök nog tussenzitten? Hoe dan ook, een-nog - niet aflatend chauvi nisme spreekt hier duidelijk uit. Cafetaria 't Visslop, te Zierikzee, doet het ook oranje. O ja, en dan nog even dit! Weten jullie waarom Ronald Koeman van zijn trainer geen penalty's meer mag nemen? Nee? Nou, omdat Beenhakker bang is dat het sneeuwvlokje terug zal spelen op Van Breukelen (Foto: Joop van Houdt). DREISCHOR - LR en PC De Schouwse Ruiters uit Dreischor, houdt op za terdag 23 juni 1990 een groot concours hippique voor paarden en pony's in ma nege De Korenzolder. Dit groots opgezette concours hippique is een vervolg op het jubileum CH dat de 50-jarige club, die daarmede de op één na oudste club in Zeeland is, in 1989 organiseerde. En met zoveel succes dat diverse ver enigingen de vraag stelden of ze eventueel volgend jaar terug mochten komen maar dan mét hun ponycombinaties erbij. SPIJKENISSE - De schaatser Leon van der Wielen, uit Zierikzee, heeft tij dens zijn eerste landelijke B skeelerwedstrijd een tweede plaats weten te be machtigen. De door de Stichting Skeelermarathon Nederland (SSN) in Spij- kenisse georganiseerde wedstrijd werd bezocht door een vijftigtal liefheb bers. De wedstrijd ging over 45 minuten en vijf ronden. Het bestuur van de LR en PC Schouwse Ruiters ging met dit gege ven aan de slag. Het terrein werd nog eens uitgebreid gemeten, immers er moesten zo'n 13 a 14 dressuurringen uitgezet kunnen worden inclusief een menring c.q. afdelingdressuur ring en een parcours voor de menners die de z.g. vaardigheidsproef wilden rijden. Met deze cijfers in de hand stelde het bestuur bij de aanvrage van de wed strijd aan de Koninklijke Nederland se Federatie van Landelijke Rijver- eniging en Ponyclubs een limiet van maximaal 260 dressuurcombinaties. De inschrijf datum sloot op 19 mei 1990. Doch zie wat er gebeurde. Op de 19e mei waren die 260 combinaties reeds binnen. De ervaring leert dat er altijd wat achterblijvers zijn die ook nog willen starten. Sneu voor sommigen van die clubs, ze konden er niet meer bij. Alleen in geval van afmelding zou wat ruimte kunnen ontstaan zo dat er nu een wachtlijst is aangelegd. 500 starts Zesendertig waren er wél op tijd bij. Uit de gehele zuid-west hoek van ons land komen de paarden- en pony combinaties de 23e juni naar Bruinis- se, in totaal zullen er meer dan 500 starts te zien zijn die dag. In de zware dressuur klasse (Z) komen verschil lende gerenommeerde combinaties uit. Bij de pony's o.m. de Zeeuwse in door kampioene Alice van Exel met Christiaan van de Oranjeruiters uit Willemstad, doch ook onder andere Corny de Jong met Springtime van de rijvereniging Dubbeldam e.o. Bij de Zware klasse paarden even eens een aantal bekende dressuur- amazones en ruiters. Tonnie Honig met Chianty, de NBVR kampioene van Zuid-West Nederland, Marina Quaak met Ticardo van de Haring- ruiters uit Biervliet die op de Levade uitkwam, doch ook Kitty Perridon met Vurriaan van de vereniging 't Bergse Bos uit Rotterdam en Denise Brand met Weimar van de Develrui- ters uit Heerjansdam. En eveneens de bekende dressuurinstructrice Hanny den Exter met Sevenum uit Kortgene. Een schimmel die magni fiek kan lopen indien Den Exter hem in de hand kan houden, want het paard is zeer moeilijk te berijden. Er is in Bruinisse, op de schitteren de accommodatie die manege De Ko renzolder biedt in alle disciplines van de paardensport actie. Het aan gespannen rijden, ook wel mennen genaamd, is tc zien. In actie komt hier de provinciale kampioen Adrie Louwerse met R. Dusty