SV Duiveland sluit af met een tentenkamp en ludieke clubderby Breidenbach winnaar van achtste Sternloop Oranje-gekte in beeld Damesvoetbalsters SKNWK nemen voorproefje op komend jubileum NIEUWSBODE Competitie-indelingen voor de KNVB-ploegen Halve marathon van Colijnsplaat SKNWK nu reeds kampioen van zomeravondcompetitie OOSTERLAND - Op het Oostersportpark te Ooster- land is door de sportvereniging Duiveland het voetbal seizoen 1989/1990 definitief afgesloten. Met voor elk wat wils werden de laatste acties op de Oosterlandse gras mat gebracht. Een grasmat die de komende weken door gemeentewerken intensief onder handen genomen gaat worden. Voor het eerst werd er speciaal voor de jeugd een tentenkamp gehouden, een ludiek idee dat wegens enorm succes volgend jaar wordt geprolongeerd. De seni oren konden zich uitleven op het vijfde mix-toernooi. Voorafgaand aan de spannende overnachting op het hoofdveld van het Oostersportpark, konden de al lerjongste (E- en F-pupillen) leden van SV Duiveland zich nog uitleven tegenover de moeders. Spontaan hadden de meeste moeders toegezegd de strijd met hun keuters graag te willen opnemen. Slechts een enke ling moest de uitnodiging wegens ziekte, of zwangerschap laten voor wkt die was. Moeite De opvoeders bleken een enorme moeite te hebben met het bedwingen van hun nakomelingen. Razendsnel en opvallend behendig stoven de pu pillen langs de moeders. Uitslagen als 4-1 en 4-0 spraken wat dat betreft boekdelen. Ook toen de moeders met zijn allen positie kozen tussen de pa len kon een 'afgang' niet voorkomen worden. Logisch, want wat is er nu leuker om eens je moeder de les te le ren en een blauwtje te laten lopen. Na deze clubderby werd het tijd om de nachtelijke hooiberg in orde te brengen. Tevoorschijn kwam een veertiental pup(illen)tentjes. Met be hulp van de E'tjes en F'jes stonden deze in no time in de hoek nabij de cornervlag netjes in een rondje opge steld. Inmiddels was het 20.00 uur ge worden. Tijd voor een bakkie koffie. Tevens werd tegelijkertijd de video film gedraaid welke was gemaakt tijdens het bezoek aan de Rotterdam se Kuip. Na een kus, een knuffel en waar schuwende woorden van moeders (om gehoorzaam te zijn tijdens de over nachting), bleven de 31 pupillen ach ter met zes man begeleiding. Aan sla pen werd vooralsnog niet gedacht. Eerst nog een partijtje voetbal en - vooral - veel lol trappen. ,,Pas na twaalf uur werd het een beetje rustig, maar om kwart over vier was de eer ste alweer wakker. Een goed uur la ter, om half zes, waren ze weer al aan hun eerste partijtje voetbal begon nen", vertelt jeugdvoorzitter Joop van der Laan glimlachend. Strafschoppen Na een uigebreid ontbijt met bolus sen, konden de pupillen zich vervol gens nog uitleven middels strafschop pen op de keeper van het vierde elftal, Ab van Beek. Bij de start van het mix-toernooi voor de senioren, rond half tien 's morgens, waren de meestert echt versleten. „Maar ook de begeleiding was behoorlijk moe, want wij zijn allemaal opgebleven vannacht. Dat moet natuurlijk ook wel want je hebt toch de verantwoor ding over zo'n dertig van die apen. Maar het is door iedereen enthousiast ontvangen en volgend jaar zullen we het zeker weer overwegen te doen", aldus Van der Laan. Aan het mix-toernooi zaterdag, de den in totaal vijf ploegen inee. Vier teams waren via loting samengesteld uit de evenzoveel senioren-elftallen. Eén elftal bestond uit puur alleen oud-Duiveland spelers. Zo liep daar ineens weer te schuiven met de bal onder andere Jaap de Bruine, Jan van Dijke en Henk Dorst (vader van de naar VC Vlissingen vertrokken Emiel Dorst). Als coach van de ex- Duiveland spelers trad op Henk van der Werf. De inbreng van de ex-voetballers was de laatste jaren wat minder ge worden. Door toedoen van de organi satoren Wim Matthijse en Peter de Vlieger waren er tijdens het vijfde mix-toernooi weer meer oudgedien den van de partij. Men was zelfs ge komen vanuit Almere-haven, het Brabantse Grave en Biggekerke. Tij dens het mix-toernooi deden zich na genoeg geen problemen voor. Wel ging de al geruime tijd sukkelende selectiespeler René leCombte toch weer door zijn knie, ondanks het feit dat hij hieraan nog niet zolang gele den geopereerd is. Toeziende oog Onder het toeziende oog van de nieuwe Bruse trainer Cees Willemse, wist Duiveland 3 de eerste plaats te bereiken, met 5 punten. De strijd aan de top was overigens uiterst span nend. Drie teams wisten namelijk vijf punten te verzamelen. Het doel- gemiddelde moest uiteindelijk de juiste klassering brengen. Microfonist Wim Ouwens maakte na afloop de volgende uitslag be kend: 1) Duiveland 3, 5 pt; 2) Duive land 1, 5 pt; 3) Duiveland ex, 5 pt; 4) Duiveland 4, 3 pt; 5) Duiveland 2, 2 pt. twee ronden te lopen, één ronde was precies 1 km, plaatste Baartse een de marrage. Baartse ging op het eind ineens zo snel dat hij bijna zijn voorganger Daan Hoek ook nog inhaalde. Daar voor kwam de Zierikzeeënaar echter tien seconden tekort. René Baartse werd derde in een tijd van 35.54 mi nuten. Marcel van Grunsven kwam daar weer achter in een tijd van 36.06 minuten. „Dat is wel wat anders dan een marathon", verzuchtte Van Grunsven na zijn finish. „Toen René dat gat sloeg ging het niet meer. Ik kan zoiets niet alleen en hem bijha len lukte ook niet meer". Dorus Breidenbach, die overigens vanwege zijn werk binnenkort gaat verhuizen naar Capelle aan den IJs- sel, had overigens ook geen erg mak kelijke race gehad. „Het was te warm, het moet voor mij veel koeler zijn. Vooral dat rondje over de cam ping was erg benauwd. Sommige jon gens kunnen heel goed tegen die hit te. Voor mij moet het echter hagelen of regen, ik moet kunnen knokken", aldus de toch nog opvallend fitte ki lometervreter na afloop. Zoon Ook zoon Remmert Breidenbach De uitslagen van afgelopen week waren: Mevo veteranen-SKNWK 0-1; Duiveland-Gouwe Geit 2-1; Velocitas- Zierikzee veteanen. De wedstrijd Dreischor-Stella Boys is verzet naar aanstaande vrijdag 22 juni. Programma Het programma voor de laatste competitieronde is als volgt: 18/6 Me vo veteranen-Duiveland; Velocitas- had een vermeldenswaardige presta tie geleverd tijdens deze achtste Sternloop in Noordgouwe. Een aardje naar zijn vaartje misschien? Het acht jarige voetballertje van ASV Brou wershaven (dit seizoen goed voor 125 doelpunten) liep zijn vijf kilometer in 21.20 minuten. Hij liet daarbij vele oudere lopers ver achter zich. Op de vraag of hij nu liever voetbalt of hardloopt, kon Remmert geen keuze maken. „Allebei", klonk het be deesd. Vader Breidenbach vult aan: „Hij doet beide dingen op het moment even graag, en wij zullen hem zeker geen bepaalde sport opleggen. Daar moet hij zelf maar achter komen. Wel vind ik het belangrijk als wij straks verhuizen naar Capelle dat hij op een goede voetbalvereniging komt waar hij een goede opleiding krijgt en niet verpest wordt, zoals je helaas maar al te vaak ziet". De eerste tien plaatsen op de 10 km werden als volgt verdeeld: 1) Dorus Breidenbach, 35.06; 2) Daan Hoek, 35.44; 3) René Baartse, 35.54; 4) Mar cel van Grunsven, 36.06; 5) Johan van de Stap, 36.20; 6) Jos Geluk, 36.46.; 7) Cor Duinhouwer, 38.48; 8) Jack Beze- mer, 39.40; 