van de Schel- destad uit Vlissingen. Er rijden 4 en 8 tallen zowel bij de pony's als bij de paarden, en in 12 dressuurringen te gelijk rijdt.een groot aantal combina ties haar verschillende proeven al naar gelang haar klasse. Taken De Schouwse Ruiters staf bestaat De stand is momenteel als volgt: SKNWK 13 10 2 1 22 31- 8 Gouwe Geit 13 8 1 4 17 24-12 Zierikzee vet. 13 6 3 4 15 23-14 deze dag uit ±50 mensen die de diver se taken verrichten. De belangrijke posten als secretariaat en rekenka mer worden bezet door geroutineerde mensen, doch dit is eveneens van toe passing op de parkeerwachters en de koffiedames, ringmeesters en schrijf sters*. Microfonist is dit keer Hans Wijnbergen die als uiterst deskundig te boek staat. Anton Hanse bouwt de springpar- coursen op Bruinisse en ook hij doet dat al vele jaren. Hans Leynse zal het parcours neerzetten voor de vaardig heidsproef bij de menners. Een disci pline die vrij nieuw is doch die door de bekende 4 spanwedstrijden ruim in de belangstelling staat. Ook ligt het in de bedoeling een strodorp neer te zetten bij de manege. Vorig jaar was dit zo succesvol dat be sloten is dit nu weer te doen. Diverse ondernemers hebben zich al gemeld om de stands te gaan bemannen. Ui teraard kan een wedstrijd als deze niet zonder sponsoring tot stand ko men. Het bestuur van de organiseren de club is dan ook op zoek gegaan naar sponsors. Het was niet moeilijk om de hoofdsponsor te vinden. Er komt dan ook een speciale ABN-stijl- prijs deze dag. Die gewonnen kan worden door de combinatie die deze dag in de springrubrieken de beste stijl etaleert. En dat hoeft niet altijd de winnaar te zijn van zo'n rubriek. Immers een combinatie die in schitte rende stijl de hindernissen springt doch op de laatste hindernis een balk uit de lepels tikt, kan toch als beste beoordeeld worden door de jury. Ver der spelen bij het toekennen van de stijlprijs mee de gedragingen van de ruiter/amazone t.o.v. zijn of haar rij dier, de correcte kleding enz. In de diverse springrubrieken is de inschrijving goed te noemen. In de zware klasse oogt het aantal deelne- meres wat weinig doch de kwaliteit van de starters staat buiten kijf. Zo zal Kees-Jan v. d. Graaf op zijn eigen terrein zeker niet willen verliezen van de uiterst gewiekste combinatie Piet Huige met Waldon van de Weel- ruiters uit Borssele. En zeker ook niet van Rob ter Borg die in dienst is bij Van de Graaf. Rob ter Borg zal zelfs in drie verschillende klassen in actie komen. In de M klasse zit meer verscheidenheid. Bram Klaasse met Cartouche van Walcheren behaalde al veel successen dit jaar evenals Sanja Dingenianse met Patrick D van de Paardebloem uit Kloetinge. Doch ook Co Quartel met Antigoon van de Schouwse Ruiters zelf. mo menteel nog steeds de Zeeuwse titel houder in de klasse L Samengestelde wedstrijd zal, als Antigoon in goede doen is, zeker gaan meestrijden om de ereprijzen. Bij de pony's komt Eli- ne Struijk in actie. De pony-amazone van de Schouwse Ruiters boekte dit jaar al verschillende overwinningen Duiveland 13 5 3 5 13 17-19 Mcvo vet. 13 3 6 4 12 13-16 Dreischor 12 3 3 6 9 18-29 Stella Boys 12 2 3 7 7 13-30 Vcloeitas 13 3 1 9 7 25-36 in de zware klasse o.m. in Heerjans dam en in Scherpenisse. De spring- combinatie, die Pascal door de par- coursen loodst, krijgt concurrentie van o.m. Mariska Boone met Meivin en van Rowena de Pender die met Ne- lis pas promoveerde naar de hoogste klasse. De enige niet-Zeeuwse Miran- de de Visser van de Develruiters in de Z klasse kan natuurlijk voor een ver rassing 2orgen. Tijdschema De aanvang van deze wedstrijd is 's morgens 9.00 uur. Er wordt een strak tijdschema aangehouden en om 13.00 uur zal een groot aantal prijswin naars bekend zijn. Om 16.30 uur be gint de laatste rubriek, het jacht- springen in de klassen M en Z paarden. Afdelingsdressuur In de afdelingsdressuur kwamen, door de vele afmeldingen van met de name de Flardingha-ruiters, enkele Zeeuwse teams uit. Het pony achttal van de Schouwse Ruiters reed een prima proef getuige de 129 punten in de L-klasse. De paarden van de Dreisterse club vormden een viertal en ook die slaagden erin eerste te worden door 126 punten te scoren in de I.rklasse. Het M viertal van Zuid- Beveland liet eveneens een goede proef zien en scoorde 124 punten, ook een ee rste prijs. Het M- en Z-springen pony's werd een prooi voor respectievelijk Anne- mirke Klompe met Nandor en Eline Slruyk met Pascal. Beiden bleven foutloos in hun omloop. In de dressuur reed verder Wil Brusselaars met Muck zich in de kij ker. Di' Bru-amazone scoorde in de L2-klasse paarden 128 punten en leg de beslag op dc blauwe rozet als vier de prijswinnaar. Co Quartel bleek in de LI klasse goed voor de tweede prijs. De 125 punten van Quartel wa ren er eindelijk eens meer dan de reeks van 118 en 119 punten die hij de laatste tijd steeds scoorde. Bij de po ny's twee goede proeven van Marit dc Vrieze met Dvorak. De Schouwse Ruiter «amazone reed voor het eerst een L2-proef en scoorde direct 120 punten, wat een derde plaats bete kende 's Morgens had zij met 126 ZIERIKZEE - Vanavond, dinsdag, vindt op sportpark Bannink te Zie rikzee een dubbele kogelslinger- wedstrijd voor senioren en jongens A/B plaats. De wedstrijden starten om 19.00 uur en om 20.15 uur. ZIERIKZEE - Vanavond, dinsdag, vindt op de kunststofaccommodatie van atletiekvereniging Delta Sport een testwedstrijd plaats op de af stand 800 meter. De wedstrijd is be doeld voor senioren en A- en B- junioren dames en heren. De aan vang is 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Op 26 augustus 1990 is het inmiddels al weer 25 jaar geleden dat de sportver enigingen Burgh en Zeemeeuwen fu seerden en verder gingen onder de naam DFS (Door Fusie Sterk). In verband met het bereiken van deze mijlpeil wordt er op zaterdag 25 augustus een receptie gehouden voor leden en oud-leden. Een en ander vindt plaats in dorpshuis De Schut- se, te Burgh-Haamstede. De receptie op die bewuste zater dag wordt gehouden tussen 19.30 uur en 21.00 uur. Het ligt in de bedoeling om dorpshuis De Schutse op 25 augustus aanstaande in te richten als een soort expositieruimte. Alles met betrekking tot de SV Burgh, SV Zee meeuwen en SV DFS wordt tentoon gesteld. Mede hierom roept de orga nisatie de hulp in van bereidwillige personen die eventueel nog in het be zit zijn van foto's of andersoortig ma teriaal van vorengenoemde sportver enigingen. ITALIË - De Belgische Voetbalbond is van plan, de boete die Eric Gerets krijgt voor zijn rode kaart tegen Uru guay, te betalen. Gerets kan rekenen op 14.000 gulden straf van de FIFA. Bondsvoorzitter Michel d'Hooge liet weten, dat de definitieve beslissing over boetes pas na de wereldtitel strijd wordt genomen, maar dat Ge rets in ieder geval niet uit eigen zak hoeft te betalen. Leo Clijsters en Georges Grün doen niet mee in het laatste groepsduel van België, tegen Spanje. Beiden zijn geblesseerd. Jozef Chovanec mist de laatste groepswedstrijd van Tsjechoslowa- kije, tegen Italië. De PSV'er viel vrij dag