9) Theo den Engelsman, 39.59; 10) Henk de Jong, 40.10. Dreischor; 20/6 Stella Boys-Zierikzee veteranen; 22/6 Gouwe Geit- - SKNWK; Dreischor-Stella Boys. De stand is momenteel als volgt: SKNWK 13 10 2 1 31-8 Gouwe Geit 13 8 1 4 24-12 Zierikzee veteranen 13 6 3 4 23-14 Duiveland 13 5 3 5 17-19 Mevo veteranen 13 3 6 4 13-16 Dreischor 12 3 3 6 18-29 Stella Boys 12 2 3 7 13-30 Velocitas 13 3 1 9 25-36 ABU DHABI - De speler van de Ver enigde Arabische Emiraten die scoor de in het duel met de Bondsrepubliek ontvangt daarvoor een Rolls Royce. Dat was aanvaller Khalel Ismail be loofd door dealer Khalaf Al-Habtour. COLIJNSPLAAT - De Goese atle tiekvereniging AV '56 houdt in sa menwerking met de VV Colijnsplaat- se Boys een halve marathon (21,1 km) op zaterdag 23 juni. Het startschot valt om half vier op het sportpark, inschrijven kan vanaf 14.30 uur in de kantine van de voet balvereniging. Daar kan men ook ge bruik maken van de was- en kleed ruimtes. Het parcours bestaat uit een grote ronde over geasfalteerde we gen, de minimum leeftijd van deelna me is 16 jaar. Voor degenen die een halve mara thon te ver vinden is er een tien kilo meter uitgezet. Deze afstand gaat ge lijk met de 21 km van start. Er geldt voor die afstand geen minimum leef tijd. Na afloop zullen onder alle deelne mers enkele prijzen worden verloot. Moeders en pupillen in een geanimeerd duel gewikkeld tijdens de seizoensafsluitende activiteiten van de SV Duive land uit Oosterland. (Foto: Joop van Houdt). NOORDGOUWE - Na vorig jaar een absoluut dieptere cord te hebben meegemaakt is de deelname aan de Stern loop afgelopen zaterdag toch weer gestegen. Tijdens de achtste editie wisten 33 atleten het knusse parcours in Noordgouwe te vinden. Een parcours dat voor een ge deelte over camping De Stern slingert en door de Ring van Noordgouwe. Winnaar op de langste afstand, de tien kilometer, werd voor de derde keer in successie Brouwe- naar Dorus Breidenbach. Hij volbracht de afstand in een parcoursrecord van 35.06 minuten. Van meet af aan liet Breidenbach er Het was uiteindelijk Hoek die zich geen twijfel over bestaan dat hij, on- los wist te maken van de rest om in danks zijn bijna 38 jarige leeftijd, de een typische 'Hoekstijl' de achtervol- sterkste was. Reeds voordat de echo ging op Dorus Breidenbach te wagen, van het startschot was vervaagd lag Het gelukte Hoek niet hem in te ha- 'schoolmeester' Breidenbach op kop, len, maar hij finishte wel als tweede om deze vervolgens niet meer uit han- in een tijd van 35.44 minuten. Het den te geven. Achter hem werd er ech- vergeven van de derde plaats ging nu ter een felle strijd geleverd tussen tussen de Serooskerkenaar René vooral Daan Hoek, René Baartse en Baartse en de in Zierikzee woonachti- Marcel van Grunsven. ge Marcel van Grunsven. Met nog ZIERIKZEE - Onlangs heeft de KNVB de diverse indelingen in de verschillende districten vastgesteld. Voor de twee Schouwen-Duive- landse KNVB-clubs, VV Zierikzee en VV Bruse Boys, betekent dit dat met onderstaande tegenstanders rekening gehouden dient te gaan wor den. Het gedegradeerde VV Zierik zee moet trachten de draad het volgend voetbalseizoen weer op te pakken in de derde klasse. VV Zie rikzee is ingedeeld in de 3e klasse D en zal de volgende tegenstan ders tegenkomen: Beek Vooruit, BSC, Clinge, Internos, Moerse Boys, Patrijzen,, Roosendaal, Sluiskil, Steenbergen, VES '35 en VVR. VV Bruse Boys VV Bruse Boys dat, zoals be kend mag zijn, zich op het nipper tje wist te handhaven in de derde klasse A treft in het seizoen 1990/1991 de volgende ploegen: Dinteloord, Kapelle, De