tijdens het duel met Oostenrijk geblesseerd uit. Zijn spierverrekking is nog niet volledig genezen. Vooraf werd als winnaar getipt de plaatselijke vedette Jan de Roon, uit het plaatsje Rhoon. Na een kwartier koers ontsnapte De Roon uit het grote peloton en wist alras een voorsprong van dertig seconden te bewerkstelli gen. Tien minuten later waagde Ferdi Wisse, uit Vrouwenpolder, een demar rage en kon met succes aansluiten bij De Roon. Samen bouwden zij de voor sprong op het razende peloton uit tot zo'n veertig seconden. Krachten verspeeld Weer tien minuten later, na 35 mi nuten koers, bleek favoriet Jan de Roon, teveel krachten te hebben ver speeld. Hij werd zonder pardon op- ZIERIKZEE - De wedvlucht vanuit Meaux van PV Zierick, met 269 dui ven in concours en westenwind, werd gewonnen door J. den Hengst. Hij klokte de eerste duif om 16.10 uur over ±309 km met een snelheid van 10,64 m/min. W. Blom werd 2e. M. K. Krijger had 7 van de 8 duiven in de prijzen. Comb. v. d. Kamp 17 van de 28 duiven. J. den Hengst 1, 18, 25, 42, 48 (14); W. Blom 2. 12,17, 29, 49, 59, 60 (23); comb, v. d. Kamp 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 14, 16, 26, 33, 35, 36, 44, 45, 50, 64 (28); M. C. Bol le 6, 22, 27 (9); L. de Hooge 11, 20, 24, 66 (8); M. K. Krijger 13, 21, 23, 30, 31. 47, 65 (8); A. M. Berrevoets 15, 38, 55 (7); Kaaysteker den Boer 19, 63 (9); J. A. v. d. Linde 2£, 37, 43, 56 (10); P. Hil- lebrand 32, 34, 46, 53, 62, 68 (14); E. Groenleer 39, 57 (21); W. Roggeband 40 (12); P. Kouwenberg 41 (7); C. Wesdorp 51 (5); C. J. Berrevoets 52 (9); F. Mays 54, 61 (6); J. C. Pankow 58 (5); J. Ver wijs 67 (14). geslokt door het peloton. Het lukte de Zeeuw en ware stayer Ferdi Wisse wel om uit de greep van de achtervol gers te blijven. Na één van de vele premiesprints was het Leon van der Wielen die definitief uit het peloton ontsnapte. Van der Wielen bouwde zijn voor sprong uit tot 20 seconden. Zijn trai ningsmaatje en clubgenoot Wisse kon hij evenwel niet meer achterha len. Wisse eindigde zodoende op de eerste plaats en op de tweede stek nestelde zich Van der Wielen. De ove rige Zeeuwen Van Nieuwenhuize en Van de Kreek, beiden uit 's-Heer Arendskerke, eindigden respectieve lijk op een vijfde en zesde plaats. ZIERIKZEE - Hieronder volgen de uitslagen van de wedvlucht vanuit Etampes (380 km) van PV Gevleugel de Vrienden. In concours waren 242 duiven. Er werd gelost om 06.20 uur. De eerste duif viel om 11.11 uur, ter wijl de laatste om 13.26 uur werd ge klokt. Tijdens deze zwaar verregen de vlucht wist de combinatie Bruin/Berrevoets als winnaar uit de bus te komen. Combinatie Bruin/Berrevoets: 1- 29-33-38-40-50-53 (15); B. Scherpenisse: 2-10-11-17-27-46-60 (18); L. Berrevoets: 3-9-21-54-55 (13); J. van Almkerk: 4-42 (13); C. van de Hoek: 5-7-35-44-52 (12); P. Heeren: 6-47 (14); C. Gieskens: 8-18- 58 (7); J. J. de Jonge: 12-23-49 (9); M. Gieskes: 13-24-25-30-37-39-61 (12); A. Romijn: 14-15-22 (16); L. Heyboer: 16 (6); H. Koster: 19-41-43-51-56 (14); J. van IJsseldijk: 20-28-48 (12); L. Fon- teine: 26-45-59 (16); A. Bakker: 31-57 (12); L. van de Hoek: 34 (8); H. Kuy- ten: 36 (4). de afsluiting van een lange dag Con cours Hippique. Uitslagen Hieronder volgen de resultaten van met name de Schouwen-Duivelandse combinaties: B-springen: Rianna Struyk/Timmy/Schouwse Ruiters, 10.5 fout; L-springen:Rozemarijn de Leeuw/Maja/Schouwse Ruiters, 7 fout; M-springen:Annemieke Klom- pe/Nandor/'Schouwse Ruiters, 0 fout; Z-springen:Eline Struyk/Pascal/ Schouwse Ruiters, B0/41.2. Dres- suur:Arianne Hanse/Sunny, le plaats L-mennen; Alice van Exel/Cinderel- la/Oranjeruiters, le plaats Z1 pony; Marina Quaak/Ticardo/Haringrui- ters, le plaats Z2-paarden; Esther Theunisse/Fernando/Flardingharui- ters, le plaats Ml-pony; Peter Al- bers/Bijou/Flardingharuiters, le plaats M2-paarden; Annemieke Bak- ker/Sunny Boy/Sasruiters, le plaats M2-pony; Augusta Iandsheer/Do- nald/Oranjezon, le plaats Ml-paar- den; Jozien Tramper/Pelopidas/N- Beveland, le plaats L2-paarden; Ma- scha Bustraan/Evita/Z-Beveland, le plaats Ll-paarden; Sabina Nelis/El- vira/Z-Beveland, le plaats L2-pony; Sandra Schoolenberg/Yorby/Flar- dingharuiters, le plaats L2-pony; Ma- rit de Vreeze/Dvorak/Schouwse Rui ters, le plaats Ll-pony; Christel Rijks/Baghara/Paardebloem, le plaats L2-paarden; Christiaan Ver- duIt/Evita/Eendrachtruiters, le plaats B-paarden; Nathalie/Cea- sar/Paardebloem, le plaats B-pony. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan RENESSE - Het nieuwe bestuur van de Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Westelijk-Schouwen, uit Renesse, heelt over het algemeen een geslaagd Concours Hip pique op poten gezet. Dit ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de vereni ging. Alleen het secretariaat, cq. de rekenkamer, had moeite met de elektronica en de telmachine. Hierdoor viel er min of meer een zwarte schaduw over de wedstrijd. De prijzen van de ochtendproeven werden zo'n anderhalf uur te laat uitgereikt. Dit resul teerde erin dat vele tientallen combinaties reeds met de trailers waren vertrokken. Verder verliep het concours overigens prima. Anton Hanse had een goed springcon cours gebouwd, terwijl de dressuurringen er eveneens goed bijlagen. De publieke belangstelling echter was zeer matig te noemen. En dat is uiteraard jammer voor een jubileren de vereniging. Maar het is een ten dens die echter op meer plaatsen te bespeuren valt. In het springen was Piet Huige van Waldon in de Z-klasse duidelijk de sterkste. De grote favo riet Kees Steendijk met Boy in de Z- dressuur kwam echter twee punten tekort om Marina Quaak van de over winning af te houden. Weliswaar pro beerde Steendijk van alles om de enigszins onregelmatig gaande Boy naar de eerste stek te sturen, doch de jury had de routiniers door. punten in de Ll-klasse reeds een eer ste prijs behaald. Mennen Arianne Hanse won in de L-klasse het mennen. Welliswaar zonder te genstand, doch de 120 punten stem den tot tevredenheid. Hanse reed met Sunny. Adrie Louwerse met R.Dusty won zoals verwacht de zware klasse mennen. Het hoogste dagtotaal kwam toe aan de B pony Lucie Louws met Melcha. Melcha, vroeger bereden door Sonja de Feiter, reed met zijn nieuwe bazin naar 134 punten. Over het algemeen een vrij lage score de gehele dag in alle dressuur- klassen. In het springen ging dat be ter. Zo bleven de eerste zes B-paarden alle foutloos, wat bij de L-paarden na barrage vijf combinaties gelukte, 's Avonds kregen de feestelijkheden een vervolg voor de organiserende en jubilerende vereniging. Een gezelli ge barbecue zorgde voor een verdien- Stijlvnl teerden de paarden en pony's over dc hindernissen gestuurd, tijdens het jubileumconcours hippique van de LR en PC Westelijk Schouwen (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Gisteren, maandag, is bij de vermelding van dc standen van dc zomcravondvootbalcompctitie de totaalscore van alle ploegen weggeval len. Hieronder derhalve wél de volledige ranglijst. 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7