Meeuwen, Nieuwland, Oostkapelle, Terneu- zense Boys, Tholense Boys, Veere WC '68, Yerseke en Zwaluwe. ZIERIKZEE - De zomeravond voetbalcompetitie 1990 gaat deze week alweer haar laatste competitieronde in. De nieuwe kampioen is inmiddels al bekend. Nadat het vorig seizoen de Zierikzee-veteranen gelukten de titel te grijpen, is het nu weer de beurt aan SKNWK. Met nog slechts één wedstrijd te spelen en een voorsprong van vijf punten op de naaste concurrent Gouwe Geit zijn de Nieuwerkerkers niet meer te achterhalen. BURGH-HAAMSTEDE - Nog steeds geloren 'wij' erin. Althans getui ge de nog opvallend vele oranje versierselen waar je gewoonweg niet omheen kan. Ook de VVV Burgh-Haamstede laai er geen twijfel over bestaan achter wie zij staat. VVV-informatrice Tineke Deurloo poseert gewillig bij 'haar' creatie. Voor de met medailles opgetuigde oranje trui schijnt een Duitse toerist overigens heel wat Marken overgehad te hebben. Wij helpen u evenwel uit de droomhet xwrsierde kledingstuk is voor geen goud te koop. (Foto: Joop van Houdt Nadat in de ochtenduren de gezelli ge kennismaking had plaatsgehad, en er een gezamenlijke broodmaal tijd was genuttigd stond 's middags het onderlinge partijtje voetbal op het programma. Net als vroeger op straat werden er twee ploegen geko zen, waarbij de actieve speelsters zo veel mogelijk onder de twee teams werden verdeeld. Wel kwam elke ploeg juist één man tekort. Die man nen waren echter snel ingevuld. Aan de ene kant nestelde Jan Tierie zich geheel vrijwillig tussen de palen, ter wijl aan de andere kant deze taak werd opgepakt door Leon Quik. Leiding Uiteraard diende hét geheel ook in goede banen geleid te worden. Ook dat bleek geen probleem. De vroege re trainer van de dames en oud-eerste elftalspeler Arie Folmer trok met ge noegen het zwarte pak aan. Tijdens de twee keer een half uur durende wedstrijd ging het er overigens heel gemoedelijk aan toe. Bij een onver wachte overtreding was de eerste reactie van de boosdoener gericht op haar tegenstander: „Gaat het", daar na was de bal en het spel weer pas aan de beurt. Opvallend was dat de dames het spel goed breed wisten te houden. Iets dat Jaap Goud, die als oud trainer van de dames alleen maar goede herinneringen heeft, deugt deed. „Ze doen het nog best goed. Ik heb met die dames ook altijd de leuk ste ervaringen gehad. Bij de heren stond je nogal eens met slechts een paar man te trainen, maar de dames waren er altijd allemaal", glundert Goud. Tijdens het partijtje werd er slechts één keer gescoord. Marianne Folmer toonde het spelletje nog niet verleerd te zijn en verschalkte keeper Quik op subtiele wijze: 1-0. Na afloop van de wedstrijd vond er 's avonds in restau rant de Blauwe Keet nog een barbe cue plaats. Als echte voetbalfans ont brak de beeldbuis uiteraard niet. Engeland contra Nederland was toch een belangrijk duel voor 'ons'. Helaas waren er ook nu weer geen doelpun ten te aanschouwen, hoewel het net achter Van Breukelen tot twee keer toe vibreerde. NIEUWERKERK - De damesvoetbalsters van SKNWK hebben afgelopen zaterdag alvast een voorproefje genomen op het volgend jaar te houden twintig-jarig jubileum. Spontaan borrelde het idee op om nu reeds een reünie te houden. Het in 1984 opgehe ven damesteam van SKNWK was nu grotendeels weer geheel compleet. Zes van de reü nisten voetballen momenteel nog bij SV WIK, te Kerkwerve. Nog vrij fitte gezichten voorafgaand aan de onderlinge partij welke de dames reünisten van SKNWK als voorproefje op het 20-jarig jubileum speelden. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6